wijfel over optreden politieteam Kerk morrelt aan positie prins Charles 4PZC Bloedbad in Amerikaanse trein kibtenaren betalen meer jmsioenpremie aan ABP titzen: onderwijsuitgaven mogen niet verder omlaag P.C. Hooft-prijs voor J. Bernlef binnen- en buitenland iwijsmateriaal in strafzaak mogelijk onwettig verkregen ffa het weer in zeeland an bekent andstichting busremise intersport dit seizoen lim 5 procent duurder Inbreker verrast door grote buit Kinderbende maakte twee ton buit Cursus voor wegpiraten DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 STERDAM (ANP) - Het ge lshof in Amsterdam zal de hoofdofficier van |je mr. J. Vrakking en de (jcommissaris van politie ordholt als getuigen horen ii xtc-zaak. Het hof besloot woensdag toe op verzoek de advocaten van de acht A lachten, tijdens een zitting je xtc-zaak in hoger beroep. li o|j Isen cht. Gen vok vóói 0ffl(|i3f ijnt. lis/ Ila: die jn. verii twè si ens de planning had advo- van -generaal mr. R. Manschot itochtend zijn requisitoir It ten houden. Dinsdag werd er bekend dat het Interre- Rechercheteam Noord- landAJtrecht (IRT) zal wor- ontbonden. Vrakking en jliolt willen geen verant- lj [ding dragen voor bepaalde Ie loringsmethoden die het in een andere zaak heeft epast, gedurende een pe- gjj evan twee jaar. Tot dusver ibekend gebleven om welke en welke opsporingsme- ofdflehet hier gaat. itjderzoek IRT, een samenwerkings- id van politiemensen uit [billende korpsen ter be ing van de georganiseerde lad, is geheel verant-woor- k voor het onderzoek in de (taak, dat in augustus 1991 Ook heeft het hof bevolen leider van het IRT, H. vrij dag als getuige zal wor- gehoord. De advocaten heb- gaande de zittingen voor de ibank en het hof alles in het gesteld om mogelijke on- Imatigheden in het om- ijke xtc- onderzoek boven irte krijgen. Tot dusver ech- onder keihard resultaat. 'ï'm jjiK ij dJ de bekendmaking van olge king en Nordholt, mede on- ekend door de Amsterdam- orpsbeheerder burgemees- woi i. van Thijn, is volgens de „de integriteit" van IRT ernstig aangetast! Mr. schot repliceerde dat de is 0| Ireden opsporingsmethode in de xtc-zaak is toegepast, acht: p™ thoden 1 [gaat om methoden die het -1 in zich dragen dat daar- ie wettelijke grenzen wor- overschreden. Het is niet «toelaatbare methode, van tot het eind. Je moet haar ien in het zogenaamde grij- "ïot liet weten dat het openbaar ministerie (OM) in de betreffende zaak, volgens hem van „geruchtmakende om vang", de consequenties zal trekken. Het hof wees verzoeken om ook Van Thijn en de Amster damse procureur-generaal mr. R. graaf van Randwijck als ge tuige te horen af, omdat zij ge zien moeten worden als „eindve rantwoordelijken", die niet- op de hoogte zijn van alle activitei ten van het IRT. Verzoeken om het OM onmiddellijk niet-ont- vankelijk te verklaren, wees het college af als „ontijdig". Het hof liet weten op dit moment „geen enkele aanleiding in de stukken van de xtc-zaak te heb ben gevonden om aan de integri teit van het IRT te twijfelen". Beperken Voorzitter mr. J. Willems: „Dat neemt niet weg dat het in deze zaak, die grote publieke belang stelling geniet, volstrekt duide lijk moet zijn dat zich geen onre gelmatigheden hebben voorge daan." Ook het door Vrakking, Nord holt en Van Thijn verspreide persbericht omtrent de ontbin ding van het IRT geeft geen aan leiding tot een dergelijke twijfel, aldus Willems. „Doch elke twij fel dient te worden weggeno men, Omwille van de geloofwaar digheid van de strafrechtsple ging." Willems gaf de raadslieden na drukkelijk de opdracht zich bij het getuigenverhoor van Vrak king en Nordholt strikt te beper ken tot vragen die relevaijn voor de xtc-zaak. Hij beloofde daar zeer streng de hand in te zullen houden. Passagiers van de trein worden door de politie