Ambulancehulp taak ziekenhuis Lotto in Vliedbergstraat 98 49 590 ADVERTEREN DOET VERKOPEN ELKE DAG LAGE PRIJZEN! tsmm De ideale keuken bestaatl tSaiMmmoiK Strijd om schaaktrofee Westerschouwen stelt voorwaarden aan regiovisie Snelheidsbeperkini weg door Oostbur wegens verzakking streek Projectgroep positief over samenwerking in Oosterschelderegio SHOWROOMKEUKENS DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994 van onze verslaggever GOES - De beoogde samenwer king tussen de Ambulance dienst Bevelanden en de Stich ting Oosterscheldeziekenhui- zen (SOZ) moet doorgaan. Het leidt tot kwaliteitsverbetering van de hulpverlening en levert tevens een beperkt financieel voordeel op. Een projectgroep die de mogelijkheden van sa menwerking bestudeert, komt tot die conclusie op basis van een onderzoeksrapport dat het accountantskantoor \'B Ac countants te Voorburg opstel de. In de projectgroep zijn zo wel het ziekenhuis als de ambu lancedienst vertegenwoordigd. Bedoeling is de taken van de am bulancedienst over te dragen aan de Oosterscheldeziekenhui- zen. Gevolg is dat er één organi satie komt voor het ziekenver- voer op De Bevelanden en Schouwen-Duiveland. Voorop staat dat geen arbeidsplaatsen verloren mogen gaan. Ziekte kostenverzekeraars bepleiten al langer een bundeling van krach ten in de verwachting dat het een fikse kostenbeparing ople vert. Om enige duidelijkheid te krijgen over de gevolgen van een reorganisatie schakelde de am bulancedienst het accountants kantoor in. Met de aanbeveling van de projectgroep in de ach terzak. nemen het bestuur van de ambulancedienst en de SOZ- directie vóór 1 april een princi pebesluit over de beoogde sa menwerking. Zorgverzekeraars, het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg (COTG), de Centrale Post Ambulancever voer (CPA) en de provincie moe ten eveneens akkoord gaan. Samenwerking maakt een bete re aansluiting mogelijk van de ambulancehulpverlening op de zorgverlening door het zieken huis, aldus het onderzoeksrap port. In de huidige situatie dra gen ziekenvervoerders hun pa tient bij aankomst in het zieken huis te Goes over aan een Eerste Hulppost. Komt er één dienst, dan zorgen de ziekenvervoer ders straks ook voor de eerste begeleiding van de patiënt in het hospitaal. Het ambulance personeel krijgt in het zieken huis tevens betere mogelijkhe den om ervaring op te doen. Wagens Het plan is in de toekomst vier ziekenwagens te plaatsen in Goes en twee in Zierikzee. Bij Neeltje Jans komt mogelijk ge durende de zomermaanden één ambulance te staan. Op dit mo ment zijn drie auto's in Goes ge stationeerd waarvan er één offi cieel toebehoort aan Kamper land. Ook 's-Heerenhoek en Krabbendijke beschikken over een wagen. In Zierikzee staan er drie. Directeur ing D. de Kok van de ambulancedienst sluit niet uit dat de provincie enige moeite heeft met de toekomsti ge verdeling. Middelburg wil de zekerheid dat het hele werkge bied bereikbaar is binnen de wettelijk voorgeschreven vijf tien minuten. De Kok: „Vooral Kappersspullen uit auto gestolen VLISSINGEN - Uit een auto aan de Pieter Poststraat in Vlissin- gen is dinsdagavond voor onge veer duizend gulden aan kap persartikelen gestolen. De spul len zaten in een weekendtas. Van de wagen werd een portier geforceerd. VVD'er Dees spreekt in Arnemuiden ARNEMUIDEN - VVD-kamer- lid D. J. D Dees spreekt donder dag 24 februari op een verkie zingsbijeenkomst van zijn partij in Arnemuiden. Hij zal het heb ben over de gemeentelijke herin deling, woonzorgprojecten, asielzoekersbeleid en milieube heer. De bijeenkomst in vereni gingsgebouw De Arne begint om 20.00 uur. Jeugdcarnaval - Jeugdsoos De Pul viert zaterdag 12 februari carnaval in zijn eigen zaal aan het Stenpad 1 in Bruinisse. Voor de leukst verklede bezoeker is er een prijs. Het feest begint om 19.30 uur. Wandeltocht - Het Goese wandelcomité Kasporgo houdt zaterdag 12 februari haar jaar lijkse snertwandeltcht. dit keer vanuit café De Kroon in 's-Hee- renhoek. Inschrijven is vanaf 13.15 