Oemoemenoe: werken aan basis Simon scharrelt verder door defensies PZC sport DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 sbw 20^ De Goey mogelijk niet tegen Roda J1 li Graeme Obree vindt hoogterecords oneerlijk Komende ontmoeting met RCC een prestigestrijd Onvermoeibare Stich half miljoen rijker sport in de regio 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 II 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II 1 1 If Het leven is goed voor de liefhebber die niet wil stoppen EKEREN/MAASTRICHT (GPD) Simon Tahamata, de lieveling: van het Ajax-pu- bliek, was een prachtige voet baller. Een mannetje dat in z'n eentje een pas de deux kon uit voeren. Op Simon waren de mensen dol. Geen speler die dribbles danste als hij. Zes jaar geleden leek het gedaan met Simon, hij vertrok van Feyenoord naar Beerschot om uit te bollen. Simon bleef uit hollen. Hij voetbalt nog altijd, sterker: op 37-jarige leeftijd heeft hij nog grote plannen. Stoppen behoort niet tot die plannen. Ekeren, net over de grens, een ijskoude zondagmiddag in no vember. Germinal-Wai'egem is geen wedstrijd om warm voor te lopen. Bij Waregem huppelt de zo begaafde Hendrie Krü- zen er de kantjes af. bij Germi nal loopt voor rust alleen Si mon Tahamata (diepe spits!) lekker te voetballen. Na rust wordt het beter. Germinal wordt beter. Simon wordt nóg beter Het is een onvoorstelbaar ge zicht: anderhalf uur sprint en dribbelt Tahamata alsof hij 17 is en geen 37. Hij laat de ande ren ook beter spelen. Simon kaatst, maakt ruimte, pas seert. passt. Germinal wint verdiend, vooral dankzij Taha mata. Zijn trainer, Antheunis. is lyrisch over hem. „Hij wordt altijd nog beter, hoe ouder hij wordt." Hij blijft in elk geval Neder lands praten, hoewel hij al der tien jaar in Tongeren woont, in de buurt van Luik. Tussen zijn Hollandse zinnen klinken wel Vlaamse begrippen. Simon heeft het over 'sjotten' en 'zegt 'm'. En hij is 'terug' een cursus Frans aan het volgen. Maar hij prefereerde Polen-Nederland boven België-VTS. „Bij Nederland gebeurt wat meer, Belgen voetballen niet, die counteren alleen." Hij was ook bij Nederland-Engeland. „Uitgenodigd als oud-interna tional. Ik was er met Pietje Wildschut. Bennie Wijnste kers. Keje Molenaar, René van der Gijp. Allemaal gestopt. De enige die ik er zag die nog speelt was Adri van Tiggelen." Contributie Het leven is goed voor hem. vindt hijzelf, omdat het leven vroeger niet zo goed voor hem was. Bij Ajax werd hij slecht betaald en met harde hand op gevoed. „Een heel klein con- tractje, zoals iedereen uit de ei gen jeugd. Mijn eerste contrac- tje was er een van 5000 gulden en 100 gulden per punt. Van Basten voetbalde in de basis voor 70 of 80.000 gulden, ook ei gen jeugd. In de jeugd moesten we ook gewoon contributie be talen en kregen we een kle- dingvergoeding van 200 gul den per jaar. Daarom snap ik dat gezeur van de jeugd van te genwoordig niet." Negen jaar woonde hij bij z'n zus, wiens zoon nu ook bij Ajax speelt, Ig- nacio Tuhuteru. „Maai- ik was al lang blij dat ik bij Ajax speel de." Bij de harde opvoeding paste ook de eeuwige scepsis over zijn mogelijkheden. Siem was te klein voor de top. Siem was te iel voor een hele wedstrijd, Siem was te minnetjes voor een hele competitie. Simon slaagde bij Ajax en haalde (22 keer) het Nederlands elftal. „Mijn debuut maakte ik tegen Argentinië, die