Jan Timman weer op voorsprong Grand Prix-debuut Verstappen nadert Joop Alberda steekt stekken PZC Katarina Witt terug op Spelen Vraagtekens rond shorttrackploeg sport 17 lol Van der Sterren lijkt uitgespeeld in kandidatenmatches Donner Memorial in Amsterdam MAANDAG 24 JANUARI 1994 [IJK AAN ZEE (NPA) - Na zes ouden komt er duidelijkheid ij de strijd van de kandidaten oor de wereldtitel schaken. Is eerste plaatste zich Valery alov voor de kwartfinales. Hij ersloeg Alexander Khalifman p niet mis te verstane wijze iet 5-1. Vrijwel zeker zijn ook ishwanathan Anand, Gata amsky en Vladimir Kramnik. ij leiden met 4- 2 en hebben dus og een hall' punt uit twee par- jen nodig om zich te kwalifice- oris Gelfand moet vandaag ig een toreneindspel proberen [redden tegen Michael Adams. Corrie de Bruin rerpulvert record )EN HAAG (ANP) - Corrie de jruin heeft tijdens nationale odoorwedstrijden in Den Haag iet nationale juniorenrecord logelstoten verpulverd. De at- ete uit Hardinxveld-Giessen- iam, zus van discuswerper irik, stootte de kogel 17,40 me er ver. Dat is 88 centimeter ver- Ier dan bijna een jaar geleden ijdens de nationale kampioen- thappen. )e Bruin, die ook 17,39 m stoot- e, bleef 29 centimeter verwij- lerd van het seniorenrecord. )at staat met 17,69 op naam van Jeborah Dunant. De Bruin ver- ekerde zich met haar prestatie m deelneming aan de wereld- lampioenschappen voor junio- en in Lissabon. Algemeen wordt aangenomen dat Adams die partij zal winnen, maar in elk geval behoudt Gel fand zijn voorsprong. Jan Timman kan met tevreden heid op het weekend terug zien. Zaterdag versloeg hij Joel Lau- tier in een gedegen positiepartij. Evenals de derde partij werd het een Aangenomen Damegam biet, maar ditmaal ging Timman veel nauwkeuriger te werk. In het moeilijke middenspel ver overde de Nederlandse groot meester een pion, die hij in de slotfase keurig wist te verzilve ren. In de zesde partij kreeg Tim man het zwaar, maar gelukkig bleef zijn verdediging overeind. Er is nog een vol punt uit twee partijen nodig om de match tot een goed einde te brengen. Leonid Judasin begon zaterdag tegen Kramnik vier uur later dan gewoonlijk. De Israëliër speelt op grond van zijn geloof niet op sabbath. Kramnik, de jongste deelnemer maakte er geen probleem van en speelde een gemakkelijke partij. Juda sin voelde zich niet geheel fit en maakte al in een vroeg stadium een blunder die onmiddellijk de partij kostte. De zesde partij werd hier reeds na 11 zetten re mise gegeven. Schijnoffer Paul van der Sterren overspeel de Kamsky in de vijfde partij we derom geheel vanuit de opening. Alle analyses in de perskamer kwamen op winst uit, maar in de partij ging het anders. Kamsky kon met een verrassend schij noffer van de koningin remise maken. Het ontbreekt Van der Sterren geenszins aan kennis of inzicht. Als hij op dit niveau meer ervaring opdoet zal hij stel lig nog groeien. Ondanks zijn jeugd is Kamsky een ervaren, harde schaker. Hij moet zich in Amerika in een vij- Nellie Cooman voldoet aan EK-limiet ZWOLLE (ANP) - Nellie Fiere- Cooman heeft als eerste Neder landse atlete voldaan aan de li miet voor de Europese kam pioenschappen indoor, die van 11 tot 13 maart in Parijs worden gehouden. Tijdens nationale wedstrijden in Zwolle liep ze de 60 meter in 7.28, waarmee ze ruimschoots onder de richttijd van 7.34 bleef. De verrichting van de 29-jarige Cooman was verrassend. Ze presteert