Slechts bijrol voor Nederlanders Van der Sterren vrijwel kansloos PZC SpOrt VRIJDAG 21 JANUARI 1994 25 Oranje maakt een gul gebaar naar Limburg Jonge renners in wetenschappelijk circuit Derde plaats van de Wielen Alleen Haarhuis handhaaft zich bij Australian Open WK hockey in Utrecht Werkgroep Vlissingen zoekt bestuursleden MELBOURNE (NPA) - Zonder Richard Krajicek als kopman is het Nederlandse tennis veroor deeld tot een bijrol op de Au stralian Open. Na gisteren zit er in het enkelspel nog slechts een Oranje-klant: Paul Haarhuis. De kans bestaat dat de natio nale driekleur al na vijf dagen kan worden gestreken. Of zal Haarhuis achtereenvolgens Ivan Lendl en vervolgens Pete Sampras eruit meppen? Daar gelooft niemand in. Neder land beleeft de slechtste Austra lian Open sinds jaren. Drie jaar geleden stonden er twee spelers bij de laatste 16, Richard Kraji cek en Jan Siemerink. Het jaar daarop haalde Krajicek de halve finale tegen Jim Courier, die hij niet speelde vanwege een schou derblessure. Vorig jaar stonden nog altijd Siemerink en Miriam Oremans in de derde ronde, niet geweldig maar nog beter dan nu. Tan Siemerink en Jacco Eltingh namen gisteren rond het midda- guar afscheid van hun single-op- Dauwendaele rerrast tegen Oostkapelle 90STKAPELLE - Zaterdag- rierdeklasser Dauwendaele verraste gisteravond in een oe fenwedstrijd Oostkapelle. De Middelburgers waren in Oost kapelle met 0-2 te sterk voor de plaatselijke derdeklasser. Dauwendaele startte overdon derend en nam al na vijf minuten een 0-1-voorsprong door een tref fer van Marcel Astroh. Oostka pelle kwam daarna sterk terug, maar faalde in de afwerking. Zo laakte Wilfred Schipper de rech- terkruising en schoot Haro Ha- lelaar de terugspringende bal op ielinkerpaal. In de tweede helft ègde Stefan van Dongen bij een melle counter de 0-2-eindcijfers 1st. Wondercoach China verkoopt rijn geheim PEKING (Rtr) - China's wonder- toaeh Ma Jungren heeft donder dag opnieuw voor nieuws ge- »rgd. Een dag na zijn onthul ling over samenzweringen te len zijn succesvolle loopsters- P'oeg, bekend onder de bijnaam -Familie Ma", heeft hij zijn loverdrank verkocht aan een fa briek van voedingsmiddelen. De Chinese firma Guangdong linr betaalde tien miljoen yuan '2,2 miljoen gulden) voor de for- mule van de drank, die geduren- Je twintig jaar door Ma is ont- tikkeld onder de naam: „Het ge- keim tot innerlijke kracht van £et leven." Ma: „De vloeistof is leschikt voor de lichamelijke behoeften van de gewone Chi- sees." unr fabriceert melkprodukten babyvoeding. Het contract ~et Ma is het hoogste dat ooit in iuna werd gesloten met een in- fiduele burger. De atletiek- oach wees tot nu toe alle aan- rédingen uit binnen- en buiten- ®d op zijn patent af. Ma ver aarde al het geld te besteden kn de bouw van een nieuw trai ningscentrum. De firma besloot na nog eens een extra bedrag 125.000 gulden te schenken 'ior de verbetering van de leef- mstandigheden van zijn atle te, Wurgcontract van ndurain voor tv lADRlD (ANP) - Jose Miguel tchevarri. ploegleider van Mi- *1 Indurain, heeft de Spaanse kvisie TVE een wurgcontract "Wgelegd. Voor 500 miljoen 'seta's (9 miljoen gulden) is de ste wielrenner ter wereld be id dit jaar de Ronde van Span je rijden. Bovendien zal hij •til voor dat geld verplichten ■n aanval te doen op het