Oranje stuit op nieuwelingen Verburgh doet concurrentie verbleken Erik van der Wekken beste Zeeuw in Goes Jong Oranje in dezelfde poule Veere op schot tegen PTT-Breda Arnold Stam zet oppositie buitenspel Tsjechië en Wit-Rusland voor het eerst op internationaal voetbalpodium LOTING EK-VOETBAL 1996 IN ENGELAND Zestien deelnemers aan eindronde EK Weer zege Delibas AMSTERDAM (NPA) - Op het dak van de Praagse flat van Va clav Jezek staan veertien scho telantennes. Daarmee kan Je zek 90 televisiestations ontvan gen. Tsjechië hoeft daarom ze ker niet minder goed voorbe reid aan de EK-kwalificatie te beginnen dan Nederland, Noor wegen, Wit-Rusland, Malta of Luxemburg, de andere vijf in de poule. De 70-jarige oud-Feyenoord Jezek was tot voor enkele bondscoach van Tsje toen nog met Slowaakse in Op 17 november viel het voor de VTS, zoals het elf na de scheiding der staten 1 januari 1993 te boek stond, jezek hield het meteen voor ge zien, al zal hij de Tsjechische bond met raad terzijde blijven staan. Noorwegen is natuurlijk de be kende grootheid, interessant torden echter zeker ook de wed tegen Tsjechië. Die bestaat dus nog niet eens. onlangs werd Tsjechië door FIFA als lid geaccepteerd en uitschakeling voor de eind van het WK in Brussel, maanden geleden, was ove rigens niet nodig geweest, als eerder bij Cyprus niet een dom punt was ingeleverd. Voetballen kunnen ze wel, de Tsjechen, dat heeft de historie geleerd. Tsje- choslowakije stond, net als Oranje, twee keer in de finale het WK: in 1934 werd van verloren, in 1962 van Bra Net als Nederland werd het land een keer Europees kam pioen, in 1976. Het laatste Tsjechoslowaakse elftal was vooral van Tsjechi sche origine. Slechts keeper Molnar, de snelle Moravcik en spits Peter Dubovski (Real Ma drid) zijn straks niet meer te se lecteren voor de nieuwe bonds coach Dusan Uhrin, overigens een Slowaak van geboorte. Ge- nua-aanvaller Skuhravy. ploeg genoot van Marciano Vink en John van 't Schip, kan er echter tegen Oranje bij zijn, zoals ook Hasek, Kadlec, Nemecek, Ha- pal. Kuka en de topscorer van de Tsjechische eredivisie, Siegl. Matig gehalte De competitie in Tsjechië is er overigens vooralsnog eentje van matig gehalte. Het 100 jaar oude Sparta Praag leidt, het net zo oude en nog beroemder Dukla Praag staat onderaan. De toe schouwersaantallen zijn klein: Sparta trekt thuis gemiddeld nog geen 7000 toeschouwers. Het laag geklasseerde FC Boby Brno scoort overigens liefst 12.000 toeschouwers in door snee. Het is echter voetbal in revisie in Tsjechië, met allerlei schanda len als gevolg. Bij sub-topper Drnovice werden onlangs de spelers Prokop en Postulka voor twee jaar geschorst vanwege ge bruik van pepmiddelen. Coach Dejmal werd op staande voet ontslagen;hij zou de doping hebben geleverd. Over het voetbal in Wit-Rusland is nog weer minder te zeggen. Zestien ploegen spelen er in de hoogste divisie, hoofdstad Minsk levert de beste clubs, Di- namo en Dinamo '93. Een inter land is er in het land, ruim twee keer zo groot als Nederland, nog niet gespeeld. Over Noorwegen hoeft bonds coach Dick Advocaat niet meer te worden voorgelicht. In de laatste WK-kwaliiïcatie lever den de twee duels tegen de Skandinaviers een puntje op: uit werd verloren, in Rotterdam gelijkgespeeld. Op het eindtoer- nooi in de Verenigde Staten kan Oranje overigens ook weer op de Noren stuiten. Dat gebeurt in het, verre van theoretische, ge val dat Nederland eerste wordt in de poule en Noorwegen (inge deeld met Italië, Ierland en Me xico) als tweede eindigt. In dat geval komt er 4 juli in Orlando opnieuw een Nederland-Noor- wegen. Vaker Tegen Malta en Luxemburg heeft Oranje ook al vaker ge speeld. Driejaar geleden, kwali ficatie EK '90, nog werd het te gen Malta