PZC De agenda kunst cultuur VRIJDAG 4 FEBRUARI 1994 20 1 uit 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 "i lllll Vrijdag Slagerij Slagerij van Kampen roffelt vanavond (vrijdag) het theaterconcert Link de zaal in van de Stadsschouwburg in Middel burg (20.00 uur). Deze sinds 1982 bestaande Eindhovense percussiegroep had daar eigenlijk novem ber vorig jaar op de planken zullen staan, maar kortsluiting in het mengpaneel maakte die avond optreden onmogelijk. Daarom doet de groep een hernieuwde po ging de soms donderende, soms verstilde slagwerkmuziek. akoestisch èn electro- nisch, aan het Zeeuwse publiek voor te schotelen. Cabaretduo Het Amsterdamse cabaretduo Verreck en Pleijsier treedt vanavond (vrijdag) op in de aula van Het Goese Lyceum in Goes (20.00 uur). De 'stand-up comedian' Marcel Verreck en de gitaartovenaar Paul Pleijsier bren gen een vorm van muzikaal cabaret, waar bij Verreck zorgt voor anecdotes, typetjes en conferences, ondersteund door het gi taarspel en schitterende cabaretliedjes van Pleijsier. De Korre De Vlaamse toneelgroep De Korre speelt vanavond (vrijdag) de theaterproduktie Mademoiselle Jaire in 't Beest in Goes (20.30 uur). Het stuk werd geschreven door de Frans talige Vlaming Michel de Ghelderode en vertaald door Filip Vanluchene. Liefde, religie en dood zijn de mysteries die de schrijver beeldend vat in kleurrijke perso nages die terug te vinden zijn in de Bour gondische miniaturen. In de voorstelling, met onder anderen Bob de Moor en Jan Steen, staat een radeloze koopman aan het ziekbed van zijn dochter. Kwakzal vers, inhalige dokters, kistenmakers, ziel tjesjagers, klaagvrouwen en donderpries- ters komen op de naderende dood af. Alles lijkt verloren tot een duistere wonderdoe ner ten tonele verschijnt. Moeskroen De Nederlandse band Pater Moeskroen beklimt vanavond (vrijdag) het podium van De Stenge in Heinkenszand (20.30 uur). Het voorprogramma wordt verzorgd door de Zeeuwse groep Surrender. Hans Visser Het akoestisch theaterconcert Latin Lo ve van Hans Visser Friends is van avond (vrijdag) te beluisteren in De Meulvliet in Tholen (20.15 uur). Hans Visser, voormalig gitarist van Flairck, geeft in dit programma een au thentiek beeld van de uiteenlopende La tijns-Amerikaanse muziekstijlen, zoals de Cubaanse son, de Argentijnse tango en de Braziliaanse samba. Speciale gast is de Chileense zangeres-percussioniste Marta Contreras, de vaste muzikale partner van chansonnier Georges Moustaki. Paul Robert Paul staat vanavond (vrijdag) met zijn theatershow Knetter in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). De soap-story Knetter speelt zich af in De Paal, een gesloten inrichting, waar Robert Paul alle karakters, van de patiënten tot de bezoekers die door de geneesheer-di recteur op de open dag worden rondge leid, voor zijn rekening neemt. De tekst schreef Robert Paul in samenwerking met Rients Gratama, Sietze Dolstra en Niek Barendse. Stenberg De fluitiste Berdien Stenberg treedt van avond (vrijdag) in de spotlights van de stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). In de piste met Berdien heet deze muziek theater-show, waarin het circus de rode draad vormt. Zaterdag Theater De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelbnurg staat zater dag in het teken van Zeg 't met theater (13.30 uur). Het middag-programma is instructief van aard en bestaat uit verschillende work shops voor groepsleiders en alle andere geïnteresseerden in het zelf leren maken van theater met een groep