we- riduurrecord van de Engels- Chris Boardman. treden en legden de vaderlandse hoop neer bij Haarhuis. Jan Sie merink had een hele goede over winning nodig om weer eens uit de schaduw te treden, die nu al zo'n twee jaar als een sluier over zijn fluwelen slagen hangt. De partij tegen Stefan Edberg in de tweede ronde van de Australian Open was de gelegenheid. Cen- tre-court, twintig graden, Sie merink in vorm en Edberg die zoals bekend bang is voor links- handers. Het moest nu maar eens gebeuren. Afknapper Het werd een afknapper van je welste. De 23-jarige Rijnsburger speelde in de eerste set onbevan gen, ging voor zijn slagen (vooral de returns) en pakte de eerste set in het goed gevulde, maar niet uitverkochte stadion van Flin ders Park. Vanaf dat moment ging het echter bergafwaarts met hem. De cijfers waren ont hutsend: 6-4. 2-6,1-6,1-6. In de kleedkamer had hij moeite om zich in te houden. Hij vertel de het niet aan de journalisten die buiten op hem wachtten, maar wel tegen zijn coach: „Ik heb tennisles gehad Siemerink was ontdaan, al speelde hij later op de officiële persconferentie weer de 'vrolijke Jan'. Hij is altijd het zonnetje in huis geweest. Maar in die kleed kamer was hij totaal anders. Sie merink: „Ik heb even gewacht om de pers te woord te staan, an ders zou ik er negatieve dingen hebben uitgefiapt. Ik was ont redderd. dacht: wat is er nou ei genlijk gebeurd? 6-2,6-1,6-1. dat is toch eigenlijk een pak slaag terwijl ik niet dat gevoel had. Zo slecht heb ik niet gespeeld." Hij had een rotgevoel, maar kon niet ontdekken of dat terecht was of niet. Hij troostte zich met de gedach te dat hij van een ijzersterke Ed berg (tweevoudig kampioen in Melbourne) had verloren. „Ed berg ging na een matig begin enorm goed spelen en als hij zo doorgaat wint hier niemand van hem." Eltingh speelde een ongelukkig duel tegen de Australische belof te Patrick Rafter: 6-4,6-4. 6-4. De 23-jarige Heerdenaar voelde zich niet de mindere van de man die in Australië Pat Cash moet ver vangen. ..Ik heb op een paar punten verloren." Melbourne, Australian Open, 11 mil joen gulden: Mannen, enkelspel, tweede ronde: Edberg (Zwe/4) - Sie merink (Nedi 4-6 6-2 6-1 6-1. Rafter i Aus- Eltingh (Nedi 6-4 6-4 6-4. Mus ter <Oos 6i - Carlsen (Den) 64 6-4 6-2. Martin i VSt'9i - Bjorkman tZwei 6-3 6- 4 6-0, Volkov Rus/121 - Fromberg i Aus i 7-6 6-3 6-3. Novacek iTsj'14> Wahlgren iZwei 64 7-6 7-6. Mronz (Dun - Boetsch (Fra'16t w.o Boetsch ziek. Raoux Fra i - Kuhnen Dui 6-2 7- 5 64. Wilander(Zwe) - Delaitre(Fra)6- 1 2-6 7-5 64. Jonsson (Zwei - El Ayna- oui (Mar) 7-6 6-7 6-16-3. Santoro (Frai- Gilbert, (Fra) 7-5 2-6 7-5 6-0. Svensson (Zwe) - Pescosolido (Ita) 6-2 7-5 7-5. Holm (Zwei - Woodbridge (Aus) 6-4 7- 6 5-7 4-6 7-5, Daufresne (Bel) - Enqvist (Zwe) 6-3 6-2 7-6, Washington (VSt) - Tsjerkasov (Rus) 6-4 2-6 5-2 afgebro ken wegens regen, Antonitsch (Oos) - Morgan (Aus) 7-5 1-0 opgave Morgan. Dubbelspel, eerste ronde: Davids/ Norval (Ned/ZAf714) - Borwick'Youl (Aus) 5-7 7-5 6-4, Siemerink/Vacek (Ned/TsJ) - Kinnear/Thorne (VSt) 6-0 7-6. Wouwen, enkelspel, tweede ronde: Sanchez-Vicario (SpaH) - Wang iTai) 6-2 6-4. Sabatini (Arg/4> - Medvedeva (Oek) 6-1 3-6 7-5. Novotna(Tsj 5> - Ke- lesi iCan) 6-3 6-1 Maleeva-Fragnière iZwi/8i-Cristea<Roe>5-7 64 64. Pier ce Fra-9) - Harvey-Wild i VSti 6-7 