Extra geld restauratie dorpshuis PZC streek Welzijnssubsidies achtervolgen raad Westkapelle Ideële kerstmarkt Zierikzee Kerkwervenaar ontkent voor Hof aanrijden vrouw PvdA Arnemuiden wijst kritiek Veere i discussie vliegveld a GEMEENTE HULST Renovatie Postweg bijna klaar Gift voor ouderensport in Borsele L; Yvan Paduart, Trio en Richa Galliano speler in Porgy Bsjr Veemarkt Aè'fj] beleeft vandaif 45-ste editie KAPELLE r-yr^i bloesem van Zeeland B en w Borsele willen 50.000 gulden méér uitgeven P. J. Vollaard voert lijst PvdA Borsele aan Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. ZATERDAG 11 DECEMBER 1993 OPEN HUIS Alle ingezetenen van Hulst en andere relaties van de gemeente Hulst worden langs deze weg van harte uitgenodigd om tussen 10.00 en 15 00 uur het nieuwe kantoor en het gerestaureerde stad huis te bezichtigen. 25 JAAR VRIENDSCHAP MET MICHELSTADT In verband met de viering van de 25-jarige vriend schapsbanden met Michelstadt houdt het ge meentebestuur van 17.00-18.30 uur een openbare receptie in de centrale hal van het stadhuis. Iedereen uit de gemeente Hulst die op enigerlei wijze deel heeft aan deze verbroedering, wordt van harte uitgenodigd deze ontvangst bij te wo nen. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester. mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen; de secretaris. mr. H. J. v. Geesbergen. DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - De voorzitter van de Arnemuidse PvdA-frac- tie, drs B. J. de Reu, vindt dat Arnemuiden ten onrechte de Zwarte Piet krijgt toegescho ven in de discussie over het vliegveld Midden-Zeeland. „Collega-bestuurders verschui len zich achter de gemeente Ar nemuiden. Er worden onjuis theden verspreid over de beslis sing van Arnemuiden." De Reu reageert met die uitspra ken op het bezwaarschrift tegen de uitbreiding van het vliegveld dat de gemeente Veere zal indie nen bij gedeputeerde staten. De fractievoorzitter verwijt Veere opportunisme. ..De gemeente Veere steekt een heel verhaal af tegen Arnemuiden. terwijl men weet dat Arnemuiden uitbrei ding niet kan tegen houden." De PvdA maakte in juni een op merkelijke ommezwaai. Na een jarenlang gevecht tegen de uit breiding van het vliegveld, koos de fractie voor het begraven van de strijdbijl. In ruil daarvoor werkt het vliegveld de plannen voor een uitbreiding van recrea tiegebied Oranjeplaat met 500 bungalows niet meer tegen. ..Het was vechten tegen de bier kaai. want het vliegveld had al oude rechten op uitbreiding. Het bungalowpark brengt werkgele genheid naar Arnemuiden", ver dedigt De Reu. Extra inkomsten Ook het CDA en de VVD vinden dat extra werkgelegenheid zwaarder weegt dan de toename van de geluidsoverlast door uit breiding van het vliegveld. Arne muiden krijgt er straks een extra bron van inkomsten bij, alleen al aan onroerend-goedbelasting. Het bungalowpark is particulier initiatief. Arnemuiden hoeft niet te investeren en loopt geen enke le risico. CDA-fractievoorzitter B. de Rid der vindt de protesten tegen de geluidszonering, die de hoorzit tingen geuit werden, begrijpe lijk. „Het is ieders goed recht om bezwaren in te dienen. Of de be zwaren al dan niet terecht zijn kan ik niet bepalen. De feiten worden wel opgeklopt. Dat de concerten op het carillon in Vee re gestoord worden door over vliegende vliegtuigen, lijkt me overdreven." Binnen de gemeente Arnemui den blijven er twee grote tegen standers van de uitbreiding van het vliegveld, de RPF en de SGP. Om principiële reden - de BORSELE - De stichting