de laatste jaren wissel vallig. Cooman heeft wel een groots verleden op de korte sprint. Ze behaalde vijf keer de Europese titel en won twee keer het wereldkampioenschap. Met 7.00 was ze een tijdlang wereld recordhoudster. Opvallend was zaterdag in Zwol le dat ze Jacqueline Poelman (7.37) voorbleef. De wedstrijden in Zwolle waren de eerste van het indoorseizoen in Nederland. De nationale kampioenschap pen zijn over vier weken in Den Haag. andige schaakwereld staande houden en slaagt daar tot nu toe heel goed in. Vishwanathan Anand is de lieveling van het pu bliek. Zijn overwinning op Artur Joesoepov in de vijfde partij was een goed voorbeeld van het pro fijt trekken van betere theoreti sche kennis. Wijk aan Zee. FIDE kandidatenmat ches, achtste finales, vijfde en zesde ronde: Van der Sten-en (Ned) - Kams ky (VSt) 1/2-1/2, Kamsky - Van dei- Sterren 1/2-1/2 (stand 4-2 voor Kams ky). Anand (India) - Joesoepov (Dui) 1-0, Joesoepov - Anand 1/2-1/2 «stand 4-2 voor Anandi; Timman (Ned) - Lautier (Frai 1-0, Lautier - Timman 1 /2-1/2 (stand 3 1/2-2 1/2 voor Timman); Salov (Rus) - Khalifman (Rusi 1/2-1/2, Khalifman - Salov 0-1 (eindstand 1-5) Salov in halve finales, Adams (GBn - Gelfand (WRu) afgebroken, Gelfand - Adams 1-0 (stand 3 1/2-1 1/2 voor Gel fand en 1 afg.i. Yudasin (Isri - Kram nik (Rus) 0-1. Kramnik - Yudasin 1/2- 1/2 (stand 4 - 2 voor Kramnik). Grootmeestergroep A: tweede ron de: Piket (Ned) - Tivjakov (Rus) 1-0 Sokolov (Bos) - Van der Wiel (Ned) 1- 0, Leko (Honi - Van Wely (Ned11/2-1/2. Curt Hansen (Den) - Smirin (Isr) 1/2-1 12, Morovic (Chi) - Nikolic (Bos) 0-1. Derde ronde: Nikolic - Hansen 1/2-1/2. Tivjakov - Morovic 1/2-1/2. Van Wely - Piket 0-1. Van der Wiel - Leko 1/2-1/2 Sminn - Sokolov 1-0 Stand: 1. Nikolic 2 1/2 punten, 2 Han sen. Piket en Sokolov 2, 5. Smirin Tivjakov en Van der Wiel 1 1/2, 8 Le ko 1, 9. Morovic en Van Wely 1/2. WIJK AAN ZEE (ANP) - De grootmeesters Gel fand, Adams, Lautier, Van der Sterren en waarschijnlijk Timman zijn deze zomer ook in Nederland actief. Vier van deze vijf deelne mers aan de kandidatenmatches in Wijk aan Zee, zijn al gecontracteerd voor de Donner Memorial, die van 19 tot en met 28 augustus in de Amsterdamse RAI wordt gehouden. Zoals de naam al zegt is het evenement opgezet als eerbetoon aan de in 1988 overleden Neder landse grootmeester Jan Hein Donner. Hij was niet alleen een sterk schaker, maar ook schrij ver en columnist. Vooral die laatste kwalitei ten zullen worden belicht in een boek van Ale xander Miinninghoff dat tijdens het toernooi wordt gepresenteerd. De eerste invitatiegroep wordt gevormd door Van der Sterren, Piket. Gelfand, Lautier, Adams, Lobron, Benjamin. Sokolov, Xie Yun en waarschijnlijk Timman. Het gaat daarbij om een hoofdprijs van 15.000 gulden. In de B-groep worden spelers uitgenodigd die in vroeger jaren tot de tegenstanders van Don ner behoorden. Velimirovic, wiens naam ver bonden is aan het beroemde stukje over de pion op a2, Larsen, Bronstein, Ree en onder meer oud-wereldkampioen Smyslov. Daarnaast worden open toernooien gehouden waarbij aan de strijd in de hoogste categorie de Open Nederlandse titel is verbonden. De orga nisatiekosten van zes a zeven ton worden ge dragen door een particulier die het evenement voor drie jaar heeft gegarandeerd. Jan Timman wacht op zijn tegenstander, de Fransman Lautier. KOPENHAGEN (RTR) - Su- rya Bonaly is zaterdag in Kopenhagen