7-5 6- 3. Magdalena Maleeva (BuL'14i - Sa- wamatsu i Jap) 6-2 1-1 afgebroken we gens regen. Tedjukusuma (Indoi - Ta- rabini Argi 6-2 7-6, Taylor (Aus i - Sin ger (Dui) 7-5 4-6 7-5. Reinstadler(Aus) - Dahlman (Firn 6-3 4-6 7-5. Hack (Dull - Austin (VSt) 6-1 5-7 6-2, Gross man (VSti - Ignatieva <WRu> 6-1 6-0. Ferrando I ta- Whitlinger (VSt) 6-4 6- 1, Zardo (Zwi) - Basuki (Indo) 6-2 7-6, Appelmans (Bel) - Labat (Arg) 6-2 6-3, Likhovtseva (Kaz) - Smashnova (Isr) 2-6 6-2 6-1Gigi Fernandez (VSt) - Ka- mio (Jap) 6-3 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Mary Joe Fernandez/Garrison (VSt/6) - Boog- ert/Muns-Jagerman (Ned) 6-4 6-2. Bollegraf/Graham (Ned/VSt/10) - Ka- terina Maleeva/Rittner (Bul/Dui) 7-6 6-3 BUNNIK (ANP) - De toernooien om de wereldtitels hockey (mannen en vrouwen) zullen in 1998 in Utrecht worden gehou den. Dat heeft het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) donderdag tij dens een vergadering op het bondsbureau in Bunnik beslo ten. De andere kandidaatsteden waren Amstelveen en Den Haag. De Internationale Hockey Fede ratie (FIH) gunde de organisatie van de beide toernooien op 9 ok tober van het vorig jaar aan de KNHB, die in 1998 zijn honderd jarig bestaan viert. WIJK AAN ZEE (NPA) - Jan Timman blijft in zijn strijd met Joel Lautier om een plaats in de tweede ronde van de kandida tenmatches in de race. Na de re mise van gisteren staat het 2-2. Paul van der Sterren daarente gen zag zijn kansen, op de helft van het toernooi, slinken. Hij verloor in de vierde ronde op nieuw van Gata Kamsky en staat met 1-3 achter. Timman had het in Wijk aan Zee met zwart niet moeilijk. Zijn Franse tegenstander deed geen enkele moeite om openingsvoor deel te behalen en reeds na 20 zetten stond de remise praktisch vast. Lautier rekte de strijd on nodig tot de 55e zet, uiteraard zonder iets te bereiken. VLISSINGEN - De VC Vlissin- gen is nog steeds te redden. Die conclusie werd gisteravond door de werkgroep van de club getrokken na koortsachtig overleg. „Op financieel gebied komen we er wel uit. Het groot ste probleem is om voor de alge mene ledenvergadering van maandag een sterk bestuur te presenteren", meent Tonnie Hendrikse, voorzitter van de werkgroep. Naast het vormen van een repre sentatief bestuur dient VC Vlis- singen voor maandag 15.000 gul den aan achterstallige contribu ties op te halen bij de leden. Ook moet er voor die tijd 20.000 gul den worden opgehoest, zodat het huidige seizoen geen tekort oplevert. Voldoet de roemruchte amateurclub niet voor maandag aan deze eisen, dan zal de be- van onze schaatsmedewerker MIDDELBURG - Maandag avond zijn op de kunstijsbaan in Den Haag de laatste wedstrij den gehouden in de marathon- competitie.In de A-categorie kwam Leon van de Wielen uit Zierikzee opnieuw goed uit de strijd tevoorschijn. Hij finishte in de kopgroep van vier man uiteindelijk als derde. Winnaar Tweede plaats Van de Velde LISSE - De Zeeuwse dressuu- rindoorkampioene Liesbeth van de Velde behaalde tijdens de selectiewedstrijd voor de Ne derlandse junioren equipe een fraaie tweede plaats. De 17-jarige Kruiningse ama zone stuurde in Lisse Alonso naar een totaal van 63.17 pro cent. Kirsten Beckers uit Put- tershoek, met Fallriver, legde met een score van 63.5 procent beslag op de eerste plaats. Met dit resultaat heeft