jongeren, 's Avonds (19.15 uur) brengt de jeugdthea tergroep Cabkawier de musical Knock Out?, waarin aan de boodschap van het paasevangelie een eigentijdse vorm wordt gegeven. Na de pauze biedt Cabkawier van 20.45 tot 22.00 uur een selectie uit het cabaret Kortsluiting. Parabel Poppentheater Parabel speelt zaterdag middag voor de laatste keer de voorstel ling Het ezeltje bij Imkerij Poppendam- me in Grijpskerke (14.00 uur). Death Metal In Brogum in Zierikzee wordt zaterdag een Death Metal Meeting gehouden (14.00 uur). Naast kraampjes met onder meer har- drock-artikelen zullen er in de loop van de dag (die om 21.00 uur eindigt) drie bands voor het voetlicht treden. Voor intense death-metal zorgt de groep Burial en de vier leden van de half Engelse, half Neder landse formatie Creap Nine omschrijven hun optreden als Atmosspheric. Bombas tic and Agressive. Hoofdact is de in 1988 opgerichte Schiedamse groep Sinister, die binnenkort een tournee door Europa maakt en vervolgens de oceaan over steekt naar Amerika. Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus geeft zaterdag middag een voorstelling van De koning is bloot, leve de koning (een vrije bewer king van een sprookje van Andersen) in het eigen mini-theater in het Ambachts centrum in Goes (14.30 uur). Muziekkorps Het Middelburgs Muziekkorps geeft za terdagavond het jaarlijkse concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg (20.00 uur). Op het programma van de harmonie staan onder meer werken van Verdi en Massenet, maai- ook Bohemian Rhapsody van Queen. Het jeugdorkest put onder meer uit het repertoire van Whitney Hous ton. Het geheel staat onder leiding van Jacq Laroes. Visscher Bert Visscher zet zaterdagavond een re prise van zijn kolder-solo Jammer op de planken van de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Visscher wordt gezien als een unieke clown, die in volle vaart onzin en kolder over het voetlicht brengt. Ab Baars Het Ab Baars Trio geeft zaterdagavond een jazzconcert in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Naast de Zeeuwse rietblazer Ab Baars (aan wie vijf jaar geleden de Boy Edgar- prijs werd toegekend) bestaat het trio uit Wilbert de Joode op bas en Martin van Duynhoven op slagwerk. Dit trio bena dert ieder stuk alsof het volkomen nieuw is en tast met grote zorgvuldigheid het materiaal af, waarbij niet voor de hand lig gende wegen ingeslagen worden. Brecht De Amateur Comedie Zierikzee (ACZ) speelt zaterdagavond het toneelstuk Angst van Bertolt Brecht in het Arse naaltheater in Vlissingen (20.30 uur). Drie regisseurs - Cees Móhlmann, Lies Hanse en Marijke Reuser - regisseerden afwisselend de acht scènes waaruit het stuk. een bewerking van Angst en Ellende in het Derde Rijk, is opgebouwd. Ze maak ten daarmee een keus uit de 24 scènes die Brecht oorspronkelijk over hetzelfde the ma schreef. Anna van den Berg droeg een choreografie bij aan de voorstelling, waar aan zestien leden van de ACZ meewerken. Benefietconcert In de Westerkerk in Goes wordt zaterdag een benefietconcert gegeven ten bate van de school in het Roemeense Ghindari, de zusterstad van Goes (20.00 uur). Medewerking aan dit concert verlenen in ieder geval hoboïste Carien Messer, pia nist Rien Belkenende. de fluitgroep van Jan de Vente. de Roemeense violiste Ka- thalien Boldyzsar en de cantorij van de ge reformeerde kerk, onder leiding van Leo nard Eversdijk. Hans Visser Het akoestisch theaterconcert Latin Lo ve van Hans Visser Friends is zaterdag avond te beluisteren in De