AZVV op jacht naar koppositie Ze hebben de beste arbiters laten lopen PZC Topclubs blijken maatje te groot Hoek snakt naar nieuwe start Houwaart kwakkelt ook met Waregem Ron Goossen bij favorieten op de halve marathon sport In zondagvoetbal alleen Clinge-Vogelwaarde VRIJDAG 4 FEBRUARI 1994 2l van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - Het is deze we ken maar kommer en kwel in het zaterdag:- en zondagvoetbal. Een regelmatig competitiever loop? Hó maar. Slechts een en kele ploeg kon de competitie al hervatten, maar voor de grote meerderheid duurt de winter stop nog altijd voort. Vooralsnog ziet het er ook naar uit dat het nog even zal duren voordat alle clubs weer in één-en- hetzelfde wekeinde in actie zul len komen. Zo heeft de KNVB voor morgen (zaterdag) en over morgen (zondag) maar een be perkt inhaalprogramma vastge steld en volgende week komt al leen Hoek in actie in de uitwed strijd tegen DOVO. Hoe dan ook: voor morgen staan wel Hoek-Bennekom en AZVV- SSV'65 op het programma. Dat zijn geen onbelangrijke wedstrij den. Hoek treft in Bennekom tenslotte een van de belangrijk ste degradatiekandidaten in de eerste klasse van het zaterdag voetbal en AZW-SSV'65 is de topper tussen de nummers één (SSV) en twee (AZVV) in de vier de klasse. Voor de Axelse ploeg komt het duel met de naaste concurrent overigens niet helemaal gelegen, omdat AZVV in een dalletje zit. Al voor de winterstop was de ploeg minder op dreef dan in de eerste periode en twee weken te rug nog verspeelde AZW in de met 2-1 verloren uitwedstrijd te gen SKNWK zowaar de eerste plaats. Waar AZVV vanaf de eerste speeldag de leiding had, daar be draagt de achterstand op SKNWK nu één punt. Onver hoopt verlies doet de marge tot drie punten oplopen en juist dat beangstigt de Zeeuws-Vlamin gen, die voor het duel van mor gen vrijwel compleet zijn. De enige aan wiens meespelen wordt getwijfeld is de al langer geblesseerde laatste man Peter Wieland. In het zondagvoetbal beperkt het aantal wedstrijden voor de Zeeuws-Vlaamse KNVB-clubs zich dit weekeinde tot zegge en schrijve één. Op het programma staat alleen Clinge-Vogelwaar de, dat inmiddels al tweemaal werd afgelast. Duidelijk mag zijn dat beide ploegen belang bij de onderlinge confrontatie heb ben: Clinge omdat het na de even verrassende als ruime 4-1 nederlaag tegen Corn Boys in de degradatiezone verzeild is ge raakt (evenals Corn Boys en Walcheren telt Clinge niet meer dan vijf punten, hoewel dat zon dag dus kan veranderen) en Vo gelwaarde omdat hernieuwd verlies na de 3-2 nederlaag op ei gen veld tegen Sluiskil onher roepelijk betekent dat de ploeg op achterstand wordt gezet in de strijd om de eerste plaats. De voortekenen wijzen overi gens op een wedstrijd, die alle kanten op kan. Vogelwaarde - dat eerder in de winsterstop HVV'24 al een 4-4 gelijkspel af dwong - won vorige week nog met 3-2 van derde klasser Bres- kens dankzij drie treffers van Ar no Wauters. En Clinge kon tegen het normaal gesproken toch re delijk sterke tweede elftal van HVV'24 gemakkelijk weglopen naai- een 5-1 overwinning. „We zullen zondag beter voor de dag komen dan tegen Corn Boys", weet Clinge-trainer Jan d'Olie- slagers dan ook zeker. Eerste klasse Anders dan voor de Zeeuws- Vlaamse clubs op landelijk ni veau, is voor de afdelingsclubs dit weekeinde wél een volledige speeldag vastgesteld. Opmerke lijk daarbij is dat het gaat om de terugwedstrijden van de vorige week zondag nog gespeelde wed strijden. Zo ontmoeten