Liesbeth van de Velde een belangrijke stap gezet naar een definitieve selectie voor de nationale jeugd- ploeg. Sir Matt Busby overleden MANCHESTER (RTR) - Sir Matt Busby, de befaamde oud- coach van Manchester United, is donderdag in z'n slaap overle den. Sir Matt, die met de huidige Engelse landskampioen in het gloriejaar 1968 de Europa Cup veroverde, was 84 jaar. Badminton Tokyo. Open Japanse titelstrijd. Mannen, eerste ronde: ,Van Dyk (Ned) - Mainaky (Inoi 15-6 11-15 15-12. Kukasemkij (Thai - Bruil (Ned) 15-2 154: tweede ronde Van Dijk - Yeng Shyong (Tan 15-8 15-7. Dubbelspel, eerste ronde Liu/Lin (Tai) - Michels/ Lia (Ned/Nooi 15-8 15-5 Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde Van den HeuveL'Bengtsson (Ned/Zwei - Mya- mura/Matsuda (Jap) 15-11 16-18 15- 12. Kunstrijden Kopenhagen. EK: IJsdansen, stand na originele programma (rumba): 1 Torvlll/Dean (GBri 1,6, 2. Oesova/ Zhoelin (Rus) 1,6,3. Gritsjoek/Platov (Rus) 2,8, 27. Chaudhurtl/'t Hart (Ned) 27,4. Mannen, eindstand: 1 Petrenko (Oek) 1.5, 2 Zagorodnioek (Oek) 3.5. 3. Oermanov Rus) 6 Sportprijsvragen Den Haag. Lueky 10 van donderdag 20 januari. 9-13-22-24-26 28 - 31 - 32 - 34 - 39 41 -43-47-48-49 59-62-68-71 -80 (onder voorbehoud i Voetbal Vigo. Oefenwedstrijd: Spanje - Por tugal 2-2 il-Oi. 43 Salinas 1-0. 72, Lo- uezl -l (e.d 77. Juanele Castano 2-1, Van der Sterren had een heel zware middag. Gata Kamsky zette hem in een orthodoxe nul variant zodanig onder druk dat de 'arme' Nederlander het met zijn klok aan de stok kreeg. Dit werd hem fataal na de 39e zet. maar tot zijn troost moet wor den gezegd, dat zijn stelling op dat moment weinig kansen op redding bood. Wijk aan Zee. FIDE-kandidalenmat- ches. vierde ronde: Lautier (Frai Timman (Ned) 1/2-1/2 (stand 2-2), Kamski (VSti - Van der Sterren (Nedi 1-0 (3-1). Kramnik (Rusi - Yudasin (Isri 1/2-1/2 (2 1/2 - 1 1/2), Joesoepov (Dui) - Anand (Ind) 1-0 (1 1/2-2 1/2). Gelfand (WRu) - Adams (GBr) 1-0 (2 1 /2 - 1 1/2), Khalifman (Rusi - Salov (Rus) afgebroken (1/2 - 2 1/2 - 1 afgebroken partij). windvoerder mr Van Everdin- gen op dinsdag het faillissement aanvragen. „Leiders, trainers en mensen van de werkgroep zullen de le den zelf aanmanen om voor maandag in ieder geval hun con tributie te voldoen, Verder is het tekort van 20.000 gulden ook niet onoverkomelijk De be windvoerder eist ook dat hij dinsdagochtend 5.000 gulden contant in zijn hand krijgt voor zijn eigen kosten. Als we alles bij elkaar leggen, lukt dat ook wel. Sommige elftallen hebben al geld toegezegd. De veteranen- commissie geeft bijvoorbeeld 1.000 gulden", aldus Hendrikse. Het zal volgens Hendrikse voor namelijk moeilijk worden om een voorzitter en een penning meester te vinden ..Maar daar hebben we nog enkele dagen de tijd voor werd Michel de Kroon uil de Hoekse Waard. Van de Wielen wist in het eind klassement. ook al heeft hij maar aan twee van de totaal zes marathons deelgenomen, de zes de plaats te bezetten. Winnaar van het eindklassement is Jan de Roon uit Rockanje. In de B-categorie wist Cees Hoo- gerland zijn goede klassering in het klassement niet vast te hou den Mede door een valpartij kon hij geen punten toevoegen aan zijn totaal. In het eindklasse ment is de koppositie voor Ste fan Vollering uit Pijnacker ter wij! Hoogerland uiteindelijk als vierde eindigt in de