3pmerkelijk debuut Van Hove Breur helpt De Kraker in het zadel Van Nevel geen alleenheerser meer PZC sport Motorcrosser rijdt vooraan op Indoor Zeeland )ames Terneuzense toys eenvoudig angs Rijsoord: 1-6 Hozee matchwinnaar voor Scheldesport Koploper zaalvoetbal Axel loopt verder uit Terneuzen BI zwaar onderuit Mannén en vrouwen HVSV verslaan Eeklo MAANDAG 24 JANUARI 1994 z f\ an onze medewerker OES - De 17-jarige Ronnie van ove verraste tijdens Indoor eeland vriend en vijand met :ii opmerkelijk sterk debuut. Zeeuws-Vlaamse motorcros- r presteerde vrijdag goed in regioklasse en bevestigde za- rdag in de finale van de open asse voor 125 cc's zijn goede Ronnie van Hove had lfs geruime tijd uitzicht op n plaats op het erepodium, aar werd door domme pech ihteruit geworpen. Uiteinde- legde hij beslag op de aallde plaats. Dnnie van Hove sloot het in- ior-motorsportgala in Goes dan ook met gemengde gevoe lens af. Hij had vooraf getekend voor de prestaties, die hij gedu rende twee dagen leverde. De 17- jarige motorcrosser uit de omge ving van Vogelwaarde was met lage verwachtingen naar Goes afgereisd, maar weerde zich in een sterk bezet deelnemersveld prima. Hij keek met open mond toe hoe de rijders in de strijd om het Ne derlands kampioenschap van leer trokken, „Zo'n Verburgh is veel te sterk. Hij rijdt dikwijls in een Grand Prix en met fabrieks- materiaal. Hij krijgt zes motors per jaar." Vrijdag reikte Ronnie van Hove in de regioklasse in de eerste reeks op door zijn vader aange schaft wedstrijdmateriaal naar de tweede plaats. In de halve fi nale knokte hij zich na een slech te start terug tot de derde plaats, om vervolgens door een val te worden uitgeschakeld. Zaterdag vespeelde hij in de open klasse zijn kansen op een hoge klasse ring eveneens door een valpartij. „Ik had een goede start en lag derde", vertelde hij na afloop. „Degene die achter mij lag. trok zijn motor omhoog. Hij had hem denk ik niet zo goed onder con trole. waardoor hij viel en zijn motor moest laten gaan." Ron nie van Hove werd als gevolg daarvan getorpedeerd en was op slag kansloos voor een hoge klassering. „Anders was ik zeker bij de eerste vier geëindigd", ver zekerde hij. De jonge Zeeuws-Vlaming kon desondanks met voldoening te rugkijken op een geslaagd de buut. „Het was de eerste keer dat ik meedeed. Brick Schelfaut, (die de 250 cc-klasse won) heeft mij overgaald om mee te doen. Het is me heel veel meegevallen. Indoor Zeeland is in vergelijking met andere wedstrijden die bin nen worden gereden zeer groot. Het is jammer dat ik gevallen ben. maar mijn vader zei ook dat ik goed heb gereden. Uiteinde lijk waren Gianni de Jonge en ik de enige Zeeuws-Vlamingen die goed mee konden komen. Ik vond het zeer interessant. Het komt veel meer dan op een bui tenbaan op techniek aan. Bo vendien moet je je verstand goed gebruiken. Als ze dit morgen weer zouden organiseren, dan zou ik onmiddellijk meedoen." Zijn optreden in Goes vormde voor de motorcrosser uit Vogel waarde de beloning voor een goede voorbereiding en was de bevestiging van zijn goede vorm. Ronnie v.an Hove. „Ik ben een kleine vier jaar geleden begon nen met rijden. Eerst in de 80 cc. op kleine wieltjes. Daarna op grote wielen. Ik ben nu aan mijn tweede seizoen in de 125 cc-klas- se bezig. Vorig jaar werd ik vijfde in het Belgisch