Zaete in Yer- seke (20.00 uur). Hans Visser, voormalig gitarist van Flairck. geeft in dit programma een au thentiek beeld van de uiteenlopende La tijns-Amerikaanse muziekstijlen, zoals de Cubaanse son. de Argentijnse tango en de Braziliaanse samba. Speciale gast is de Chileense zangeres-percussioniste Marta Contreras. de vaste muzikale partner van chansonnier Georges Moustaki. Liederen In de Zeeuwse Muziekschool aan de Post- straat in Zierikzee geeft mezzo-sopraan Liesbeth van der Loop zaterdagavond een liederenrecital (20.00 uur). Pianist Ben Martin Weyand begeleidt haar in liederen van Fauré en Duparc, dê cyclus Chansons de Bilitis van Debussy en Schumann's liederencyclus Frauenlie- be und -Leben. De pianist soleert in een Prélude van Debussy. Het concert is een gevolg van de samenwerking tussen Ars Musica en het Brabants Concervatorium, waar beide uitvoerenden hun studie geno ten. Thriller Toneelvereniging Terneuzen speelt za terdagavond de thriller Een moordenaar in de groep in het Zuidlandtheater in Ter neuzen (20.00 uur). Dit stuk, dat naast spanning ook humor en ontroering kent. werd geregisseerd door Leo Oomens. Kaarslicht In de dorpskerk van Sint Kruis wordt za terdagavond het vijftigste kaarslicht concert gegeven (20.45 uur). De pianist Jan Michiels, laureaat van de Koningin Elisabethwedstrijd 1991, speelt werken van Haydn. Mozart, Beethoven. Bartok en Kurtag. De Piek De Hengelose bikerrockband OXXBAND treedt zaterdagavond op in De Piek in Vlissingen (22.00 uur). Centrale figuur in de groep is bassist/zan ger Dr John from OXX. die zich tijdens een optreden kleedt als een Viking, com pleet met helm en berevellen. De band speelt momenteel in de oorspronkelijke bezetting van het eerste uur met gitaris/ zanger Robby de Flitter en drummer Johnny Balldrucker. Botte Hommel De Botte Hommel in Bergen op Zoom staat zaterdagavond, in het kader van De Bergse Popslag 1994, bol van het gitaar- geweld van Halcyon en Positive Hate (21.30 uur). De uit vijf muzikanten bestaande band Halcyon werd in 1990 opgericht en is beïn vloed door groepen als Savatage, Slayer, Megadeth en Metallica. Als support-act treedt de band Positive Hate op, die een voorbeeld neemt aan Biohazard, Bad Re ligion en NOFX. Zondag Hassan Luitspeler Hassan Erraji en zijn trio Ara- besq brengen zondagmiddag Marok kaanse en Arabische muziek in het Arse naaltheater in Vlissingen (16.00 uur). Dinsdag De Val De Val, een voorstelling voor vier dan sers en één live-muzikant, is dinsdag avond te zien in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Op speciaal voor de voorstelling gecom poneerde muziek maakte Pieter de Ruiter een choreografie die de opkomst en neer gang van systemen behandelt. De op gaande lijn wordt geassocieerd met het menselijk streven de god-status te berei ken en de neergaande lijn met de weg die de mens in de hel doet belanden. Woensdag Zwervers Danstheater Arena brengt woensdag middag de kindervoorstelling Zwervers in het Zuidlandtheater in Terneuzen (15.00 uur). De voorstelling is bestemd voor kinderen vanaf 6 jaar die willen weten wat Japanse trommels, al die kratjes, een boekenkast die dat helemaal niet is en zes dansers met elkaar gemeen hebben. Of die willen we ten hoe het afloopt met het meisje dat van huis is weggelopen. Kim van der Boon te kent voor de choreografie. Retteketet Voor de jeugd staat de Stichting Retteke tet woensdagmiddag met Luminoso Bul- boso op de planken van het verenigings gebouw in Ellewoutsdijk (15.00 uur). Donderdag Hans