Wel zijn Ouderen Borsele krijgt vandaag (donderdag) om 15.00 uur een gift van vijfduizend gul den van het Fonds Zomerpost- zegels. Dit geld is bestemd voor het pro ject 'Sport voor Ouderen', dat Welzijn Ouderen Borsele samen met de Borselse Sportraad heeft opgezet. Het wordt gebruikt voor de aanschaf van sportmate- riaal. Welzijn Ouderen Borsele wil dat de sportverenigingen meer aandacht gaan besteden aan ouderensport. verstoring van de zondags hebben zij steeds teget stemd. Niet alleen zijn de reformatorische partijen de uitbreidingsplannen va jjj, vliegveld, ze zijn ook tege komst van de elk-weer-vo ning die bij het bungaloi wordt gebouwd. ..De zoekt hier rust. Zo'n kerm; tig park staat in conflict n gezonde ontspanning va mensen. Het verstoort een natuurgebied", aldus C. x fractievoorzitter van de SG Veiligheid De bezwaren van omligl* gemeenten en inwoners; voor de hand, meent de 5731 ..We hebben het college er; e lijk op gewezen dat er bei- zouden komen. Voor ons; fl uitbreiding van het vlit niet toelaatbaar vanwege luidsoverlast en uit het oo r van veiligheid voor de be; jrsi van Oranjeplaat en Am (an: den", is de reactie van he! raa raadslid C. van de Ketterij A. D'huy-den Engelsen éénmansfractie de WD,; zich achter het standpun De Reu. „Protest tegen de nen heeft weinig zin. Er luidsoverlast. maar ik bel"" lid of het erger wordt. Ik moe! nog zien of aantal vlieghei gen werkelijk toeneemt." GOES Concert De Goese muziek vereniging Euphonia geeft vrij dag 17 december een kerstcon cert samen met het vier-stem- mig a-capellakoor 'The Gagg ling Ganders Gang' van Tjacco Hoekstra. Het concert staat on der leiding van Euphonia-diri- gent Anno Appelo en begint om 20.00 uur in de kerk 'de Hoogte' in Goes-Zuid. TERNEUZEN - Het Yvs L duarl Trio en Richard Ga! verzorgen zaterdag 18 di ber een gezamenlijk optrei Porgy Bess in Terneuze muziek van de in Frankri, gegroeide accordeonist^9' no is doordrongen van de le elegance van de Frans sette en de melancholie Argentijnse tango. In 1991 hij de aandacht met heli New Musette, dat met der van Philippe Catherine, Michelot en Aldo Romano opgenomen. Yvan Paduart is een veé vend Belgisch pianist die it de eerste prijs won op heli nationale concours van Mo: Dit jaar bracht hij samec Richard Galliano, P1l Aerts en Bruno Castelluciió Illusions Sensorielles u! concert in Porgy Bessl om 22.00 uur. AXEL - De Stichting Jaant Axel houdt vandaag (de dag) in de Citohallen v« vijfenveertigste keer eet lijkse veemarkt. Het gepr* teerde rundvee wordt o111 "|a verdeeld in vleesvee vw slacht, vleesvee voor del rij, handelsvee en diera jonger dan een jaar zijn. Verder presenteren divers chanisatiebedrijven hun tuigen, landbouwprodukülwSf bedrijfsbenodigheden. De markt wordt om 9.30 ut ke|Ö opend door burgemeester de Graaf en om 15.00 uur in In?- loterij afgesloten. De prijsraai king aan de winnaars vand 10VÊ keuring is om 13.00 uur. de Kooravond - De gfovei meerde zangvereniging maaloth uit Terneuzen christelijke zangverenigiK uit Axel houden zaterdag na; cember een koor- en saniet Rioc avond in de gereformeerd: De Levensbron in Terneui aanvang is om 20.00 uur. De wnd. burgemeester van Kapelle maakt be kend. dat door de heer A. H. Liem, Vroonlandse- weg 3 te Kapelle. een vergunning is gevraagd voor het bouwen van een schuur met zwembad ter ver vanging van een bestaande schuur) op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie P nummer 227 (gedeeltelijk), gelegen aan de Vroonlandseweg 3. De betreffende bouw is in strijd met het geldende bestemmingsplan Buitengebied. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening een vrijstelling te verle nen. waardoor de voorgenomen bouw alsnog mo gelijk wordt. Een en ander houdt in. dat gedeputeerde staten van Zeeland, gehoord de inspecteur van de ruim telijke ordening, een verklaring van geen bezwaar dienen af te geven op grond van de artikelen 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening/50, lid 6, van de Woningwet, waarna de vrijstelling en bouwvergunning alsnog kunnen worden ver leend. In verband hiermee ligt het bouwplan met de daarop betrekking hebbende andere bescheiden met ingang van vrijdag 10 december 1993 gedu rende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders schriftelijk en gemoti veerd bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 9 december 1993. De wnd. burgemeester voornoemd, ing. G. E. M. M. de Maat „V: Het kraampje van het Wereldnatuurfonds op de kerstmarkt in de Nieuwe Kerk is er klaar voor. Het wachten is op bezoekers. foto Pieter Honhoff WISSENKERKE Kerstshow - De Onderne mersvereniging Wissenkerke Geersdijk houdt vrijdag 17 de cember een kerstshow in het dorpshuis te Wissenkerke. Er zijn diverse kerststands van win kels en er draait een rad van avontuur. In The Picture ver zorgt een kerstmodeshow. Daar naast vindt de trekking plaats van de Winkelweekactie en wordt bekendgemaakt, wie de mooiste kerstman is. De kerst show begint om 19.00 uur. Vanaf 21.00 uur kan er worden gedanst op muziek van een drive-in show. van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - De subsidie verordening welzijn komt don derdag 16 november weer aan de orde tijdens de raadsverga dering in Westkapelle. Vier jaar nadat de raad de aanpassing van de verordening goedge keurde, is de maatregel nog steeds in opspraak. Twee West- kappelse sportverenigingen menen dat zij recht hebben op de subsidies over 1991 en 1992, omdat zij al in januari 1991, de oorspronkelijke ingangsdatum van de nieuwe regeling, hun ta rieven rond hadden. De raad verzette in april van dit jaar de invoering van de verordening naar 1 januari 1993. De Lawn Tennis Club De West kaap en gymnastiekvereniging Hygiëa hebben bezwaarschrif ten ingediend bij de gemeente, waarin ze de link leggen tussen subsidies en de nieuwe tarieven voor gebruik van sportaccom modaties. Volgens de twee ver enigingen is het verschuiven van de invoeringsdatum naar 1993 in strijd met het raadsbesluit van oktober 1989. De raad koos voor het terugdraaien van dat be sluit, omdat de onderhandelin gen met alle sportverenigingen pas in maart jongstleden werden afgerond. Van meet af aan heb ben de verenigingen zich tegen de subsidieverordening verzet. De maatregel zou ongelijkheid in de hand werken. De voetbal vereniging, die veel gebruik maakt van de velden, moet veel meer huur moeten betalen in vergelijking met de tennisclub. De laatste club zou wel in aan merking kunnen komen voor meer geld, omdat de gemeente in principe niets mag overhou den van haar huurinkomsten. Bovendien is de regeling gericht op de aanvulling van exploita tietekorten van de verenigingen. Actieve verenigingen hebben dus minder profijt van de nieuwe verordening. Voorheen werd de financiële steun van de gemeen te verrekend met lage huurprij zen. De aanpassing van de veror dening was nodig om een beter overzicht te verkrijgen van alle instellingen die vallen onder de welzijnsverordening. B en w blijven bij het besluit van dit jaar en wijzen de bezwaren van de