kampioenschap bij de nieuwelingen. Dit jaar maak ik een kans om kampioen te worden. Dat zou een prettige ervaring zijn," Die stijgende prestatiecurve is mede een gevolg van een gewij zigde aanpak. Hij rijdt in een team van de Belgische geld schieter Dirk Hofman en werkt veel meer dan voorheen aan zijn an onze voetbalmedewerker ERNEUZEN - Terneuzense oys had in de eerste klas van ;t damesvoetbal weinig moeite het laaggeklasseerde Rij- ord 2 te verslaan. Tweedeklas- ïHoek won moeizaam van het eneens in de onderste regio- n vertoevende KMD. Een ver hakt Spui ging in de slotfase ideruit tegen Rockanje. jsoord 2-Terneuzense Boys 1- ["erneuzense Boys speelde het rste half uur in Ridderkerk tstekend en bouwde in die fase n mime en verdiende voor rang op. Wanda Zegers en aai' liefst drie keer Petra de ■aal zorgden voor een 0-4- and. Een teleurgesteld Rij- ordkon dit niet verkroppen en huwde de harde middelen lama niet. Zangrijkste slachtoffer werd ïelda de Poorter, die na een irde charge zeker enkele we- in aan de kant moet blijven, et spelpeil daalde hierdoor, aar Terneuzense Boys, met n ijzersterk spelende laatste Marina van Hermon, mwde de voorsprong toch nog t. Wanda Zegers zorgde voor 0- waarna Rijsoord tegen kon oren. In de laatste minuut leg- Tamara van Boven de 1-6 idstand vast. Rockanje-Spui 2-1 Een gelijkop- gaande wedstrijd waarin de. door afwezigheid van een groot aantal speelsters, verzwakte en jonge Spui-aanval echter on machtig bleek. Al in de aan vangsfase kwam Rockanje op voorsprong, maar kort daarop zorgde een opgerukte Mariska Geelhoedt met een afstands schot voor de gelijkmaker. Ook in de tweede helft was er nauwelijks krachtsverschil, maar Rockanje toonde zich aan vallend wat slagvaardiger. Kort voor tijd klapte de buitenspelval bij Spui niet goed dicht, waar door de thuisclub op de valreep de winst kon grijpen. Hoek-KMD 2-0 De bezoeksters waren duidelijk voor een punt naar Hoek gekomen en posteer den een ring van speelsters voor het eigen strafschopgebied. Hoek, dat goed combineerde, kwam daardoor aanvankelijk niet tot scoren. Na een aanval over veel schijven brak Claudia Schokker de wed strijd open door 1-0 aan te teke nen. KMD kwam niet meer bij het doel van Hoek, dat Joyce Buyze met een spierscheuring zag afhaken. Tien minuten voor tijd maakte een afstandschot van zestien meter van Zeidy Pat.- tist aan alle onzekerheid een ein de: 2-0. Ronnie van Hove was sterk op dreef op Indoor Zeeland. foto Peter Nicolai GMMMMMMHHBMI Onverwachte ontknoping in eindstiijd hoofdklas libre an onze biljartmedewerker (ERN'EUZEN - Ongewild zorg- jJoke Breur voor de verras- tnde ontknoping in de eind- Irijd hoofdklas libre van het iljartdistrict Zeeuwsch- laanderen. De speelster van W uit Terneuzen moest in (ar slotpartij spelen tegen Ko ieleman die op dat moment in de leiding ging. Dieleman 9n die spanning niet aan, mis- up cruciale moment en zag rtur de partij winnend uitma al. Omdat Bram de Kraker op andere tafel Theo Verlinde lopte, greep De Kraker uitein- Vinst voor Spui, erlies Cadzand inonze voetbalmedewerker ERNEUZEN - In de tweede las van het afdelingsvoetbal ehaalde Spui zaterdag een ver- enstelijk gelijkspel (2-2) in de twedstrijd tegen Waarde. Voor tdzand liep het treffen op het 'ld van v.v. Sluis (het veld in adzand is al maanden onbe- eelbaar) tegen