einde van een ijzervretertje PSV: en nu een nieuwe rechterflank PZC Kristie Boogert verrast Novotna sport 25 Danny Nelissen wegens hartritme-stoornissen gedwongen te stoppen Politie doorzoekt huis van Maradona fleulenberg komt terke start Groenleer liet meer te boven Coaches steunen Skifederatie Barcelona onderuit na fout Ronald Koeman NAC verweert zich tegen beschuldiging VRIJDAG 4 FEBRUARI 1994 jan onze verslaggever jovert van Veen ITTARDAVEMELDINGE - Hij wat hij wilde, Danny Nelis- en. Binnen drie jaar moest hij toprenner zijn. Anders hoef het niet meer. Maar het hoeft al niet meer. Nelissen is 23 aar. heeft nog een hele carrière oor zich, maar moet stoppen. )e Limburger hoefde die drasti- che beslissing niet eens zelf te lemen. Dat deden anderen wel oor hem. specialisten van Cardiosport verbonden aan het St. Jozefzieken- Na grondige bestudering an de laatste inspanningstest januari) was het team una- van oordeel dat verder het en op topniveau te riskant zou Ijn. De bij Nelissen geconsta- eerde hartritme-stoornissen raren ook voor diens ploeglei- ier reden genoeg om de zaak af eblazen. Cees Priem iTVM) gis- resoluut: ..Ik heb een rots ast vertrouwen in die lui. Als zij dat het te link is om door gaan. dan is dat zo. Er is nog een coureur van mij zo gestorven en dat wou ik raag zo houden. Voor mij mag lanny niet meer rijden." 0 komt een abrupt einde aan en wat ooit nog een veelbelo- ende wielercarrière leek. Hij ïoest. nog twintig worden toen ij. namens PDM. met een zesde lalf miljoen oor Chovanec EN HAAG (NPA) - Spartak raag heeft Jozef Chovanec bij- a 500.000 gulden betaald als ank voor zijn overstap, nu vee jaar geleden van PSV naar De president van Spar- Petr Mach, heeft dit bekend Sparta Praag ver Chovanec eind 1989 aan De Tsjech brak in Eindho- echter nooit door. Eind 1991 Chovanec terug naar raag. PSV betaalde nog een ali' jaar zijn salaris door ter ijl hij voor zijn vroegere club jeelde. hovanec, aanvoerder van parta, was aan het begin van bijna trainer van zijn geworden. Dat werd uitein- Karol Dobias omdat het oordeelde dat hij was als spelér. plaats debuteerde in het crite rium van Maastricht. In de drie jaar die daarop volgden zou Danny Nelissen vooral in de wat lastige kleinere rittenkoersen prijs rijden. Hij won etappes in de Bicicleta Vasca en de Ronde van Aragon. Zijn mooiste over winning behaalde hij in '92. in de Grote Prijs Wallonië. Op de ziek te van Pfeiffer ('91 na, werd zijn carrière niet gekenmerkt door problemen van medische aard. Selectief Het laatste jaar fietste Nelissen in dienst van TVM. Hij reed 130 koersen en won alleen een rit in de Ronde van Asturie. Dat zinde hem niet. zodat hij in overleg met Priem besloot dit jaar selec tiever te werk te gaan. Al liet Danny Nelissen zich moeilijk in tomen. ..Het was een ijzervreter tje," zegt Priem. ..een mannetje dat wist wat-ie wilde. Hij kon al les redelijk tot goed: tijdrijden, sprinten, bergop rijden. Een ty pe Skibby of Fondriëst, met een grote toekomst voor zich. Een talent zoals er niet veel rondrij den. Het is dan ook een grote te genvaller. al hoefde ik over de beslissing geen moment na te denken." Danny Nelissen deed dat zelf wel. Hij had het gisteren nog niet verwerkt en vertrok, om zijn ge dachten te verzetten, voor een avondje stappen met vrienden. De renner, die 14 januari in het huwelijk trad en een huis kocht in Zwijkhuizen: „De ritmestoor- BUENOS AIRES (RTR) - De Argentijnse politie heeft woensdag het huis van Diego Maradona doorzocht. De voetbal ster wordt ervan verdacht met een lucht buks op journalisten te hebben gescho ten. Het vuurwapen dat op televisiebeelden te zien was, werd niet teruggevonden. Van Maradona werden vingerafdrukken geno men. Maar dit was volgens Hugo Wort- man Jofre, één van de advocaten van Ma radona. „slechts een formaliteit". De voetballer werd dinsdag ontslagen door zijn club Newell's Old Boys omdat hij in vier maanden tijd herhaaldelijk niet kwam opdagen tijdens trainingen. Jour nalisten die Maradona bij zijn woning om commentaar vroegen, werden niet te woord gestaan, maar bleven wel bij hem in de buurt. Maradona raakte daardoor geïr riteerd en zou vervolgens met een lucht buks het vuur op hen hebben geopend. Walter Cattaneo. voorzitter van Marado- na's laatste werkgever, plaatste dinsdag al zijn vraagtekens bij de gemoedsrust van de „gevallen ster". „Maradona's pro blemen liggen niet in het fysieke. Het zijn psychische problemen. Hij verkeert in een emotionele depressie. En dan wordt het pas echt lastig". Bernardo Neustadt. een vooraanstaand journalist en vriend van president Carlos Menem, zei dat Maradona een grove fout had gemaakt. „Hij is ziek. Maradona heeft nu de oorlog verklaard aan een heel machtige groep, de journalisten- Hier zal hij niet gemakkelijk mee weg komen", aldus Neustadt. apanse competitie wordt vanwege Vanenburg aandachtig gevolgd onze verslaggever van der Steen NDHOVEN - Voor het bestuur n PSV is het seizoen '93-'94 al aanden voorbij. De titel is on- reikbaar, in de Europa Cup ird de ploeg al in de eerste uitgeschakeld. Het is ppen en nathouden in Eind- ven, tot mei. wedstrijd tegen Ajax is er een vooral om prestige gaat, voor dan. Van belang is verder alleen het veldspel; verliezen én van het veld worden gespeeld is nooit lekker, ook niet voor een club die zich vooral bezig houdt met renovatiewerk. Volgend sei zoen moet de opgaande lijn weer worden opgepakt, het seizoen '95-'96 is er om terug te keren naar de top. Zo heeft het bestuur van voorzitter Bill Maeyer het bedacht. De aankoop van Zé Elias en Ri- valdo is slechts een eerste stap op weg naar het herstel. Met de twee jonge, linksbenige Brazilia nen verwacht PSV de as van het elftal voor driekwart rond te hebben: Elias wordt op langere termijn gezien als de ideale li bero. Wouters moet nog even mee als centrale middenvelder, Rivaldo wordt de man achter de spits. Dan moet alleen die spits nog gevonden worden en zal er (waarschijnlijk) een opvolger voor Van Breukelen moeten worden aangesteld. Met Wim Kieft gaat PSV in elk geval niet door. Met Erik Meijer misschien ook niet. Over de ster ke Limburger bestaan twijfels of hij wel de kwaliteiten heeft die PSV vraagt. Waarschijnlijk krijgt hij komende zomer echter het voordeel van de twijfel. Het nieuwe bestuur kan immers niet met miljoenen blijven smij ten. Het is al opmerkelijk genoeg dat er zo'n duidelijk andere koers wordt gevaren dan onder Ruts. Ruim een halfjaar geleden werden de guldens nog bij elkaar geschraapt: met hangen en wur- n onze tennismedewerker 1ES/KAPELLE - Een slechte nerale in de indoor-tennis- mpetitie, heeft Marjolein uilenberg niet kunnen laten lgen door een gunstig resul- U bij districtskampioen- iappen die deze week zowel Goes als Kapelle hun beslag Afgelopen