z: Eind lijdensweg lijkt nabij Tweehonderdvijftig keer Spui PZC Luc Wagemaker soleert naar zege Hulsterloo-loop Nieuwe koploper in Hulster zaalvoetbal sport Onderling duel beslist titelstrijd Oostburg Reserves Voorwaarts pakken eerste winst Dames Terneuzense Boys deklasseren concurrent Tennissers Axel United bijna in de middenmoot Luctor pakt de draad weer op MAANDAG 31 JANUARI 1994 Anton Thoen speelt eerste volledige wedstiijd in Hoek J van onze medewerker AXEL/HOEK - Zij die Antoine Thoen een warm hart toedra gen, hebben hem meer dan eens geadviseerd om vooral rustig aan zijn herstel te werken. De bonkige spits brak 1 augustus vorig jaar in een onderling partijtje zijn scheenbeen en zag Hoek met gemengde gevoelens naar de eerste plaats in de hoogste klasse van het zaterdagvoet bal oprukken. De 25-jarige aanvaller werkte keihard aan zijn revalidatie en gaat lang zaam vooruit. Inmiddels heeft hij zijn eerste invalbeurtjes in het eerste elftal achter de rug. Het deed zaterdag een beetje vreemd aan, toen de opstelling van Hoek 3 bij Colijnsplaatse Boys 2 op papier werd gezet. Antoine Thoen maakte in een wedstrijdje op afdelingsniveau zijn opwachting in de spits. Voor het eerst sinds bijna een half jaar speelde hij een volle dig duel. Op eigen verzoek, om wedstrijdritme op te doen. „Vooral mijn sprintsnelheid is nog niet echt goed", weet hij. „Dat moet je proberen te ont plooien in een wedstrijd. Van daar dat ik gevraagd had of ik met het derde mocht meespe len." Het was voor Antoine Thoen voor de derde keer na zijn beenbreuk dat hij in wedstrijd verband de bal mocht raken. Eerder kwam hij in de hoofd macht in de oefenduels tegen Goes en Kloetinge in het laat ste kwartier in het veld. Het was even wennen voor Thoen, die zowel tegen Goes als tegen Kloetinge in die korte tijd spanne doel trof „Een beetje 'lucky goals' hoor." vindt hij. „Maar het deed wel deugd. Ik weet alleen dat ik nog niet he lemaal klaar ben. Ik heb er veel voor gedaan, met medewer king van veel mensen bij Hoek. Het is belangrijk dat mensen met je meeleven. Maar ik zal honderd procent fit moeten zijn en me voor honderd pro cent moeten kunnen inzetten. Anders kan ik niet presteren in de eerste klasse." Basisplaats Het getuigt van realisme, waar hoop en verlangen bij tijd en wijle om voorrang strijden. An toine Thoen brak 1 augustus na een botsing met doelman Wim Verpoorte zijn scheen been en zag zijn droom op slag vervliegen. Hij was met de se lectie van Hoek net begonnen aan de voorbereiding op het seizoen en had zich er veel van voorgesteld. Per slot van reke ning had hij het jaar daarvoor, toen Hoek het vege lijf aan het eind van de competitie had kunnen redden, geruime tijd een basisplaats gehad. „Ik had mezelf een jaar gegund om aan het niveau te wennen". herinnert hij zich. „Ik kwam van AZVV. Als voetballer krijg je bij Hoek een unieke kans om in de top van het amateurvoet bal te spelen. In de voorberei ding maakte ik vijftien doel punten. Dan bouw je toch een beetje vertrouwen op Ik had op een bepaald moment een basisplaats, maar pech dat ik voor mijn werkgever naar Fin land moest. Toen ik