Aanstormende tennissers geremd PZC Schakers mijden risico's Vitesse wil Frans van Rooy Haarhuis/Eltingh naar halve finales Ook Davenport geen partij voor Graf Collstrop start met vier Nederlanders sport ennifer Capriati zoveelste voorbeeld van teenage burnout' Voetballers België oefenen in Montreal Barentsen sneller dan Rotte Ook Haan tegen Nederland? Marco van Basten nog maand in onzekerheid WOENSDAG 26 JANUARI 1994 ELBOURNE (NPA) - Het vrou- tntennis zit al jaren dringend rlegen om nieuw bloed. Maar maatregel die de vakbond n de vrouwen overweegt in te ellen, beperkt juist de toevoer n aanstormende talenten. De omens Tennis Association TA) wil de leeftijdsgrens or de proftoernooien veiho- n van veertien naar zestien »r. WTA vindt dat haar imago en t van het vrouwentennis irdt geschaad door de teena- rs die voor hun twintigste zijn igebrand en zich terugtrek- n. Er zijn voorbeelden te over steeds dienen zich weer :uwe 'teenage burnouts' aan. jongste is Jennifer Capriati, j trok zich terug voor de Au- ■alian Open. met een elleboog- fssure zoals het officieel heet- Maar iedereen weet inmid- ls dat het op 13-jarige leeftijd lanceerde talent volledig aan grond zit. geestelijk en licha- elijk. Vader Stefano Capriati eft in een interview al uit de leken gedaan dat het woord nnis' tegenwoordig voldoen- :is om zijn inmiddels 17-jarige xhter aan het huilen te krij- n. Ze zal voorlopig geen racket eer aanraken, heeft hij gezegd, ij Capriati liggen de zaken dui- lijk. Monica Seles, een andere pper die al bijna een jaar uit de impetitie is, heeft een geldiger cuus. Ze werd vorig jaar in ml met een mes gestoken door n geestelijk gestoorde toe- houwer. Haar mentale revali- itie vergt lange tijd en voorlo- gis haar rentree gepland voor aart. Maar er gaan al geruch- n dat de 20-jarige Seles haar !an der Wielen erbetert record in onze haatsmedewerker IDDELBURG - Schaatser ion van der Wielen uit Zierik- e heeft in het Italiaanse Basel- idi Piné het Zeeuws record op i 3000 meter verpulverd. De eeuw die als rijder van het ge est Zuid-Holland aan record- edstrijden in de Italiaanse win- rsportplaats deelneemt, acht 4.18.92 op de klokken, ok het oude record (4.24.28) ond, sinds 19 december 1992, pzijn naam. Vandaag (woens- ig) gaat Van der Wielen van lart op de 1500 en 5000 meter. OTJK AAN ZEE (NPA) - De ze ende ronde van de kandidaten- wtches werd zoals verwachl en bijzonder rustige. Viswana- lan Anand, Gata Kamsky en ladimir Kramnik kwalificeer- en zich moeiteloos voor de «artfinales met gezond en vei- 5 spel. Ook Jan Timman, die Jg een half punt nodig heeft am met de witte stukken geen ikel risico. Alleen Michael dams en Boris Gelfand speel- en een gevecht op leven en Dod. rwas voor Timman geen reden Ti iets te forceren. Hij behan- elde de Meraner Verdediging an Joel Lautier zonder enige retentie en schoof snel en veilig aar remise. De stand is nu 4-3 in sur voor Mexico. lp 13 juni arriveert de Belgische ïlectie in Daytona Beach waar e ploeg gedurende het WK ver- üjft. De medische staf van de ond besluit deze week of de Bel- m vóór de wedstrijden in de erenigde Staten nog op hoog- stage gaan. olie zal als voorbereiding op ft WK voetbal in de Verenigde laten vier oefenwedstrijden *len. De Italianen ontmoeten lankrijk op 16 februari in Na- fis. Op 23 maart volgt in Stutt- irt een treffen met Duitsland. P 27 mei komt Finland naar onna en op 3 juni is Zwitser- nd te gast in Rome. De moge- fcheid van een vijfde wedstrijd niet uitgesloten. In dat geval is tota Rica de tegenstander. %eria et