pzc Schippers winnen kort geding PZC bercö Nederlandse economie hield zich tot dusver goed staande 'Jaar jong mode Nederlanders opgeroepen uit Algerije te vertrekken AFPRIJZEN kunnen wij! Afvalbak Noordzee binnen- en buitenland Chemiebedrijf Tessenderlo moet lading aan beurs aanbieden L4VO wil geld zien lm Oostblok-landen ister: reactie 'schoppen op wet tilhanasic waardevol EcSZETH Zes doden door brand in Parijs Hypotheekrente daalt met circa 0,3 procent DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 mo- j rs) indf st< flERDAM (GPD) - De bin- schipPers hebben het kort i ing tegen het Belgische che- •j (jcdrijf Tessenderlo over dè ;j linding van een ladingcon- I gisteren gewonnen. Het niebedrijf moet de onge- 100.000 ton zout die men üjks vanuit Delfzijl en Hen van Akzo betrekt, aan de liging Toerbeurt Noord ien dus via de schippers- blijven aanbieden. Dit le de Rotterdamse recht bank-president mr. L.F.D. ter Kuile. Hij verbood tegelijk dat be stuursleden van Noord-Zuid tij dens de duur van het nog lopen de vervoerscontract (ongeveer twee jaar) tot acties onder de schippers oproepen. Mr. Ter Kuile vond dat Tessen derlo het vorig jaar gesloten con tract met Noord-Zuid per 8 de cember onterecht had opgezegd. Het bedrijf had zich erin ver- Drdt onze correspondente te slow mei 1Cje ;SSEL - De Midden- en :e.p Europese landen, die een de; tnerschap voor vrede' met ien AVO willen, moeten er re- ig mee houden dat ze zelf en(i leeuwedeel van de kosten ten opbrengen. In de NAVO- no0' uten is de grens van de de- ijgf, «bezuinigingen bereikt. Midden- en Oost-Europa »rgaande samenwerking de NAVO wensen, dan kan financieel niet langer alle ys, l'van één kant komen'. ^nii was de teneur van het on- oud van de ministers van ialK nsie, die gisteren in Brussel edöi n waren. De ene bewinds- er gebruikte iets hardere be dingen dan de andere, •de boodschap was helder. de NAVO-landen moet het 3ctl inerschap voor vrede', zoals elgische minister van defen- -sts go Delcroix het uitdrukte, itief goedkoop" blijven. Amerikaanse minister van etï isie Les Aspin verklaarde 0: iet 'partnerschap voor vre- i feitelijk „een open NAVO- elsei t schept, die het elke part- i_mogelijk maakt zich 'in te n' in een nauwere politieke lilitaire band met de NAVO. zijn partnerschap-bijdrage Jerhogen". Aspin gebruikte ipen' in overdrachtelijke 'f werd naderhand beklem- [AVO zelf heeft nauwelijks rt(lj, ananciële armslag voor de re» vredestaken die op het g graima staan. Gemiddeld e tv sds 1990 de uitgaven voor era de marine met 35 procent ge slonken, voor de landstrijd krachten met 32 procent en voor de luchtmacht met 20 procent. „Dit is het minimum-niveau", aldus militaire NAVO-bronnen. Nu al is het een groot probleem om bijvoorbeeld voldoende transportmiddelen door de lucht of over zee te vinden om in verder weg gelegen gebieden vredestaken uit te voeren. Des ondanks moest de Duitse defen sieminister Volker Rühe zijn NAVO-partners gisteren vertel len dat Duitsland niet aan een verlaging van zijn (financiële) NAVO-bijdrage zal kunnen ont komen. Jaloerse soldaat onthoofdt rivaal FULDA (AP) - Een in Duitsland gelegerde Amerikaanse mili tair, die zijn vrouw verdacht van een buitenechtelijke rela tie, heeft met een kapmes het hoofd van zijn vermeende ri vaal afgehakt en bij zijn vrouw in het ziekenhuis achtergelaten. De sergeant werd dinsdagavond in het Herz Jesu-ziekenhuis in Fulda gearresteerd nadat hij het hoofd in een plastic zak bij zijn vrouw, die behandeld werd we gens een moeizame zwanger schap, op het nachtkastje had gelegd. De jaloerse echtgenoot pleegde geen verzet toen hij door de Amerikaanse militaire politie werd aangehouden. tuig IslK MAAG (ANP) - Minister hepirsSBallin