Oefenen op de perfecte s-vorm De Schelde zoekt naar meer tegenstand Fuente bekent dope-gebruik Zeeuwse jeugd in slotronde van het tenniscircuit Vierde titel voor Stefan Gideonse Milla Donike nauwelijks verrast door vrijspraak De Bruin5 Tennistoernooi ook voor het goede doel Michiel Wondergem zwemt Zeeuws record Zeeuwse schoonrijders trainen elke week in Dordrecht rc van onze verslaggever KRABBEND1JKE - Zodra de dagen korten, begint het bloed van menig Zeeuwse schaatser sneller te stromen. Het verhaal van de leden van schaatsclub De Poel is bekend. Zij staan we kelijks minstens één keer voor dag en dauw op om rondjes te draaien op de baan van De Uit hof in Den Haag. Dat er ook schoonrijders zijn die op de merkwaardigste tijden het kunstijs buiten de provincie op zoeken. is nog geen publiek ge heim. Vrijdag vertrekt een ze vental Zeeuwen om half zes 's morgens naar Deventer óm daar aan de eerste landelijke wedstrijd deel te nemen. Wie het woord schoonrijden hoort, denkt waarschijnlijk aan dubbele axels, rietbex-gers en pi rouettes. Deze termen hebben met die tak van schaatsen ech ter niets te maken. „Schoonrij den lijkt qua techniek op hard rijden, maar het gebeurt recht op". zegt Jan Boogaard uit Krabbendijke, die al zo'n zes jaar de trainer is van de Zeeuwse schoonrijders. „Het gaat alleen niet om snelheid, maai' om pure techniek. In een serie van op eenvolgende bewegingen, moe ten fraaie langgerekte s-vormen op het ijs gereden worden." Er wordt dus niet gesprongen, niet om assen getold, niet met chronometers gewerkt, zelfs mu ziek is taboe op de baan. Het gaat allemaal om het schaatsen van een traject over honderd meter in beide richtingen, waar bij de sierlijke s-vorm de hoofd moot vormt. „Wanneer het alle maal goed gaat. geeft het een enorme kick", weet Jan Boog aard, die zich vroeger nog eens nummer twee van Nederland heeft mogen noemen. Het lijkt een simpele sport, het schoonrijden, maar er komt heel wat bij kijken. „Er zijn drie jury leden die alle deelnemers waar deren op de onderdelen afeet, streek, helling, houding en alge mene indruk", aldus Boogaard. Om al die facetten onder de knie te kiijgen, reizen zo'n twintig Zeeuwen wekelijks naar de ijs baan van Dordrecht. „We rijden daar op maandagavond van tien tot half twaalf. Buiten 'prime ti- MADRID (ANP/DPA) - In de Spaanse wielerwereld is grote opschudding ontstaan over een onverbloemde bekentenis van oud-wielrenner José Manuel Fuente over doping op gro te schaal. Volgens de nu 48-jarige Spanjaard gebruikte in zijn tijd vrijwel het gehele peloton verboden middelen. Fuente noemt zijn fietsende leeftijdgenoten in El Pais de „verdoemde generatie". „We hadden allemaal ons eigen koffertje met spullen", ver klaarde de voormalige klimspecialist. „We namen allerlei middelen omdat iedereen het deed. We spoten of slikten tal van amfetamines. Soms kregen we hulp van een ploegbege- leider." Volgens Fuente was twintig jaar geleden geen enkele renner brandschoon. „Wie beweert dat hij destijds nooit iets heeft gebruikt, liegt. Zo eenvoudig is dat. Ik moest in 1976 stoppen vanwege een nieraandoening, die vrijwel zeker door doping is ontstaan." Fuente behoorde met Eddy Merckx, Luis Ocana en Bernard Thevenet tot de smaakmakers van het internationale wiel rennen in de beginjaren zeventig. Hij won twee keer de Vuelta 1972,1974was één keer succesvol in de Ronde van Zwitser land 1973), werd tweede in de Giro 1972) en derde in de Tour (1973). Fuente is nu eigenaar van een wielerzaak in