de top pers Hulsterloo en Hontenisse elkaar voor de tweede keer bin nen een tijdsbestek van acht da gen (dit keer in Nieuw-Namen) en gaat IJzendijke (met gemeng de gevoelens ongetwijfeld na de gebeurtenissen van vorige week) op bezoek bij Jong Ambon. Beide wedstrijden eindigden vo rige week in een 1-1 gelijkspel. Op het programma voor zondag staan ook Graauw-Biervliet (vo rige week als enige wedstrijd af gelast), Robur-Oostburg en Le- wedorpse Boys-Ria W. Sneller dan normaal gesproken het ge val is kunnen Oostburg en Ria zich dus revancheren voor de ne derlagen (0-1 en 0-3) die zij vorige week leden. Het programma: Morgen (zaterdag): Eerste klas: Hoek - Bennekom. Vier de klas AZW - SSV'65. Zondag: Vierde klas: Clinge - Vogel waarde. Eerste klasse: Graauw-Bier vliet, Jong Ambon-IJzendijke, Lewe- dorpse Boys-Ria W, Robur-Oostburg en Hulsterloo-Hontenisse. Zaterdag thuiswedstrijd tegen Bennekom van onze medewerker HOEK - Het is morgen (zater dag) precies acht weken gele den dat Hoek in competitiever band aantrad. De formatie van Dick Buitelaar liet met name in oefenwedstrijden geen twijfel over de huidige kracht bestaan, maar snakt met de wedstrijd te gen Bennekom in het vooruit zicht naar de hervatting van de competitie. „We hebben een goede winter stop achter de rug", vindt Leo Kayser. „Maar het duurt nu alle maal wel een beetje lang voordat we weer voor de competitie moe ten spelen." Hoek oefende dinsdagavond nog in en tegen Oostkapelle en boekte een ruime zege, onder meer door drie doelpunten van Osmund Ogali (1-6). „Toch was het van onze kant een slechte partij", zo stelt Leo Kayser vast. „Oostkapelle heeft veel kansen gehad, maar ze niet benut. Nor maal worden er bij ons niet zulke fouten gemaakt. Ik weet ook ze ker dat we tegen Bennekom alle maal scherp zullen staan. We hebben heel goed gespeeld te gen Goes (7-1) en tegen Kloetin- ge (7-2). Maar je kunt in zulke wedstrijden nog zo goed spelen, we zullen moeten zorgen dat we zaterdag winnen." De bijna 27-jarige, in Vlissingen woonachtige verdediger beseft dat er onbewust toch een zekere gemakzucht binnen de ploeg kan zijn geslopen. „Het ging ook allemaal zo lekker, vooral tegen Goes. Dat was maar tikken en tikken, soms met de ogen dicht. Ik dacht nog: wat gebeurt hier allemaal? Dan is het altijd moei lijk om scherp te blijven. De trai ner heeft ons er vorige week al voor gewaarschuwd, maar we zeggen het zelf ook steeds tegen elkaar. Daarom is het zo jammer dat het vorige week niet door ging. We waren er echt klaar voor." Extra zwaar Als de weersomstandigheden geen roet in het eten gooien, treft Hoek morgen (zaterdag) op ei gen veld een tegenstander, die na het ontslag van trainer Piet van den Ham uit de laatste vier wedstrijden voor de winterstop zes punten vergaarde. Benne kom won drie keer en leed één nederlaag: tegen Hoek. Door een overwinning in Bennekom (0-2) sloot Hoek 11 december als herfstkampioen de eerste com petitiehelft af. „We hebben er vrij'simpel ge wonnen", weet Kayser nog. „Maai1 er is in deze klasse geen enkele zwakke ploeg. Ik ver wacht dat we het vooral in de tweede helft van de competitie extra zwaai- zullen krijgen." Bennekom staat bekend als een fysiek sterke ploeg, die opportu nistisch voetbal speelt. Leo Kay ser: „Ze moeten het meer van werkvoetbal hebben. De ballen komen vanaf de zijkanten hoog voor. Ze zijn niet bang om nogal grof aan te vallen. Ik kan me her inneren dat ze op eigen veld, na dat wij op voorsprong waren ge komen, nogal