ontmoet Sanchez in finale Irma Heeren weg bij Niek Knol b PZC Cruijff kon nooit bondscoach worden Timman moet nog een nachtje zwoegen Trainers betalen voor wangedrag sport 25 Iaarhuis en Eltingh bereiken eindstrijd dubbelspel Gullit vloert Inter Milaan ^ijsbergen rainer Volendam ?IFA wil RTL liet bij WK Post en Raas rond de tafel met amateurs Eindstrijd tweedaagse I fL VRIJDAG 28 JANUARI 1994 ilELBOURNE (NPA) - Steffi raf en Arantxa Sanchez-Vica- ;io spelen morgen (zaterdag) de inale van de Australian Open. Jraf was in een uur klaar met Ie Japanse Kimiko Date (6-3, 6- en Sanchez-Vicario had geen lind aan Gabriela Sabatini: 6-1, 1-2. Jacco Eltingh en Paul Haar luis plaatsten zich voor de dub- lelspelfinale door een afgetken- le overwinning op het Tsjechi- iche duo Karei Novacek/Martin )amm: 6-1, 6-4, 6-2. ilorgen spelen Jacco Eltingh en [aul Haarhuis de eindstrijd te len Byron Black uit Zimbabwe :n Jonathan Stark uit de Ver- jnigde Staten. Hoewel Haarhuis Ijdens de halve eindstrijd last (reeg van zijn rug, heeft hij er al- B vertrouwen in dat hij de finale an spelen. Op setpoint in de tweede set errekte ik een spiertje," aldus e 27-jarige Brabander. „Ik he loot op het laatste moment om lijn opslag te veranderen en oelde opeens pijn." Na de wed- trijd liet hij zich verzorgen en anavond gaat hij nog een keer p de behandeltafel. Haarhuis: Het ziet er niet ernstig uit." [aarhuis en Eltingh waren op et centre-court snel klaar met lovacek en Damm. In 74 minu- en was het karwei geklaard, 'olgens de statistieken van de iternationale Tennis Federatie e 'snelste driesetter in de dub- el die ooit is gespeeld'. [aarhuis: „Je kunt zien dat )amm en Novacek twee echte ingelaars zijn die samen dubbe- ïn. Ze moeten steeds afspraken ïaken. omdat ze niet inge- peeld zijn. Bij Jacco en mij gaat at vanzelf. Wij kennen elkaar loor en door." 'oor Haarhuis is de Australian )pen in financieel opzicht al ge laagd. In het enkelspel verdien- le hij 25.000 gulden. Met de dub- lels erbij komt hij nu op 110.000 gilden. Dat bedrag kan nog op- open tot 200.000 gulden. lamesenkelspel )e twee eenzijdige halve finales n het damesenkelspel duurden leide net iets langer dan een ur. De 23-jarige Japanse Ki- nko Date was tot gisteren de re- elatie van het toernooi. Het 1.63 ïeter kleine meisje uit Tokio tormde twee weken geleden de op tien van de wereld binnen en erraste in Melbourne met een laats bij de laatste vier. De ummer negen van de wereld is e enige speelster tussen de top- lers die een tolk nodig heeft tij dens persconferenties en ze laat zich elke dag behandelen door een acupuncturist. Kimiko Date (haar voornaam betekent 'nobel mens') is van nature linkshan dig. maar is op de tennisbaan rechts, waarbij ze zo nu en dan met links speelt. Maar welke arm ze ook gebruik te. tegen Graf kon ze niet op. Het stond heel snel 3-0 en hoewel de MILAAN (NPA) - Ruud Gullit boekte gisteravond zijn zoveel ste persoonlijke succes in dit seizoen. Hij zorgde er met een slimme kopbal in de laatste mi nuut voor dat zijn club Sampdo- ria zich ten koste van Inter kwa lificeerde voor de halve finale van de Coppa Italia. Sampdoria plaatste zich met een 1-1 in San Siro, via de 1-0-zege in Genua van drie weken geleden. Ruud Gullit werd met deze vol treffer de morele winnaar van het Hollandse duel. Bergkamp en Jonk inspireerden hun ploeg genoten tot een goede wedstrijd, maar stelden in de afwerking te