Timo Dijkgraaf vreest VVS'92 Kris Korzeniowski geeft alles PZC Sergi Bruguera meldt zich af Ajax praat met Westerhof over Finidi George Stephanie Rottier door hitte bevangen sport WOENSDAG 5 JANUARI 1994 14 Vlissingse volleybalclub speelt morgen tegen oud-ploeggenoot Tweede keus op jacht naar officiële biljarttitel Biljarttoernooi Wissenkerke weer van bijzondere kwaliteit van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - De 19-jarige Ti mo Dijkgraaf' debuteerde vorig seizoen opmerkelijk goed in de hoofdmacht van VVS'92. De vol leyballer uit Vlissingen leerde de eerste beginselen bij Mara thon. maar ontwikkelde zich na de fusie met EVVC tot een aan winst op landelijk niveau. De bijna twee meter lange Dijk graaf maakte furore als aanval ler en speelde zich in de kijker bij diverse clubs. Timo Dijk graaf koos voor Rentokil uit Ze venhuizen en speelt morgen (donderdag) met het tweede team van de topclub tegen zijn oude ploeg VVS'92. Beide teams ontmoeten elkaar om 21.00 uur in de Vlissingse sporthal Baskensburg voor een duel uit de derde ronde van de landelijke competitie. - De Zeeuwse jeugdspeler is erop ge brand om te winnen, maar durft niet helemaal op een goede af loop te vertrouwen. „Ik heb VVS gezien, toen ze in de tweede be kerronde tegen Jola speelden. Wij wonnen voor de competitie (eerste divisie) met 3-1 van Jola. maar VVS won vrij gemakkelijk met 3-0. Het is een duel, dat zo wel bij VVS als bij mij enorm zal leven. Ik hoop echt dat we win nen. al was het alleen maar om dat ik het heel lang zal moeten aanhoren als we verliezen. Ik speel nog wel eens op het strand met jongens van WS. Maar als ze goed spelen en het bij ons niet voor honderd procent draait, dan denk ik dat VVS een goede kans heeft." Geluk Timo Dijkgraaf kan onafhanke lijk van het resultaat terugkij ken op een voorspoedig verlo pen carrière. Twee jaar geleden speelde hij nog in de tweede klasse van de Zeeuwse afdeling. Vorig jaar maakte hij zijn op wachting in de tweede divisie, omdat Bert van Luinen na een blessure op de middenpositie verstek moest laten gaan. „Ik heb toen een beetje geluk ge had", kijkt hij terug op die pe riode. „Bert was langdurig ge blesseerd en er was geen andere wisselspeler. Dan ben je niet zo bang om een fout te maken. Het tempo lag natuurlijk veel hoger. Ik was het bij Marathon gewend om op mijn gemakje rond te lo pen. Bovendien liep ik verdedi gend heel veel achter. Dat merk ik zelfs nu nog." Niettemin trok de 1.99 meter lange aanvaller de aandacht van verschillende clubs. „Joop Dees zei op een gegeven moment dat ik eens met iemand van Rento kil moest bellen. Dat verraste me wel ja. want na één jaar ver wacht je niet gelijk dat je weer verder mag kijken. Rentokil is tenslotte een topclub in Neder land. Toen ik de' eerste keer moest trainen, heb ik anderhalf uur lang hartstikke zenuwach tig in de trein gezeten. Van de tweede divisie naar de top van de eredivisie is een enorm ver schil. Ik heb een keer of vier. vijf meegetraind. Daarna is besloten om me dit seizoen bij het eerste team mee te laten trainen en in het tweede te laten spelen." De Vlissinger ambieert een plaats in de hoofdmacht en vindt dat hij het in volleybal- technisch opzicht enorm heeft getroffen. Timo Dijkgraaf is aan zijn tweede jaar aan de HTS (bouwkunde) in Vlissingen be zig. maar heeft voor zichzelf al besloten dat die schoolkeuze een verkeerde is geweest „Ik wil in het nieuwe schooljaar licha melijke opvoeding gaan doen", vertelt hij. „Ik heb een kamer in Rotterdam, waar ik twee of drie keer in de