agressief werden. Ja, er liepen wel een paar 'gek ken' in." Hoek kan niet beschikken ovei de geschorste Danny Magito. Doelman Wim Verpoorte is zc goed als zeker hersteld van zijr blessure. Tony Coppens is speel gerechtigd. Arno Wauters scoorde vorige week voor Vogelwaarde drie keer in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Breskens. foto Charles Strijd Loet Bombelijn: na 25 jaar fluiten nog altijd kritisch van onze voetbalmedewerker PHILIPPINE - Loet Bombelijn uit Philippine kan zich er nog wel eens druk om maken. In de beginjaren zeventig stond hij als jonge scheidsrechter op het punt om het afdelingsvoetbal te ontstijgen. Hij strandde echter op achttiende van een punt, waardoor hij promotie naar de KNVB Zuid 1 miste. Bombelijn voelde zich duidelijk tekort ge daan en wilde op eigen wijze re vanche nemen. Hij stopte met een met competitievoetbal op zondag en koos voor een recrea- tievere vorm: het fluiten van jeugdwedstrijden op zaterdag. In eerste instantie dachten ze bij de KNVB aan een grap, want er werd verondersteld dat Loet Bombelijn zeker op zijn beslis sing zou terugkomen. Maar zo zit hij niet in elkaar. Jaren latei- kreeg hij bijvoorbeeld een uitno diging van de KNVB afdeling Zeeland voor een huldiging van wege zijn 20-jarig jubileum. De brief werd prompt kapot ge scheurd. „want hij houdt niet van goedmakertjes. De hele affaire is achteraf van in vloed geweest op zijn scheids- rechtersloopbaan. „Ik geef toe, dat ik geen hoogvlieger ben. Maar als ik zie welke mensen er 'nu in Zuid 1 lopen te fluiten, dan heb ik wel eens mijn bedenkin gen. Het geeft aan dat de spoe ling wel erg dun is geworden. Het is eigenlijk brandhout. En dan die rapporteurs! Ik heb het nu nog meegemaakt, dat ze me no- tabene kwamen rapporteren bij een jeugdwedstrijd. Tegen die man heb ik gezegd, dat hij zijn tijd beter kon besteden aan een jonge scheidsrechter", zo bekri tiseert Bombelijn het arbitrage wereldje. Laten vallen Volgens de 53-jarige gemeente bode op het stadhuis in Terneu- zen heeft de KNVB nog niet zo lang geleden goede scheidsrech ters als Peter Bogaert en Wüly van Gremberghe laten vallen. „Het is geen wonder, dat de arbi trage op zo'n laag pitje staat. Vroeger vond ik Gerard de Schepper een topper, maar hij heeft zijn eigen glazen inge gooid. Hij kon zich niet vinden in dat wereldje van het betaald voetbal." Het plezier in het fluiten houdt hem al bijna 25 jaar overeind. Op aandringen van Berto van Cra,e- nenbroeck begon hij in 1969 als scheidrechter. Na het slagen voor de scheidsrechterscursus kreeg Bombelijn zijn eerste aan stelling voor de wedstrijd IJzen dijke 3 tegen Hoofdplaat 3. „Ik was behoorlijk nerveus. Daar stond ik ineens tussen allemaal ervaren voetballers, maar ik bracht het tot een goed einde." „Toen ik pas twee jaar bezig was, stelde Lucien Roelandt me aan voor de wedstrijd SDO-Jong Ambon. Ik zei meteen: zou je dat nou wel doen? Hij vond dat ik van onze medewerker TERNEUZEN - Waregem was ooit een gevreesde tegenstan der in de Belgische voetbalcom petitie. Vooral uitwedstrijden in het Regenboogstadion waren voor de topclubs niet zelden een obsessie. De Westvlamingen be hoorden lange tijd tot de subtop en kwalificeerden zich een paar keer voor deelname aan de strijd om de UEFA Cup. Maar Waregem is ver afgezakt. Dit jaar moet de ploeg zich nog reppen om niet te degraderen uit de eerste klasse. Waregem heeft momenteel niet meer dan elf punten verzameld. Met dat aan tal neemt de ploeg