leur. Japanse er nog een wedstrijd van probeerde te maken kwam de '24-jarige Duitse geen mo ment in problemen. Graf - in '88, '89 en '90 winnaar van de Australian Open - zal naar verwachting ook geen moeite hebben met haar laatste obstakel. Sanchez Vicario. De Spaanse gaf Sabatini een onge nadig pak slaag. De 23-jarige Ar gentijnse. die met haar zwakke opslag Sanchez in de kaart speelde, had geen schijn van kans en stond, net als Date. na een uur en een paar minuten al weer onder de douche. Melbourne. Australian Open, 11 mil joen gulden: Mannen dubbelspel, halve finales: Haarhuis/El tingh (Ned/3) - Novacek/Damm (Tsji 6-1 6-4 6-2, Black/Stark (Zim/VSL/2) - Apell/ Björkman (Zwei 6-1 6-4 6-4. Vrouwen enkelspel, halve finales: Graf (Dui/1) - Date (Jap/10) 6-3 6-3. Sanchez Vicario (Spa/2) - Sabatini (Arg/4) 6-1 6-2 Gemengd dubbelspel, kwartfinale: Olhovski/Neiland (Rus/Let/6i - Suk/ Gigi Fernandez (Tsj/VSt/2) 6-2 2-6 6-2 Halve finale: Woodbridge/Sukova (Aus/Tsj/11 - Emilio Sanchez/Aranxta Sanchez Vicario (Spa/8) 6-3 6-4. Meisjes enkelspel, kwartfinales: Basting (Ned/6) - Drake-Brockmann (Aus4> 3-6 2-6 Dubbelspel, kwartfi nales: Basting Schelder (NecLDuii - Kuki/Weng Jap/Tai/3i 6-2 6-1 Irma Heeren richt zich op een professionele sportcarriere. foto Lex de Meester Middelburgse atlete betreurt breuk met trainer niet van onze verslaggever Frits Bakker VLISSINGEN/MIDDELBURG - De atlete Irma Heeren en haar trainer/begeleider Niek Knol zijn met onmid dellijke ingang uit elkaar gegaan. De plotselinge breuk werd gisteren bekend gemaakt en zou ingaan op 1 fe bruari. Irma Heeren richt zich vanaf nu op een profes sionele sportcarrière en wil zich ook commercieel laten begeleiden. Thea Sybesma, de ex-wereldkampioene, gaat zich vanaf nu met Heeren bezighouden. Volgens Niek Knol is de breuk definitief. Irma Heeren traint de ze week al niet meer onder zijn leiding. De 26-jarige atlete, die nationaal kampioene is op drie onderdelen, verzekert voorlopig lid te blijven van Spor ting Walcheren, maar dat is slechts tijdelijk. „Zo lang ik in Zeeland woon. blijf ik lid. Maar het is niet uitgesloten dat ik binnenkort ga verhuizen. Ja. dan ga ik de provin cie uit. Wanneer? Weet ik nog niet. Ik zie nog wel wat ik ga doen." Irma Heeren betreurt het niet dat ze weg is bij Knol. „Nee hoor. ik vind het niet jammer. Of er iets is gebeurt tussen ons? Dat zeg ik met. Ik heb geen zin om daarover uit te weiden. Mijn seizoen gaat gewoon verder. Ik ben nu hard in training voor het cross-seizoen en het triath- lon-seizoen. Dat houdt me het meest bezig. Ik train voor mezelf, op schema's die ik heb gekregen." Het nieuws van de breuk werd gisteren bekend gemaakt door voorzitter Hans van Tongeren van Sporting Wal cheren. de vereniging waar Heeren lid is en Knol trainer. Volgens een inderhaast samengesteld communiqué van de club is de beslissing van Heeren ingegeven door haar internationale prestaties. „Zij laat zich vanaf nu profes sioneel begeleiden Thea Sybesma (ex-wereldkampioene op de duathloni en EUy Gonggrijp (sportbegeleidster en docente)zo meldde de club. Elly Gonggrijp is in het dagelijks leven ook de vriendin van Heeren. Irma Heeren boekte vorig jaar op de triathlon, run-bike- run en in het veldlopen successen. Ze heeft in totaal vier jaar onder Knol getraind. De trainer/fysiotherapeut bracht de atlete naar nationale en internationale over winningen. De tot twee jaar geleden nog vrij