Kamer wil meer werk voor jeugd AFOTJ5D'§ PZC PvdA neemt afstand van beleid kabinet met gezondheidszorg PZC Prostituée chanteert agenten met klandizie Cabinet stuurt aan op uitstel besluit over Zestienhoven PvdA stijgt langzaam in opiniepeilingen binnen- en buitenland Te weinig garantiebanen voor werklozen voorhanden Spanning rond spoorwegpolitie Naar veiliger oorden AKTIE Frankrijk eert Hella Haasse Tekort aan woningen Omgekeerd codicil VRIJDAG 4 FEBRUARI 1994 DEN HAAG (NPA) - De Tweede Kamer wil meer werkerva ringsplaatsen in het bedrijfsle- en voor werkloze jongeren. De arbeidsbureaus moeten zich in- il spannen die plaatsen te vinden, 1 desnoods wettelijk gedwongen, 'f Minister De Vries (sociale za- 3 ken) houdt een wettelijke ver- n plichting vooralsnog tegen. De Kamer besprak gisteren de aanscherping van de Jeugd- werkgarantiewet (JWG). Deze a regelt dat jongeren en schoolver- J laters na een halfjaar werkloos- i heid een werkervaringsplaats krijgen tegen het minimumloon. De loonkosten g komen voor rekening van het e rijk. Dit jaar verwacht De Vries 'arti jen in de metaal dichter jij elkaar l LEIDSCHENDAM (NPA) - r Werkgevers en werknemers in 1de grootmetaal (180.000 werk- nemers) gaan allebei hun cao- voorstellen afzwakken. Dat is de uitkomst van de eerste over legronde over een nieuwe cao in de metaal- en elektrotechnische industrie. „We willen een con- ifrontatie vermijden, want met een conflict is onze bedrijfstak nu niet gediend", aldus FME- voorzitter Van den Akker na af loop van de eerste gespreksron de. (Vorige week leek een conflict nog onontkoombaar. De werk gevers weigerden afspraken te maken over werkgelegenheid, noemden de loonruimte 'nul', «rilden van de zaterdag een ge- «rone werkdag maken en bij ziekte slechts gedeeltelijk loon doorbetalen. „Een oorlogs verklaring". vonden de bonden. De Duitse metaal is het toneel waarschuwingsstakingen. Dat willen werkgevers en werk nemers in Nederland vermijden, want de branche staat er slecht voor. De Industriebond FNV eist 2,5 procent, niet om de lonen te verhogen maar om de werkgele genheid te stimuleren. De Indus triebond CNV stelt een looneis van 1 procent. Verder moet de vut-regeling ge wijzigd worden. De regeling wordt te duur. Volgens de werk gevers moet de vut-leeftijd op schuiven van 60 naar 61 jaar óf de uitkering moet met 20 pro cent worden verlaagd. Dat vin den de bonden onaanvaardbaar. 17.000 garantiebanen aan te kunnen bieden. Er zijn echter meer gegadigden dan JWG-ba- nen. De Tweede Kamer wil daarom dat het bedrijfsleven wordt inge schakeld bij het vinden van garantiebanen. Tot nog toe ge beurt dat maar mondjesmaat. Van de 28 arbeidsbureaus weige ren er acht de bedrijven daarop aan te spreken. Volgens de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten bevonden slechts 250 van de 11.000 garantiebanen in 1993 zich in de marktsector. Minister De Vries kan de ar beidsbureaus verplichten JWG- banen te zoeken in het bedrijfs leven. Hij ziet dit echter liever op basis van vrijwilligheid gebeu ren. De Kamer legde zich daar morrend bij neer. Het kabinet wil werkloze jonge ren die nog niet geschikt zijn voor het JWG, extra scholing en Jeltsin komt tot akkoord met Sjevardnadze TBILISI (RTR) - President Jelt sin van Rusland heeft donder dag in Tbilisi met zijn Georgi sche ambtsgenoot, Sjevardnad ze, een verdrag over samenwer king en goed nabuurschap on dertekend. Volgens het akkoord blijft Rusland militair aanwe zig in Georgië en gaat Moskou het land helpen met de opbouw van de eigen strijdkrachten. Op de dag van Jeltsins bezoek werden twee aanslagen ge pleegd. Enkele uren voordat de president arriveerde voor zijn eendaagse bezoek aan Tbilisi, kwam de vice-minister