jubileum-wed strijd van de FIFA. Ik zat bij kennissen, zag ik m'n kop in eens op de televisie, dat ik was geselecteerd omdat Brandts geblesseerd was." Van de wedstrijd staan hem nog slechts flarden bij. „Enkele bewegingen; op snelheid weg, afremmen, weer aanzetten. Nee. Maradona is me niet opge vallen, Het was mijn wedstrijd, haha. Een uurtje tenminste, toen was de pijp leeg." Omkoop-affaire Het toeval bracht Tahamata in contact met Van Hanegem en Cruijff. In België was Simon ge schorst vanwege zijn aandeel in de omkopings-affaire bij Standard Luik, Feyenoord haalde hem uit de put. Won derbaarlijk mooie jaren bij Standard - met Haan, Gerets, Happel. Goethals - kwamen tot staan door een domme, or dinaire omlcoop-affaire. Spijt is Simon ook nu nog vreemd. „We hebben het indertijd met z'n allen zo beslist, iedereen was akkoord. Daarom zijn we later ook als één man achter Eric Gerets blijven staan. Eric is weken door Goethals achter volgd, Eric moest het regelen. 'Als wij het niet doen, doen zij het', zei Goethals. Hij bedoelde Anderlecht en Goethals kende Anderlecht natuurlijk. Die hadden een jaar eerder op het einde van het seizoen ook en kele merkwaardige uitslagen gemaakt. We moeten ook niet te moeilijk doen over voetbal, meent hij. De belangen zijn al veel te groot, iedereen voetbalt maar achteruit en breed. Simon niet. Hij heeft het Belgische trainers den hadden de beste punten, zij slaagden met 'Grootste on derscheiding', zoals dat hier heet." Hij stopt een pruimta- bakje onder de bovenlip. Svenskt. Snus. „Van Ralf Eds- tröm geleerd bij Standard in dertijd. Haal ik tegenwoordig in de haven van Antwerpen bij de Zweedse kerk. Of bij Patrick Versavel die via Per Zetterberg van Anderlecht wat regelt bij Klas Ingesson. Die krijgt de snus gratis. Klas heeft een con tract met de fabrikant." Zo scharrelt Tahamata door het leven. Toen hij van Feye noord naar Beerschot ging was hij 31. Een scharreltje van Tjerk Westerterp, oud-bobo in de politiek, toen directeur van Optiebeurs. „Westerterp was sponsor van Beerschot, ik was een cadeautje van hem voor de club." Het cadeautje voor Si mon zelf was een drie-jarig con tract. Toen kwam Germinal, dat het al jaren leuk doet met krasse knarren. Weer eiste en kreeg Tahamata een drie-jarig contract. „Afgelopen zomer heb ik voor een jaar bijgete kend. maar vorige week kwam de voorzitter al af of ik niet al vast wilde verlengen." Patat-generatie Hij wacht nog even. „Maar als het nu mei was, had ik alweer bijgetekend." Het wordt van zelf mei en Tahamata zal nog niet willen stoppen. Zijn trai ner roemt Tahamata's trai ningsijver,en fitheid. Bij de Co- oper-test haalt hij nog steeds hetzelfde aantal meters als in zijn Ajax-tijd, 3300. Zijn ge wicht: onveranderd 62 kilo, bij 1.64 meter. En dat voor een voetballer die drie keer per week Big Mac's verorbert, „Had Beenhakker het niet over de patat-generatie, ha- ha...." AYR (AFP) - De Schotse wiel- records op zeeniveau te eri renner Graeme Obree, wereld kampioen achtervolging en voormalig werelduurecordhou- der, vindt dat de wereldwiel- renunie UCI recordpogingen op hoogte moet verbieden. Binnenkort proberen Francesco Moser en op langere termijn Mi guel Indurain de 52,270 kilome ter van de Engelsman Chris Boardman op 2000 meter hoogte uit de recordboeken te rijden. Obree onderneemt zelf volgende zomer weer een poging op een