Animo en Top doen goede zaken BOK toont veerkracht in duel tegen De Kikkers Sportieve revanche voor VVS'92 op Delta: 3-0 V oetbalinstui ven KNVB Zeeland De Bruijne zeker van schaaktitel Swift zit nu diep in degradatiezorgen sport u Togo kan ongeslagen status Tjoba niet bedreigen Totale ineenstorting volleybalsters Mytilus t. MAANDAG 24 JANUARI 1994 van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - De korfbalploe gen van Animo en TOP hebben zaterdag een uitstekende slag geslagen: De 14-11 overwinning op Koaghield Animo niet alleen met voorsprong aan de leiding, maar omdat alle concurrenten verloren, is de marge plots naar drie punten opgelopen. TOP profiteerde van die misstappen door, na een fraaie 17-10 thuis tegen Snel. op te rukken naar een gedeelde tweede plaats. Animo-Koag werd overigens geen beste wedstrijd. Koag wil de wel. maar miste duidelijk de kwaliteit om het zijn tegenstan der echt moeilijk te maken. Bo vendien werden de bezoekers al vroeg in de wedstrijd aangetikt (4-01 en dat deed het zelfvertrou wen uiteraard ook geen goed. Bij 4-4 gloorde dat even. maar toen Animo bij die stand de mouwen opstroopte en 7-4 haalde uit de tweede demarrage was al wel duidelijk dat de thuisploeg zich niet al teveel hoefde in te span nen om de punten thuis te hou den. Dat het in het tweede part toch 10-8 werd en Koag er weer een beetje in ging geloven was dan ook meer te wijten aan het gebrek aan scherpte van de Animo-aanvallers. dan aan de eigen kracht van de bezoekende ploeg. „Door het zwakke afwer ken van de kansen maakten we het ons zelf onnodig moeilijk. We hadden hier een beste mogelijk heid om een grote score neer te zetten. Dat hebben we dus ver zuimd". maakte Animo-trainer Adrie Dieleman zijn achttal ver wijten. De derde tempoverho ging leverde echter 13-8 op en deed alle tegenstand in elkaar zakken. Animo-score: Ellen Kort 3, Jack de Waal 3. Wilma de Visser 2. Peter Crucq 2, Moniek de Schipper 1, Ma rieke Pouwer 1, Aarnout van Haar lem 1, Sjaak Baas 1. TO P-Snel 17-10. Een zinderende partij korfbal van de thuisploeg met een sensationele uitslag. En vooral een grandioze eerste helft waarin TOP zijn tegenstander op alle fronten overklaste. „Dat was puur genieten", zei trainer Erik Maljers na afloop van die schitterende opening. Met Leon Kloet 'aan het kanon' werd het eerste part naai- 8-1 getild en op 11-3 afgesloten. Waarbij Kloet een scoringspercentage van tachtig procent liet noteren en TOP de bezoekers in een enorm hoog tempo deklasseerde. De vraag was natuurlijk wel of TOP in het tweede part de tol voor dat moordende tempo niet zou beta len. „Dat viel alles mee. de ploeg deed het wel wat rustiger aan. maar kende eigenlijk geen te rugval". had Maljers ook gezien. Met John Dijke en Arie Schroe- vers weer in de basis (alleen Jan- tine Meulmeester ontbrak nog) en vier TOP-vrouwen die zich het vuur uit de sloffen liepen om de schutterij telkens in stelling te brengen, hield de thuisploeg zijn gasten heel gemakkelijk van zich af. Een staande ovatie van de aanhang beloonde de waar lijk schitterende demonstratie die op 17-10 werd afgesloten. TOP-score: Leo» Kloet 8, Rita Meul meester 3, Ramon van de Gruiter 2, Gré Schroevers 2, John Dijke 2 Derde klas In 3N blijft Tjoba. na de 13-8 overwinning in de plaatselijke derby tegen Togo, ongeslagen lijstaanvoerder. Ondo verloor verrassend van Blauw Wit (8-10). All