EMM vecht zich langs Olympus Goudkoorts Piet Huige pas na drie zeges gezakt Wanda Zegers in Oranje Dames BC Vlissingen blijven in titelrace Team Kloosterzande slikt 1-20-nederlaag Persoonlijke fouten breken Delta Sport oj Forse nederlaag van heren Stormvogel sport 16 Middelburgse handballers beslissen keiharde derby op de valreep mmmsm André Koot kampioen bandstoten Gilles Sturm sneuvelt in toernooi Wissenkerke MAANDAG 24 JANUARI 1994 van onze handbaimedewerker MIDDELBURG - In een keihar de handbalderby in de derde di visie trokken de handbalheren van EMM aan het langste eind. De ploeg van trainster Diana Niemantsverdriet won in Mid delburg met 17-15 van het Vlis- singse Olympus. ..Het was hangen en wurgen", oordeelde Niemandsverdriet na afloop. Van beide kanten viel er weinig hoogstaand spel te genie ten, maar aan Middelburgse kant maalde daar niemand om. „We hebben de punten en daar gaat toch allemaal om", vond Niemandsverdriet na afloop. Olympus aanvoerder Ron de Waal kookte na afloop van woede. „We zijn in de slotfase flink bestolen, dit sloeg alles Een puntendeling had er zeker ingezeten." Voor ruim honderd toeschou wers maakten beide ploegen er een pittige middag van. Aan de ene kant een 'wanhopig' EMM. aan de andere kant Ron Flipse. De gedreven rechterflank van Olympus (zonder Van der Lin den en de geschorste Sallet) leek het karwei in z'n eentje te gaan beslissen. Met. zeven treffers bracht hij z'n ploeg enkele ma len verdiend terug in de race. De laatste tien minuten ont brandde de strijd zich pas echt. Over en weer regende het tijd- straffen die de spanning naar een hoogtepunt dreven. EMM kwam dankzij knap schutters- werk van Vincent van der Meij- den inegen treffers) en een dosis geluk met de schrik vrij Scores EMM Van der Meijden 9, Pas man 3. Houtepen 2. de Best 2, David- se. Olympus: Flipse 7. Engels 3, Stro bos 2. De Waal. Van Rijswijk en Gut teling Dongen - ZHV/I)elta sport 2 20- 18 - Een verrassend resultaat. Dongen kreeg vorige week een flink pak slaag van Olympus te verwerken 19-10». maar had te gen de Zierikzeese reserves de zaak weer aardig onder controle. Vooral de linkeropbouw van de Brabanders vormde een echte plaag voor de Schouwse defen sie Maar liefst dertien maal wist hij de Schouwse dekking te om zeilen. „Ik heb alles in het werk gezet om hem af te stoppen. Maar wat we ook probeerden het lukte gewoon niet. Hij sprong net zo makkelijk over het blok". aldus Nico Francke. Ook in de afwerking zat het niet bepaald mee. Paal en lat stonden de zege in de weg. Scores Vleeshouwer 4. de Vos 4. Lars van Zwieten 4. Verwest 2, Groenen dijk. Nuijens. Smaling en Thierry Dames EMM - Eagle/Hermes 17-11 - De kop van de tweede divisie were door elkaar gerammeld. Koplo per Stompwijk'92 werd gevloerd terwijl EMM de aansluiting be werkstelligde met de subtop Een sublieme eerste helft was voldoende voor de riante zege De dekking zat goed in elkaar en ook op de afwerking viel niets aan te merken (12-6). Na de pauze zakte het peil tot een be denkelijk niveau. Sterk keepers werk van Carina Roelofs en Ka rin Markusse hielden EMM over