week slaap. De rest van de week kom ik terug naar Vlissingen. Ik train vijf keer in de week in Zevenhuizen, in totaal zeventien uur. We trainen altijd zes tegen zes. Ik train met het eerste mee. op verschillende po sities. Zowel verdedigend als aanvallend moet ik nog heel veel leren." „Daarnaast heb ik met nog een paar jongens individuele trai ning, zo'n twee tot drie keer per week. Daar heb ik eigenlijk nog het meeste van geleerd. In het tweede team speel ik op de li bero-positie. Ik krijg redelijk veel ballen, maai- van achter de drie meterlijn blijf ik moeilijk vinden. Ik speel nog wel wissel vallig. maar de competitie is wat mezelf betreft naar wens verlo pen. Voor de meeste andere spe lers niet zo. Er zijn nogal wat spe lers die al jaren op dit niveau spelen en vinden dat ze aan éen keer per week trainen genoeg hebben. Vooral de laatste tijd vallen er daarom nog wel eens woorden. We zijn nog steeds bij elkaar, maar of dat zo zal blijven, is nog niet helemaal bekend. Maar wat het volleyballen op zich betreft, heb ik het prima naar mijn zin." ADELAIDE (AFP) - De Spaanse tennisser Sergi Bruguera, win naar van Parijs, heeft zich we gens een blessure teruggetrok ken uit de Open Australische kampioenschappen die van 17 tot en met 30 januari in Mel bourne worden gehouden. Dat nieuws komt dinsdag van Graeme Hannan. organisator van een demonstratie-toernooi in Adelaide i12 tot en met 15 ja nuari). waarvoor de Spaanse gravelspecialist zich eveneens had aangemeld. Bruguera liet zich bij zijn afmelding niet uit over de aard van zijn blessure- Het Open Australische kam pioenschap. het eerste van de vier jaarlijkse Grand-Slamtoer- DEN HAAG (ANP) - Een wereld titelstrijd zonder mondiale top pers. In het Deense Aalborg be gint donderdag de tweede gar nituur van de driebandenwe reld aan het officiële WK, ter wijl op hetzelfde moment de beste kunstenaars van het drie banden in Gent hun kampioen kronen tijdens de finale van de wereldbekercyclus. De verlie zer is al bekend: de biljartsport. Door ruzie tussen twee organi saties verliezen beide evene menten aan uitstraling en ge loofwaardigheid. De grote namen ontbreken in Aalborg. Blomdahl, Ceulemans. Dielis. Jaspers. Sang Chun Lee. Zanetti en Bitalis staan in Gent aan de speeltafel voor het slot- toernooi van de wereldbekercy clus. Zij zijn de publiekstrekkers van de profstal <BWA> van Wer ner Bayer. En toevallig heeft die Duitser al geruime tijd ruzie met de voorzitter van de Europese bond. Wolfgang Rittmann. De twist over organisatierech ten van toernooien leidde in de tweede helft van het vorig jaar onder meer tot een schorsing van bijna honderd driebanders. De Europese bond strafte de spelers wegens hun medewer king aan enkele, niet erkende toernooien van de BWA. De spe lers kozen daarna nog meer de kant van Bayer. Verzoeningspogingen tussen Bayer en Rittmann zijn er de af gelopen maanden wel geweest, tot nu toe zonder succes. Een be middelingscommissie, onder lei ding van de Nederlander Wim du Fossé. heeft Bayer maandag echter een nieuw voorstel ge daan. De inhoud van het con cept: „Als de BWA. via de natio nale bonden, alsnog de organisa tierechten van diverse evene menten betaalt, wordt de schor sing van de driebanders direct opgeheven." Bayer heeft het voorstel in beraad „Iedereen is inmiddels kotsmis selijk van het hele gedoe", zegt Rini van Bracht over de huidige situatie. De Waalwijker vormt met John Tijssens de Neder landse inbreng in Aalborg. Van Bracht werd bij de loting inge deeld bij de Zweed Nielsson. de Duitser Bohn en de