uur mogelijk. De start is om 14.00 uur. Deelnemers kun nen kiezen uit de afstanden 5,10 en 15 kilometer. het schrappen van Kamperland kan op weerstand stuiten. De rit- tijden van het afgelopen jaar ge ven echter aan dat opheffing ver antwoord is." Volgens het onder zoeksrapport is slechts een be perkte toename van overschrij dingen van de vijftien minuten- grens te verwachten als het spoedvervoer voor Noord-Beve land voortaan vanuit Goes wordt geregeld. Verwairende huisnummers in Wolphaartsdijk van onze verslaggever WOLPHAARTSDIJK - Als meneer L. Brussee kennissen op de koffie krijgt, rijdt het bezoek steevast drie keer zijn huis voorbij. Nummer veer tien in de Wolphaartsdijkse Vliedbergstraat is lastig te vinden. Niet omdat zijn wo ning verscholen gaat achter woekerend lover, maar om dat de huisnummers in de Wolphaartsdijkse nieuw- bouwstraat de zoekende voortdurend op het verkeerde been zetten. „D'r moest een keer een Franse makelaar bij me zijn. Wat heeft die man ge tierd. Ou est quatorze. ou est quatorze Lotto in Vliedbergstraat. Het westelijke rijtje begint met 6, 8, 10,12, dan een nummerloos huis. vervolgens 19, dan 14 en 16 en een eindje verder staat prompt een 1-tje onder de bui tenlamp. De oneven zijde is ook wat vreemd gecijferd. Eerst een 1, dus ogenschijnlijk zijn er twee enen in de Vlied bergstraat. dan enkele tiental len die overgaan in zestig en hoger, om van honderd naar 103 naar 147 over te springen. Een kleine ramp voor wie on bekend is te Wolphaartsdijk. Dat gegoochel met nummers is wel te verklaren. De Groene Kruisstraat, de Henry Du- nantstraat, de Dresselhuys- straat en de Walenburghof staan haaks op de Vliedberg straat. De woningen op de kopse kant van de vier straten hebben hun zijgevel aan Brus- see's straat. Op zich niet ver warrend, ware het niet dat in die zijgevels soms ook de voor deur zit, inclusief een huis nummerplaatje of een cijfer- plakletter. „Die 1 hoort eigen lijk bij de Walenburghof en 19 bij de Dresselhuysstraat. Zon der die nummertjes zou de ver warring minder zijn. dan loopt de volgorde een stuk logi scher". beaamt Brussee. De dwarsstraten waren er eer der dan de Vliedbergstraat. In de loop der jaren zijn de open plekken volgebouwd, zodat een echt blokje is ontstaan. Dat leidt soms tot malle situa ties. pollectanten komen bij de hoekwoningen soms twee keer aan de deur, zowel bij voorbeeld voor de Dressel huysstraat als de Vliedberg straat. De vreemde numme ring van de oneven zijde is his torisch verklaarbaar. De Vliedbergstraat was ooit niet meer dan een uitloper van het dorp. de huidige nummers 1 tot en met 15. Bij de nieuw- bouwplannen in 1974 werd vanuit het westen naar de oor spronkelijke bebouwing toe gewerkt. „Daarom werd geko zen voor hoge huisnummers, te beginnen met 157", ver klaart woordvoerster J. Boel van de gemeente Goes. „Maar uiteindelijk kwamen er min der woningen dan oorspronke lijk de bedoeling was. Dus houdt het op bij 69." Brussee. die al sinds 1979 on der nummer 14vdoor het leven gaat, voelt wel voor een her nummering, tenminste als dat niet tot al teveel gedoe en on kosten leidt. De gemeente zal echter de nummering pas om gooien. als zowat iedereen in de Vliedbergstraat daarvoor pleit, laat Boel weten. Dat is niet het geval. Brussee: „De meesten komen van hier. hun familie en kennissen weten de weg wel. Zij hebben er nooit narigheid mee, zeggen ze. Ook de postbesteller niet, die kent de buurt en de mensen op zijn duimpje. Ik ben import en heb er wel last van. Maar voor één persoon hernummeren gaat wat ver. Ik kan dus niet anders dan nummer 14 blijven." Brussee: „Ik kan niets anders dan nummer 14 blijven." foto Willem Mieras van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - De ge meente Westerschouwen stemt niet zonder meer in met de voor stellen zoals die staan ver woord in de regiovisie Schou- wen-West. De commissie ruim telijke ordening stelde woens dagavond een tiental voor waarden vast die door de pro vincie onverkort moeten wor den gehonoreerd. Wordt