Schade brand school vijf ton Zeeuws-Vlaamse bevolking toonde een lichte toename Drukke recepties ter gelegenheid var) het nieuwe jaar streek IJ Vandaag onderzoek naar onderbrengen leerlingen zmr. Echtpaar in Zaamslag zestig jaar getrouwd WOENSDAG 5 JANUARI 1994 van onze verslaggever TERNEUZEN - De directie van de Zuidlandschool en de ge meente Terneuzen gaan van daag (woensdag) bekijken of het mogelijk is de leerlingen voor lopig in één van de leegstaande schoolgebouwtjes in de ge meente onder te brengen. De noordoostkant van het pand aan de Professor Zeemanstraat vloog maandagavond laat in brand en daardoor liep ook de van onze verslaggever TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse bevolking is in 1993 ge groeid met 265 zielen. Alleen de gemeenten Sas van Gent. Axel en Aardenburg zagen vorig jaar het aantal ingezetenen (met res pectievelijk 5. en tweemaal 11) afnemen. In de overige gemeen ten kon een lichte groei van het inwonertal geboekt worden. De grootste groei wordt genoteerd in Terneuzen 131) en Hulst (+67). Voor het eerst sinds 1980 steeg het inwonertal van de gemeente Oostburg (+4). De groei deed zich voor in de kernen Oostburg en Breskens (+75 en +20). De kleine kernen (Hoofdplaat, Schoondijke, Cadzand en Zuid- zande) liepen daarentegen fors in inwonertal terug. De ontvol king van Schoondijke (21 min der) zou nog forser zijn uitgeval len als de kern niet in aanmer king gekomen was voor de op vang van enkele tientallen ont heemden uit voormalig Joego slavië. Irak en Iran. In Hontenisse wonen met in gang van 1994 7731 mensen. Dat weet J. Stolte (hoofd maat schappelijke zaken) zeker. „Gaan we van dat aantal uit, dan heeft Hontenisse er sinds begin vorig jaar 44 inwoners bij- gekregen, maar dat durf ik niet met zekerheid te zeggen. De ge tallen die vorig jaar zijn doorge geven aan de provincie klopten niet. Dat heeft recent onderzoek uitgewezen. Zo zaten er vorig jaar in ons bevolkingsregister een heleboel vreemdelingen. Die hebben we allemaal opgeroepen om te zien of dit wel terecht was. Achteraf hebben we van deze groep nog zo'n veertig mensen moeten afvoeren, omdat ze al lang elders verbleven", legt Stol te uit. De gemeente Hontenisse kreeg in oktober de rijksrecherche over de vloer, nadat gebleken was dat een ambtenaar van de bevolkingsregisters een puin hoop had gemaakt. Dat onder zoek loopt nog. maar de eerste bevindingen hadden tot gevolg dat de bestanden van de ge meente moesten worden opge schoond. Stolte: „Daar zijn we nu ruim een maand mee bezig. Maandagavond hebben we hier nog met veertien man zitten buf felen. Het is duidelijk dat er op de secretarie vorig jaar iets be hoorlijk fout is gelopen. Die schade is nu grotendeels her steld en wat de bevolkingscijfers betreft; we zitten hoe dan ook in de plus." Uit de voorlopige gegevens die de Zeeuws-Vlaamse gemeenten gisteren verstrekten blijkt dat de groei in de groeigemeenten hoofdzakelijk te danken is aan een vestigingsoverschot. Het aantal sterfgevallen overtrof in vrijwel alle gevallen het aantal geboorten. Alleen in Axel en Terneuzen was er sprake van enige natuurlijke groei van het inwonertal. Het geboorte-over schot in die gemeenten bedroeg respectievelijk +9 en +106. Ondanks een gering negatief sal do in Sas van Gent lijkt de leegloop van het industriestadje tot een eind gekomen te zijn. Voor het eerst in tien jaar boekte de gemeente een vestigingsover schot. De uitverkoop van bouw gronden in de verschillende ge meentekernen is daar wellicht debet aan geweest. Dat Sas toch in de min terecht is gekomen komt door het forse sterfte-over- schot. mm BRUGGE Concerten Belfort wo. 5. za. 8, zo. 9 jan. om 14.15 uur: Beiaardconcert. Stadsschouwburg-zo. 9 jan. om 16 uur: Brussels International Youth Orchestra; di. 11 jan. om 20 uur: Blind Man's Dream door Montezuma's Revenge. Theater De Korre - vr. 7, za. 8 jan. om 20.30 uur: Mademoiselle Jalre van Michel de Ghelderode. De Werf - wo. 5 jan. om 15 uur: Wonderkinderen door De Zwar te Hand; vr. 7 jan. om 20.30 uur: George door Dinska Bronska. Operette Stadsschouwburg - ma. 10 jan. om 20 uur: Die Fledermaus van Johan Strauss jr. door het Nieuw Lyrisch gezelschap Aruna. Films Kennedycomplex info.tel.09.32.50.33.20.70- Aladdin, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 14. 