slechts twee spelers uit de jderlandse competitie begint igeria eind maai t aan het toer ei om de Afrika Cup. De Ne- frlandse bondscoach Clemens esterhof riep voor zijn bonte Sectie van 22 man drie voetbal- uit de Nederlandse eredivi- e op: doelman Rufai (Go head Eagles), verdediger Iroha fltesse) en aanvaller Finidi IPC). •e zeventienjarige middenvel rustperiode nodeloos rekt en ze zou zelfs overwegen om het ten nis even te vergeten. Ze heeft een vriend, een sportleraar die na het incident met het mes de da der overmeesterde. Volgens insi ders is Monica voor het eerst in haar loopbaan bezig met een so ciaal leven en tennis telt even niet. De WTA is geschrokken van het geval-Capriati en maakt zich te vens zorgen om Seles. Maar het het voordeel van de Nederlandse grootmeester, die nu moet pro beren om met zwart het noodza kelijke halve punt binnen te ha len. „Ik neem aan dat het zal gaan lukken", meende Timman. „Ik heb in deze match niet slecht gespeeld en het zou mij verbazen als ik niet tot de kwartfinales zou doordringen.' Paul van der Sterren had tegen Kamsky enige tijd het initiatief, maar vërkeek zich op een venij nige tussenzet. Daarmee was de laatste kans ook voor hem verlo ren. Kamsky won de tweekamp met 4 1/2 tegen 2 1/2. Michael Adams zette met de wit te stukken alles op alles om Gel fand uit het zadel te werpen. Reeds in een vroeg stadium Volgens Westerhof. die de afge lopen maanden heel Europa af reisde op zoek naar voetballers van Nigeriaanse afkomst, staat het elftal voor de Africa Cup en voor het WK in de Verenigde Staten nog lang niet vast. „We moeten eerst maar eens begin nen met de voorbereidingen", verklaarde de Arnhemmer. Ekoku (Norwich) en Armstrong (Crystal Palace) zijn nieuw in de selectie. Het oefenprogramma van Nige ria. dat voor de eerste keer aan de eindronde van het WK deel neemt, telt naast het toernooi om de Afrika Cup een zevental interlands De ploeg van Wester- hof speelt onder meer tegen Zuid- Afrika (5 februari). Zweden (4 mei), Tsjechie of Slowakije (28 mei) en België (1 juni). De groep van twintig spelers uit bui tenlandse competities: doel Agbo- navbare (Rayo Vallecanoi. Agu iClub Luik), Rufai (Go Ahead Eagles), de fensie Nwanu (Anderlechti. Keshi iRWDMi. Okechukwu (Bröndby), Iroha (Vitesse). Eguavoen (Kortrijki. middenveld: Adepoju (Santander), Okocha (Ein tracht Frankfurt i. Oli- seh (Club Lulki, Amunike (Zamelek/ Egypte): aanval: Yekini (Vitoria Se- tubali, Amokachi (Club Brugge). Fi nidi Ajaxi. Ikpeba (AS Monaco). Sia- sia (Nantes'). Armstrong (Crystal Pa lace), Ekoku (Norwich), Oliha (Africa Sports/I voorkusti. fenomeen is niet nieuw. Capriati en Seles zijn hooguit moderne voorbeelden, na de meer klas sieke gevallen van Tracy Austin en Andrea Jaeger. De vakbond denkt dat de grens van 16 jaar betekent dat de kans op geeste lijke wrakjes m het vrouwenten nis afneemt. Dat is op zijn zachtst gezegd een naïeve ver onderstelling. De maatregel, die overigens nog moet worden besproken in een gooide hij er een pion tegenaan in de hoop op een koningsaan- val. Een centraal opgesteld paard van Gelfand bleek een rots in de branding. De Rus kwam alle gevaren te boven en bereikte na zes uur spelen een Dame-eindspel met een plus pion. Deze partij wordt vandaag verder gespeeld en de algemene verwachting is een snelle remise. In dat geval moet. evenals bij Timman. morgen de achtste partij de beslissing brengen. Met wit heeft Gelfand aan remise ge noeg. Wijk aan Zee. FIDE-kandidatenmat- ches, achtste finales, zevende ronde: Van der Sterren (Nedi - Kamsky (VSt) 1/2-1/2 (eindstand 4 1/2- 2 1/2 voor Kamsky), Timman (Ned) - Lau tier (Fra) 1/2-1/2 (stand 4-3 in het voor deel van Timman). Anand (Ind) - Joe- soepov (Dun 1/2-1/21 eindstand 4 1/2-2 1/2 voor Anand). Yudasin (Isrt - Kramnik (Rus) 1/2-1/2 (eindstand 4 1/ 2-2 1.2 voor Kramnik). Adams tGBr) - Gelfand (WRu) afgebroken (stand 3 1 2-2 1/2 voor Gelfand en een afgebro ken partij) Stand: 1 Nikolic en Piket beiden 3 1/2 pnt. 3 Sokolov en Tivjakov beiden 3. 