Dagrecreatie rond kanaalarm in de klas mtmn-mm Nieuw centrum in Waarde De ideale keuken bestaat! PZC lees de krant voeren actie voor behoud loonbedrijf Ouderenwerk Axel wil deel De Halle voor activiteiten streek 14 SHOWROOMKEUKENS KOM WERKEN BIJ DE PZC. Tholen correspondenten 2 ZATERDAG 29 JANUARI 1994 Hansweertse project krijgt een groene aanblik Wissekerkenaren Voor snelle beslissers hebben wij in Goes nog enkele met kortingen tot 50%! van onze verslaggever KRUININGEN - I)e voormalige kanaalarm bij Hansweert krijgt een groene aanblik en wordt geschikt gemaakt voor dagrecreatie. Het dagelijks ge meentebestuur van Reimers- waal wil het gebied op die wijze inrichten. Het baseert zich op een werkvoorstel van een Mid delburgs adviesbureau (RBOI). Bedoeling is dat het bureau de plannen op papier verder uit werkt. Uitgangspunt bij verdere ont wikkeling is dat de leefbaarheid van Hansweert erbij gebaat moet zijn. Voor verblijfsrecrea- tie is geen plaats. In de praktijk is gebleken dat het terrein daar voor onvoldoende kansen biedt, aldus het werkvoorstel De waterstaatkundige functie van de gedempte kanaalarm ging verloren met de verbete ringswerkzaamheden aan het Kanaal door Zuid-Beveland. Het gebied gelegen tussen de nieuwe vaarroute en het dorp is na demping ingezaaid met gras. en omsloten door een weg die de kern verbindt met de nieuwe sluizen. De vroegere kanaal-, ha ven- en sluisfunctie is nog duide lijk herkenbaar in ligging, vorm en structuur. Brug en peil schaalhuisje staan er nog. Taak van het adviesbureau is het opstellen van een ontwerp- bestemmingsplan. Dat biedt een handvat om ongewenste ontwikkelingen uit het gebied te weren. Het streven is bewoners van Hansweert en gemeente raad nauw te betrekken bij het project. Over de maatschappe lijke uitvoerbaarheid dient dui delijkheid te bestaan. schrijving van de huidige situa tie in het dorp. Bij een inventari satie komen tal van aspecten aan de orde zoals ruimtelijke structuur, bevolking en woning bestand. voorzieningenniveau. bedrijvigheid, verkeer en milieu Reimerswaal liet reeds eerder een dorpsplan maken voor Waarde. Het Middelburgse adviesbureau brengt voor de werkzaamheden in totaal ruim 51 mille in reke ning, ruim 30.000 gulden is be stemd voor het maken van een bestemmingsplan voor de voor malige kanaalarm. Dorpsplan en gedempte kanaalarm komen donderdag drie februari ter spra ke in de commissie Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). De bij eenkomst in het gemeentehuis te Kruiningen begint 20.00 uur. Dorpsplan Dat geldt ook voor het door RBOI op te stellen dorpsplan Hansweert. Daarbij mogen in woners eveneens hun zegje doen. Er komt onder meer een hoorzitting. Het dorpsplan legt de basis voor een beleid gericht op dorpsvernieuwing en leef baarheid. Een meerjarenpro gramma moet er deel van uitma ken. Concrete voorstellen ter versterking van de leefbaarheid worden gebaseerd op een be- AXEL - Het Gecoördineerd Ou deren Werk (GOWl in Axel heeft een plan ingediend om een deel van cultureel centrum De Halle te kunnen gebruiken voor oude- renactiviteiten. Het GOW denkt daarmee een oplossing te heb ben gevonden voor het ruimte gebrek in het 'nieuwe' bejaar dencentrum De Vurssche. Burgemeester W. de Graaf er kende donderdagavond in de ge meenteraad het bestaan van het plan. Hij deed dat'naar aanlei ding van vragen van het WD- raadslid L. den Doelder-van de Voorde. „Het verbaast me", al dus Den Doelder. „Toen het ver bouwingsplan van De Vurssche werd gepresenteerd, was in het gebouw zelfs ruimte voor een tandarts en een restaurant. De