Bremen doet het onmogelijke Beguiristain tikt Barcelona langs Monaco tergkamp schiet Inter naar kwartfinales Dick Jaspers bezweert crisis lankenstein zwaait rood in Moskou ortmund met moeite verder nderlecht na 0-3-achterstand nog verslagen: 5-3 Champions League UEF A-Cup Modernisering Olympisch programma is schrappen WÊm ;MEN (ANP) - Werder Bre- v, h heeft gisteren het „onmo- Q) jkc" tegen Anderlecht ge- \Een achterstand van 0-3 rust werd volledig wegge- en omgezet in een over- ning: 5-3. vlijmscherpe counters heeft erlecht zich slechts 45 minu- jen kandidaat voor de halve jvan de Champions League Jond. Drie kansen, drie doel- len. Een topploeg geeft zo'n sprong nooit meer uit han- zeker niet met de ervaring Anderlecht. Met de winst in 0'; Bremen zou Anderlecht naast AC Milan aan de kop van groep A komen. Voor Werder dreigde de definitieve uitschakeling. De Duitsers hadden de eerste wed strijd al van Porto verloren. Hulp Anderlecht werd gisteravond in Noord-Duitsland voor 30.000 verbijsterde toeschouwers voor rust een handje geholpen door de Duitse doelman Oliver Reck, normaal toonbeeld van be trouwbaarheid. In de 16e mi nuut sloeg hij een hoge bal voor de voeten van Albert, die gretig scoorde. Twee minuten later was het 0-2 door Boffin op aange ven van Haagdoorn. In de 33e minuut viel de normaal gespro ken voortijdige beslissing door een houdbaar afstandsschot van - opnieuw - Boffin. 0-3. Trainer Otto Rehagel probeerde in de rust orde te scheppen. Dat lukte. Werder kreeg weer moraal door de tegentreffer van Rufer in de 66e minuut en de spanning kwam terug toen Bratseth 2-3 maakte. Op dat moment was er nog een dik kwartier te spelen. Bosman maakte de slotfase niet mee. De Amsterdammer, die de gele kaart kreeg, werd gewisseld voor Nilis. Deze ingreep van coach Bos kamp kwam te laat. Zijn ploeg werd platgewalst door de Duitse tank in een krankzinnig kwar tier. Het werd gelijk door Hobsch in de 81e minuut. Negen minuten waren voor Werder vol doende voor de eerste overwin ning: 4-3 door Bode en 5-3 door Rufer. Werder Bremen (Dui) - Anderlecht (Bel) 5-3 (0-3). 16. Albert 0-1.18. Boffin 0-2. 33 Boffin 0-3. 66. Rufer 1-3. 72. Bratseth 2-3.81. Hobsch 3-3.83. Bode 4-3. 89. Rufer 5-3. Scheidsrechter: Craciunescu (Roei. Toeschouwers 30.000. Gele kaart: Wiedener (Werder Bremen I, Versa vel. Bosman. Zetter- berg (allen Anderlecht). ;K0U (ANP/SID. Reuter) - ;E; 3 Blankenstein heeft giste- k in Moskou drie rode kaarten 7 flkken. De Hillegomse an [jdsrechter deed hel tijdens Champions League-duel 2 *n Spartak en Galatasaray f iHij gaf er twee aan de Rus- eén aan de Turken. jediger Mamedov van Spar- i,8 rerdween al na 27 minuten ie catacomben. Aanvoerder ipko werd na een tweede gele 'uc; it na tien minuten in de de helft naar de kleedkamer uurd. Het wegsturen van de ste kwam Blankenstein op lading kritiek van coach Ihanov te staan. q Bus verweet de scheidsrech ts' jat hij het spel niet aanvoel- De middenvelder kreeg de ede waarschuwing omdat hij sr let- fluitsignaal de bal in de ones had geschoten. „Ik had w fluitsignaal niet gehoord". liet verweer van de Rus. t riak speelde twintig minu- nif met negen tegen elf. Totdat ji kwartier voor tijd Stumpf. fuitse verdediger in Turkse iV( ist, na een tweede gele kaart iai het veld werd gezonden, ra ikenstein had zijn handen Beide partijen schuwden lil geweld niet. De thuisclub do- ien eerde voor de rust, maar ver- r'A ade de kansen te benutten. :ec riak wilde ten koste van al- Kinnen, want de eerste wed- jdvan Groep A was in Monte 3gfttovan AS Monaco verloren: 3-! 