eind. Scores de Kok 4. Hendrikse 4. Felius 2. Dekker 2. den Beer 2. Baan. David se en Hendrikse EMM 2 - Olympus 23-17 - Het liefst zou coach Eric Dingeman- se de dramatische eerste helft maar zo snel mogelijk willen ver geten. Verdedigend klopte de or ganisatie van geen kant. Dat was echter ook de verdienste van de gasten. Tan ja Tienpond ouderwets op dreef (acht tref fers) zorgde met haar ploeg voor een verrassende ruststand: 7-11. Olympus had na de pauze echter meer oog voor de scheidsrechter als dse tegenstander en moest dat al vrij snel met een achter stand bekopen. „Bijna de hele tweede helft zijn we niet meer compleet geweest Dat kunnen wij gewoonweg niet opvangen", aldus trainster Van den Velde. EMM daarentegen deed wat het moest doen. Het profiteerde op timaal en liep simpel uit naar de zege. Scores: EMM Niemandsver driet 5, Wohrmann 5. Uitter- hoeve 4, de Jager 4. Ramsteijn 3. Tax en Gutteling. Olympus: Tienpond 8, de Priester 4. Jan sen 2. de Waal 2. Engels. Dongen - GSC 16-6 - De formatie van Peter Eeman had gisteren niet veel te vertellen bij de Bra banders. De cijfers bij de pauze (8-31 waren al alleszeggend. „Toch is dit een nederlaag waar ik vrede mee heb. Ik heb strijd gezien, er werden kansen ge creëerd. Daar wilde het afgelo pen week tegen EBHV nog wel eens aanschorten". aldus Ee man. Scores Kruysse 3, van der Walle 2. van Hese. van onze zaalvoetbalmedewerker HULST - De Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbalteams Het Bonte Hert en EBGO/ZY'C Klooster zande kregen forse klappen in de tweede divisie van het lande lijk zaalvoetbal. Het onderaan- slaande EBGO werd door Lu- cullus naar een ongekende mon sternederlaag (1-20) gespeeld, terwijl Het Bonte Hert met 9-3 kansloos onderuitging in de uit wedstrijd tegen Blue Air/MCM Vide. Blue Air/MCM Vide-Het Bonte Hert 9-3 - Vanaf het begin speel de de ploeg uit Hulst een verlo ren wedstrijd. De Brabanders voerden regelmatig de score op. Een 4-0 voorsprong bij de rust in het voordeel van Blue Air. werd in de tweede helft nog verder uit gebouwd. Coach Henk Maas had door het ontbreken van Hubert van den Hemel en Onno Rib- bens nogal wat omzetting moe ten doen Dit pakte verkeerd uit. Bij een 6-0 achterstand scoorde Het Bonte Hert pas voor de eer ste keer. Jurgen Verbraeken (2i en Michel Leonhart waren de doelpuntenmakers bij de Hul stenaren. EBGO/Kloosterzande-Lueullus 1-20 - De cijfers spreken voor zich. Het landelijk zaalvoetbal blijkt voor de ploeg uit Klooster zande te hoog gegrepen. De Bra banders overklasten met snelle aanvallen EBGO. Het overwicht werd bekroond met 20 doelpun ten. De thuisclub kreeg geen en kele grip op de tegenstander. Ed van Bellen redde na rust de eer voor EBGO. Stand in de tweede divisie: 1 Lions zvv. 14-22. 2 De Tegelhal 14-22.3 BZC Gouwesleutel 14-21. 4 Lucullus 14-19, 5 Blue Air/MCM Vide 14-19.6 Alwako 14-19, 7 Van Zandvoort 14-18, 8 Gee- nen Sport 14-11. 9 Parbo/KC Groe nendijk 14-9,10 Jongepier Sport 14-5. 