In 1995 rioolbelasting Terneuzen St SL Toneelclub Vogelwaarde gaat met klucht op toernee Kerstmarkten in vier plaatsen G. van de Voorde lijsttrekker voor CDA afdeling Hulst L. Wille eerste op lijst PvdA Oostburg Gemeentelijke heffing nodig voor onderhoud en uitbreiding Boete van 960 gulden voor snelheidsduivel ROLLUIKEN GARAGE ROLDEUREN earlier GEMEENTE HULST w. J. KOK c.s. JE WILT TOCH ZO VROEG MOGELIJK HET HUIS UIT KOEWACHT bezorger(ster) KOM WERKEN Bli DE PZC ALS NIEUWE HEIL van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuzens imago van goedkope woonge- meente zal de komende jaren ze ker wat verbleken. De inwoners van de Scheldestad mogen er nu al van uitgaan dat met ingang van 1995 rioolbelasting wordt ingevoerd. De invoering van die belasting is noodzakelijk om het onderhoud aan het huidige gemeentelijke rioleringsstelsel en de voorziene uitbreiding er van (nieuwe wijk Othene II) te bekostigen. Dat Terneuzen niet aan een in voering van de nieuwe gemeen telijke belasting kan ontkomen, dat zagen de leden van de com missie financiën woensdag zon der uitzondering in, maai' de meeste politici voelden er weinig voor om direct in te stemmen met de wijze waarop het college de rioolheffing wil invoeren. Ook de heffingsbedragen die b en w iii gedachten hebben vonden RPF/GPV, VVD, SGP en PvdA 'te rigoreus'. F. K. Hamelink (RPF/GPV) be greep ook niet waarom de raad deze maand al in moet stemmen met een belasting die pas in 1995 wordt ingevoerd. Hij meende dat juni (als de voorjaarsnota klaar is) het tijdstip is voor de raad om zich nog eens over deze kwestie te buigen. In de voor jaarsnota wordt duidelijkheid verschaft over de financiële po sitie waarin de gemeente ver keert, worden door de raad prio riteiten gesteld en zou invoering van de nieuwe belasting in het totaal van de te maken afwegin gen kunnen worden meegeno men. Het besluit over de invoe ring van de rioolbelasting kon in zijn ogen gemakkelijk een half jaar worden opgeschort. WD en SGP deelden die visie. van een medewerker TERNEUZEN - Kantonrechter mr M. J. M. Karnebeek veroor deelde een 25-jarige inwoner van Hengstdijk dinsdag wegens een forse snelheidsovertreding conform de eis tot een boete van 960 gulden en een voorwaarde lijke rij-ontzegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. De motorrijder had op 17 okto ber op Rijksweg 61 in Hontenis- se met een snelheid van 160 kilo meter per uur gereden, twee keer zoveel als de toegestane snel heid van 80 kilometer per uur. De politie had de snelheidsdui vel lang genoeg gevolgd om de overtreding te kunnen vaststel len. De motor, die nog maar net was aangeschaft, werd in beslag genomen. De kantonrechter vond dat de man roekeloos was geweest. De verdachte was zichtbaar opge lucht toen hij te horen kreeg dat hij zijn motor zou terugkrijgen. Ook een inwoner van Terneuzen had het gaspedaal van zijn auto nogal stevig ingedrukt, getuige de snelheid van 151 kilometer per uur waarmee hij buiten de bebouwde kom van Sluiskil had gereden. De verdachte kreeg een boete van 710 gulden en een voorwaardelijke rij-ontzegging van vier maanden (proeftijd: twee jaar) opgelegd. Geflitst Voor drie snelheidsovertredin gen op één dag werd een 21-jari- ge inwoner van Sluiskil veroor deeld tot een boete van 400 gul den. De man vertelde dat hij op die dag veel bestellingen van een Sluiskilse bakkerij naar klanten in Terneuzen had moeten bren gen. ,.Ik zat achter op het tijd schema. Daardoor heb ik in mijn haast harder gereden." De Sluiskillenaar reed drie keer - 114. 