opnieuw Euro pees kampioen kunstrijden bij de vrouwen geworden. Veel belangrijker echter dan de vierde opeenvolgen de titel van de op het tropi sche eiland La Reunion ge boren Frantjaise was het nieuws c|al Katarina Witt haar rentree maakt op de Olympische Spelen. De achtste plaats van de terug gekeerde Duitse was daar voor net voldoende. Witt, Olympisch kampioen in 1984 en 1988, herstelde zich zaterdag in de vrije kür redelijk van haar teleurstel lende optreden in het orgi- nele programma een dag eer der Ze schoof een plaats op in het klassement en eindig de als achtste, net één posi tie hoger dan haar landge note Kielmann, dus net ge noeg voor de tweede Duitse plaats voor Lillehammer. Nationaal kampioene Szewczenko was met de vijf de plaats Duitslands num mer één. Kopenhagen (Den). EK. vrou wen: Eindstand: I Bonaly (Frai 1.5 punten, 2. Bajoel (Oeki 3.0. 3 Markova (Rus). 4 Boetirskaja (Rus) 7,0. 5. Szewczenko (Dui) 7.5,6.Czako iHon)8.0. 7. Rechnio (Pol) 10.5. 8. Witt, (Dun 12.5, 9. Kielmann (Dui) 16.0. 10. Krieg (Zwii 16.0. Gwonde taemgenoot Lehto langere tijd uitgeschakeld LONDEN/MONTFORT (NPA) - De kans is groot dat Jos Ver lappen al over twee maanden, iphet circuit van Interlagos in Irazilië, zijn Grand Prix-de- luut maakt. De Limburgse Be- letton-coureur moet in Sao 'aulo vrijwel zeker het stuur vernemen van J.J. Lehto, die (gelopen vrijdag tijdens test- itten in Silverstone zwaar rashte. )e toestand van de Fin is vrij orgwekkend. Aanvankelijk ?ek de kwetsuur aan zijn rugge- •ervel mee te vallen, maar in de )op van zaterdag besloten de rtsen Lehto over te brengen aar een speciale kliniek in Lon en. Daar is zijn rug in het gips ezet, omdat de verdenking van en gebroken vijfde wervel be- taat. Lehto moet nog minstens en week in het ziekenhuis blij- en voor onderzoek. In die tijd loet hij elke beweging voorko- len, om het gevaar op verlam- ïing van de ledematen zoveel ïogelijk te beperken. •fschoon Lehto zelf nog altijd oede hoop koestert op tijd fit te |n, hebben de behandelende rtsen al te kennen gegeven aar grote vraagtekens bii te akafumi Ogura eselecteerd )lympisch ploeg OTTERDAM (NPA) - Taka- mi Ogura is geselecteerd voor :t Japans Olympisch elftal, it van 4 tot en met 8 februari in ubai deelneemt aan een groot ternationaal toernooi. Of de i Excelsior stage lopende •its van Grampus Eight daad- erkelïjk naar het oliestaatje •1 afreizen, staat evenwel nog et vast. teelsiors voorzitter Martin de iger: „Officieel weet ik nog van ets. Ik moet zeggen dat het euws me een beetje overvalt, ij zullen de kwestie in het be- uur bespreken. Als blijkt, dat ?ura voor langere tijd door de •panse voetbalbond wordt op- Sist, zullen wij ons moeten be den over een tijdelijke verster- ng, ook al omdat Edward Bur- son, onze andere spits, tot op •den niet aan het verwach- igspatroon heeft beant- >ord." dgens de Japanner Shimada, üura's gastheer en tolk in Rot- rdam, is de Olympische selec- ;van Japan vrijdag al in trai- ngskamp bijeen gekomen. De oog vertrekt komende zondag 'ar Dubai. Of Ogura zich tus- htijds bij de selectie zal voe- •n, was ook voor Shimada nog vraag. plaatsen. In eerdere gevallen van een soortgelijke kwetsuur was een revalidatie van een half jaar geen uitzondering. Lehto, tweede rijder bij Benetton ach ter Michael Schumacher, slipte vrijdag van de baan en botste met een snelheid van meer dan tweehonderd kilometer per uur tegen een