Peruaan Noya. Onbekende grootheden, ook voor de Brabander. Tijssens stuit in zijn groep op De Japan ner Shimada. de Deen Nelin en de Oostenrijker Andreas Hor- vath Van Bracht is één keer eerder 's werelds beste geweest. In 1983 werd hij winnaar van het wereld kampioenschap in Ecuador. „De huidige situatie is vergelijkbaar met '83. Destijds was Ceulemans er niet bij en dat moest ik nog lang aanhoren. nooien. moet het ditmaal doen zonder Bruguera 14 op de wereld ranglijst), Becker (11), Krajicek (15) en Agassi (24). De Oekralnse tennisser Andre Medvedev sukkelt ook met een blessure. Op oudjaarsdag kreeg hij bij het toernooi om de Hop man Cup last van zijn rechterk nie. De toernooi-arts begon met hem veertien dagen rust voor te schrijven. De 19-jarige nummer zes van de wereld wil daar echter niets van weten. Hij is van plan volgende week mee te doen aan het kampioenschap van New South Wales in Sydney, omdat hij dat als een onmisbare voor bereiding beschouwt op de Au stralian Open. Stephanie Rottier stapte duizelig en misselijk van de baan BRISBANE (ANP) - De over gang van het koele, natte Ne derland naar het snikhete, droge Australië is Stephanie Rottier niet goed bekomen. In Brisbane, waar de tempera tuur opliep tot 45 graden Cel sius. stapte de Zeeuwse ten- nister dinsdag duizelig en misselijk van de baan bij een voorsprong van 6-1 4-6 1-0 te gen de Japanse Rika Hiraki. „Ik had waarschijnlijk te wei nig gedronken", vermoedde Rottier, „Ineens zag ik de baan voor mijn ogen draaien. De dokter vond dat ik er goed aan had gedaan te stoppen. Ik voel me nu alweer een stuk be ter." Rottier was in Brisbane, waar 280.000 gulden te verdie nen is. als zevende geplaatst. Brisbane (Aus). Vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde: Stafford (Aus) - Vis (Nedi 6-2 6-3. Van Lot- tumiFra) - Strnadova (Tsj) 5-7 6-2 6- 3. Grossman (VSU9I - Grossi (Ita) 6- 4 7-6. Grande (Ita) - Quentrec (Fra) 7-5 6-3. Fanna (Ita) - Price (ZAf) 6-2 4-6 7-5. Sharpe (Aus i - Reece VSt) 6- 2 6-2. Zrubakova (Tsj) - Byme (Aus) 6-4 6-4. Labat (Arg/11) - De los Rios (Par) 6-2 6-1. Testud (Fra) - Lits- jovtseva (Rus/15) 6-4 6-2, Simpson- Alter (Aus) - Taylor (Aus) 7-5 6-1. Limmer (Aus) - Arendt (VSt) 6-4 6- 3. Stubbs (Aus) - Paz (Arg) 6-2 6-4. McQuillan (Aus) - Pratt (Aus) 6-1 6- 3. Tweede ronde: Hiraki (Jap) - Rot tier (Ned/7) 1-6 6-4 0-1 opgave Rot tier. Magdalena Maleeva (Bul/1) - Keiler (VSt) 6-4 6-3, Davenport (VSt/2) - Ghirardi (Frai 6-0 6-3, Hack (Dui/3) - Farina 6-3 6-2, McQuillan - Halard (Fra'5) 6-3 6-2. Nederlandse roeisport heeft kampioenenmaker in huis BOSBAAN (ANP) - Van de on begrensde mogelijkheden via het grootste volk naar het nat te kikkerlandje. Hij is amper binnen of hij heeft een fikse verkoudheid te pakken. Hoe wel de overgang gigantisch is, voelt de beroemde roeicoach zich toch al een beetje Neder lander. Het blijkt uit de uit spraak. „Wij gaan straks een boel medailles winnen." Kris Korzeniowski is de nieuwe coach van de Konink lijke Nederlandse Roeibond. Hij bracht in de jaren zeventig en tachtig- het Canadese en Amerikaanse roeien naar de wereldtop. Vorig jaar werkte hij in China en leverde hij prompt wereldkampioenen af. Weerzin tegen bureaucratie en familiezorgen maakten dat het Nederlandse toproeien kan be schikken over een van de beste coaches ter wereld. Hij zal dit jaar in de geprofes sionaliseerde staf een drieman schap vormen met René Mijn- ders iboordroeien) en Jan Klerks (scullers). Korzeniows ki heeft het volledige vrouwen roeien alsmede het boor- droeien mannen in de