130 en 115 kilometer per uur bij een controle op dezelfde plaats - te hard en werd veroor deeld tot respectievelijk 100.200 en nogmaals 100 gulden boete. Een 29-jarige man uit Lams- waarde werd voor de tweede keer binnen korte tijd voor een snelheidsovertreding gepakt. Officier van justitie mr M. van Nooijen eiste een voorwaardelij ke rijontzegging van vier maan den met een proeftijd van twee jaar en een boete van 420 gulden. De automobilist had op 25 mei met een snelheid van 115 kilo meter per uur over de provincia le weg in Vogelwaarde gereden. Ook in april '92 beging de man een snelheidsovertreding en dat telde mee in de strafmaat. De rechter vonniste conform de eis. Een 25-jarige Temeuzenaar werd op 19 mei door de politie in zijn woonplaats in een onverze kerde auto aangetroffen. ..Ik wil de de auto pas na een paar we ken verzekeren." De nonchalan ce van de verdachte kwam hem op een boete van 600 gulden - waarvan 200 gulden voorwaar delijk - met een proeftijd van twee jaar te staan. Ook een 27-jarige vrouw uit Axel had een auto op haar naam staan die niet was verzekerd. Zelf had ze geen rijbewijs, maar haar vriend reed normaal ge sproken in de auto. Deze bleek op 1 maart dit jaar bij een con trole niet verzekerd. De vrouw werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 600 gulden - waarvan de helft voorwaardelijk - met een proeftijd van twee jaar. Toneelvereniging Ontspanning door Inspanning brengt de Britse klucht 'No sex please' op de Oost- Zeeuws-Vlaamse podia. foto Charles Strijd van een medewerker VOGELWAARDE - De toneelvereniging Ont spanning door Inspanning (ODI) uit Vogelwaarde maakt zich op voor haar jaarlijkse toernee langs de Oost-Zeeuws-Vlaamse zalen. Dit wintersei zoen heeft de amateur-toneelvereniging ervoor gekozen een luchtig stuk op de planken te zetten. In samenspraak met regisseur W'ilfried Vlassen- rood viel de keuze op de Britse klucht 'No sex please' van Antony Marriott en Alistair Foot, die jarenlang met succes liep in de Londense West- End. Peter Dobbelaar en Mariëttë Schoot nemen de hoofdrollen voor hun rekening. Verder werken mee aan het eigentijds spel met veel complicaties en woordspelingen: José Jansen, Frans Kolijn, Mar- lou Baecke. René den Doelder, René van Wolffe- laer, Willemijn van Breda, Angelique van Goe- them, Petra Hemelaar en Alex Mannaert. De leden van de amateur-toneelclub maakten zelf de decors en zorgen voor het grime-werk, geluid en licht. ODI brengt 'No sex please' het eerst op de planken vrij dag 10 december in het dorpscentrum De Schakel in Vogelwaarde om 20.00 uur. Zaterdag 11 decem ber volgt op hetzelfde tijdstip een tweede opvoe ring. ODI treedt vervolgens op zaterdag 29 januari op in Den Dullaert in Hulst, zaterdag 26 februari in De Halle in Axel en op 5 maart in het Zuidland- theater in Terneuzen. De aanvang is telkens om 20.00 uur. De PvdA-woordvoerder S. C. de Pooter stond niet afwijzend te genover de invoering van de nieuwe belasting, maar kon zich absoluut niet vinden in de door het college voorgesteld heffings methodiek. In eerste instantie gaan b en w van Terneuzen er van uit dat per woonaansluiting in 1995 75 gulden per jaar aan rioolrecht wordt betaald. Dit be drag loopt op tot 272 gulden in 2003. Dat vond De Pooter niet al leen te fors, hij miste ook een dif ferentiatie. ..Ik vind niet dat een bejaarde met een klein huis zon der bad en met één wc net zoveel moet betalen als bewoners van een bungalow met meerdere badkamers en toiletten. Dat is niet rechtvaardig. Als het colle ge hierop niets weet te vinden, kunnen wij niet met dit voorstel akkoord gaan", voerde hij aan. Ook de WD-er W. H. Broekhuy- sen meende dat de