laaglandbaan. Hij noemt de Ita liaan en Spanjaard onsportief. „De UCI kan de oneerlijkheid zo oplossen", stelt de controver siële coureur, „door alleen nog nen. Zeeniveau maakt de cords toegankelijk en ge; waardig. Het wereldrecord dient bescherming, anders liest het zijn waarde." Obree bracht dit jaar heth:|h' terecord van Moser (51.150:1^ op zeeniveau in Hamar t 51.596 km. Een week later; Boardman in Bordeaux, e-fc' eens op zeeniveau, bijna 700 ter meer: 52,270. Indien Moser of Indurain prestatie van Boardman in xico scherper stellen, ziet 01 ïv zich genoodzaakt eveneens hoogte op te zoeken. „Ho;ltfn heeft nu eenmaal een groot v deel." spi Simon Tahamata, een pruïmtabakje onder de bovenlip, foto AP diploma en zal straks de jeugd van Standard Luik leren offen sief te voetballen. „Het con tract hebben we twee jaar gele den al getekend; op het mo ment dat ik stop begin ik met een vaste aanstelling als jeugd- coördinator bij Standard. Ik doe al wat. de pre-miniemen (8- 10 jaar. red.) en de duiveltjes <6- 8 jaar. red.), dat is m'n lust en m'n leven." Het Heizel-diploma haalde hij in anderhalf jaar. 'Met voldoe ning', zoals de puntenlijst aan gaf. ..Erie Gerets en Jos Daer- Of hij bij Germinal Ekeren blijft is de vraag. Simon Taha mata heeft bij Standard Luik al een balletje opgegooid. „Die hebben goeie, maar lastige jon ge spelers, die zou ik wat kun nen leiden. En ze zien bij Stan dard ook dat ik weer een mooi seizoen speel en nog makkelijk mee kan op het hoogste ni veau. Ik heb het bij Standard al gezegd, een beetje lachend, maar het zou schitterend zijn als het zou doorgaan. Hoeft geen groot contract te zijn. Ge woon een klein contractje bij m'n verbintenis als jeugd-coör- dinator. Nog lekker even voet ballen. Want werk heb ik het nog nooit gevonden. Het is en blijft een hobby." Groenendaal wint in Spanje TELLERIARTE (ANP) - Ri chard Groenendaal heeft giste ren op Spaanse bodem een in ternationale veldrit gewonnen. De nationale amateurkampioen bleef op een heuvelachtige par cours in Telleriarte (Basken land) Paul Herijgers voor. De Belg is de succesvolste veldrij der van dit seizoen. De voor sprong van Groenendaal be droeg op een tel na één minuut. De Nederlander ondervond in Spanje voornamelijk tegen stand van Herijgers. die dit sei zoen al twee wereldbekerwed strijden en twee races voor de Super Prestige won. De Belgi sche kampioen moest halver wege de wedstrijd de sterke Groenendaal laten gaan. Achter Herijgers werd diens landgenoot Danny de Bie derde, vervolgens kwamen de Neder landers Wim de Vos en Edward Kuyper als vierde en vijfde over de streep. Ook Frank van Bakel was in Spanje aanwezig. Tijdens de verkenning van het trajekt kwam de prof echter ongelukkig ten val en brak een sleutelbeen. Telleriarte (Spa), veldrit: 1. Richard Groenendaal iNed) 1.01.05, 2. Herij gers (Bel) 0.59, 3. De Bie (Bel) 1.11. 4. De Vos «Nedi 1.25. 5. Kuyper (Ned) 2.17,6. Pla iSpai 2.29. 7. Igartus (Spa) 2.34. 8. Bambula (Tsj) 3.42. 