een opvallend magere 1-0. Uit was het nog 0-8 gewor den. met ondermeer vijf goals van Van Basten. Tegen Luxem burg heeft Oranje een van de grootste zeperds uit de Neder landse interland-geschiedenis gescoord: op 30 oktober '63 ver loor Nederland, in Rotterdam nota bene, met 2-1 een van Lu xemburg. Een maand eerder was Oranje, in Amsterdam, al niet verder gekomen dan 1-1. Die vergissingen zijn later niet meer gemaakt. In '71 werden de twee laatste wedstrijden tussen Frankrijk Roemenië Polen Israël Slowakije Azerbeidjan Denemarken Spanje België Macedonië Cyprus Armenië Zweden Zwitserland Hongarije IJsland Turkije Newcastle St. James' Park 36.931 plaatsen Nederland Noorwegen Tsjechië Wit-Rusland Malta Luxemburg Ierland Portugal Sheffield Hillsborough v 36.000 plaatsen Noord-lerland Oostenrijk Letland Liechtenstein Nottingham 28.264 plaatsen Londen Wembleystadion 80.000 plaatsen Opening en finale anp/apa Duitsland Wales Bulgarije Georgië Albanië Moldavië Rusland Griekenland Schotland Finland Fër Oer San Marino Genua-aanvaller Skuhravy, ploeggenoot van Marciano Vink en lohn van 't Schip, maakt deel uit van de Tsjechische selectie. foto EPA MANCHESTER (ANP) - De kwalificatie voor Engeland 1996 is verdeeld over acht groepen: zeven van zes, één van vijf. De poule-winnaars plaatsen zich rechtstreeks, de zes heste nummers twee eveneens. De „slechtste" nummer twee (voor dat klassement tellen alleen de onderlinge resultaten van de eerste vier per groep) speelt een barrage tegen de nummer twee van de poule van vijf. Als gastland is Enge land al zeker van deelnememing. Voor het eerst wordt gespeeld met 16 landen. beide landen gespeeld, ook toen ging het om EK-kwalificatie. Het werd 6-0 in Rotterdam en 0-8 in Luxemburg. Verhage snel in Dordrecht DORDRECHT - Tijdens natio nale sprintwedstrijden in Dor drecht heeft Leon Verhage uit Middelburg zijn eigen Zeeuws record op de 50 meter vrije slag geëvenaard. In de finale werd hij vijfde in 23.92. Ook op de 100 meter vrije slag haalde Verhage met zijn serie- tijd van 52.90 de finale. Daarin werd hij teleurstellend achtste in de voor hem matige tijd van 56.20. Verhage kwam voor het eerst uit voor het Middelburgse Luctor nadat hij vele jaren de kleuren van het Dordrechtse Nautilus had verdedigd. Zijn Zweedse vriendin Kikki Myhr- bro- eveneens lid geworden van Luctor- leverde de volgende prestaties: 50 meter vrije slag: 5e in 28,03:100 meter vrije slag 5e in 59,92; 100 meter wisselslag 4e in 1.08,01. Volgende week op de Zeeuwse kampioenschappen zal het duo Verhage-Myhrbro voor Luctor een sterke troef zijn voor gouden medailles. Ruime winst Middelburgse snookeraars VLISSINGEN - De Middelburg se snookerploeg van Cue Action II had weinig moeite met Qua lity Snooker 2. De eerste divi sionist uit Tilburg werd met 7-2 verslagen, waardoor de Middel burgers behoren tot de laatste 64 teams die strijden om de Be ker van Nederland. Quality Snooker 2 kwam maar met twee spelers naar Middel burg waardoor Cue Actiona al verzekerd was van een 3-0-voor sprong. Atong Wu won zijn eer ste partij, Marco Millenaar ver loor zijn partij en ook Petro Kools verloor zijn eerste partij, waardoor het 4-2 werd. Mille naar herstelde zich in zijn twee de partij en bracht de stand op 5- 2. De Tilburgers besloten daarna de resterende twee partijen irfaar op te geven, zodat een einduitslag van 7-2 kon worden genoteerd. deen kruid gewassen tegen Belgische motorcrosser op Indoor Zeeland van onze verslaggever Taco van den Velde GOES - Vooraf werden Kees Ad en Arjen Franken nog tot zijn concurrenten, Verburgh was dan wel grote favoriet op het open kampioenschap 125 cc, maar hij kon och geduchte tegenstand ver van Franken en Advo- :aat. Dat bleek niet het geval, trjen