inhoudelijke kant van de zaak in juni nog eens bediscussieerd moet worden. Commissielid J. M. van Mil stond niet afwijzend tegenover het voorstel, maar zei ook wel te voelen voor de door De Pooter aangedragen gedifferentieerde heffingsaanslag. Geen uitstel Mevrouw C. J. J. de Mol-Marcus- se (CDA) vond dat er een dege lijk plan lag. dat de financiële consequenties van de uitvoering van het rioleringsplan te door gronden waren en dat het 'niet erg realistisch was' om het be sluit om de rioolbelasting in te voeren een half jaar uit te stel len. Wethouder P. C. Hamelinck (fi nanciën) deelde die mening. „Het getuigt van politieke moed om voor de verkiezingen een der gelijk besluit te nemen. De raad heeft om een rioleringsplan ge vraagd. Meerdere malen zelfs. Wij komen nu met een plan en met de financiële consequen ties. Laat ons nu niet verdwalen in details. De heffingsbedragen die wij in dit voorstel aandragen kunt u zien als een rekenvoor beeld. Wanneer we overgaan tot het uiteindelijk heffen van de be lasting kunnen de heffings grondslagen nog altijd nader be keken worden", voerde hij aan. Die toezegging was voor de PvdA voldoende oin in principe 'ja' te zeggen tegen de invoering, op voorwaarde dat het college voor 1995 met een nader uitge werkt heffingssysteem komt. BRESKENS van onze verslaggever HULST - De afdeling Hulst van het CDA schuift voor de verkie zingen van volgend jaar enkele nieuwe, jongere kandidaten naar voren als kandidaat raadsleden. Achter lijsttrekker G. van de Voorde bezetten J. Steijaert en J. van Eek de plaat sen twee en drie op de kieslijst. Het huidige raadslid G. Naes- Veemarkt Axel beleeft vandaag 45-ste editie AXEL-De Stichting Jaarmarkt Axel houdt vandaag (donder dag) in de Citohallen voor de vijfenveertigste keer een jaar lijkse veemarkt. Het gepresen teerde rundvee wordt onder verdeeld in vleesvee voor de slacht, vleesvee voor de fokke rij, handelsvee en dieren die jonger dan een jaar zijn. Verder presenteren diverse me- chanisatiebedrijven hun werk tuigen. landbouwprodukten en bedrijfsbenodigheden. De jaar markt wordt om 9.30 uur ge opend door burgemeester W. J. de Graaf en om 15.00 uur met een loterij afgesloten. De prijsuitrei king aan de winnaars van de vee keuring is om 13.00 uur sens staat op de vierde plaats, maar zijn collega's P. Blom- maert (zes) en fractievoorzitter H. Vercauteren (zeven) moeten A. Totté op de vijfde stek voor rang verlenen. Het afdelingsbe stuur veroorzaakte een jaar gele den nogal wat consternatie met een eerste voorstel om raadsle den na drie periodes op het raadspluche te bedanken. Dat zou betekenen dat alle vier raadsleden niet meer terug mochten komen. Na een afde lingsvergadering werd besloten om geen 'politieke zelfmoord' te plegen door alle ervaring in één keer buiten te zetten. Een vertrouwenscommissie zou een voordracht maken, maar het bestuur liet wel duidelijk de hoop doorschemeren dat niet helemaal van nieuw bloed afge zien zou worden. Voorzitter K. Vermaas toonde zich woensdag avond laat zeer verheugd over de uit kieslijst die uit de bus kwam. Dat de afdelingsvergade ring drie uur duurde, lag niet aan onenigheid over de volgorde van de kandidaten voor de kieslijst, maar aan de veelheid van agen dapunten. meldde hij. Vermaas: „Als bestuur hebben wij de voor dracht van de vertrouwenscom missie dinsdag overgenomen en de vergadering is vandaag una niem akkoord gegaan. Ik heb geen onvertogen woord ge hoord." De voorzitter is blij met drie nieuwe kandidaten voor ver kiesbare plaatsen ('ik hoop dat we met vijf mensen in de raad komen') en vindt het alleen jam mer dat