Super op locatie bad Oostburg Dansz zoekt nieuw talent J. Kruize ontkent aantijging PvdA in raad Oostburg Scholen Oostburg willen augustus '95 samen verder Hulster commissie tegen renovatieplan Keldermanspoort Weemaes kapittelt Studiecentrum over over geldproblemen VVD Terneuzen wil aandacht voor boer in plan buitengebied Grossier wil sportcomplex De Veerhoek kopen voor nieuwbouw van onze verslaggever OOSTBURG - Het levensmid- delenconcern Unigro wil het Oostburgse sportcomplex De Veerhoek kopen. De moeder maatschappij van Super en Al- di laat onderzoeken of de loca tie geschikt is voor de bouw van een supermarkt. De gemeente Oostburg is hierover serieuze onderhandelingen begonnen met de grossier. Binnen dat kader wordt beke ken of er achter het hoofdge bouw van scholengemeenschap 't Zwin aan de Nieuwstraat een nieuwe sportvoorziening kan worden gebouwd. De weide grond is in eigendom van het mi nisterie van onderwijs en zou dus door de gemeente moeten worden aangekocht. De eerste contacten over een dergelijke transactie zijn op niets uitgelo pen. in verband met een te hoge vraagprijs, aldus een woordvoer der. Een andere optie die wordt onderzocht voor nieuwbouw van het zwembad en de sporthal, be treft de locatie naast de gemeen telijke sportvelden aan de Bal juw Veltersweg. Het plan van Unigro zou een uit komst kunnen betekenen voor de zwembaden-problematiek waarmee Oostburg al enkele ja ren worstelt. Burgemeester en wethouders wilden in februari 1993 niet verder gaan dan reno vatie van het bassin in De Veer hoek. Een meerderheid van de raad dwong uiteindelijk een uit breiding van het huidige bad af. Begin december vorig jaar werd daarover binnen de gemeentelij ke Stuurgroep Zwembaden op grote lijnen overeenstemming bereikt. Botsing op kruispunt HULST - Op de kruising Van der Maelstedeweg/Koolstraat/ Clingeweg in Hulst botsten donderdagmiddag om 12.00 uur twee auto's op elkaar. Een 26-ja- rige man uit Clinge reed met zijn voertuig over de Clingeweg en vergat voorrang te geven aan een 40-jarige automobiliste uit Kapellebrug. Beide wagens raakten zwaar be schadigd en de man uit' Clinge moest met verwondingen aan het hoofd in ziekenhuis De Hon- te in Terneuzen worden opgeno men. Projectmanager T. van Rooy van Unigro bevestigt de belang stelling voor het sportcomplex. Volgens hem 'zijn de stekken ge stoken'. maar bestaan er nog geen concrete plannen. Het ste debouwkundig adviesbureau RBOI in Middelburg onderzoekt in opdracht van Unigro de meest geschikte locatie voor de bouw van een grote supermarkt in Oostburg. Van Rooy verwacht dat de inventarisatie eind fe bruari gereed is. waarna op nieuw met de gemeente wordt onderhandeld. Verantwoordelijk wethouder L. Cuelenaere-Faes (CDA. sport en welzijn) wilde donderdag desge vraagd niet ingaan op de contac ten met Unigro. De gemeente raad werd 's avonds na afloop van de openbare vergadering in een besloten bijeenkomst geïn formeerd over de laatste stand van zaken rond het zwembad. Hoeveel geld er met een even tuele verkoop van en nieuw bouw van De Veerhoek is ge moeid. is nog niet duidelijk. Uit het oogpunt van kostenbeper- king en bundeling van sport- voorzieningen zou de optie van de Baljuw Veltersweg het meest voor de hand liggen. Een nood zakelijke uitbreiding en verbete ring van het huidige complex komt naar verwachting neer op zo'n vijf miljoen gulden. Dat geld is de gemeente waarschijnlijk ook kwijt bij nieuwbouw, maar daar staat dan wel een modern gebouw tegenover, luidt één van de afwegingen. Unigro liet een jaar geleden ook al doorschemeren in de markt te zijn voor de bouw van een super markt in Oostburg. Het concern toonde belangstelling voor het terrein op de hoek van de Brede- straat en de Trageldam. In okto ber zag de grossier echter af van dit plan. omdat de voorkeur werd gegeven aan