Compostproef in Wissenkerke Tfouttél JAN BRUUNS Bonden willen wilde staking bij Elf Atochem overnemen PZC Indoor-taptoe Axel groot succes N-Beveland krijgt vuilniswagen voor gescheiden afval Gehakt SUPERKOOPJES Uitbreiding school Arnemuiden vergt zo'n 243.000 gulden streek 8 Zeeuws experiment voor verwerking gft-afval Meer geld nodig voor plan Buitenzorg III HALF OM HALF HEEL KILO Iminipunten dubbelvia wiueTshIrts* MAANDAG 24 JANUARI 1994 sbw van onze verslaggever KORTGENE - Noord-Beveland krijgt een nieuwe huisvuilauto die geschikt is voor het geschei den inzamelen van huishoude lijk afval. De wagen is ingericht op de zogeheten duobakken die Noordbevelandse burgers bij hun deur krijgen. Het nieuwe voertuig kost ruim 4,5 ton. De gemeente Kortgene stelt het krediet beschikbaar. De aanschaf is nodig met het oog op de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval (gft). Daarmee begint Zeeland komend najaar. De voor de ver werking van het afval noodzake lijke composteringsinrichting in het Sloegebied is in aanboun De nieuwe wagen gaat rijden oj heel Noord-Beveland. Van d mogelijkheid om de auto uit b rusten met een spoelinstallatii wordt afgezien. De commissi Huisvuilophaaldienst waarii burgemeesters en wethoudei van Kortgene en Wissenkerfe zitting hebben, acht die aan schaf op dit moment nog t duur. Hoewel Kortgene het be nodigde krediet beschikbaa stelt, betalen beide Noordbeve landse gemeenten mee aan d{ huisvuilauto. De aanschaf kon donderdag 27 januari ter sprak tijdens de raadsvergadering va Kortgene. De bijeenkomst in he gemeentehuis begint om uur. van onze verslaggeefster WISSENKERKE - De Zeeuwse proefinstallatie voor de com- posterïng van groente-, fruit -en tuinafval (gft-afval) komt aan de Oostmolenweg te Wissenker ke. Tenminste, als hel dagelijks bestuur van de gemeente zijn zin krijgt. B en w willen de proefinstallatie onderbrengen in een nieuw composteringsbe- drijf. waarvoor een kraanver huurder uit Wissenkerke on langs een aanvraag indiende. Het college ziet de bouw van het bedrijf als een buitenkansje, ge zien een eerder voornemen van de provincie om een locatie op Noord-Beveland voor een proef installatie aan te wijzen. In de in stallatie moet worden onder zocht welke voorzieningen mini maal nodig zijn voor de verwer king van groenafval. Vooruitlopend op een definitief antwoord vanuit Middelburg, stelt het dagelijks bestuur voor alvast een wijziging in het be stemmingsplan te maken. De grond aan de Oostmolenweg Nieuwe halte tele-taxi Goes GOES - De tele-taxi heeft vanaf vandaag (maandag) een nieuwe halte bij Gezondheidscentrum De Pijlers aan de Van Dussel- dorpsstraat te Goes. Hiervan kunnen alleen inwoners van Goes en Kloetinge gebruik ma ken. De al bestaande stopplaatsen bij het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland en het Oosterschelde- ziekenhuis zijn ook voor inwo ners van 's-Heer Abtskerke. "s- Gra venpolder, Heinkenszand. 's-Heerenhoek en Nisse. PvdA-gewest in Goes bijeen GOES - De PvdA houdt zater dag 29 januari in de Prins van Oranje te Goes haar gewestelij ke vergadering. Tussen 10.15 en 11.00 uur spreken voorzitter van de statenfractie P. de Nooijer en gedeputeerde D Bruinooge over politieke actualiteiten en priori teiten. Het tweede deel van de gewestelijke vergadering staat in het teken van recreatie en toe risme. Thema van die discussie is 'wie zal dat betalen'. van onze verslaggever VLISSINGEN - De Industrie bond FNV en de Industrie- en voedingsbond CNV nemen de vrijdag uitgebroken wilde sta king bij Elf Atochem in Vlissin- gen vandaag (maandag) moge