5 Hansen. Leko en Sminn allen 2 1/2. 8 Van der Wiel 2. 9. Morovic 1 1/2.10. Van Wely 1. INZELL - Ernst Barentsen uit Terneuzen en Peter Rotte uit Middelburg hebben in het Duit se Inzeil deelgenomen aan de wintertriathlon. Barentsen vol bracht de triathlon in 2.55.53. Peter Rotte uit Middelburg had meer tijd nodig: 3.13.47. De wedstrijd werd georgani seerd door een Nederlandse ploeg uit Assen en bestond uit vijftien kilometer langlaufen, tien kilometer lopen. 20 kilome ter schaatsen en een afsluitende kilometer lopen. Doordat de Ne derlandse langlauftop vanwege de NK-langlaufen ontbrak, won de Duitser Robin Reijter onbe dreigd in 1.56.10. Bij de dames waren de Neder landse deelnemers superieur Katinka Wiltenburg uit Bree- zand werd eerste in 2.20.46. ge volgd door Karin Klaver uit Zwolle in 2.27.29. vergadering van de WTA. is bo vendien erg kunstmatig. Dat geeft vader Capriati zelfs toe. „Als een meisje op haar vijfde de baan wordt opgestuurd dan moetje niet raar opkijken als ze op haar dertiende een ster is. Ze verslaat al haar leeftijdge nootjes en wil nieuwe uitdagin gen. nieuwe doelen. Het zou vreemd zijn om dat te verbie den." ARNHEM/LUIK (NPA) - Vites se en Standard Luik zijn druk in de onderhandeling over de transfer van Frans van Rooy naar Arnhem. De Waalse sub topper, die de verguisde Neder lander zo snel mogelijk kwijt wil, deed gisteravond een nieuw voorstel aan een tussen persoon die namens Vitesse op trad. Eerdere gesprekken leid den een maand geleden tot niets vanwege het prijskaartje dat in Arnhemse ogen veel te hoog was. Volgens de Luikse clubleiding Het wordt steeds gekker bij de vrouwen. Vorig jaar won ene Martina Hingis het junioren- toernooi van Roland Garros. Die jeugdkampioenen zijn door gaans opgeschoten pubers van 16.17 jaar die binnenkort de gro te stap gaan maken. Maar meis je Hingis was 12 jaar toen ze in Parijs won en een paar maanden later op Wimbledon de finale verloor. Een ander geval is Anna Kournikova, een jaartje jonger kan Vitesse de verlaagde vraag prijs nauwelijks afwijzen. „Als ze Van Rooy nu nog te duur vinden, dan is Vitesse zo arm dat ze nooit een speler zullen kunnen ko pen." verklaarde een bestuurs lid tegenover de Luikse pers. Van Rooy werd tweeenhalf jaar geleden samen met de Marok kaan Lashaf voor 3.5 miljoen gulden overgenomen van FC Antwerp. Standard zou de links benige Brabander nu voor min der dan een miljoen aanbieden. Na herhaalde confrontaties met trainers en bestuur is de positie van Van Rooy onhoudbaar ge- nog dan Hingis, toe maar. De Russische werd, net als Hingis, ook al ingelijfd door het grote managementbureau IMG. Een ander veelbelovend kindster retje is de zwarte Venus Wil liams. Rekening komt later De onschuld en spontaniteit is er al snel af bij het prille geluk Volgens een bekende manager in het circuit. Ion Tiriac. worden de bureaus dagelijks benaderd door ouders die hun zoon of dochter onder willen brengen School is minder belangrijk dan tennis. De druk op de ranke schouders van de kinderen is on menselijk. De ouders melken hun zoon of dochter uit en krij gen de rekening vaak jaren later gepresenteerd. Dat de talenten geestelijk en li chamelijk in de knoop komen is niet zo vreemd. De 'teen-tennis sers' moeten de eerste game nog winnen in het profcircuit maar ze hebben al contracten geslo ten voor miljoenen dollars Wat te denken van Jennifer Capriati die 13 jaar en 49 weken was toen ze debuteerde tussen de 'groten' (de pubers mogen aan een prof- toernooi meedoen vanaf de maand waarin ze veertien wor den). 