Dostkapelle scoort toch tegen PSV VIi jn bedenktijd? Vijfentwintig seconden Er is een stuk liefde bij me weggehaald sport aterdag-derdeklasser verliest, maar houdt aardig bedrag over aan oefenduel Zeeuwse combinaties zijn op dreef in Goes li onze verslaggever jhard Thannhauser ISTKAPELLE - Zo maar een isdagmiddag in Oostkapelle. pd twee uur raken de uitvals- jen naar sportpark Duin- |m al behoorlijk verstopt, jee tieners trachten het au- rerkeer in goede banen te lei- li, maar dat is onbegonnen rk. Voetgangers slalommen (sen het ronkende blik door |iting de kassa van het sport- d, waar de kassier geen mo st gestresst raakt van de lan- rij voor hem. fetig worden de kaartjes voor Btkapelle-PSV (0-9) aan de ji/vrouw gebracht. Elke gul- i is er één voor de derdeklas- I die een aardig centje over- [dt aan het vriendschappelij- duel met de eredivisie-topper. jar liefst 1400 toeschouwers afgekomen op de wedstrijd, arin international Jan Wou- zijn debuut maakt voor de idhovense club. ids de gloriejaren van Oostka- !e. dat het drie seizoenen uit- ld in de eerste klasse van het erdagvoetbal, is het niet èr zo druk geweest op sport- ik Duinhelm. Zelfs in de be- jirskamer kun je bij wijze van eken over de hoofden van of- als en verslaggevers lopen, it enkele weken geleden ge lid is als zo maar een oefen- jje om de korte winterstop te aangenamen, is mede door debuut van Jan Wouters, ar ook door de verrassende ne-back van ex-speler/hulp- iner Frank Arnesen bij PSV is aangesteld als manager hnische zaken» uitgegroeid het belangrijkste nationale irtitem van de dag. Fotogra- i en tv-ploegen volgen Wou- s op de voet en hebben ook eschouwer' Arnesen regelma- in het vizier. De Deen, zoals ijd de vriendelijkheid zelve, ïft het ene na het andere inter- w. Hij geniet van zijn terug- >r aan het voetbalfront. 'outers i Wouters speelt maar één ft. Centraal op het midden- d tracht hij de lijnen uit te zet- i. Wouters speelt sober, lakt - zoals van hem bekend - woord en gebaar duidelijk wat wil, maar moet zijn draai nog iden. Net als zijn tien ploeg- ikkers die aan het duel zijn be nnen, keert hij in de tweede Ïft niet terug. Trainer Aad de Mos wil bijna al zijn spelers aan het werk zien en aangezien PSV 36 contractspelers heeft... Stoffel Schipper, trainer/speler van Oostkapelle, kan de com plete teamwissel niet waarde ren. „Niet eerlijk", moppert de oude rot ver na afloop van de eenzijdige vertoning. „In de eer ste helft hebben we ons de pest- pokken gelopen en de achter stand tot 0-2 beperkt gehouden. Staan er in de tweede helft in eens elf frisse tegenstanders." De elf 'starters' van PSV spelen plichtmatig en maken het de amateurs nauwelijks lastig. De Eindhovense ploeg heeft zelfs een 'misser' van Stoffel Schipper nodig om na 25 minuten de ban te breken. De vrije verdediger maait finaal over een voorzet van Arthur Numan heen, waar door Erik Meijer een niet te mis sen kans krijgt. Drie minuten la ter heeft Meijer weer succes, want na voorbereidend werk van de Zweedse international Klas Ingesson mikt hij voor de tweede keer de bal achter doel man Marcel