11 Hel Bonte Hert 14-4, 12 EBGO/ ZVC Kloosterzande 14-0 van onze paardesportmedewerker WESTKAPELLE - Piet Huige kwam, zag en overwon. Zee- lands beste stijlruiter bleek za terdag tijdens de indoor-spring- wedstrijd in de competitie om de Zilveren Vuurtoren-trofee in manege de Zandbooi in Westka- pelle niet te kloppen. In de klas se L stuurde de ruiter uit Nisse de viervoeter Geraldine zowel in het klassiek als progressief parcours naar de eerste stek. In het klassiek parcours van de klasse M eiste Huige met San- paku eveneens het goud voor zich op. Met drie overwinningen op zak bleek de 'goudkoorts' van de Zuid-Bevelander blijkbaar getemperd. Voor het jacht-par- cours werd Sanpaku niet meer opzadeld, waarmee Huige voor de rest van het gezelschap de weg vrij maakte naar de hoogste trede van het ereschavot. Een kans die Bart Bomere met beide handen greep om Kadaphi JH naar de eerste plaats te sturen. Uitslagen paarden Z (n.b): 1 Han Wattel'Ulaan. Oranjezon. 0/50.9; 2 Rochard Kamermans/Veersedam's Bellefleur. Sé-Ros. verk pare., (z.b )3 Izak van Eyzeren/Attent. Weelr7. 69 73 Jacht 1 Izak van Eyzeren/At- tent. 51 6. 2 Peter Klaasse Attentie. Walcheren. 57 61. M inbi: 1 Piet Huige.Sanpaku, 0 48.0. 2 Bart Bo mere Kadaphi JH Zwinr.. 49 1 Jacht 1 Bart Bomere/Khadafi JH. 45 5. 2 Izak van Eyzeren/Fruhling, 51 7. L in b 1 Piet Huige/Geraldine, 0/46.21. 2 Jan Martens/Generaal, Zwinr., 0/51.89: 3 Luc Savat/ercules, Zwinr, 0/58.35 Progressief (n.b.) 1 TERNEUZEN - Wanda Zegers uit Terneuzen heeft donderdag in Zeist haar selectie voor het Nederlands damesvoetbal team afgedwongen. De speelster van Terneuzense Boys kreeg na de laatste trainingsbijeenkomst van de nationale damescoach Jan Derks te horen, dat ze zo goed als zeker is van een plaats in het Nederlands elftal. Wanda Zegers zegt nog enigs zins voorzichtig voor 90 procent kans te hebben op een uitverkie zing, maar haar club zal op ver zoek van Derks deze week schrif telijk op de hoogte worden ge steld Dit in verband met een te spelen bekerwedstrijd tegen Vhssingen. „De bondstrainer vertelde me dat het bekerduel van Terneuzense Boys op zater dag 5 februari tegen Vlissingen naar een vroeger tijdstip diende te worden verplaatst, zodat ik na de wedstrijd nog bijtijds in Bre da kon zijn voor het vertrek naar Parijs. Dat gaf voor mij al veel zekerheid dat ik bij de zestien geselecteerden ben In Parijs vindt dan op zondag 5 februari een oefeninterland plaats tegen Frankrijk. „Daarna vertrekken we naar Barcelona, waar we op dinsdag en donder dag oefeninterlands zullen spe len tegen Spanjealdus Zegers. Wanda Zegers dankt haar uit verkiezing aan haar sterk optre den als verdedigster in selectie wedstrijden „Ik geef weliswaar de voorkeur aan een andere plaats, maar als je bij de natio nale selectie zit moet je met elke plaats tevreden zijn", meent ze. De oefeninterlands worden ge speeld ter voorbereiding op het EK-kwalificatieduel tegen Grie kenland. Piet Huige/Geraldine. 45-42.7 2 An- nemarie de Visser'Desié Gouwe Revers. 25 44 5. 3 Han Wattel/Cyriel. 25/45 7 B 1 Henk Maljaars/Doria. Oranjezon. 0/52. 2 Doesjka van Loon/ Mantar, Scheldestad. 0/50 3 Sanja Dingemanse/Gultana. Paardebloem. 0/49. Progressief (nb. i: 1 Sanja Dinge manse/Gultana. 