9. Kwas- nicka(Tsj) 5.33.10 Mujika (Spa) 6.00. van onze verslaggever MIDDELBURG - Een graadme ter. Zo noemt rugbyer Herbert Jan van der Waal het treffen van zondag tussen zijn ploeg Oe moemenoe en koploper RCC uit Roosendaal. Het gaat niet zo zeer om de koppositie in de eer ste klasse van de landelijke competitie, maar meer om het bepalen waar de ploeg staat. Behoort Oemoemenoe, dat vo rig jaar degradeerde uit de ereklasse, bij de toppers van de eerste klasse of moeten de Mid delburgers genoegen nemen met een ondergeschikte positie Bovendien komen er in de wed strijd tegen RCC oude sentimen ten bovendrijven. Bij gebrek aan grote aantallen clubs in de pro vincie geldt de ontmoeting tus sen Oemoemenoe en de Roosen- dalers als een heuse derby. „Te gen RCC willen we altijd win nen. De geschiedenis leert dat we tegen die ploeg altijd harde, emotierijke wedstrijden spelen. Iedereen is op en top gemoti veerd." In feite gaat de wedstrijd tussen de twee toppers uit de eerste klasse om des keizers baard. De beste zes ploegen uit de eerste klasse kwalificeren zich voor de play-offs. Pas daarin valt de pro motie te verdienen. Oemoeme noe en RCC behoren op papier, samen met Bassets uit Wasse naar zeker tot die groep. „Maar we moeten toch een beetje uit kijken", meent Van der Waal. „We hebben van de zes wedstrij den al twee keer verloren. Als we weer verliezen zakken we naar de middenmoot. Je loopt dan het gevaar dat je onder druk komt omdat je moet gaan win nen om de beste zes te halen. Dat speelt nooit lekker." Play-offs Het halen van de play-offs is voor dit seizoen het doel van Oe moemenoe. Men is het er in Mid delburg wel over eens dat de weg naar de ereklasse niet onmiddel lijk terug ingeslagen hoeft te worden. „Eerst moeten we aan een bredere basis gaan werken", zegt de 27-jarige Van der Waal. „We hebben vorig seizoen in de ereklasse in het begin goede re sultaten behaald, maar toen het er echt op aan kwam. hadden we te veel blessures. We kwamen gewoon tekort." Daarom wordt er aan de Middel burgse Nadorst ook anders ge traind dan voorheen. „Vorig jaar was het werken, werken, werken. Niemand bemoeide zich met een ander Nu wordt er on derling veel meer gecoacht. We weten nu beter dat we elkaar hard nodig hebben. Je hebt moet in de ereklasse misschien wel dertig spelers gebruiken." Zuid-Afrika Herbert J an van der Waal is met zijn 27 jaar al een oude rot in het ragby-vak. Toen hij op zijn zesde in Zuid-Afrika naar de lagere school ging, werd hij meteen ge confronteerd met het ovaal. „Rugby is in Zuid-Afrika sport nummer eéri. Voor blanken al thans. Voor de kleurlingen is voetbal het belangrijkste." Tot zijn twaalfde doorliep Van der Waal een harde leerschool. Toen zijn ouders remigreerden naar Nederland waren zijn knieen aardig versleten „Mijn banden waren flink opgerekt en er zaten scheurtjes in beide knie schijven. Ik zou nooit meer kun nen rugbyen, hadden de dokters gezegd." Twee jaar stond Van der Waal langs de zijlijn, maar toen begon het bloed te snel te stromen. Eerst speelde hij gewoon voor de lol. maar toen Hennie-Zandber gen twee jaar geleden terug kwam als trainer van Oemoeme noe, onder voorwaarde dat al leen het kampioenschap telde, was Van der Waal snel akkoord. Bovendien weigerden zijn knieën geen enkele dienst. Een medisch wonder „Ik trainde gewoon erg veel. Mijn spieren hebben mijn zwakke knieën ont last." Stofzuiger Ook nu nog is Van der Waal een fanatiek baasje. Hij moet als full back als een soort stofzuiger fun geren en doet dat naar eer en ge weten. „Ik ben de laatste van de ploeg die een tegenstander kan tegenhouden. Die moet koste wat het kost neer. Dat gaat dus niet echt zachtzinnig." Herbert Jan van der Waal heeft er wel hoop op voor zondag. Maar één naam keert steeds te rug