er geen vrouwen bij de kandidaat-raadsleden zitten. „Persoonlijk zou ik graag één of twee dames prominent op de lijst hebben gezien. Op dit mo ment vonden we echter nog geen geschikte mensen die bereid èn beschikbaar zijn. Ik ga ervan uit dat dat over vier jaar wel lukt." Uit het feit dat wethouder Van de Voorde opnieuw tot lijsttrek ker werd gekozen, mag worden afgeleid dat het CDA hem ook van '94 tot '98 als wethouder ziet. Vermaas wilde woensdag nog niet op de verkiezingen van '98 vooruitlopen. Van de Voorde (die al bijna zes periodes in de raad zit) en Naessens hebben dan ook nog niet te horen gekre gen dat het uitgesloten is dat ze over vier jaar opnieuw op een verkiesbare plaats staan. „In vier jaar kan zoveel gebeuren dat ik daar nog niet op vooruit wil lopen." Kerstzang - Het Christelijk gemengd koor 'God is mijn lied' uit Breskens houdt zaterdag 18 december een kerstzangavond in de Nederlands Hervormde kerk in Breskens. Muzikale me dewerking verlenen het koor 'Foundation' onder leiding van Willy Herrebout uit Terneuzen, de sopraan Rina Marteijn uit Oostburg, organist Peter Si mons uit Terneuzen, het koper kwartet Daan Basting (trom pet), Marleen Scheele (cornet), Joop Basting (bariton) en André Voogdt (bariton) en het koor 'God is mijn lied' onder leiding van Arie Lensen. Naast de koor zang is er veel samenzang. De kerstzangavond begint om 20 uur. KOEWACHT Kerstconcert - Het zang koor Sint Cecilia in Koewacht geeft zaterdag 18 december een kerstconcert in de rooms-katho- lieke kerk van Koewacht, waar aan wordt meegewerkt door het kinderkoor Belcanto uit Szcze cin in Polen. Belcanto wordt ge dirigeerd door Iwona Mros en brengt meerstemmige koormu ziek uit Polen en andere Europe se landen. Het concert begint om 18.00 uur. van onze verslaggever HULST - Ondernemend Hulst heeft het fenomeen kerstmarkt ontdekt. De Stichting Hulst Reynaertstad pakt de eerste kerstmarkt morgen, vrijdag, di rect grootscheeps aan door er direct een hele avond voor uit te trekken. Versierde kerstbomen en vuur- korven zorgen voor licht en sfeer in de stad. Er staan kraampjes op de Markt en in de winkelstra ten. Ook de horeca presenteert zich met 'Hulst culinair' op de Markt. In de tuin van de basiliek staat een levensgrote kerststal en van 18.00 tot 24.00 uur lopen drie kerstmannen door de Hul ster binnenstad. Vanzelfspre kend zijn tot dat tijdstip, mid dernacht, de meeste winkels open. Zaterdag 11 december wordt een kerstmarkt gehouden in Hoek en Retranchement. In Hoek kunnen de mensen tussen 10.00 en 16.00 uur terecht in het her vormd kerkcentrum in de Lan- gestraat. De werkgroep 'Koffie Creatief verkoopt, naast koffie en pannekoeken, veel zelfge maakte artikelen en heeft de op brengst bestemd voor hulp aan Roemenië. In Retranchement wordt de kerstmarkt zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur gehou den. In het cultureel centrum De Speye in Sas van Gent is het zon dag 12 december van 14.00 tot 18.00 uur kerstmarkt. De nadruk in het aanbod ligt op creatieve werkstukjes van beschilderd glas, droogbloemen en kralen. HULST Reynaertavond - De Rey- naertstichting houdt zaterdag 18 december vanaf 19.30 uur een Reynaertavond in het stadhuis van Hulst. Onder de titel 'De vos die je ziet. ben je zelf brengen dr Rik van Daele en voordrachts kunstenaar Marcel Ryssen het Reynaertverhaal. Het Zeeuws en Vlaams blazersensemble be geleidt de vertelling muzikaal. van onze verslaggever OOSTBURG - De huidige Pvd A- fractievoorzilter J. Wielakker (Schoondijke) is op de kieslijst voor de Oostburgse gemeente raadsverkiezingen gepasseerd door L. Wille (Zuidzande). De verschuiving in de politieke top is gebaseerd op de uitkomst van een schriftelijke ledenraadple ging, het functioneren van de zittende fractieleden en de aan meldingsvoorkeur van de kan didaten. Wille kwam in 1991 in de ge meenteraad als opvolger van J. de Vries. Na zijn vertrek nam Wielakker het fractievoorzitter schap over. Wille werd tweede man. Volgend jaar neemt de Zuidzandenaar de koppositie over. zo blijkt uit de concept kieslijst van de Oostburgse so ciaal-democraten. Wille is even tueel in voor een wethoudersze tel. Lukt die opzet, dan behoudt Wielakker normaal gesproken zijn functie als voorzitter van de fractie. Derde en vierde op de voorlopige kieslijst zijn de zittende raadsle den W. Verplanke-de Vuijst (Zuidzande» en W. Vermeulen (Oostburg). De Bressiaander R. Hamelijnck staat genoteerd als vijfde kandidaat. Hamelijnck gaf zijn raadslidmaatschap in ju ni 1992 om privé redenen op. Zijn plaats werd ingenomen door Vermeulen. Bij de eerste tien op de lijst ho ren achtereenvolgens ook J. Pie- laat (IJzendijkei, J. van Mulken- Neele (Groede), J Burlet lOost- burgi. I. Eleveld (Cadzand-Bad) en F Ploegaert (Schoondijke). De kandidatenlijst telt in totaal achttien namen en moet officieel nog worden goedgekeurd door de ledenvergadering. Deze be sloten bijeenkomst wordt ge houden op maandag 13 decem ber (aanvang 20.30 uur) in Den Hoekzak in Oostburg. Yvan Paduart Trio en Richard Galliano spelen in Porgy Bess TERNEUZEN - Het Yvan Pa duart Trio en Richard Galliano verzorgen zaterdag 18 decem ber een gezamenlijk optreden in Porgy Bess in Terneuzen. De muziek van de in Frankrijk op gegroeide accordeonist Gallia no is doordrongen van de frivo le elegance van de Franse Mu sette en de melancholie van de Argentijnse tango. In 1991 trok hij de aandacht met het album New Musette, dat met de steun van Philippe Catherine, Pierre Michelot en Aldo Romano werd opgenomen. Yvan Paduart is een veelbelo vend Belgisch pianist die in 1992 de eerste prijs won op het inter nationale concours van Monaco. Dit jaar bracht hij samen met Richard Galliano. Philippe Aerts en Bruno Castellucci de cd Illusions Sensorielles uit. Het concert in Porgy Bess begint om 22.00 uur. Kooravond - De gerefor meerde zangvereniging Ham- maaloth uit Terneuzen en de christelijke zangvereniging Asaf uit Axel houden zaterdag 11 de cember een koor- en samenzang- avond in de gereformeerde kerk De Levensbron in Terneuzen. De aanvang is om 20.00 uur. op alle gewenste maten leverbaar met elektrische bediening Beveiligt tegen inbraak Beperkt geluidsoverlast Bespaart energiekosten GRATIS en VAKKUNDIGE montage. Prijzen incl. btw. Brandveilige polyester kappen en luifels. Ook in oud-Hollandse markiezenstijl. Ideaal voor horeca en shops. met afstandsbediening ISEDÖÖR BART Erkend Heroal-dealer 'Kijk en vergelijk' Showroom: Klein Industrieterrein Ramsburg, Ramsburger- weg 5, Middelburg (richting Veere, bij de Punt rechtdoor). Geopend: donderdag: 10.00 -12.00 uur, 13.00-17.00 uur KOOPAVOND 19.00-21.00 uur, vrijdag: 13.00-17.00 uur KOOPAVOND 19.00-21.00 uur, zaterdag: 10.00-12.00 uur, 13.00-17.00 uur. Tel.:01180-29991, b.g.g. 01181-2226, fax 01180-41475. met carlier en isropa naar israël UNIEKE 15-DAAGSE RONDREIS, EXCLUSIEF VOOR CARLIER Enkele hoogtepunten uit het rt?isprogramma- Bezoek aan o.a. Nazareth, Jericho en Tiberias; Stadsrondrit en bezoek Tel Aviv; Meerdere dagen Jeruzalem; 'Zwemmen' in de Dode Zee; Bezoek Bedouinenmarkt; Vrije dagen aan de kust van Eilat. Bovendien: Nederlandstalige reisleiding; Zondagen geen programma, Veel zien maar in een rustig tempo. Vertrek: 8 maart 1994. Vanaf 2.485.