van de fensie. Kekelidze. om het leven bij een aanslag op zijn huis. De. bom werd met afstandsbedie ning tot ontploffing gebracht. cursussen geven. Tijdens deze voorbereiding ontvangt de jon gere 330 gulden per maand. Een voorstel van de PvdA dit te ver hogen tot 500 gulden, wees De Vries af. Ook CDA en WD (sa men een kamermeerderheid) voelen daar niets voor. Naast de werkloosheid onder Leden van de spoorwegpolitie donderdag op een protestbijeenkomst in Amsterdam CS. Ook elders in het land kwam het tot acties. foto Marcel Antonisse/ANP UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de direc tie Beveiligingsservices van de NS bereikten donderdagavond een onderhandelingsresul taat over de reorganisatie van de spoorweg politie. Onduidelijk is of dreigende acties daarmee van de baan zijn. De betrokken werk nemers moeten namelijk nog instemmen met het resultaat. Het onderhandelingsresultaat biedt slechts een onafhankelijk onderzoek naar de feitelijke werkdruk van de spoorwegagenten. De over eenkomst gaat veel minder ver dan de eisen waarmee boze agenten donderdagochtend hun protest begonnen. Zij wilden dat de NS de huidige personeelsbezetting handhaaft. Door de reorganisatie dreigen circa 90 arbeidsplaat sen te verdwijnen, waarvan er al 40 banen door natuurlijk vervielen. De bezetting valt darmee terug tot 393 arbeids plaatsen; volgens de actievoerders veel te wei nig om de veiligheid van reizigers, personeel en goederen te garanderen. BERGEN OP ZOOM (NPA) - De korpsleiding van de po litie in Bergen op Zoom onderzoekt of politiemensen uit dat korps geld hebben opgehaald om een geldboete van een Bergse prostituée te betalen. De vrouw zou vanuit haar politiecel hebben gedreigd de namen van enkele politie-agenten bekend te maken die haar klan ten zijn, als ze niet zou worden vrijgelaten. De korpsleiding onderzoekt of dienstdoende agenten daarop met de pet zijn rondgegaan en 400 gulden hebben opgehaald. De vrouw was door de politie eind vorig jaar opgepakt omdat er nog geldboetes voor een bedrag van 450 gulden niet betaald waren. Na een dag in de cel te hebben doorgebracht, zou ze zijn gaan dreigen. Korps chef R. de Regt zegt dat twee politiemensen uit het korps West- en Midden-Brabant, niet afkomstig uit het Bergse korps, met het interne onderzoek zijn belast. Hij bevestigt dat de geldboete van de vrouw in ieder geval niet aan de balie is betaald, zoals gebruikelijk is. „Maai de boete is in ieder geval wel betaald", aldus De Regt. Hij zegt begin deze week gehoord te hebben van de geruch ten. De korpschef: „uit een eerste oriënterend onderzoek bleek dat het om meer ging dan geruchten Het was in ieder geval de moeite waard om in te duiken. Op zich zou zelfs het betalen van een boete door politiemensen een nobele daad kunnen zijn, behalve als dat onder druk van chantage zou gebeuren. En dat zijn we nu aan het uitzoe ken." )EN HAAG (NPA) - Een be- luit over de aanleg van een ieuw vliegveld bij Rotterdam zo'n politieke prestigezaak eworden, dat het kabinet aan- tuurt op uitstel van een beslis ing. Kringen rond het kabinet ebben dit gisteren te kennen egeven. Het onderwerp staat oor vandaag opnieuw op de genda van de ministerraad, let kabinet zoekt nog naar oede motieven om nu geen kno- len te hoeven doorhakken, zoals e komende gemeenteraadsver- iezingen van 2 maart. Deze unnen van doorslaggevende in- loed zijn op het standpunt van Ie gemeente Rotterdam over de lanleg van het nieuwe vliegveld, 'erder zijn er de kamerverkie- pngen van mei die de mening in |)olitiek-Den Haag sterk kunnen beïnvloeden. kan nog het argu worden gebruikt dat een over het nieuwe vlieg nu onmogelijk is, omdat er nog geen akkoord is met de Bel gen over