Apollo op een leurstelling uit. Twee grove fdedigingsfouten werden door 'Ploeg uit 's Gravenpolder af straft: 1-2. larde-Spui 2-2 Een terechte adstand. Nadat Henk Koe lek voor Spui een ideale kans id gemist, bracht Frans Lob,- too Waarde op een l-0-voor- tong. De thuisclub had een tt overwicht, maar Spui was iuitvallen ook gevaarlijk. Nog orde rust kwamen de Zeeuws- tmingen via hun topscorer ex Meijer langszij: 1-1 In de teede helft belandde na een ekschop de bal bij Vincent De speler van Waarde ealde meteen uit: 2-1. Een Artier voor tijd bepaalde Pa- kk van de Boogert met een af- todsschot de eindstand op 2-2. 'dzand-Apollo 1-2 Op een *ar bespeelbaar veld in Sluis k'oor Cadzand onnodig met 1- Jan Apollo. Dankzij twee grove unders in de achterhoede van tdzand kon Apollo bij de rust n 0-2-voorsprong nemen. Na st drong Cadzand zijn tegen- ander terug in de verdediging, *ar de ploeg van trainer Ron tosen geraakte niet verder dan o doelpunt van Jacky Dees, s aanvaller kopte vijf minuten ^r tijd een voorzet in: 1-2. delijk toch nog -op basis van een beter moyenne- de titel. Over het gehele toernooi gezien was Bram de Kraker ongetwij feld de sterkte speler. Niet alleen behaalde de de speler uit Hoek het kampioenschap maar ook realiseerde hij de hoogste serie (124) en schreef hij ook de kort ste partij op zijn naam i negen beurten). Toch stond het bij het ingaan van de slotronde aller minst vast dat De Kraker ook met de titel zou gaan lopen. Immers, na zijn goede start vier matchpunten uit twee partijen) kreeg De Kraker in de daarop volgende partijen met een inzin king te kampen, liep tegen twee verliespartijen op en zag daar door dat Ko Dieleman met de beste papieren aan de slotronde ging beginnen. Dieleman was dan misschien technisch gezien niet de beste speler, hij was er wel één van de regelmaat. Daardoor begon hij met één punt voorsprong op Theo Verlinde en twee op Bram de Kraker aan de slotmatch. Het gemiddelde van die laatste twee, die in de slotronde dus tegen el kaar moesten spelen, was echter beduidend beter. Dieleman wist dan ook dat hij geen steek meer mocht laten vallen. Tegen die druk bleek hij niet opgewassen te zijn. Joke Breur maakte dankbaar gebruik van die onzekerheid van haar opponent en haalde na achttien beurten de finish. Bij verlies van Dieleman zou de winnaar van de partij tussen De Kraker en Verlinde dus winnaar zijn. Na een moeizame start zet te De Kraker zijn tegenstander in de zesde beurt met een serie van 77 caramboles op een grote achterstand. Verlinde, vorig jaar in Hulst nog kampioen gewor den. probeerde nog wel terug te vechten, maar zijn serie van 51 was niet voldoende. De Kraker sprokkelde de punten bijeen en haalde na twintig beurten de partijwinst en dus de titel. „Ik mag Joke Breur inderdaad wel erg dankbaar zijn. Zij heeft mij sportief al zo dikwijls dwars gezeten, nu was het gelukkig eens anders", aldus Bram de Kraker na de huldiging van de door de Terneuzense biljartver eniging KOT georganiseerde eindstrijd. De Kraker zal het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen ook vertegenwoordigen in de ge westelijke finale die van 4 tot en met 6 maart in Kaatsheuvel wordt gehouden. Dc eindstand. 1 Bram de Kraker (Mo lenhoek) 10-9.49-124: 2 Ko Dieleman (KOT Terneuzeni 10-7 65-64. 