1), leder geoorloofd en on- ins ootoofd middel werd aange- |[i eps ten behoeve van de winst. Met als enig resultaat twee geschorste spelers. Want- het gelijkspel tegen de Turkse landskampioen heeft de vooruit zichten voor de Russen op de halve finales flink gereduceerd. Galatasaray. dat in de tweede ronde van de EC voor landskam pioenen Manchester United eli mineerde, boekte zijn tweede puntendeling. Tegen Barcelona werd het tijdens de eerste wed strijd in Istanbul ook 0-0. Na het vertrek van Stumpf keerde de rust in het veld terug. Groep A: Spartak Moskou (Rus) - Ga latasaray (Tur) 0-0. Scheidsrechter: Blankenstein (Ned). Toeschouwers: 40 000 Rode kaart Mamedov. Onop- ko 2 x geel (beiden Spartak Moskou), Stumpl 2 x geel (Galatasaray). Anderlecht viert feest na het eerste doelpunt, gescoord door Albert. Later gingen de Brusselaars met gebogen hoofden van het veld. foto EPA BARCELONA (ANP) - Barcelona nadert de laatste vier van de Champions League. De club van Cruijff versloeg gisteren in Nou Camp Monaco met 2-0. Die stand stond na 26 minuten op het bord. Monaco was ook alleen in het eerste half uur de mindere. Daarna kreeg Barcelona het vrij moeilijk. In de tweede helft waren in de eerste dertig minuten de beste moge lijkheden voor de Fransen. Daarna herstelden de Cata lanen de orde. In de slotfase miste Koeman nog een straf schop. Grote man bij de Spaanse club was Beguiristain. Hij maakte beide doelpunten. Eén op aangeven van de prachtig spelende Deen Laudrup, de ander na een actie van Bakero. Een kwartier voor tijd kreeg de trefzekere aanvaller een publiekswissel. Beguiristain dook afwisselend met de kleine aanvoerder Bakero op in de spits. De taktiek van Cruijff was erop gericht enkele statische mandekkers van Monaco zon der directe tegenstander te laten dolen. Dat lukte in de openingsfase aardig. Slachtoffer van de „nieuwe" aanpak van Barcelona was Romario, normaal de diepste man in de taktiek van Cruijff. De Braziliaan moest toekijken. Koeman. Lau drup en Stoitsjkov waren de buitenlanders. Stoitsjkov. overigens matig op dreef, begon op de linkerflank, Goi- coechea op de rechter. De traditionele vleugelaanvallers van Cruijff wisselden na de hervatting van positie. Beguiristain startte zijn 'one-man-show' in de 16e mi nuut. Na een pass van Laudrup schoof hij de bal beheerst langs Ettori, de twijfelaar in het Franse doel. Op het randje van buitenspel tikte hij na 26 minuten nummer twee binnen. Bakero ondernam een solo, Beguiristain plukte de bal van zijn voet en ging doodleuk verder. Daarna kwam Monaco, in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen de vervanger van het ge schorste Olympique Marseille, wat beter in de wedstrijd. De Fransen, na de overtuigende winst op Spartak Mos kou naar Spanje gekomen als lijstaanvoerder in poule A. kregen via Ikpeba en invaller Simba redelijk kansen het verschil te verkleinen. Het afmaken behoorde woensdag echter niet tot de sterkste punten van Monaco. In de slotfase had Barcelona het duel weer in handen. De beste kans was voor Koeman. De Nederlandse interna tional mocht het in de laatste minuut proberen van de strafschopstip, nadat Goicoechea was neergelegd. De specialist schoot echter op de vuisten van Ettori. FC Barcelona (Spa) - AS Monaco (Fra) 2-0 (2-0). 