lichte klasse toebedeeld gekregen. Beide groepen telden tot nu toe nauwelijks mee op wereld niveau. Deze beperking zal hem er niet van weerhouden zijn kennis over te dragen aan de twee Ne derlandse coaches, die zich bij zonder op de samenwerking verheugen. Klerks: „Hij heeft een hele grote reputatie. Het coachen krijgt nu veel meer diepgang." Mijnders: „Ik heb hem zelf gevraagd te sollicite ren. De tijd was rijp voor een ommezwaai. Onze top was te veel versnipperd." Kris Korzeniowski werd in de cember '41 geboren in Wilna, tegenwoordig Vilnius geheten, in Litouwen. Het was in die tijd door Duitsland bezet gebied. Hij verhuisde na de bevrijding naar Polen, naar Stettin, waar hij weg- en waterbouwkunde studeerde. Roeien was al vroeg zijn sport, maar hij werd geen uitblinker. „Ik was te zwaar voor de lichte klasse en te licht voor de open categorie." Als coach kon hij zich wel ont wikkelen. Het werd een passie die zijn leven volledig ging be heersen. De clubsuccessen brachten hem al snel bij de na tionale ploeg van Polen. In '72 was hij assistent-bondscoach bij de Olympische Spelen in Munchen. Na de sluiting be sloot hij naar het westen uit te wijken. „Ik had geen vader- Kris Korzeniowski geel t roeiles. land. Was ik in Litouwen, Po len of Duitsland geboren? Ik had weerzin tegen het commu nisme gekregen, vooral daar om ben ik gevlucht. Met vijftig dollar in mijn zak had ik het niet gemakkelijk." Korzeniowski zocht zijn heil eerst in Italië. Door herhaalde lijke visumproblemen verkas te hij naar Canada. Hij werkte daar als ontwerper en na enige tijd als coach van de Canadese bond. „Ik heb daar een trai ningsmodel neergezet, dat nu nog gebruikt wordt." Vanaf '79 werkte hij voor de Amerikaanse roeibond. Eerst als coach, tussen '88 en '92 als technisch directeur Tot de Olympische Spelen van Barce lona was er een ketting van successen. Op het Meer van Banyoles vielen de prestaties wat tegen en stond zijn functie ter discussie. „Ik was na zo veel jaren deel van het systeem ge worden en het systeem was sterker dan ik. Ik was beper kingen gaan accepteren. Mijn opvolger Aitken uit Canada zag al zijn wensen vervuld." Kris Korzeniowski vond zich zelf wel toe aan een nieuwe uit daging. „Ik weet wat er gedaan moet worden voor goud." Hij accepteerde een aanbod van China, dat bezig was de sport wereld te veroveren. Het werd een bewogen jaar. „Ik trof daar een groep topsporters waarmee ik fantastisch kon werken. Vooral de vrouwen. Dat resulteerde bij de WK in Roudnice ook in twee gouden medailles en een zilveren. Naast de sport had ik slechte ervaringen. Aan de officials had ik niets, met hen kon ik niet werken. Ze deden niets om een coach happy te maken. Mijn telefoontjes werden niet beantwoord, bij afspraken over contractbesprekingen kwam nooit iemand opdagen, mijn salaris werd altijd te laat betaald, excuses werden mij nooit gemaakt." „Toen ik naar China vertrok dacht ik een volk aan te treffen, dat zich minderwaardig achtte tegenover de rest van de we reld. Als ras of vanwege het communisme of om economi sche reden. Het tegendeel is waar. Waar ook. de Chinezen treden altijd naar voren als een superieur volk. Iemand geluk kig maken, daar hebben ze geen benul van Geef hem een kom rijst, geef haar werk. dat vinden zij bronnen van geluk." Als de Chinezen zijn contract hadden gerespecteerd, zou foto ANP Kris Korzeniowski daar nog steeds werkzaam zijn. „Met dat arsenaal win ik elk jaar ge makkelijk een stel gouden me dailles. Zeker met de vrouwen. Wat een werklust! Wat een be reidheid!" Maar omdat