aan die randcondities niet voldaan, dan overweegt Westerschouwen verdere medewerking te sta ken. Belangrijkste eis is de schade loosstelling voor ondernemers die hun bedrijf noodgedwongen moeten saneren. De gemeente ziet dit graag bij voorbaat goed geregeld. Zo moet worden voor komen dat particulieren de du pe worden van de voorgestelde herinrichtingsplannen. Boven dien dienen de financiële ver goedingen volledig door de pro vincie of het Rijk te worden be taald. Daarnaast zou het VOP (ver- blijferecreatief ontwikkelings plan) volledig moeten worden geïntegreerd in de regiovisie. Het steekt de commissie dat dit plan zonder meer terzijde wordt geschoven, terwijl het te kort nog het provinciale p paardje was. Vrijkomende gebieden volg van de verplaatsing; drijven moeten behoude ven voor recreatief bruik. De commissie ziet heil in natuurgebieden nt hek eromheen. Mensen n ervan kunnen blijven g Dat daar af en toe overla wordt ondervonden, neen terschouwen graag op d; toe. Ook moet volgens de con 'verschrikkelijk' worden past met ingrijpen in het huishoudingsregime. In giovisie wordt gepleit de gebieden drassig te waardoor flora én fauna i kansen krijgen. De com ziet daar de noodzaak nii in. Voor de landbouw z veel vervelende conseqt hebben. Over het blauwe koersge! de Burgh- en Westland was de commissie niet; zind. In elk geval wordt t intensieve recreatie staan. Compensatie! moeten daardoor vooral; gezocht in het noordeliji gebied bij de Brouwersda Eén van de deelnemertjes aan zet tijdens de Bevelandse voorronde van het provinciale scholenschaak toernooi in Goes. foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - Even weet de 12-jarige Rutger van Raalte geen raad met een verrassende zet van zijn tegenstander. Hij begint ze nuwachtig met zijn vingers te wriemelen. Dan besluit hij tot een dameruil. Hij staat immers genoeg stukken voor om het sterke stuk op te offeren en daarmee zijn opponent dodelijk te verzwakken. Na de ruil opent hij de jacht op de zwarte ko ning. Toch oppassen, want een patstelling dreigt, hetgeen een remise betekent. Maar een lo perzet maakt een einde aan de dreiging: mat. Zijn tegenstander schudt hem na afloop sportief de hand. Rut ger is een van de 96 deelnemers aan de Bevelandse voorronde van het provinciale scholen schaaktoernooi. Wint het schaaktalent, dan plaatst hij zich met zijn school voor de eind ronde in Oost-Souburg. Tijd om na te praten over zijn tweede partij in het toernooi heeft hij nauwelijks. Zijn blik is al weer gericht op een partij, die nog be zig is. Hoe sterk zijn de tegen standers. die hij later nog zal ontmoeten? Hij speelt zijn partijen in ieder geval met gemak. Geen wonder, want hij schaakt al ruim twee jaar in verenigingsverband. Rut ger denkt dan ook ver te komen tijdens het toernooi. „Een kans maak ik wel." Tegenstander uit de eerste partij, de negenjarige Mark Korshuize, verloor door zijn eigen schuld. „Ik lette even niet op en toen was ik mijn dame kwijt. Misschien neem ik later nog wel revanche." Rutger is één van de deelne mers. die de schaaklessen op school nog maar weinig zeggen. In de eerste klassen worden de kinderen de eerste zetten van paard en pion bijgebracht. Ze spelen vooral tegen elkaar om stukken te veroveren. Wat schaakmat betekent, kan de kinderen nog maar weinig sche len. „Het gaat vooral om de spel vreugde", zegt J. van Ruler, or ganisator van het toernooi, „en die is er volop. Toen een leraar tijdens de lessen zei dat het schaakmat was en de partij was afgelopen, kreeg hij als ant woord dat hij hen niet moest sto ren." „Ik vind schaken gewoon leuk", legt de negenjarige Kaya Tan uit 's-Heer Arendskerke uit. Ze heeft haar eerste partij welis waar verloren, maar ze blijft op timistisch. „Ik hoop de tweede wel te winnen." Sinds afgelopen zomer schaakt ze al. Op maan dag. omdat ze op die dag niets te doen heeft, voegt ze er aan toe. Heeft ze al van haar vader ge wonnen? „Nee. want die kan niet schaken." Rutger van Raalte werd derde met zijn team