betonnen muurtje. Daarbij verloor de Fin het be wustzijn en werd de gloed nieuwe auto volledig vernield. Ofschoon Benetton naar de bui tenwereld toe voorlopig een slag om de arm houdt, heeft het team wel onmiddellijk gereageerd op de nieuwe situatie. Jos Verstap pen, die aanvankelijk pas op maandag 7 februari in Barce lona zijn debuut als testrijder zou maken, is gevraagd morgen al naar Engeland af te reizen. Voor woensdag tot en met vrij dag staan op het circuit van Sil verstone testritten op het pro gramma. Het is nu de bedoeling dat de Limburger die samen met Schumacher afwerkt. Dat Benetton ernstig rekening houdt met een vroegtijdig Grand Prix-debuut van Ver stappen, blijkt uit het feit dat vandaag bij de overkoepelende internationale autosportfedera tie (FIA) een super-licentie voor de Nederlander wordt aange vraagd. Deze is nodig om in een formule 1-wagen bij Grand Prix' te mogen starten. „Uiteraard ho pen we het beste voor Lehto", al dus een woordvoerster van Be- netton. „We willen echter geen risico nemen. Omdat Verstap pen behalve testrijder ook fun geert als invaller in het geval van calamiteiten, hebben we zijn programma meteen aangepast." Verstappen reageert nuchter op de nieuwe ontwikkelingen, of schoon hij wellicht over twee maanden al zijn Grand Prix-de buut kan maken aan het stuur van de Benetton, een van de top- wagens in de formule 1. ..Ik vind het sneu voor Lehto", aldus de Limburger, „maar ik zal deze kans uiteraard met twee handen aannemen. Je weet dat dergelij ke dingen kunnen gebeuren. Als Vorige week werd het team van Benetton gepresenteerd aan de pers. Links Michael Schumacher, mid den Jos Verstappen en rechts J.J. Lehto. foto EPA O'Brien kijkt te diep in glas MOSCOW (AFP) - Door nederige excuses te maken aan een stu diegenoot, heeft de wereldkam pioen tienkamp Dan O'Brien een celstraf en een geldboete ontlopen. Hij zat wel enige uren vast. O'Brien drong de afgelopen week het appartement van een student in Moscow (Idaho) bin nen. Hij was in kennelijke staat. De student Nicholas Labedski moest niets hebben van het on verwachte bezoek en belde de politie, die de wereldkampioen in de politiecel zijn roes liet uit slapen. Eenmaal nuchter haastte O'Brien, op last van zijn advo caat, zijn excuses aan te bieden. Daarmee kon de zaak worden af gedaan. O'Brien verklaarde dat hij zich in zijn dronkenschap in het appartement had vergist. PARMA (NPA) Volleybalbondscoach Joop Alberda heeft z'n rondreis door Italië met tevredenheid kun nen afsluiten. De gesprekken met de internationals Ronald Zoodsma, Ron Zwerver, Henk-Jan Held, Rob Grabert, Peter Blangé en Jan Posthuma, die zijn ren tree gaat maken, verliepen alle volgens eenzelfde stramien. Na het verfrissende jaar '93 willen de profs uit de Ita liaanse Serie Al graag doorgaan in Oranje, maar dan wel middels een financieel onderbouwd plan en wel licht zelfs al met de blik richting Atlanta'96. „Er valt met Alberda overal over te praten", roemt Peter Blan gé de open instelling van zijn coach. „Dat is in vergelij king met het verleden ook het'grate pluspunt". Uiteraard vraagt Alberda van oudgediende Posthuma geen toezeggingen tot aan de Spelen in '96. Met diens terugkeer beoogt hij veel meer versoepelde overgang speriode voor een middenspeler als Bas van de Goor. Alberda: „Tijdens het laatste EK in Finland was onze blokkering niet voldoende. We hadden wel lange men sen in het veld