zondag test- Vlissingse Bl-speelster na- haar vorm tegen Marjet oenleer tijdens het duel .TC-de Schelde, een paar da- i later werd ze door de hoofd- delijke representante weer it verlies geconfronteerd, oenleer startte zelfs overdon- end. Ze schreef zes games in :cessie op haar naam en Meu- berg leek op een niets aan te wensen overla- nederlaag af te stevenen, herstelde zich echter knap. en gelijkopgaande tweede set zij uiteindelijk de meeste in- ng. Een barrage moest dus de ilissing brengen. Groenleer ek haar krachten het best deeld te hebben, en ze finish- ian ook verdiend en met ruim schil als winnares, afdeling bij de heren de als vierde geplaatste Mooibroek de rackets Mark Zuidweg. Het flitsen- van de jeugd bleek in ieder een doeltreffender wa- dan de degelijkheid van de tine. Zuidweg wist slechts de eekwoordelijke eer te redden, i Dennis van 't Westeinde aarde zich bij de laatste acht. Goesenaar trof Ronald van 3roek aan de andere kant van net. een tweekamp die hij op nippertje - twee tie-breaks de doorslag - in zijn voor- 1 wist om te zetten, verrassende uitslag werd in de B2-klasse bij de dames, en het was Monique Wal raven. representante van de Schelde, die daar verantwoord- leijk voor was. Ze bezorgde Ma- rije Heeringa. als verliezend fina- liste ingeschat, een teleurstel ling, en gelet op de ruime marge die de twee-setter te zien gaf. viel er weinig op af te dingen. Heeringa's clubgenote Eva La- brujère deed het als aanvoerster van de rangschikking aanzien lijk beter. Ze gaf tegenstandster Esther Vendriks in de eerste reeks geen moment de kans echt gevaarlijk te worden. In de voortzetting van het duel ging de strijd weliswaar gelijk op. maar een tie-break liet de balans toen opnieuw in het voordeel van de Middelburgse doorslaan. Een niveau lager wordt Martijn Proos de rivaal van Marco Jongsma. De Goesenaar mag zich namelijk kwartfinalist noe men. na de zege in straight sets die hij tegen Theo Kok realiseer de. In het herendubbel-C redde hel favo riete duo Chris Yersteeg/Marlon Wisse in de slijtageslag tegen de out siders Edwin de Keyzer en Peter Jan Manten. Uitslagen: D E-BI M Groenleer- M Meulenberg 6-0.6-4.6-2 H E-BI. K.Langeraert-S.Eude w.o J Mooi- broek-M Zuidweg 6-0.6-1. D van 't Westeinde-R van de Broek 6-5.6-5 D E -B2 M Walraven-M.Heennga 6- 4,6-2. E Labrujère-E.Vendrik 6-1,6-5. H E -B2 J Filius-A.J Roose 6-3,6-4 D E.-Cl N Vinkoert-A.van Slraaten 6-3,6-3 H E.-Cl: M Proos-T Kok6-1.6- 2 H E.-C2 JAVisse-J.van de Hart 6- 4.6-0. J.de Kam-TLefeber 6-0.6-3, E Ganseman-M.Jacobs 5-6,6-4.6-4 D.E -Dl A.Verschuure-A.Stroo 6-5.6- 4; J Janse-I Liplijn 6-2,6-1. C Barn- hard-P Kostense 6-2,6-3. A Ilic- W Jansen 6-4.6-3 H E.-Dl. R Barten- M Felius 6-1,6-1. W de Witte-B.van Sabben 6-3,6-3. H E.-veteranen: H.Manten-W.Hendrikse 6-2.5-6,6-1. H.D.-C: E de Keyzer/P J Manten- C.Versteeg/M.Wisse 5-6,6-5.6-4. De Oostenrijkse skister Anita Wachter draagt de medailles die Ulrike Maier won bij wereld kampioenschappen. Een groep ploeggenotes volgt haar bij de begrafenisoptocht. foto EPA Grote belangstelling bij begrafenis Ulrike Maier SIERRA NEVADA/RAURIS (RTR/DPA) - De coaches van de wereldbekerteams hebben donderdag hun steun betuigd aan de sport- commissie van de Internationale Skifedera tie. Die heeft sinds het dodelijk ongeval van Ulrike Maier hevige kritiek moeten verduren. „We staan pal achter de mensen van de