Ready is na de 11-15 neder- van onze voetbalmedewerker VLISSINGEN - Nadat in het najaar op vijf plaatsen in de provincie voetbalinstuiven zijn gehouden, krijgt het project 'Meer en beter voet bal' een vervolg in vier re gio's. Afgelopen woensdagmiddag waren in Philippine al 64 jon gens (verdeeld in twee groe pen. 9/10 en 11/12 jarigen) zeer enthousiast aan het voetballen onder leiding van afdelingstrainer Jan van Loon, met medewerking van onder meer Rinus Zegers, Edy de Witte, Wies van Aver- maete en Jan Paters. Ruim twee uur lang kregen de D- pupillen uit Zeeuws Vlaan deren extra training, speel den positiespelen, vier tegen vier en naast diverse club trainers waren er ook veel ouders en werden video-op namen gemaakt door trotse ouders en grootouders. De jongens krijgen nog ver- volgtrainingen in Sluiskil 16 februari) en Axel (23 maart). Komende woensdagmiddag start eenzelfde serie activi teiten in Walcheren. In Veere komen woensdagmiddag ook 64 jongens'bij elkaar, weer onder leiding van Jan van Loon en Bert Pentury en met medewerking van Paul Telussa, Frans Villee, Fred Meerman en Uulke Wietsma. terwijl het vervolg plaatas- vindt. op 23 februari in Oost- kapelle en 30 maart in Kou- dekerke. In de Bevelanden (weer met Jan van Loon. Bert Pentury en ook Paul Telussa, Leen- dert Geelhoed en Cees Bas- tiaanse) start een groep van 64 pupillen op 2 februari in Wolphaartsdijk. met een vervolg op 9 maart in Co- lijnsplaat en 13 april in We- meldinge. In Schouwen-Duiveland is de opzet gelijk (weliswaar met minder voetballertjes), ook met Jan van Loon en Bert Pentury en dan met me dewerking van Peter Goede- gebure en Kees Hagestein. Daar starten de activiteiten op 9 februari in Kerkwerve en vervolgens 16 maart in Renesse en 20 april in Brou wershaven. Aan het eind van de activi teiten worden kleine toer- nooitjes afgewerkt en een bijkomende doelstelling is te komen tot een nieuwe Zeeuwse selectie voor jon gens onder 13 jaar, dit alles in het kader van het Jeugd- plan Nederland. van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - Negen wedstrij den in de Zeeuwse promo- tieklas leverden de volleybal- sters van BOK slechts twee overwinningen en een lage klas sering op. Zaterdag boekte de ploeg uit Kapelle in een zespun- tenwedstrijd echter een belang rijke zege. Debutant De Kik kers. dat uil de voorgaande duels één punt minder vergaar de, raakte verder achterop. BOK bleef in een vijfsetter de baas: 3-2. BOK moest tot twee keer toe een achterstand wegwerken. De Kikkers sloot de eerste set win nend af (15-17) en was na de ge lijkmaker in het tweede bedrijf (15-12) in de derde set vooral ser verend oppermachtig. Dat lever de een nieuwe zege op. In een al- 'les-of-niets poging verzette van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - Het zag er zater dag allemaal zo rooskleurig uit voor de volleybalsters van My tilus. De door tegenslag ge plaagde Goese staartploeg in de derde divisie F begon de derby tegen Dynamo'70 ongekend goed en sloot de eerste twee sets met w inst af. Daarna stokte het Goese ritme. Dynamo'70 profi teerde daarvan, verzette de ba kens en hield in een boeiende vijfsetter de winst in eigen huis: 3-2. Met gemengde gevoelens keken de volleybalsters van Mytilus na afloop op de ontmoeting terug. Dynamo'70, dat niet eens zo heel Standen volleybal Tweede div. Derde div. C dames F dames: Al/Capelle 13-35 Hvp/VCS 13-35 Ekspalvo 13-34 AKS 13-33 Rijswijk 13-29 Sliedr2 13-28 Delta 13-23 Ovoco 13-26 Woerden 13-23 Leto Pr Odulphus 13-20 2 13-25 Rijnmond 13-18 Odulph. 