16. Beguiristain 1- 0, 26. Beguiristain 2-0. Scheidsrechter: Nielsen (Den), Toeschou wers: 89 600. Gele kaart Sonor (FC Barcelona), Dumas, Ikpeba (beiden AS Monaco). mjlander genomineerd voor voetballer van het jaar «LM (ANP) - Inter gaat anfaij Dennis Bergkamp naar Lnrtfinales van het toer- oiomde UEF A-beker. De oud- icifd maakte de enige twee «punten in de dubbele eon- 11 ilalie met Norwich. Hij ver- ldeze eerlijk over de uit- en ra «wedstrijd. !e®?kamp, in het UEFA-toer- idit seizoen al goed voor ze- treffers, scoorde in beide met de Britten in de 88e ïut. In Norwich twee weken len uit een strafschop, giste- ji Milaan na een uitbraak, profiteerde daarmee van de ite die kwam nadat de En- n va banque waren gaan n ie h was het niet mijn wed- zei Bergkamp nader- .Sosa en ik zijn voorin nog volledig op elkaar inge speeld. Zoiets heeft tijd nodig. Bovendien misten we Jonk op het middenveld. In die linie won nen we dankzij hem in de uit wedstrijd de slag. Nu liep het duidelijk minder. Ik werd te wei nig aangespeeld. Om de top vorm te bereiken heb ik veel bal contact nodig. Dat zat er in deze wedstrijd niet in." Norwich, dat dit seizoen met het uitschakelen van Vitesse en Bayern Miinchen al sterk debu teerde in het Europese voetbal, had op het slechte gras van het halfvolle San Siro-stadion meer verdiend. Vooral in de eerste helft waren de Engelsen sterker. Het overwicht leidde tot een vijf tal kansjes, met name voor de lastige spitsen Sutton en Ekoku. Ze werden alle gemist. Inter, in de Italiaanse competi tie vier punten achter op lijst aanvoerder AC Milan, kreeg na de hervatting meer lucht. De for matie van de geplaagde oefen- meester Bagnoli verwierf in het tweede deel zelfs de betere kan sen. „We hadden ook al eerder moeten scoren", zei Bergkamp. De oud-Ajacied, voorin bij het defensief ingestelde Inter weinig gesteund, struikelde bij een uit braak een keer over de benen van doelman Gunn, maai" kreeg van scheidsrechter Krondl geen strafschop. „Terecht", vond Bergkjamp later, „hij raakte me wel, maar zonder de intentie me neer te leggen." De Uruguayaanse veteraan So- sa brak nog een keer door op links, maar schoot zelf op de Britse doelman in plaats van de vrijstaande Bergkamp te bedie nen. Daarentegen ging Norwich zich naarmate de tijd verstreek meer van het aloude Engelse systeem bedienen. Alle ballen vlogen „hoog" richting het hoofd van Sutton. De spits kreeg echter nauwelijks ruimte tegen de ge routineerde verdediging van In- ter. Toch bleef er onzekerheid in het Italiaanse kamp, tot de be vrijdende actie van Bergkamp kort voor het einde. Naderhand was er voor Berg kamp nog een heuglijk feit. Met Roberto Baggio en Romario is hij genomineerd voor de uitver kiezing voor 's werelds beste voetballer. „Een geweldig eer. Wie het wordt, weet ik niet. Aan een voorspelling durf ik me niet te wagen." Inter (Ita) - Norwich (Eng) 1-0 (0-0). 