opgevangen op het station. GARDEN CITY (AP) - Een uit Jamaica afkomstige man die dinsdagavond plotseling het vuur opende op passagiers in een Newyorkse forensentrein en daarbij vier mensen doodde en 21 anderen verwondde, had kennelijk racistische motieven voor zijn daad. Dit is woensdag meegedeelde door politiecommissa ris Donald Kane. De zwarte dader droeg met de hand geschreven briefjes bij zich waaruit bleek dat hij „krachtige vijandige gevoelens koesterde" tegen blanken, personen van Aziatische afkomst en sommige zwarten, aldus Kane. De politiecommissaris zei dat de dader de politie had verteld dat hij een trein in Long Island had uitgekozen voor zijn schietpartij om de aftredende zwarte burgemeester van New York City, Da: vid Dinkins, niet in verlegenheid te brengen. In Long Island zijn meerdere voorsteden van New York gesitueerd, waar voorname lijk welgestelde blanken woonachtig zijn. Kane zei te geloven dat alle slachtoffers van de schietpartij blanken of Aziaten zijn. Tegen de tijd dat de trein in Garden City, Long Island, aankwam, waren vier passagiers dood en 21 anderen verwond, van wie vier ernstig. Drie passagiers overmeesterden de man toen die zijn wa pen had leeggeschoten. LONDEN (RTR-DPA) - In Grool-Brittannié is de dis cussie over de toekomst van prins Charles opgelaaid, nu er binnen de anglicaanse Kerk aan wordt getwijfeld of hij geschikt is zijn moeder, koningin Elizabeth II, op te volgen. Het boulevardblad The Sun schreef dinsdag dat de pri maat van de anglicaanse Kerk, aartsbisschop George Carey, Charles wegens overspel met de getrouwde Ca milla Parker Bowles ongeschikt acht voor het koning schap. Carey gaf een verklaring uit waarin hij dit bericht ontzenuwde. De aartsdiaken van York, George Austin, vroeg zich in een interview met de BBC echter openlijk af of Charles nog kan worden vertrouwd. Kan het aan iemand die overspel heeft gepleegd, nog worden toevertrouwd dat hij zijn belofte bij de troonsbestijging houdt, aldus Aus tin. Als koning zal Charles hoofd van de anglicaanse Kerk zijn. Hij zal dan het anglicaanse geloof moeten ver dedigen, dat opkomt voor de heiligheid van het huwe lijk. Volgens The Sun zouden verscheidene vooraanstaande anglicaanse geestelijken Charles'wegens zijn buitenech telijke relatie ongeschikt voor de troon vinden. Zij willen dat de 45-jarige kroonprins afstand doet van zijn rechten op de troon en zich volledig wijdt aan de voorbereiding- van zijn zoon William op het koningschap. K Tl Vandaag De aankondiging van prinses Diana vorige week dat zij zich uit het openbare leven terugtrekt, heeft de geruch ten over een echtscheiding van haar en prins Charles versterkt. De prinses noemdè als reden dat zij meer tijd wil besteden aan de opvoeding van haar twee kinderen, maar commentatoren zien haai- stap als een geleidelijke voorbereiding op een officiële echtscheiding na een hu welijk van twaalf jaar. Volgens sommige kranten zou de discussie over het ko ningschap van Charles zich tegen de Anglicaanse Kerk kunnen keren en tot een scheiding van kerk en staat kunnen leiden. Hoog water De depressie die de afgelopen nacht al voor het nodige spekta kel zorgde, trekt vanochtend S7iel naar Zuid-Denemarken. Rond hel systeem circuleren on stabiele luchhnassa's. Meetrek kende buien zorgen voor kort stondige felle regen, teruhjl er hier en daar een hagel- of on- xveersbui tussen kan zitten. Op de zuidftank van de depressie staat een volle westerstorm die in de loop van de dag geleidelijk afneemt naar een kracht van zes tot zeven. Met. name in dg vroege ochtend zal het verkeer veel hin der kinmen ondervinden van rukwinden met snelheden van rond de 120 kilometer per uur. In de loop van de middag ivordt al les ivat meer gematigd, maar toch blijft er nog steeds veel ivind staan. Pas