mensen hoefden nergens meer voor naar buiten, zo werd ons voorgehouden. Nu blijkt dat an ders te liggen. De verbouwing is nog niet begonnen en het begint al." Volgens De Graaf is de ruimtelij ke indeling verkeerd ingeschat. „Het blijkt dat de ouderen voor verschillende activiteiten nogal wat plaats nodig hebben. Als ze een middagje willen kaarten, staan er al gauw heel wat tafels. Er moet ook een biljart komen. De bedoeling is de ruimten in De Vurssche zo optimaal mogelijk te benutten. Een biljarttafel neem je niet onder de arm mee naar huis. Vandaar dat is ge zocht naar een alternatief en die denkt het GOW te hebben ge vonden in De Halle", reageerde de burgemeester. Het college gaat er vanuit bin nenkort een kant en klaar voor stel over het 'ouderencentrum' aan de raad te kunnen voorleg gen. Dan is ook duidelijk wat de bijstelling van de plannen kost. Het gebied rond het voormalige sluizencomplex bij Hansweert wordt bestemd voor dagrecreatie. foto Willem Mieras Zondag 30 januari 1994 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 ds. Buijs; Bruinisse 10 ds. Haasnoot, 17 ds. De Jonge; Burgh 10 ds. v. d. Deijl; Dreischor 9.30 ds. Eek hout; Eikerzee (Scharendijke) 10 kand. Verhoef, 19 ds. De Nooy; Haamstede 10 ds. Smit. 19 ds. Haasnoot; Kerkwerve 10 kand. Six; Nieuwerkerk 10 ds. Klip; Noordgouwe 11 ds. Eekhout; Oosterland 10 dr. Hanekamp (HA), 18 ds. v. d. Maas; Ouwer- kerk 10 ds. Otten (HA); Renesse 9.30 ds. Stap; Serooskerke 10 ds. Riphagen. 19 kand. v. d. Steen hoven; Sirjansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuis kerkdiensten kerk 18.30 ds. De Boo; Zweeds R. Kr. Z.huis 11.15 ds. Kother- Middelhoek; Zonnemaire 11 ds. Buijs. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30 leesdienst, 17 ds. Overweg; Haamstede 10 ds. Schoonenboom, 18 ds. Paulus; Nieuwerkerk/Oosterland 10 ds. Klip; Zierikzee 10 ds. v. d. Berg. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 en 18.30 lees dienst; Nieuwerkerk 9.30 (HA) en 15.30 ds. Beens; Oosterland 10 en 14.30 leesdienst, 18.30 ds. Beens. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst, Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 17 ds. v. d. Schaaf; Kerkwerve 10 en 18 ds. Korving; Zierikzee 10 ds. Oosterbroek. 18 ds. Schenau. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30; Zierikzee zat. 19, zon. 9.30. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10. woensd. 20 sa menkomst. van onze verslaggever WISSENKERKE - Een aantal inwoners van Wissenkerke is een handtekeningenactie be gonnen voor behoud van een agrarisch loonbedrijf in het dorp. Het voortbestaan van de onderneming is onzeker omdat de gemeente Wissenkerke geen hinderwetvergunning kan afge ven. Het bedrijf Firma P. J. Mar- cusse, waar vijf mensen werken, zou teveel lawaai pro duceren. De actievoerders, onder wie per soneel van Marcusse, willen dat de gemeente alles op alles zet om het loonbedrijf te redden. In het dorp zijn pamfletten verspreid. De handtekeningen worden maandag aangeboden aan de gemeenteraad. „Ik denk dat ze ker tachtig procent van de inwo ners zal tekenen", zegt D. Snel van het actiecomité. Een groep van ongeveer twaalf mensen heeft het initiatief genomen, al dus Snel. Het lawaai bij het aan de Dorps weg gevestigde bedrijf wordt veroorzaakt door landbouw voertuigen zoals trekkers. De onderneming die dit jaar 75 jaar bestaat, werkte tientallen jaren zonder vergunning, hetgeen vol gens gemeentewoordvoerder R. Filius niet uitzonderlijk is. „Heel Nederland is bezig de achter stand in vergunningverlening in te halen." Marcusse kreeg