onbekende Middelburgse werd in 1993 winnaar van het nationaal kampioenschap kwart triathlon, run-bike-run en veldlo pen. Bovendien veroverde ze de Europese titel run-bike- run. Ze werd tweede op het wereldkampioenschap. Niek Knol: „Irma heeft me niet zo lang geleden verteld, dat ze professioneler wil gaan werken. Ze wil naar de we reldtop. Daarin kan ik haar verder niet begeleiden. Als ze de wereld in gaat., dan moet ik afhaken. Ik wist dus dat er plannen waren in die richting Toch lijkt ook Knol min of meer verrast. „Ik had eerlijk gezegd niet. verwacht dat het zo snel zou gebeuren. Vorige week werd ik er in eens mee geconfronteerd." „Er zijn geen fricties geweest'beklemtoont Knol. „Ik ben ook niet teleurgesteld door haar besluit, maar het is wel even wennen. Je hebt tenslotte jarenlang gewerkt met elkaar en veel meegemaakt. Ik heb haar begeleid naar de nationale top. ervoor gezorgd dat ze blessurevrij bleef. Maar ze heeft nu aan de wereldtop geroken. Daar wil ze zo snel mogelijk naartoe en dat heeft haar de laat ste tijd veranderd. Waarschijnlijk is er veel gebeurd in haar kringetje, want in alle interviews zei ze lol voor kort: ik ga met Knol verder, wat er ook gebeurt Niek Knol houdt, vol dat hij en Irma Heeren 'goed uit elkaar' zijn gegaan. De mededeling van Spoiling Wal cheren dat dat pas per 1 februari gebeurt, is volgens Knol onjuist. „Ze hebben hel alleen officieel zo meege deeld." -Ze traint nu al niet meer bij jou? „Nee. deze week al niet meer -Waar traint ze dan wel? Knol: ..Ik zou het echt niet weten." En tenslotte: „Ik ben niet veranderd, hoor. Ik heb geen problemen met Irma.' l'OLENDAM (ANP) - Wlra Rijs- lergen wordt trainer van Vo- endam. Hij volgt Leo Steeg- lian op. die eerder deze week gezondheidsredenen af De voormalige interna- debuteert zondag op de tank met de thuiswedstrijd te len VVV. Hij tekende voor an- lerhalf jaar. (42) was niet eerder van een betaald voetbal- lub. Hij behaalde onlangs het liploma Coach Betaald Voet- Als speler heeft hij een groot erleden. De verdediger kwam keer uit voor Oranje. In 1974 peelde hij onder meer de finale an de strijd om het wereldkam pioenschap tegen West-Duits In 1978 bij het WK in Ar- kwam hij in de wed- tri jd tegen Schotland in de eer- te ronde voor de laatste keer uit oor het Nederlands elftal. >e in Leiden wonende trainer wam tijdens zijn actieve loop- aan onder meer uit voor Feye- oord en New York Cosmos, teegman moet wegens een nek- ernia zijn werkzaamheden bij e club voor onbepaalde tijd EN HAAG (ANP) - Medewer- irs van de commerciële zen- ïrs RTL 4 en 5 krijgen van de voetbalorgani- FIFA geen persaccredita- voor het wereldkampioen- hap voetbal in de Verenigde laten. FIFA heeft de Nederlandse Persfederatie <NSP) op- acht gegeven geen accredita- ;s te verlenen aan journalisten in commerciële zenders. Zij de rechten van het evene verkocht aan de interna- organisatie van publieke nroepen. ezwaar woordvoerder A. Herrer de FIFA heeft de Europeese van publieke omroe- n (EBU) bezwaar gemaakt te il de werkwijze van commer ce zenders die niet over de van evenementen als t WK-voetbal beschikken, stations doen in t geval geen verslag van de idstrijden, maar maken wel namen van trainingen en bui- de stadions. De publieke om stellen nu dat die beel- n ook vallen onder de rechten zij van de FIFA hebben ge- cht. Tegenstrijdige belangen sportkledingfirnia's maakten akkoord onmogelijk HAARLEM (NPA) - Al