laat in de avond treedt een tijdelijke verbetering in. De temperatuur handhaaft zich vandaag zo rond de zeven graden. Nautisch bericht iviiid: ivest 9 tot 10. afnemend 6 tot 7 Beaufort; zicht: matig tot goed; temperatuur kustwater: 5 graden; afivijking ivaterstan- den: omstreeks een meter verho ging; maximum golfhoogte mon ding Scheldes: meer dan twee meter afnemend. ZON EN MAAN 10 december Zon op 08.36 onder 16.24 Maan op 04.53 onder 14.17 Vooruitzichten Voor vrijdag: De stormdepres- sie ligt inmiddels boven Letland. Een volgende depressie trekt over Midden-Eng eland naar de zuidelijke Noordzee. Veel bewol king en perioden met regen. Krachtige tot harde, boven zee stormachtige ivind, eerst uit zuidwestlater uit west tot noordivest. Middag temperatuur rond 6 graden. Voor zaterdag tot en met maan dag: Aanhoudend ivisselvallig. uur cm uur cm Donderdag 9 de& ember Vlissingen 9.25 179 22.29 197 Terneu7.cn 10.11 201 22.49 220 Bat,h 11.06 243 23.46 266 Roompot-buiten 9.55 136 22.35 155 Zierikzee 11.00 136 23,50 153 Yerseke 11.05 144 23.55 162 Philipsdam-West 11.05 149 23.50 167 Vrijdag 10 december Vlissingen 10 5o 194 23.32 210 Terneuzen 11 15 219 23.49 235 Bath 12.13 262 Roompot-buiten 10.55 148 23,30 164 Zierikzee 12.10 144 Yerseke 12.10 154 Phihpsdam-West. 12.15 159 1 Laag water uur cm uur cm Donderdag 9 december Vlissingen 3.29 134 16.20 171 Terneuzen 3,56 144 16.46 181 Bath 4.52 166 17.42 203 Roompot-buiten 3.30 97 16.10 134 Zierikzee 4.40 103 17.20 141 Yerseke 4.40 108 17.15 145 Phihpsdam-West 4.40 110 17.15 147 Vrijdag 10 decern ber Vlissingen 4.46 142 17.24 177 Terneuzen 5.10 153 17.58 189 Bath 6.08 176 18.56 210 Roompot-buiten 4.40 102 17 25 135 Zierikzee 5.55 108 18.30 142 Yerseke 5.55 113 18.30 146 Philipsdam-West 5.55 115 18.35 148 J Verwachting vandaag 109-12-1993 is: 90 fr S I de ojfws geven de r ass" w fijn «lol concentratie 8" VERWACHTING VOOR MORGEN NOORDEN GEEN OOSTEN GEEN WESTEN GEEN ZUIDWESTEN GEEN ZUIDOOSTEN GEEN en in europa 1 I I I I I 1 I M I I M 1 I I I l II i I 11 I EMAG (ANP) - Ambtena- via een hogere pen- jc/ijremie volgend jaar mee- BI! BOSCH (ANP) - Een 38-ja- inwoner van Den Bosch (Ibekend dat hij op 5 novem- Inand heeft gesticht in de ise van het openbaar-ver- isbedrijf BBA in die plaats. Ie brand gingen 43 bussen iren. De schade wordt ge ld op tenminste 10 tot 15 trajilen gulden. betalen aan het uitstel van de wet die de verzelfstandiging van het ABP met ingang van 1 januari 1996 mogelijk moet ma ken. Dat is de uitkomst van overleg tussen ambtenarenbonden en het ministerie van binnenlandse zaken woensdag in Den Haag. De Kamer wilde de Wet finan ciële voorzieningen privatise ring ABP niet meer voor 1 ja nuari 1994 behandelen. De wet moet er voor zorgen dat de j aren- lang uitgeholde financiële posi tie van het ABP weer op orde komt. Door de weigering van de Kamer dreigde een gat van een kie'ine 500 miljoen gulden. Afgesproken is nu dat de over heid daarvan iets meer dan 300 miljoen voor haar rekening I HAAG (ANP) - Sneeuw- dpl: anties zijn het komend sei- i gemiddeld 5,1 procent 'der dan vorig jaar. De prij slijken het sterkst in ja- ti, namelijk 6,7 procent. In °P drukste maanden december koii februari bedraagt de stijging liddeld 3,9 procent. opp urt cijfers van het CBS ten iseerd op de wintersportbro- |S ns van de Nederlandse reis- inisaties. De afgelopen vier zijn de prijzen voor winter ed "vakanties steeds gestegen. Prijsniveau is thans 25 pro- '10°er dan in ^et seizoen '89- tt ^belangrijkste zonbestem- Sn worden goedkoper. De 'in voor vliegreizen naar fs en Portugal dalen met dddeld 7,5 procent. Het goedkoper worden van de munt eenheid van die landen is hier van de voornaamste oorzaak. Verder constateert het CBS prijsdalingen op bestemmingen naar Noord-Afrika, Amerika en