het- tracé van de hoge snelheidslijn van Parijs, via Brussel en Rotterdam, naar Am sterdam. Ook de woningbouw rond Rotterdam speelt een rol. Het gaat om de bouw van 7000 tot 14.000 extra woningen in Rotterdam-Noord. Deze aantal len zijn opgenomen in de vierde nota ruimtelijke ordening extra VINEX. Bij de uitvoering van VINEX is al forse vertraging ont staan. overigens niet alleen bij Rotterdam. Minister Maij (verkeer) wil graag dat er een nieuw vliegveld bij Rotterdam wordt gebouwd in plaats van het huidige Zestien hoven. Zij wordt gesteund door de CDA-bewindslieden. Minis ter Alders (VROM) is tegen; hij heeft de steun van de PvdA-mi- nisters. KABUL - Gebruikmakend van een pauze in de gevechten tussen rivaliserende facties uit het leger van de Afghaanse president Rabbani, vertrekken inwoners van de hoofdstad Kabul don derdag naarweiliger oorden. foto Terence White/AFP de knuppel in het zonnehemelhok Fabrieksverkoop Marisol zonnehemels Fraaie, nieuwe, maar ook B-keus (krasjes, deukjes) 0-N-G-E-K-E-M-D goedkoop zó meenemen nóg lager Ook inruil 100 - 200 - 300 gulden j Marisol Zonnehemels B.V. Verkoop uitsluitend op: vrijdag 4 febr. 14.00-21.00 u. zaterdag 5 febr 10.00-16.00 u. in Motel De Wouwse Tol (snelweg Roosendaal - Bergen op Zoom A-58) Marisol meer lampen voor minder Seld, daarom de reis meer dan waard! Belgen proberen 'elektronische portemonnee' uit BRUSSEL (ANP)-Als een expe riment in Leuven en Wavre slaagt, zullen de Belgen binnen afzienbare termijn zonder een frank op zak hun brood en krant kunnen afrekenen met een „e- lektronische portemonnee", een van een chip voorziene kaart. Banksys in Brussel, die alle elek tronische betaalsystemen in België exploiteert, gaat dit na jaar proefdraaien met de nieuwe kaart. De gebruiker kan die in een automaat „laden" met ma ximaal 5000 frank (ongeveer 270 gulden) van zijn bankrekening. Voor iedere besteding in een aangesloten winkel wordt een bedrag afgeschreven. Voorwaar de is wel dat de verkoper over een automaat beschikt die hij kan „aftappen" bij de bank. De kaart is vooral handig om kleine aankopen mee te doen, maar bijvoorbeeld ook om par- keergeld te betalen. Wat de nieuwe kaart gaat kosten, is nog onbekend. Nederland stuurt militair attaché naar Israel TEL AVIV - Nederland stuurt voor het eerst een militair atta ché naar Tel Aviv. Over vijf maanden vertrekt luchtmacht kolonel H. J. Vanderweijer (45) naar zijn nieuwe standplaats. Zijn benoeming heeft te maken met de herstructurering van de Nederlandse krijgsmacht en met het vredesproces in het Midden-Oosten. Staatssecreta ris Frinking van defensie heeft dat gisteren bekendgemaakt, aan het eind van een tweedaags bezoek aan Israël. Kolonel Vanderweijer was com mandant van de Patriot-een heid die Nederland tegen het eind van de Golfoorlog naar Je ruzalem stuurde. Het Neder landse leger is in een proces van herstructurering, vertelde Frin king. en onderdeel daarvan is een nieuw aankoopbeleid waar in Israël een rol kan vervullen. Het Nederlandse leger heeft se rieuze belangstelling voor de 'Ranger'. een onbemand verken ningsvliegtuigje van Israëlische makelij. DEN HAAG (NPA) De stijgende lijn van de PvdA in de opiniepei lingen voor de komende Tweede-Kamerverkiezingen zet langzaam maar zeker door. Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden, krijgen de sociaal-democraten 31 zetels. Begin vorige maand waren dat er nog 28. Hoewel dit nog steeds een verlies van 18 kamerzetels betekent, krabbelt de partij op met een zetel winst per week. Dat blijkt uit cijfers van het onderzoeksbureau NIPO. die gisteren bekend werden gemaakt. Het CDA blijft op 16 zetels verlies staan (van 54 naar 38). Op het moment van de peiling (25 januari) was het voornemen van deze partij om alle uitkeringen te bevriezen, echter nog niet bekendgemaakt. Het vernachte zetelaantal van de WD daalt nog steeds licht. Sinds oktober vorig jaar zijn de liberalen van 27 naar 24 zetels gegaan. De gedoodverfde winnaar van de verkiezingen. D66, heeft sinds de vorige peiling (weer) twee zetels gewonnen en komt nu op 28 uit. GroenLinks blijft op twaalf zetels staan. De CentrumDemocraten dalen licht naar zes zetels (twee maanden geleden nog tien). De kleine christelijke partijen RPF en GPV verliezen allebei een zetel, vergeleken bij de vorige peiling. Ze komen op respectievelijk drie (winst van twee zetels) en twee. De SGP wint één zetel en komt op vier te staan. Ondanks medeverantwoordelijkheid Simons DEN HAAG (ANP) - De schrijfster Hella Haasse is benoemd tot „Officier des Arts en des Lettres". Deze hoge Franse on derscheiding is haar donderdag in Den Haag uitgereikt door de Frans ambassadeur in Nederland, D. Bernard. Hella Haasse krijgt de onderscheiding voor haar gehele oeu vre. Een deel van haar werk is via de vertalingen van Anne- Marie Both-Diez inmiddels ook voor een groeiend Frans pu bliek beschikbaar. DEN HAAG (NPA) - De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft zware kritiek op het kabinetsbeleid zoals dat de laatste twee jaar voor de gezondheidszorg is gevoerd. Dit ondanks het feit dat het beleid is be paald door PvdA-staatssecretaris Simons en altijd gesteund is door de fractie. De gewijzigde houding van de fractie blijkt uit een nota van het PvdA-kamerlid Van Ot- terloo. Deze is door hem namens de fractie aan de Kamer aangeboden. Dat gebeurde ter verdediging van een wetsvoorstel waar door 162.000 aow'ers die nu een particuliere ziektekostenverzekering hebben, terug kun nen naar het ziekenfonds. Dat zou een forse lastenverlaging voor hen betekenen. Van Otterloo meent dat het kabinetsbeleid voor de stelselherziening gezondheidszorg de laatste twee jaar gekenmerkt is door een afnemende solidariteit tussen lage en hoge inkomens. Hij wijst erop dat voor kunst- en hulpmiddelen nieuwe, en hogere eigen bij dragen zijn ingevoerd. In de thuiszorg zijn eigen bijdragen verhoogd. Bij de geneesmid delen moeten mensen steeds meer zelf beta len. Het PvdA-kamerlid meent dat met de maat regelen de lagere inkomensgroepen een ex tra last van 450 miljoen gulden per jaar op hun schouders hebben gekregen. Bovendien ligt er een voorstel om eigen risico's in te voeren in ziekenfonds en awbz. jongeren, wil het kabinet ook langdurige werkloosheid voor komen. Werkgevers ontvangen nu een loonkostensubsidie als zij een iemand aannemen die minstens twee jaar werkloos is Die termijn wordt terugge bracht tot zes maanden in een poging de duur van de werkloos heid te bekorten De Vries hoopt hiermee 10.000 werklozen aan een baan te helpen. Het subsi diebedrag wordt lager omdat er geen extra geld wordt uitgetrok ken. Weer afgewezen vluchtelingen vrijgelaten AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam heeft nog eens acht afgewezen vluchtelin gen in vrijheid gesteld in ver band met vormfouten van het ministerie van justitie. De acht krijgen ook een schadevergoe ding. Dat heeft persrechter M. Mastboom donderdag desge vraagd meegedeeld. Eind januari kwamen al vijftig afgewezen vluchtelingen vrij door fouten. Het gros van hen verbleef in vreemdelingendeten tie in het Grenshospitium. Oor zaak van de fouten bij het minis terie is de nieuwe vreemdelin genwet, waardoor het ministerie ónder meer vluchtelingen bin nen een bepaalde termijn moet aanmelden bij de rechtbank In de gevallen waar het nu om draait, was er na de afwijzende beslissing op het asielverzoek geen nieuwe vrijheidsbenemen de maatregel