staan, maar het blok functioneerde niet. Een speler als Bas van de Goor kan daar verbete ring in brengen, maar ik kan van hem nog niet eisen dat hij dat 25 wedstrijden achter elkaar gaat doen. Dan is het goed om een speler als Posthuma in de se lectie te hebben. Hij was vorig seizoen toch de beste blokkeerder van de Serie Al". Tijdens zijn rondgang langs Montichiari. Treviso, Reggio Emilia en Parma maakte Alberda met zijn top pers de evaluatie van '93 en blikte vooruit naar het WK dat dit najaar in Griekenland wordt gespeeld. Alber da: „Het jaar '93 was voor ons een overgangsjaar, waarin het team moest zien te overleven. Dit jaar moet de financiële survival worden rondgemaakt. Ik hoop dat daar snel duidelijkheid over komt. Ook dienen er snel plannen te komen om de eredivisie, het beachvol- leybal en de nationale teams zelfstandiger te laten functioneren, met een eigen bureau waar full-time za ken als commercie, p.r. en organisatie worden aange pakt. Dus geen hapsnap-beleid meer, waardoor ik me ineens weer met andere zaken dan de volleybaltechni- sche moet gaan bezighouden". Direct na afloop van de play-offs in Italië kan Alberda al beschikken over al z'n internationals. Tot aan 12 juni en de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, speelt Nederland het eerste deel van de World League. Na de pauze tot aan 12 juli, waarin de interna tionals enige tijd vakantie krijgen, worden de WVL-fi- nales waarschijnlijk in Italië afgewerkt. In de voorbe reiding op het WK is een stage in de Verenigde Staten komen te vervallen. Wel speelt Oranje een Olympi sche revanche op 30 juli in Eindhoven tegen Brazilië. Ook de EK-revanche wordt in eigen land opgevoerd via twee interlands en de gezamelijke deelname aan de Haarlemse volleybalweek. Inmiddels heeft Alberda voor het vervolgtraject be dankjes gekregen van spelverdeler Jeroen Bijl en stopper/loper Sander Mulder, beiden speler van lands kampioen Piet Zoomers/D. „Ik respecteer de proble men van Jeroen Bijl, die z'n maatschappelijke toe komst wil veiligstellen. Hij heeft het afgelopen jaar for midabel gedaan", roemt Alberda z'n tweede man ach ter Blangé. Het afhaken van Mulder vindt Alberda niet onlogisch. „Ik kan het me voorstellen. Mulder is relatief laat in beeld gekomen en heeft al een zwik eredivisie- en Eu ropa-Cupervaringen achter de rug. Voor hem is bank- zitten bij het nationaal team een stapje terug. Hij kiest voor die andere mogelijkheid om Atlanta te halen, via het beachvolleybal Maar ook daar zijn er voor hem geen garanties, dat hij het ook daadwerkelijk zal ha len". Op maandag 14 februari dient Alberda zijn definitieve selectie van achttien namen voor de World League aan de FIVB door te geven. Uit die achttien zullen dan de twaalf tevoorschijn komen die het WK in Grieken land gaan spelen, waarvoor op 13 april de loting wordt verricht. ik gewond zou raken, staat er net zo goed een ander klaar om de zaak over te nemen. Zo werkt dat nu eenmaal in een super-pro fessionele sport. Zenuwachtig ben ik niet. Ik weet wat ik in mijn mars heb. Als ik tijd genoeg krijg om veel te testen zal ik zeker een goede indruk achterlaten." GRONINGEN (ANP) - Het NOCNSF maakt morgen de shorttrack-afvaardiging voor de Olympische Winterspelen bekend. Tot dusver is alleen Eric Du.vvelshoff aangewezen. Bondscoach Gijs Rijneveld en BCK-lid Jaap Manshanden zul len bij NOCNSF pleiten voor de uitzending van Mare