Baljeu: 0-2. Te doorzichtig Verder komen de PSV'ers niet. want de meeste aanvallende ac ties zijn te doorzichtig. Aanval ler Edwin van Ankeren, die zijn snelheid als wapen in de strijd gooit, wordt zelfs uitgelachen als zijn zoveelste poging om de bal voor te zetten finaal mislukt. De bal belandt niet voor het doel, maar bij een lichtmast op het an dere veld. Ook Berry van Aerle wordt bij één van zijn spaarzame rushes op rechts weggehoond, want hij levert de bal zo maar in bij een tegenstander. De elf nieuwelingen hebben na rust meer geluk, maar ondervin den dan ook nog nauwelijks hin der van de moegestreden tegen stander. „We liepen op ons tand vlees", gaf Schipper later toe. „en werden overlopen op het middenveld." Drie treffers van Wim Kieft en doelpunten van Thomas Thorninger. Edward Linskens. Bwalya Kalusha en een eigen doelpunt van Aart Jo- ziasse bezorgden de man aan het scorebord overuren. De Oostkapelle-aanhang op de staantribune zit er niet mee. Zo wordt Dennis But omgedoopt in 'Gordon', omdat de Middelbur ger een opvallende vergelijkenis vertoont met de Amsterdamse zanger van het Nederlandse lied. Een aantal jonge spelers wordt tijdens de warming-up door de fans bezongen als 'de embryo's'. In de slotfase heeft het publiek bijna reden tot juichen als Haro Hazelaar op rechts goed doorzet en bijna succes heeft met een strak schot. Buiten bereik van doelman Wim de Ron rolt de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Winnaar PSV mag dan met negen doel punten afscheid nemen van sportpark Duinhelm, maar de grootste winnaar is penning meester Huib Schipper van Oostkapelle. Elfhonderd beta lende bezoekers (de leden van Oostkapelle hadden gratis toe gang) zorgen voor een recordre cette van ongeveer vijfduizend gulden. Daarbij komt nog eens de behoorlijke opbrengst van de verloting (voor de jeugd) en de kantine-omzet. Pure winst, want een aantal clubsponsors had de kosten van PSV (5000 gulden) al betaald. Voorzitter Wim Jacobse, die tij dens de wedstrijd een groot aan tal sfeer- en spelmomenten ver eeuwigt, spreekt dan ook van een geslaagde middag. Niet al leen financieel, maar ook publi citair scoort zijn club met deze wedstrijd. „We hebben alles mee", zegt hij. „Het vroege aan- vangstijdstip, het weer, het de buut van Jan Wouters. Néé, mij hoor je niet mopperen." Oostkapellc-PSV 0-9 (0-2). 25. Erik Meijer 0-128. Erik Meijer 0-2,48. Tho mas Thorninger 0-3. 57 Edward Lins kens 0-4. 62. Aart Joziasse (e.d.) 0-5, 65. Wim Kieft 0-6. 72 Wim Kieft 0-7, 81. Wim Kieft 0-8, 84 Bwalya Kalus ha 0-9. Scheidsrechter: Alwin Don (Grijpskerke). Aantal toeschouwers: 1400 Wim van Hou welingen (links) en PSV'er Bwalya Kalusha zoeken het hogerop. van onze paardesportmedewerker GOES - De ponyruiters zorgden dinsdag voor een uitstekende opening van de vijftiende In- door Zeeland. De jeugd liet in de tot paardesporttempel omge toverde Zeelandhallen in Goes over de gehele linie een prima indruk achter. Hierbij lieten ook, getuige het groot aantal overwinningen, de Zeeuwse combinaties zich niet onbe tuigd. Lucy Louws was één van de Zeeuwse