de Chi nese bobo's hem beduvelden, ging hij in op de aanbieding van de Nederlandse roeibond. Korzeniowski is gek op reizen, ontmoet graag andere mensen, en is gelukkig als hij zijn passie voor het roeien kan ontplooi en. „Ik zie in Nederland goede mogelijkheden. Er is veel po tentieel en ik verheug me erop met intelligente mensen te werken. Ik ben er van over tuigd in Nederland successen te kunnen behalen. Aan mijn inzet zal het niet liggen." Roeien is zijn leven. Hij gaat daarin tot het uiterste. Deze opvatting heeft hem in alle uit hoeken van de wereld ge bracht. „Ik hou van'reizen." De totale toewijding heeft ook schaduwzijden. „Het leidt ook tot een zeer eenzaam bestaan." Vrijwel alle topscoaches in de wereld zijn gescheiden. Korze niowski ook. „Als gedreven coach geef je zoveel aan de roeiers, dat er voor thuis niets overblijft. Je bent na een dag van tien. twaalf uur, en na een vol weekend, volkomen kapot. Helemaal leeg. In het top roeien ben je niet alleen trainer en coach, maar ook weten schapper. fysioloog, technicus, raadsman, babysitter, biecht vader. psycholoog en liefdes adviseur. Als je thuiskomt heb je niets meer over. je hebt alles al gegeven. Je wilt rusten en hooguit wat zappen voor de tv." Succes in roeien hangt volgens de Amerikaans georienteerde wereldburger af van drie facto ren: talent, organisatie, coach. „In die volgorde. Organisatie en coach zijn misschien aan el kaar verbonden. Zeker is dat als één schakel ontbreekt, als één factor niet werkt, succes onmogelijk is." Kris Korzeniowski is pas een aantal dagen in Nederland. Hij bracht ze door aan de Bos baan. Dat moet het nationale roeicentrum worden, waar de nationale selecties zo vaak mo gelijk samen trainen. „Boten. Boten moet ik hebben", riep hij al meermalen tegen René Mijnders. naast coach boor- droeien ook de nationale coör dinator. Hij groepeerde in de eerste dagen al grotere groe pen roeiers en roeisters om zich heen dan ooit op de Bosbaan werden gezien. Hij onderwierp ze aan testen op de roei-ergo- meter. De beroemde coach zag veel potentie. „De Nederlandse vrouwen zijn van nature goede roeisters. Ze zijn allemaal groot, niet moeilijk geschikt te maken voor toproeien. Hoewel ze jong zijn is hun techniek al goed, maar ze kunnen nog niet genoeg spanning op kracht leggen. Qua conditie en fitness lopen ze achter bij Canada en de Verenigde Staten. Bij de lichtgewicht mannen is de fy sieke staat heel goed. gelijk aan topsporters in de wereld. Technisch lopen ze achter. Daar is veel ruimte voor verbe tering." Korzeniowski wil proberen de Nederlanders de Amerikaanse opvatting van topsport over te brengen. „Optimisme, moed, enthousiasme. Dat geeft een kick. Daarom wil ik met grote groepen werken. Ik wil ze voortdurend tegen elkaar la ten vechten. De samenstellin gen van de verschillende boten blijven open tot het laatste mo ment. Het is een uitdagende job. waarvan ik hoge verwach tingen heb. Ik ben overtuigd dat we dit jaar al medailles winnen." AMSTERDAM (NPA) - Finidi George zal het komende half jaar nauwelijks nog in De Meer te zien zijn. Tenminste, als de Nigeriaanse bondscoach Cle mens Westerhof zijn zin krijgt. De Ajacied wordt, samen met de jonge Nwankwu Kanu, opgeëist voor de uitgebreide voorberei ding op het WK en voor het Afri kaans landenkampioenschap. Ajax hoopt komend weekeinde op duidelijkheid van Westerhof, die met de Nigeriaanse selectie evenals Ajax deelneemt aan het toernooi in Bangkok. Het ge sprek zal van Ajax-zijde worden gevoerd door de bestuursleden Kraan en Van Os, aangezien