terug kwam, was er voor mij geen plaats meer Daarom moest dit zo'n beetje mijn seizoen wor den. Ik had er hele goede hoop op. De trainer was positief en dat is belangrijk. Ik merkte het aan zijn benadering. Dan zitje lekker in je vel. Ik ben in de voorbereiding heel druk bezig geweest, om niets aan het toe val over te laten." Steun Die eerste augustus zal hij dan ook niet licht vergeten An toine Thoen: „Ik voelde met een dat het 'fout' was. Ik heb wel eens een enkelband ge scheurd. maar in feite is dit mijn eerste serieuze blessure Anton Thoen is een heel eind op de terugweg. foto Charles Strijd De steun vanuit de club is per fect geweest. Vooral in het be gin kwamen supporters hele dagen naar me toe. Ze stuur den ook kaarten, je kent dat wel. Ik heb zelf geprobeerd om binding met de spelersgroep te houden, door steeds mee te gaan naar uitwedstrijden en naar de trainingen te gaan om te revalideren Vanaf het mo- ment datje mag gaan lopen, zit je dan met de jongens in de kleedkamer. Dct kost zelfdisci pline. maar het wordt je alle maal niet in de schoot gewor pen. De sfeer is trouwens heel goed. Vorig jaar ook al hoor. maar nu met die paar Belgen er bij is het heel gezellig." Nadat het sein op groen was gezet om de looptraining te hervatten, werd in overleg met de medische staf een plan op gesteld om terug te komen. „Ik mocht alles doen, alleen geen duel aan gaan. Het is me niet meegevallen. Je moet niet al leen op je eigen niveau terug komen, maar nog een stukje hoger om in de eerste klasse mee te kunnen. Ik heb tenslot te nog veel te leren." Met een ijzeren wil om te sla gen werkt de aanvaller aan zijn rentree. „Het gaat steeds be ter". stelt hij tevreden vast. „Ik werk er keihard aan. Toen ik voor het eerst ging hardlopen, leek het meer op snelwande len. Een datum prikken9 Daar begin ik maar niet aan. Als ik fit ben, dan ben ik er klaar voor. Dan is het aan de trainer om me op te stellen. Aan de an dere kant: waarom zou hij gaan wisselen in een elftal dat goed draait?" Antoine Thoen wacht het mo ment van zijn definitieve te rugkeer dan ook met spanning af. „Mensen roepen wel eens te gen me dat ik te snel wil terug komen Maar het. gaat nooit snel genoeg. Ik heb lang ge noeg aan de kant gestaan. Er is een goede balans in het elftal. Het doet deugd om te zien dat de ploeg goed draait. Nee. ik heb geen twijfels gehad of ik ooit terug in het eerste zou ko men, Als je niet van jezelf over tuigd bent. dan doe je er niet zo veel voor om terug te komen. Je zult me alleen niet horen zeggen dat ik moet spelen. Daar heb ik helemaal geen recht op." Fieret en De Kort sluiten jubileumwedstiijd winnend af: 6-0 van onze medewerker SPUI - De jubilarissen, zo werden ze de laatste weken goedmoedig spottend door de voetballende dames van Spui genoemd. Met een ondertoon van waardering, want afgelo pen zaterdag speelden Elly Fieret en Matty de Kort voor Spui tegen ASWH hun 250e wedstrijd. Een jubileum dat, zeker in het damesvoetbal, zelden voorkomt. De wed strijd werd met (»-0 gewonnen, zodat beide speelsters vol daan het veld afstapten. Voor Elly Fieret en Matty de Kort, beiden begin