16 en 18 uur;- Jurassic park. a.l. vr za. zo. wo. om 14.30 uur;-A perfect world. 16 jr. dag. om 20 uur. vr. za. zo. ook om 17.15 en 22.30 uur;- Look who's talking now. a.l. vr. za. zo. om 17.15 uur:- Addams family values, a.l. vr. za. zo. wo. om 14.30 uur. vr. za. zo. ook om 17.15;- Sleepless in Seattle, a.l. vr. za. zo. om 22.30 uur;- Bitter harvest. 16 jr. dag. om 20 uur. vr. za. zo. ook om 22.30 uur:- The crush, 16 jr. dag. om 20 uur. vr. za. zo. ook om 14,30 en 22.30 uur. wo. ook om 14.30 uur. Chaplin iinfo.tel09.32.50.34.09.34i - Litt le Buddha, a.l. za zo. om 17.15 uur. di. wo. do. om 20 uur;- Robin Hood, men in tights, a.l. dag om 20 uur. vr. za. zo. om 14.30 en 22.30 uur, vr. ook om 17.15 uur. Van Eyck - Beethoven H, a l. vr za. zo. 14.30, 17.15 en 20 uur, vr. za. ook om 22.30 uur, wo. om 14.30 en 20 uur. EEKLO Concert De Media - vr. 7 jan. om 21 uur: Feso Trombone 2000 BC. GENT Concerten Vlaamse opera - vr. 7 jan. om 12.45 uur. Michel Taits en Elena Boni (beiden viool). Stephan Pe- nich (altviool) en Muriel Bialek (cello) spelen werk van Beetho ven en Shostakowich. Logos Tetraeder - do. 6 jan. om 20 uur: The Michael Gordon Philharmonic. Gele zaal - do. 6 jan. om 20.30 uur: Strijkkwartet Quatuor Da- nel en Jean-Marie Bardèche (piano). Theater Minnemeers - di. 11 jan. om 19.30 uur: Het salon. Kon.Nederlandse schouwburg - Opera rest van de school zware rook- en waterschade op. De totale schade door de brand wordt door de brandweer geschat op tussen de 400.000 en 500.000 gul den. Het inbraak- en brandalarm van de school ging maandagavond om 23.26 uur af, waarna de brandweer van Terneuzen uit rukte met twee hoge- en lage drukwagens en een laddervoer tuig. „Omstreeks half twee wa ren we de brand meester, maar daarna zijn we nog tot half twee blijven nablussen zegt brand weercommandant J Brugge- man. „De precieze schade moet nog berekend worden, maar waarschijnlijk bedraagt die tus sen de vier en vijf ton." Peuterzaal De brand bleef beperkt tot de peuterspeelzaal Pim Pam Poen tje en de gemeenschapsruimte van de school. Alle tafeltjes, stoelen, speelvoorzieningen en het lesmateriaal waren zwartge blakerd. Secretaris M. de Block van het bestuur van de peuter speelzaal Pim Pam Poentje geeft aan dat de gemeente gaat bekijken of de circa 75 kinderen die de peuterspeelzaal wekelijks bezoeken ondergebracht kun nen worden in een leegstaand lo kaal in één van de Terneuzense scholen. „De komende veertien dagen is er echter waarschijnlijk geen opvanggelegenheid voor de peuters omdat het zoeken naar vervangende lesruimte voor de leerlingen van de basis school de prioriteit heeft", aldus De Block. De overige ruimten in de school liepen namelijk zware rook- en waterschade op en kunnen daar door voorlopig ook niet worden gebruikt. ..Vandaag (woensdag) gaan we samen met de gemeente bekijken of we met onze leerlin gen, die tot maandag kerst vakantie hebben, kunnen uitwij ken naar een schoolgebouw dat leegstaat", verklaart Zuidland- directeur J. Notebaart. „En als blijkt dat er daarvoor geen mo gelijkheden zijn moet er een noodvoorziening worden ge bouwd. De technische recherche en de recherche van Terneuzen heb ben een onderzoek naar de oor zaak van de brand ingesteld en zijn tot de conclusie gekomen dat brandstichting moet worden uitgesloten. Vermoedelijk is sprake van een technische oor zaak, waarbij kortsluiting het meest voor de hand ligt. Het interieur van