lijk over. Een voorstel met deze strekking zal aan de leden wor den voorgelegd als de directie de vorige week aangezegde ont slagen niet intrekt. Briefwisse ling per fax tussen bonden en bedrijf heeft het afgelopen weekeinde geen duidelijkheid verschaft over de bereidheid van de directie dat te doen. Tijdens een bijeenkomst in het Winkelinbraak COLIJNSPLAAT - Bij een in braak in een supermarkt te Co- lijnsplaat is in de nacht van za terdag op zondag 5000 gulden aan shag en sigaretten buit ge maakt. De inbrekers kwamen binnen door een deur te force ren, mag nu nog alleen gebruikt wor den voor agrarische doeleinden. Kamperland krijgt ook een ge heel nieuw bedrijventerrein aan de Ruiterplaatweg. Het college wil een half miljoen uittrekken om de grond bouwrijp te maken. gebouw van de Industriebond FNV in Goes hebben de bonden de medewerkers van Atochem zondag aan het eind van de mid dag op de hoogte gebracht van de inhoud van het fax-verkeer. De bijeenkomst werd bijge woond door ruim honderd werk nemers en hun partners. Uit de over en weer verzonden brieven bleek dat de directie van Elf Atochem vandaag weliswaar wil overleggen met de bonden, maar niet vierkant wil verklaren dat de aangezegde ontslagen worden ingetrokken. W. Wau- mans van de Industriebond FNV zei tijdens de bijeenkomst in Goes dat de bonden er voors hands vanuit, gaan dat het be drijf bereid is tot open overleg. ..Wij willen geen patstelling creeren". betoogde hij. ..We wil len elke strohalm aangrijpen." Hei besluit het overleg tussen bonden en directie af te wach ten. werd met één onthouding aangenomen. Waumans gaf toe dat het een koers met. rimpel tjes' is. Hij onderstreepte even wel de noodzaak zorgvuldig te handelen om te voorkomen dat Het terrein is bestemd voor plaatselijke bedrijven die moe ten verhuizen. Daarnaast zijn nieuwe vestigingen toegestaan, mits passend bij de aard. schaal en functies van het dorp Het college is niet alleen de be de rechter een eventueel door de bonden uit te roepen staking on rechtmatig zal vinden. ..Boven dien", voegde hij eraan toe. „hebben we maar twee doelen: intrekking van de ontslagen en herstel van een werkbare sfeer tussen management en perso neel." Waumans sloot niet uit dat de bonden de wilde staking met terugwerkende kracht zul len overnemen, zodat de finan ciële gevolgen voor de stakers van het eerste uur beperkt blij ven. De vrijdag door de stakende werknemers geuite eis dat bij Elf Atochem een interim-manager wordt aangesteld die zich met communicatie dient bezig te houden, is even ingeslikt. De bonden gaan ervan uit dat de communicatie binnen het be drijf aan de orde komt wanneer bonden en directie over de reor ganisatie praten. Waumans wees erop dat in twee rapporten leen van het organisatiebureau Basis en Beleid over de reorgani satie en een van een student van de Hogeschool Zeeland over te rugdringing van het ziektever- drijven in Kamperland ter wille, maar ook de toeristen. B en w stellen voor om het huidige ha venkantoortje op de landbouw- haven in te richten als VVV-fol- derservicepost. Een plannetje ligt klaar om hier tijdens de zuim) vernietigend wordt geoor deeld over de communicatie bin nen Elf Atochem in Vlissingen. maanden juni. juli en augustus lokale informatie neer te leggen voor bezoekers. Tegelijkertijd is voor een op knapbeurt van de jachthaven in het dorp een ton nodig. De hou ten delen van een steiger en de van onze verslaggever ARNEMUIDEN - B en w van Ar- nemuiden willen 243.000 gulden uittrekken voor uitbreiding van de bijzondere basisschool Het Baken. De school krijgt er