- p.p. incl. zeer veel extra's zoals div. excursies. Bij reservering voor 25 december ƒ100.- VROÈGBOEKKORTING. Noteer de speciale INFORM A TIE-A VOND vast in uw agenda: woensdag 15 december! Alle nadere inlichtingen krijgt u op onze reisbureaus. aio/r lid sgr Tel 01180-39839 Reisbureau Opril Groie Mark! 2 Goes 01100- Onze reisbureaus zi|n ge opend: ma J 3.00-17.30; ins. t/m vr. 09.30-17.30; zal. 10.00-13.30. ZATERDAG 11 DECEMBER 1993 OPEN HUIS Alle ingezetenen van Hulst en andere relaties vi w de gemeente Hulst worden langs deze weg v e harte uitgenodigd om tussen 10.00 en 15.00 u het nieuwe kantoor en het gerestaureerde st huis te bezichtigen. T8 25 JAAR VRIENDSCHAP fca MET MICHELSTADT "i In verband met de viering van de 25-jarige vrier, f schapsbanden met Michelstadt houdt het meentebestuur van 17.00-18.30 uur een openbi receptie in de centrale hal van het stadhuis. Iedereen uit de gemeente Hulst die op enige wijze deel heeft aan deze verbroedering, wo: van harte uitgenodigd deze ontvangst bij te- nen. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen; de secretaris. mr. H. J. v. Geesbergen. Praktijk voor fysiotherapie GAAT VERHUIZEN Maandag 13 december wordt de praktijk voo gezet aan de Van Halewijnstraat 8, 4571 DA Axel, tel. 6111 f (vrijdagmiddag 10 december telefonisch niet 1 ei reikbaar) GEZOCHT: DAGBLADBEZORGERSM Dc PZC is de grootste kranl van Zeeland Het ochtendblad voor de Zeeuwen Inlichtingen en aanmeldingen: PZC Axel, tel. 01155-68000; privc: P. de Maat, tel. 01140-13833. Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking ii Kennisgeving ontwerp-beschikking Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grondvï ie) artikel 13.10 lid 2 van de Wet milieubeheer bekend a op 6 september 1993 bi) hen een aanvraag is ingefc 1< om vergunning ingevolge de Grondwaterwet door s stichting "Het Zeeuwse Landschap", Postbus 25,445 AA Hemkenszand. De aanvraag betreft het onttrekk? van grondwater voor het beheren van de Eendenkw aan de Noordweg te Anna Jacobapolder. Gedepute"J Staten willen de gevraagde vergunning verlenen or het stellen van voorschriften ter bescherming vanfc het grondwaterbeheer betrokken belangen. 9a Ter inzage De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere te zijnde stukken kunnen worden ingezien van 13 deceï^ ber 1993 tot en met 12 januari 1994 op de vr' plaatsen en tijden: bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Waterbe heer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda? van 9 -12 en van 14 -16 uur; in het gemeentehuis van Sint Philipsland, Kerknng 1. Sint Philipsland op werkdagen van 9 -12 en desge vraagd (01677-2350) op werkdagen van 14 -16 uu' iedere woensdagavond van 17 - 20 uur. Lel Bezwaren - Van 13 decmber 1993 tot en met 12 januari 1994 &jk een ieder gemotiveerde bezwaren tegen de ontwen- beschikking schriftelijk indienen bij Gedeputeerde St van Zeeland, directie Milieu en Waterstaat, Postbus- ,hf 4330 AD Middelburg. Degene, die een bezwaarscw dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens M !n kend te maken. In genoemde periode kunnen be»; snb ook mondeling worden ingediend tegen de ontwerp feij] beschikking (tel. 01180 - 31189). De aanvrager ii: de gelegenheid worden gesteld daarbij aanwezig te- Alleen degenen die bezwaren hebben ingediend te? de ontwerp-beschikking en belanghebbenden, die yjk nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn gewee n5,' kunnen later beroep instellen. Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Midtè ««ijl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34