in zijn betoog, die van Ruud van Strien. „Met hem erbij moet het lukken. Hij kan de onervaren driekwarten sturen en de gaten dichten. En ik hoop dat het droog is. Oemoemenoe is een ballende ploeg. We combineren veel en maken gebruik van het hele veld. Als de bal nat is, is dat zeker niet in ons voordeel." Oemoemenoe speelt zondag te gen RCC op sportpark De Na dorst. De wedstrijd begint om 14.30 uur. MUNCHEN (SID/Reuter) - Mi chael Stich was Boris Becker op de wereldranglijst al gepas seerd, in de populariteitspolls nog niet. „Boom Boom" houdt zijn landgenoot nog achter zich* In prestaties echter niet meer. Stich werd onlangs wereldkam pioen in Frankfurt, loodste Duitsland afgelopen weekeinde naar de Davis Cup en bereikte gisteren ten koste van de Ameri kaan Malivai Washington de tweede ronde van de met elf mil joen gulden gedoteerde Grand Slam Cup in Frankfurt. Becker zat inmiddels weer thuis bij zijn zwangere vrouw Barbara. De voormalige nummer één van de wereld werd op de eerste dag uit geschakeld in de eerste ronde, nadat het publiek hem bij de en tree met ovationeel applaus had ontvangen. De ontvangst van Stich, op dit moment toch Duitslands beste tennisser, in de Olympiahalle was gisteren aanmerkelijk koe ler. Maar de nummer twee van de ATP-lijst trok zich er weinig van aan. Tegenstander Was hington mocht iets meer dan een uur spartelen: 6-3 6-1. Van ver moeidheid was bij Stich niets te merken. Van gebrek aan motiva tie evenmin „Ik was liever een weekje op vakantie gegaan, maar ik beschouw de Grand Slam Cup ook als een uitstapje." zei de onvermoeibare Duitser, die vorig jaar in Münehen zege vierde. Een lucratief uitje. Want de kwa lificatie voor de laatste acht is al vast goed goed voor ruim een half miljoen gulden. Behalve Stich plaatsten zich gsietem ook Chang (6-2 4-6 7-5 tegen Ma- sur), Sampras (6-3 6-1 tegen Mus ter) en Steven (6-4 7-6 tegen Pio- line), voor de kwartfinales. Münehen. Grand Slam Cup, 10 mil joen gulden, eerste ronde: Chang (VSt) - Masur (Aus/8) 6-2 4-6 7-5, Stich (Duo - Washington VSt) 6-3 6-1, Sam pras (VSt/1) - Muster (Oos) 6-3 6-1. Steven (NZe) - Pioline (Fra/4i 6-4 7-6. Herbert Jan van der Waal metzijn dochtertje Jasmine. foto Lex de Meester GA Eagles huurt een verdediger ROTTERDAM (GPD) Feyenoord vreest dat het vrijdagavOD Kerkrade tegen Roda JC geen beroep kan doen op Ed de Goev doelman van Feyenoord raakte gisteren tijdens de training ge* seerd. De Goey: „Bij een hoge bal sprong ik omhoog en hoorde ik iets& ken in mijn kuit. Ik kon niet meer lopen of springen. Bij elke fe ging kwam er een pijnscheut. De medische staf denkt dat ik een S in mijn kuit heb gescheurd". Is het laatste inderdaad het geval dan is de international zekere tijd uitgeschakeld. De Goey. die dit seizoen nog geen wedstrijd!) gemist: „Vandaag word ik verder behandeld en wordt bekeken; nog opgelapt kan worden. Maar op dit moment ziet het er nif rooskleurig uit". DEVENTER (ANP) - Eredivisio- nist Go Ahead Eagles heeft gis teren Roy Kort toegevoegd aan de selectie. De 21-jarige verde diger van RBC speelt tot aan de rest van het seizoen op huurba- sis bij de club uit Deventer. Hij had bij zijn Brabantse werkge ver geen basisplaats. Kort is aangetrokken als ver vanger van Cees Marbus. De centrale verdediger brak eind vorige maand in de uitwedstrijd tegen Ajax (4-0) zijn kuitbeen. Trainer Henk ten Cate