van de Kohn- stammschool uit Goes. Tweede Disco Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil houdt morgen, vrijdag, een Flash-dis- coavond in het SKI-gebouw. De avond voor de jeugd tot 20 jaar staat in het teken van de carna val en begint om acht uur. werd de Goese Ruyterhoek en eerste de Kattenschulp uit Kat- tendijke. Litouwers op visite bij Dethon in Terneuzen TERNEUZEN - Tien Litouwse deskundigen die met verstande lijk gehandicapten werken, wa ren woensdagmorgen op bezoek bij het Terneuzens sociaal werkvoorzieningsschap De thon. De Litouwers zijn een weekje in Nederland om kennis op te doen over de manier waar op de zorg voor verstandelijk gehandicapten kan worden ge regeld. Psychologen, psychiaters en col lega-directeuren van sociale werkplaatsen namen met, be wondering en enige jaloersheid kennis van de professionele en bedrijfsmatige aanpak bij De thon, constateerde financieel- economisch directeur A. G. Sponselee. „Op termijn hopen ze in Litouwen een aantal ideeën over te nemen. Aan de andere kant zal daar wel eerst geld voor beschikbaar moeten komen. In Litouwen kunnen ze niet. zoals wij, op een constante geld stroom van de overheid rekenen. Wij moeten natuurlijk ook met een bepaald budget rondkomen. Met dat geld presenteren wij ons zoveel mogelijk als een gewoon bedrijf op de markt, maar we kunnen wel over dat financiële vangnet beschikken." van onze verslaggever OOSTBURG - De doorgaande weg door het centrum van Oost burg is opnieuw ernstig ver zakt. Rijkswaterstaat heeft in verband met de beschadigingen in het wegdek snelheidsbeper- kende maatregelen ingesteld. Vanaf woensdag geldt op het traject tussen de scholenge meenschappen 't Zwin aan de Bredestraat en Oostdijke aan de Nieuwstraat een maximum snelheid van dertig kilometer per uur. Door de hevige regenval en de hoge grondwaterstand van de laatste maanden is de fundering van de klinkerbestrating zacht geworden. Als de gevolg daar van zijn in de weg op verschillen de plaatsen putten en sporen ontstaan. Deze situatie veroor zaakt extra geluidsoverlast (meer trillingen) voor de omwo nenden. Bovendien ontstaat er door de hobbels bij de normaal toegestane snelheid van vijftig kilometer per uur gevaar voor het verkeer. Hoofd technische dienst van Rijkswaterstaat dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen J. den Hartigh gaat er vanuit j maatregel tot eind maa; 1 kracht blijft. Begin vei maand wordt (bij ga weersomstandigheden) I nen met het herstel vane 1 verse. Het traject door het ce van Oostburg heeft voort: te lijden onder het zwarei verkeer, dat via de bim richting Sluis (grens) en! burg rijdt. De klinkerwi regelmatig opnieuw wor straat. Nog geen twee m geleden werd volgens p deel van de Brouw Burchtstraat opgeknapt Den Hartigh erkent c" waterstaat al met al es zienlijk bedrag in de stf rugkerende herstelwèü heden heeft gestoken. „M lang de traverse de belar.: doorgangroute blijft vo: verkeer, kunnen we s~' tuatie weinig veranderea de rondweg er ligt, is hei leed in ieder geval geleder wacht het hoofd teel dienst. In de loop va wordt met de aanleg i rondweg om Oostburg nen. Populair WitBruin of Volkorenbrood 800 gram gesneden vaste lage prijs Boerenvloerbrood bruin naturel/sesam/maanzaad JÊ volkoren stuif/haver/sesam wit schelde/sesam/maanzaad 800 gram gesneden Zachte Puntbroodjes voordeelzak a 10 stuks 24§- Groko Gehakte Spinazie 450 gram iglo Kabeljauwfilet 400 gram <5er Beckers Frikandellen voordeeldoos a 20 x 70 gram JGtr 1'\39e Vni Van Doornestraat 2 Goes geldig t/m 26 februari 1994 Openingstijden: ma. 13.00 -18.00 uur, di. wo. vr. 9.00 18.00 uur, do. 9.00 - 20.30 uur, zat 9.00 -16.00 uur Voor snelle beslissers hebben wij in Goes nog enkele met kortingen tot 50%! Waf uw stijl ook is: KEUKENS KASTEN PARKET TEGELS Goes Stanleyweg 2 (bij de Zeelandhallen) Tel. 01100-46600 Middelburg Lange Noordstraat 67 Tel. 01180 - 36254 Geopend: dinsdag tot en met zaterdag en tijdens de koopavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 24