Vlaanderenhal in andere handen Wilgen verdwijnen tussen Buttinge en Grijpskerke B en w Terneuzen zetten plan bouw parkeergarage door Gevarieerd aanbod koffieconcerten in stadhuis van Sluis Terneuzen wil snel beginnen met bouw zorgcomplex Sluiskil Twee weken en hal jaar ontzegging na onverzekerd rijden streek 1; Binnenkort begin verbouwing Vrije-tijdscentrum krijgt 30 speelautomaten DONDERDAG 6 JANUARI 1994 van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Rotter damse horeca-exploilant P. I). de Vries Speelautomaten heeft met de Churchillgroep BV over eenstemming bereikt over de aankoop van De Vlaanderenhal in Sas van Gent. Volgens direc teur R. de Vries van De Vries Speelautomaten kan waar schijnlijk over enkele weken een begin worden gemaakt met de verbouwing van het vrije tijdscentrum. De aanpassing zal circa twee maanden duren. ..Eigenlijk waren we van plan om voorzichtig te beginnen en daarom wilden we De Vlaande renhal eerst een tijdje huren voordat we over de aankoop zou den beslissen", zegt De Vries. „We hebben echter zoveel ver trouwen in de exploitatie van de hal. dat we de aankoop nu al aandurven. Bovendien is dat fi nancieel aantrekkelijker, zeker als je rekening houdt met de lage rentestand." De Vries geeft aan dat hij de al gelopen dagen met diverse ar chitecten overleg heeft gevoerd over de verbouwing van het eve nementencomplex en dat hij over enkele weken de definitieve bouwplannen kan presenteren. De Vries- „De begane grond komt als eerste in aanmerking voor de verbouwing. Er moet een nieuwe bar worden geïnstal leerd en bovendien hebben we serieuze plannen om een restau rant in te richten. Verder willen we beneden meer ruimte schep pen door het snookercentrum van onze verslaggever TERNEUZEN-Technisch en fi nancieel is de bouw van een par keergarage onder het waterop pervlak van de Oostkolk in Ter- neuzen een haalbare kaart. B en w van de Scheldestad willen dan ook dat het bouwproject zo snel mogelijk wordt uitge voerd. De raad kan eind deze maand van het college een voor stel verwachten waarin het ge meentebestuur verzocht wordt om de nodige kredieten te ver strekken. Als de raad akkoord gaat kan er medio februari met de bouw van de parkeerkelder worden aangevangen. Wethouder J. van Rooijen (open bare werken) gal' gisteren na af loop van het wekelijk b en w-be- raad te kennen dat het bodem onderzoek heeft uitgewezen dat de bodem van de kolk het ge wicht van een vloer en dak, waarop zo'n halve meter water, kan dragen. „Dit betekent dat het plan, dat door een zeer erva ren bedrijf op dit gebied aan ons werd gepresenteerd, te realise ren valt. Wij zullen wel met dit bedrijf moeten gaan onderhan delen over een aantal technische ■HMMMMBwanHnm Vijf miljoen van een medewerkster SLUIS - Het programma voor de koffieconcerten in de raads zaal van het stadhuis in Sluis biedt weer een gevarieerd aan bod. De werkgroep koffiecon certen heeft gezorgd dat er ie dere maand, behalve de zomer maanden juli en augustus, een optreden is te zien en te horen. De Spaanse flamenco-gitarist Azul bijt op 30 januari de spits af. Radio belicht Oost-Vlaamse dialecten HULST - Op Radio 2 Oost- Vlaanderen begint vandaag, donderdag, een programma over de dialecten uit de streek. Tussen 12.00 en 13.00 uur en tus sen 17.00 en 18.00 uur kan in 'Bla bla bla' het specifieke dialect van een dorp. stad of gemeente worden beluisterd. Zeeuws-Vla mingen uit de grensstreek zullen veel overeenkomsten - en opval lende verschillen - horen in het taalgebruik van de zuiderburen. Jeugd zamelt kerstbomen in VOGELWAARDE - De Stich ting Walhalla heeft in deze kerstvakantie weer enkele acti viteiten op touw gezet voor de plaatselijke schooljeugd. De festiviteiten beginnen vandaag (donderdag) om 14.00 uur met een kinderbingo in zaal Ons Vermaak. Klapstuk is een kerst boomverbranding bij het wan delbos op vrijdagavond. Vrijdagmiddag worden tussen 15 00 uur en 17.00 uur nabij het wandelbos kerstbomen ingeza meld. Wie een kerstboom inle vert ontvangt een lootje voor een loterij.'s Avonds is er een lampion-optocht waarvoor de kinderen zich omstreeks 