technisch directeur Louis van Gaal niet is meegereisd. De coach zag af van de trip naar Thailand vanwege de ziekte van zijn vrouw. Ajax wil weten hoe het voorbe reidingsprogramma van Nigeria er voor de twee grote toernooien uit gaat zien. Ajax is verplicht de internationals voor officiële duels af te staan. Maar, zo liet het bestuur voor het vertrek naar Bangkok al dreigend we ten. de oefenwedstrijden vallen daar niet onder. Het Afrikaans kampioenschap is van 26 maart tot 10 april in Tu nesië. Westerhof wil zijn Euro pese internationals minstens twee weken eerder opeisen, die maand staat voor Ajax l halve de competitie- en KNV bekerwedstrijden ook de retu tegen Parma (Europacup 2) i het programma. Afwezig Bij afwezigheid van Van Ga staat de selectie van Ajax ond leiding van assistent-trainer G raid van der Lem. Peter van Vc sen, Tarik Oulida, Dan Petersi en Edgar Davids, al maande lang uit de roulatie, zijn voldoe de fit om de trip naar Bangk< mee te maken. Rob Alflen bli. thuis met zijn rugblessure. 'Mc derziel alleen' werkt de Utree ter aan zijn herstel. Edwin Re ser is als zijn vervanger aang wezen. Ook Kanu ontbreekt. is, door het overlijden van zi opa, nog niet teruggekeerd vt vakantie uit Nigeria. De Amsterdammers spelen Bangkok, ruim dertig gradf heet, komende vrijdag tegen geria en zondag tegen FC K penhagen of het Braziliaan; Porto Alegre. Stefan Pettersson speelt na hi huidige seizoen voor 2.5 jaar t IFK Goteborg. De 30-jarif Zweed, die sinds 1988 voor Aja speelt, had al in november aai gekondigd naar zijn geboort land te willen terugkeren. van onze biljartmedewerker WISSENKERKE - De biljart vereniging Ons Genoegen uit Wissenkerke houdt in de pe riode van 8 tot en met 29 januari in clublokaal De Kroon de 'Gro te Prijs NMS -spaarbank', een li- bretoernooi met 64 deelnemers uil alle Zeeuwse biljartdistric ten. Wethouder.!. M.Meulenberg- Op 't Hof van de gemeente Wis senkerke verricht zaterdag 8 ja nuari de opening. De eerste lustrumuitgave van dit open toernooi wordt opnieuw een evenement van bijzondere omvang en kwaliteit. Met een succesformule waarin nu twee groepen van 32 spelers, beide op gesplitst in poules van vier, naai de kwalificaties en de finales van deze Noorbevelandse biljartma nifestatie toewerken. Een propa gandistisch hoogstandje dat toernooileider Joop van den Ou denhoven en de biljartvereni ging Ons Genoegen een maan denlange voorbereiding heeft gekost. In voorgaande edities resulteer de een dergelijke aanpak al tot vier succesvolle uitvoeringen. Kwalitatief scoorde de organisa tie daarmee zó hoog dat ook bij de jubileumuitgave een veertig tal lokale en regionale sponsors hun steun toezegden. En de hoofdsponsor heeft inmiddels ook al aangekondigd zó gechar meerd te zijn van de gang van za ken in de vorige toernooien, dat hij reeds zijn fiat gaf voor een verlenging voor nog eens vijf jaar. „Leuke geluiden voor een organisatie. En een extra moti vatie om te streven naar perfec tie", beseft Van den Oudenho ven. Die ook de waardering van de gemeente Wissenkerke voor dit toernooi (de opening door een wethouder, de prijsuitrei king door de burgemeester) er op prijs stelt. Gascoigne geblesseerd ROME (SID) - Paul Gascoigne is weer geblesseerd. De 26-jarige Engelse international is twee weken uitgeschakeld. Afgelopen zondag liep de middenvelder een gebroken rib op tijdens het competitieduel van Lazio Roma tegen Sampdoria (1-1). Dat werd dinsdag in een ziekenhuis ge constateerd. De Engelse international was net hersteld van een kniebles sure. Hij kwam de