Franken, vorig jaar nog vinnaar in de Goese Zeeland- lallen bij de 125 cc, werd op een volle ronde achterstand gezet. )ie schande werd Advocaat nog iet bespaard, maar ook moest neerleggen bij desuperiori- eit van de motorcrosser uit getoeter uit scheepshoorns een daverend applaus werd overwinning begroet. Jim- Verburgh begint al aardig te worden bij het ieeuwse publiek en dat is begrij- lelijk.De motorcrosser vliegt net veel gevoel voor show over iet parcours en slaagt er altijd in 'm van elke race een spektakel e maken. Zelfs in de heats stel le de negentienjarige Belg het niet teleur, n die voorronden trok Verburgh tot twee keer toe het lechtste startnummer en was veroordeeld tot een in- Normaal gesproken is cn slechte start dodelijk bij een orte en explosieve discipline lsde supercross. De geringe tijd n het kleine parcours lenen er ich in de regel niet voor om nog o'n zestien deelnemers in te ha- !n om je te mengen in de strijd m de ereplaatsen. Die regel zaterdag door Jimmy Ver- nadrukkelijk aan zijn gelapt. Met veel maehts- ertoon slalomde hij links, en zelfs door de lucht zijn tegenstanders om ver oor de finishlijn weer aan kop te a de finale liet Verburgh het chter niet op een inhaalrace ankomen. Hij kwam als eerste oor de eerste bocht en reeds na nkele ronden was het duidelijk at de rest van het veld voor de kostprijzen streed. „Mijn start 'as goed en ik heb daarna een voorsprong genomen, heb ik gewoon gekeken er achter me gebeurde", ver- laarde Verburgh. die zich tij- ons de race alleen nog opwond ver het rijgedrag van Richard 'utsaers. Mutsaers blokkeerde 'erburgh enkele ronden lang de oorgang, waarna Verburgh de oureur uit Schijndel waar- chuwde en een koekje van ei- On deeg gaf. De Belg glipte rigs Mutsaers door een bocht fg kort te nemen en kneep toen remmen. De geschrokken Brabander tuimelde vervolgens van zijn motor. Gevaarlijk „Hij week voortdurend van zijn lijn af. Eventjes is dat niet erg, maar als hij je op die manier drie ronden blokkeert wordt dat ver velend en gevaarlijk. Ik heb hem eerst gewaarschuwd en daarna heb ik het hem laten merken. Wie niet horen wil, moet maar voelen", reageerde Verburgh, die daarna op uiterst ontspan nen wijze de eerste ronde van het open Nederlandse kampioen schap 125cc op zijn naam schreef. Er volgen nu nog wed strijden om het open NK super cross in Schijndel, Amsterdam, wellicht Apeldoorn en Venlo of Maastricht. „Ik zal proberen die ook mee te doen. maar alleen als ze niet samenvallen met de grote wedstrijden. Het is mijn eerste doel om dit seizoen bij de beste vijftien van de WK te rijden." Door de aanwezigheid van Ver burgh was Stichting Motorsport Zeeland in ieder geval al verze kerd van een succesvolle motor cross. Reeds op zaterdagmid dag, nog ver voor aanvang van de finale-ronden, hadden reeds de begrote 1400 toeschouwers de kassa gepasseerd. Het zouden er Jimmy Verburgh: „Wie niet horen wil, moet maar voelen." foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - Erik van der Wekken toonde zich bij Indoor Mo torcross de beste Zeeuwse deelnemer. De motorcrosser uit Zierikzee legde in de klasse 250ce beslag op een knappe vijfde plaats. In de finale bekleedde van der Wekken overigens zelfs nog even de koppositie. „Ik had een goede start, maar na een rondje of drie, vier was ik volledig op. Met die vijfde plaats ben ik heel blij", verklaarde Van der Wekken. „Misschien had er nog een vierde plaats ingezeten, maar dan had ik veel risico's moeten nemen. Ik moet maandag wel gewoon weer naar mijn werk." Voor Erik Polderman uit Vlissingen en Marco Overweel uit Middelburg liep de finale in de 250 cc uit op een desil lusie. Beiden raakten al vrij vroeg betrokken bij een val partij en moesten metmotorpech de strijd staken. Chris Markusse uit 's-Heer Abtskerke haalde de finish wel, hij werd negende. In de klasse 125cc wisten drie Zeeuwen tot de finale door te dringen. Ronnie Bos uit 's Heerenhoek werd achtste, Gianni de Jonge uit Sluiskil negende en Ronnie van Ho ven legde beslag op een twaalfde plaats. Uilslagen, 250 cc: 1. Brik Schelfhout (B), 2. Ingo Lebens (Bi, 3. Serge de Gazelle (B). 