was bij zijn vorige club SC Heracles al gecharmeerd van Kort. op wie GA Eagles een optie tot koop heeft genomen. NK wielrennen weer in Meerssen DEN HAAG (ANP) - De Lim burgse gemeente Meerssen vormt in 1994 opnieuw het decor voor de nationale titelstrijd wiel rennen. De wegwedstrijden wor den in het weekeinde van 25 en 26 juni afgewerkt. Op zaterdag rijden de vrouwen (87.7 km) en de amateurs (203.4 km), de profs (230,1 km) volgen een dag later. Het contract, dat gisteren werd afgesloten, geldt alleen voor 1994. Start en finish vinden plaats op de Lange Raarberg. Volleybal Middelburgse Bedrijfs Volleybal Vereniging, competitie in sporthal De Kruilmolen: heren, eerste klas: Young Boys/HPM - Voskamp/'t Zand 0-6, Premier Middelburg - Tecona 3-5, Hoechst I - Adviesburo Beko 4-4. Tweede klas: Voskamp/Dauwen- daele - Atochem 6-2, Maco I - Oostka- pelle 10-6. Derde klas: Atlas/Rijk - Oostkapelle II 2-6, Scheldebouw/Astrow - SVB Zeeland College 6-0. Vierde klas: De Wellinge I - Zieken huis Walcheren 14-2, Frans Gillissen- Zeeland College 2-4. Vijfde klas: Drukkerij Verhage - La- vooy Mode 6-0. Deltan I - Van den Ak- ker/Dauwendaele 6-2. Zesde klas: Hercules - Provincie 10-6, Deltan II - SVA/Kodde 0-6. Zevende klas: Rabobank Domburg - Kruitmolen/Dauwendaele 0-6, Delta College - SV Duo II4-4, Vlijtig Liesje - Deloitte Touche 4-2. Dames, eerste klas: Tènce/Dauwen- daele - Oostkapelle I 4-2, Astrow I - Poseidon 0-6. Tweede klas: De Wellinge - Delphi 6- 0, Bijou Lederwaren - De Vrijbuiter/ MZ 0-6. Derde klas: Van Amrooy/MZ - Astrow II 0-6. Serooskerke III - Jong Ambon 2-4. Vierde klas: Zeeland College - VPS 4- 2. SV Duo II - LW II 2-4. Stand: Heren, eerste klas: 1 Tecona 7- 38. 2 Young Boys/HPM 7-32. 3 Tonny Leijnse I 6-27. 4 Voskamp/'t Zand 7- 24. 5 Premier Middelburg 7-21, 6 Se rooskerke 16-20. 7 Scheldebouw 6-14. 8 Hoechst 16-10,9 Adviesburo Beko 6- 6. Tweede klas: 1 Tah Xin/Da Xin Blauw Wit I 6-30. 2 Voskamp/Dau- wendaele 7-30, 3 Atochem 7-28, 4 Oostkapelle I 7-28, 5 Algemene Zeeuwse/'t Zand 6-25, 6 Maco 17-15,7 LVV 6-14, 8 Bistro Juliana 6-11, 9 SV Duo 16-9. Derde klas: 1 Oostkapelle II 7-40, 2 Scheldebouw/Astrow 7-28. 3 Tonny Leijnse II 6-26, 4 Atlas/Rijk 7-24, 5 VPS 6-22, 6 Serooskerke II 6-14, 7 In stallatiebedrijf Goes 6-14,8 AKZ Ver zekeringen 6-9, 9 SVS/Zeeland Col lege 7-6. Vierde klas: 1 Ziekenhuis Walcheren 17-32,2 De Wellinge 17-26,3 HCI6-24, 4 Hoechst II6-23,5 Zeeland College 7- 19. 6 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit n 6- 16, 7 Frans Gillissen 7-16, 8 EPZ 6-15, 9 Maco II6-12. Vijfde klas: 1 Deltan 7-38, 2 Harrie Verkaik/'tZand 6-29,3 Drukkerij Ver hage 7-27, 4 Van den Akker/Dauwen- daele 7-25, 5 De Wellinge H 6-19, 6 SSGM 6-17, 7 Greenpeace 6-15, 8 La- vooij Mode 7-14, 9 AZZ Sport 6-12. Zesde klas: 1 Provincie I 6-32, 2 HZ Sport 6-28, 3 Deltan II 6-22, 4 Hercu les 6-22,5 Brandweer 6-18,6 PZC 6-16, 7 De Vrijbuiter/MZ 6-14, 8 SV A/Kod de 6-14. 9 Vanuus 6-11. Zevende klas: 1 SV Duo II7-38,2 Del ta College 7-29, 3 Provincie II 6-28, 4 Ziekenhuis Walcheren II 6-22, 5 Jac. Hermans 6-21, 6 Kruitmolen/Dau wendaele 6-18.7 Deloitte Touche 6- 15. 8 Vlijtig Liesje 6-10. 