de voorlaat ste plaats in, De achterstand op de numnier drie van onderen, RWDM be draagt al vijf punten. Alleen Ra cing Genk presteert tot nu toe slechter. Die club is met slechts acht punten hekkesluiter. Waregem startte het seizoen met Paul Theunis als trainer. Vorige competitie nog slaagde Theunis er in om van Waregem een sterk collectief te maken. Met voetbal zonder franje ein digde Waregem hoog op de rang lijst. En omdat de spelerskern bijna geen wijzigingen onder ging, waren de verwachtingen voor dit seizoen hoog gespannen aan de Gaverbeek. De realiteit is intussen wel anders. Paul Theunis is inmiddels geen trainer meer bij Waregem. Vlak voor de kerstdagen werd hij be dankt voor de bewezen diensten en werd vervangen door Henk Houwaart, die eerder door Cer- cle Brugge aan de kant was ge zet. Bij zijn komst zag Houwaart „een selectie van goede wil, die er alles aan wil doen om Ware gem voor de eerste klasse te be houden." Houwaart: „Het voet bal is enigszins achtergebleven. Daar moeten we vooral aan werken. Ik zie nog wel volop mo gelijkheden om de degradatie af te wenden." Die uitspraak deed hij inmiddels alweer enkele weken geleden. Sinds de komst van Houwaart is het kwakkelen gebleven en heeft het gewenste schokeffect dus vooralsnog geen resultaat opge leverd. Zondag speelt Waregem overi gens een uitwedstrijd tegen KV Oostende: een derby dus. De stand: Anderlecht 22 16 Club Brugge 22 13 Seraing 22 11 Charleroi 22 13 Antwerp 22 10 Standard L. 22 9 KV Mechelen 22 6 12 4 24 27-21 KV Oostende 22 6 11 5 23 31-30 Lommei 22 7 8 7 22 28-28 Germ. Ekeren 22 7 6 9 20 29-31 AA Gent 22 5 10 7 20 31-35 Beveren 22 Club Luik 22 Cercle Brugge 22 Lierse 22 RWDM 22 Waregem 22 Racing Genk 22 9 8 19 25-28 8 9 18 25-39 7 10 17 33-46 3 11 8 17 20-29 5 6 11 16 22-33 3 5 14 11 20-44 1 6 15 8 23-54 Het programma voor dit weekeinde: Vandaag, vrijdag: Cercle Brugge-Se- raing. Zaterdag: Lierse-Beveren. Standard Luik-Club Brugge. Charleroi-Germi- nal Ekeren, Antwerp-Club Luik, AA Gent-Racing Genk, Anderlecht- RWDM. Lommel-KV Mechelen. Zondag: KV Oostende-Waregem, Loet Bombelijn is bezig aan zijn jubileumjaar als scheidsrechter. „Ik geef toe dat ik geen hoogvlieger ben, maar wat er tegenwoordig allemaal rondloopt..." foto Charles Strijd die wedstrijd moest aankunnen. Ik heb zelden zo lekker geflo ten." In 1972 kwam Bombelijn op een slecht moment (doorstroming vanuit de afdeling) buitenspel te staan door een gebroken arm. „Ik dacht: mijn kans komt nog wel, maar het werd een bittere teleurstelling. Ik voel me nu al twintig jaar thuis bij de jeugd. Ach, ze gaan verbaal wel eens te ver, maar dat ligt ook vaak aan de ouders. Die staan soms als gekken aan de kant te schreeu wen. Als het echt een keer fout gaat, dan zeg ik tegen die jon gen: je kan beter gaan douchen." Loet Bombelijn deelt liever geen straffen uit. „De rode kaarten, of spelers die ik eruit heb gestuurd, zijn op de vingers van één hand te tellen. Nee, ik ben geen goede scheidsrechter voor de KNVB, want ik breng te weinig geld in het laadje. Ik probeer gele of ro de kaarten meestal te voorko men. Door even langs een speler te lopen bijvoorbeeld. Dan zeg ik: jongen, dat dóen we niet meer. Ik vind de vijf minuten-re gel in het jeugdvoetbal een mooie oplossing." Incident Het- vervelendste incident voor Bombelijn gebeurde vijfjaar ge leden tijdens een zaalvoetbal toernooi in Sas van Gent. Hij floot de finale tussen een ploeg uit Antwerpen en een Aarden- burgs team. De wedstrijd