een groepsruimte en een speel lokaal bij. Het schoolbestuur wil dat de uit breiding zo snel mogelijk plaats vindt. Aan de aannemer is ge vraagd of deze al in de voorjaars vakantie kan heien, zodat er geen geluidsoverlast, optreedt voor de leerlingen. B en w van Arnemuiden stellen de gemeenteraad verder voor om de de sportverenigingen jaarlijks honderd gulden in reke ning te brengen voor het va strecht waterverbruik. Het col lege heeft lang gezocht naar een oplossing om het vastrecht a 3800 gulden per jaar op het sportcomplex te verlagen. De drie sportverenigingen betalen momenteel alleen het waterver bruik. B en w waren aanvanke lijk van plan het vastrecht volle dig door te berekenen aan de sportclubs, maar het college heeft dat standpunt moeten her zien. De verenigingen betalen al veel huur. Als oplossing was eerst gedacht om de drie eigen verenigingen een eigen wateraansluiting a 88 gulden per jaar aan vastrecht te geven, maar dan zou onvoldoen de watercapaciteit, ontstaan voor de voetbalvereniging. Na overleg is besloten om ook dat plan te laten varen. Een extra aansluiting zou een investering vergen van ruim tien mille. Gelet op de hoge investering en botenhelling zijn verrot. Boven dien moet de verroeste hefkraan worden schoongemaakt en de meterkast vervangen. In navolging van veel andere Zeeuwse gemeenten, vindt het dagelijks bestuur tenslotte dat Wissenkerke financiële steun aan de slachtoffers van de wa tersnoodramp in Limburg moet geven. Daarbij wordt gedacht aan een bedrag van 1 gulden per inwoner. Voor Wissenkerke komt dat neer op ruim 3200 gul den. Alle voorstellen komen maan dag 31 januari aan de orde tij dens de raadsvergadering in het gemeentehuis te Wissenkerke. De aanvang is om 19.30 uur. Jongetje (9) breekt been bij aanrijding VLISSINGEN - Een 9-jarig jon getje uit Vlissingen heeft zater dagmiddag om één uur zijn been gebroken bij een aanrijding met een auto. Het jongetje kwam via het fietspad plotseling op de rij baan van de President Roose- veltlaan terecht, waarna de auto hem niet kon ontwijken. Met een ambulance werd hij vervoerd naar het ziekenhuis Walcheren. Vakantiehuis opengebroken van onze verslaggever KOUDEKERKE - In een vakan tiewoning in het Vebenabos in Koudekerke is afgelopen week einde ingebroken. De inbrekers kwamen het huis binnen door het glas weg te nemen uit één van de ramen. Eenmaal binnen werd de hele woning doorzocht en werden spullen op de grond gegooid. Of de eigenaar iets mist, is nog niet diudelijk. De politie Walcheren heeft de bewoner nog niet kun nen traceren. Een schuur aan de Singel in Vlis singen was het afgelopen week einde eveneens doelwit van in brekers. De eigenaar, een groen teman, mist vier kratten bier. bijkomende juridische proble men heeft het college moeten af zien van een plan om het va strecht te verlagen. B en w willen de oude situatie handhaven, maar omdat ze enige tegemoet koming van de sportverenigin gen in de kosten redelijk vinden, moeten de drie clubs honderd gulden betalen. De gemeenteraad spreekt over de voorstellen op maandag 31 ja nuari tijdens een raadsvergade ring die om 19.30 uur begint in het gemeentehuis. Rijbewijzen ingenomen ZIERIKZEE - Bij een alcohol controle op Schouwen-Duive- land moesten het afgelopen weekeinde drie bestuurders hun rijbewijs inleveren. Zij kregen al len een dagvaarding om te ver schijnen voor de politierechter in verband met rijden onder in vloed. Het gaat om twee inwo ners van Zierikzee en een man uit Middenschouwen. Vergadering kampeerboeren ELLEMEET - De Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) Schouwen-Duiveland