een locatie in het westelijk deel van de Een- hoornstad. Het terrein van De Veerhoek naast concurrent Al- bert Heijn past in dat plaatje. Unigro, de moedermaatschap pij van Super en Aldi, wil een supermarkt bouwen op het ter rein waar nu het Oostburgse sportcomplex De Veerhoek staat. foto Charles Strijd van onze verslaggever OOSTBURG - De gesprekken over de fusie van de Oostburgse scholengemeenschappen Oostdijke (vbo) en 't Zwin (mavo, havo, vwo) worden op korte ter mijn hervat. Vertegenwoordigers van beide school besturen hebben er alle vertrouwen in dal het nieuwe instituut 1 augustus volgend jaar kan begin nen. De bedoeling is dat het bestuur van Oostdijke en 't Zwin vóór oktober de onderhandelingen afronden. Te gen die tijd moet een gezamelijke fusie-aanvraag zijn ondertekend en verstuurd naar het ministerie van on derwijs. De gesprekken over de vorming van één brede scholengemeenschap voor West-Zeeuwsch-Vlaande- ren liepen juni vorig jaar vast. Het onderwijzend per soneel van 't Zwin blokkeerde het overleg, omdat er naar mening van de leerkrachten nog teveel onduide lijkheid bestond over hun rechtspositie en toekomst als docent op de nieuwe school. Het voorbereidings proces vergde volgens hen meer onderzoekstijd. Het Zwin-bestuur besloot daarop de voorgenomen fusie datum van 1 augustus 1994 los te laten. Volgens voorzitter burgemeester J. Kruize worden ui terlijk begin februari de nodige vergaderstukken ver stuurd naai' de verschillende geledingen binnen de scholen. Ook secretaris H. Verhage van het Oostdijkse bestuur is positief gestemd. Hij verwacht dat het dit keer wel tot een wederzijds fusiebesluit komt. „Najaar 1993, na de negatieve beslissing van 't Zwin, hebben we informeel de koppen bijelkaar gestoken. Toen "zijn de meeste hindernissen weggenomen. Het zag er goed uit. Ik ga ervan uit dat het traject dat we nu nog voor 1 oktober moeten bewandelen, louter dient om de puntjes op de i te zetten. Aan ons zal het niet liggen. De bal ligt bij 't Zwin", aldus Verhage. van onze verslaggever HULST - De leden van de com missie financien van de ge meente Hulst staan sceptisch tegenover het collegevoorstel om 40.000 gulden vrij te maken voor het opstellen van een reno vatieplan voor de Keldermans poort. De commissieleden vin den 40 mille erg veel geld en zouden liever zien dat bij het re noveren van de poort bij voor baat voor de minimumoptie wordt gekozen. Het raadslid W. F. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belan gen) verklaarde donderdag avond tijdens een vergadering van de commissie financiën dat er voor het uitvoeren van een duur restauratieplan toch geen geld beschikbaar is. De Brou wer: „We moeten dus wel voor een minimumoptie kiezen en dat betekent het consolideren van de poort in de huidige staat zonder te restaureren. Zo'n reno vatieplan is dus niet meer nodig, want we weten al waar we aan toe zijn." De raadsleden W. de Kayser iWD) en mevrouw A. Hegger (PvdA) waren dezelfde mening als De Brouwer toegedaan. Maar volgens wethouder P. Weemaes moet het onderzoek ook worden uitgevoerd als bij voorbaat vast staat dat voor de minimumoptie wordt gekozen. Weemaes: „Want voordat we met de werk zaamheden kunnen beginnen is het noodzakelijk om te weten wat er van minuut tot minuut moet gebeuren en welke kwali teitsnormen we dienen te hante ren." De Brouwer liet zich echter niet overtuigen door Weemaes. Hij hield er namelijk rekening mee dat op het moment dat de reno vatie kan beginnen de uitkomst van het onderzoek al lang ach terhaald is. SLUISKIL Back in time-avond - In zaal Dallinga in Sluiskil wordt zaterdag 22 januari de eerste Back in time-avond gehouden, een muziek- en ontmoetings avond voor mensen die de mu ziek uit de vijftiger en zestiger ja ren een warm hart toedragen. De feestzaal wordt in stijl aange past met