dertigers en woonachtig in Terneuzen, tellen in het voetbal namelijk maar twee dingen: winnen en sfeer. Beide zaken kunnen ze, naar eigen zeggen, in Spui te rugvinden. Dat is ook de reden waarom de talentvolle speel sters nooit de overstap naar een andere vereniging hebben gemaakt. „Ik zou het als bedrog voelen wanneer ik Spui in de steek zou laten', stelt Elly Fieret. in het dagelijks leven stads wacht in Terneuzen. vast. „Ik ben hier geboren en getogen" Al op jonge leeftijd gingen bei den in Spui op school en voet balden daar met de jongens op een veldje. De Kort:..Ik voelde me daar meer thuis dan bij het spel van de meisjes. Boven dien groeide ik thuis op met zes broers. Nou, dan weet je het wel". Meer dan twaalf jaar profiteert Spui al van de kwaliteiten van beide speelsters. Toch is dit hun leukste jaar. De Kort: „We draaiden in de Zeeuwse klasse steeds in hetzelfde kringetje Elly Fieret en Matty de Kort worden in de bloemetjes gezet. rond. Nu we voor het eerst lan delijk spelen, zijn er steeds nieuwe uitdagingen. Ik was niet van plan mee te gaan naar de verre uitwedstrijden in Zuid-Holland, maar gaande weg de competitie ben ik bij gedraaid Je laat de andere meiden niet in de steek". Waardering Beide speelsters zijn enthou siast over de inbreng van trai ner Hans Hartman. „Hans laat je nadenken over spelsitua ties. heeft een erg positieve in breng". stelt Elly Fieret, die als verdedigster een reputatie heeft opgebouwd, vast. En ook De Kort roemt de inbreng van de trainer: „Hij heeft er enorm veel voor over". Die waardering is wederzijds, want ook Hartman weet dat hij niet zonder zijn beide ver dedigsters kan. „Ze zijn on misbaar voor het team. Matty is verdedigend en opbouwend ontzettend sterk, met een goed overzicht. Elly kan zich enorm in een tegenstandster vastbijten en is dan meestal onklopbaar". Geen van beiden denkt dan ook aan afbouwen, ook al foto Charles Strijd moet De Kort binnen het gezin met jonge kinderen regelma tig het nodige regelen om de verre uitwedstrijden te kun nen meemaken. „Maar dat is het zeker waard, je kunt in het voetbal zo ontzettend veel kwijt. En conditioneel zijn we zeker niet de minsten". Over de toekomst zijn beiden duidelijk. .We handhaven ons in die tweede klas. Volgend jaar komt er een tweede da mesteam bij. dus we hebben bij Spui goede verwachtingen voor de komende jaren Het is voor ons een prima club". TERNEUZEN - De korfbalploe gen van Luctor en BKC kwa men in de promotieklas van de afdeling allebei tot winst. Luc tor haalde 11-7 weg bij Swift 3, BKC stuurde Merwede 3 met le ge handen terug, 11-10. Na twee nederlagen op rij pakte Luctor de draad van vóór de wintersport weer op. Bij Swift 3 was de eerste helft in feite beslis send en de 7-2-voorsprong der mate geruststellend dat in het tweede part de concentratie wat verslapte. Maar na 6-9 had Luc tor nog een eindsprint in huis en gaf de tegenstander zich vrij snel gewonnen. Coach Daniel de Rudder was vooral gelukkig met het feit dat bijna iedereen scoor de. Luctor-score: Lianne Hamelmk, Koos van Wijclc. Danny Hamelmk, Peter Durink tallen 2), Yvonne Wisse, Erik-Jan