van justitie vindt factie van de rooms-katlio- kfbisschoppen op de wijzi- -hd( jen in de Wet op de Lijkbe- Ijoetjing „waardevol". De bis- in ippen geven er volgens de hoe! bier blijk van dicht op de enleving te staan en goed op bogte te zijn van de eutha- iraktijk. bisschoppen lieten woens- n«eten het een goede zaak te sn dat euthanasie strafbaar bleven. Zij vroegen de rege- dringend toe te zien op een luaat en effectief vervol- sbeleid. ch Ballin onderstreepte in reactie op het bissehoppe- □slandpunt dat het de rege- ■j ft er steeds om te doen is ge- ]e >t een regeling tot stand te gen die het vertrouwen van een oude mensen wekt. Hij fan overtuigd dat dat is ge il ige zorgdheid over 'i rnwapens in nden criminelen HAAG (GPD) - Minister Ballin van justitie At zich „grote zorgen" over uit( beheer van kernwapens en its one wapens in de landen de voormalige Sovjetunie. gol eeg enorme veiligheidsrisico" n« dat terreurorganisaties ;t.wdinaire criminelen" kun- ?aan beschikken over kern- ;ni éns en ander geavanceerd ;(j «ntuig uit de voormalige or: ?tunie. Hirsch Ballin heeft teren in de Tweede Kamer en) fp. vrijdag 10 december &ian wij 5 jaar, et ïom trakteren wij u 55; rsten lang op: n.r se Aingen tol 50 l.askao'e 9 Middelburg 01 ISO-35047/23246 plicht - tegen een lager tarief dan gebruikelijk - lading via de beurzen aan te bieden. Er was geen vervoersgarantie in over eengekomen. Tessenderlo had volgens hem dan ook niet het recht het contract'op te zeggen, hoewel het bedrijf dit jaar van wege de schippersacties een schade had geleden van onge veer 550.000 gulden. Ter Kuile zei overigens dat hij moeilijk kan inschatten of de gronden die Tessenderlo aan voert voor de opzegging van het contract, in een nog te voeren bodemprocedure als terecht worden aangemerkt. Hij het doorschemeren dat hij verwacht dat die gronden ook dan als on voldoende zullen worden beoor deeld. Verplichting Schippers-woordvoerder Ger Veuger (die sinds kort weer be stuurslid is van Noord-Zuid) vindt dat deze uitspraak los staat van de intentieverklaring die vervoerders, verladers en overheid voor het Noord-Zuid- verkeer onlangs hebben afgeslo ten. Daarin staat dat de schip pers tot eind maart acties zullen opschorten in ruil voor de ver plichting dat verladers lading via de beurs blijven aanbieden. Deze 'wapenstilstand' loopt vooruit op een door de schippers dringend gewenste en wellicht in te voeren wettelijke regeling van het Noord-Zuid verkeer. Namens Noord-Zuid had raads man mr. R.F.K. Visser in zijn pleidooi gezegd dat Tessenderlo van het contract afwilde, omdat het bedrijf de voor de produktie van chloor bestemde 400.000 ton zout (dat. is circa twaalf procent van het totale Noord-Zuidver- keer) goedkoper door andere vervoerders kon laten transpor teren. Bovendien wilde Tessen derlo garanties dat er geen ac ties meer zouden komen. „En zoiets kan niet", zei hij. Mr. Vis ser noemde het wegvallen van het chloorvervoer 'desastreus' voor de bij Noord-Zuid aangeslo ten particuliere binnenschip pers. deeld' had gevoeld. Het concern had vergoeding van ruim een half miljoen gulden schade geeist, maar dat had Noord-Zuid pertinent geweigerd. Het be stuur verschool zich achter over macht. Tessenderlo was reeds in con tact met Belgische en Neder landse particuliere schippers om het vervoer van Noord-Zuid over te nemen. Volgens mr. Blus- se van Oud Alblas zouden schip pers inmiddels in Delfzijl en Hengelo al voorbereidingen heb ben getroffen de eerste transpor ten met chloor met de nieuwe vervoerders tegen te houden. Mr. Visser ontkende dit: „Wij we ten nergens van". Bedrogen Mr. P. Blusse van Oud Alblas deelde namens Tessenderlo mee dat het bedrijf zich door de ac ties van