juke-boxen en flipper kasten. Kleding en haardracht moeten het beeld completeren. De avond wordt opgeluisterd door twee orkesten, de in Sluis kil bekende Yankee Doodle Ses sion en de band Nightflyer. Van af 13.00 uur zijn er kapsters in de zaal om de haardos van de da mes in de perfecte gewatergolfde stijl te krijgen, de heren kunnen zich een heuse vetkuif laten aan meten. Back in time begint za terdag om 20.00 uur. van onze verslaggever HULST - Als het Zeeland Stu diecentrum in de toekomst nog eens financieel in de knel raakt, willen de portefeuillehouders financien van de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten tijdig geïn formeerd worden. De Hulster wethouder P. Weemaes ver klaarde donderdag tijdens een vergadering van de commissie financiën dat hij en zijn colle ga's zeer gepikeerd waren dat ze uit de krant moesten vernemen dat het studiecentrum een ex ploitatietekort van 1,2 miljoen gulden heeft. „Het bestuur en de directie van het studiecentrum hadden ons veel eerder moeten inlichten over de financiële perikelen", verklaarde Weemaes. „Want. de liquiditeitsproblemen zijn al sinds oktober bekend. Die gang van zaken accepteren we niet nog een keer. De acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten staan na melijk gezamenlijk voor een be drag van twee miljoen gulden garant voor het studiecentrum en dan heb je het recht om op de hoogte te worden gehouden van de stand van zaken." Weemaes liet de leden van de Hulster commissie financien we ten dat hij en zijn collega's woensdag van het bestuur en de directie van het studiecentrum te horen hadden gekregen dat het niet alleen bij de inkomsten kant. maar ook bij de uitgaven kant was fout gegaan. Zo zouden er vorig jaar aanzienlijk meer personeelskosten gemaakt zijn dan in 1992. van onze verslaggever GOES - De stichting Dansz is op zoek naar nieuw ballet- en danstalent. Door het vertrek van vijf geroutineerde leden in september dreigt het artis tieke draagvlak van de groep broos te worden. Er moet no de nieuw bloed bij. Om die re den houdt Dansz zaterdag 22 januari een auditie in Goes, waar belangstellenden hun kunsten kunnen vertonen. Dansz bestaat in oktober tien jaar. Dat jubileum wil de groep vieren met een toernee langs een aantal Zeeuwse theaters. De stichting is van plan een speciale voorstelling op de planken te brengen. Maar daarvoor is het noodza kelijk dat het aantal ervaren dansers in de groep toeneemt. Volgens artistiek leidster Lia Sorber dreigt een tekort in die categorie, vooral omdat jon gere dansers op een bepaald moment de provincie verla ten om elders te studeren. „We hebben grote behoefte aan kundige dansers van achttien jaar en ouder, men sen die een behoorlijke trai ning hebben gehad. Die vor men de ruggegraat van Dansz." Dansers die zaterdag een goed juryrapport krijgen en een plaats in de groep am biëren. kunnen dan ook direct mee doen aan de voorberei dingen voor de jubileumvoor stelling. Aderlating Het vertrek van vijf gerouti neerde dansers betekent een behoorlijke aderlating voor het semi-professionele dans gezelschap. Sorber zegt dat het moeilijk is aan goede op volgers te komen. „Het mees te talent in Zeeland hebben we al in huis. maar ik heb de indruk dat er nog onbenutte kwaliteit zit in Walcheren. Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland. Af stand en dus vervoer spelen natuurlijk een rol; we repete ren in Goes. Aanwas blijft een probleem. Leden gaan weg voor hun studie, vanwege hun leeftijd om omdat ze het niet meer kunnen opbrengen. Sommigen bekwamen zich verder aan balletacademies: die ben je dus ook kwijt." De auditie richt zich niet lou ter op gevorderde dansers; ook beginners zijn welkom. Want Dansz wil de groep uit breiden van 25 naar 30 leden, zodat de continuïteit beter is gewaarborgd. Pr-medewerker Ronald Denkelaar onder streept dat nieuwkomers die nen te beseffen waaraan ze be- De stichting Dansz hoopt nieuw danstalent te kunnen aantrek ken om zo het artistieke draagvlak te vergroten. foto Willem Mieras ginnen. „Motivatie is belang rijk. Per week moet minimaal vijf uur worden getraind. Het is niet de bedoeling dat we dansers krijgen die vertellen dat een training ongelukkig uitkomt, omdat ze op dat mo ment net moeten tennissen. Ze moeten veel inzet tonen en op het podium alles geven. Ook zijn ze hun vrije zaterdag kwijt, die dag wordt gerepe teerd met de groep." Smaak publiek Sorber schetst nog een ander probleem: de belangstelling voor dans als kunstvorm laat te wensen over. Afgelopen zondag sprak het Dansz-be- stuur hierover met semi-pro fessionele dansgezelschap pen uit het hele land. Het is overal hetzelfde liedje. De dansgezelschappen spraken af zich meer te bekommeren om de smaak van het publiek. Sorber zegt dat de moderne dansen te professioneel van opzet zijn om het grote pu bliek te kunnen boeien. „Veel van wat we deden, kwam uit de dansers zelf voort. Voor het mensen in de zaal was het vaak te abstract. Daarom moeten we herkenbare ele menten in onze choreogra fieën stoppen. Ik denk dan aan hiphop, house en zelfs me- talmuziek. In het jubileumop treden zul je die stijlen terug zien." De auditie wordt zaterdag vanaf 14.30 uur gehouden in de Goese balletstudio Free, waai' Dansz repetitieruimte huurt. PvdA houdt in Oostburg reeks bijeenkomsten OOSTBURG - De Pvda West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt van 24 januari tot en met 10 fe bruari twaalf themabijeenkom sten voor verenigingen, instel lingen en burgers uit de ge meente Oostburg. De zittingen worden gehouden in Oostburg. De reeks begint maandagavond om 20.00 uur in het Rode Kruis- gebouw. De overige bijeenkom sten worden, met uitzondering van dinsdag 8 februari (Den Hoekzak), gehouden in gebouw Pro Rege. Per avond wordt een specifiek beleidsonderdeel behandeld - variërend van jongerenzaken, ouderenkwesties en milieu tot toerisme - waarover betrokke nen hun mening kunnen geven. De bedoeling is dat de PvdA de visie van de achterban mee neemt bij de opstelling van het definitieve programma waar mee de sociaal-democraten in Oostburg de gemeenteraadsver kiezingen ingaan. De West-Zeeuws-Vlaamse par tijkring heeft een kleine twee honderd verenigingen en instel lingen aangeschreven met het verzoek mee te denken over het fractiebeleid voor de komende vier jaar. Voorstelling van circus afgelast TERNEUZEN - Het optreden van Circus Custers op woensdag 26 januari in het Zuidlandthea- ter in Terneuzen gaat niet door. Twee spelers van het circus heb ben deze week een ongeluk ge had en kunnen niet optreden. Als vervangende voorstelling heeft het theater 'Vliegende hon den bijten niet' van Theater groep Gebakken eieren geboekt. Zitting rechtbank VLISSINGEN - In de PZC van 5 januari stond een verslag over een rechtbankzitting te Middel burg. waarin het gooien van ste nen naar een asielzoekersboot te Zierikzee werd behandeld. Aan een 19-jarige verdachte is de op merking 'We deden het uit racis me' toegeschreven. In die tekst is het woordje niét weggevallen. De zin had moeten luiden: „We deden het niét uit racisme." AXEL Afgelast - Het optreden van de Belgische popgroep Soulsis- ter in Axel gaat wegens gebrek aan belangstelling niet door. Van de 2000 kaarten voor het concert, dat op 4 februari in de Citohal zou worden gehouden, waren er tot nu toe slechts en kele honderden verkocht. van onze verslaggever OOSTBURG - Burgemeester J. Kruize heeft de Oostburgse ge meenteraad volgens de PvdA- fractie verkeerd voorgelicht. Kruize had volgens de sociaal democraat L. Wille kunnen en moeten weten dat de gemeente tot donderdagochtend een vor dering van 25.000 gulden had openstaan bij kuuroordbouwer