Dellebeke, Carlo Hamelink (allen 1). BKC-trainer Willem de Zeeuw zei na afloop er totaal niet mee te zitten dat zijn achttal met het kleinst mogelijke verschil had gewonnen. „Belangrijk is dat we het gat naar de onderste ploegen hebben vergroot en een heel eind op weg zijn naar lijfsbe houd", stelde hij. Dat gebeurde allemaal in een qua scoreverloop wat 'vreemde' wedstrijd: 3-0, 4-7 en 10-7 brach ten beide ploegen beurtelings op voorsprong. BKC had echter de langste adem. maar hield die nog even in toen de bezoekers bij 11-8 twee strafworpen benutten en 11-10 voor spannende slotmi nuten zorgden. BKC-score: Mark Kolijn 4. Frans Verplanke 2. Jerry van Haneghem 2, Saskia de Bree 1. Angeline Oskam 1. Jaceo Femjn 1 Standen. PA DSO 9-14. Luctor 8-12; BKC 8-10; Kinderdijk 3 8-6; Merwede 3 9-6; Or.Wit 3 7-4; Swift 3 JA 1B: Seolto 8-12; Stormvogels 2 8-12: Zaamslag 7-10. Ondo 2 6-7: Volhar ding 7-7; Tjoba 5 8-3; Togo 3 8-1. Van Hoorn AMSTERDAM (ANP) - Hugo- line van Hoorn is zondag in Am sterdam voor de derde keer Ne derlands squashkampioene ge worden. In de eindstrijd versloeg de Eindhovense Denise Som- mers, die te veel fouten maakte om hoop op de titel te kunnen krijgen: 9-2 9-6 9-7. De finale was een herhaling van de titelstrijd van vorig jaar. van onze zaalvoetbalmedewerker OOSTBURG - In het KNVB- zaalvoetbal in Oostburg heeft Erasmus een goede kans op het behalen van het winterkam pioenschap, nadat de enig over gebleven concurrent De Friet stal het onderspit moest delven tegen Vooruit. Erasmus heeft nu aan een gelijkspel in het laat ste duel, dat de beide koplopers onderling uitvechten, genoeg. Inmiddels is er ook zicht geko men op de indeling van de beide poules in de voorjaarscompeti tie. Naast bovengenoemde drie teams weet ook De Dikke van Dale, dat Maitre Jean met 6-1 klopte, zich al zeker van ee plaats in de hoogste poule. De Zeemeeuw en Maitre Jean heb ben alles nog in eigen hand, maar De Ruysscher is door het 1- 3-verlies tegen Verduin afhanke lijk van de tegenstanders. Uitslagen. VerduLn-De Ruysscher 3- 1: De Dikke van Dale-Maitre Jean 6- 1: Vooruit-De Frietstal 5-3. Stand. Erasmus 9-16. De Frietstal 9- 14: Vooruit 9-12; De Dikke van Dale 9- 12; Maitre Jean 9-9: De Zeemeeuw 9- 9; De Ruysscher 9-7. Bron 9-6; Ver duin 9-6; Leenhouts 10-6; 't Populie renhof 9-3 Orevo De spanning blijft elke week ge handhaafd in de hoogste poule van het recreatief zaalvoetbal in Oostburg. Edah/Mijnders nam de kop weer over van Oud Sluis door met 5-2 van Veteranen te van onze medewerker TERNEUZEN - Terneuzense Boys bewees in de eerste klas van het landelijk damesvoetbal dat het terecht een positie aan de kop inneemt. Capelle, een di recte concurrent voor de twee de plaats achter de onaantast bare koploper Oostkapelle, werd met 6-0 weggespeeld. In de tweede klas was ook Spui goed op dreef. ASWH moest met een 6-0-nederlaag terug naar Hendrik-Ido Ambacht. Papen- drecht-Hoek werd afgelast. Terneuzense Bovs-Capelle 6-0 - Terneuzense Boys speelde de beste wedstrijd van dit seizoen. Snel combinerend, sterk opbou wend en goed afwerkend werd een licht verzwakt Capelle tot fi gurant gedegradeerd