3 Theo Verhnde (Ed Horemans) 9-8.43-92 4 Rob Claerhoudt (De Smickel) 7-7.15- 37; 5 Joke Breur iBW) 6-8 20-76: 6 Ronnie de Waal (KOT Terneuzen5- 7 74-46. 7 Eugene Ongenae (SBCi 5- 6 80-60. 8 George Mahu (Ons Ver maak) 4-7.43-59. WESTDORPE - Het lijkt niet meer zo logisch dat Ig- nace van Nevel elke trimloop waarbij hij van start gaat in winst omzet. Tijdens de Ria W-trimloop moest de Belg zijn meerdere erkennen in landgenoot Eddy de Munck. Achter de twee koplopers eiste Hul stenaar Eddy Schwegler een uitstekende derde plaats voor zich op. Ondanks een druilerige regen die Westdorpe in zijn greep hield, verschenen zaterdag bij de trimloop van de plaatselijke voetbalvereniging Ria W niettemin 220 deelnemers aan de start. Al bijna vanzelfsprekend was het Ignace van Nevel die er in de openingsfase alleen vandoor ging. In zijn kielzog volgden aanvankelijk Ed dy de Munck en Peter Picavet. maai- dit tweetal werd al na anderhalve kilometer ingehaald door een groep van zes man. Zo'n tweehonderd meter achter koploper Van Nevel werden in deze groep bij de eerste doorkomst op de Graaf Jansdijk de kaarten geschud. Daar waar Dennis Florussen af moest, haken bleef zijn concurrent op de 4.6 kilometer Matthieu Warrens tot aan de finish leider van de groep, hetgeen de Kloosterzandenaar de over winning op deze afstand opleverde. 9,2 kilometer-loper Peter Picavet was een andere gangmaker bij het uiteenvallen van de groep. De Hul stenaar liep zich in deze fase aan het eind van de eerste ronde daarmee los van Erwin Camphens en George Valckx eniegde daarmee de basis voor de zege op zijn afstand. Van de deelnemers uitkomend op de langste afstand waren alleen Eddy de Munck en Eddy Schwegler ver tegenwoordigd in het groepje. Schwegler zag zijn hoop op een tweede plaats wegvallen ton hij op de Graaf Jansdijk De Munck moest laten gaan. In de resterende twee ronden bleek de Hulstenaar echter genoeg over te hebben om de uit de achterhoede opkomende Frans van Mieghem voor te blijven en aldus een knappe der de plaats voor zich op te eisen De Munck vond. na zijn lancering door Matthieu War rens. in de tweede ronde de aansluiting met Ignace van Nevel. Het duo bleef bij elkaar en hoewel in het laatste rechte eind nog heel even het tempo omhoog ging. kwam het niet op een eindsprint aan. Van Nevel leek zich neer te leggen bij een tweede plaats en finish te in de luwte van zijn landgenoot. Opvallend in de einduitslag was de tachtigste plaats van Hans van de Griendt. De Hoekenaar had de Ria W- trimloop echter uitgekozen als rustige training „Ik liep op een gegeven moment drie wedstrijden in de week en ben nu gewoon even aan rust toe", legde de Scheldesporter uit. Van de Griendt wil pas weer pie ken in de in februari te lopen Midwinter Halve Mara thon van Apeldoorn en deed over de 16,8 kilometer 1 uur, 2 minuten en 9 seconden. Addie Dieleman bleek bij de vrouwen ook in Westdor pe niet te kloppen Therèse van Laere werd in het da- mesveld tweede, maar zij moest toch ruim drie minu ten toegeven op de winnares uit Sas van Gent. Uitslagen: 13,8 km, heren: 1 Eddv de Munck (Oost-Eeklo) 45.42. 2 Ignace van Nevel (Maldegemi 4543. 3. Eddy Schwegler iHulst) 47.22, 4 Frans van Mieghem (Haasdonk) 47.55. 5 Edwin de Jaeger (Westdorpe) 48 25, 6. Jo David (Koe wacht) 48 47. 7 Fons Warrens (Kloosterzandei 48.55. 