de uitgebrande Zuidlandschool toont een verwoeste aanblik. foto Charles Strijd van onze verslaggevers TERNEUZEN/KLOOSTER- ZANDE/SLUIS - Het was schui felen geblazen in de stadhuizen van Sluis en Terneuzen en in zaal van Leuven in Kloosterzan- de. De traditionele nieuwjaars recepties van de gemeentebe sturen trokken als vanouds tientallen vertegenwoordigers van bedrijven, instellingen en verenigingen en diensten. Naast het uitwisselen van de beste wensen voor het nieuwe jaar namen tal van gezagsdra gers en bestuurders de eerste ge legenheid van 1994 te baat om agenda's te trekken en de eerste afspraken te maken. Het han- denschudfestijn in de Terneu zense stadhuishal werd muzi kaal opgeluisterd door enkele leerlingen van de plaatselijke muziekschool. In Kloosterzande zorgden boe ren en burgers van de gemeente Hontenisse in zaal Van Leuven voor een rumoerige, edoch ge moedelijke sfeer. In de raadszaal van het stad! in Sluis was dinsdagavond gezellige drukte tijdens nieuwjaarsreceptie. Na maandagavond een deel vai Sluise bestuurders in Aan burg te gast was konden de stuurders uit de Kikkerstad tuurlijk niet nalaten om het fort' aan te doen. Niet raadsleden en wethouders n ook burgmeester E. Jongni was van de partij. De bijt komst werd opgeluisterd d de muziekvereniging 'Apollo' Sluis. De pas verworven trots van stad. het schilderij 'De zees bij Sluis' van Adries Eertv dat vorige week nog promin in het stadhuis hing. konden bezoekers niet bezichtigen. 17e eeuwse doek is dinsdagn dag weggehaald in verband i televisie-opnamen. In het N programma Kunstmest wo binnenkort aandacht aan Sluise zeeslag besteed. Naast aandacht voor het schildi worden ook de ach ter grom van de slag toegelicht. Actie school Sluiskil voor verbetering klaslokalen SLUISKIL - De kinderen van groep vijf tot en met acht van de basisschool St. Anthonius uit Sluiskil gaan donderdag 6 ja nuari verkleed als Driekonin gen de deuren langs. Het is de eerste van een aantal acties om geld in te zamelen voor het opknappen van twee klaslokalen, die zich momenteel in een erbarmelijke toestand be vinden. Nu het onderwijs door bezuinigingen wordt getroffen, vinden de leerkrachten, de kin deren en hun ouders het tijd wor den om zelf de benodigde midde len bij elkaar te krijgen. Naast de Driekoningen-actie gaan de leerlingen in februari lo ten verkopen en in april met olie bollen langs de deuren. Verder wordt op 16 april in en rond het schoolgebouw een rommel markt gehouden. De actie wordt eind april afgesloten met een fancy-fair. wo. 5, do. 6, vr. 7, za. 8 jan om 19.30 uur, zo. 9 jan. om 15 uur: Tailleur pour dames. Nieuwpoortteater - do. 6, vr. 7, za. 8 jan. om 20.30 uur: De pijl. remorqueur a vapeur door Vic toria en Het Muziek Lod; ma. 10 jan. om 20.30 uur: De 1ste 10de, een verrassing, Vlaamse opera - do. 6. za. 8, di. 11 jan. om 20 uur: La Bohème met o.m. Silvio Varviso, Adrew Wise, Robert Carsen, Michael Levine, Fabio Armiliato, Mary Mills, Ned Barth. Jean Glennon. Films Decascoop li?ifo.tel..09.32.92.25.48.38) - Bit ter harvest, 16 jr. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur;- Menace II Society, 16 jf. 20 en 22.30 uur;- The crush, a.l. 14.30, 17. 20 en 22.30 uur;- Ad dams family 2, a.l. 14.30.17,20 en 22.30 uur;- Men in tights, a.1. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur;- Beet hoven II. a.l. 14.30.17.20 en 22.30 uur;- A perfect world, a.l. 14.30. 17. 20 en 22.30 uur;- Little Budd ha. a.l. 14.30. 17. 20 en 22.30 uur;- Sleepless in Seattle, a.l. 20 en 22.30 uur:- Aladdin, a.l. 14.30.17. 20 en 22.30 uur:- Hard target, 16 jr 14.30 en 17 uur;- Rising sun, a.l. 20 en 22.30 uur:- The age of innocence, a.l. 22.30 uur;- Juras sic park. a.l. 14.30, 17 en 20 uur- The fugitive, a.l. 14.30 en 17 uur. Studio skoop (info.tel.: 09.32.92.25.08 451 - Metisse. 