2 13-18 Radius 13-18 Dynamo'70 13-16 Zaanstad 3 13-16 VC Krimp. 13-14 Mor/Hulst 12- 7 Spivo 13-13 Tonegido 12- 5 Brevok 3 3-12 SVC/Oikos 13- 3 D Bosch'78 13-10 Mytilus 13- 4 Tweede div Derde div. C heren: F heren: Hyp/VCS 13-38 Hands Up 13-33 Delta 13-30 VCE/PSV 13-27 Capelle 2 12-23 Atak'55 13-24 VVS'92 12-22 Tar/VCH 13-23 Bouw/DOS 13-20 Leto Pr 2 13-23 Clto 13-19 Mor'Hulst 13-22 Leto Pr'SR 13-14 Brevok 2 13-20 Tonegido 13-14 Rijnm 4 13-19 Schovoc 13-14 VVS'92 2 13-18 Jeans C 13-13 Ekspalvo 2 13-17 Rijnm 2 12-10 Pellikaan 13- 6 Odulphus 12- 5 Mytilus 13- 2 slecht speelde, werd in de eerste set volledig overklast en in een mum van tijd naar een kansloze nedérlaag gespeeld: 1-15. „Dan denk je: drie punten zou toch moeten kunnen. Maar in de tweede set maakten we al heel veel servicefouten", stelde Myti- lus-coach Marja Geeldhoed vast „Op een gegeven moment draait het niet meer, ik weet ook niet hoe dat komt." Haar team sloot ondanks een 8-5 achterstand vooral dank zij een voorbeeldige inzet de tweede set ook winnend af: 13-15. Maar daarmee was de Goese koek op. Dynamo'70 kwam steeds beter in het ritme, haalde de angel uit de Mytilus-aanval en profiteerde van de Goese fouten. Dat lever de drie setzeges op rij op: 15-8,15- 10 en 15-11. Heren VVS'92 2-Mytilus 3-0: Na twee nederlagen op rij boekte het tweede team van VVS'92 een ruime overwinning. De Vlissin gers waren van meet af aan heer en meester en verzekerden zich tegen de slecht passende Goese ploeg binnen een uur van de ze ge: 15-2. 15-8 en 15-9. „Het ging zó makkelijk. Een ideale wed strijd om iedereen mee te laten spelen en een aantal spelers ver trouwen te geven voor de ko mende wedstrijden", vond VVS- trainer Hennie Swartjes. Ekspalvo 2-Morres/Hulst 3-0: De Zeeuws-Vlamingen verspeel den tegen de nummer tien van de ranglijst een hoge klassering. Dat was ondanks een goede in- zet vooral te wijten aan wissel vallig spel. Zo werd in de eerste set een 0-7 voorsprong verspeeld (15-11). Ook in de derde set kon een voordelige marge (7-10) niet worden vastgehouden: 16-14. De aanvallend sterke thuisploeg ze gevierde in de tweede set even eens met nipte cijfers: 16-14. BOK evenwel bijtijds de bakens. Eén week voor de onderlinge confrontatie waren koploper Morres/Hulst 2 en achtervolger VVS'92 goed op dreef. De Hulst- ploeg trof in hekkesluiter Schel- desport een taaie tegenstander, die ondanks een 0-3(4-15.9-15,10- 15) nederlaag met voldoening over het eigen spel op de wed strijd kon terugkijken. De Ter- neuzense dames haalden alles uit de kast. maar troffen een vrij wel foutloos spelende tegenstan der. VVS'92 getuigde opnieuw van een goede vorm. door Savok met 3-0 terug te wijzen. Beide teams stonden niet langer dan drie kwartier tegenover elkaar. Voor al de Vlissingse opslag was goed. De setstanden 15-11. 