88, Bergkamp 1-0. Scheidsrechter: Krondl (Tsj) Toeschouwers: 30.00. Gele kaart: Fontolan (Inter). Eerste wedstrijd 1-0. Inter naar kwartfinales. IMUND (ANP) - Als derde club heeft Borussia tiiund zich geschaard bij de ile acht van het toernooi feUEFA-beker. De finalist wig seizoen had genoeg It zwaar bevochten zege (1- Bröndby. eerder al plaatsten duller SC (ten koste van ïaux) en Eintracht Frank- 'Deportivo la Coruna) zich öe volgende ronde. Dat be- t tidat na de winterstop nog toitse verenigingen interna- actief zijn. Werder Bre in de Champions League, liusen in de Europa Cup II. is de beste balans sinds in jaar. 'tater drong door tot de laat ste acht, maar evenals Dort mund ging dat zeer moeizaam. Evenals twee weken eerder werd het 1-0 voor de Italianen, op nieuw dankzij een doelpunt van Bergkamp. De andere twee wed strijden van gisteren waren een formaliteit. Cagliari versloeg KV Mechelen met 2-0, na in Belgié al met 3-1 te hebben gezegevierd. Juventus verloor bij Tenerife weliswaar met 1-2. maai" werd in de rug gedekt door een 3-0 zege op eigen veld. Gezelschap De drie Duitse en drie Italiaanse ploegen krijgen in de kwartfina les gezelschap van het Portu gese Boavista en het Oostenrijk st Zore van Borussia Dortmund op weg naar de winnende foto AP se Austria Salzburg de volgende ronde. Borussia Dortmund kreeg tegen Bröndby Kopenhagen meer dan het verdiende. De overwinning van 1-0 was geflatteerd. Evenals in hun thuiswedstrijd (1-1) had den de Denen meer verdiend. Zore maakte het enige doelpunt voor Borussia. dat dit seizoen in de Bundesliga teleurstelt. De aanvoerder scoorde in de 29e mi nuut. Voordien al had Brondby door Thögersen. Högh en Vilford fraaie mogelijkheden onbenut gelaten. Ook na de hervatting kwamen de Duitsers niet in hun spel. De laatste thuiswedstrijd van dit jaar, in het Westfalenstadion bij- gewoon door 35.000 toeschou wers. werd met pijn en moeite tot een goed einde gebracht. Tot de slotminuut bleef Brondby ja gen op de gelijkmaker, die lang dichtbij leek. Cagliari (Ita) - KV Mechelen (Bel) 2-0 (1-0). 14. Firicano 1-0, 79. Allegri 2-0. Scheidsrechter Schmidhuber (Dun. Toeschouwers: 32 000. Gele kaart: Van Gompel, Sanders (Bel). Eerste wedstrijd: 3-1. Cagliari naar kwartfinales. Borussia Dortmund (Dui) - Brondby (Den) 1-0 (1-0). 29. Zore 1-0 Scheids rechter: McCluskey (Schi. Toeschou wers: 37.815 Gele kaart: Vilfort. Högh(Brondby) Eerste wedstrijd: 1-1. Dortmund naar kwartfinales Tenerife (Spa) - Juventus (Ita) 2-1 (1- 0). 37. Aguilera 1-0. 85. Möller 1-1. 87. Del Solar 2-1 Scheidsrechter Puhl (Hon). Toeschouwers: 19.800 Gele kaart: Pinilla, Del Solar (Tenerife). Francesconi, Marocchi. Dino Baggio (Juventus) Eerste wedstrijd: 0-3. Juventus naar kwartfinales. Groep A: Groep B: FC Barcelona - Monaco 2-0 W Bremen - Anderlecht 5-3 Sp. Moskou - Galatasaray 0-0 AC Milan - FC Porto 1/12.. 