Velzeboer, Jan Hoogeveen en een aflos singskwartet voor vrouwen. Volgens Rijneveld hebben Vel zeboer en Hoogeveen tijdens eerdere toernooien weliswaar geen nominatie kunnen afdwin gen, maar is het duo inmiddels in vorm. Velzeboer beroofde Duyvelshoff in Groningen van zijn Nederlandse titel en Hooge veen eindigde als tweede voor de onttroonde kampioen. Velze boer sloeg zijn slag op de 3000 meter met een Nederlands re cord. Op de Olympische Spelen staan echter alleen de 500 en de 1000 meter (individueel) op het pro gramma. De kans dat Velzeboer en Hoogeveen worden afgevaar digd naar Noorwegen, is dan ook uiterst gering. Het aflossingskwartet van de vrouwen moest na voornomina tie nog vormbehoud tonen. Vo rige week eindigde de ploeg als tweede in een demonstratiewed strijd tijdens de Europa Cup in Brugge. De NK in Groningen be tekende nog een laatste moge lijkheid om. zonder de eind vorig jaar verlamd geraakte Monique Velzeboer. een aansprekende verrichting neer te zetten. Door blessures van Priscilla Ernst en Esmeralda Ossendrij ver kwam het daar niet van. Ernst was nog niet voldoende hersteld van een in Brugge opge lopen enkelblessure en de vijf weken geleden ook aan een en kel geblesseerd geraakte Ossen- drijver maakte een onfortuinlij ke comeback. De Haagse kwam ten val op de 500 meter en staak te na de 1500 meter de strijd met nieuwe klachten. Ernst en Ossendrijver kunnen deze week de training hervatten. Als NOCNSF tot uitzending van een aflossingskwartet beslist, zal Rijneveld zes rijdsters selec teren voor het over twee weken in Leeuwarden te houden toer nooi om de Friesland Cup en daarna zijn ploeg voor de Spelen samenstellen. Aan het Friese evenement nemen ook rijdsters uit Canada. Duitsland, China. Rusland, België en Frankrijk deel. Ard Schenk, chef de mission van de Olympische ploeg, volgde de titelstrijd in Groningen met meer dan gewone belangstel ling. Over de door de KNSB te stellen kandidatuur van Velze boer en Hoogeveen hield hij zich op de vlakte. Schenk liet wel doorschemeren dat het NOCNSF in feite niet om een af lossingskwartet heen kan. „De ploeg is genomineerd en vorige week in Brugge nog tweede ge worden zonder Ernst en Ossen drijver. Het Nederlands elftal trekt zich toch ook niet terug omdat twee spitsen geblesseerd zijn." Groningen. NK shorttrack, mannen, 500 m: 1 Velzeboer (Oud-Adei 45,69, 2. Duyvelshoff (Vinkeveen) 45.98. 1500 m 1 Hoogeveen 2.27,30, 2 Vel zeboer 2.27,44, 3. Duyvelshoff 2.27.54 1000 m 1. DuyvelshofT 1.36,80.2. Hoo geveen 1 36.98. 3000 m: 1 Velzeboer 5.01.90 (Ned. record), 2. Wolvers 5.02,72. Eindstand: 1 Velzeboer 14. 2. Hoogeveen 10. 3 Duyvelshoff 10. Vrouwen, 500 m: 1 Di Lella (Den Haagt 48.41,2. Landman (Groningen) 48.53. 1500 m; 1. Di Lella 2.54.47, 2. Van Dam (Zoetermeen 2.55,30, 3. Os sendrijver 3.20,16 1000 m 1 Land man 1 45,03, 2. Di Lella 1.45,53. 3000 in 1 Di Lella 5.46,98. 2. Landman 5.47,46. 3 Van Dam 5.55,30. Eind stand: 1. Di Lella 18, 2 Landman 11, 3 Van Dam 7 13 07-15.19 Ned 1: Studio sport. 15.30-16.00 Ned 1: Tussen bal en fluit: magazine over betaald voetbal, 15.30-17.30 Ned 3: Studio Sport: Open Australische tenniskampioen schappen. 16.30-17.00 Did 1: Sport extra tennis, nieuws en reportages van de Austra lian Open in Melbourne 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.05 BRT 2: Sport 22.