eindstand. Bij de veteranen bleef het tot de laatste wedstrijd toe spannend. Ook leden van ijsclub 'de Poel' uit Goes namen deel aan diverse ontsnappingspogingen. Uitein delijk eindigde de wedstrijd in een massasprint waarin Cees van Noort uit Pijnacker zijn schaatsen als eerste over de fi nishlijn duwde. Vijfde werd Flip Salomé uit Breskens en Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke achtste. In het eindklassement is Siep Kuiper uit Goedereede winnaar. De plaatsen zeven, acht en negen waren respectievelijk voor de 'Poel'-leden Flip Salomé. Henk van der Weyden en Arjaan van de Kreeke. Oefenduel VLISSINGEN - Rillandia speelt morgen zaterdag i een oefen wedstrijd tegen Arnemuiden. Het voetbalduel wordt gespeeld in Rilland en begint om 14.30 uur. 83 Oceano 2-2 (strafschop) Scheids rechter Baldas (Ita). Toeschouwers: 32.000 Gele kaart: Guerrero en Sali nas iSpai. Nogueira (Por) San Diego. Californic. oefeninter land WK: Costa Rica - Noorwegen 0- 0. San Diego, Californie. oefeninter land WK: Mexico - Bulgarije 1-1 (0-0). 53 Hermosillo 1-0. 78. Balakov 1-1 (strafschop). Toeschouwers: 56 222 Volleybal Miami. Florida, World Beach Invita tional: Vrouwen, derde ronde: Kooy /Paterson (Nedi - PottharsfHuygens (Aus) 16-17. vierde ronde: Kooy/Pa- terson - Isabel/Timm (Bra) 3-15. Ne derland vierde in poule. Jekalerinenburg. Vrouwen, Europa Cup I, achtste finales. Jekalerinen burg (Rus) - VVC (Ned) 3-1 (15-3 15-3 11-15 15-2). Eerste wedstrijd 3-0, WC uitgeschakeld. Wielrennen Ronde van Mexico, open: vierde etappe, ploegentijdrit San Luis Po- tosi: 1 Motorola 22 km 26 20. 2 Ar- tiach op 0.46. 3. Carrera 0.55. De Me xicaan Gonzalez is leider gebleven Zeilen Auckland, Whitbread Zeilrace om de Wereld, tussenstand derde etap pe: l. New Zeeland Endeavour iNZe; 532 mijl van Auckland. 2. Tokyo (Jap: 533. 3. Yamaha (Jap) 539 SCHIPHOL (NPA) - Op ini tiatief van Jan Wouters staan de spelers van het Ne derlands elftal de wed strijdpremie van de woens dagavond gespeelde inter land tegen Tunesië af voor de slachtoffers van de wa tersnoodramp in Limburg. Dat gulle gebaar deden de internationals, nadat be kend werd dat de benefiet wedstrijd tussen Oranje en een selectie van Limburgse profs op 16 februari In Venlo geen doorgang vindt. Het gaat daarbij om circa vierduizend gulden per spe ler, maar de helft van de pre mie moeten de spelers stor ten in het CFK, het spelers fonds. Binnenkort wordt er derhalve 32.000 gulden ge stort op giro 777. Op weg van Tunis naar Am sterdam werd ook maar met een besloten de volgende maand niet af te reizen naar Athene voor een oefeninter land tegen Griekenland. Om overbelasting van de spelers te voorkomen, liet Cees Wol zak op Schiphol weten. De voetbalbond had inmid dels signalen gekregen van verontruste clubtrainers, die niet stonden te springen om de spelers elke maand voor Oranje af te staan. Advocaat stemde er daarom mee in het toch al overladen program ma in de aanloop naar het WK met één wedstrijd in te korten. De volgende inter land staat nu geprogram meerd voor 23 maart in Glas gow tegen Schotland. Jan Siemerink gaat letterlijk en figuurlijk ten onder tegen Stefan Edberg. Cees Priem gaat samenwerken met topamateurploeg van Egbert Koersen van onze verslaggever Frits Bakker GEERTRUIDENBERG - Jon ge honden en oude glorie moe