25/44.0; 2 Doesjka Van Loon/Manlar, 25/49 4; 3 Theo de Leeuwen/Uberto. Scheldestad. 20/ 50.5 Pony's Z: 1 Christiaan van der Plasse Quarry Hill. Z-Bev. 4.25/69 7 M 1 Carolijn van der Plasse/Inca. Z-Bev 0 36 3; 2 Hans-Andre de la Porte.'Ivo. Oranjezon. 4 MZ-jacht 1 Carolijn van der Plasse/Inca, 47 3; 2 Chris tiaan van der Plasse'Quarry Hill. 49 1 L (n b i 1 Christiaan van der Plasse/Evident, 0/37.62; '2 Ingrid Ja- kobsenAxceen Ansfried. Oranjezon, 0/38.65. Progressief in.b.) 1 Chris tiaan van Plasse/Evident. 25/40,37, 2 Karin Vos/Rinoldo. Gouwe Reyers, 25/41 8. B <n.b i 1 Jolanda Verton/Ta mara, Paardebloem 0/47.5, 2 Maris- ka de Kroo/Graatcia. Scheldestad. 0 44 5 Progressief 1 Rozemarijn Ide- ler'Djamar. Scheldestad. 36/54 1. 2 Inez Willeboordse'Sinclair. Oranje- Geen voetbal op zondag VLISSINGEN - De regen van za terdag en in de vroege uren van zondag heeft voetbal onmoge lijk gemaakt. In de gehele pro vincie was zondag voetbal on mogelijk en werden alle wed strijden afgelast. Spelmoment uit BC Vlissingen (lichte shirts) tegen Virtus. foto Ruben Oreel van onze basketbalmedewerker VLISSINGEN - In de topper tegen Virtus uit Werken dam boekten de dames van BC Vlissingen een knappe overwinning. De heren van BC Vlissingen deden het minder goed. Zij verloren kansloos de uitwedstrijd te gen Kruiskamp. 78-59. In de dames overgangsklas speelde Volharding een slechte wedstrijd, maar won toch van Pendragon. Dynamo '70 trok net aan het kort ste eind in de partij tegen Vossenberg. 52-48. BC Vlissingen - Virtus 88-61: Twee jaar geleden promo veerde Virtus naar de Eerste Divisie. Door een gebrek aan ervaring en speelsters kon het team zich daar met handhaven De ploeg uit Werkendam lijkt er dit seizoen veel aan gelegen om weer terug te keren naar de Eerste Divisie Eerder dit seizoen won Vlissingen al de uitwed strijd van Virtus met 50-69. Voor beide ploegen was een overwinning noodzakelijk om in de race te blijven met Braggarts. Vlissingen startte uiterst sterk en zette Virtus onder gro te druk met een zonepress. Dit leverde de Vlissingse ploeg veel balwinst op. Hieruit werd prima gescoord, zo dat BC Vlissingen, onder leiding van topscoorster Cyn thia Zaal (27 punten), binnen tien minuten al op een uit stekende 26-4-voorsprong stond Hierna liet BC Vlissin gen de banden vieren, Hier maakte een hard spelend Vir tus gebruik van om iets van de achterstand goed te ma ken. Bij rust zat BC Vlissingen. dat in een hoog tempo speelde en bij vlagen de zonepress toepaste, nog steeds op rozen. Na rust werd de wedstrijd rommeliger, maar hield BC Vlissingen het heft in handen. De ploeg uit Werkendam kon hel. niet bijbenen. Zo bouwde de forma tie van coach Cees Rijnberg de voorsprong verder uit om met een goede uitslag van de nummer dne te winnen. Kruiskamp - BC Vlissingen 78-59: Zonder Eelco Franke en Wim Elve reisde Vlissingen naar Den Bosch om tegen de uitgekookte heren van Kruiskamp te spelen. Na twaalf minuten had BC Vlissingen al een kleine achter stand, 25-18. Op vrijwel alle fronten kwamen de Vlissin- gers tekort tegen de ervaren ploeg van Kruiskamp. BC