afgelopen zomer 'in ern stige mate bedrogen en bena DEN HAAG (ANP) - Neder landers die naar Algerije wil len reizen, wordt aangeraden van hun plannen af te zien. Landgenoten die al in Alge rije zijn, wordt geadviseerd het land te verlaten. Dat heeft het Overlegplatform Reisadviezen woensdag be sloten. Het platform, waarin onder meer de reiswereld en de ANWB zijn vertegenwoor digd, neemt hiermee de aan beveling over van het ministe rie van buitenlandse zaken. Voor de 75 tot 80 Nederlan ders die in Algerije wonen en werken, heeft BZ al enige tijd een evacuatieplan klaarlig gen. Het ministerie heeft hen gevraagd de noodzaak van Een gemaskerde Algerijnse politieman op patrouille in Al giers. De leden van het korps hebben de bijnaam Ninja's gekre gen, wegens bun uitmonstering, die sterk op die van deze Ja panse strijders lijkt. fotoRTR hun verblijf te overwegen en om eventueel vrouwen en kin deren al naar Nederland te la ten terugkeren. Aanleiding voor het nega tieve reisadvies zijn de voort durende aanslagen op buiten landers in Algerije. Al maan den lang voeren fundamenta listische extremisten een ter- reurcampagne tegen buiten landers. In september en ok tober werden twee Russische militairen en twee Franse ont wikkelingswerkers vermoord. Afgelopen dinsdag zijn de ontzielde lichamen gevonden van een Brit en een Frans man. De aanslagen worden toegeschreven aan het Islami tisch reddingsfront FIS. De aanbeveling van het mi nisterie van buitenlandse za ken om Algerije als bestem ming maai- beter te mijden, circuleert al een week bij de reisbureaus in het land. Sinds 3 december wórdt- Nederlan ders geadviseerd hun voorge nomen reis naar het Noord- afrikaanse land te heroverwe gen. Nu het overlegplatform Reisadviezenofficieel met een advies is gekomen, kun nen ook mensen die reeds een reis naar Algerije hebben ge boekt en betaald aanspraak maken op annuleringsrege lingen. Overigens zijn er bij de Neder landse ambassade in Algiers nog geen meldingen geweest van Nederlanders die in het land in problemen zijn ge raakt. „Er zijn no geen bedrei gingen geuit." Ook is nog geen sprake van een massale uittocht van Nederlanders, meldt een woordvoerster van Buitenlandse Zaken. wmm De bisschoppen verstaan onder euthanasie „een behandeling die de dood teweeg brengt met de bedoeling het overlijden te doen intreden". Het staken van een behandeling die niet gene zend is, maar alleen het sterven uitstelt of waarvan de genezen de werking niet in verhouding staat tot reëel suec.es, vinden zij geen euthanasie. Dat geldt ook voor het toedienen van noodza kelijke pijnstillende middelen die zonder de bedoeling te doden het overlijden feitelijk verhaas ten. CDA toch voor vergoeding huishoudhulp DEN HAAG (ANP) - Het CDA is teruggekomen van het stand punt dat huishoudelijke hulp - als onderdeel van de gezinsver zorging- niet meer moet worden vergoed. Dat bleek woensdag bij het begin van de behande ling van de begroting volksge zondheid in de Tweede Kamer. Tegen het oorspronkelijke CDA- standpunt had -onder meer- coa litiepartner PvdA grote bezwa ren omdat het ertoe zou kunnen leiden dat mensen eerder dan ei genlijk nodig is naar een ver pleeg- of bejaardenhuis moeten. CDA-woordvoerder Lansink zei woensdag dat zijn fractie huis houdelijke verzorging nu wil subsidiëren uit het fonds van de Algemene wet bijzondere ziekte kosten (AWBZ). Er moet dan wel een budget voor worden vastge steld. zodat de kosten niet uit de hand kunnen lopen. Met huis houdelijke hulp is op het ogen blik 1.3 miljard gulden gemoeid. Reddingswerkers verlenen eerste hulp aan een van de slachtoffers van de brand. foto Jacky Naegelen/RTR van onze correspondent PARIJS - Een brand in een flatgebouw in de