18.30 uur bij de brandweerkazerne in de Bossestraat verzamelen. Hier worden de lampions uitgereikt waarna de tocht met de bran dende lampions naar het wan delbos gaat. Onder deskundige leiding van de brandweer wor den de verzamelde kerstbomen in brand gestoken. Na de kerst boomverbranding krijgen de kinderen in de brandweerkazer ne warme chocolademelk met een koekje en wordt de trekking van de loterij verricht naar de eerste verdieping te ver plaatsen." De Vries heeft de tennis- en bow lingbanen in De Vlaanderenhal. die aan derden waren verkocht, weer terug kunnen kopen. De banen worden tijdens de verbou wing opnieuw aangelegd en het is de bedoeling dertig speelauto- en financiële zaken, die wij wat anders zien. Te denken valt dan aan de toe- en afvoerroutes", al dus Van Rooijen. Het bedrijf dat het plan indien de, Aquavia Stevin uit Sas van Gent (onderdeel van de Volker Stevingroep), denkt op de bo dem van de Terneuzense Oost- kolk ruim 300 parkeerplaatsen onder de waterspiegel te kunnen realiseren. De kosten van de operatie mogen volgens Van Rooijen de vijf miljoen gulden niet overschrijden. De aanleg van de parkeerplaatsen kan de gemeente grotendeels bekosti gen uit een vergoeding die Ter- neuzen van de projectontwikke laar Matsers heeft gekregen voor de aanleg van 166 parkeerplaat sen in het plangebied Steenen Beer. B en w denken met de Oostkolk- garage de verwachte parkeer- chaos in Terneuzen tijdens de bouw van het Steenen Beercom- plex te kunnen ondervangen. Bijkomend voordeel is dat de bouw van de voorziening onder de waterspiegel niet ten koste gaat van het karakteristieke beeld van de oude binnenstad. De Vlaanderenhal in Sas van Gent ondergaal de komende maanden een verbouwing, waarbij onder meer het snookercentrum wordt verplaatst. foto Charles Strijd maten te plaatsen. „Bovendien zijn we aan het onderzoeken of het mogelijk is om een terras aan te leggen om de mensen in de ge legenheid te stellen zowel bin nen als buiten te zitten", aldus De Vries. De Rotterdamse ondernemer verwacht dat de verbouwing on geveer twee maanden in beslag zal nemen. Een streefdatum noemt hij echter liever niet. „Het kan altijd mee- of tegenvallen", aldus De Vries. „In ieder geval is nu wel duidelijk dat we ons eer dere streven om eind februari open te gaan hoogstwaarschijn lijk niet halen. Maar daar staat tegenover dat bepaalde activi teiten ook al gehouden kunnen worden in de grote evenemen tenhal voordat De Vlaanderen hal officieel wordt heropend. Het installeren van een podium in de hal vergt immers niet al te veel werk en ook voor de horeca-faei- liteiten kan worden gezorgd." Zinken duwboot voorkomen op Westerschelde van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Door een lek op de waterlijn is woensdagavond op de Westerschelde bij Wal soorden een duwboot bijna ge zonken. Omstreeks 19.20 uur sloeg de schipper van de lege duwbakcombinatie Jolly via de marifoon alarm dat de boot wa ter maakte. Kordaat optreden van de schipper en bergingsbe drijf Polderman uit Hansweert kon zinken van het schip voor komen. Polderman rukte direct na het alarm met twee pompboten uit. Toen deze vaartuigen bij de Jol ly arriveerden, lag de boot vol gens L. Polderman 'al bijna on der water'. De schipper had on dertussen de combinatie al bui ten de druk bevaren route op een zandplaat gezet. Het schip is leeggepompt, provisorisch ge dicht en onder begeleiding van de pompboten Alha en Charly rond 23.00 uur naar de haven van Walsoorden gebracht. De Arne van Rijkswaterstaat begeleidde het transport. Het lek bleek een scheurtje van 30 centimeter op de waterlijn te zijn, waardoor het schip tien tot vijftien liter water per minuut maakte. Het is nog onbekend hoe het lek is ontstaan. Arne Deforce (cello) is op 27 fe bruari te gast. In maart treedt het Trio Neve, bestaand uit Er- win Neve (piano), Philip Sierens (klarinet), en Mariella de Bondt (zang), op. Phons Bakx laat op 24 april horen wat hij op zijn mondharp kan. Uit Brugge komt op 29 mei jong gitaartalent onder leiding van Paul Monbal- lieux naar Sluis. Het Avanti strijkkwartet sluit