FIS. Het zijn professionals", zei de Zweedse coach Svanberg donderdag in Sierra Nevada. De voorzitter van de coaches's werkgroep voegde toe: „Ze doen alles aan de veiligheid." De FIS werd deze week door Maier's levensge zel Hubert Schweighofer beschuldigd van gro ve nalatigheid. Zijn advocaat liet weten een miljoenenclaim in te dienen De tweevoudige wereldkampioene Super G brak zaterdag tij dens de afdaling in Garmisch-Partenkirchen haar nek toen ze met haar hoofd tegen een paal smakte „Alle coaches hebben vooraf de piste geïnspec teerd en verkend, niemand had iets op te mer ken". verklaarde Svanberg namens de coa ches. „Het is wel belangrijk dat we lering trek ken uit dit tragische ongeval. Om het risico op ongelukken te minimaliseren. In Sierra Nevada, waar woensdag een afdaling werd gereden, werd donderdag een herden kingsdienst van twintig minuten gehouden In Rauris, de woonplaats van Maier. vond die dag de uitvaart van de 26-jarige Oostenrijkse plaats. Meer dan vijfduizend mensen, onder wie het complete Oostenrijkse skiteam en FIS- voorzitter Mare Hodler, betuigden hun mede leven met de nabestaanden. De wegen naar het stadje, met nauwelijks 2500 inwoners, waren 's morgens in alle vroegte al door de politie afgesloten. De ouders liepen aan de kop van de rouwstoet. De doodkist was bedolven onder witte rozen en een strik met de tekst. „Mijn liefste moeder, je Melanie." Ulrike Maier had na de Olympische Winterspe len willen stoppen. Met haar partner had ze in september willen trouwen. Het jonge paar was van plan de skischool van Ulrikes vader Bal- thasar over te nemen. Tweede divisieclub wipt ploeg Cruijff nissen waren zo ernstig dat ik het advies kreeg onmiddellijk te stoppen. Ik snap er niks van. nooit is er iets geweest dat hier op zou kunnen duiden. Ik voel me ook prima. Thuis heb ik vijf tien uitdraaien van eerdere in- spanningstesten liggen. Daarop is niets te zien. Hoe kan dit nou ineens? Ik klamp me maar vast aan het feit dat er nog onderzoe ken zullen volgen. Al denk ik niet dat de kans groot is dat ik terug zal keren in het peloton." Volgens Jan Hoogsteen. verbon den aan het Sint Jozef-zieken huis is het heel goed mogelijk dat hartritme-stoornissen zich 'plotseling' voordoen De cardio loog. op de recente TVM-ploeg- voorstelling nog gepresenteerd als de leider van het weten schappelijke project Koga- TVM. wenste niet in te gaan op het specifieke geval Nelissen Wel stelde hij in zijn algemeen heid: „Oude resultaten zeggen soms niks. We laten duurspor- ters niet voor niets periodiek te rugkomen voor een inspan ningstest. Voorkomen is beter dan genezen. Sinds wij dit werk doen, en we zijn vier jaar geleden met PDM begonnen, heeft dat onder onze begeleiding nog niet tot excessen geleid. Afkloppen." Excessen Met 'excessen' doelt Hoogsteen ongetwijfeld op de plotselinge dood. halverwege de tachtiger jaren, van een aantal Nederland se renners, van wie Johannes Draaijer en Connie Meijer tot de bekendsten waren. „Percentu eel te verwaarlozen natuurlijk, maar elke dode is er een te veel." aldus de cardioloog. „Bij een acute hartdood moet je globaal een onderscheid maken tussen mensen boven en onder de 35. Boven de 35 is er dan vaak spra ke van een hartinfarct, onder de 35 gaat het doorgaans om een hartziekte, die tijdens onder zoek met een echo-cardiogram is op te sporen." Zoals wellicht in het geval Dan ny