15-7 en 15- 9. Dynamo'70 2-Mytilus 2 eindig de in een verrassende zege voor de bezoeksters: 2-3. Heren Het laag geklasseerde VVR maakte het bij de heren lijstaan voerder Savok in Sas van Gent knap lastig. Savok won welis waar met 3-0. maar moest daar voor alle zeilen bijzetten: 15-7.16- 14.15-13. Met name in de tweede set was de thuisploeg dicht bij een nederlaag. VVR slaagde er echter niet in een 10-14 voor sprong te verzilveren Ook medekoploper IJVC draaide niet geweldig. Een en thousiast, maar niet constant spelend Ardito pakte na verlies in het eerste bedrijf (12-15) de tweede set (15-7). Direct daarna moest de tol voor de zware in spanning worden betaald: 5-15. Na een gelijkopgaande begin fase van de vierde set wikkelde IJVC van 7-8 naar winst af: 10-15 en dus 1-3. Dynamo'70 bleef in eigen huis de baas over Mytilus 2 (3-0) en VVS'92 3 legde thuis het loodje tegen De Sterre: 1-3. Standen korfbal Hoofdklasse B Snel 8- 8 Deetos 8-15 IJsselv. 8- 8 DKOD 8-14 VEO 8- 8 BI. Wit A 8-10 Kinderd. 8- 6 O.Arnh 8- 8 Koag 8- 4 Fortuna 8- 5 BW H'veen 8- 4 Derde klass N Swift 8- 4 Tjoba 8-16 EKC Nüas 8- 4 Ondo 8-10 Maassl 8- 9 RW A 8- 8 Eerste klasse G Good Luck 8- 8 Animo 8-12 Togo 8- 7 TOP A 8- 9 BI Wit 8- 6 Meervogels 8- 9 All Ready 8- 0 Rob Lantsheer (8) probeert het blok van Delta te omzeilen. Quinten van de Vrie (3) en Ger Keij- zers (14) wachten de afloop af. foto Lex de Meester Vlissingers reageren gelaten op strafmaatregel van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - Met een de monstratie van klasse namen de volleyballers van VVS'92 zaterdag voor eigen publiek sportieve revanche op Delta. De Vlissingers. die gelaten reageerden op een strafmaat regel (drie punten in minde ring) van de volleybalbond, wonnen na een voortreffelij ke wedstrijd met 3-0 van de door Ingrid Piersma gecoach te tegenstander. VVS'92 bestreed de over veel lengte beschikkende Delta- ploeg met een risicovol spel letje. De Vlissingse pass was prima en stelde de uitblinken de spelverdeler Quinten van de Vrie in staat om snelle en gevarieerde aanvallen op te zetten. VVS'92 dwong met een diepe opslag de tegenstander tot voorspelbare aanvalspa- tronen en had daar in verdedi gend opzicht een goed ant woord op. Na een vliegende start (10-0) leidde dat in de eerste set tot een afstraffing voor de nummer twee van de ranglijst: 15-2. De Vlissingers kwamen in het tweede bedrijf uit een ogenschijnlijk gesla gen positie terug ivan 4-10 werd het 16-14) en wonnen ook de derde set: 15-9. Straf Trainer Jos Westerweele rea geerde na afloop gelaten op de straf, die de volleybalbond zijn team heeft opgelegd, om dat VVS'92 een week eerder niet tegen Odulphus speelde Zoals bekend vertegenwoor digden Quinten van de Vrie en Rob Lantsheer op dat mo ment de volleybalbond tij dens de strijd om de wereldbe ker beachvolleybal. VVS'92, dat met Odulphus overeen was gekomen om de wedstrijd te verzetten, kreeg drie pun ten in mindering. Jos Westerweele: „Als de bond mensen uitzendt naar een mondiaal toernooi, dan mag je verwachten dat men zich een beetje flexibel op stelt. Maar nee: die wedstrijd had vorige week gespeeld moeten worden. Als je dit hoort, ontstaat er toch een an tipathie tegen de bond? Nou spelen wij nog op een redelijk niveau. Maar als je promo tieklas zou spelen, zou je ge neigd om te zeggen: bekijk het maar. wij gaan wel in de bedrijfscompetitie spelen." laag tegen Good Luck nog altijd zonder punten. Tjoba-Togo 13-8. Evenals in zo wat alle vorige duels plaatste Tjoba ook nu in de tweede helft weer de demarrage die de tegen stander op de knieen bracht. In het eerste part was Togo goed meegegaan (4-4). maar na de pauze kwamen de gasten vooral aanvallend tekort en had Tjoba aan een kwartiertje genoeg om het standsverschil in de score tot uitdrukking