de reeks kof fieconcerten voor de zomer vakantie af op 26 juni. Het Trio Animato, bestaand uit Liesbeth Mielen (dwarsfluit), Je- rome van Hoecke (klarinet) en Paul Heesbeen (contrabas) is op 25 september in Sluis te horen. Een maand later, op 30 oktober, treedt Scaramouch op. Het Scal- dis ensemble, dat gevormd wordt door Trudy Gunst (fluit), Henny van Eersel (piano) en An- nemarie Jansen (klarinet), geeft op 27 november een concert. Ariita Frenks met zang en harp sluit de reeks concerten op 11 de cember. De werkgroep heeft gekozen voor de laatste zondag van de maand: alleen in december is voor de tweede zondag van de maand gekozen. De koffiecon certen trekken per keer gemid deld zo'n 100 belangstellenden. De toegang is nog steeds gratis. De concerten beginnen allen om 11 uur. Bouwbedrijf Van den Bunder is failliet van onze verslaggever IJZENDIJKE - Het bouwbe drijf Van den Bunder in IJzen- dijke is door de. rechtbank in Middelburg failliet verklaard. De onderneming had tijdens de bloeiperiode 5 tot 9 werkne mers in dienst. Maar omdat het al langere tijd slecht ging met het bedrijf waren die perso neelsleden de afgelopen maan den elders aan de slag gegaan, zodat er op dit moment geen werknemers meer op de loon lijst staan. Curator mr L. E. van Hevele geeft aan dat diverse oorzaken aan het faillissement ten grond slag lagen. Zo kreeg het bedrijf steeds minder opdrachten en la gen de uitgaven op een te hoog niveau. Eigenaar A. van den Bunder is uit Zeeland verhuisd en wil een nieuw bedrijfje van een geheel andere aard opzet ten foto Lex de Meester De stokoude wilgen op de Jacob Catsweg tussen Grijpskerke en Buttinge worden gerooid. van onze verslaggever GRIJPSKERKE - De Jacob Catsweg tussen Grijpskerke en Buttinge krijgt een nieuw aanzicht. Het wegschap Wal cheren begint maandag met het rooien van 134 wilgen. De bomen leveren door hun leef tijd gevaar op voor wegge bruikers. Na elke storm is de weg bezaaid met takken. Landbouwers die op aangren zende percelen hun grond be werken. hebben te maken met overlast door hel dode. val lende hout. Volgens ing S J. Lous. hoofd technische dienst van het weg schap, zijn de wilgen ongeveer veertig jaar oud en dus kap- rijp. „Ze veroorzaken overlast voor het verkèer. Bij iedere storm ligt het wegdek vol met dode takken Ze hebben de leeftijd bereikt, waarop de wil gen gewoon óp zijn. Ze zijn be jaard." Lous stelt dat ook boe ren last hebben van de oude wilgen. Bij het oogsten en het bewerken van het land kun nen dode takken tussen de machines komen. Het rooien van de 134 wilgen duurt ongeveer één week. De bomen worden kort boven de grond omgezaagd. Weggebrui kers - de Jacob Catsweg wordt vooral gebruikt door fietsers en gemotoriseerd sluipverkeer - moeten rekening houden met stremmingen. Ook aan- wonenden kunnen hinder on dervinden van het karwei. Het wegschap is niet van plan op de plaats van de gerooide wilgen nieuwe bomen te plan ten. Volgens het landschaps beleidsplan van het schap moet op doorgaande wegen herbeplanting plaatsvinden na kaalslag. Op plattelands wegen gaat het alleen om bermbeplanting. Volgens Lous krijgt de onderbeplan ting op de Jacob Catsweg na het rooien meer ruimte om zich te ontwikkelen. In de ber men blijft daarnaast voldoen de ander groen aanwezig, zo als iepen en essen. Te late aanvraag kost dierenasiel dit jaar subsidie van Valkenisse van onze verslaggever KOUDEKERKS - Het dieren asiel Zeeland-zuid hoeft dit jaar niet te rekenen op hogere subsi die van de gemeente Valkenis se. Het bestuur heeft te laat een verzoek ingediend. Het wel- zijnsprogramma is inmiddels vastgesteld door de gemeente raad. Wil het dierenasiel in aan merking komen voor een hogere subsidie voor 1995, dan moet het op tijd een aanvraag indie nen. Het dierenasiel krijgt van Valke nisse jaarlijks een vaste subsidie van 750 gulden. Het bestuur vindt dat bedrag ontoereikend. omdat de kosten voor personeel, voeding, dierenarts en onder houd in de loop der jaren aan zienlijk zijn toegenomen. B en w van Valkenisse vragen de Wel- zijnsraad om advies over de sub sidie-aanvraag. De raad