Nelissen. Hij is trouwens niet de eerste. Zo kreeg Hans Daams (PDM) driejaar geleden van het zelfde team te horen dat hij maar beter kon stoppen. Danny Nelis sen wachten nu nog enkele on derzoeken om de aard en de oor zaak van de hartritme-stoornis sen te bepalen, maar ook hij zal wel niet meer terugkeren in het peloton In de Ster van Bessèges is zijn plaats inmiddels ingeno men door Bart Voskamp. BARCELONA (ANPl - Een fout van Ronald Koeman was don derdag de oorzaak dat tweede- divisieclub Betis Sevilla de weg versperde van het grote Barcelona naar de halve finales van de strijd om de Spaanse be ker. De Nederlander kopte na een half uur. belaagd door een te genstander. de bal te hard terug op doelman Busquets. Deze kreeg het leer niet onder con trole. Juanito wel en scoorde: 0- 1. De eerste wedstrijd in Sevilla was in 0-0 geëindigd. Johan Cruijff miste tijdens het beker duel in Nou Camp Romario (ge schorst) terwijl bij Betis de ge blesseerden Gordillo en Eks- trom ontbraken. Barcelona dwong in de eerste helft nauwelijks een kans af. Be tis evenmin, maar Koeman was zo goed een handje te helpen. De getergde libero ontsnapte vlak voor de rust aan een rode kaart toen hij een elleboogstoot uit deelde. Scheidsrechter Arceo zag het incident niet. Na de hervatting bleef de Spaan se kampioen sukkelen. Pas in het laatste kwartier kreeg het elftal enkele kansjes. Onder meer bij een schot van Koeman tegen de paal. Barcelona kon echter de nederlaag niet meer af wenden en volgde het slechte voorbeeld van Real Madrid dat woensdag door Tenerife uit het bekertoernooi werd gekegeld Voor de halve finales kwalif- cieerden zich verder Zaragoza en Celta Vigo. Spanje. Beker, kwartfinales, tweede wedstrijd: Barcelona - Betis Sevilla 0- 1 Eerste wedstrijd 0-0. Betis naar halve finales. TOKYO (ANP) - Kristie Boogert is doorgedrongen tot de derde ronde van het prestigieuze ten nistoernooi in Tokyo. Het 20-ja- rige talent uit Zuid-Bcijcriand. 90e op de wereldranglijst, ver raste de als vierde geplaatste Jana Novotna uit Tsjechie in drie sets: 4-6 6-4 6-1. Boogert moest vorig jaar in Ja pan nog via de kwalificaties een plaats in het hoofdtoernooi af dwingen. Daarin verloor ze toen in de tweede ronde van de Ja panse Hiraki. In Tokyo werd ook Gabriela Sa- batini. de nummer drie van de plaatsingslijst, uitgeschakeld. De Zuidamerikaanse verloor met 7-6 7-5 van de Duitse Mar- keta Kochta. Dubai. Mannen, 2 miljoen gulden. Tweede ronde: Bruguera (Spa/1 Woodbridge iAusi 7-6 3-6 6-1. Korda (Tsj/3) Jonsson (Zwei 6-2 6-4. Fer- reira (ZAÜ6) - Woodforde Ausi 6-2 7-5, Göllner Dui i - Novacek(TsJ/7) 7-5 6-3 Marseille Mannen. 1.1 miljoen gul den. Eerste ronde: Rosset iZwt'41 - Hlasek (Zwii 6-2 6-3. Boetsch iFraSi - Simian (Frai 6-4 7-6. Nargiso (Itai - Damm <Tsj> 6-3 7-5. Carbonell (Spa» - Renzenbrmk (Duii 6-4 2-6 6-4 San Jose (VStl. Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Grabb iVSti - Gil bert (VSb'3i7-5 7-5. Stark iVSL4i - Me- ligeni (Argi 7-6 6-4. Ruah (Veni - Ca- ratti (Itai 6-1 7-6. MacPhie (VSti - Black (Zimi 6-2 6-4. Tweede ronde Chang(VSti1 - Carlsen (Dem 6-3 6-2. Furlan (Ita/6> - Oncins (Brai 7-6 6-3 Tokyo. Vrouwen. 1.4 miljoen gulden. Tweede ronde: Boogert (Nedi No votna (Tsj'414-6 6-4 6-1Kochta t Duii- Sabatini (Arg/3i 7-6 7-5, Maleeva- Fragmére <Zwi/6> - Fang (Chii 6-2 6-2, Neiland (Let) - Tauziat iFra/8i 7-6 6-3. Shriver (VSti - Radford (Ausi 6-2 6-2. Nejedly (Cam - Kuhlman (VSti 2-6 6-3 6-2 Auckland (NZel. Vrouwen. 