Door doel punten van Wanda Zegers. Inge Suy en Tamara van Boven werd een geruststellende 3-0-rust- stand bereikt. winnen. La Porte d'Or blijft een gevaarlijke outsider na de be nauwde 5-4 winst tegen OBS/De Jonge. Francke Sport had een wissel vallige week en blijft daardoor sub-topper. Van ABN/Amro werd teleurstellend verloren, te gen staartploeg Omnisport/De Boemerang werd een zwaarbe vochten winst geboekt. Verras send was in de B-poule het ver lies van leider De Block tegen Stekelinck. Daardoor is Bon- Ami, dat met 4-3 van concurrent De Rode Leeuw won, weer volop in de race om de titel. Uitslagen. Poule A: La Povte d'Or- OBS/De Jonge 5-4; Edah/Mijnders- Veteranen 5-2; Francke Sporl-ABN/ Amro 0-3; Omnisport/De Boemerang- Francke Sport 3-4 Poule B: Stekelinck-De Block 3-2; Sunset Boulevard-'t Krikje 5-2; De Rode Leeuw-Bon Ami 3-4. Poule C: De Wielewaal-Van de Sande 1-7; Wolf-JJ Opties 3-2. Standen. Poule A: Edah/Mijnders 12-18. Oud Sluis 12-17; Francke Sport 13-15. La Porte d'Or 10-12; Traas 12-12; Albert Heijn 11-11; ABN/Amro 12-11. Vete ranen 11-10; OBS/De Jonge 12-9. Ra- bo 11-8: Omnisport'De Boemerang 12-5. Poule B: De Block 12-18. Bon-Ami 11- 16; 't Krikje 12-16: Stekelinck 12-15. Sunset Boulevard 12-14. De Rode Leeuw 12-12; Delta Nuls 12-10. Ge meente Oostburg 10-8. Telepost 11-7. Van Looy 12-6 Poule C: Groosman/Hof van Brussel 10-20; De Zwart 10-14; Meeusen 10-13: De Wielewaal 11-11. WOD.'Saint Pier re 10-8: Chez Rene 10-8; Riemens 10- 8; J J Optics 11-8; Wolf 11-8. Van de Sande 11-6. Ook in de tweede helft ging de thuisclub sterk door, waarbij Capelle nauwelijks in staat was tot dreigende acties te komen. Opnieuw Inge Suy en Wanda Ze gers bouwden de voorsprong verder uit. waarna Josa van dei- Vliet de allerminst gefiatteerde 6- 0 eindstand kon vastleggen. Spui-ASHW 6-0 - Spui kon de stijgende lijn na de winterstop voortzetten. Het team straalde een gezonde portie vechtlust én enthousiasme uit. die in de score tot uitdrukking werd gebracht. Voor rust scoorde Christian Kouwijzer na een schitterende aanval en zorgde Irma Heezius voor 2-0. In de tweede helft was de naar de spitspositie doorgeschoven Marlie van Ham goed op dreef. Met een loepzuivere hattrick zorgde ze voor 5-0. Deborah Har te zorgde in de eindfase voor de verdiende 6-0 eindstand van onze medewerker HULST - Door een afgetekende overwinning op GTI is DLC de nieuwe koploper in de zaalvoet balcompetitie van het rayon Hulst. De ploeg van Boudewijn Rietjens wees de leiders van het eerste uurgedecideerd terug: 10- 3. DLC profiteerde bovendien van een uitspraak van de voetbal bond met betrekking tot het eerder gestaakte duel tussen DLC en 't Anker/Schel fout. Daarin werd DLC, dat op het moment van staken (kort voor het einde van de wedstrijd) een voorsprong van 5-2 had. tot win naar uitgeroepen. NeckermannStuntmarkt kwam vorige week twee keer in actie. Tegen Meerpaal kwam de ploeg uit Hulst nog met de hakken over de sloot, maar Paradijs bleek met 6-1 te sterk. De stand aan kop van de ranglijst is daar door aanzienlijk gewijzigd. DLC. GTI. Paradijs. Neckermana Stuntmarkt en ING volgen el kaar echter