'Jenny', of eigenlijk haar managementbureau, sloot een overeenkomst af met Diadora waarbij ze tien miljoen Neder landse guldens ontving zonder dat ze ook nog maar iets had be wezen op hoog niveau. Daar kon een andere Diadora-klant. Mar co van Basten, nog een puntje aan zuigen. Richard Williams is de vader van Venus en Serena, twee su pertalenten uit Amerika. Hij is eerlijk als hij het heeft over zijn dochters en het geld dat hij denkt te kunnen verdienen. „Toen ik ontdekte hoe veel geld er in het tennis kan worden ver diend, was ik er met mijn vrouw snel uit. Het beste dat we voor onze kinderen kunnen doen is ze tennis leren, zei ik." Williams no digde zelf de grote management bureaus uit om eens naar zijn dochters te komen kijken. De WTA wil voor het vroege op treden een stokje steken. Bang dat de meisjes over vijfjaar zijn afgebrand. De bezorgdheid van de vakbond zal niet worden ge deeld door de grote sponsors. En zij bepalen indirect nog steeds w.at er gebeurt. Daar zal de WTA vroeg of laat ook wel achter ko men. worden Na een aantal bikkel harde uitspraken in een voetbal blad, werd de Nederlander deze week voor de zoveelste keer ver bannen naar het reserve-elftal De voormalige middenvelder van PSV zou zelf dolgraag naar Vitesse komen. „Ik volg de Ne derlandse competitie natuurlijk op de voet en weet dat Vitesse een uitstekend elftal heeft. Een ploeg die verzorgd en aanval lend voetbal speelt en waarin ik me goed thuis zou voelen," aldus Van Rooy die onlangs al in Arn hem was voor een oriënterend gesprek. MELBOURNE (ANP) Paul Haarhuis en Jacco Eltingh heb ben de halve finales in het dub belspel bereikt op de Austra lian Open 1994. De wereldkam pioenen versloegen gisteren in Melbourne de Canadezen La- reau en Nestor na drie uur en twintig minuten in vijf sets. 6-4 7-5 3-6 4-6 7-5. Tom Nijssen werd met zijn Tsje chische partner Cyril Suk uitge schakeld De als zevende ge plaatste combinatie verloor in drie sets van Black uit Zimbab we en de Amerikaan Stark. 3-6 4- 6 4-6. Door hun overwinning plaatsten Haarhuis en Eltingh zich voor de eerste keer in hun loopbaan bij de laatste vier op een Grand Slam. Het duel op „showcourt one" had een merkwaardig ver loop. „In de eerste twee sets", keek Haarhuis terug, „serveer den en retourneerden wij veel beter." In de derde set kantelde de wedstrijd. WAREGEM (NPA) - In Belgie krijg je boter bij de vis en doen ze water bij de wijn. Bij de ploegpresentatie van wielerfor- matie Collstrop geen kermis- fratsen zoals bij Priem of hoog dravende wielertaal zoals bij Post, maar gewoon een restau rant, een lunch, en een podium waarop de verwarring toeslaat. „Kan Etienne de Wilde naar vo ren komen? O nee, die zit in de zesdaagse". Halverwege de presentatie van Collstrop in Waregem moeten de renners ineens naar buiten, „want", aldus de speaker, „ik Volendam weer zonder trainer VOLENDAM (NPA) - Volen dam is op zoek naar een vervan ger voor trainer Leo Steegman. De Zandvoorter dient binnen kort op doktersadvies zijn func tie neer te leggen. Een mogelij ke wisseling van de wacht heeft