genomen. De acht vluchtelingen die deze week door de rechtbank in het gelijk zijn gesteld, krijgen een schade vergoeding van 100 gulden per dag dat ze onterecht hebben vastgezeten. De woningnood, ooit volksvijand nummer 1 in Nederland dreigt terug te keren. Het woningte kort in de Randstad en in een aantal stedelijke ge bieden is in korte tijd flink gestegen en zal nog ver-" der oplopen. De grote steden liggen aanzienlijk ach ter op hun bouwschema's. Vorig jaar zijn - landelijk gezien - 3 procent minder nieuwe huizen gereedgekomen dan het jaar daarvoor. De komende jaren zullen in heel Nederland per jaar 97.000 woningen moeten worden gebouwd om het tekort terug te dringen, maar of dat haalbaar is blijft een open vraag. De verantwoordelijke bewindslieden, minister Alders iruimtelijke ordening) en staatssecretaris Heerma (volks huisvesting) hebben het parlement daarom maar eens inge licht over wat zij 'een vreemde problematiek' noemen. Im mers: vrijwel alle seinen staan gunstig voor een hoog tempo in de woningbouw. Er is een grote vraag naar woningen, het geld voor de bouw is beschikbaar, de rentestand is laag en aan vakmensen in de bouw is geen gebrek. Alleen: er is te weinig goede bouwgrond voorhanden. Het kabinet heeft de provincies en de gemeenten daarom opgeroepen om meer en sneller te bouwen. In Zeeland is de behoefte aan woningen iets minder nij pend. maar van een ruime markt in de huur- en in de koop sector is ook hier al lang geen sprake meer Regionaal zijn er verschillen. Kort geleden trok bijvoorbeeld Schouwen-Dui- veland aan de bel met een forse behoefte aan extra woningen. Bovendien ontbreekt het aan evenwicht in het aanbod: de vraag naar seniorenwoningen en huizen met lage huren is groot. Het lijkt erop dat het rijk. de provincie en de gemeen ten het zicht zijn kwijtgeraakt op wat er op de woningmarkt gaande is. Gewaarschuwd door de Nationale Woningraad voor een nieuwe, dreigende woningnood, hebben de bewinds lieden de politiek en de ambtelijke wereld eindelijk wakker geschud. De woningbouw heeft kennelijk niet meer de aan dacht zoals in het verleden. Dat blijkt riskant, want daardoor ontstaan problemen die te laat worden opgepakt. Sluipend opgelopen vertraging in het bouwtempo werkt versterkt door naar de toekomst en dan raakt Leiden al snel in last. Het wordt hoog tijd dat de woningmarkt-onderzoekers, op wie de overheden nu eenmaal dichtvaren. met hun voorspellingen beter aansluiten bij wat er werkelijk aan de hand is. Boven dien zouden provincies en gemeenten zich het verwijt over stroperigheid in ambtelijke procedures en besluitvorming ook maar eens ernstig moeten aantrekken als daardoor een onnodig tekort aan bouwlokaties wordt veroorzaakt De politiek in Nederland durft het niet aan om een wette lijke regeling te treffen voor orgaan-donorschap: het uit gangspunt vastleggen dat nog gezonde organen van overle denen in beginsel beschikbaar moeten zijn voor patiënten die daarop - soms al heel lang - liggen te wachten. Bijna over al in Europa bestaat zo'n regeling al lang. De Nederlandse medische wereld is bij transplantatie van organen afhanke lijk van het vrijwillige particuliere aanbod, van dragers van een donorcodicil. De Nierstichting en een aantal organisaties hebben nu het voorstel gedaan om de huidige praktijk om te keren: iedereen wordt bij wet tot orgaandonor aangewezen; wie dat niet wil moet daarvoor gegronde redenen aanvoeren en kan zich vervolgens als weigeraar laten registreren. Het probleem van bijvoorbeeld de 1500 patiënten die op dit mo ment in aanmerking komen voor een niertransplantatie, maar die niet kunnen worden geholpen, zou met zo'n maatre gel goeddeels zijn opgelost. Natuurlijk zitten aan