enkele jaren te rug de vereiste papieren. Die werden echter op formele gron den vernietigd door de Raad van State. Sinds juli vorig jaar werkt de onderneming met een ge- doogbeschikking. Dat wil zeg gen dat het bedrijf tijdelijk onge stoord verder mocht draaien. Voorwaarde was dat het zou werken aan een nieuwe aan vraag voor een vergunning, voorzien van een gedegen akoes tisch rapport. Filius: „De nieuwe aanvraag werd november vorig jaar ingediend. Wissenkerke wil die afwijzen. In het akoestisch rapport worden de zaken te rooskleurig voorgesteld." Buren Woordvoerster M. H. Marcusse van het loonbedrijf zegt met de rug tegen de muur te staan. „Aan geluid maken valt niet te ontkomen. We willen wel verhui zen. maar kunnen nergens te recht omdat we geen vergun ning krijgen. Laat staan dat we genoeg geld hebben om te ver kassen. Goede geluidwerende maatregelen uitvoeren is ook niet haalbaar. Dat kost ruim twee ton. Zonder hulp van de: den kunnen we dat niet opbrei gen." Marcusse wijt de probh men aan buren die klagen ove lawaai, en procederen tegen he bedrijf. Het zou gaan om één g< zin. Snel van het actiecomité be vestigt dat: „Met de wet in d hand gaat mevrouw De Vos ne zolang door tot het bedrijf kapc is", wijst hij met de beschuld gende vinger naar de buren va Marcusse. Mevrouw M de Vos zegt niet oj de hoogte te zijn van de handte keningenactie. „Ik heb indei daad bezwaar gemaakt vanweg geluidhinder. Maar de beslissin is verder aan burgemeester ei wethouders van Wissenkerke Daar volgt een procedure oj waartegen mensen bezwaa kunnen maken." Varkensmesters trekken Sasse aanvragen in van onze verslaggever SAS VAN GENT - Van de m lieuvergunningen die veertie varkensmesterijen hadden ii gediend bij de gemeente Sa van Gent zijn de meeste weer in getrokken. Dit verklaarde d Sasse wethouder L. E. M. Mai quinie van milieu donderdag avond na afloop van de raads vergadering in zijn gemeente. Enkele weken geleden maakt© b en w van Sas van Gent al be kend dat de aanvragen voor d milieuvergunningen niet in be handeling genomen worden omdat het om traditionele vai kensstallen ging. De verwaclj ting is dat de varkensmesterij© nieuwe aanvragen voor Groen Labelstallen zullen indienen. Alle raadsleden gingen dondei dagavond akkoord met het coi legevoorstel een beslissing ove de komst van in totaal 80.00 varkens naar Sas van Gent mej drie maanden uit te stellen. Hé CDA-raadslid L. van Waes wildj weten welke stappen het collegi de komende maanden neemt on de roze invasie definitief tegen t< houden. Marquinie was niet bel reid die vraag te beantwoordenj „Elke mededeling kan tegen om worden gebruikt", verklaard) Marquinie. „Daarom houden wi op dit moment liever onze mond We zullen echter alle bezwarei goed uitwerken. Net als de mees te Sassenaren zijn ook wij tege de komst van zoveel 'heerlijk varkens naar onze gemeente. Oproep aan de inwoners van Wissenkerke Redt het loonbedrijf Marcusse! Door pure onwil van, van zowel de gemeente Wissenkerke als van de buren, dreigt de Fa. Marcusse te moeten verdwijnen. Nu is er een actiecomité opgericht en vragen wij Uw steun. 29 en 30 januari 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier. Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur Schou wen-Westhoek/B rou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J, Roth, weekenddiensten zat Dijkstraat 32. Scharendijke. zon, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280 Spreekuur van 11.30-12,00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-2120. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat 7, Brouwershaven, tel. 01119-1588. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12,30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. Waf uw stijl ook is: KEUKENS KASTEN PARKET TEGELS Goes Stanleyweg 2 (bij de Zeelandhallen) Tel. 01100-46600 Middelburg Lange Noordstraat 67 Tel. 01180 - 36254 Geopend- dinsdag tot en met zaterdag en tijdens de koopavond. De speelplaats bij het zojuist geopende multifunctionele centrum De Zeven Geitjes in Waarde werd onmiddellijk door de jeugd in beslag genomen. foto Willem Mieras van onze verslaggever WAARDE - Bijna tuimelde de Reimerswaalse wethouder J. W. P. Cornelissen achterover, toen de 'peuterkar' waarop hij zat met een schok in beweging kwam. Hij was op weg het nieu we multifunctionele centrum in Waarde te openen, maar dat ging niet zo vloeiend. Een iel gelach steeg op uit de kelen van de peuters, die hem voorttrokken naar de achterdeur van hun speelzaal. Daar aangekomen knipte de wethouder - met een pop op een weegschaal in zijn ene hand en een kinderschaartje in de andere - een verband door dat de voor de ingang was gespan nen. „De Zeven Geitjes is nu helemaal open, hoera", riep hij uit en stak een hand in de lucht. Alle peuters juichten met hem mee. In het centrum zijn een peuterspeelzaal, het kruiswerk en spreek kamers van twee huisartsen gevestigd. Eerder dreigden deze voorzieningen te verdwijnen, doordat het kruiswerk zich wilde terugtrekken uit Waarde. Dit werd voorkomen met hulp van de gemeente Reimerswaal. Zij kocht het gebouw van kruiswerk en liet het grondig renoveren. Tevens werd een speelplaats aangelegd met een onderkomen voor het speelgoed. Met een schenking van Jantje Beton schaft De Zeven Geitjes bovendien nog een klimrek aan en ander speel goed. Cornelissen prees het uiteindelijke resultaat. Hij stelde vast dat de dertig kleintjes die in de peuterspeelzaal ronddarte len een teken zijn dat het goed gaat met Waarde. Huisarts A. Constandse zei dat hij tijdens zijn 21-jarig functione ren in Waarde bakkers, slagers en cafés had zien verdwijnen, maar dat de twee huisartsen sinds 1954 wel altijd uit Krabbendij- ke zijn blijven komen voor het spreekuur. „Zakelijk gezien is het beter in Krabbendijke te zitten. Maar omdat we al zo lang hier praktijk houden, zullen we er in het nieuwe gebouw ook bij zijn." Hij memoreerde dat Waarde vroeger de Geitestad werd ge noemd. maar dat de Waardenaren met de opening van het nieu we gebouw 'niets te mekkeren hebben'. Laat zien dat U het er niet mee eens bent!!! Niemand in de gemeenteraad durft zijn nek uit te steken voor een bedrijf dat al sinds 1919 in het dorp gevestigd is. Laten wij als dorps bewoners dat wel doen en het bedrijf redden. EERDAAGS KOMEN WIJ OM UW HANDTEKENING, STA KLAAR MET UW PEN. K Voor de kleinere berichtgeving op het p eiland j pi zoekt de redactie van PZC enkele enthousiaste Wij denken aan actieve medewerkers voor de oost- en westzijde van de gemeente. Verwacht wordt dat correspondenten berichten uit het verenigingsleven doorgeven en contact onderhouden met de in Goes gevestigde regioredactie Bevelanden/Noord-Zceland over gebeurtenissen en ontwikkelingen in hun gebied. Het verslaan van nieuwsfeiten behoort tot de mogelijkheden. Schriftelijke reacties kunt u sturen naar PZC. Oostsouburgseweg 10. postbus 18. 4380 AA in Vlissingen, ter attentie van de chef nieuwsdienst. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met F. Balkenende, chef regioredactie, telefoon 01100-31800. Bij voorbaat hartelijk dank. zeker ook namens Fa. Marcusse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 48