combinaties die een hoofdrol op de eerste dag van het paardesportspektakel opeis te. De amazone uit Oostkapelle reed in de klasse licht de 19-ja- rige Melcha naar een totaal van 184 punten, wat goed was voor goud. De schimmel-merrie toon de een regelmatige proef, met een uitstekende contra-galop. Deze werd door jurylid Marjan de Visser zelfs beloond met het cijfer acht. Ook Patricia van der Jagt liet zich niet onbetuigd. De amazone Yerseke stuurde de roodschimmel Nutti Game naar 180 punten. Goed voor brons en een winstpunt. Een winstpunt dat ook nog promotie naar de klasse Z-zwaar opleverde. Een niveau dat Patricia van der Jagt volgens haar instructrice Pauline Knols goed aankan. Pauline Knols, die ook de Zeeuwse top-amazone Elles Ko- le onder haar goede heeft: „Het ontbreekt Patricia nog een beetje aan het nodige zelfver trouwen. Ten onrechte naar mijn mening, want ze heeft de basis goed onder de knie. Ik ben er dan ook van overtuigd dat na een goed gereden proef ook in die klasse met succes kan mee draaien." Grote vorm Chayenne de Witte leverde in het zadel van Misty een prima prestatie door de klasse M op haar paam te schrijven. De ama zone uit Retranchement stuur de de ruin naar een totaal van 125 punten. In tegenstelling tot de overige combinaties reed de zestien-jarige leerlinge van het Middelburgse Delta-college de vos erg ontspannen rond. Met deze overwinning bevestigde de Zwinruiter-combinatie de grote vorm waarin men op dit moment verkeert. Van de drie wedstrij den die de pas gepromoveerde combinatie in deze klasse tot nu toe heeft gereden, wist men er twee winnend af te sluiten. Chaenne de Witte: „Het gaat in derdaad erg lekker. In de klasse L-zwaar heb ik gereden tot ik verplicht was de overstap naar M te maken. Een bewuste keuze omdat ik niets wilde forceren en daar pluk ik nu de vruchten van. Pas als ik er van overtuigd ben dat mijn paard de proef aankan, neem ik de overstap. Die aanpak bevalt mij prima. Daardoor loopt Misty ook zo ontspannen denk ik." Jolanda Verton schreef met Ta mara de klasse M-zwaar met 120 punten op haar naar De Paarde bloem amazone was in deze ru briek de enige die in de ogen van de jury voor een winstpunt in aanmerking kwam. In de klasse B eisten de Zeeu wen. ondanks de enorme con currentie van buiten de provin ciegrenzen. zelfs het grootste deel van de oranjerozetten op. Annechien Schonis was op de openingsdag de grootste Zeeuw se prijspakker. De amazone uit Middelburg stuurde in haar eer ste proef de 12-jarige Flash naar een totaal van 129 punten. Goed voor een gedeelde eerste plaats. In haar tweede proef reed de hoofdstedelijke amazone de vos naar 131 punten, wat haar de eerste stek opleverde. Ook Tessa de Vrie met Morwen Collin van de Kloetingse Paar debloem en de Korgeense ama zone Aline Prevost met Jacque line wisten in deze klasse een ru briek op hun naam te schrijven. Vandaag wordt het programma voortgezet met dressuur paar den. 09.00 uur: klasse B; 14.00 uur: klasse L-licht; 17.00 uur: klasse L-zwaar. Uitslagen: dressuur pony's klasse Z. rubriek 7a 1 Lucie Louws/Melcha. Gouwe Reyers, 184. 