Visser Het akoestisch theaterconcert Latin Lo ve van Hans Visser Friends is donder dagavond te beluisteren in de Stads schouwburg in Middelburg (20.00 uur). Hans Visser, voormalig gitarist van Flairck, geeft in dit programma een au thentiek beeld van de uiteenlopende La tijns-Amerikaanse muziekstijlen, zoals de Cubaanse son, de Argentijnse tango en de Braziliaanse samba. Speciale gast is de Chileense zangeres-percussioniste Marta Contreras. de vaste muzikale partner van chansonnier Georges Moustaki. Afgelast Het concert dat de cajun-formatie Ma- mou uit Louisiana (USA) zaterdag 5 fe bruari zou geven in 't Beest in Goes gaat niet door. De hele tournee van de groep is afgelast. Verwacht VRIJDAG 11 FEBRUARI: Toneelstuk The Sunshine Boys in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) Nieuw Vlaams Symfonie Orkest in Con certzaal Middelburg (20.00 uur) De Uitvreter van Nescio in 't Beest in Goes (20.30 uur) Urker Visserskoor in hervormde kerk in Yerseke (19.30 uur) Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen in Zuidlandtheater Terneu zen (20.15 uur) ZATERDAG 12 FEBRUARI: Nieuws voorstelling Parabel bij Imkerij Poppen- damme in Grijpskerke 14.00 uur) Poppentheater Sim Bolus in Ambachts centrum in Goes (14.30 uur) Jules Deelder in Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur) Première Middelburgs Theater in Mini- theater in Middelburg (20.30 uur) De Uitvreter van Nescio in het Arsenaal theater in Vlissingen (20.30 uur) Pianorecital Hein van Berkel in Muziek school Goes (20.00 uur) Stuffed Puppet Theatre in Concertzaal in Zierikzee (20.00 uur) Jazzconcert Nueva Manteca in Porgy Bess in Terneuzen (22.00 uur) Hallo Venray in 't Beest in Goes (22.00 uur) Rockformatie Fairytale in De Piek in Vlis singen (22.00 uur) ZONDAG 13 FEBRUARI: Tilly Meijeren speelt Shirley Valentijn in het Vestzak theater in Vlissingen (15.00 uur) DINSDAG 15 FEBRUARI: Trestle Thea tre Company in Zuidlandtheater Terneu zen (20.00 uur) WOENSDAG 16 FEBRUARI: Komedie De vrouw van de zanger in Stadsschouw burg Middelburg (20.00 uur) Klavichordrecital in de Engelse Kerk in Middelburg (20.15 uur) Cabarestafette in Zuidlandtheater'in Ter neuzen (20.00 uur) DONDERDAG 17 FEBRUARI: Toneel groep De Kameleon in Bachten Reede in Vlissingen (19.30 uur) Komedie De vrouw van de zanger in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) Toneelstuk The Sunshine Boys in Zuid landtheater Terneuzen (20.00 uur) i Advertentie) 5.00 (passen 120.00) Gratis zwertkaartje geldig bij deze voorstelling za. Stadsschouwburg Middelburg 20 00 uur 05 BERT VISSCHER Beperkt aantal kaarten 119,00 (passen 115.50) op vrijdag 4 tebruari van 15-16 uur uitsluitend telefonisch I te reserveren via (01180) 11500 zo Arsenaallheater Vlissingen 16 00 uur 06 HASSAN ERRAJI ARABESQUE Arabische muziek 115,00, JTK/CJP/Pas 65 112.00, jeugd t/m 12 jaar 15.00 10 HANS VISSER FRIENDS 120,00 (passen 16,00) Gratis zwerlkaartje geldig bij deze voorstelling Gitarist Hans Visser en zangeres Marta Contreras komen in Tholen, Yerseke en Middelburg Slagerij van Kampen roffelt vrijdag in Middelburg Dr John from OXX speelt zaterdag in Vlissingen. foto Kees v.d. Heijden Robert Paul speelt Knetter vrijdag in Terneuzen. foto Peter-Jac Steenman Dansvoorstelling De Val is dinsdag te zien in Terneuzen. foto Theo van der Schoot Bert Visscher speelt Jammer zaterdag in Middelburg. foto Sjors Visser Cabaretduo Verreck en Pleijsier is vrijdag in Goes. foto Mark Kohn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 20