volgens de clubleiding niets te maken met de povere resulta ten in de eredivisie. Steegman heeft maandagavond het bestuur van Volendam op de hoogte gebracht van zijn nieuwe ziekteverschijnselen. Eerder dit seizoen was hij. toen in het ambt als technisch directeur, enkele weken uitgeschakeld als gevolg van een nekhernia. Bij MVV moest hij destijds om dezelfde medische redenen stoppen als trainer. Steegman wenste gisteren niet te reageren „Ik geef geen com mentaar. Ik doe niet mysterieus, maar ik heb geen zin al mijn me dische gegevens openbaar te maken." Volendam-voorzitter Henk Blauw liet doorschemeren dat Volendam voor volgend seizoen sowieso een andere coach aan wil trekken. Steegman vervult dit jaar immers de 'vacature Korbach'. Gisteren stond Hans Eijkenbroek. thans coach van de oud-internationals, als stand-in voor de groep. PARIJS (AFP/RTR/SID) - Marco van Basten denkt eind volgende maand te weten waar hij werke lijk aan toe is. In de laatste week van februari dient de 29- jarige aanvaller van AC Milan zich weer bij de Belgische chi rurg Marc Martens te melden. Na onderzoek van de gekwetste rechter enkel en een aantal tes ten krijgt de oud-Ajacied van zijn arts uitsluitsel over zijn toe komst als profvoetballer, als hij die nog heeft. De international is al bijna een jaar vanwege een chronische blessure uitgescha keld. Van Basten maakte dinsdag in Parijs bekend dat hij ten minste nog vier weken geduld moet hebben. „Tegen het einde van fe bruari heb ik de voorgeschreven drie maanden rust gèhouden". legde Van Basten uit. „Dan is Engeland. F A Cup. derde ronde: Li verpool - Bristol City 0-1 Schotland. Premier divisie Mother well - Raith Rovers 3-1St Johnstone Dundee United 1-1 Spaanse beker. Kwartfinales, eerste wedstrijd: Tenerife - Real Madrid 2-1 llalie. Kwartfinales beker Torino - Piacenza2-1 Eerste wedstrijd 2-2 Autosport Gap (Fra). Rally lYlonle Carlo. Stand na de tweede etappe: 1 Delecour (Fra) Ford Escort 3.35.28, 2 Kankku- nen Fin) Toyota Celica 0 44. 3 Salnz (Spai Subaru Impreza 2.06.4 Biasion (Ita) Ford Escort 4.38, 5 Thiry iBol) Ford Escort 4,38, 6 Eriksson (Zwei Mitsubishi Lancer 6.38. De hitte speelde daarbij volgens Eltingh geen rol Hoewel het dinsdag in Melbourne met 38.6 graden de warmste dag van het jaar was. hadden beide spelers er minder last van ondervonden dan de toeschouwers. „Je loopt op allerlei plekken verbrandin gen op", gaf Eltingh toe. „omdat de zon intenser is dan in Europa, maar echt last heb je er niet van." In de vijfde set ging de strijd tot 5- 5 gelijk op Op die stand verwier ven de Canadezen op de opslag van Haarhuis een breekpunt dat door Eltingh ongedaan werd ge maakt. Op 6-5 en matchpunt ser veerde de linkshandige Nestor een dubbelefout. zijn enige in de wedstrijd. „Hij wist dat hij een goede tweede service moest slaan", vermoedde Haarhuis, „en hij nam te veel risico In de halve eindstrijd staan de Nederlanders, die in Melbourne als derde zijn geplaatst, tegen over de Tsjechen Damm en No- vacek. krijg hier zojuist te horen dat de truien zijn gearriveerd. We kun nen dus naar de parking voor fo to's" Een stuk of twintig cou reurs. nog keurig in 'ultgaans- kostuum', volgen gedwee On der hen vier Nederlanders: Adrie van der Poel. Wiebren Veenstra. Jos van Aert en John van den Akker. Adrie van der Poel, 'De kam pioen van het karakter', mikt dit seizoen op twee grote koersen' zondag het WK veldrijden en op 10 april Parijs-Roubaix Giste ren: „Wat zou ik die wedstrijden nog graag winnen Ik ben er nog niet te oud voor. Geld? Geld in