195.000 gulden. Tweede ronde: H(Can/2i - Miyauchi tJapi 6-1 6-1. Smashnova (Isri - Kschwendt (Dui/8> 6-1 2-6 6-2. Martinek i Dui i - Strnadova (Tsj 16-4 6- 1. Watanabe VSti - Pratt Ausi 6-2 6-7 7-5. gen kon Van Ankeren worden gekocht en Lamptey gehuurd. Meer poen was er niet. Ineens blijkt er geld in over vloed. Tien miljoen? „Als het tien miljoen kost. moet dat maar", wordt er nu gezegd. Want de kosten moeten voor de baat uit en met een defensief beleid gaat het van kwaad tot erger. Vandaar dat buiten de Brazilia nen nog enkele andere aanko pen kunnen worden verwacht. Alsmede een hele serie verkopen natuurlijk. Probleem voor PSV is dat er geen fatsoenlijke rechtsback en rechtsbuiten te koop zijn. Het is dan ook pikant dat PSV de ont wikkelingen in de Japanse J- League nauwlettend gaat vol gen om te zien hoe Gerald Van enburg zich daar houdt Het nieuwe bestuur van PSV ziet de kleine technicus liever vandaag dan morgen terugkeren, maar wacht nog even af. Als Vanen burg zich staande houdt in Ja pan is er komende zomer nog tijd genoeg om toe te slaan. Als Vanenburg tenminste zelf wil. Vink Ook de aankoop van Marciano Vink wordt nog steeds overwo gen. zeker nu de berichten steeds sterker worden dat de oud-Ajacied in Genua alleen nog op de tribune zit. Vink verdient aan de Italiaanse Riviera echter wel lekker een miljoen netto, een bedrag dat hij bij PSV niet kan eisen. In Eindhoven is er sinds Romario niemand meer die aan zo'n bedrag komt. Voor trainer-coach Aad de Mos is PSV-Ajax weer wel van be lang; hij heeft al eerder dit sei zoen de giftige adem van boze supporters in zijn nek gevoeld. Voor het bestuur van PSV is het een teken van belang wanneer de fans zich tegen de coach ke ren. De Mos heeft ook bij het be stuur nog geen handen op elkaar gekregen met zijn niet zelden on navolgbaar beleid. Voor conse quenties is het echter nog te vroeg Bovendien meent men dat De Mos precies de goeie man is om PSV door een periode van herstelwerkzaamheden de weg te wijzen. Wel heeft men de Hagenaar ge corrigeerd door Frank Amesen aan te stellen als manager tech nische zaken. Volgens zijn con tract heeft De Mos weliswaar de bevoegdheid te beslissen over het aan- en verkoopbeleid, maar dat is met de aanstelling van Ar- nesen toch wat anders komen te liggen. De miskopen Van Anke ren en Lamptey hebben De Mos in dat opzicht natuurlijk ook geen goed gedaan. En zolang Guus Hiddink vrij is... ZEIST (ANP) - De tuehtcommis- sie van de KNVB heeft NAC in staat van beschuldiging gesteld voor een incident tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Twen te, afgelopen zaterdag. Grens rechter Boot werd in Breda ge raakt door een ijzeren voor werp gegooid vanuit het pu bliek. De twee daders, beiden 23 jaar oud. werden door de politie aan gehouden. Twee dagen later werden ze weer op vrije voeten gesteld. „Er is gegooid met een klein stukje metaal. Het doet er overigens niet toe of dat nu een Mars of een aansteker was", al dus Kees van Haperen, binnen het bestuur van NAC belast met veiligheidszaken. „We hebben alle veiligheidsmaatregelen ge troffen. Maar met 11.500 toe schouwers kun je nooit alles uit sluiten." NAC heeft tot 11 februari de tijd 10.03-11.15 Did 1: Sport Extra Alpine Skiën worldcup afdaling in de Sierra Nevada, vrouwen. 