te brengen (12- 5). „Maar van deze tegenstan ders moeten we de punten ook niet pakken", besefte Togo-trai- ner Ko Crucq. Jan Versteeg, die aan het. eind van het seizoen af scheid neemt (het Tjoba-be- stuur heeft Erik Maljers gepolst) doet dat met een kampioen schap. Jolande Kole (4) en Da nielle Krijger (Togo) waren de topscorers van beide ploegen. Ondo-Blauw Wit 8-10. Met de steeds dreigender degradatie voor ogen was het voor de bezoe kers zaak om minstens éen punt uit het duel te halen. Het werden er twee omdat de tegenstander de slechtste wedstrijd van het seizoen afwerkte. „Het liep alle maal niet lekker, bovendien lie ten we ons wat intimideren door de agressieve inzet van Blauw Wit", vond Ondo-trainer Aar nout Crucq excuses voor de ne derlaag. Na de goede start (3'-0) hadden de bezoekers twee de marrages in huis die tenslotte beslissend zouden blijken. De eerste had 3-3 tot gevolg, de tweede leverde 10-6 op en dat gaf een tactisch sterk spelend Blauw Wit niet meer uit handen. Ilse Paauwe (die Ina Wattel aan banden legde) en Bernard de Waard (Blauw Wit), Marius van Besuyen en Ronald Coppoolse (Ondo) waren de topscorers. All Ready-Good Luck 11-15. Het niveau van de derde klas van de landelijke competitie is op dit moment nog net iets te hoog ge grepen voor All Ready. De ploeg heeft zeker toekomst, maar moet net dat beetje groeien om mee te kunnen. De verwachting dat Good Luck een gelijkwaar dige tegenstander zou zijn moest al in de eerste helft wor den bijgesteld. „Zowel aanval lend als verdedigend speelden we toen bar slecht", keek trainer Jan Quist terug naar dat eerste part dat op 3-10 werd afgesloten. Daarna werd het allemaal wel wat beter, maar de wedstrijd was natuurlijk al gespeeld. Mar tin Rijn scoorde vier keer. van onze schaakmedewerker KOUDEKERKE - Het was in de voorgaande ronde al duide lijk, dat Mark de Bruyne uit Oostburg de Zeeuwse Jeugd kampioenschappen schaken zou gaan winnen. Hij had name lijk nog geen punten ingele verd. terwijl de concurrentie dat wel had gedaan, zodat hij met nog twee ronden te spelen anderhalf punt voorstond. In de zesde (voorlaatste) ronde, die zaterdag in Koudekerke ge speeld werd moest De Bruyne het opnemen tegen Bart Groos- Niemand twijfelde er aan. dat De Bruyne deze partij zou winnen, maar het werd hem wel erg ge makkelijk gemaakt. Groosman was niet aanwezig, zodat De Bruyne de partij reglementair won en nu honderd procent ze ker is van de titel. Zijn naaste belager Matthias Luitwieler verloor van Sandra den Engelsman en kwam hier door op twee en een halve punt achterstand. Hij bezet nu de tweede plaats met Den Engels man. Bart Leenhouts (die zich ontdeed van Petra Boonman) en Jordi Gernaert, die verrassend eenvoudig won van Corné Boog aard. De B-groep kent nog steeds twee leiders in de vorm van Ralf Gom- mers en Beranrd Muelenbroek, Gommers won van Steffanie Klaassen en Meulenbroek over meesterde Arjen Boidn. Beide koplopers hebben nu vijf en een halve punt en het is niet onwaar schijnlijk dat de uiteindelijke beslissing na de volgende ronde zal vallen op grond van de weer- stanmdspunten, die momenteel in het voordeel van Gommers sprken. Op anderhalve punt achterstand staat Roeland Al ders op de derde plaats en hij zal waarschijnlijk in de volgende ronde tegen Meulenbroek rr ten strijden om deze plaats te houden. In de C-groep begint de ei stand aan de kop