Parijse voorstad Creteil heeft gistermiddag aan minstens zes mensen het leven gekost. Twintig bewoners en zes brandweerlieden raakten gewond. De brand ontstond gistermiddag rond 16.30 uur in een appartement op de zesde verdieping van het twaalf etages tellende gebouw. Binnen de kortste keren stonden enkele tientallen ap partementen in lichterlaaie. Sommige bewo ners sprongen in paniek van hun balkon om aan de vuurzee te ontkomen, anderen konden op het nippertje gered worden door brandweer lieden. Voor een vrouw en vijf kinderen kwam de red ding echter te laat. Het is niet uitgesloten dat het aantal slachtoffers nog verder oploopt. De brandweer had gisteravond nog slechts de helft van alle uitgebrande appartementen doorzocht. Winnie Mandela terug in politiek JOHANNESBURG - Winnie Mandela is gisteren gekozen tot voorzitter van de vrouwenbond van het ANC. De omstreden vrouw van ANC-leider Nelson Mandela maakt daarmee haar officiële rentree in de politiek. Mandela versloeg tijdens hei- congres van de vrouwenbond haar rivaal Albertine Sisulu, de vrouw van de andere 'grand old man' van het ANC, Walter Si sulu. Een dag eerder was de schorsing van Mandela uit de vrouwenbond opgeheven. (Advertentie) Volop aanbiedingen en kortingen op de gehele wintercollectie. lange vorststraat goes Vooruitzichten voor 1994 iets beter maar nog niet goed ROTTERDAM (GPD) - De Nederlandse economie heeft zich tot nu toe redelijk staande weten te houden. Temidden van de recessie in Europa en de 'harde' gulden die onze export extra duur maakt. Dankzij het accent in onze export op voedingsmiddelen en agrarische produkten, kwam de Neder landse export met een achteruitgang van 0,5 procent 'met de schrik vrij'. De indus triële produktie lijkt niet verder in te zak ken en de consumptie steeg over de laatste twaalf maanden zelfs met ruim 2 procent. Het economisch researchbureau van de Ro- beco Groep en de Rabobank, IRIS. ziet het niet al te somber in voor de Nederlandse eco nomie en al helemaal niet voor de Amster damse Effectenbeurs. „We zitten er net zo'n beetje tussenin. Nederland heeft lang kun nen profiteren van de economische groei in Duitsland, dat als allerlaatste Europese land in een diepe recessie terechtkwam. Nu trekt het bedrijfsleven alweer enig profijt van de opleving in Engeland en de Verenig de Staten", zegt hoofd macro-economisch onderzoek van IRIS. drs. L. Meijaard. Ook de groei van de binnenlandse consump tie is redelijk op peil gebleven dankzij ge middelde salarisstijgingen van 3.5 procent dit jaar bij een bescheiden inflatie van 2 pro cent. Daar komt bij het relatief hoge niveau van de sociale-zekerheidsuitkeringen, die tijdens een recessie een verzachtende wer king hebben op het niveau van de consump tie. Tenslotte is er het „uiterst conservatieve be leid" van de regering, aldus het woensdag gepresenteerde World Outlook van IRIS voor het komende jaar. „Bijna geen land ter wereld is er de afgelopen jaren zo goed in ge slaagd het overheidstekort niet te laten stij gen". Toch blijft volgens de onderzoekers het ge vaar bestaan dat ook in 1994 het economisch herstel niet echt van de grond zal komen. Al ziet het beeld er iets gunstiger uit dan over het afgelopen jaar. „Heel Europa lijkt op een slechte schaatser. Die valt. krabbelt weer op. maar gaat opnieuw onderuit", aldus Meijaard. Bestedingsuitval Het grootste gevaar voor een tweede inzin king in de Europese economie, schuilt vol gens de Rotterdamse economen in een 'be stedingsuitval'. „Dat de consumenten op hun loon blijven zitten en het niet uitgeven. Ministers van de landen rond de Noordzee heb ben elkaar de afgelopen twee dagen in Kopen hagen aangesproken op hun onderlinge prestaties om de lozingen