4 Diego Wong (Amsterdam). 5. Erik van der Wekken (Zierikzee), 6 Patrick van Lee (Rosmalen), 7. Stel'an Schrik (Rijen). 8 Fred Boer (Gouda). 9 Chris Markusse 's Heer Abtskerke), 10. Harald Cremer (D). 125 cc: 1. Steve Ramon (Bi, 2. Davy Goovaerts (Bi. 3. Iwan Merkxs (Son). 4. Hendrik Jan Vos (Alphen aan de Rijm, 5. Arjen van Creij (Rosmalen), 6. Wim van Seventer (Zuidlandi, 7. P MANCHESTER (ANP) - Jong Oranje zal in de strijd om de Europese titel, tevens geldend als kwalificatie voor de Olympische Spelen van Atlanta in 1996, tegen dezelfde lan den spelen als het Nederlands elftal in de kwalificatie voor de EK'96. Dat betekent dat de nationale jeugdploeg in principe uit komt tegen Noorwegen. Wit-Rusland, Malta, Luxemburg en Tsjechië. De inschrijving voor dit evenement- is echter nog niet gesloten zodat de poule-indeling niet definitiefis. De wedstrijden van Jong Oranje worden steeds een dag ge speeld vóór de duels van het A-elftal. De data daarvoor zijn nog niet bekend. Competitie-leider Jan Huijbregts van de KNVB heeft de betrokken landen uitgenodigd voor overleg in Amsterdam over het schema. Ook Tsjechië heeft zich aan gediend als plaats van handeling voor het vaststellen van de kalender. Het land dat de bijeenkomst organiseert, geldt tevens als voorzitter van de vergadering. „Dat heeft altijd voordelen", beweert Huijbregts. Voor de Olympische Spelen van Atlanta zijn overigens vijf plaatsen voor Europese landen beschik baar. Die zijn voor de vier halve finalisten van het EK en de „beste" afgevallen kwartfinalist. Als restrictie geldt wel dat hooguit Groot-Brittannië als gezamelijk Brits team deel neemt. Van onze medewerker BREDA - Zaterdag tweede klas- ser Veere heeft het oefenduel te gen PTT-Breda (zaterdag derde klas) overtuigend gewonnen. Er was de gehele wedstrijd duide lijk sprake van een overwicht. De formatie van trainer Piet Puijpe won met 1-6. Veere zette de tegenstander uit Breda vanaf de eerste minuut onder druk. Dit resulteerde al na zeven minuten in een doelpunt van Richard Verwey. die een schot van Marcel Lourens op de lat in de reboud afrondde: 0-1 Veere controleerde de wedstrijd en kwam in de 25e minuut op 0-2 door een lob van Frans Schreu- der. Vlak voorrust bracht dezelf de Schreuder de stand op 0-3. In de tweede helft bleef Veere do mineren. Twee minuten na de hervatting scoorde Marcel Lou rens 0-4. Dertien minuten later rondde Lourens een voorzet van John van de Have beheerst af: 0- 5. Onoplettendheid binnen de ploeg van trainer Puijpe resul teerde in een tegentreffer van de thuisclub; 1-5. Tien minuten voor tijd bepaalde John van de Have de einstand op 1-6 na een perfecte pass van Mark Pasveer. Rillandia-Arnemuiden 2-1: Voor rust had Rillandia de touw tjes strak in handen. De ploeg van trainer Stoutjesdijk combi neerde beter en kwam daarom kort voor rust verdiend op voor sprong via een strafschop van Corné van Dordt. Na de hervatting kreeg Arne- muiden meer greep op de wed strijd. Dat resulteerde in de ge lijkmaker. Wilco Kwekkeboom kopte een voorzet van André Marteijn binnen: 1-1. Vlak voor tijd besliste Jaap van Gorsel de strijd in het voordeel van de thuisploeg toen hij een lange op mars bekroonde met een doel treffend schot: 2-1. Oefenwedstrijd De ploegen van Zeelandia (eer ste klasse afdeling zondag) en Rillandia (derde klasse KNVB zaterdag) spelen morgenavond