Azië. De prijzen zijn dezelfde als vier jaar geleden. Autoreizen worden in wintersei zoen duurder. Volgens bereke ningen van het CBS stijgen de prijzen van deze reizen, waarbij alleen de verblijfsaccommoda- tie wordt gehuurd, gemiddeld met 5,3 procent. België en Lu xemburg worden 11 procent duurder, Duitsland 7.3 procent, Zwitserland 6.1 en Oostenrijk 4,3 procent. Vóór vakantiereizen met trein of touringcar moet eveneens meer worden betaald (respectievelijk 6.7 en 3.6 pro cent). neemt en de ambtenaren 170 miljoen gulden. Daar zijn ook de extra kosten bij die, als gevolg Van het uitstel, nodig zijn voor de reparatie van het wao-gat van ambtenaren. Het ABP betaalt de andere benodigde helft. De 170 miljoen gulden betalen de ambtenaren via een hogere pensioenpremie. Er vinden ook verschuivingen plaats van de premielast tussen werkgevers en werknemers. Lagere en mid delbare ambtenaren gaan er 0,6 tot 0,7 procent op achteruit, het hoger personeel 0,1 a 0,2 procent op vooruit. ASSEN (GPD) - Een 32-jarige dief uit Hoogeveen heeft bij een inbraak in zijn woonplaats tot zijn eigen schrik 96.000 gulden buitgemaakt. Hij had een tip ge kregen dat er in de woning van een 73-jarige man veel geld zou zijn, maar wat hij vond overtrof zijn stoutste verwachting. In de slaapkamer stond een kluis waarnaast jutezakjes met geld lagen. Op zijn fiets Vervoer de hij eerst de zakjes en daarna de 50 kilo zware kluis naar zijn eigen huis. Voor de rechtbank in Assen eiste officier van justitie mr. K.R. van der Velde gisteren negen maan den gevangenisstraf tegen de man. De officier verbaasde zich erover dat de dief, die kampt met rugklachten, deze klus heeft kunnen klaren. De Hoogevener verbraste het geld aan uitgaan en drugs. Ook kocht hij een Harley, Davidson, een auto en een waterbed. Hij werd aangehouden op Schiphol toen hij op het vliegtuig naar de Canarische eilanden wilde stap pen. DEN HAAG (ANP) - Auteur J. Bernlef krijgt volgend jaar de P.C. Hooft-prijs voor Letterkunde. Dat heeft de Stichting P.C. Hooft-prijs woensdag in Den Haag be kendgemaakt. De prijs be staat uit een bedrag van 75.000 gulden, een bronzen beeldje van Hooft en een oorkonde. De jury is van mening dat Bernlef een „rijk, geani meerd, nieuwsgierig en be weeglijk dichterschap" aan de dag heeft gelegd. Dat dichterschap was ook „ver nieuwend". Zijn reeks bun dels van 1960 tot nu toont hem „als chroniqueur van belangrijke ontwikkelingen in de Nederlandse poëzie". Daarbij slaagde Bernlef er ook nog eens in om herken baar te blijven in zijn „per soonlijke, essayistische poë zie, koel en emotioneel tege lijk." De 56-jarige Bernlef. die in werkelijkheid Hendrik Jan Marsman heet, wijdt zich sinds 1964 volop aan de schrijverij. Zijn eerste dicht bundel verscheen echter al in 1960: „Kokkels". Behalve poëzie schrijf hij ook veel ro mans en verhalen, die eigen lijk bekender zijn, Volgens de jury is de poëzie van Bernlef echter het hart van zijn oeuvre. „Daar wor den naar onze mening de verkenningen gedaan waar van de uitkomst vervolgens ook in andere delen van zijn oeuvre werkzaam wordt". SPIJKENISSE (GPD) - Met de arrestatie van negen inbrekers in de leeftijd van 12 tot 17 jaar heeft de politie van Spijkenisse een eind gemaakt aan een golf van inbraken. De groep heeft in de maanden oktober en novem ber 46 keer ingebroken. De to tale buit bedroeg ruim twee honderdduizend gulden. Naast de negen heeft de politie ook drie vrouwen van 31 tot 40 jaar aangehouden, onder wie de moeder van één van de diefjes. De drie vrouwen traden op als helers en speelden ook een rol bij de planning van de inbraken. De zaak kwam eind november aan het rollen toen tijdens een inbraak in een woning een van de inbrekertjes in de kraag werd gevat. Niet lang daarna had de politie al zes dieven aangehou