waren KNVB en Johan Cruijff het eens geworden over Cruijffs salaris, al hadden ze zich niets aangetrokken van een dead line, en al was de communica tie vlekkeloos geweest dan nog had Cruijff nooit als coach van het Nederlands elftal naar het wereldkampioenschap voetbal gekund. De funda mentele tegenstelling tussen de belangen van Cruijffs za kenpartner Fame Internatio nal en de belangen van KNVB- sponsor Lotto maakten een akkoord tussen Cruijff en de voetbalbond per definitie on mogelijk. Het KNVB-sectiebestuur be taald voetbal kreeg daar een aantal dagen vóór de loting in Las Vegas lucht van. Doordat men de onderhandelingen ech ter heeft laten afspringen op zaken als salaris en een dead line. hoefde het publiek niet te worden ingelicht over de prin cipiële onmogelijkheid om Cruijff met Oranje naar het WK te laten gaan. Krachtens het contract tussen het sportkledingmerk Lotto en de KNVB moeten alle spelers en de coach van het Neder lands Elftal Lotto-kleding dra gen. In ruil daarvoor betaalt Lotto de KNVB per jaar een basisbedrag van gemiddeld 1.3 miljoen gulden. Johan Cruijff loopt echter al sinds jaar en dag in kleding die zijn eigen naam draagt. Zou hij dat als bondscoach ook doen, dan zou de KNVB - in dat geval Cruijffs tijdelijke werkgever - daarmee inbreuk maken op het contract met Lotto. Om de komst van Cruijff als bonds coach echter niet te blokkeren, was Lotto bereid dat onder be paalde voorwaarden door de vingers te zien. Op zaterdag 11 december zet ten KNVB-vertegenwoordi- gers en Lotto-mensen de zaken op het KNVB-centrum in Zeist nog eens op een rijtje. Om ver dere moeilijkheden te voorko men liet Lotto, blijkens het verslag van die bijeenkomst, aantekenen: „Lotto wijst erop dat de onderneming die de li centierechten van Cruijff Sportswear in bezit heeft, in de aanloop naai- en tijdens het WK geen gebruik zou mogen maken in haar marketingcam pagnes van het feit dat door Cruijff op het WK Cruijff Sport swear wordt gedragen." Met andere woorden: als Cruijffs zakenpartner Fame Interna tional (net als Lotto actief in sportkleding en -schoenen) rond het WK een hoop reclame gaat maken voor het merk Cruyff Sports, dan betekent dat voor de KNVB als Cruijffs tijdelijke werkgever grote pro blemen met. KNVB-sponsor Lotto. Lotto zou dan giganti sche schadeclaims bij de KNVB kunnen indienen Johan Cruijffs kledïngsponsor wilde tijdens het WK een stevige publiciteitscampagne voeren. fotoEPA Alle aanleiding dus voor de voetbalbond om lont te ruiken Zeker toen de bond er even la ter lucht van kreeg dat Fame International inderdaad zo n Cruijff-reclamecampagne in de pen had. Die kwestie is in de gesprekken tussen de weder zijdse advocaten ook zijdelings even aan bod geweest. Maar omdat het Cruijff-kamp daar over in januari verder wilde praten en de KNVB bleef bij de deadline van 19 december is er verder niet meer diepgaand over onderhandeld. Fame had het. plan opgevat om tijdens het WK in Amerika een nieuwe kledinglijn van het merk Cruyff Sports te presen teren. The Legend (de legen- dei En onder het motto Cruijff the Legend zou ook een stevige reclamecampagne zijn gelan ceerd. onder meer in samen werking met bierbrouwer Hei- neken en dropjesfabrikant Venco. Omdat Fame aan Cruijff dit jaar vele honderdduizenden guldens (en in de toekomst waarschijnlijk nog veel meer) betaalt voor het gebruik van diens naam. is het ook logisch dat Fame Cruijffs aanwezig