op de voet. De uitslagen. Meerpaal De Reizende Man 2-5, Den Dullaert-ING 3-7. Nee kermann Stuntmarkt-Paradijs 1 -6. Van der Poel/Ros Beijaarl-De Kroon 6-5. De Ruijter-'l Anker Schellout 2- 11; GTI-DLC 3-10: DLC-1 Anker/ Schelfout 5-2. NeckermanivStunt- markt-Meerpaal 3-2. De stand. DLC 13-22. GTI 12-21. Pa radijs 12-20; NeckermannStunt markt 13-19; ING 12-18. Den Dullaert 13-14: Van der Poel Ros Beijaart 13- 13; De Reizende Man 13-10: De Kroon 13-8; MEerpaal 13-7; De Ruijter 12-6. t Anker.Schelfout 13-4. The Corner 12-2. Regioklas dames Esther Verdunnen bezorgde Pe ters Cleaning in de regionale zaalvoetbalklas voor dames teams de tweede overwinning. De Sasse ploeg sloot een gelijk- opgaand duel tegen De Bruin tjes met de kleinst mogelijke ze ge af: 1-0 Engelhard, nog steeds niet ge heel kansloos in de titelstrijd, wees door doelpunten van Diana Broeckaert (3x), Elly Fie ret en Heidie van Remortele AZWZ terug: 5-3. Voor AZWZ scoorden Josa van Vliet <2x) en Lonneke Rammeloo. De uitslagen. Biezentrappers-Gerka- Heyndrickx 10-0. Disco Love-Johan de Block 5-2. Peters Cleamng-De Bruintjes 1-0: Engelhard-AZWZ 5-3 De stand. BiezenLrapper&Gerka 14- 28. Engelhard 15-27. AZWZ 14-20; Heyndrickx 13-16: Boidm 14-11, De Bruintjes 13-7: Disco Love 13-7: Pe ters Cleaning 15-4; Johan de Block 11- 2. van onze medewerker NIEUW-NAMEN - Met Luc Wa gemaker kreeg de trimloop van VV Hulsterloo zaterdag een sterke winnaar. De Belg finish te ver voor de rest van het veld, waarin Peter Picavet de beste Zeeuw was. Erg gunstig viel de trimloop van W Hulsterloo niet. Net voor Be- veren-Graauw verspeelden de organisatoren de nodige deelne mers aan deze wedstrijd uit het SV Aloy Supercriterium. Ook het weer werkte niet echt mee. zodat het deelnemersaantal net onder de 100 bleef steken. Toch waren er toppers genoeg in het resterende veld van 98 deel nemers. Ignace van Nevel zou normaal een van de favorieten zijn geweest, maar hij gaf te ken nen deze wedstrijd als training in zijn schema mee te willen ne men. Desondanks was de kleine Belg van de partij toen in de ope ningsfase van de wedstrijd over 10 kilometer een groepje van vier zich losmaakte. Haas Luc Wagemaker dicteerde aan vankelijk het kwartet, maar na vijf kilometer besloot de Wilrij kenaar, die zijn diensten al eens mocht bewijzen als haas van de Belgische topatleet Rousseau, het alleen verder te doen. In het tweede deel van de race soleerde de Belg gemakkelijk naar een comfortabele voorsprong van uiteindelijk ruim anderhalve mi nuut. Van de achterblijvers stelde Van Nevel de tweede plaats veilig van onze volleybalmedewer- Rër TERNEUZEN - Dankzij een 3-0- zege op BOK heeft De Kikkers zijn leidende positie in de eerste volleybalklasse verstevigd. De Aardenburgers namen met goed spel revanche voor de eer ste nederlaag van het seizoen, waar ze vorige week tegenaan liepen. Dankzij de nederlaag van BOK bezetten de reserves van IJVC' nu de derde plaats. De onnodige nederlaag van vo rige week was hard aangekomen bij De Kikkers. Op en top gecon centreerd verschenen de Aar denburgers zaterdag tegen BOK dan ook binnen de lijnen, belust op een