een oefenwedstrijd. De ontmoe ting wordt op het veld van Zee landia gespeeld en begint om 19.30 uur. GERA (ANP) - Orhan Delibas heeft zaterdag in Gera in een wedstrijd voor de tweede Bun- desliga boksen zijn vijfde over winning behaald. De Nederland se kampioen in het zwaarwelter- gewicht, die voor Velbert uit komt, won unaniem (3-0) op pun ten van de Duitser Michael Küh- ne. De tegenstander van Delibas ging in de tweede ronde voor acht tellen neer. Ondanks de winst van Delibas verloor Vel bert de wedstrijd met, 11-15. uiteindelijk 3400 worden. „Ik ben uiterst tevreden", meende Martin de Graaf van de Neder landse Motocross commissie. Henk van der Graaf, voorzitter van de Stichting Motorsport Zeeland, kon zich daarbij aan sluiten. „Alleen zullen we vol gend jaar het programma wel licht wat aanpassen. Het is voor veel mensen toch wel een lange zit, voordat de grote jongens in actie komen. Maar we willen toch vooral ook de Zeeuwse cou reurs de kans blijven geven om hier te rijden." Pedro Tragter De Goese indoormotorcross draait op het moment met een budget van 170.000 gulden. Dat bedrag maakt het nog niet mo gelijk Nederlandse coryfeeën als Pedro Tragter en John van den Berk naar Zeeland te lokken. „Die jongens vragen nu eenmaal hoge startgelden, daar kunnen we niet aan beginnen. Je moetje beperkingen kennen", aldus Henk van der Graaf. „Misschien dat we in de toekomst door veel publiciteit die rijders hier naar toe kunnen lokken." De komst van bijvoorbeeld een Pedro Tragter hoeft overigens niet te betekenen dat Indoor Zeeland een andere winnaar krijgt. Ook dat soort Grand Prix- sterren leggen het in een specia lisme als de supercross normaal gesproken af tegen het feno meen Jimmy Verburgh. Dat wist Verburgh zaterdag ook al te mel den. Pedro Tragter? Ach. die pak ik hier ook", zei hij met een glimlach. Uitslagen, open NK 125 cc: 1. Jimmy Verburgh (Zelzate), 2. Freddy Verherstraeten (B). 3. Bengt. Laeremans (Bi. 4. Kees Advocaat (Noordeloos), 5. Mike van de Heijden (Nuenen), 6. Ri chard Mutsaers (Schijndel), 7. Hermans (D), 8. Roche Mezen- berg (Venhorst), 9. Arjen Fran ken (Bosschenhoofd), 10. A. Pau wels (B). Brons. 8. Ronny Bos Cs Heerenhoek). 9. Gianni de Jonge (Sluis kil), 10 Willem Slob (Nieuwerkerk aan de IJssel), 12. Ronnie van Hove (Vogelwaarde). 80 cc: 1. K Vermeer (Eindhoven), 2. M. Priem (B), 3 M. van Daele (Bi. 4 M. de Reuver (Amstelveen). 5 M vanKasterenlSchijndeli, 6. D. Bandel (Hellevoetssluis), 7. S. Canella (Bi, 8. J. Wouters (Bi, 9. M. Besonhe (B), 10. W. van Hoof (B). Regio-wedstrijden (vrijdag), 250 cc: 1. Arjen Franken iBos- schenhoofd), 2. Erik van der Wekken (Zierikzee), 3. Mischa Hiel- kema (Standaardbuiten), 4. Eric Polderman (Vlissingeni, 5. Chris Markusse Cs Heer Abtskerke) 80 cc: 1 Casper Ovaa (Oost-Souburgi, 2 Nicky van Calsteren (st. Huibregts Lille), 3 Manuel Priem (B), 4. Canella Salvatore iB), 5. Ken de Dijcker (Bi. Junioren: 1 Rien van Liere (Kapelle), 2. Robbin Janssen ('s Hee renhoek). 3. Jan van Maldegem (Kapelle). 4 Pim van Hoorn (Ka pelle), 5. Bart Lijbaart (Sas van Gent). ALKMAAR (ANP) - De despoot van het marathonschaatsen heeft nog altijd geen last van in zinkingen. Arnold Stam is de heerser, die de kleine oppositie geen mogelijkheid geeft tot wel ke vorm van opstand dan ook. Zaterdag won hij in Alkmaar. Kwetsbare plekken heeft de 25-' jarige Brabander niet of nauwe lijks en als hij klaar is om te win nen, wint hij. Stam is dit seizoen van onnavolgbare klasse en nog lang niet verzadigd. Dat bleek zaterdag in Alkmaar. Op de kunstijsbaan De Meent won hij de negende wedstrijd voor de KNSB-beker in de sprint van een kopgroep van vier man. Fausto de Marreiros en Arend Veenhof werden respectievelijk tweede en derde. Het was