houdt donderdag 3 februari een alge mene ledenvergadering in het dorpshuis van Ellemeet. Op de agenda staat een voorstel om de afdeling op te heffen en op te gaan in de Vekabo Zeeland. De vergadering begint om 19.30 uur. van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - Voor hel bouw- en woonrijp maken van bestemmingsplan Buiten zorg III in Tholen is drie ton meer nodig dan was voorzien. Met het extra geld kan dit jaar het laatste gedeelte van de Meanderlaan worden bestraat en wordt een wandelpad aange legd langs het water in de nieuwbouwwijk. Voor het plan was 220.000 gulden op de begro ting 1994 gereserveerd. Het Thoolse college van b en w ver zoekt de raad drie ton extra be schikbaar te stellen. Naar verwachting is de wijk Bui tenzorg III binnen twee jaar vol gebouwd. Dan zullen er meer dan tweehonderd huizen staan. De gemeenteraad vergadert maandag 31 januari over de kre- Dicussie over het openbaar onderwijs MIDDELBURG - De Vereniging Openbaar Onderwijs in Middel burg houdt maandag 31 januari een discussiebijeenkomst over de bestuursvormen in het open baar onderwijs. Sprekers zijn D. S. Goedegebuure-Wonder- gem (D66-raadslid), C. Koster (VVD-raadslid) en S. Smits kamp (PvdA-wethouder). De bijeenkomst wordt gehouden in de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg aan de Winst on Churchilllaan en begint om 20 uur. De bestuursvorm van het open baar onderwijs staat momenteel ter discussie. Vanouds is het ge meentebestuur het schoolbe stuur. Minister Ritzen en staats secretaris Cohen van onderwijs neigen ernaar de scholen meer handelingsvrijheid te geven. De trend is om het bestuur van openbare scholen te verzelfstan digen. Scholieren willen 'eigen' verkeerslicht van onze verslaggever VLISSINGEN Leerlingen van groep 7 van de Theo Thijssen- school in Vlissingen willen dat de gemeemte een verkeerslicht plaatst op de Gerbrandystraat. Zij schrijven dit in een brief aan burgemeester en wethouders. Een klasgenootje kreeg onlangs een ongeluk op het t-kruispunt vlakbij de oversteekplaats Zuid- beekseweg-Gerbrandystraat. In hun brief aan het college schrij ven de kinderen dat automobi listen op de Gerbrandystraat na de reconstructie misschien min der snel rijden, maar dat sinds dien ook veel meer kinderen de weg oversteken om naar school of naai- de sportvelden te gaan. Precies bij de oversteekplaats is een bocht. De kinderen stellen dat het moeilijk is om daar veilig over te steken. Snel oversteken kan ook niet. want het wegdek loopt enigszins bol. De leerlin gen vragen het gemeentebe stuur om hulp. ,,We weten dat stoplichten duur zijn, maar een mens is meer waard." De kinde ren eindigen de brief met de op merking dat als burgemeester en wethouders weigeren een ver keerslichtinstallatie te plaatsen zij ook willen weten waarom het niet kan. diet-aanvraag van b en w. Tij dens deze vergadering komt va der een advies van het colleg aan de orde over een kunstwerl dat in Scherpenisse moet vemi zen als onderdeel van een kunsi route op het eiland Tholen. 