Vlissingen pakte weinig rebounds en ook het schotper centage liet te wensen over. BC Vlissingen speelde even als Kruiskamp een man-to-man-verdediging. De ploeg uit Den Bosch zocht de gaten op de baseline goed op en vergrootte de voorsprong. Bij een 42-30-stand klonk het rustsignaal In de tweede helft opende BC Vlissingen met een zone-press, welke door Kruiskamp geroutineerd omzeild werd. Na vijf minuten was de kloof verder ge groeid tot 51-32 en was de wedstrijd gespeeld. Pendragon - Volharding 52-67: In Tilburg speelde Vol harding de slechtste wedstrijd van dit seizoen. De laat ste weken leverde de Goese ploeg al een aantal mindere wedstrijden af. Dit sloeg echter alles. De eerste helft viel tol de vijftiende minuut nog mee vond coach Gijs de Haardt van Volharding. Bij rust had Volharding dan ook een 23-38-voorsprong „De tweede helft was niet om aan te zien." aldus Gijs de Haardt Er werd niet geknokt. Vol- BURGH-HAAMSTEDE - Andre Koot van de biljartvereniging Onder Vrienden is gisteren in 'eigen huis' kampioen bandsto ten vierde klas van het district Schouwen-Duiveland gewor den. De winnaar was in dit toernooi een klasse apart. Hij demon streerde dat met een louter win nende reeks, die tenslotte ein digde met een moyenne dat ver boven dat van de concurrentie uitstak en tevens ook promotie opleverde. De finale tegen Fluyt werd daardoor niet meer dan een verplicht, nummer, omdat zijn tegenstander de achter stand nog wel weg kon werken en in punten gelijk kon komen, maar Koots gemiddelde was in middels zó hoog dat hij al zeker was van de titel. Maar voor eigen publiek wilde Andre Koot het toernooi per se zonder verlies- partij afsluiten en met 40-32 (in 28 beurten) moest ook Edwin Fluyt buigen. De verliezer pakte overigens wel de troostprijs van een plaats in de gewestelijke eindstrijd, die van 18 tot en met 20 maart in Colijnsplaat wordt gehouden. De eindstand in café De Westhoek in Burgh-Haamstede: 1. André Koot. Onder Vrienden 14-1.80-14 (prom.); 2. Edwin Fluyt, DOS 10-1.31-10, 3. Jordi de Bruin. Old Dutch 9-1.59-11 (prom 4 Herman Messemaker. De Wig 7-1 16-8. 5 Jan Oosse. Bomme- nede 6-1 02-7. 6 Jan Leentjes. De Poedel 5-1 10-9 7 Dingeman de Jon ge. Witte van Haemstedc 3-1.15-7; 8. Toon Rijnberg. Onder Vrienden 2- 1 20-10 (prom.in voorwedstrijden) harding toonde weinig bezieling, gaf teveel kansen weg en speelde aanvallend weinig intelligent. Het was te wij ten aan de zwakte van Pendragon dat Volharding toch wist te winnen. Vossenberg - Dynamo '70 52-48: Dynamo had nog een appeltje te schillen met Vossenberg. Dit was namelijk de enige ploeg die de Middelburgse ploeg thuis had weten te kloppen. Het team van coach Alex Brunke speelde een goede wedstrijd. Vossenberg begon de partij meteen verdediging over het hele veld. Deze verdediging werd door Dynamo goed omspeeld, zodat de Middelburgers na tien minuten een 6-15-voorsprong hadden. Hierna stopte Vossenberg met pressen en kwam door middel van goed afstandschieten langszij. Na dè rust (23-22) be gon de thuisploeg sterk. Na zes minuten was de stand 34-27. Onder leiding van Digna Dekker (20 punten) kwam Dynamo in de tiende minuut weer terug. 