afgelopen achttien maanden slechts 33 wedstrijden in actie voor de Ro meinse club. Cash weer geblesseerd ADELAIDE (SID) - Voormalig Wimbledon-kampioen Pat Cash, blessuregevoelig als wei nige andere toptennissers, is ge stoord in zijn zoveelste poging terug te keren onder de beste tennissers van de wereld. De 28- jarige Australiër verloor in de eerste ronde van het toernooi in Adelaide van de jonge Rus Jev- geni Kafelnikov en liep een rug kwetsuur op. Cash ontbrak vijftien maanden in het internationale circuit. Hij verrekte maandag een spier in de rug. „Eindelijk houdt de ge opereerde knie zich goed. krijg ik het in mijn rug", aldus de ver twijfelde Cash. die voor de open Australische kampioenschap pen in Melbourne, die 17 januari beginnen, een wild card kreeg. Topnummer In de veelheid van Zeeuwse toei nooien is de Grote Prijs NMS spaarbank een absoluut top nummer. De belangstelling vai de kant van de deelnemers i dan ook overweldigend. „W konden een dubbele bezettini inschrijven. Van alle kantel werd gereageerd op de geplaats te advertentie. Vooral van dl 'vrije' (niet bij de biljartboni aangesloten) biljarter uit Mid den Zeeland. Met Walcheren all uitschieter. Daar komt, onde: aanvoering van Gillis Sturm ui Serooskerke (die het toernooi a twee keer won) steevast een grt te afvaardiging vandaan", aldi Van den Oudenhoven. Met enig trots meldt de toernooileid< ook een 'primeur': De deelnarr van Sylvia Eckel, de winnare van de Henk Quakkelaar-triath Ion vorig jaar. In de twee groepen van 32 spe Iers, naar sterkte ingedeek schuilen volgens Van den Ou denhoven zoveel kanshebben dat het noemen van favoriete! „natte vingerwerk" is. Hij noem er toch een aantal: „Gilli Sturm, Rob van Hoepen, Gerari Wattel (winnaar in 1991), plaat selijk favoriet Jos Beije, Henl Quakkelaar (onlangs nog dis trictskampioen tweede klas li bre) en Nico Tuinman. In de B groep ziet Van den Oudenhovei Piet van Keulen, Tonny Goud zwaard en Jan Breedijk een goo doen naar de toernooizege en di wisselbekers van de gemeent) Wissenkerke. Eén van de veil erepijzen. die ook op de besti Wissenkerkenaar, Noordbeve lander, Walchenaar. Schouwe naar en Kortgenenaar staat t< wachten. En de hoogste serie het hoogste partij- en toernooi gemiddelde en de 10.000ste ca rambole sinds de aanvang vai dit toernooi wordt met ook eei beker beloond. Na de opening, zaterdag on 11.00 uur door wethoude J.M.Meulenberg-Op 't Hof, star ten zowel de A-groep (vana 14.30 uur) als de B-groep (vana 11.05 uur). De eerste ronde (II poules van vier) wordt op 8, 10 12,14,15 en 17 januari gespeeld de tweede ronde op 19, 21 en 2' januari, de derde op 26 en 27 ja nuari, op 28 januari wordt om d( plaatsen 5 tot en met 8 gespeeld op zaterdag 29 januari gaan d( beste vier spelers voor de toer nooizege van de eerste lustru muitgave van de 'Grote Prij NMS-spaarbank'. WOENSDAG 08.30-01.00 EURO: Diverse takkei van sport. 16.00-18.30 BBC 2: World of darts WK vanuit Frimlev Green. 16.36-17.29 Ned 1: Frankrijk ski-spe cial wintersportmagazine. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.40-18.50 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.55-22.30 BRT 2: Sport Extra: voet t bal (Supercup Standard Luik-Ander lecht) en de verkiezing sportman ei [j sportvrouw van het jaar 20.45-21.15 BBC 2: On the Line: ma gazine over sport 21.00-22.00 Super: Sports 22.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal 22.40-23.05 BRT 1: Sport. 00.15-01.20 BBC 2: World of darts 1 WK vanuit Frimley Green.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14