Cadzand Projecten BV. En dat had hij dan ook gewoon moeten vertellen, wierp Wille hem 's avonds in de raadsvergadering voor de voeten. Het PvdA-raadslid kwam met zijn (voorzichtig ingepakte) aan tijging naar aanleiding van schriftelijke vragen van zijn frac tie aan burgemeester en wethou ders. De partij wilde opheldering over het zogeheten derden-be slag dat het bedrijf TMB Bouw uit Willemstad heeft laten leg gen. in zijn juridische strijd voor schadevergoeding wegens in komstenderving van Cadzand Projecten. Ook alle eventuele betalingen van de gemeente Oostburg aan de projectontwik kelaar vallen onder die claim. Verplichtingen Wille had een dergelijke vraag ook al gesteld in de commissie financien en toen te horen gekre gen dat het derden-beslag de ge meente niet deert, omdat er geen sprake is van betalingsver plichtingen aan de kuuroord bouwer. Nadien kreeg het PvdA- raadslid middels navraag bij ambtenaren te horen dat ander zijds Cadzand Projecten nog 25.000 gulden moest betalen aan de gemeente. De openstaande rekening gold een vergoeding van de door de gemeente ge maakte stedebouwkundige kos ten voor het plan Cavelot. Ge zien de beslaglegging op de fi nanciën van de ontwikkelaai vroeg de PvdA zich dan ook af o de gemeente naar dat geld kan fluiten. Kruize ontkende donderdag avond dat er nog sprake zou zijl van een vordering. „Op het mo ment dat uw vraag aan de ord was. 18 januari, stond er in onz boeken niets meer open." WiU( hield echter stug vol en zette d; burgemeester uïteindelijl schaakmat met de mededeling dat hij enkele uren voor aanvan van de raadsvergadering had ge hoord dat Cadzand Projects pas 's ochtends de betaling ha overgemaakt. Woede Die manoeuvre was voor Kruizi het teken om in woede te ontste ken. Niet direct in de richtinj van het PvdA-raadslid, maa veeleer aan het adres van de ei gen ambtenarij. „Uw informan zit blijkbaar in dit huis. En heb binnen dat zelfde huis abso luut geen behoefte aan dit soor gesodemieter". reageerdi Kruize verbeten. Hij betreurdf het feit dat de PvdA-fractie dj ingewonnen informatie op manier in de openbaarheid hai gebracht. De sociaal-democraten lieten dj kwestie verder voor wat hij waj en beschouwden de zaak als af gedaan. De openlijke aanvaring kwam overigens op het momen dat bekend werd gemaakt dal Kruize per 1 februari voor ei nieuwe periode van zes jaar herbenoemd als burgemeesta van Oostburg. van onze verslaggever TERNEUZEN - De agarische sector moet, zeker in een tijd van recessie, weten waar ze aan toe is. Om die reden wil de VVD in Terneuzen dan ook dat de ge meente bij het opstellen van be stemmingsplannen voor het buitengebied meer oog voor de specifieke problemen van on dernemers in die sector heeft dan tot op heden het geval is ge weest. Daarnaast, zo stellen de liberalen in hun verkiezings programma, dienen ook de be langen van milieu en woonom geving in acht genomen te wor den. Volgens lijsttrekker W. A. Gos- selaar verkeren veel agrariërs in de gemeente Terneuzen al ge ruime tijd in onzekerheid. De aanleg van een WOV westelijk van Terneuzen inclusief af- en aanvoerwegen, de uitvoering van het plan van aanpak en de aanleg van een slibdepot in de Koegorspolder kosten onherroe pelijk landbouwgrond. „Welke' gronden bestemmingsplanma- Oostburg wijst 'Kreekbehoud' toch subsidie toe van onze verslaggever OOSTBURG - De Stichting Dijk- en Kreekbehoud West- Zeeuwsch-Vlaanderen kan toch rekenen op een jaarlijkse waar deringssubsidie van de gemeen te Oostburg. Een voorstel van burgemeester en wethouders om een financiële bijdrage ach terwege te laten, werd donder dagavond in de gemeenteraad door een krappe meerderheid afgewezen. De fractie Dorpsbelangen Toerisme (D&T) vindt dat het werk van de stichting jaarlijks best 75 gulden gemeentesteun waard is. De partij kreeg daarin bijval