38-38. De strijd ging verder gelijk op. In de spannende slotfase mis te Dynamo een paar schoten, zodat Vossenberg de wed strijd winnend kon afsluiten. Dames hoofdklas: Braggarts 12-22. BC Vlissingen 12-22. Virtus 12-18, Fil tech Five 11 -16, WSC 12-14Kepu Stars 12-12. Quo Vadis 10-8, Agon Breda 11-8, BV Schijndel 12-8, PSV 14-8, Lieshout 9-6. Ardito 14-0 Dames overgangsklas: Volharding 13-22. Virtus 10- 18. ELBC 11-14. OBC 10-12, Dynamo'70 12-12. Vossenberg 11-10, Scheldesport 12-10, Waldric 9-8, WSC 9-6, Pendragon 10-4, Heerb Pion 13-4 Heren overgangsklas: Virtus 13-22. Pendragon 14-22. Heerb Pion 13-18. Beltislos 14-18. Kruiskamp 14-16. ELBC 13- 12. Scheldesport 14-12. BC Vlissingen 11-10. Black Eagles 13-10. SVH 12-8. Filtech Five 13-6. Flash '82 12-2 van onze handbalmedewerker VLISSINGEN - Persoonlijke fouten braken de handbalploeg van Delta Sport zaterdagavond op in het Limburgse Beek. ,,IIet lag niet aan het concept wat we speelden. Er werden teveel per soonlijke fouten gemaakt, ie dereen was gewoon niet alert genoeg", oordeelde trainer John Jansen na 28-23-nederlaag tegen Caesar. Hoewel de strijd onderin nog lang niet beslist is. begint de tijd wel aardig te dringen voor Delta Sport. Door de teleurstellende uitresultaten wordt de druk om thuis te presteren erg groot. Op eigen bodem liggen ook de mo gelijkheden pretendeert Jansen al weken lang. „Ik klamp me vast aan een goed resultaat op eigen bodem, uit kunnen we ge woon geen potten breken.' Met Jaco Vleeshouwer als ver vanger voor de zieke Pieter Dog gen. leek het er lange tijd op dat Delta Sport een positief resul taat zou halen. Na een alleszins redelijk verlopen eerste helft 11kwam de Schouwse formal sterk terug. Caesar liep in eers instantie nog weg naar een 18-1 score, maar moest die vrij sa uit handen geven. De defensiei ingreep van Jansen om Schaal en Toubiana voor zijn dekkii te posteren leverde het verwac te effect op, waardoor Del Sport terugkwam tot 21-20. Toch bleef de verwachte aa sluitingstreffer uit Lefevre m te op een cruciaal moment vj zeven meter en Caesar liep vj der weg. Het werd uiteindelijks 23. Jansen; „Het is zuur om trainer te zien dat het weer nij afgemaakt wordt. Je kunt, w een tactiek neerzetten, maar er zoveel fouten worden maakt ben je altijd kansloos. Scores Delia Sport: Lljbers 7. Lé vre 6. Toubiana 3. Schaalje 3. Joiif pier 2. Verrijzer en Evertse Stand: Hellas 14-23. Quintus 144 Loreal 14-18. Bevo Held Comb 14; EDH 14-18, UDSV 14-16, Caesar! 15. EMZ 14-10. Saturnus'72 14 Groene Ster 14-8, ZHV Delta Sportl 7. PSV 14-7 van onze medewerker WISSENKERKE - De Grote Prijs NMS-spaarbank, het bil- jarttoernooi dat deze week in hotel De Kroon in Wissenkerke naar de finale gaat, kende in de tweede ronde tal van verrassin gen. De grootste kwam uit de A- groep, waar tweevoudig toer- nooiwinnaar Gillis Sturm uit Serooskerke werd uitgescha keld. Uit vier poules van vier (2 in de A- en de B-groep) moet de derde ronde woensdag en don derdag de acht finalisten ople veren, die tenslotte voor de toernooizege gaan. Daar