8. Henk van Tatenhove (Terneuzeni 49.01. 9 Cor Koekkoek (Axel) 49 05. 10 Raymond Walschap (Belgi- (49 36 Dames: 1. Addie Dieleman >Sas van Genti 53 41. 2 Therese van Laere (Sluis) 56 46, 3 Katnen de Pooter (Axel i l 10.06 9.2 km. - heren: 1 Peter Picavet (Hulst) 31 06. 2. Erwin Cam phens (Zelzatei 3128. 3 George Valckx lOssenissei 3147 4 Darwin Kint (Terneuzen) 33.23,5. Gilbert de Kesteleir (Eekloi 34.08. Dames: l Debbie van Dorsselaer (Hulst) 38.58.2. Yvon ne de Grave (Terneuzeni 40.54, 3. Cornelia van Popering (Hal le 142 18 4.6 km. - heren: 1 Matthieu Warrens (Kloosterzandei 15 02, 2 Dennis Florussen (Axel) 15 47,3 Walter Buysse (Gent) 16.45.4 A Mestdagh (Worlegemi 16 55. 5. John Obrie (Sas van Gent) 17 00 Dames 1 Shirley Baert (Westdorpe) 20 30.2 Marjan de Wachter i Wachtebekei 20 45.3 Kellv Bauwens (Sas van Gent) 21 35 2.5 km. - heren: 1 Robin van Liere (Vogelwaarde) 8 30.2. Samil Aksov iTerneuzen) 9 00 3 Steven v.d. Straeten (Nieuwerker- ken> 9 43. 4 Marino Rodngo (Hulsti 10.08. 5. Harold Verhelst (Westdorpe) 10 42 Dames: 1 Liesbeth Breepoel (Hulst)8.50.2. Kathy IJzermans (Sas van Gent) 11 08. 3. Esther van Hoecke (Terneuzen) 11.35 500 mtr. (jeugd) - jongens: 1 Gert-Jan Vael (Westdorpe) 2.42,2 Steven van Delsen (Wetteren) 3.00. 3 Sven Hendrikx (Erpe- mere) 3.10. 4 Quinten Baecke i Westdorpei 3.12, 5. Yorick Baecke (Westdorpei 3 44 Meisjes 1. Carla Rodrigo (Hulst) 3 03. 2 Kely Ivens (Sluiskil) 3 29. 3. Georgette Bosman (West dorpe) 4.32 In degradatieduel conditie. „Ik heb veel te danken aan Brick Schelfaut. Hij rijdt in België in de 250 cc aan de top en ik trek veel met hem op. Hij is mijn grote voorbeeld. Ik train er ook veel voor. Ik werk vooral aan mijn 'fysiek'. Ik ga veel moun- tainbiken, een keer lopen en train twee keer in de week op mijn motor. Meer tijd heb ik niet. want ik zit in België op school en doe dit jaar examen. Ik zou er graag mijn beroep van willen maken om aan motoren te sleu telen. Ik volg een opleiding auto- mechanica en doe in de avondu ren een cursus voor bromfiets monteur en fietsenmaker. Ik on derhoud mijn eigen motor en die van mijn broer Bart. Als ik hier in mijn garage zit, komen ze wel eens vragen wanneer ik een keer in huis kom. Het is gewoon mijn hobby." van onze medewerker TERNEUZEN - De spanning liep zaterdag in Terneuzen hoog op tijdens het basketbalduel tussen de heren van Schelde sport en Flash'82. Dertien se conden voor tijd scoorde Maar ten Hozee voor Scheldesport de winnende treffer: 56-55. Peter Vaal toonde zich meteen na afloop bijzonder blij met de winst, omdat Scheldesport daarmee een belangrijke stap zette in de richting van het be houd in de overgangsklasse. De Scheldesport-coach realiseerde zich tegelijkertijd dat de geluk kigste ploeg had gewonnen. Het degradatieduel in de sport hal 't, Zwaantje van Terneuzen was meer spannend dan fraai. De thuisclub had moeite met het opzetten van degelijke combina ties en leed onnodig veel balver lies. De zone-verdediging van Flash stelde Scheldesport voor problemen. „Er werd te over haast gespeeld. We hadden het geduld moeten opbrengen en de bal meer rond moeten spelen. Daar kwam echter niets van te recht". meende Vaal. Flash had aanvallend één be langrijk wapen: het scoren van afstand. De hangbuikjes van de meeste spelers duidden niet op een goede conditie Op dat on derdeel moesten