3-0 Stand: Stand: Barcelona 2 110 3 2-0 AC Milan 2 110 3 3-0 Monaco 2 10 1 2 4-3 W. Bremen 2 10 1 2 7-6 Galatasaray 2 0 2 0 2 0-0 Porto 2 10 1 2 3-5 Sp Moskou 2 0 11 1 1-4 Anderlecht 2 0 11 1 3-5 Terugwedstrijden derde ronde: Austria Salzburg (Oos (-Sporting Lissabon! Por i3-0(0-2) KarlsruherSCDui>-BordeauxFra3-0(0-1) DeportivaLaCorunaiSpai-EintrachtFrankfurliDuii 0-1(0-1) Boavista Pon-OFI Kreta (Grii2-0(4-1) Borussia Dortmund Duii-BróndbyiDeni1-011-11 TenerifeiSpai-JuventusiIta)2-110-3) Inter(Ita)-NorwichCity(GBr) 1-0(1-0) Cagliari (Ita i-KV Mechelen Bel i2-0(3-1) LAUSANNE (AFP) - Het moder niseren van het Olympisch pro gramma is niets anders dan schrappen en afkalven. De Fransman Philippe Chatrier schond gisteren in Lausanne, waar het IOC-bestuur bijeen is, de afspraak tot geheimhouding. De oud-voorzitter van de Inter nationale Tennisfederatie is praeses van de programma commissie van het IOC. Het rap port is af, maar het IOC wil er nog over nadenken voor details naar buiten worden gebracht. De ware reden is gelegen in de beraadslagingen voor een uni formering van de anti-dopin- greglementen. De bestuurders willen dat overleg niet laten ver storen door revolutionaire be sluiten over het programma. Pas tijdens het Congres in Parijs, volgend iaar september, wordt het nieuwe Olympisch program ma bekend. Chatrier gaf ook geen details. Wel verklaarde hij dat zijn com missie heeft gekozen voor schrappen en reducuren. Waar het om gaat werd in Lausanne al zichtbaar Boksen en moderne vijfkamp verdwijnen geheel. Bij het worstelen wordt Grieks-Ro meins afgevoerd maar blijft de vrije stijl over. Paardesport en wielrennen zullen het met veel minder deelnemers moeten doen. In de programma's van atletiek en zwemmen wordt zwaar het mes gezet. Deze zijn de laatste tijd overdreven uitgebreid. Niet duidelijk is of nieuwe sporten als triathlon en golf een kans krij gen. De veranderingen gaan pas in bij de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. BOLZANO (ANP) - Met één ster ke set heeft Dick Jaspers in de cyclus om de wereldbeker drie banden een crisis voorlopig be zworen. De Brabander won gis teren in Bolzano zijn partij in de eerste ronde tegen de Oostenrij ker Christoph Pilss met 3-1. Het moyenne van de nationale kam pioen: 2,086. Jaspers draait dit seizoen een armzalige cyclus wereldbeker wedstrijden. In de open toer nooien van Oosterhout. Istan bul en Tokyo betekende zijn eer ste optreden direct het eind punt. In Bolzano bereikte hij dit seizoen voor de tweede keer de kwartfinale. Eerder was hem dat ook in Berlijn gelukt. Jaspers startte weer niet best. Drie caramboles tikte hij in de eerste set bijeen. Zijn revanche volgde in de tweede. Twee beur ten. vijftien geslaagde figuren. Pilss bleef op nul staan. De de monstratie gaf Jaspers het noodzakelijke vertrouwen voor de rest van de partij. Met 15-9 en 15-4 stootte de Nederlander door -naar de laatste acht. Zijn tegenstander wordt pas vandaag bekend. Dan staat de partij tussen de met een oogont steking kampende Belg Ludo Dielis en de Deen Karsten Lie- berkind op het programma. De Turk Sayginer en de Japan ner Comori volgden het voor beeld van Jaspers. Sayginer kende weinig problemen met de Japanner Umeda (3-0). Comori had een vijfsetter nodig om de Belg Caudron van zich af te schudden. Na Bolzano volgt de finale van de wereldbekercyclus in Gent. begin januari. De Belgische or ganisatie kampt echter met gro te financiële problemen. Door de ruzie tussen de proforganisatie BWA en de Europese bond (CEB) hebben de Belgische bond en de hoofdsponsor hun handen van het evenement afge trokken. Vijfde toernooi wereldbeker drie banden, eerste ronde: Jaspers (Ned) - Pilss (Oost 3-1 (3-15 15-0 15-9 15-14/ 