tennis- en korfbalvereni ging af. De raadsvergadering be gint om 20.00 uur. Stekenmusse-avond - De 's-Heerenhoekse carnavals stichting de Koenkelpot houdt zaterdag 11 december vanaf 20.00 uur een stekenmusse- avond. Deze term staat voor de mutsen die de Raden van Elf dragen (steken) en de leden van de carnavalsvereniging (de mus- se). Het evenement vindt plaats naar aanleiding van het 33-jarig jubileum van de Koenkelpot. Zes bands spelen carnavalsmu ziek in alle horecagelegenheden. Alle vijftien Zeeuwse carnavals verenigingen zijn aanwezig. Prins Ton den Eerste van Paere- hat verzorgt in café de Koren beurs de officiële ontvangst van de Prinsen en de Raden van Elf. Huisorkest De Deurdouwers van de Koenkelpot verzorgt hierbij de muziek. HEINKENSZAND - De Borsel se wethouder drs P. J. Vollaard is lijsttrekker voor de PvdA tij dens de gemeenteraadsverkie zingen in maart. Wethouder M. H. de Bart van Borsele staat tweede op de kandidatenlijst. De PvdA is op dit moment met zeven zetels vertegenwoordigd in de Borselse gemeenteraad. Drie raadsleden stellen zich niet herkiesbaar. Dat zijn fractie voorzitter J. Traas en de raadsle den L. Traas en J. de Nooijer. De vier volgende nummers op de kandidatenlijst zijn: M. Eve- leens uit Ellewoutsdijk. A. Men- heere uit Lewedorp, H. Uitter- hoeve uit Heinkenszand en J. Nuijten uit Heinkenszand. De voorgevel van het dorpshuis Vijverzicht in Borssele krijgt een ander aanzicht. Zo komen er boogramen en verdwijnt het schuine dak van het voorportaal. foto Willem Mieras van onze verslaggever ZIERIKZEE - In de Grote Kerk in Zierikzee is woensdag de vierde jaarlijkse kerstmarkt voor ideële organisaties begon nen. Hoewel het weer tegenzat, werd het in de loop van de mid dag toch aardig druk. Maar de topdagen zijn altijd de donder dag en vrijdag, aldus secretaris D. Riezebos van de Stichting van een medewerker DEN HAAG - De aanklager bij het Haagse Gerechtshof mr P. Wurzer hechtte woensdag wei nig geloof aan de ontkenning van een 50-jarige Kerkwerve naar die in hoger beroep terecht stond wegens mishandeling. Die ontkenning ten spijt eiste de aanklager een voorwaarde lijke boete van 500 gulden. De Kerkwervenaar zou na een ruzie expres met zijn auto een vrouw hebben aangereden. De vrouw toonde na het voorval aan de politie schaafwonden op haar dijbeen en arm. Er bestond al langere tijd ruzie tussen ver dachte en slachtoffer. Zij en haar gezin huurden een woning van de verdachte. Nadat hij hen de huur had opgezegd, ontstond er een vete tussen het gezin en diens ex-huurbaas. De Kerkwervenaar beaamde dat er ook op de bewuste zondag weer een onaangenaam treffen was geweest. Maar volgens zijn lezing werd hij. zittend in zijn au to. belaagd door de vrouw en haar familie. Terwijl haar man de Kerkwervenaar door het por tierraampje heen zou hebben proberen te wurgen, zouden zij en haar zoon op de kofferbak hebben staan dansen. De ver dachte is toen volgens hemzelf 'rustig weggereden' zonder daar bij iemand te raken. De vrouw zou hem met de beschuldiging een 'loer willen draaien'. Net als de Middelburgse politie rechter destijds, hield ook aan klager Wurzer het gisteren op mishandeling. Het bewijs zit 'm volgens hem in de schaafwon den die het slachtoffer aan de po litie had laten zien. Het Hof doet over twee weken uitspraak. Oude Zeeuwse Kerken, de orga nisator van de markt. Gehoopt wordt dat het publiek tijdens het winkelen voor de kerst meteen even de kerk bin nenwipt. Organisaties laten daar niet alleen zien wat ze doen; er is