2 Chantal R(j- narUNagasaki. Pr Irene. 181; 3 Patri cia van der JagVNutti Game, Z-Bev 180 Klasse ZZ. rubriek 7b 1 Marga ret Mulders/Hogewald's Suit. Coun- tri Riders, 203, 2 Marjolijn Burgers/ Barisan. Keytenburg, 201. 5 Monique Verschure/Rainbow. Z-Bev. 179 Klasse M2. rubriek 6a 1 Jolanda Ver ton/Tamara. Paardebloem. 120; 2 Sanne van Wijk, Plantage R 116 6b 1 Annemiek van de Vorm/Navalino. Markiezaat. 123: 2 Jenneke Overduin /El-Shamal, Markiezaat, 122. 3 Jolan da Verton/Tamara, 118. Klasse M. ru briek 5a 1 Tamara Schijven/Brandy. Chapelle en Prisclilla van ZunderL' Nita. Heerjansr122; 3 Debbie Jan- sen/Lucky Star. Paardebloem. 116. 5b 1 Chaenne de Witte/Misty. Zwinr 125; 2 Janneke Overduin/El-Shamal, Markiezaat, 122. Klasse L2. rubriek 4a 1 Fiona van DorUSmocky, Mar kiezaat. 130, 2 Angela Rockx/Jazar. Oranjer M, 127. 4b 1 Ramon van Eekeren/Offen Jupiter, Oranjer M, 129; 2 Cora van Sliedrecht'Galaxy. Paardebloem. 128; 3 Rafaela van den IJssel/Udo, Oranjezon. 125. Klasse L, rubriek 3a 1 Jolanda Bevelander/ Sheila. Westelijk Schouwen, 128; 2 Debby Heintjes/Layka. Heerjansr. en Jeanine Heijstek/Shetan, Z-Bev. 127.3b 1 Brecht van Turnhout/Hart- wig, Sé-Ros, 129; 2 Virginia van der Wel/Dee-Jee. Markiezaat, 127. Klasse B, rubriek la: 1 Tessa van de Vrie/ Morwen Oollin, Paardebloem, 131. 2 Anita Otto/Natasha, Heerle, 125. 2a 1 Elma Christiaanse/Xanta, Weelr 122; 2 Marieke Dam/Rocky, Marki zaat, 121, 3 Koos Janse/Jacqueline. Sé-Ros, 121. lb: Jantine Houtepen/ Ashly, Kentenbury, 137; 2 Aline Pre- vost/Jacqueline. Sé-Ros, 135 2b: Aline Prevost/Jacqueline. 134; 2 Inez Willeboordse/Sinclair. Oranjezon, 130. 2c: 1 Maaike Biersteker/Arnilja. Hoekse R 129; 2 Annechien Schonis /Flash, Sé-Ros, 129. lc: 1 Annechien Schonis/Flash, 131. 2 Carla Beekers/ Djinni, St. Step. 130. uitslagen Autosport Parijs-Dakar-Parijs. Achtste etappe Nouadhibou - Nouakchott (Maureta- nié) 460 km: Auto's 1 Lartique/Perin (Fra) Citroen 3.32.51. Klassement: 1 Lartique 19 10.46. Motoren: 1 Wag ner (Fra) Cagiva 4.02 19 Klassement: 1, Arcarons 19.56.18. Skiën Innsbruck. Vierschansen-toernooi, springen, derde wedstrijd 1. Goldberger (Oos) 233,4 punten (114,5+104,0 m). 2 Weissflog (Dui) 229,4 (106,0+112.5), 3. Kasal (Jap) 222.2 (102.5+109.5). Stand 1 Weissflog 698.5 punten. 2 Bredesen 686,3. 3. Goldberger 675.2 Stand we reldbeker- 1 Weissflog 550 punten. 2 Goldberger 505. 3. Bredesen 500 Sportprijsvragen Uitslag lotto 52: eerste prijs geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar, f 8.073.50; derde prijs: 41 winnaars, f 492.20 Luckv Ten. trekking dinsdag 4 ja nuari 1 - 4-10-14-21 31-41-42-45-47 49-51 -55-58-60 62-64-67-68-72 (onder voorbehoud) Tennis Doha (Qati. Mannen. 