komt dinsdag 11 januari om 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis. Van VCK is een verzoek binnen gekomen voor een financiële bij drage voor de vervanging van de lichtinstallatie op het sportcom plex in Koudekerke. De kosten bedragen 16.500 gulden. Het col lege van b en w wil 5775 gulden schenken en eenzelfde bedrag le nen aan VCK. Het resterende be drag is voor rekening van de ver eniging. van ohze verslaggever TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen en de woningbouw vereniging Terneuzen willen zo snel mogelijk beginnen met de bouw van een zorgcomplex naast het gemeenschapshuis 't Meulegat in Sluiskil. De voor ziening voor ouderen, een twin tigtal woningen met extra ruimten voor zorgverstrekking en begeleiding, wordt na de bouw overgedragen aan de stichting Willibrordus. B en w willen in totaal 90.000 gul den beschikbaar stellen voor de bouw van het complexje. Dat geldbedrag (80 mille inclusief rente) werd in eerste instantie in 1988 door de Terneuzense raad beschikbaar gesteld voor de bouw van 40 aanleunwoningen bij het bejaardenhuis Bachten Dieke in Terneuzen. Achteraf bleek het geld niet nodig te zijn voor dat doel omdat de wonin gen binnen de door het Rijk ge steld stichtingskosten gereali seerd werden. Het geldbedrag werd om die reden tijdelijk op een rekening van de woning bouwcorporatie geparkeerd. B en w willen het bedrag nu van die rekening afhalen en aanwen den voor de betaling van de meerkosten van het ouderen- woonzorg-project in Sluiskil. De leden van de welzijnscommissie en van de commissie financiën van de gemeente Terneuzen spreken zich woensdag 12 janua ri over het voorstel uit. Laatstgenoemde commissie krijgt ook een voorstel voorge schoteld waarin de lang ver wachte reconstructie van Axelse Dam wordt aangek digd. Ligplaatsen Zoals bekend wil het collegi Oostelijke Kanaalarm d dempen, de Haarmanweg d trekken tot de Schependijk. keervoorzieningen treffen op gedempte kanaalarm en de van de Axelsestraat volledig construeren. Het project wi fasegewijs aangepakt. Het c< ge hoopt medio augustus te 1 nen beginnen met het aanleg van de verbint Haarmanweg-Schependijk het schoonmaken van de naalarm. De operatie heeft gaande consequenties voor grote groep schippers met neuzen als thuishaven. Er g door de reconstructie-w zaamheden 24 ligplaatsen v bij de binnenstad verloren. de getroffen schippers wor nieuwe ligplaatsen in het re rende westelijk deel van de naalarm en bij de kades nabi Oostsluis vrijgemaakt. De commissie wordt voorts vraagd zich uit te spreken t de voorgenomen reconstru van een deel van de Axelsesti in Zaamslag. Eerder herstt de gemeente het wegdek van eerste deel van de straat, komt een tweede gedeelte bod. Daarvoor heeft het col! een raadskrediet nodig van mille. De commissievergaderiR worden gehouden in het sl huis van Terneuzen en begini om 19.30 uur. van een medewerker TERNEUZEN - Kantonrechter mr M. J. M. Klarenbeek veroor deelde dinsdag op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen een 37-jarige inwoner van Bier vliet voor herhaald onverze kerd rijden met zijn auto con form de eis tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken en een rij-ontzeg- ging van zes maanden. De Bier- vlietenaar werd op 29 juni vorig jaar op de Rijksweg 61 bij Hoek voor de zesde keer gepakt voor het rijden zonder verzekering. Daarom eiste officier van justitie mr C. F. van Ginkel een zwaar dere straf. Dé verdachte zag te- "vens voor eerdere verzekerings delicten een verzoek om gratie afgewezen. De man gaf gisteren tijdens de zitting de laatste over treding toe, maar hij bestreed daarentegen de andere verzeke ringszaken. Voor een 65-jarige man uit Ter neuzen zouden financiële pro blemen de oorzaak zijn geweest voor het niet verzekeren van zijn auto. De Terneuzenaar had ruim vier jaar onverzekerd met zijn auto gereden. In 1992 werd hij voor dit feit de eerste keer aan gehouden. Vorig jaar maart be zondigde de verdachte zich we derom aan het onverzekerd rij den. De officier liet in zijn eis meewegen, dat de man vier en een half jaar premie had uitge