deze kwes tie tal van principiële, ethische en emotionele kanten. De po litiek gaat die uit de weg door de situatie, althans in grote lijnen, te laten zoals ze is: een vrijwillig donorcodicil. Een ern stig medisch en maatschappelijk probleem blijft intussen onopgelost, want het aanbod aan organen is vele malen klei ner dan de vraag. Onderzoek heeft uitgewezen dat een grote meerderheid in Nederland voorstander is van het systeem van een 'omgekeerd donorcodicil', verplichte orgaandonatie tenzij bezwaar. De beslissers in Den Haag zouden er verstan dig aan doen nog eens grondig te kijken naar de bereidheid tot solidariteit in de samenleving als het zo'n kwestie van leven en dood met meerdere kanten betreft. vdM, Advertentie tuintefteêkctü. ndc voor dc ój J Eigen bijdragen „Al metal wordt er de laatste twee jaar niets anders gedaan dan het invoeren van eigen bijdragen, eigen betalingen en eigen risico's in de gezondheidszorg", aldus Van Otterloo. De lastenverzwaringen voor de lagere inko mensgroepen worden echter om 'technische redenen' buiten de koopkrachtplaatjes ge houden. In feite is er alleen sprake van ver slechteringen en niet van verbeteringen, al dus het PvdA-kamerlid. Van Otterloo stelt dat met de maatregelen de solidariteit in de gezondheidszorg steeds verder vermindert. Dat is precies de richting die het CDA op wil. meent hij. De PvdA wil daar echter een halt aan toeroepen, vandaar de plannen voor de aow'ers die terug kunnen naar het ziekenfonds. Het PvdA-kamerlid wil niet wachten op ka binetsvoorstellen om bejaarden die een te hoge premie betalen voor hun ziektekosten, een reductie te geven, afhankelijk van de hoogte van het inkomen. Directie: K Scherphuis. W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P Dieleman. algemeen hoofdredacteur. C van der Maas, hoofdredacteur commentaar, A. L. Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur, Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel 01184-84000 Servicepunt. Boekhandel Bikker, Walstraat 94. Middelburg: Markt 51. 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000 Goes: Grote Markt 2. 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800 Terneuzen: Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen Tel. 01150-94457 Hulst: Servicepunt: Boekhandel Duerinck. Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15. 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: Maandag I'm vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Openingstijden Zierikzee van 8 30-12 30 en van 13 30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000: Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag l m vrijdag vanaf 19.00 uur. in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdagop de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur. op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- I'm vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22 00 uur Tel. 01184-84000. Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 84.50. automatische afschrijving 83.75. franco per post 107.50; per maand 29.60. automatische afschrij ving 29,00; jaarabonnement 326,50. auto matische afschrijving 325,00, jaarabonnement franco per post 415.00; losse nummers maan dag t'm vrijdag 1.50. zaterdag 2.00 p.st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Posirek.nr3754316 t.n.v. PZC ab rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 165 cent per mm; minimumprijs per advertentie 24.75; ingezonden mededelingen 2.5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6.25 meer Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17.5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant 8.V. Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 3