ten de ideale combinatie vor men in de wielerploeg van Cees Priem. De TVM/Bison ploeg, die gisteren in Ford Sint Gertrudis in Geertrui- denberg werd gepresenteerd, gaat de weg op met een einde lijk weer herstelde twee-een heid. Gert Jan Theunisse is bij Priem nooit tot opzienbaren de resultaten gekomen. Dit jaar trekt hij naar de Tour met Steven Rooks, die bij TVM voor een krap salaris nog een contract kreeg. Met de twee routiniers is er weer een sprankje hoop op internatio nale wielersuccessen. Priem kondigde bovendien een ver regaand samenwerkingsver band aan met de amateur- ploeg Koga Mïyata. Twee dagen na Peter Post klonk opnieuw een noodkreet vanuit het profpeloton. Cees Priem beseft net ais Raas en Post dat de nationale wielere- lite in de klassiekers en de gro te ronden de slag heeft gemist. De jonge profs zijn kennelijk nog niet rijp of missen gewoon de kwaliteit om zich met de top te meten. Priem wil die malaise nu doorbreken. Niet in navol ging van Post en Raas, die met een budget van een miljoen een jongerenploeg gaan op starten. Cees Priem kiest met TVM voor een opleidingsinstituut, in nauwe samenwerking met Koga Miyata. Egbert Koersen, die de beste amateurploeg van Nederland leidt, was bij de pre sentatie van TVM om dat te onderstrepen. Priem en Koer sen verwachten veel van het project. Temeer omdat voor de opleiding van die renners ook een medisch team van het Sint Joseph-ziekenhuis in Eindho ven ingeschakeld. Jan Hoogsteen, cardioloog in Eindhoven: „Wij hebben in de afgelopen jaren ervaring opge daan met het testen van duur- sporters. Die ervaring gaan we nu ook in de wielersport ge bruiken. Het is de bedoeling dat we een tiental renners drie jaar lang begeleiden en scree nen. Dat zijn renners die wor den aangeleverd door Egbert Koersen. Wij gaan weten schappelijk de kwaliteiten be palen. we testen uit of de ren ner bijvoorbeeld fysieke capa citeiten bezit, of mentale weer baarheid. Het is aan de hand van meetpunten en tests aan te geven of een renner de na tuurlijke aanleg heeft om een Vier renners uit de ploeg van Cees Priem bij de presentatie, vlnr nieuwkomer Steven Rooks, Gert Jan Theunisse, Belgisch kampioen Alain van den Bossche en Johan Capiot. foto ANP klimmer, een tijdrijder of een sprinter te worden." Met die wetenschappelijke aanpak denkt Priem miskopen te kunnen uitsluiten. „We zijn tot nu toe altijd van eigen in tuïtie uitgegaan met het con tracteren van renners. TVM haalde elk jaar dne of vier jon ge renners in de ploeg van wie we de hoop hadden dat ze de overstap aankonden. Soms ha len ze het wel, heel vaak ook niet. Het risico van miskopen wordt nu veel kleiner, omdat ze in het ziekenhuis eerst weten schappelijk worden gescreend. We gaan dus testen of ze inter nationaal kunnen doorbreken. Ik heb al een paar jonge ama teurrenners uit de ploeg van Koersen, maar vanaf nu gaan we de samenwerking nog ver der aanhalen." Egbert Koersen: „Jonge cou reurs kunnen mij vragen om dat medische circuit te doorlo pen. Ik zal dan eerst zelf bepa len of ze tenminste over aanleg beschikken en ze daarna ver der helpen." Cees Priem: „Wij krijgen na twee. drie jaar een renner die volgens de test een profcarrière aankan." Koer sen: „Ik wil meehelpen aan de opbouw en opleiden voor Priem. Hij is eindelijk een ploegleider die het professio