den. De afgelopen dagen zijn ook de andere verdachten gearres teerd. De groep had het vooral voorzien op elektronische appa ratuur en geld. Buitgemaakte sieraden werden in de struiken gegooid, omdat de jongelui en de vrouwen daar geen raad mee wisten. ALMELO (ANP) - Automobilis ten die zich op de Twentse we gen misdragen, krijgen de mo gelijkheid te kiezen tussen het betalen van een boete of liet vol gen van een cursus om het weg gedrag te verbeteren. Dat is de opzet van een proef die waarschijnlijk in de loop van 1994 van start gaat. Slaagt het experiment, dan wordt het straf- systeem landelijk ingevoerd. Het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Overijssel (RO- VOheeft dat woensdag bekend gemaakt. pAAG (ANP) - Nederland moet ervoor zor- P( de uitgaven voor onderwijs niet teruglo- Minder besteden aan onderwijs brengt het niet zich mee dat Nederland de concurren- |s& verliest van landen die wèl meer investe- daardoor economisch opbloeien, zoals •Korea en andere Aziatische landen. minister Ritzen in reactie op een onder aan de Organisatie voor Economische Sa- werking en Ontwikkeling (OESO) naar het on- H'sniveau in 24 bij haar aangesloten landen. f OESO-rapportage blijkt dat Nederland in gelopen jaren relatief minder aan onderwijs is kasteden dan andere aangesloten landen. jaren geleden gaf Nederland nog 6,6 pro lan het bruto nationaal produkt (BNP) uit 'onderwijs! Alleen Canada, Finland en Dene- - ''Wkwamen in een internationale vergelijking' hoger uit. Daar zijn nu Frankrijk, de Verenigde Staten, Zweden en Ierland bijgekomen. De Neder landse uitgaven liggen nu op 5,8 procent van hét BNP, rond de 33 miljard gulden. Ritzen wijst erop dat het beeld is vertekend omdat Nederland in tegenstelling tot andere landen se rieus werk heeft gemaakt van het terugdringen van het financieringstekort. Op onderwijs werd, net ais op andere beleidsterreinen, behoorlijk be zuinigd. Andere landen hebben dat veel minder ge daan. en krijgen straks in de vorm van hoge rente lasten de rekening gepresenteerd. Maar vertekend of niet. de grens is volgens Ritzen wel' bereikt. „Dat percentage mag niet verder zak ken. Investeren in kennis is de sleutel naai- volle dige werkgelègenheid", aldus Ritzen. Wat dat be treft is hij niet gerust op de inzet van CDA en WD in de volgende regeerperiode. Hun verkiezingspro gramma's zijn op dit punt „mistig", vindt hij. De PvdA besloot enige weken na publikatie van'haar verkiezingsprogramma om alsnog 400 miljoen gul den extra uit te trekken voor het onderwijs. Ritzen relativeert de OESO-bevindingen verder met de vaststelling dat de organisatie zich nauwe lijks heeft beziggehouden met de vraag wat de in vesteringen opleveren. En juist Nederland slaagt er volgens Ritzen in om zeer doelmatig met het on- derwijsgeld om te gaan, vooral door goede leer krachten in basis- en voortgezet onderwijs en een effectieve organisatie van het hoger onderwijs. „Andere landen, zoals Duitsland, nemen wat dat betreft graag een voorbeeld aan ons." De tweede editie van het OESO-rapport over on derwijs toont wat betreft Nederland weinig ver schillen met de eerste versie, die vorig jaar ver scheen, Het jongste rapport bevat cijfers uit 1991, TfimX bewolkt regen zonnig 5s opklaringen warmtefront windrichting koutront lagedruk f-j hogedruk luchtdruk in -1000- hecto pascal 19 temperatuur 990 10OO 1010 23 16 het voorgaande is gebaseerd op gegevens tot 1988. In die periode is de verhouding van het Nederland se onderwijs ten opzichte van andere OESO-lan- den redelijk gelijk gebleven: de deelname aan het onderwijs is hoger dan gemiddeld, met uitzonde ring van het universitair onderwijs. Het oplei dingsniveau van vrouwen ligt lager dan gemid deld. maar Nederland is met een inhaaloperatie bezig. Het OESO-onderzoek bevestigt dat de leesvaardigheid van Nederlandse kinderen te wen sen overlaat. Voor het basis- en voortgezet ónderwijs trekt Ne derland relatief weinig geld uit, aldus het rapport. Ritzen wijst erop dat het kabinet een miljard extra heeft uitgetrokken voor de verbetering van de po sitie van leraren. „Dat is al snel 5 tot 6 procent, dus over 5 of zes jaar jaar ziet het OESO-rapport er heel anders uit", aldus de minister. Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met vrijdag: Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Onstuimig weer met veel wind, wolkenvelden en van tijd tot tijd regen of buien. Mid- dagtemperatuur geleidelijk da lend, met op vrijdag maxima van 2 graden langs de Schotse oostkust tot rond 7 graden el ders. Belgie en Luxemburg: Wissel vallig weer met veel bewolking en van tijd tot tijd regen of buien. Veel wind met aan de kust een westerstorm, verder landinwaarts zware windstoten. Maxima iets dalend, met op vrij dagmiddag temperaturen van 8 graden in west-Vlaanderen tot 5 in de Ardennen. Portugal: Perioden met zon, in het noorden van tijd tot tijd ook wolkenvelden en misschien wat regen. Middagtemperatuur langs de westkust ongeveer 15 graden, in de Algarve 19 graden. Spanje: In het zuiden droog en vrij zonnig. In het noorden wol kenvelden en vooral in de kust gebieden kans op regen. Mid dagtemperatuur langs de Cos ta's van 18 graden aan de Costa Brava tot circa 20 aan de Costa Blanca en Costa del Sol. Canarische Eilanden: Wolken velden en kans op regen. Ma xima aan de zuidstranden onge veer 21 graden. Marokko: Perioden met zon. ook enkele wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Middag- temperatuur aan zee van 19 gra den bij Tanger tot 23 bij Agadir. Zuid-Frankrijk: Veel wolken velden en in vooral in de weste lijke departementen op beide dagen kans op regen. In de noord-Franse Alpen donderdag later op de dag kans op sneeuw. Aan de Cöte d'Azur schijnt de zon af en toe en het blijft er droog. Maxima uiteenlopend van 13 graden in de Dordogne tot circa 17 graden langs de Franse Riviera. Mallorca en Ibiza: Droog en pe rioden met zon. Middagtempe ratuur ongeveer 19 graden. Griekenland en Kreta: In het noorden wolkenvelden, verder naai- het zuiden geregeld zon. Op Kreta en Rhodos eerst nog kans op een bui, verder meest droog. Maxima uiteenlopend van 15 graden bij Thessaloniki tot 19 op de Ionische Eilanden, Kreta en Rhodos. Turkije en Cyprus: Afwisselend wolkenvelden en zon. Vooral bo ven de Middellandse Zee enkele buien. Middagtemperatuur uit eenlopend van 16 graden rond de Dardanellen tot ongeveer 20 op Cyprus. Zwitserland: Veel bewolking en vooral in het noorden en westen enige tijd sneeuw, in de dalen overgaand in regen. Aan de zuid kant van het Alpenmassief kans op wat zon en waarschijnlijk droog. Temperatuur op 2000 me ter aan de noordzijde van het Al penmassief tijdelijk dalend tot iets onder nul. Oostenrijk: Regen of sneeuw. Temperatuur op 2000 meter aan de noordzijde van het Alpen massief tijdelijk dalend tot iets onder het vriespunt. Tsjechië en Slowakije: Veel be wolking en enige tijd regen, in de bergen ook sneeuw. Veel wind. Vrijdag enkele opklaringen. Ma xima in de lager gelegen gebie den rond 8 graden. "C Amsterdam regen 10 Athene zwaar bew. 14 Barcelona half bew. 13 Berlijn zwaar bew. 3 Boedapest zwaar bew. 0 Bordeaux regen 13 Brussel motregen 10 Genève regen 8 Helsinki sneeuw 0 Innsbruck regen 1 Istanbul regenbui 11 Las Palmas half bew. 18 Lissabon zwaar bew. 14 Londen regen 13 Luxemburg regen 9 Malaga onbewolkt 12 Mallorca zwaar bew. 13 Malta half bew. 16 Nice half bew. 11 Oslo onbewolkt -5 Parijs regen 12 Praag half bew. 3 Rome half bew. 16 Wenen zwaar bew. 3 Bangkok licht bew. 23 Tunis licht bew. 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 5