heid als bondscoach op het WK maximaal wilde benutten. Bij KNVB-sponsor Lotto stuit te dat echter op doorslagge vende bezwaren. Lotto weet dat het Fame niet kan verbie den om reclame te maken rond het merk of de persoon Cruijff. Maar Lotto kan wel de KNVB aanpakken als die bond een coach aanstelt die - in strijd met het sponsorcontract - niet in Lotto-kleding loopt maar in kleding van een merk waar voor een concurrent van Lotto fors reclame maakt WIJK AAN ZEE (ANP) - In de laatste ronde van een schaaktoernooi verandert Joel Lautier van een schoot hondje in een briesende leeuw. Hij dankt er zijn jeugd- wereldtitel aan en ook zijn aanwezigheid in Wijk aan Zee. Jan Timman wist dat. Hij probeerde gisteren van alles om de stelling gesloten te houden, maar in het zesde uur vielen er toch wat scheuren in de muren van zijn vesting. Het tafereeltje op het moment van afbreken was veelbe tekenend. Timman. grauw van vermoeidheid, wierp een laatste blik op het bord. slaakte een diepe zucht en stap te de speelzaal uit. Joel Lautier alleen achterlatend. „Ik had hier nooit in terecht moeten komen", bromde de Amsterdamse grootmeester, terwijl hij zijn jas aantrok op weg naar zijn hotel en een ongetwijfeld slapeloze nacht. Op het eerste gezicht lijkt de afgebroken stand zelfs re delijk in evenwicht Toren en loper voor wit (Lautier) te gen toren, paard met aan elke kant vier pionnen. Boven dien heeft Timman de kunst van de analyse aardig onder de knie gekregen sinds hij niet meer vertrouwt op secon danten en het karwei zelf ter hand neemt. Hij is zelfs fali- kant tegen het voorstel het afbreken af te schaffen, hoe wel het zijn tegenstanders vrij staat de hulp van de hele wereld in te roepen. De moeilijkheid van de afgebroken stelling zit hem in de tactische complicaties. „Als wit zijn loper naar g5 brengt, wordt het heel kritiek", vond de analyserende Kramnik. Hoofdarbiter Merko Markula. in het bezit van de afgesloten envelloppe met Lautiers afgegeven zet „Hoe het ervoor staat? Vraag dat aan iemand, die er meer van afweet dan ik." Intussen kwam er een einde aan de laatste van de andere tweekampen. Adams, die met zwart per se moest win nen. overspeelde zijn hand en verloor. Met 5-3 plaatste Boris Gelfand zich als vijfde voorde kwartfinales. Na Sa- lov. Kramnik. Kamsky en Anand, die al eerder van plaatsing waren verzekerd. Wijk aan Zee. FIDE-kandidatenmatches schaken, achtste fina les, achtste en laatste ronde: Gelfand (WRu) Adams iGBn 1-0 (eindstand 5-3 voor Gelfand). Lautier (Frai - Timman (Ned) afg. (stand 4-3 voor Timman i Eindstanden: Salov (Rust - Khaliftnan (Rus) 5 1Kamsky (VSti - Van der Sterren Ned4 1/2-2 1/2, Anand ilndi- Joesoepov (Dui)4 1/2-2 1 2. Kramnik (Rusi - Yudasln dsrl 4 1 '2-2 1/2. Gelfand (Wrui - Adams (GBri 5-3 Zondag vindt in Wijk aan Zee de loting plaats voor de drie twee kampen in de kwartfinales Groot meestergroep Azesde ronde: Hansen <Den> - Leko (Hoili 1 2-1 2. Piket (Nedi Sokolov iBosi l 2-1 2. Nikolic (Bosi Van der Wiel 'Ned1-0. Tivjakov(Rus) - Van Wely iNed' 1-0. Morovie <Chli- Smirin dsn 12-12 Stand: 1. Nikolic 4 12 pnt. 2. Piket en Tivja- kov beiden 4 Sokolov 3 12.5 Smirin. Leko en Hansen 3.8 Moro vie en Van der Wiel 2. 