ook van alles te koop. Zo presenteert de Wereldwinkel er haar assortiment, is er een terras met eet- en drinkwaren en zorgt een aantal winkeliers voor enig commerciëel aanbod. Andere deelnemers zijn onder meer het UW, Unicef. CJV, Wereldna tuurfonds, SOS-kinderdorpen, de Zierikzeese Werkgroep Ont wikkelingssamenwerking en Amnesty International. Amnesty houdt vandaag, don derdag. ook een fakkeloptocht tegen politieke moorden en ver dwijningen. Deze stille tocht be gint om 19.15 uur, voor de kerk. Na afloop is er een korte bijeen komst in de consistorie. De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken houdt regelmatig culturele activiteiten in de Grote Kerk. Op die manier kunnen kerken als deze, die niet meer door een kerkgenootschap worden be heerd, in stand blijven. Nieuwe (commerciële) bestemmingen voor het gebouw kunnen zo wor den voorkomen. In de consisto rie is een tentoonstelling inge richt over de geschiedenis van het gebouw en de voorganger er van. De markt is vandaag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Vrijg zijn de openingstijden van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. van onze verslaggever YERSEKE - De opritten van de Postbrug liggen nog in een voorlopige verharding, maar voor het overige is de renovatie van de Postweg tussen Ka pelle en Yerseke achter de rug. Zowel ten oosten als ten westen van het Kanaal door Zuid-Beve land ging de klinkerverharding eruit en werden nieuwe zandbedden aangebracht. Daarna kwam er een asfaltlaag overheen. De werkzaamheden begonnen mei dit jaar. Het kostte de provincie ongeveer 1.3 miljoen gulden. Omdat het wegdek slecht en hobbelig was en veel onderhoud vergde, was verbetering dringend noodzakelijk. Niet alleen aan het wegdek is ge werkt. ook werd een scherpe bocht aan de oost kant van het kanaal flauwer gemaakt. In die bocht kwam tevens een veetunnel onder de weg. Aan de oostkant van het kanaal was de route gedurende twee maanden afgesloten voor doorgaand verkeer. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - De voorge vel van dorpshuis Vijvervreugd in Borssele wordt zoveel moge lijk in de oude staal terugge bracht. Het Borselse college van b en w wil 50.000 gulden ex tra uitgeven voor restauratie. Al eerder vroeg het dagelijks bestuur 413.000 gulden voor een grondige verbouwing van het dorpshuis. Met de renovatie komen b en w tegemoet aan een wens van de gemeenteraad. Het college wilde volgens het oorspronkelijke plan de voorgevel slechts mini maal restaureren. Een meerder heid in de raad vond dit moeilijk verteerbaar en vroeg om een uit gebreidere renovatie. Hierdoor S-HEERENHOEK zou het dorpshuis nog beter pas sen in het monumentale beeld van het plein in Borssele. In het nieuwe plan krijgt vooral de uitbouw van het dorpshuis een ander uiterlijk. Het schuine dak van het portaal annex gar derobe verdwijnt. De muren van de uitbouw worden opgemet seld. De huidige deur wordt ver vangen. Alle ramen krijgen een boogvorm en gestucte lijsten. Daarnaast wordt onder meer een plint aangebracht over de hele voorgevel en komt er een houten deur in de keuken. De voormalige school met wo- ning helemaal in de oorspronke lijke staat terugbrengen, bleek overigens onhaalbaar. Daarvoor zou de uitbouw gesloopt moeten worden. Volgens b en w kost dit teveel ruimte en geld. Het voorstel komt maandag 13 december aan de orde tijdens de commissie welzijn in ontmoe tingscentrum De Stenge te Heinkenszand. De aanvang is 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 26