17.30 en 20 uur;- Little Buddha, a.l. 20 uur, vr. za. zo. ook om 15 uur:- De geur van de groene papaya. 17.30 uur;- Much ado about nothing, 17.30 en 22.30 uur;- Naked. 20 en 22.30 uur;- The wedding ban quet. 20 en 22.30 uur. vr. za. zo. ook om 15 uur;- The Muppet Christmas carol, a.l. 17.30 uur, vr. za. zo. ook om 15 uur:- Dun- derklumpen, a.l. vr. za. zo. om 15 uur. Democrazy - Die puppe met mu zikale begeleiding door Het Bal kon en Das Kabinet des Dr. Cali- gari met muzikale begeleiding door Fukkeduk, di. om 20.30 uur. KNOKKE Films Beverly info.tel.:09.32.50.620.620)- Beverly 1 - Perfect world. 16 jr. dag. om 20 uur, do vr. za. zo. ook om 22.30 uur;- Aladdin, a.l. do. vr. za. zo. om 15 en 17.30 uur, wo. ook om 15 uur. Beverly 2 - Beethoven II. a.l. dag. om 20 uur. do. vr. za. zo. ook om 15,17.30 en 22.30 uur. wo. ook om 15 uur. Beverly 3 - Men in tights, a.l. zelfde uren als Beverly 2. Beverly 4 - Addam's family, a.l. zelfde uren als Beverly 2. Scharpoord - White fang. do. vr. om 15 uur;- Indecent proposal, 16 jr. do. vr. om 20.30 uur;- Oer- oeg, zo. ma. om 20.30 uur, zo. ook om 15 uur Het echtpaar De Pooter vierde dinsdag zijn zestigjarige bruiloft in De Molenhof in Zaamslag. foto Charles Strijd van onze verslaggever ZAAMSLAG - Met een drukbe zochte receptie vierden de 80-ja- rige W. de Pooter en de 77-jarige mevrouw M. de Pooter-de Jonge dinsdag in bejaardencentrum De Molenhof in Zaamslag hun 60-jarige bruiloft. De echtelie den leerden elkaar al op jonge leeftijd kennen en hebben vijf kinderen, 16 kleinkinderen en 13 achterkleinkinderen. Het diamanten paar is geboren en getogen in Zaamslag en woont alweer bijna vier jaar in De Molenhof. De Pooter heeft al lerlei soorten werk gedaan en in de laatste jaren voor zijn pen sioen was hij in dienst van DOW Chemical. Mevrouw De Pooter bekommerde zich vooral om het huishouden en haar gezin. Bo vendien heeft ze in de loop der jaren een heleboel kleren ge breid voor de kinderen en klein kinderen. In De Molenhof hoeven meneer en mevrouw De Pooter zich niet te vervelen. De kinderen wonen namelijk in de buurt en komen regelmatig even binnen wippen. Daarnaast volgt De Pooter als fanatiek voetballiefhebber de sportprogramma's op de televi sie op de voet. ZWN zet proef met schoolbus voort van onze verslaggever HULST - Scholieren uit Hengstdijk en Vogelwaarde kunnen ook de komende twee maanden de schoolbus nemen om in Hulst te geraken. De Streekvervoermaatschappïj Zuid-West-Nederland (ZWN) heeft het experiment met de bus verlengd, omdat de scholieren er in december goed gebruik van maakten. De schoolbus Hulst rfjdt in de schoolperiodes twee keer per dag van Vogelwaarde naar Hulst en is in de plaats gekomen van Lijn 15 die niet rendabel was en daarom uit de dienstregeling voor 1993 was geschrapt. Omdat de Hulster onderwijsinstituten fel protesteerden tegen het laten vallen van Lijn 15. besloot de ZWN in december om bij wijze van proef de schoolbus Hulst in te zetten. „De afgelopen weken zat de bus in de meeste gevallen redelijk vol en daarom hebben we beslo ten het experiment tot eind fe bruari voort te zetten", ver klaart ZWN-woordvoerder J. Nienhuis. ..Of de lijn ook in de winter van 1994/1995 weer zal rij den is echter nog niet duidelijk. In december maakten vele leer lingen gebruik van de bus, maar dat was ook een gevolg van het slechte weer. We hebben op dit moment dus nog geen duidelijke aanwijzing dat de animo voor de schoolbus blijvend is en daarom willen we de situatie nog twee maanden aanzien." Jongens wegens diefstal aangehouden OOSTBURG - Twee minderja rige Duitsers zijn maandag aan gehouden omdat zij verdacht worden van diefstal van vier por temonnees met inhoud. De por temonnees hadden ze gestolen uit een omkleedruimte van een zwembad in Oostburg. Na ver hoor en het opmaken van een proces-verbaal zijn ze heenge zonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 28