teresseert me niet zoveel meer Ik verdien minder, maar ga ook minder. selectiever, rijden. Daardoor ben ik meer thuis En dat is voor mij momenteel net zoveel waard". Van der Spil winnaar in Groesbeek van onze judomedewerker GROESBEEK - De judovereni ging Breskens en Sportschool Geelhoed hebben meegedaan aan een internationaal judo toernooi in Groesbeek. Aan het toernooi werd deelgenomen door judoka's uit een tiental landen, waaronder Polen, Slo wakije, Hongarije en het sterke judoland Engeland. Jessica van der Spil (Geelhoed) werd eerste in de klasse (-61 kg. 14jaar). Haar finale besliste ze al gauw door met een houtgreep van haar tegenstander. Zahia El Hachib van Mahorokan te win nen Lisanne de Boer i-56kg. 16jaar> en Jesper van Dijke (-41 kg. 13jaar), beiden van Breskens. verloren hun finale met een houdgreep, waardoor ze beslag legden op een tweede plaats. De derde plaats was voor Lindsay Wyatt (-66kg. senior) en Sjoerd Zwartepoorte (-34kg, lOjaar). beiden van Geelhoed het moment aangebroken om mijn enkel opnieuw te bekijken en een trainingsprogramma sa men te stellen. Tot die tijd zal ik nog de mening van een paar an dere specialisten vragen. Ik ben heel nieuwsgierig naar de toe stand van mijn enkel eind fe bruari De laatste weken doet Van Bas ten loopoefeningen met speciale bandages en een steunzool in zijn rechter schoen om het ge kwetste gewricht zoveel moge lijk te ontlasten. Van Basten sprak de hoop uit dat hij in maart bij AC Milan zijn rentree kan maken. „In dat ge val ben ik misschien nog op tijd fit voor het WK in de Verenigde Staten", blikte hij vooruit. „Met zwemmen, wielrennen en een beetje turnen probeer ik voorlo pig mijn conditie op peil te hou den T Stuttgart (Dui). Zesdaagse, stand na vierde nacht. De WUde V< rbj i Bel/Den i 279 punten, op twee ron den 2 Risi/Betscharl (Zwl) 278. 3 Clark'Kappes (Aus/Dui) 227. op vier ronden 4 WolfiPietersiDul/Nedi272 Sportprijsvrageri Toto 3: Eerste prijs 1 winnaar f. 17.109,50. tweede prijs: 122 winnaars f 93.40. derde prijs 1492 winnaars f. 19.10 Luckey ten, dinsdag 25 januari 4 8 15-19-28 30 33 35 38 - 42 44 54 58 - 59 62 66 75 78 79 80 (onder voorbehoud i ■M lintman dicht bij kwartfinale RUSSEL/LAGOS (ANP/RTR) - elgië tegenstander van Neder- nd in de groepswedstrijden in het WK voetbal in de Ver- ïigde Staten, speelt op 11 of 12 ii in Montreal een oefenwed- rijd. Nigeria, Kameroen, oorwegen en Mexico zijn de wdidaat-tegenstanders. De slgische bond heeft een voor der Kanu, de laatste aanwinst van Ajax, is voor het toernooi van twee weken in Tunis niet ge selecteerd. Finidi heeft van Wes terhof toestemming gekregen om zich pas na het tweede Eu ropa-Cupduel met Parma op 16 maart bij de selectie te voegen. De rest van de spelers wordt eer der in Lagos verwacht. Grootmeestergroep A: vijfde ronde: Tivjakov (Rust - Hansen (Den) 1/2-1/2, Van Wely (Nedi - Nikolic iBosi 0-1. Van der Wiel Ned- Morovic Chi 1 '2- 1/2. Smirin tlsr) - Piket (Nedi 1/2-1/2, Sokolov iBosi - Leko (Hon) 0-1 van onze medewerker Arie Haan: Een WK lokt natuurlijk altijd. fc Trainer gepolst voor Marokko GRONINGEN (NPA) Arie Haan voelt er veel voor het Marokkaanse nationale elftal als bondscoach te begeleiden tijdens het wereld kampioenschap voetbal in Amerika. Al voor de WK-loting eind december in Las Vegas werd de Groninger door vertegenwoordigers van het Noord-Afrikaanse land voor die func tie gepolst. „En een WK lokt natuurlijk al tijd," zegt Haan. „Bovendien," zo vervolgt hij. „zit Marokko in een hele leuke groep, met Nederland en Saudi- Arabië. dat