10. Van Wely 1 ZEIST (ANP) - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft de trai ners Foppe de Haan en Simon Kistemaker wegens het beledi gen van de scheidsrechter geld boetes opgelegd. Beiden, in dienst van respectievelijk Hee renveen en Telstar, werden vo rige week naar de tribune ge stuurd. Telstar-trainer Kistemaker. die enige reputatie heeft met zijn ti rades langs de lijn. moet duizend gulden betalen, waarvan vijf honderd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar Hij be moeide zich met de leiding en beledigde scheidsrechter IJk- hout tijdens en na de door Tel starmet 1-0 veloren wedstrijd te gen De Graafschap, zijn vorige club. Kistemaker vergeleek de arbiter later met brandhout De Haan. die zijn ploeg op eigen veld zag verliezen van Vitesse (0- 4). was ervan overtuigd dat het DEN HAAG (ANP)-De amateur- ploegen van Europolis en Giant hebben met de professionele ploegleiders Peter Post en Jan Raas een initiatiefgroep opge richt. Deze gaat op zoek naar een structurele oplossing voor de kloof die gaapt tussen het amateur- en profwielrennen. De eerste bijeenkomst is vastge steld op 13 februari. Het initiatief komt voort uit een forumdiscussie die veertien da gen geleden in Bunnik is gehou den, De groep bestaat uit: Peter Post (Histor). Jan Raas (Word Perfect). Gerrie Knetemann (bondscoach). Herman Krott (Amstel). Frits Schür (Europo- lisi. Han Vaanhold iGianti en Joop Atsma (voorzitter KNWU). Gascoigne velt fotograaf ROME (SID) - Paul Gascoigne is donderdag opgepakt door de politie van Rome. De controver siële Engelse voetbalinterna tional had in de Italiaanse hoofdstad een fotograaf van de krant 'II Tempo' met enkele kopstoten geveld. De ploegmakker van Aron Win ter bij Lazio Roma verklaarde zich gestoord te hebben aan het opdringerige gedrag van de man. Terwijl het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis werd afgevoerd, werd de 26-ja- rige middenvelder door de poli tie meegenomen voor verhoor. VRIJDAG Van 13.UO-14.00 RTL I: Barend Dorp 14.00-16.00 Ned 3: Studio Sport Open Australische tenniskampioen schappen 15.15-17.00 BBC 2: Sports on Friday: met Alpine skiën. EK kunstrijden op de schaats en een vooruitblik op FA Cup-voetbal. 16.30-17.00 Did 1: Sport extra: tennis, nieuws en reportages van de Austra lian Open in Melbourne. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-22.55 BRT 1Sport 22.45-23.00 Did 2: Die Sport-Repor- tage 23.00-23.25 Did 1: Sportschau 02.50-05.00 RTL Open Australi sche tenniskampioenschappen van uit Melbourne 03.00-06.00 Ned 3: Tennis damesen kel- en herendubbel-finale Austra lian Open derde doelpunt tot stand was ge komen na buitenspel en uitte zich daarop ongenuanceerd te gen scheidsrechter Van der En- de en diens vlaggende assistent. De wedstrijd tussen Ajax en Par ma. in de kwartfinales van het Europese toernooi van de beker winnaars. staat onder leiding van scheidsrechter Philip Don uit Engeland. Pearson en Foa- kes zijn grensrechters. Het duel is op donderdag 3 maart in het Olympisch Stadion Tijdens de return, twee weken later in Ita lië. is de Belg Frans van den Wijngaert arbiter. ADO Den Haag heet met ingang van volgend seizoen weer FC Den Haag. Het bestuur van de eerste-divisieclub heeft dat be sloten. De wijziging van ander half jaar geleden is daarmee te nietgedaan. Prost hangt miljoenenclaim boven hoofd LONDEN (SID) - Alain Prost hangt een schadeclaim van en kele miljoenen guldens boven het hoofd. Indien de viervou dige wereldkampioen Formule 1 ingaat op een aanbod van McLaren, eist het team van Wil liams, verleden jaar zijn werk gever, een forse schadevergoe ding. De 38-jarige