sportieve revanche. Hoe wel De Kikkers het moest doen zonder Mark Moens (winter sport i legde het vanaf het begin BOK zijn wil op. De nummer drie uit de rangschikking kon geen moment in de wedstrijd ko men en verloor de eerste twee sets met 15-6 en 15-9. De derde set was tot nu toe steeds het breekpunt voor De Kikkers geweest Tegen BOK was er echter geen sprake van concentratieverlies. Tot 7-7 ging het gelijkop. maar daarna werd zonder onderbreking naar de volle zege geserveerd (15-7). De naaste concurrent van De Kikkers, VVS '92 4. verspeelde een punt bij VVR 2 waardoor de Aardenburgers nu met een voor sprong van twee punten aan de leiding gaan. IJVC 2 klimt dankzij de neder laag van BOK op naar de derde plaats. De IJzenijkenaren kwa men niet in de problemen tegen Scheldesport 2 en wonnen met 3- 0 van onze medewerker HULST - De 5-3-overwinning van het laaggeklasseerde Axel United tegen Doorzetters zorg de er voor dat het Axelse team, met enkele wedstrijden minder gespeeld, weer zicht kreeg op aansluiting met de midden moot in het Hulster damesten nis. De combinatie Helen Bright/Til ly Dierik was met 8-5 te sterk voor Tiny Wenzler/Ineke Bonsel. Ook het duo Bright/Toos Tol- hoek pakte de punten door met 7- 2 van Ria Naessens/Bonsel te winnen. Voor Doorzetters kwam het koppel Elly Aper/Wenzler tot winst door met 9-4 Ann Walrave /Tolhoek te kloppen. In een ener verende partij speelden Walrave /Dierik en Aper/Naessens met 6- 6 gelijk. Uitslagen. Poule A: Axel United- Doorzetters 5-3; Eikenhof-De Lelies 3- 5 Poule C: Axel I-Club 86 8-0. Graauw- se Meppers-Spagaal 6-2. Lamir-Per- daen 2-6. Stramijntjes-Vogelvlucht II0-8. Cadzand In het damestonnis in de Cad- zandse sporthal leverden de combinaties Gïen VerhageiVMa- rian de Milliano en Trees Neu- haus/Lilian Heijens een verbe ten gevecht om de winst. Eerst- genoemden wonnen uiteindelijk met 9-8. Annie Mabelis en Ma- rietje de Maillie wonnen in een Cadzands onderonsje met 6-4 van Zitta BroijL'Sary Risseeuw. Uitslagen. Poule A Van Dongen. Dhonl-De Blander De Lodder 12-3 door weg te lopen van Frans van Mieghem en Peter Picavet. Pica- vet was de enige Zeeuw die in de beslissende ontsnapping aan het begin mee was gegaan en stelde zijn knappe vierde plaats hierdoor al in een vroeg stadium vast. Erwin de Jaeger. Mark Willaert en André Buys zaten in de twee de groep die achter het leidende viertal ontstond. Achter Yvan Mees gingen de drie Zeeuws Vla mingen zodoende als zesde, ze vende en achtste over de finish. Agnes de Ridder uit Zuiddorpe was op de 68e plaats de snelste dame Uitslag VV llulsterloo-trimloop. 10 km. - heren: 1. Luc Wagemaker 'Wil rijk) 32 33. 2 Ignace van Nevel (Mal- clegemi 34.11. 3. Frans van Mieghem iHaasdonki 34.23, 4 Peter Picavet iHulst) 34.31, 5. Yvan Mees (Zelzaiei 35 06. 6 Erwin de Jaeger (Westdorpei 35 11.7 Mark Willaert (Hulst) 35.20.8 Andr'e Buys (Clingei 35.29. 9 Gelijti Romijn (De Klingel 35,35, 10. Jo Da vid (Koewachti 36 05. 11 Ronnie van Acker iNieuw-Nameni 36.15, 16. Pa trick van Remortel (Hulst) 38 39, 17 Jan de Jonge (Terneuzen) 39.02, 18. Jan Goossens (Axel) 39 05, 23. Mare Corijn (Philippine) 39.31, 25. George Goole (Zuiddorpei 39.45. Dames: 1 Agnes de Ridder (Zuiddor pei 52.42 6 km. - heren: 1. Darwin Kint (Ter neuzen) 22.01. 