900.000 gulden. Eerste ronde: Eltingh (Nedi - Goell- ner iDul'5) 6-3 7-6, Delaitre tFrai - Wi- bier (Ned) 7-6 6-2. Braasch (Dun - Tsjerkasov <Rusi 6-1 3-6 6-4, Ivanise vic (Kro) - Matsuoka (Jap) 6-4 0-6 6-4. Leconte (Frai - Vitoux (Fra) 6-3 6-2, Pescosolido <Ita) - Javier Sanchez (Spa) 6-4 6-2. Youness al-Aynaoui (Mar) - Bjorkman (Zwei 3-6 6-3 6-3. Haarhuis (Ned) - Carbonell (Spa)7-6 6- Honolulu. Mannen, 540.000 gulden. Eerste ronde: Renneberg (VSt/2) - Pozzi (Ita) 6-2 6-2, Weiss (VSt) - Svens- son (Zwe/3) 6-1 6-2. Stark (VSt/5) - O'Brien (VSt) 7-6 6-2, Patrick McEn roe (VSt/8) - Borwik (Aus) 6-2 6-3, Fleurian (Fra) - Ho (VSt) 6-3 7-6, Ca- ratti (Itai - Poliakov (Geo) 6-4 6-4, Kühnen (Dui) - Jonsson(Zwe) 6-3 6-1. Perth. Hopman Cup. Kwartfinales: Duitsland - Verenigde Staten 2-1Hu- ber - Mary-Joe Fernandez 6-2 7-6, Karbacher - Lendl 6-3 6-1. Huber/ Kafbacher - Fernandez/Lendl 5-8. Tsjechie - Zwitserland 2-1, Novotna - Manuela Maleeva-Fragnière 4-6 5-7, Korda - Hlasek 6-0 6-2. Novotna/Kor- da - Maleeva-Fragnière/Hlasek 6-4 6- Voetbal Rotterdam, vriendschappelijk: Feyenoord - SC Feyenoord (le kias- sei 8-5 (4-2). Doelpunten Feyenoord Larsson 4. Obiku. Witschge. Fraser en Kiprich elk 1 Rotterdam. Sparta - Tatran Presov iTsj) 0-0 Scheidsrechter: Blom. Toe schouwers: 200 Waarschoot (Beli AA Gent - MW 2-0 (2-0) Doelpunten Booy 2 Made Madese Boys (4e klasse) - NAC 0-10 (0-5) Van Hooydonk 5. Lammers 3, LokhofT en Brusselers 1. Schotland: Kilmarnock - Dundee 1- 0. Engeland: Liverpool - Manchester United 3-3. Norwich - Newcastle 1-2 Stand aan kop Manchester United 25-58. Blackburn 23-45. Arsenal 25- 44. Newcastle 24-42 Italiaanse beker, kwartfinales, eer ste wedstrijd: Foggia - Parma 0-3 Spanje. Beker, achtste finales, eer ste wedstrijd: Sporting Gijon - FC Barcelona 0-3. Real Madrid - Atletico Madrid 2-2. WOENSDAG 5 JANUARI 1994 1 5 rank Arnesen tot zijn pensioen manager bij PSV li onze verslaggever nri van der Steen ISTKAPELLE - Schuivend :t colaflesjes en glazen maak- hij, a la Ivic, duidelijk hoe er Igens hem gevoetbald moet irden: aanvallend, met drie itsen. Van voetbal heeft mk Arnesen ontegenzeglijk rstand. Van managen niet. gniet. „Maar PSV ziet me als i talent." eerste kennismaking met de uwe manager voetbalzaken i PSV was grappig, hartver- rmend. chaotisch en vol lagtekens en verwarring zaai- ie stellingen en uitspraken, de bestuurskamer van de ïuwse derde klasser. waarte- i PSV het eerste oefenwed- ijdje met Jan Wouters met 0-9 n, probeerde Arnesen aller- st te schetsen hoe het zo snel onverwacht tot zijn rentree [omen was. rainer lesen: „In oktober heeft Har van Raaij (bestuurslid, red.) gepolst. Dat heb ik tenmin- achteraf begrepen. Op het ment zelf had ik er geen erg in :PSV me terug wilde hebben, rvolgens bleek Willem II me villen als trainer. Die aanbie- ig sprak me erg aan, want ik i me al aangemeld voor de (nerscursus in Köln en bij Hem II kon ik die cursus er bij indoen." en de Tilburgse interesse PSV ore kwam, werd Arnesen op- uw benaderd door de oud- npioen. Op 5 december had Deen vervolgens twee ge- ekken, eentje met Willem II, itje met PSV. „Ik heb Willem toen gezegd dat ik voor hen i kiezen als ik als trainer zou )rgaan. Die dag heb ik ook er met Van Raaij gesproken me nu heel direkt vroeg naar |n ambities." euvelen t leidde tot een nieuwe invita- van PSV, nu van voorzitter lMaeyer. Op 6 december ging duo gezellig een paar holes en op de golfbaan, ondertus- i keuvelend over de mogelijk- len van een hernieuwd