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport 01.00-06.00 RTL Open Australi sche tenniskampioenschappen van uit Melbourne Atletiek Glasgow (GBr). Schotse indoorkam pioenschappen, mannen 60m: 1 Christie 6.60. Sevilla (Spa). Veldloop, Grand Prix IA AF. mannen, 10 km: 1 Sigei (Ken) 28.04 Vrouwen, 5,6 km: 1 Romanova (Rus) 17.54. Johnson City (VSt). Indoor, mannen 55m: 1. Green (VSt) 6,15.400m: l.Hall (VSt) 46,26 800m: Kipto (Ken) 1.49,96. 55m horden: 1. Johnson (VSt) 7,03. Vrouwen 55m: 1. Freeman (Jam) 6,67 200m; 1. Veeren (VSt) 23,82. 400m 1 Campbell (Janu 53,58, 55m horden: 1. Freeman (Jam) 7.41. Tokyo (Jap). Halve marathon, man nen: 1. Rousseau (Bel) 1.00.23, (Euro pees record) 2. Ceron i^Iex) 1.00.28, 3 Cordelro Lima (Bra) 1.01.26 Vrouwen: 1 KataokalJapi 1 08.41.2 Meyer (ZAfi 1.09.04, 3 Appell (VSt) 1.09.14 Miami (Vst). Stratenloop 1 mijl, mannen: 1 De Oliveira (Bra) 4.01.0. Vrouwen: 1 Chalmers (Can) 4.33,9. Skiën Wengen (Zwi), wereldbeker mannen alpineski, afdaling: 1. Besse (Zwi) 2.28,88, 2 Runggaldier (Ita) en Girar- delli (Lux) beiden 2.28,92, Stand WB: 1 Girardelli 370 punten. 2. Ortlieb 347, 3. Besse 219 Super-G 1. Girar delli 1.41,30, 2. Thorsen (Noo) 1.41,88. 3. Skaardal 1.41.98. Stand WB 1 Gi rardelli 169 punten, 2. Thorsen en Mader beiden 148 Stand WB alge meen: 1. Aamodt 877 punten, 2. Gi rardelli 703, 3. Mader 652 Maribor (Slv), wereldbeker vrou wen alpineski, slalom (zat): 1 Hro- vat (Slv) 1 55.19. 2. Schneider (Zwi) 1 55.48. 3. Kjörstad (Nooi 1.55.85. Sla lom izoni: 1 Schneider 1.47.94, 2 Wi- berg (Zwei 1 48.45. 3. Hroval 1.48.85. Stand WB: 1. Schneider 560 punten, 2. Wiberg 490, 3. Hrovat 286. Stand WB algemeen 1 Wiberg 923, 2. Schneider 910, 3 Wachter (Oost 884. Sapporo (Jap), wereldbeker schans springen, 90-meterschans: 1 Weiss- flog(Dui) 230,5 punten. 2. Goldberger (Oos) 221,5.3 Parma (Tsj) 217,5. Gro te schans: 1. Weissilog 253.4 punten, 2 Bredesen (Noo) 244, 3. Nishlkata (Japi 238,2. Stand WB: 1 Bredesen 969 punten, 2. Weissilog 810, 3. Gold berger 752. Tafeltennis Duimen (Dui). EC vrouwen. Groep A: Duitsland-Hongarije 2-3, Duits- land-Zweden 3-1 Eindstand: 1. Hon garije. 2. Duitsland. 3. Zweden. Groep B: Nederland-Roemenié 3-1. Vriesekoop-Ciosu 21-9 21-13, Keen- Badescu 16-21 21-17 21-16, Vriese- koop/Hooman-Ciosu/Badescu 13-21 17-21, Vriesekoop-Badescu 29-27 23- 21. Roemenië-Engeland 3-0. Eind stand: 1 Roemenië. 2. Nederland, 3. Engeland Halve finales: Hongarije - Nederland 3-1: Toth - Vriesekoop 14-2117-21, Ba- torfi - Keen 21-18 21-16, Toth/Batorfi - Vriesekoop/Hooman 21-13 21-16. Ba- torfi - Vriesekoop 21-15 21-15. Duits land - Roemenië 3-1 Voetbal Fullerton (Vst). Oefeninterland WK: Verenigde Staten- Zwitserland 1-1 (0- 0). 64. Foumler 0-1. 88. Egli 1-1 (eigen doel) Toeschouwers: 10.173. Volleybal Miami (Vst). World Beach-serie, tweede wedstrijd, mannen, finale: Kvalheim/Maaseide (Noo)-Neto/Cos- ta (Bral 12-3 12-8. Klassement WB-sc- rie: 1 Neto/Costa 46 punten. 2 Kval- heim/ Maaseide 25. Vrouwen, finale: Salgado/Timm «Brai-Fontana/Kotas (VSt) 12-3 12-14 16-14. om vijfde plaats: Castro/Roque iVSt)-Kooy/Paterson (Ned) 15-1 15-5. Klassement WB-serie: 1. Salgado/ Timm 46, 17. Kooy/Paterson 8, 25. Crielaard/Crielaard (Ned) 3, Wielrennen Stuttgart (Dui). Zesdaagse, stand na drie dagen: 1. Clat'k/Kappes lAus/ Dui) 211 punten. 2 Risi/Betschart (Zwi) 210. 3 De Wilde/Veggerby (Bet Den) 210, op één ronde. 4. Wolf Pie- ters (Dui/Ned) 296.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17