de Brabanders geklopt kunnen worden, maar Scheldesport trof een gerouti neerde tegenstander die beke ken en beredeneerd speelde. Bovendien werd Peter Vaal ge dwongen om de niet geheel fitte Grusé de Grave (hij speelde na lange afwezigheid vanwege een blessure) en Chris Wijnja (grie perig) op te stellen. Verder keer de Willem van de Boogaart terug van een vakantie in Oostenrijk. Hij stormde vijf minuten voor het begin van de wedstrijd de kleedkamer van de Terneuzense sporthal binnen Het meespelen van Van de Boogaart was ach teraf van groot belang voor Scheldesport want het lukte hem, op halve kracht spelend, zijn medespelers te stimuleren. Tijdens het duel moest de ver dienstelijk spelende Wouter de Regt van Scheldesport al vrij snel met vijf persoonlijke fouten naar de kant Flash nam een 25- 27-voorsprong bij de rust. Toen de ploeg uit Den Bosch in de tweede helft naar een verschil van zeven punten (34-41uitliep, moest Scheldesport iets force ren om de achterstand teniet te doen. Dit lukte wonderwel. Ze ven minuten voor tijd waren de rollen omgedraaid: 48-45. In de laatste drie minuten keerde de spanning volledig terug: 52-52. Toen Scheldesport door een ge brek aan concentratie verzuim de door vrije worpen afstand te nemen, leek een driepunter van Flash de genadeklap te beteke nen. Dertig seconden voor tijd kwam Scheldesport nog terug tot 54- 55. Grusè de Grave gooide al zijn ervaring in de strijd en forceerde een vrije worp. Hij miste, maar de terugspringende bal werd door Maarten Hozee (topscorer met 16 punten) bekwaam afge rond: 56-55. Martqn van Eet- veldt scoorde 12 punten. Dames overgangsklasse Schel- desport-Vïrtus 38-51 De Terneuzense dames speelden een goede eerste helft, maar na rust liet de ploeg het aanvallend volledig afweten. Toen kwam Scheldesport tot een schamel aantal punten van negen pun ten. terwijl Virtus in die fase veel produktiever was. De dames van Scheldesport kwamen volgens coach Ab Del- zenne vooral taktisch tekort De ruststand van 29-31 in het voor deel van Virtus gaf de krachts verhoudingen goed weer. Na rust werden verdedigend teveel fouten gemaakt en aanvallend was de afwerking te slordig. Inge Schoonakker was topscoorster met 11 punten. van onze medewerker AXEL - V-Deco/La Chouette, de lijstaanvoerder in de Axelse zaalvoetbalcompetitie, deed deze week goede zaken. Zelf haalde de koploper vier punten uit twee duels, terwijl veel con currenten punten lieten liggen. Na de monsterscore tegen De Ruyter (14-2) werd, zij het moei zaam, ook tegen Marine Service (5-4) de volle buit binnenge haald. Eric Dey (3x), Freddy Bakker en Frank van Drongelen zorgen voor de veertiende ach tereenvolgende zege. Jan Wiel- and i2xi. Edwin Marteijn en Mi ke van Rossum tekenden voor de treffers van Marine Service. Primus Pluym en Ratjetoe deel den de punten: 3-3. Jaap Klein <2x) en Ronnie van de Velde scoorden voor Ratjetoe. Ronald de Visser, Cees Saman en Alex de Visser troffen het net voor Pri mus Pluym. Benetton kwam in het duel tegen Disco Love II met de hakken over de sloot: 2-1. Johnny Lensen en Carlo Rogiers brachten de overwinning bij Be- netton. Ko de Jonge redde de eer voor Disco Love II. Het eerste team van Disco Love versloeg opvallend eenvoudig Steelant: 13-1. Gemeente Axel zakt verder op de ranglijst na de nederlaag tegen Gravin: 