van alle mogelijke soorten troep in rde gezamenlijke afvalbak te verminderen. En wat bleek? Er zijn op een aantal terreinen resultaten bereikt, er zit dus enige voortgang in het actieplan voor sanering van de Noordzee. Maar er is nog meer niet bereikt, en het is belang rijk dat op die conclusie aan het eind van de tussentijdse Noordzee-conferentie in Denemarken de meeste nadruk is gelegd. Het nut van dit soort ontmoetingen tussen bewinds lieden met in hun portefeuille de verantwoordelijkheid voor het milieu van de Noordzee zit 'm vooral in de confrontatie over en weer. De balans wordt opgemaakt en wie zich niet aan de gezamenlijke afspraken heeft gehouden, staat te kijk. Op de eerste dag van de conferentie lieten de Duitse, de Fran se en de Belgische ministers van milieu verstek gaan. Zij had den andere dingen aan hun hoofd; wat hen betreft moesten de nog niet opgeloste problemen met de vervuiling van de Noordzee maar even wachten. Erg bemoedigend zijn dat soort signalen niet. Belangrijkste thema van de conferentie in Kopenhagen was de vermesting van de Noordzee. Met andere woor den: welke maatregelen moeten de landen nemen tegen ver ontreiniging van de Noordzee, die door de landbouw wordt veroorzaakt. En dat betreft dan gezamenlijke afspraken om de gevolgen te keren van de zogeheten uitspoeling van fosfa ten, stikstof en bestrijdingsmiddelen, die via bodem en bin nenwateren de zee bereiken. Een eerdere doelstelling van de vorige conferentie in Den Haag - de lozing van die stoffen in 1995 tot de helft verminderen - is in geen enkel land haaibaai- gebleken. In zo'n geval staan twee wegen open. De doelstel ling gewoon vergeten en ieder voor zich verder maar wat la ten aanmodderen. Of: het eens zien te worden over nieuwe gezamenlijke streefcijfers en elkaar daaraan binden. Neder land heeft in die richting voorstellen gedaan en er steun voor bijeen gegaard. Het is een moeizame omleiding, maai- kenne lijk de enige manier om internationaal tot resultaten te ko men. De vervuiling van de (Noord)zee is alleen te keren, wan neer iedereen bereid is daaraan zijn bijdrage te leveren en er vervolgens ook naar handelt. De Nederlandse minister van verkeer en waterstaat Maij- Weggen was ook naar de Noordzeeconferentie in Kopen hagen getogen in de hoop. dat het probleem van de vervui ling van de rivieren de Maas en de Schelde naar een hoger internationaal podium getild zou kunnen worden. Met Wal lonië kwam zij er de afgelopen weken immers niet uit; de jongste giflozing in de Maas leidde alleen maar tot een ordi naire ruzie en de uitwisseling van koeien van waarheden. Naar het voorbeeld van wat de Rijn-oeverstaten de afgelopen jaren samen hebben bereikt om de kwaliteit van het water in deze Europese rivier te saneren, komt nu ook voor Maas en Schelde een systematische aanpak in zicht. Totnogtoe na men Nederlanders en Belgen elkaar slechts voortdurend de maat over wat ze deden en wat ze verzuimden als het ging om de waterkwaliteit in beide rivieren. Zoiets werkt nu eenmaal niet in de praktijk. Het is een pluspunt dat deze Noordzee conferentie in Kopenhagen een initiatief tot samenwerking tussen alle oeverstaten van Maas en Schelde heeft opgele verd. Waar twee blijven kijven was hulp van buitenaf drin gend geboden. vdM. DEN HAAG/LEEUWARDEN (ANP) - Het kopen van een wo ning met geleend geld wordt op nieuw goedkoper. Op de hypo theekmarkt maken de banken en financiële instellingen zich op voor een nieuwe ronde rente verlagingen, die in de buurt van 0,3 procent zal liggen. De hypo theken kunnen goedkoper ge zien de ontwikkelingen op de kapitaalmarkten. Als eerste hypotheekverstrek kers hebben Zürich Leven in Den Haag en FBTO in Leeuwar den zich met tariefsverlagingen