de vierde zege van Stam dit seizoen. Niemand in het schaatspeleton heeft deze mara thonjaargang zo'n staat van dienst opgebouwd als hij. Alleen Richard van Kempen heeft twee overwinningen op zijn naam staan. De andere acht triomfa tors scoorden allemaal slechts één keer. In het algemeen klassement deed Stam zaterdag goede za ken. Officieus is de Klerks-rijder uit Kaatsheuvel nu lijstaanvoer der. Maar dat is volgens de hui dige berekening van de KNSB- computer niet juist. Om het in gewikkeld te maken st^at Frans de Ronde met 159.1 punten aan kop. Stam volgt op 10 punten. Reglementair zijn de rollen ech ter omgedraaid. „Voor degene die de elementaire kunst van het optellen en aftrekken beheerst, is het allemaal niet moeilijk", lacht Stam. „We mogen gewoon de twee slechtste resultaten af trekken en dat heeft de KNSB- computer nog niet doorgevoerd. Maar dat komt heus nog wel. Dat gebeurt pas na dertien wed strijden, zo staat het in de regle menten." Dom Aan het klassement had Stam lange tijd een broertje dood. Hij wilde rijden voor wat hij waard was. Aanvallen zit hem nu een maal meer in het bloed dan reke nen. „Ik weet van mezelf ook wel, dat ik soms ontzettend dom rijd. Voor de Klerks-ploeg is dat niet altijd even mooi. Onze spon sor wil nu ook wel eens dat we de cup pakken. Vóór de wedstrijd hadden we een ploegbespreking. Ik kreeg behoorlijk op mijn don der van mijn ploegleider Frans Overdevest. Ik moest attent rij den en mocht niet met elke ont snapping mee. Inderdaad wordt het dan een stuk makkelijker om te winnen", bekende Stam ruiterlijk. In de bijzondere levendige wed strijd over 40 kilometer viel Fausto de Marreiros het meeste op. De Wehkamp-rijder uit Am sterdam, die als Portugees aan de Winterspelen wilde deelne men maar zijn verzoek door de ISU niet zag ingewilligd, perste de ene na de andere demarrage uit zijn tanige lijf. Pas zes ronden voor het einde had hij succes. De Marreiros sloeg in korte tijd een fors gat. Alleen Arnold Stam, Piet Kleine en Arend Veenhof wisten hem te achterhalen. In de eindsprint misrekende De Mar reiros zich. „Ik had een misslag in de laatste bocht. Dat scheelde me een paar meter. Anders was ik nog dicht bij Stam in de buurt gekomen. Toch heeft hij ver diend gewonnen", vond De Mar reiros. die zich de rest van het seizoen op de 200 kilometerrace van de Oostenrijkse Weissensee en op de Finse alternatieve elf stedentocht wil gaan toeleggen. Noodlot De Marreiros laat niets aan het toeval over. In december werkte hij een trainingsstage af op Te- nerife. Deels als voorbereiding op de NK-afstanden. Op 28 de cember werd hij door een foute wissel gediskwalificeerd op de 10 kilometer. Exact een jaar eerder trof het noodlot hem ook in Hee renveen. Tijdens de driedaagse kwam hij ernstig ten val. Pezen en enkelbanden van zijn rechter voet waren door een schaats van een collega doormidden gesne den. De Marreiros keerde vorig seizoen niet meer terug op het ijs. „Ondanks alle tegenslagen is mijn conditie weer opperbest. De laatste weken is mijn vorm alleen maar gegroeid. Ik ga in ie der geval vol vertrouwen naar de Oostenrijkse Weissensee". zei hij. Bij de dames pakte Klasina Seinstra de zege. De Friese blon dine toonde zich verrassend de snelste in de massasprint. Jolan- da Grimbergen, die tweede werd, blijft eerste in het klasse ment. Alkmaar. Marathon, KNSB-Cup, mannen: 1. Stam (Kaatsheuvel), 2. De Marreiros (Haarlem), 3. Veenhof (Gieten). Klassement l. De Ronde 159,1. 2 Stam 149,3. 3. Huitema (Ro den) 133. Vrouwen: 1. Seinstra (Sint Johan- nesgai, 2. Jolanda Grimbergen (Rijnsburg). 3. Pasveer (Groningen). Klassement: 1. Jolanda Grimbergen 119,4, 2 Pasveer 105.1. 3 Seinstra 100.1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 13