vastere a men aan te nemen. Op de eei plaats staat Paul Verhey, Hendrik Westerweele versla met een vol punt voorsprong éen drietal achtervolgers en r één ronde te gaan. De E-jeu die zaterdag de laatste ror speelde kent als kampioen Kc leenhouts. Met dertien punl bleef hij Maarten Prot anderh en Henry Porte twee en een h ve punt voor. Uitslagen: A-groep: M de Bruyne-B Groosman (regl.); S. den Engelsman-M LuiU Ier 1-0; J. Gernaert-C. Boogaard 1 B. Leenhouts-P. Boonman 1-0. B-groep: R. Gommers-S. Klaass 1-0, A. Boidin-B. Meulenbroek 0-1, Ephraim-R. Alders 0-1; V. Lei houts-R Schroever +-+; A. van Es Boogaard 0-1 (regl.); C Kouwijzer- van Dommelen 1-0; A; de Waal bye C-groep: H. Westerweele-P. Verh 0-1; T. Hofman-C. Cevaal - J. He huis-P. Kalisvaart 0-1; O. Gomme M. Wise +-+; C Wiersma-T. Dekk 1-0; W. Souisa-S v. d. Heyden 0-1. Boonman-H Dirkson 0-1 irel i; Doeze-Jager-M Dobbelaar 0-1; 1 meyer-F. nagelkerke 1-0; M de Bo bye. Standen A-groep: 6p: De Bruyi 3+p: Luitwieler, Leenhouts, Ge naert, Den Engelsman; 2+p: Boo aard, Groosman; 2p: Boonman. B groep: 5+p: Gommers. meule broek; 4p Alders; 3.p Kouwijzer: 3; Ephraim, Klaassen. Boidin, Leei houts. Boogaard, 2+p Van E Schroevers; 2p: De Waal; 1+p Vs Dommelen. C-groep: 5+p: Verhey; 4+p: Cevaa Hofman. Kalisvaart: 4p: Wiersna 3+p: Hekhuis, Westerweele. Goa mers. Wisse. v. d. heyden; 3p: Dekke Dirkson, Dobbelaar; 2+p: Souisa2j Doeze-Jager, Boonman, Meyer, Na gelkerke, De Boer. E-groep (eindstand): 13p: K Leen houts; 11+p' M Prot; 10+p. H. Porlt 8p: B. nagelkerke; 7 p: W. Wildeboei] 6+p: S. Goldschmidt, E. Meuleft broek; 6p A. Bruyn; 5+p K. Repkes 3+p: M. van 'tHof; 3p. R. Porte. Ti Pleijte, 2+p; R. Weezepoel, J Tangt van onze verslaggever Koen de Vries ENSCHEDE - Door een abomi nabel slechte eerste helft tegen EKC/Naas is Swift zaterdag verder vastgezogen in het de- gradatie-moeras van de hoofd klasse B. De Middelburgse korf balploeg zette in het eerste be drijf alle deuren voor de ploeg uit Enschede open (13-7) en zag daardoor geen kans meer om in een veel beter gespeelde tweede helft in de buurt van de tegen stander te komen: 26-20. Met Swift en Blauw Wit Heerenveen staat nu ook EKC/Naas met vier punten uit acht wedstrijden op de laatste plaats. Swift had zaterdagavond in de Padmoshal in Enschede goede zaken kunnen doen. Na Zeeuwse winst zou bij EKC/Naas de hoop op lijfsbehoud een eind in de grond geboord zijn en hadden de Middelburgers een bresje gesla gen met de tweede degradatie plaats. Of het die gedachte was die Swift als versteend de eerste helft in deed gaan. bleef een raadsel: „Als we wisten waar het aan lag dan zouden we er onmid dellijk wat aan doen", was de lo gische conclusie van Ralph Gi- lissen. Wellicht was dé equipe van Floor Schreuders geïmponeerd door de enorme doeltreffend heid die EKC. onder leiding van de pas aangestelde 'trouble shooter' Johan Wiegerink. de laatste tijd tentoonspreidt. Vo rige week raakte de ploeg uit En schede maar liefst 26 keer de roos tegen Fortuna. Fortuna scoorde toen echter nog één doelpunt meer, waardoor de ploegen een doelpuntenrecord vestigden voor de hoofdklasse. De agressief coachende Wiege rink heeft bij zijn spelers kenne lijk de juiste snaar geraakt, want in voorgaande wedstrijden bleef de score van EKC ver onder de maat. In de heenwedstrijd tegen Swift bijvoorbeeloorboorde de ploeg uit Enschede maar negen maal de