spaard. De eis van 750 gulden boete en een onvoorwaardelijke rijontzegging van vier maanden werd door de kantonrechter overgenomen. Een 25-jarige Terneuzenaar had alvast een auto aangeschaft voordat hij een rijbewijs had. Vo rig jaar werd hij op 17 juli in zijn woonplaats aangehouden, waar bij de politie constateerde dat hij geen rijbewijs had. Boven dien was de auto niet verzekerd. Het was de tweede keer dat de man voor beide feiten werd ver oordeeld. Inmiddels heeft de verdachte vorige maand wel zijn rijbewijs gehaald. Dit vormde voor de officier aanleiding om de boete enigszins te matigen: 100 gulden voor het ontbreken van een rijbewijs en 600 gulden voor het niet verzekeren van de auto. De kantonrechter hield daar naast rekening met zijn finan ciële problemen en kwam tot een geldboete van respectieve lijk 100 gulden (rijbewijs) en 400 gulden (verzekering). Een 25-jarige inwoner uit Hoek werd dinsdag op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen voor het ontbreken van een gel dig rijbewijs veroordeeld tot een geldboete van 400 gulden en een week voorwaardelijke hechte nis. met een proeftijd van twee Zware schade aan twee auto's in Terneuzen TERNEUZEN - Bij een ver keersongeval op het kruispunt Axelsestraat-Van Steenbergen laan in Terneuzen liepen woens dagmiddag rond twee uur twee auto's zware schade op. Het on geluk gebeurde toen een Belgi sche automobilist vanaf de Axelsestraat de Van Steenber genlaan wilde inslaan en daarbij verzuimde voorrang te verlenen aan een automobiliste die recht door haar weg over de Axelse straat wilde vervolgen. Het voer tuig van de vrouw kwam in een plantsoen tot stilstand. jaar. De man bleek in het bi van een rijbewijs van Angi maar dat was niet rechtsgel voor Nederland. Volgens off» van justitie mr C. F. van Gin moet de man die inmiddels i jaar in Nederland woont hieri op de hoogte zijn geweest, nai hij in 1992 door de politie inE drecht voor het rijden zonder bewijs ook al eens was aan houden. De eis was overeenko stig de uitspraak. Betrapt Ook tegen een 33-jarige vrc uit Axel werd op 3 september rig jaar voor de tweede keeri proces-verbaal opgemaakt vi het rijden zonder rijbewijs,. Axelse was door een survei rende agent in haar woonplai gesignaleerd. De vrouw kn een boete van 400 gulden ent week voorwaardelijke hechte met een proeftijd van tweeji opgelegd. De Terneuzense kantonrech veroordeelde een 18-jarige 1 neuzenaar voor rijden zonderi bewijs op een motor conform; eis tot een geldboete van 2505 den. De jongeman reed opi april vorig jaar met een or voerde bromfiets in zijn wo plaats. Bij zijn aanhouding^ den verschillende onderdelen, een technisch onderzoek dooi; politie in beslag genomen. Snelheidsduivel gepakt in Hoek HOEK - De politie van Ternl zen hield in de nacht van di dag op woensdag een 36-jari automobilist uit Biervliet t die met een snelheid van 12i; lometer per uur over de Hoef weg raasde. Ter plaatse gr een maximum snelheid r tachtig kilometer per uur. Br' controle bleek dat de mar/ diep in het glaasje gekeken Ir Nadat hem een adem-anai^ was afgenomen kreeg de r een rijverbod van vier uur op1 legd. Stahl-Hemelsoei| lijsttrekker PvdA Terneuzej van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneuzt PvdA-wethouder A. Stahl^ melsoet is woensdagavond d»a haar partijgenoten in de Sd; destad gekozen tot lijsttrek^ voor de komende gemf* raadsverkiezingen. De PvdA-raadsleden A. F en S. de Pooter ambiëren nafl pectievelijk acht en twaalfja raadswerk geen verkiest* plaats meer. Nieuwkomers op de verkiest® plaatsen op de kandidatew zijn allochtonenwerker Nazll* mac en Jan Dubbeldam, a PvdA in Terneuzen hoopt dtl mende verkiezingen tussen] vier en de zes zetels in de te slepen. Uitgaande van dergelijk resultaat zal me' Stahl in maart weer naar geschoven worden als daat-wethouder De kandidatenlijst werd volg* voorzitter H. Leunk zonder® ge discussie vastgesteld. Dé-£ ziet er als volgt uit: 1. A St£ Hemelsoet, 2. W. van Walrat 3. E. Kerckhaert, 4. J Dub® dam, 5. N. Atmac en 6. A. va' Zwanen 7. Jan Joosse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26