13.05-14.00 RTL 4: Barend en Van Dorp 15.20-16.09 Did 2: Sport Extra bass- ketbal. Europacup voor landskam pioenen tussen Guildford Kings en Bayer Leverkusen 15.20-17.00 BBC 2: Sport on Friday met golf iDubai Desert Classici. Al pine skiën voor vrouwen in de Sierra Nevada, en rugby (vooruitblik op de wedstrijd Engeland-Schotland in Fi ve Nations Cupi 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL -: Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport 21.00-22.00 Super: Sports 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-22.15 RTI. 5: Sportnieuws 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal 22.30-22.55 BRT 1: Sport 22.45-23.00 Did 2: Die Sporl-Repoer- tage met o a atletiek uit Wuppertal 23.00-23.25 Did 1: Sportsehau een verweerschrift in te dienen. „Dat zullen we zeker doen", al dus Van Haperen. „We hadden gedachte en gehoopt dat de tuchtcommissie ons niet in staat van beschuldiging zou stellen. Indien het verweerschrift niet ontvankelijk wordt verklaard en de KNVB onze club een straf op legt, zullen we de daders verant woordelijk stellen." Emmen strikt Leen Looyen EMMEN (ANP) - Leen Looyen keert terug in het Nederlandse betaalde voetbal. De 46-jarige trainer uit Nijmegen treedt na de zomer in dienst van de eerste- divisieclub Emmen. Eerste zege Van Poppel AIGUES-MORTES (AFP) - Jean Paul van Poppel heeft de eerste overwinning van het nieuwe wielerseizoen op zak. Donder dag won de Nederlander in Ai- gues-Mortes de tweede rit van de Ster van Besseges. In de sprint versloeg hij de Belg Peter van Petegem en de Fransman Francis Moreau. Van Poppel werd ook leider in het algemeen klassement. Aigues-Mortes. Ster van Bessèges. GP Aigues-Mortes: 1 Van Poppel (Nedi 129 km in 3 23 42. (gem 37.997 km/ui. 2. Van Petegem (Bek 3 Mo reau (Frai. 4 Frison <Beli. 5 Pontier (Frai. 6 Leroscouet (Frai. 7. Duclos- Lassalle (Frai. 8 Manin (Frai. 9 Mot- tet (Frai. 10 Chaubel (Frai. Alge meen klassement: 1 Van Poppel 6 46 23. 2. Leroscouet. 3 Chaubel. 4 Duclos-Lassalle 0.08. 5 Van Pete gem. 6 Frison. 7. Mottet. 8 Manin. 9 Moreau. 10. Pontier 0.42 Aleudia. Ronde van Mallorca, Alcu- dia-Alcudia: 1 Edo (Spai 199 km in 5 56.48. 2. Gutierrez (Spai. 3 Hermi- nio Diaz Zabala (Spat. 4 David Gar cia (Spai. 5 Manuel Fernandez (Spat. 77 Nijboer 5.12 Algemeen klasse ment 1 CabelloiSpai 11 26 48.2, Da vid Garcia 0.12. 3 Edo. 4. Fernandez. 5 Kiko Garcia (Spai. Hockey Johannesburg. Oefentrip Neder lands mannenteam. vijfde en laatste wedstrijd. Jong Zuid-Afrika - Neder land 0-6 (0-2>. 14 Van den Honert 0-1. 23 Brinkman isci0-2.49. Brinkman 0- 3. 55. Van den Honert 0-4. 56. Brink man 0-5, 58 Brinkman 0-6. Scheids rechters Proudfoot en Fraser (bei den ZAf). Strafeorners: Jong Zuid- Afrika 1, Nedland 11 Sportprijsvragen Lucky ten, donderdag 3 februari 5-6-7-14-15 25 28 - 29 - 32 - 38 41 -42-62-63-66 70 - 71 - 72 - 76 - 80 (onder voorbehoud) Voetbal Oakland. Vriendschappelijk: Me xico - Rusland 1-4 (1-3). 4 Borodjuk 0- 1. 25 Garcia Aspe 1-1. 37 Radsjenko 1-2. 45 Borodjuk 1-3. 56 Borodjuk 1- 4 Toeschouwers: 18.162. Wielrennen Bogota. Grand Prix Pony Malta, pro loog: 1. Ferrigato dtai 3,8 km in 3 39. 2 Bernal (Col) 0.01. 3. Ramirez <Coli 0.01,4. Zapata (Col) 0.02, 5 Fontanelh flta>0.03. foto EPA Danny Nelissen in het begin van zijn carrière: als winnaar van een etappe in de Ronde van aragon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 25