maakt het extra aantrekkelijk." Bij Saudie-Arabië zijn de Nederlandse coaches Leo Beenhakker en Wim Jansen werkzaam. Haan. enige tijd geleden voortijdig vertrokken als trainer van Standard Luik. is niet de enige gegadigde om in de technische staf van Marok ko te worden opgenomen. „Er zijn nog twee kandidaten." Het is volgens Haan ook nog niet zeker of de Marokkaanse voetbalbond zal besluiten de huidige bondscoach Abdellah Hajri te ont slaan. dan wel een coach boven hem aan te stel len „Er zijn in Marokko twee stromingen gaan de. Een groep wil een Europese trainer benoe men en een andere groep wil met de huidige bondscoach doorgaan als eindverantwoorde lijke. Het is nu maar de vraag welke groep de meeste macht heeft." Haan denkt dat veel zal afhangen van de resul taten van de Marokkaanse nationale ploeg tij dens een toernooi in de Verenigde Arabische Emiraten begin februari. „Daarna hoop ik meer te weten. Ze zouden in ieder geval op nieuw contact met me opnemen Voetbal Wielrennen MELBOURNE (NPA) - Steffi Graf kan eigenlijk niet verlie zen zo lang Monica Seles niet terugkeert. Maar als iemand haar bang kon maken, was het Lindsay Davenport die gister middag in de kwartfinale van de Australian Open op Graf stuitte. De 17-jarige Ameri kaanse staat bekend als het meestbelovende talent op dit moment in het vrouwencir cuit. Maar ook zij was kanon- nevlees voor de 24-jarige Duitse: 6-3, 6-2. Graf, Australian Open-kam pioene in '88. '89 en '90, wint haar titel met twee vingers in de grote neus. Ze heeft geen enkele tegenstand en reageer de venijnig op de opmerking van een journalist dat ze ook achteruitlopend dit toernooi zou winnen. „Dat vind ik niet aardig voor mijn tegenstan ders." Graf ontmoet in de halve fi nale Kimiko Date. Het kleine Japanse vechtertje is ook een revelatie, maar zal naar ver wachting ook niet veel meer dan een paar games krijgen. Date, 23 jaar en sinds kort de nummer 9 van de wereld, won op Ladies Day van Conchita Martinez, de als derde ge plaatste Spaanse: 6-2, 4-6, 6-3. Ook Arantxa Sanchez Vicario zit bij de laatste vier. De 22-ja- rige Spaanse won van Ma- nuela Maleeva-Fragniere, 7-6. 6-4. De geboren Bulgaarse, be zitter van een Zwitsers pas poort, speelde haar laatste Grand Slam. Ze gaat zich be zig houden met het stichten van een gezin. Misschien wel zo verstandig. Ze is 26, heeft de hele wereld gezien, wint toch nooit een Grand Slam-toer- nooi en heeft zes miljoen gul den aan prijzengeld verdiend. Gabriela Sabatini voelde zich gisterochtend bij het opstaan in Melbourne ziek zwak en misselijk. Na een bezoekje van de toernooi-arts en een paar uurtjes rust was de als vierde geplaatste Sabatini echter zo danig opgeknapt dat ze het er 's avonds toch maar op waag de. Met succes. Haar krachten bleken juist toereikend om de als vijfde gerangschikte No- votna te weerstaan. 6-3 6-4. Melbourne. Australian Open. 11 miljoen gulden. Mannen, dubbel spel. kwartfinales: Eltingh/llaar- huis (Ned/3) - Lareau/Nestor (Cam 6-4 7-5 3-6 4-6 7-5, Black/Stark (Zim /VSt/2) - NijsseaSuk i NedTsj.71 6- 3 64 64. Damm/Novacek (Tsj) - Flach/Leach (VSti 64 4-6 6-4 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Sanchez Vicario iSpa<2) - Maleeva-Frag- nière (Zwi/8) 7-6 64. Graf (Dui/1> - Davenport (VSt 16) 6-3 6-2. Date (Jap.lüi - Martinez iSpa/3) 6-2 4-6 6- 3. Sabatini (Arg'4) - Novotna <Tsj.5) 6-3 6-4 Meisjes, tweede ronde: Basting (Ned/6) - Chan (VSt) 6-0 6-0. Kimiko Date verraste de Spaanse Conchita Martinez: 6-24-6 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17