is Gillis Sturm in ieder ge val niet meer bij. De ijzersterke Walcherse toernooispeler sneu velde in de poule met Ron Ver burg (die inmiddels zeker is van de trofee voor de beste speler uit Kortgene). Rob van Hoepen uit Westkapelle en plaatselijk idool Peter de Looff De Looff haalde het ook niet. maar mazzelde om dat een van de andere halve fina listen door vakantie het toer nooi verder voor gezien houdt. Maar voor Sturm is het definitief 'over en uit'. „Waarschijnlijk omdat de aanloop te kort is ge weest". veronderstelde wed strijdleider Joop van den Ou denhoven zaterdag na afloop van de tweede ronde. In vorige toernooien kwamen de betere spelers elkaar wat later tegen, door de instelling van een A- en B-groep gebeurt dat nu eerder. „Funest voor Gillis, hij groeit al tijd in een toernooi", wist Van den Oudenhoven ook. De uitschakeling van de Wi cherse topman was overigei niet de enige verrassing. In del groep vond absoluut favon Jan Breedijk uit Serooskert zijn Waterloo en mag' ook Torn Goudzwaard uit Kortgene keu in het foudraal houdei Goudzwaard wordt wel de best Kortgenenaar in genoemd groep, maar ziet dat toch als« troostprijs. Bij de laatste zestie zitten zowel in de A- als de groep nog wel een aantal pla selijke favorieten: Peter Looff. Peter Minnaard en Ja Beije gaan in de A-groep voo een finaleplaats, Bob Kurth e een verrassend sterk spelend Gerard Slotema betwisten kaar in de B-groep de Van Dair me-trofee. Wedstrijdleider Van den Oude: hoven roept woensdag in de groep de volgende spelers oj David Jongepier (Domburg Bob Kurth en Gerard Sloten (beiden Wissenkerke). Brai Lous (Oostkapelle), Dies Me:j aard (Wemeldinge). Herberts kei (Hansweert). Jan Wonde: gem (Oostkapelle) en Willet Brand (Westkapelle). In de A-groep, die donderdag o: 19.30 uur start hebben zich va de halve finale geplaatst: Re Verburg (Kortgene). Rob vs Hoepen (Westkapelle), Peter éi Looff (Wissenkerke). Peter Dfcl naard (Wissenkerke). Nico Tt man (Burgh-Haamstede), He. Quakkeiaar (Wemeldinge). Jt Beije (Wissenkerke) en Adr* Dekker (Aagtekerke). van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - De Stormvogel heren liepen zaterdag opnieuw tegen een forse nederlaag aan. Nu was Nijmegen te sterk: 5-11. De Schelde-heren blijven het doen door met 13-3 te winnen van Nuenen. De Ganze-heren maakten een misstap tegen Treffers 6-5. De Schelde-dames waren een maatje te klein voor ZPB/Profus 2 7-2 terwijl de Stormvogel-dames RZL ver sloegen met 5-9. Stormvogel-SG Nijmegen 5-11 - De heren van Stormvogel, die vorig seizoen nog zo gemakke lijk de man-meer-situatie wisten uit te buiten, hebben daar dit jaar opvallend veel moeite mee. Tegen Startgemeenschap Nij megen. een fusie-club van drie verenigingen uit Nijmegen, kon den de Vlissingse heren opnieuw niet imponeren. Een gretig Nij megen wist de missers aan Stormvogel kant goed uit te bui ten en nam in de eerste periode een 0-4-voorsprong. Doordat de Vlissingers op de vleugels totaal geen ruimte kregen zat men tot halverwege de tweede periode met een tactisch probleem. De wedstrijd was toen echter al be slist want Nijmegen liep uit naar een 0-8-voorsprong. De ploeg uit Nijmegen liet daarna de teugels iets vieren, waardoor Stormvo gel iets beter in de wedstrijd kwam. Via 3-8 werd er echter met 5-1.1 verloren. Voor Storm vogel scoorden: Rob Geervliet, Ad van 't Westende, Pim Bek kers. Loek van 't Westende en Patrick Vader. Stand: 1 SVH 11-22.2 Wiekslag 11-15. 