liep volledig uit de hand. De Belgi sche doelman kwam zelfs met een karatetrap in op Bombelijn, die overigens als een prima zaal voetbalscheidsrechter bekend stond. „Ik dacht toen het gebeurde: die moet ik voor zijn. Ik sloeg hem in mijn drift vol in zijn gezicht, maar ik kwam er zelf het slechtst vanaf: een gebroken duim." Bombelijn heeft inmiddels veel tegenslagen overwonnen. In no vember 1992 werd hij in Brugge geopereerd aan een dubbele nekhernia, maar vorig jaar fe bruari maakte hij al zijn rentree op de voetbalvelden. „Ze kennen me bijna op alle Zeeuws-Vlaamse velden. Dat wil ik zo lang mogelijk zo houden. Na afloop kom ik altijd even in de bestuurskamer en ik drink nog een paar pilsjes in de kan tine voordat ik naar huis ga. De contacten zijn ook een onder deel van mijn hobby." Loet Bombelijn sluit af met een pleidooi: „Ik vind dat de jeugd niet de dupe mag worden van het tekort aan scheidsrechters Zolang ik nog actief blijf, ben ik dus ook waardevol voor de KNVB." van onze atletiekmedewerker CADZAND - De oevers van de Westerschelde zijn zon dag het decor van de derde editie van de Midwinter Halve Marathon van Cad- zand. Plaatselijk favoriet in deze wedstrijd van AV De Wielingen is Ron Goossen, die zelfs de Braakmancross ervoor heeft laten schieten. Het strand en de duinen zijn de ingrediënten voor een zware wedstrijd. Zo heeft Goossen ze eigenlijk het liefst. In de Zeeuwse crosscompeti tie doet Goossen het goed dit jaar. De atleet kiest graag voor het onverharde werk en zijn resultaten tot nu hebben hem op de zesde plaats in het algemeen klassement ge bracht. Zelf plaatst hij overi gens wel een kanttekening bij die positie. „Het is wel wat vertekend natuurlijk, omdat ik tot nu toe alle wed strijden heb meegelopen. Maar dat neemt niet weg dat het lekker gaat." Zaterdag zou hij weer hoog kunnen eindigen, maar hij laat de Braakmancross schieten. Want een dag latei- wordt- in zijn woonplaats de Midwinter Halve Marathon van De Wielingen gelopen. Goossen verkiest deze we- strijd boven die van Schelde- sport. Twee wedstrijden in één weekeinde vindt hij te veel. „Dat zou te veel van het goede zijn, temeer omdat ik zondag goed voor de dag wil komen." De nu 40-jarige Goossen be gon negen jaar geleden met lopen. „Daarvoor had ik ge voetbald, maar dat was ik op een gegeven moment zat. Ik liep toen al graag en daar ben ik mee doorgegaan. Je bent lekker je eigen baas en hoeft niet meer persé op die dag en om zo laat te trainen. Als ik nu om acht uur wil trainen, dan doe ik dat." Hoewel de timmerman uit Cadzand er tot nu toe vier marathons op heeft zitten („dat hoort er ieder jaar toch bij") is een wedstrijd van twintig kilometer doorgaans voor Goossen de maximale lengte. „Maar eigenlijk heb ik niet echt een favoriete af stand, want ik kies net zo ge makkelijk voor tien kilome ter." Ongeacht de afstand gaat het 'off-the-road-werk' hem in elk geval het beste af. „Op de weg kom ik gewoon niet zo tot m'n recht", meent hij. „Ik heb het liever allemas wat zwaarder." Het is dus niet zo verwondei lijk dat hij driejaar gelede: voor het eerst van start gin, in de Zeeuwse crosscompeti t-ie. Daarin is Goossen er we al achter gekomen dat he predikaat 'hoe zwaarder lm liever' niet op hem van toe passing is. „Het hangt vee van het parkoers af', vind hij. „Zo vindt ik zelf de Moei schanscross in Hulst een he le prettige wedstrijd, terwij Westerschouwen me hele maal niet ligt. Deze wed strijd is weliswaar lood zwaar, maar ik houd