9 Rabobank Domburg 6-0. Dames, eerste klas: 1 Poseidon 8-46,2 Surabaya/'t Zand 6-26, 3 Smith Kaas 6-20, 4 Astrow I 6-18, 5 LW I 6-16, 6 Tonny Leijnse I 6-16, 7 Autobedrijf Melse/SVS 6-14, 8 Tènce/Dauwen- daele 6-8, 9 Oostkapelle I 6-4. Tweede klas: 1 SV Duo/Kasteel van Batavia 6-33, 2 Tonny Leijnse H 6-27, Zware schorsing na schoppen vrouwelijke grensrechter RIO DE JANEIRO (RTR) - De Braziliaanse international No- nato is 210 dagen geschorst, na dat bewezen werd dat hij een vrouwelijke grensrechter een schop onder haar achterste had gegeven. De verdediger vergreep zich in november aan Maria Edilene de Siqueira tijdens de competitie wedstrijd van zijn club Cruzeiro tegen Corinthians. Nonato be greep niet waarom de vrouw wei gerde te vlaggen voor buitenspel bij een doelpunt. De trapbeweging van Nonato werd door een televisiecamera geregistreerd. In het professio nele Braziliaanse voetbal zijn twintig vrouwelijke grensrech ters actief. Dep dev 13.07-14.39 Ned 1: Studio Sport: Mda haling van gisteren. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 18.41-18.51 Ned 2: Studio Sport, 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1; Sport. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal! 22.20-23.30 RTL 5: Barend ent Dorp. 22.35-23.05 BRT 1: Sport. 00.15-01.15 Ned 3: Tennis: G Slam in Munchen. 3 De Vrijbuiter/MZ 7-26, 4 C'BB bon 6-23. 5 Schoonen Elektro ti in Wasserij Edelweis/SVS 6-19, Wellinge 6-12, 8 Bijou Ledenvan ids 12, 9 Delphi 6-0. Derde klas: 1 Astrow II 6-28,2! enigde Spaarbank/Dauwendae!j 3 Autorijschool Sandee 6-2 MPSO 6-22, 5 Jong Ambon 7-J SVA/Van Marion 6-15, 7 Seroosk III7-15,8 Van Amrooy/MZ 6-10,9 vincie 6-10. Vierde klas: 1 Ardita 6-32,2 LV\' 32,3 Oostkapelle II6-28,4 SV Duo 28, 5 Ziekenhuis Walcheren 6-1 VPS 6-17, 7 ING-bank 6-10, 8 Hf les 6-9, 9 Zeeland College 6-8. sle Damclub Gaping blijft winnen van onze dammedewerker S-GRAVENPOLDER - Voor clubkampioenschap Zeeuwse dambond boeklei pinge in de eerste klas opnitLet winst. Daardoor gaan zij een honderd procent-score; de leiding. De wedstrijd PtftL Gravenpolder 5-Middelhs (Middelharnis niet opgekou ;<ei wordt opnieuw gespeeld. De uitslagen: Gapinge-BDV 211-i KWi Willemse-S. Sital 1-1, A. Riemen jfrc v. Alphen 2-0, J H. Kesselaar-A rHe Paus 0-2, L. Kesteloo-G. Franke I. Walraven-H. Reints 1-1, J. Po: J. v. Tongeren 1-1, J. Vogel-C. geren 2-0, P. v. Keulen-R. Lenta Stand na vierde ronde: 1 Gapinp tov< 30-18,2PWG's-Gravenpolder4Ï( 1) le 16,3 BDV 2 3-3 23-25,4 Middelhn 1 17-31, 5 PWG 's-Gravenpolderi 10-22. kW; luit -:ak Tweede klasse. In de tweede klasse werdrtif de ronde alweer gespeel heersende kampioen M é- Heer uit Oost-Souburg hsfl seizoen nog alleen maarft II gespeeld. Het werd voor ra K de keer 4-4, nu tegen ADCÜ'j Aagtekerke. Ook de wem Oostkapelle-Lammerenburs eindigde in 4-4. m De uitslagen. Souburg 2-Aaglttó anfaij' 2 4-4: M. Bronke-J. HoumesO! van Daele-A. den Hollander tl den Hollander-J. Blaas 2-0, A. Jb L. de Visser 2-0. Oostkapelle-Lammerenburg 2 van Loon-A. Francke t! Wattel-L. van Schagen 1-1, A !dez Smit-J. Vaucouleur 2-0, J. Versta mei M. Boone 1-1. Stand na de vijfdei ^an 1 Lammerenburg 2 4-6 ltü jx,. Goes 2 4-5 17-15,3 Oostkapellef 16, Souburg 2 4-4 16-16.5 Aagteh irei 2 4-1 12-20. 5111. Palestijnen lopen alleen met de vlag LAUSANNE (AFP) - De Pal nen komen in februari all naar Lillehammer om hun te laten zien. Zij nemen deel aan de Olympische Win spelen. De PLO werd dit jaar prfo Het Internationaal Comité gaf het Olympisch Comité provisorische kenning. ,Si voll

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 20