3 SG Nijmegen 11-15.4 Rheden 11-12. 5 Neptunus 11-11, 6 NVO/Barracuda 11-11.7 Njord 11 9. 8 De Meer 11-9.9 Stormvogel 11- 8. 10 Meeuwen 11-7. 11 Zegenwerp 11- 7, 12 RWV 11- 6 Judoka's gaan naar Moskou DEN HAAG (ANP) - De Judo Bond Nederland heeft voor deel neming aan een internationaal toernooi, dat op 5 en 6 februari in Moskou wordt gehouden, zes ju doka's aangewezen. Het zijn: Lars Bosman (Nijme gen -60 kg). Patrick van Loon (Tilburg -71 kg). Mark Huizinga (Vlaardingen -78 kg), Roy Poels (Deurne -86 kg), Rogier Smul ders (Tilburg -95 kg) en Dennis van der Geest (Bloemendaal -95 Schelde-Nuenen 13-3 - De Schei de-heren hadden een goede start tegen Nuenen, al snel stond een 2-0-voorsprong op het bord. Df Terneuzense ploeg vertoondi daarna een erg zwakke period en Nuenen maakte daar goed ge bruik van: 2-3. Voor het eind va de eerste periode kwam Scheld nog op 3-3. Na de rust hervon Schelde zich sterk en bied waarom Nuenen een van de de gradatie-kandidaten is. De te genstander van Schelde wa nergens meer en Schelde wo: verdiend via 6-3 en 9-3 met 13-3 Voor Schelde scoorden: Cees van Houwelingen 5, Maarten dt Pooter 4. Eddy Lambert 2 en Je se de Pooter en Marcel Kappen dijk. Treffers-Ganze 6-5 - De Ganze- heren speelden in het kleine badje in Rosmalen zonder Piel Schop en Rene Kiel. waardoor de Goese ploeg aanvallend te kort kwam. Het werd echter een spannende wedstrijd met eerst een 2-1-voorsprong voor Treffen eind eerste periode. Daarna na® Ganze het heft in handen et boog de achterstand om in eenï 3-voorsprong. In de derde pe riode werd Treffers sterker e: nam een 4-3-voorsprong oa daarna in de laatste periode zeiS uit te lopen naar 6-3. Ganze pro beerde nog wel aan te zettfl maar deed dat te laat waardotf men niet verder kwam dan 6-J Voor Ganze scoorden: Arco Wa genvoort 2 en Marten Wiebrenl Bram van der leden en Gerei Koks. Stand: 1 Argo 14-25.2. Schelde 142; 3 DZT 14-19,4 Ganze 14-17.5 DEZt 14-17, 6. De Rog 14-16. 7 Mosa Ref 14-15, 8 Treffers 14-14. 9 Aegir 14-1 10. Nuenen 14-4.11 KZ& PC 14-3.1 Breda 14- 3 Dames ZPB/Prolus 2-Schelde 7-2 j Doordat Schelde in de eerste pe riode twee maal te maken kreeg met een ondertal en ZPB/ProfiS dit goed uitspeelde keken df Terneuzense dames snel tegf- een 3-0-achterstand aan. OokS de tweede periode was er e£ overtal-situatie waaruit ploeg uit Barendrecht scoortf waardoor het wat geflatteerd <M werd. Schelde kwam daarna p iets beter in de wedstrijd e* scoorde via Sophie Hooj' maayers 4-1. Verdere aanslu? ting kon Schelde niet bereik» en zag ZPB/Profus uitlopen naï 7-1 voordat Martine Koster de 2 eindstand op het scorebow bracht. foto Ruben Oreel Ron de Waal (6) van Olympus verspert een speler van EMM de weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16