nstverband. „Op 29 decem- was PSV er uit, toen ben ik ïcreet gevraagd manager te rden." Arnesen had niet veel lenktijd .nodig. „Vijfentwin- seconden", zegt hij lachend, ch, iets meer. Maar je hoeft ;r sommige aanbiedingen tlang na te denken." beseft aan een moeilijke, ïwelijks omschreven job te (innen waarin hij geen enkele aring heeft. „Ik moet erin leien, maar PSV ziet me als i talent. Ze geven me een kans en ik gun mezelf de tijd. De sim pelste dingen over regels bij con tracten bijvoorbeeld weet ik nog helemaal niet." Onervaren Arnesen wist gisteren niet eens dat 34 van de 51 contracten bij PSV deze zomer aflopen. Wel was hij op de hoogte van het feit dat trainer Aad de Mos contrac tueel heeft laten vastleggen dat deze het aan- en verkoopbeleid bepaalt. „Ik kom erbij om hem te helpen. Ik moet beleid uitvoe ren, realiseren wat hij wil en met hem over voetbal praten. Ik vind het goed dat het is zoals het is: ik ben immers onervaren", aldus Arnesen, die toch niet goed dui delijk kon maken hoe dat in de praktijk met de werkverdeling moet. Dinsdagochtend, om kwart voor zeven, hadden De Mos en Arne sen al wel kort met elkaar over legd over die werkverdeling. Het was ook allemaal een beetje snel gegaan. De Mos werd pas maan dag ingelicht over wat gisteren alom 'een structuuraanpassing' werd genoemd. Zoals ook mana ger Kees Ploegsma maandag te horen kreeg wat er was beslist. Vooral Ploegsma werd zwaar aangevallen en ondermeer 'een crisisfactor' genoemd. 'Finan cieel heeft Ploegsma de zaken aardig voor elkaar, verstand van voetbal is nog wat anders', heet te het indertijd. Pikant is ook dat Frank Arne sen. die zijn uitspraken nooit heeft teruggenomen, nu als ma nager voetbalzaken de baas wordt van de afgelopen zomer weggepromoveerde Hans Wes terhof. het huidige hoofd oplei dingen. Ook Westerhof kreeg in het interview onder uit de zak van de Deen die evenwel geen problemen ziet. met niemand. „Met Kees Ploegsma heb ik in dertijd na dat interview alles uit- gepraat, met Hans ook. Met PSV zijn de verhoudingen altijd har telijk gebleven. Het was meteen: zand erover." Opvallend is ook dat Arnesen van PSV geen contract kreeg voorgelegd, maar een arbeids overeenkomst voor onbeperkte tijd. „PSV wilde een overeen komst tot mijn pensioen. Dat had ik helemaal niet verwacht. Ik heb nog nooit vast werk ge had!" Kees Ploegsma: ,,Ik zou liegen als ik zei dat het leuk is." Frank Arnesen: „PSV ziet me als een talent." foto Ruben Oreel TILBURG (NPA) - Jan Reker, technisch directeur en tevens trainer-coach van Willem II, had Frank Arnesen graag als veldtrainer gecontracteerd. Dat vond PSV maar niks. „Maeyer sprak me aan en zei: 'Frank hoort bij PSV. Ik weet nog niet wat ik met hem aan moet, ik denk aan iets voor de sponsors'. Toen zei ik dat-ie dat nooit van me zou winnen." Reker wist immérs dat de ambi tie van Arnesen niet meer lag bij het wekelijks begeleiden en van voetbalwijsheden uit de keuken voorzien van sponsors. „Maar dat was toen. na de vergadering betaald voetbal op 29 november, wel de eerste indicatie dat PSV ook interesse had in Arnesen. Twee