niet vat dat vele afdalen." De Midwinter Halve Mara thon in zijn woonplaats lig de atleet uit Candzand wee wel. „Een prachtig pai koers", klinkt het overtuigd Vorig jaar liet Ron Goossei de klokken er in een tijd vai 1.17.45 stilstaan. Het wa toen uitstekend weer, maa desondanks meent hij dat e een verbetering in moet kun nen zitten. De voorgaande twee editiei van de wedstrijd van De Wie lingen waren voor Goossei een eerste serieuze kracht meting in de voorberiding o( een voorjaarsmarathon. Di keer echter niet. „Daar- wil il pas in juli aan beginnen" zegt hij. „Dan wil ik startei in de Gulden Sporen Mara thon, tussen Kortrijk ei Brugge." Ron Goossen was vorig j aai één van de 140 deelnemen aan de Midwinter Halve Ma rathon can Cadzand-Bad. A bij de tweede editie kende dt wedstrijd dan ook een flinki groei, want de openingsedi tie kende nog maar een deel nemersaantal van 80. Vorif jaar werd de wedstrijd overi gens nog gewonnen dooi Sepp Vermeulen, die nu niel van de partij zal zijn. De deelnemers krijgen eer afwisselend parkoers voor geschoteld als ze om 10.3C uur op de Boulevard var Cadzand-Bad van starl gaan, want behalve het ver harde openingsdeel zijr strandstroken, dijken er duinen hun deel. Tegelijkertijd kunnen de lo pers en loopsters ook var start gaan op een prestatie loop over 5100 meter. Vooi de jeugd is er om 10.15 uui een wedstrijd over 1500 me ter. Inschrijven is mogelijk vanaf 9.00 uur in de sporthal van Cadzand-Bad. Ron Goossen tijdens een training voor de halve marathon in Cadzand. foto Peter Nicolai van onze medewerker TERNEUZEN - In de hoogste klas van het Terneuzense be- drijfsvolleybal (Bevobo) zijn de drie toonaangevende clubs (Lichtland, Dees en Stunt Markt) nog altijd een maatje te groot voor de rest. CIS (voor heen Broodje Ben) had de inten tie om die hegemonie te door breken, maar is inmiddels ook tot de ontdekking gekomen dat het nog wel even zal duren voor dat aan die gevestigde situatie iets verandert. De ploeg verloor deze week van koploper Licht land (15-3,15-8,15-3) en ook Dees liet zich niet verrassen: Vijf man hielden nieuwkomer Scharmga met 3-0 (15-5, 15-9-15- 4) van zich af. De verrassingen kwamen uit de lagere klassen. Van De Hoop dat in 2A Zeevla met. 2-1 versloeg; van VC Notabene ook, dat het, na een paar promoties op rij, nu ook in 2A uitstekend doet. In die klas blijft Beldo ongeslagen lei der. Tegenstander Aster, met slechts vijf spelers opgekomen, zag één daarvan geblesseerd uit vallen en kreeg toen een re mentaire 0-3 uitslag achter; naam. Uitslagen: Dow-V V. 3-0; Lichtll CIS 3-0; Lichtland 2-ING Bank Echo Audio-PSV 3-0; Peugeot I) Scharmga 3-0; De Pooter-Neelen 2-1; ABM/Amro-Dow 3 2-1; URS- tan 3 0-3; De Hoop-Zeevia 2-1;. meente-NHI 1-2; Scharmga 2 Schelde 3-0; WM-Lichtland 4 0-3; Notabene-Dow 2 3-0; Aster-Beldo Bliek Vos-Philips 3-0; Rabob! PSV 2 3-0. Standen. 1A: Lichtland 4-10; Peugeot Dees Stunt Markt 2-5; Dow 3-5, CIS, Scharmga 3-1; V.& V. 4-0. 1B: De Pooter 3-7; Echo Audio PTT Post 2-5; Lichtland 2 3-5.1 Bank 3-5; Foto Neelemans 3-4; PS 0. 2A: Beldo 3-9; VC Notabehe 3-6; i vla 3-6; Aster 4-5; Dow 2 3-4; De H| 3-2; Peugeot Dees 2 3-1. 2B: Deltan 2-6; Gemeente 3-6; Rs bank 3-6; Bliek Vos 4-6; NHI PSV 2 3-2; Philips 3-2. 3A- Deltan 2 3-9; Havenschap Scharmga 2 3-6; Voorwaarts/Win Waal 2-2, Dow 3 3-2; ABN/Amro VC Schelde 3-1. 3B; Lichtland 4 4-12; Deltan 3^ VVM 3-6; Lichtland 3 3-4. B.& S. Gemeente 2 2-0; URS 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 42