3-5. Voor Axel scoorden Cor de Jon ge (2x) en Leo Bolleman. Voor Squashers aan elkaar gewaagd TERNEUZEN - De tweede speelronde van de Zeeuws- Vlaamse squash-bedrijfscom- petitie gaf in het sportcentrum Foaks van Terneuzen weinig krachtsverschil te zien. Pan- nenschuur tegen Ing. Bank ein digde zelfs in een 2-2 gelijkspel. Dc uitslagen: Politie-Ing Bank 0-4; Pannenschuur-Verstraeten/Elocoat 1-3; Foaks-Flying Dutchman BS 1-3; Politie-Foaks 0-4, Pannenschuur- Ing Bank 2-2, Verstraeten/Elocoat- Flying Dutchman BS 1-3 Gravin: Bas van Waas (2x), Er win van Regenmortel <2x) en Willem Bouwens. De overige uitslagen: Alonette-De Ruyter 2-6: Van Alten-Engelhard 1 -5. Chalet-IZV II 7-3 Stand: 1 V-Deco/La Chouette 14-28. 2 Primus Pluym 15-25. 3 Benetton 15- 25,4 Marine Service 14 21,5 Ratjetoe 14-21; 6 Disco Love II 14-18; 7 Engel hard 15-14: 8 Chalet 13-13. 9 Gravin 14-13. 10 Axel 14-13; 11 Azalea 14-13; 12 De Ruyter 14-10.13IZVII 15-10. 14 Broomchemie 14-9.15 Dax Pallets 14- 8. 16 Van Alten 15-7, 17 Disco Love 1 14-5; 18 Alonette 14-3. 19 Steelant 15- TERNEUZEN - De B-ju nioren van de voetbal vereniging Terneuzen leden tegen UVS in de landelijke tweede divi sie fors verlies: 7-0. Door de nederlaag verkeert Terneuzen BI nog steeds in degradatiegevaar. Han van der Hooft moest na afloop toege ven dat de ploeg uit Lei den duidelijk een maatje te groot was. De trainer van de Ter neuzense B-jeugd con stateerde dat UVS dui delijk al een stap verder is dan zijn pupillen. „Vo rig jaar zijn vier B-junio ren van UVS naar Ajax gegaan. De club scout heel de regio af. Slechts drie spelers kwamen uit Leiden." Bij de rust kon Terneu zen de schade nog be perkt houden tot één doelpunt, maar daarna bezweken de Zeeuws- Vlaamse junioren onder de toenemende druk van hun tegenstander: 7-0. van onze medewerker TERNEUZEN - In de Vlaamse handbalcompetitie sloeg HVSV een dubbelslag tegen Eeklo. Hoewel de dames een moeilijke start kenden, wonnen ze uitein delijk toch met 16-9. De heren kwamen tegen Eeklo niet echt in de problemen en zegevierden met 24-13. De dames van HVSV hadden hun uitwedstrijd bij Eeklo met 12-25 gewonnen, wat het voor coach Louis Verburg moeilijk maakte om zijn ploeg met de juiste instelling de zaal in te krij gen. Onderschatting van de te genstandster keek om de hoek en hiervan profiteerden de Bel gen door op voorsprong te ko men: 0-2. Moeizaam ploeterend kwam HVSV voor rust toch nog op ge lijke hoogte (5-5). De pauze greep Verburg aan om zijn onvrede over het getoonde kenbaar te maken. En dat hielp, want in de tweede helft, speelden de Ter- neuzenaren gretiger en leden minder balverlies Het verschil in kracht kwam daardoor toch tot uitdrukking in de 16-9-zege voor de thuisploeg. Heren De HVSV-heren startten goed. De snelle break-outs werd opti maal afgewerkt en al snel ston den de Terneuzenaren met 7-1 voor. Een veilige marge, zo leek het. maar Eeklo begon daarna een stuk feller te spelen, zodat het verschil van zes treffers een tijd lang in stand bleef. Pas na de rust. die met 13-7 werd ingegaan, kon HVSV weer wat verder uitlo pen, mede dankzij uitstekend keeperswerk van Jan Verkerke. Stefan Fermont had met negen treffers het grootste aandeel in de 24-13 overwinning van HVSV. De deelnemers aan de eindstrijd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 27