van de PvdA. WD en CDA bleven resoluut achter de door b en w voorgestel de afwijzing van het verzoek staan. „Hobbywerk van een stel letje bobo's uit natuurkringen", venvees CDA-fractievoorzitter H. Lippens naar de in zijn ogen zeer beperkte activiteiten van de stichting. Wethouder J. Thomaes WD, fi nanciën) was weliswaar milder over de werkzaamheden van de club. maar bleef op het stand punt staan dat een financiële waardering overdreven was. „Als je alles wat goed is met klin kende munt moet gaan betalen, ben je binnen de kortste keren straatarm. Het tegenvoorstel van D&T werd met negen stemmen voor en acht tegen aangenomen. SINT KRUIS Kaarslichtconcert - Pia nist Jan Michiels geeft zaterdag 5 februari een concer de dorps kerk van Sint Kruis. De uitvoe ring begint om 20.45 uur. Op het programma staan onder meer werken van Haydn, Mozart. Beethoven. Bartok en Kurtag. Michiels behaalde in 1991 het laureaat van de Koningin Elisa- bethwedstrijd. Het vijftigste kaarslichtconcert wordt georga niseerd door de Stichting Orgel kring Aardenburg. tig aan de sector onttrokken zul-1< len worden is onduidelijk en ge zien de penibele sitautie waarin de sector verkeert, zou er op zee: korte termijn duidelijkheid ver schaft moeten worden over de toekomstige bestemming van die gronden. Dat vinden wij een gemeentelijke taak", benadrui! Gosselaar. De WD in Terneuzen is niet» tevreden over het beleid dat te zittende college de voorbije vfc jaar gevoerd heeft. Tal van pi» jecten zijn op de rails gezet endc liberalen vinden dan ook eerst en vooral die projecten (Steenen Beer, reconstructie Axelse Dam) worden uitge voerd. Gosselaar: „De tijd van. grote projecten is vooreerst voorbij. Ik denk dat we er als ge meente goed aan doen om eerst een aantal zaken af te ronden. K denk dan aan de reconstructie van de binnenstad (Dijkstraat en omgeving) en de verdere verf raaiing van de stad, met name de Scheldeboulevard. Daar naast denken we dat er op toeris tisch vlak voor Terneuzen no? heel wat eer te behalen valt. Me! het Portaal van Vlaanderen heb ben we inmiddels bewezen wat in huis te hebben, maar we bezit ten nog meer. Terneuzen moei zich de komende tijd in ons ogen profileren als meer dan ai leen maar haven- en industne- plaats. Een verdere uitbreidin? van de zondagse winkelopen stelling vinden wij dan ooS noodzakelijk." De WD wil dat de gemeente d drugsuitwassen in de stad hard blijft aanpakken. De aandachl van de politie dient zich niet al leen te beperken tot de toestan den in de binnenstad maar ooi die in de andere wijken. De libe ralen in de Scheldestad staan verder voor de bouw van nieuw theater (indien de midde len voorhanden zijn), de bous van een bibliotheekfiliaal Hoek, de herinrichting van Zuidersportpark en - als ei noodzaak toe bestaat - trendmatige verhoging van ce gemeentelijke lasten. Run op bouwgrond slot van pagina 9 „We hebben nu niks om uit ge ven". zegt mr Schild, „terwijl wel vraag is. Je loopt dan hete sico dat mensen naar elders uit wijken." Hij vindt niet dat Mid delburg te laat heeft gereageerd op de snellere uitgave van de Er- asmuswijk. „De ontwikkel®! van de Veerse Poort heeft lansfl geduurd dan we gehoopt heb ben. We hebben gekozen voord! beste, maar ook duurste oplos; sing en het duurt even je voor ai- les hebt ingepland. Maar te laai Nee, vind ik niet. Het gat tussen vraag en aanbod was alleen een stuk kleiner geweest." Mr Schild verwacht.dat in 1$ de eerste kavels in de Veers! Poort uitgegeven kunnen won den. „Wanneer weten we no? niet, in ieder geval zo vroeg mo-: gelijk In de Veerse Poort ruimte voor ongeveer 850 woni® gen. Middelburg verwacht dan vijf jaar lang vooruit te kunnen. Maandag besluit de gemeente raad om de eerste stukken land bouwgrond aan te kopen voord" nieuwe wijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 32