Fransman stopte aan het eind van het vong sei zoen. maar heeft nog wel een contract met de Britse renstal. „Ik heb nog geen beslissing ge nomen over het aanbod", rea geerde Prost „Wat ik ook doe, het zal nooit goed zijn." Niet alleen de teamleiding van Williams waarschuwde de „Pro- fesseur". ook zijn opvolger Ayr- ton Senna. De Braziliaan denkt ook financieel voordeel te kun nen putten uit een mogelijke co meback van Prost bij de concur rentie „Hij is dan een regelrech te rivaal van me. Indien hij in gaat op het aanbod, kan ik mijn bankrekening spekken, want hij bedrijft dan illegaal concurren tie'meende de controversiële Braziliaan. BIERVLIET - De wieler-rollent- weedaagse wordt vandaag (vrij dag) in Biervliet afgesloten met. de finalewedstrijden. Zestien fietsende koppels strijden in het plaatselijke café Tobbetje op de onderdelen sprint, afvalkoers en koppelkoers om de eerste plaats. Na de eerste dag leidt het duo Johan de Reu/Ronald Lip pens met 24 punten, voor Jurgen Hooreweghe/Martin Groosman met 21 punten en Marco Kievit/ Bas Fukken die 20 punten verza melden. Tennisfinales live op tv HILVERSUM (ANP) - De NOS-televisie zendt in de nacht van vrijdag op zaterdag de finale van het dubbelspel van de Open Australische ten niskampioenschappen tussen de Nederlanders Haarhuis/Eltingh en Zimbabwaan Stark en de Amerikaan Black rechstreeks uit. Voor de dubbelfinale wordt de eindstrijd van de vrouwen tussen Graf en Sanchez-Vicario live uitgezonden. De uitzen ding begint om 03.00 uur op Nederland 3. In de nacht van zaterdag op zondag doet de NOS rechtstreeks verslag van de mannenfinale. Deze begint om 04.00 uur. Autosport Voetbal Rally Monte Carlo, eerste wedstrijd voor WK. Eindstand 1 DelecourGrataloup iFrai Ford 6 12.20. 2. Kankkunen Grist (Fin/GBn Toyota 1.05. 3. Sainz Mova (Spa) Subaru 1.47. Bobsleeën Italië. Beker, kwartfinales, tweede wedstrijd: Inter - Sampdoria 1-1 Eerste wedstrijd 0-1 Sampdoria naar halve finales. Halve finales: Parma - Sampdoria. Torino - Ancona. Oakland (Call. Oefenduel: Zwitser land - Mexico 5-1 '2-1) Sankl Moritz. Finale wereldbeker: 1 Lueders/MeEachem iCan 1)2 08.45 (104.31-l.04.14i. 2 Hotschi/Guido Achkltn (Zwi 1) 2 08.82 il .04,39-* 1.04.43). 3 Dzmura/Po- lomsky (Tsj) 2.09.34 (1.04.66- 1 04.58) Eindstand 1 Lueders 136 punten. 2 Langen (Dui) 124.3. Huberdta 1)122 Wielrennen Golf Perth (Aus). Heineken Classic. Stand na eerste ronde: 1 Van der Velde (Ned), Davis (Aus) en Clayton (Ausi 67, 4. Senden tAusi. ClilTord (Aust en Burke (VSti 68. Sportprijsvragen Ronde van Mexico. Tiende etappe. Morel ia - Quérelaro: 1 Jurgen 'Dui) 203 km in 5.08.33. 2 Leoni (Itai. 3 Schiavina (Itai. 4 Mu- cino (Mex), 5 Gerd (Duit. 6. Rodrlgo Alcala (Mexi. 7 Raul Alcala iMexi Algemeen klassement: 1. Raul Al cala 31.52 20. 2. Arroyo (Mexi 0,27. 3. Espinosa (Spa) 0.30. 4. Sierra (Col) 0.39, 5. Ochoa (Col) 3.12. 6 Gonzalez (Mex) 3.53 Stuttgart. Zesdaagse, eindstand: 1 De Wilde/Veggerby (Bel/Deni 348 punten, op een ronde 2. Risi/Bet- schart. (Zwu 395, 3. Clark/Kappes (Aus/Dui) 339, op vier ronden: 4 Wolf /Pieters (Dui/Nedi 507. Luckv Ten. trekking 27 januari: Zeilen 5 - 10 11 - 16 - 18 Perth. Australia Cup matehracen. 19 - 27 - 33 36 37 Stand na derde dag: 43 46 - 47 49 - 57 1 Davis (Aus) 12 zeges, 2. Heiner - 62 - 70 - 73 (Nedi 10. 3 Wittey (Ausi. Peponnet (Onder voorbehoud) (Frai 9. 5. Pace 'Frai 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 37