0 aanraden van de commissi beeldende kunst hebben b eni hun oog laten vallen op een ont werp van David van de Kop ui Dreïschor. Deze kunstenaa maakt een beeld van een vogi op geweren ter gelegenheid vai het 400-jarig bestaan van he Cloveniersgilde uit Scherpenis se. Wapen De Schuttersvereniging viei het jubileum in de week na Pink steren. Ook het wapen van he gilde zal op het beeld prijken Het kunstwerk komt te staan q het tegelplateau op de Spuidan en wordt - als alles volgens pk verloopt - tijdens het jubileun onthuld. Poortvliet en Oud-Vos semeer zijn al voorzien van bee} den en lopen daarmee voorop u de kunstroute. Sint-Annalanc krijgt dit jaar een beeld dat is g* wijd aan de meekrapteelt. Waai dit kunstwerk precies komt. u nog onbekend. Ook Tholen en Sint-Maartensdijk krijgen nieu- we beelden. Geslaagden pedagogiek MIDDELBURG - Aan de II(f school Rotterdam en omslt ken, lesplaats Middelburg, zijl de volgende kandidaten slaagd: Examen Pedagogie! MO-B (Hogere Kaderopleidins Pedagogiek): C. Moelker. Pedagogiek MO-A: J. Gasseling, 1 de Jong, C. Lauwers, H Poleij, P vat l de Velde. l l Afsluiting van j sponsor-actie groen in Kats KATS - De sponsor-actie voor nieuw groen in Kats wordt don- derdag 3 februari om 16.00 uur afgesloten met het planten vai t een boom aan de Dijkstraal j hoek Middenstraat. Eerder via- den in het kader van deze aclii - al 59 bomen in de grond gezet s Het initiatief voor de aanplant komt van de Dorpsgemeen- schap Kats: een groep die zici inzet voor het behoud van d< - leefbaarheid in Kats. Aanleidiitj - voor de sponsor-actie vormdf vorig jaar het kappen van 65 pc- pulieren in de kom van de kern De Dorpsgemeenschap Kat" - zocht huis-aan-huis in het dorp j sponsors voor nieuwe bomen. Commissie over I sportvelden in t Reimerswaal j KRUININGEN - Een aantal sportvelden in Reimerswaal is c hard toe aan renovatie. Het bf- v treft terreinen in Rilland, Ycr seke en Krabbendijke. B en V van de gemeente willen tegelij- leertijd een oefenveld in Rilland vergroten. De werkzaamheden moeten dit jaar of in 1995 wor den uitgevoerd. Het voorstel komt dinsdag 1 fe bruari aan de orde tijdens d( welzijnscommissie in het ge meentehuis te Kruiningen. De 5 vergadering begint om 20 00 uur VAN MAANDAG T/M WOENSDAG OP OP! OVENVERSE WITTE STUKS DAGVERSE vanille/chocola of vanille/aardbei ELDERS BIETJES ELDERS HEEL POND Zware kwaliteit katoen. Voor dames en heren, maten: S. M, L en XL ELDERsJj-95" ROOSENDAAL: Laan van Henegouwen 17, Winkelcentrum Biggelaar ETTEN-LEUR: Schoonhout 115 (Hooghuis) ZUNDERT: Molenstraat 4 ST. WILLEBRORD: Dorpsstraat 14 GOES: Winkelcentrum De Bussel (Beukenhof 1) OUDENBOSCH: Prof. Mulderslaan 11 OUD-GASTEL: Markt 21 - BERGEN OP ZOOM: Noordgeest 16 18 De medewerkers van Kif Atochem worden in het gebouw van de Industriebond FNV in Goes ingelicht over de stand van zaken. foto Willem Mieras Leden van de Jeugdband Axel tijdens de Indoor-taptoe Zeeuwsch-VIaanderen. foto Peter Nicolai van onze verslaggever AXEL - Meer dan 400 mensen brachten zaterdag een bezoek aan de sporthal in Axel voor de Indoor-Taptoe Zeeuwsch-VIaande ren. De organisatoren waren zo te spreken over de animo voor dit gezamenlijke initiatief van negen Zeeuws-Vlaamse show bands dat ze vastbesloten zijn volgend jaar opnieuw een in door-taptoe te houden. De negen showkorpsen die aan het evenement meewerkten, ver zorgden zaterdag in de sporthal van Axel allemaal een show of muzikale presentatie van ongeveer 20 minuten. Aan het eind van de avond brachten de korpsen als klapstuk een gezamenlijk op treden voor een volle sporthal. Er waren zelfs zoveel belangstel lenden gekomen dat de balkons, waarop in eerste instantie vi deo-schermen geplaatst zouden worden, vrijgemaakt moesten worden voor de toeschouwers. De show viel bovendien bij het publiek zo in de smaak dat de leden van de showkorpsen nog een keer moesten terugkeren om het nummer 'You never walk alone' nog eens te brengen. Na afloop van de show ontvingen alle deelnemers aan de show een oorkonde uit handen van burgemeester W. J. de Graaf van Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 8