gemeld. Zürich Leven verlaagt haar tarieven met onmiddellijke ingang met 0,4 procent voor ren tevaste periodes van 1, 3 en 5 jaar. Het standaardtarief be draagt bij deze instelling nu 6,2 procent. Levensverzekeraar FBTO ver laagt de rente op spaarhypothe ken met 0.3 procent eveneens tot 6.2 procent. Dit tarief, dat mid den volgende week ingaat, geldt voor spaarhypotheken met een renteperiode van vijfjaar vast. De laatste malen was FBTO steeds de gangmaker, waarop de andere hypotheekinstellingen meestal snel volgden. Ditmaal is Zürich Leven echter sneller, want met de tariefsverlaging wordt niet gewacht tot volgende week zoals FBTO doet. maar vanaf gisteren zijn de nieuwe ta rieven al van kracht. zoals tot nu toe", verduidelijkt Meijaard. De enige remedie is het verder omlaag brengen van de rentestand in Europa. En dat zal vol gens dit particuliere research-bureau dan ook gaan gebeuren. „Wij denken dat. gezien het sombere econo mische beeld voor 1994 in Duitsland en Ne- derland. de 'korte' rente eind 1994 aanzien lijk lager kan liggen, mogelijk op 3.5 pro cent", aldus de World Outlook. Nu is die ren te voor kortlopende leningen noe zo'n twee procent hoger. De lange rente (obligaties etc.) kan ook nog iets verder dalen. IRIS houdt die voor eind 1994 op 5.2 procent (nu bijna 6). Beurs Als de voorspellers gelijk krijgen - en hun rente-voorspellingen van een jaar geleden zijn redelijk uitgekomen - is dat goed nieuws voor de beurs. Dit jaar. 1993. was voor aande len en aandelenfondsen een fantastisch jaar. Zo goed zal 1994 niet worden, maar het be looft wel een 'goed' beursjaar te worden", zegt beursanalist drs. R.W.J. Heerkens van hetzelfde bureau. „Wij rekenen voor 1994 op een waardestijging van de beurzen in Eu ropa van 15 a 20 procent". Directie: K. Scherphuis. W. F. de Pagter en F. van de Velde Hoofdredactie: M. P Dieleman, algemeen hoofdredacteur: C. van der Maas, hoofdredacteur commentaar: A. L. Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen: Oostsouburgse- vyeg 10, Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. Servicepunt: Boekhandel Bikker. Walstraat 94. Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg. Tel 01180-81000. Goes: Grote Markt 2. 4461 AJ Goes. Tel 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457. Hulst: Servicepunt: Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12. Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15. 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000. Zierikzee: Oude Haven 41. 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur. Openingstijden Zierikzee van 8 30-12.30 en van 13.30-17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10 30 uur. Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen, Tel 01184-84000: Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag I'm vrijdag: vanaf 19.00 uur: in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden: zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. 01184-84000. Fax 01184-70100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 84.50. automatische afschrijving 83.75. franco per post 107.50; per maand 29.60. automatische afschrij ving 29.00. jaarabonnement 326.50. auto matische afschrijving 325.00; jaarabonnement franco per post 415.00: losse nummers maan dag t/m vrijdag 1.50, zaterdag 2,00 p.st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Postrek.nr. 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 162 cent per mm; minimumprijs per advertentie 24.30. ingezonden mededelingen 2.5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6.00 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17.5 pet. btw). Giro: 35 93 00. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 3