korf. Trainer/coach Floor Schreuders moet een soortgelijk scenario in zijn hoofd hebben gehad als de coach van Fortuna, want de Middelburger wist. dat het rem men van de EKC-aanval een zware opgave zou worden: „Een aanval als die van EKC valt bij na niet af te stoppen", stelde Schreuders. „Je zal zelf meer moeten scoren om te winnen." Machteloosheid In eerste instantie leken de woorden van Schreuders niet op waarheid te berusten. In de be ginfase van de wedstrijd legde Naast Swift ook EKC een aan vallende machteloosheid op het veld. Na veertien minuten was er door twee geforceerd spelende ploegen nog maar vijf keer ge scoord (3-2). Pas toen Swift al te nadrukkelijk in de fout ging, kwam de doelpuntenmachine van EKC op gang. De thuisploeg werd daarbij geholpen door scheidsrechter Ben Derriks uit Weesp, die EKC zes strafworpen offreerde. In het tweede kwartier van de eerste helft vielen bij Swift, be halve tien treffers, alles en ieder een door de mand. Het overscha kelen van aanval op verdediging mislukte regelmatig, simpele ballen werden niet gevangen, combinaties strandden in een vroeg stadium en de verdediging was zeer povertjes verzorgd Daarbij liep 'het schot' van geen kanten. Dat laatste baardt Floor Schreuders nog de meest» zorgen. „Het schot loopt al een aantal wedstrijden niet. Daa- moet snel verandering in ko[ men. Het ondermijnt het zelfva- trouwen." Het was dat Derrïi veel extra tijd bijtelde, ande had Swift met 13-5 moeten gaa rusten. Pleister In de tweede helft, toen de span ning bij Swift was omgetoverd tot een gezonde dosis agressie, liep het allemaal wat beter. „Wc moeten ons maar aan die tweede helft vasthouden", vond Ralph Gilissen. „Toen liep het schot wel, werden de aanvallen breder opgezet, was het afvangen goed verzorgd. We speelden gewoon veel rustiger." In dat tweede be drijf. waarin na vijftien minuten Sjoerd Sanderse en Karin Janse Leonard Debbaut en Claudia Fritz vervingen, scoorde Swift evenveel als EKC/Naas: dertien keer. Dat was een kleine pleister op de wond. Het totaal kwam daarmee op twintig en zo vaak scoorde Swift deze competitie nog niet. EKC/Naas-Swift 26-20 (13-7). 4. Lefl Langebeeke 0-1.5. Harold Edelenbos 1-1, 6. Robert Analbers 2-1. 8 Anal bers 3-1 (strafworpi. 8. Langebeeke} 2 (swi. 14. Edelenbos 4-2 (sw Analbers 5-2 (swi. 16. Alie Kloek 6-1 17. Langebeeke 6-3 (sw), 18. Edelene- bos 7-3. 20. Regien Riemens 7-4.21 Analbers 8-4 iswi. 22. Bert Filius 94 24. Karin van Praag 10-4, 25. Aslrid Koole 10-5,25. Filius 11-5. 26 Edelen bos 12-5 (sw), 29. Edelenbos 13-5 (swL 30. Koole 13-6,30. Ralph Gilissen 134 (sw). 32. Langebeeke 13-8 (sw), 36 Kloek 14-8,37 Gilissen 14-9.38. Anal bers 15-9 (sw). 38 Marianne Marinis sen 15-10, 38. Edelenbos 16-10, 10 Analbers 17-10. 41 Hellen ter Mor sche 18-10. 41 Mannissen 18-11.42 Edelenbos 19-11. 42. Gilissen 19-12. 45. Ter Morsche 20-12, 45. Lange beeke 20-13 (sw). 46. Edelenebos 21-13 (sw). 47 Gilissen 21-14, 49. Sjoerd Sanderse 21-15, 49 Edelenbos 22-15, 50. Marinissen 22-16. 54. Gilissen 22- 17 (sw), 55.Analbers 23-17, 55. Lange beeke 23-18 (sw), 56. Edelenbos '24-13 57. Filius 25-18. 58. Gilissen 25-19 (sw). 59. Hans Stokkentr'e (invaller' 26-19 60. Rob Sanderse 26-10 Scheidsrechter: Ben Dirriks uil Weesp. Grensrechter: Simon Luyfc uit Amersfoort Aantal toeschou wers: 350. V Ralph Gilissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14