weken later wist ik bijna zeker dat het rond zou komen met PSV. Vandaag ben ik gebeld dat het door ging. Ik ben dus wel steeds netjes op dè hoogte ge houden door PSV en Frank Opvallend genoeg beoordeelde Reker de 37-jarige Deen dus als potentieel toptrainer. terwijl PSV hem ziet en aanstelt als ma nager. „Frank stapt heel hoog in. Het is ook de vraag of je bij een club als PSV het vak moet leren. Beide partijen nemen een risico." Aad de Mos kon of wilde niet en thousiast reageren op de benoe ming van Frank Arnesen. „Je moet ook rekening houden met de menselijke aspecten ten aan zien van Ploegsma. Ik heb een half jaar goed gewerkt met hem. Voor zo'n man, die succes heeft gehad, die een vakman is. die een supporter is van de club. is het dan even slikken." Wel meende De Mos het bestuur te complimenteren met een slagvaardig beleid. „Wouters en Arnesen komen. Monne de Wit gaat weg. dat is slagvaardig be leid. ja. Sinds het nieuwe be stuur is er een nieuwe lijn. Tot vandaag heb ik perfekt gewerkt met Ploegsma. maar het bestuur wil nu op een andere toer." Hij wilde wel een mogelijk voor deeltje aanstippen. „Arnesen kan zich verplaatsen in de trai ner. want hij is zelf trainer ge weest. Dat kan een voordeel zijn." En over de taakverdeling, waarbij het aan- en verkoopbe leid bij De Mos blijft: „Als ik een speler wil. start de normale pro cedure. Of het financieel haal baar is, is en blijft een zaak van het bestuur. Verder zal ik na tuurlijk naar Arnesen luisteren. Ik luister naar iemand aan de toog, dus ook naar Arnesen." Kees Ploegma moet nog zien hoe en of het allemaal gaat. Ook en vooral of hij zich kan vinden in de uitgeklede funktie. „Ik zou liegen als ik zei dat het leuk is. Maar het is geen degradatie. Er is alleen een stuk liefde bij me weggehaald. Ik ben een voetbal man. dus dit is even slikken. Ik zal het voetbal zeker missen De algemeen manager wordt dus weer commercieel manager. Ongeschikt bevonden als voet balman? Ploegsma: „Dat vind ik niet. daarvoor hoef ik alleen maar achterom te kijken wat er de afgelopen vijftien jaar hier ge presteerd is. Ik ben ook niet te rug bij af. want je kunt PSV van nu niet meer vergelijken met vijftien jaar geleden. Toen werk ten hier anderhalve man en een paardekop. PSV heeft nu 80. 90 mensen in vaste dienst, inclusief de spelers dan. Maar de beman ning is hetzelfde gebleven." Hij overweegt niet ontslag te ne men. „Nee. Ik ga avonturieren. Er ligt een hele interessante job op me te wachten, de vraag is al leen of ik er m'n ei in kwijt kan." Aad de Mos, in de dug-out tijdens de wedstrijd tegen Oostkapelle: „Wouters en Arnesen komen, Monne de Wit gaat weg, dat is slagvaardig beleid." foto Ruben Oreel De nieuwe baan van Arnesen krijgt natuurlijk extra kleur in het licht van de geschiedenis. Vorig jaar juni werd de toenma lige assistent van Hans Wester hof op staande voet ontslagen bij PSV, nadat hij in een inter view met Elsevier de vloer had aangeveegd met zijn werkgever. Winnaar klasse M Chaenne de Witte uit Retranchement met Misty. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 15