2,086-1,272), Sayginer (Tur) - Umeda (Jap) 3-0 (15-5 15-10 15-5/1,285-0.606), Comori (Jap) - Caudron (Bel) 3-2 (15- 11 7-15 15-11 0-15 15-12/1,130-1.422) Britten alsnog veroordeeld ISTANBUL (AFP) - Een Turkse rechtbank heeft zes Britten bij verstek veroordeeld tot voor waardelijke gevangenisstraf fen van achttien maanden en twintig dagen voor openbare dronkenschap en betrokken heid bij gewelddadigheden tij dens de wedstrijd Galatasaray - Manchester United, uit de twee de ronde van de Europa Cup voor landskampioenen. De zes werden eerder vrijgespro ken wegens gebrek aan bewijs en op 1 december naar Engeland teruggestuurd. Tegen de fans van United, die in hun hotel ver antwoordelijk waren voor talrij ke vernielingen, waren straffen variërend van een tot drie jaar geëist. Fans van Anderlecht opgepakt BREMEN (DPA) - Twintig sup porters van Anderlecht zijn gis teren vóór het duel tussen Wer der Bremen en Anderlecht in de Champions League opgepakt door de Duitse politie. De fans werden aangehouden wegens vernielingen en het toe brengen van lichamelijk letsel. Basketbal EC landskampioenen, halve finales, mannen, groep A: Real Madrid (Spai- Bayer Leverkusen (Dui) 90-76 (49-45). Guildford (Engi - Barcelona 64-109 (28-501. Stand: 1 Olympiakos Pi raeus (Gri) 4-8.2. Barcelona 5-8.3 Li moges (Fra) 4-7,4. Mechelen (Bel14-7. 5 Real Madrid 5-7.6. Leverkusen 5-7 7. Treviso (Ita) 4-5. 8. Guildford 5-5 Groep B: Benfica (Port - Cibona Za greb (Kroi 67-66 (34-35). Cantu (Itai - Panathinaikos 75-85 (35-44). Stand: 1. Panathinaikos 5-9.2. Istanbul (Tur 14- 8. 3. Joventut Badalona (Spa) 4-7, 4. Benfica 5-7. 5. Bologna (Ita) 4-6. 6. Ci bona 5-6. 7. Cantu 5-6, 8. Pau Orthez (Fra) 4-5. Vrouwen: Ljubljana (Slv) - Valencia (Spa) ?l-65 (32-35). Como (Ita> - Bar- mer (Dui) 92-73 (42-38). Schaken Sportprijsvragen Luckv 10, woensdag 8 december: 2-3-4-8-9-11-12-17-24-25-35-36- 42-46 -47-49- 53 -56-59- 63 Duitse midlotto:Trekking A. 4-5-31- 36-38 -41 Reservegetal: 17 Trekking B: 10 - 18 - 34 - 36 - 39 - 46. Reservegetal: 11. Spel'77: 6810158. Super 6: 894537 Belgische midlotto:Winnende getal len 12- 16- 18-24-30-31. Reservege tal 22. Jokernummer: 5074471. (onder voorbehoud). Tennis Esch-sur-Alzette (Lux). EK teams, promotiedivisie, mannen, eerste ronde: Portugal - Nederland 2-0. Mar ques - Wibier 6-4 6-4. Couto - Bok 6-4 6- 4. Nederland vrijdag in strijd tegen degradatie tegen verliezer Kroatië - Luxemburg. Dennis Bergkamp scoort het winnende doelpunt. Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. zevende ronde: Armas (Frai - Johan- sen Ausi 1/2 -1/2. Rogers Aus) - Blees (Ned) 1-0. Sokolov (Rusi - Kuijf(Ned) 0-1. Reinderman (Ned) - Wojtkiewicz (Pol) 1/2 - 1/2. Bosboom (Ned) - Van Mil (Ned) 1/2 -1/2. Stand: 1. Wojtkiewicz 5 punten. 2. Rogers 4 1/2, 3. Van Mil. Sokolov 4, 5. Johansen, Reinderman 3 1/2, 7. Ar mas. Blees, Kuijf 3,10. Bosboom 11/2 Voetbal Engeland. Competitie: Aston Villa - Sheffield Wednesday 2-2, Liverpool - Queens Park Rangers 3-2. Manches ter City - Everton 1-0, Southampton - Ipswich 0-1, West Ham - Leeds 0-1 Stand aan kop: Manchester United 19-48. Leeds 19-36, Blackburn 18-32, Newcastle 18-31. Arsenal 19-31. As ton Villa 19-31. Liverpool 18-29, Nor wich 17-28.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 21