2 Roger de Nijs (Vra- sene) 25 48, 3. Jules vd Walle (Kiel- drechti 25.49. 4 Jacky Doorns (Ter neuzen) 27.39. 5 Eddie Leenknecht (Axeli 27.51 Dames 1 Katnen de PooteriAxeh 30 58 3 km. - heren: 1 Robin van Liere Vo gelwaarde! 11.54. 2 Luc Reyckaert iNleuw-Namem 12.23. 3 Jan Bosman (Nieuw-Nameni 12 45. 4 Dennis Broeckaert (Nieuw-Nameni 12 45. 5 Steven v.d Straeten Aalst i 13 52 Voorwaarts 2 deed goede zaken tegen Dynamo '70 3. Het won met 3-1 van de hekkesluiter en nam daarmee weer wat verder afstand van de onderste plaat sen. Danies Ook de dames van Voorwaarts 2 verrasten tegen CVC. dat zeker tegen de hekkesluitster een overwining had moeten beha len. Voorwaart^ 2 trok zich ech ter niets aan van haar positie on deraan de ladder. De rode lan taarndrager - tot zaterdag nog zonder één enkele overwinning en in het bezit van één schamel punt - speelde scherp en wist vanaf het begin feilloos de zwak ke schakel in de ploeg van CVC te vinden. De uitstekende service van Voorwaarts, telkens naar de rand van het veld. bracht de Clingenaren dermate in de pro blemen dat het er bijna niet in slaagde een fatsoenlijke tegen aanval op te zetten. Na 15-2 en 15-6 in de eerste twee sets bleef CVC weliswaar wat langer in de pas. maar het kon niet voorkomen dat Voorwaarts 2 via 15-12 haar eerste overwin ning opstreek. Net boven Voorwaarts 2 lukte het IJVC eindelijk ook weer eens om te winnen. De IJzendijkena- ren speelden een leuke partij te gen Delta en hadden na 15-10. 7- 15 en 15-10 in de eerste drie sets nog uitzicht op drie wedstrijd- punten in de vierde set. Bij een stand van 9-7 verzuimden ze ech ter door te drukken en kwam Delta via 9-15 toch weer langszij. Ook de vijfde set ging gelijkop. maar daarin trok IJVC nu eens aan het langste eind 15-13). Poule B GrosveldMusson-Wonder- gem/Verhage 11-5. Poule C: Verha gen/De Milliano-Neuhaus'Heijens 9- 8; Van WanrooyCarels-Maa» Wisse 6- 9 Poule D Van Waes/Bouman-Van Becelaere'Standaert 9-8 Poule E Mabelis/De Maillie-Broijl/Risseeuw6- 4. Louw&'Niezing-MinnaertTi miner man 6-10 Poule F Quaak/Van der Slikke-Janssen/Vinke 11-6. Van Noord'Slandaert-Verheul/Barlelse 11-5 Poule G Smits/Polderman- Heljdens/Heijens 10-4 UCI weert twee wielerploegen KOKSIJDE (ANP) - De wieler ploegen Festina en Varta mogen voorlopig niet aan profwed strijden deelnemen. De interna tionale wielrenunie UCI be sloot de formaties een startver bod voor onbepaalde tijd op te leggen wegens het niet nako men van financiële verplichtin gen. Vier oud-renners van Festina hebben bij de wielrenunie een klacht ingediend, omdat de m Andorra gevestigde ploeg bij de betaling van de salarissen in ge breke was gebleven. Tot de be nadeelde renners behoort ook Steven Rooks, die vorig jaar na zijn snelle vertrek uit de Tour zijn ontslag kreeg van sponsor Rodriguez. Rooks kreeg voor 1994 een contract bij TVM. Bij Festina rijdt dit seizoen nog wel de Nederlandse sprinter Jean- Paul van Poppel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 23