neel aanpakt. Post ('ik kan de naam bijna niet uit m'n keel krijgen') slaakt maar wat kre ten. Hij weet niet wat er in het amateurpeloton te koop is." Volgens Priem gaat het niet al leen om jonge, talentvolle ren ners uit Nederland. Zijn oplei dingsinstituut zal zich ook ver der uitstrekken. „Ik heb er met Jesper Skibby en Dag-Otto Lauritzen over gesproken. Die jongens gaan voor ons in Dene marken en Noorwegen rondkij ken. En we hebben ook al ver zoeken uit Frankrijk van jonge renners. Maar het is natuurlijk in eerste aanzet bedoeld om het Nederlandse wielrennen uit het slop te krijgen." Flitsend De TVM-ploeg. die voor een flitsende presentatie zorgde, beschikt dit jaar over een bud get van zeven miljoen. De hoofdsponsor kondigde aan nog tenminste twee jaar in de wielersport te blijven. Direc teur Bos: „We bekijken elk jaar na de Tour de publiciteits- waarde van de ploeg en beslis sen dan over doorgaan." Cees Priem: „De grote kracht van onze ploeg is. dat we over veel goede sponsors kunnen be schikken. We gaan niet over de kop als er één afvalt. Door die spreiding kunnen we nu ook het project met Koga Miyata steunen. Ik verwacht er enorm veel van. Egbert Koersen heeft al vaak renners opgeleid, die qua karakter en mentaliteit precies in onze ploeg passen." Cees Priem rijdt met zijn ploeg in 1994 twee grote etappekoer sen: de Ronde van Spanje en de Tour de France. Daarnaast gokt hij met renners als Skib by, Capiot, Rooks en Harme- ling op de klassiekers. Gert- Jan Theunisse krijgt minder vrijheden om zich af te zonde ren in lange trainingskampen op Tenerife en l'Alpe d'Huez. Met Rooks heeft Priem ook strakke afspraken. De 33-ja- rige Noord-Hollander, die vo rig jaar in dienst van Festina zijn marktwaarde dramatisch zag dalen, rijdt bij TVM/Bison voornamelijk op basis van een premiestelsel. „Ik heb hem precies verteld wat hij wel en wat hij niet moet rijden", maakt Priem duide lijk. „Rooks mag aantonen dat hij nog niet is opgebrand. En met Theunisse samen mogen we best nog wat van hem ver wachten." Rooks: „Ik ga me vooral richten op de voor jaarsklassiekers. Kijken of ik daar nog kan vlammen. Dan neem ik even rust. Ik doe de Ronde van Spanje niet. om me helemaal voor te bereiden op de Tour." De TVM-ploeg bestaal uit de vol gende renners: Maarten den Bak ker (Nedi. Jeroen Blijlevens (Nedi, Alain van den Bossche (Beli. Johan Capiot (Beli. Rob Harmeling(Ned), Tristan Hoffman (Nedi. Servais Knaven (Nedi. Dag-Otto Lauritzen (Noo). Roland Meier (Zwi), Robert Millar (Sell). Danny Nelissen (Ned), Peter Meinert Nielsen (Den), Ste ven Rooks (Ned), Martin van der Steen (Ned), Jesper Skibby (Den), Scott, Sunderland (Aus), Bart Vos kamp (Ned), Gert-Jan Theunisse (Ned), Bo Hamburger (Deni. Belangrijkste wedstrijden die de ploeg rijdt: Omloop het Volk, Tir- reno Adriatico, Milaan-San Remo, Internationaal Wegcriterium, Ron de van Vlaanderen. Gent-Wevel- gem, Parijs-Roubaix. Luik-Baste naken-Luik. Waalse Pijl. Amstel Gold Race. Ronde van Spanje. Henninger Turm. Ronde van Mid den-Zeeland. Midi Libre. Ronde van Zwitserland. Nationale kam pioenschappen. Ronde van Frank rijk. San Sebastian-San Sebastian. Leeds Classic. Ronde van Neder land, Kampioenschap van Zurich. Parijs-Brussel. Parijs-Tours. Ron de van Lombardije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 37