Oviedo. van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Drie Zeeuwen in de categorie t/m 12 jaar hebben zich gekwalificeerd voor de slotronde van het Lotto-winter- jeugdtenniscircuit, dat zater dag en zondag in het racketcen trum te Almere wordt gehou den. Ze dwongen hun toelating af via aansprekende resultaten in de B-afdeling en door te drin gen tot de laatste acht. In Capelle aan den IJssel was het district met drie jongens ver tegenwoordigd. Frank Clausing, als eerste ingeschat, maakte zijn plaatsing waar, door na een bye in de openingsronde Nik van de Berg (Rotterdam) terug te wij zen. Eli Verhage. nummer vier in de waardering, was de meerdere van Martijn Bosch (Limburg) en Peter Nobbe (Noord-Brabant). Dennis Verschuure redde het niet. Hij kreeg klop van Michael de Jong (Rotterdam). Van de Zeeuwse meisjes acteer de Malou van Houten zeer suc cesvol. Zij versloeg Danielle Ruissen (Noord-Brabant) en Kim van de Mast (Noord-Bra bant), Lenneke Clement kwam net iets tekort. Zij won weiis me' dus. want anders is de baan- huur niet te betalen." Zesentwintig keer per jaar trai nen de Zeeuwen in Dordrecht op dat ene figuurtje dat op het ijs gezet moet worden. „Toch blijft dat schaven aan techniek leuk", vindt Boogaard. „Het is net als reclame. Herhaling is de kracht." Licentie Voor hun wekelijkse tripje naar Dordrecht betalen de schoonrij ders jaarlijks tweehonderd gul den per persoon aan baanhuur. „Je moet er een beetje gek voor zijn. Schoonrijden is gewoon een dure sport. Naast de baanhuur moetje natuurlijk de reiskosten betalen en wie aan wedstrijden deelneemt, moet een licentie aanschaffen, die 85 gulden kost." Wanneer schoonrijden ontstaan is weet Boogaard niet precies, maar dat het een oude, echte Ne derlandse sport is, staat voor hem vast. „Volgens mij is het van boeren oorsprong. In de win ter hadden de boeren veel vrije tijd en hadden dus tijd voor schaatsen. Als je wat ouder wordt, is hardschaatsen niet meer zo geschikt, dan zoek je naar iets anders." Vroeger werden er speciale schoonr ij schaatsen gefabri ceerd. De firma Hoekstra bracht ze op de markt. Ze lijken op kunstschaatsen, maar de ijzers zijn op een speciale manier ge slepen. De buitenkant recht, de binnenkant van voren en van achter dik, in het midden wat dunner. Deze vorm staat garant voor een perfecte afeet. Fabri kant Hoekstra is er inmiddels mee gestopt. „Je moet ze haast erven om er aan te komen", denkt Jan Boogaard. „Hoewel, er is nog één liefhebber in Neder land die ze tracht na te maken." In de jaren tachtig had de pro vincie Zeeland één supercrack waai' van Marlou Bastiaansen (Noord-Bi'abant), maar Kim Sen was haar te machtig. Bij de meisjes niet ouder dan 14 jaar was voor Tinta van Wely weer geen succes weggelegd. Te gen Bregje Bruis (Limburg) was ze van meet af aan kansloos. Behalve genoemd trio grijpen, in elk geval, zaterdag nog vier Zeeuwen hun kans. Recht streeks toegelaten werden Co- rine Blankenburgh (t/m 12). Mar jan Ganseman it'm 14.). Kelly Bouman en Virgil Greeve. Resteert nog te vermelden dat de laatste zestien, geselecteerd op grond van hun prestaties in de drie deeltoernooien van het circuit, op 3,4 en 5 december een startbewijs hebben voor de in Almere af te werken 'Masters'. Uitslagen. Jongens t/m 12: F. Clau- sing-N van de Berg 6-1,6-2: E.Ver- hage-M.Bosch 6-4. 6-4; E.Verhage- P Nobbe 6-1.6-4: D.Verschuure-M.de Jong 3-6.5-6 Meisjes t'm 12: M.van Houten- D.Ruissen 6-0,6-2; M.van Houten- K.van de Mast 4-6,6-5,6-2; L.Clement- M.Bastiaansen 6-0,6-1; L.Clement- K.Sen 5-6,2-6. Meisjes t/m 14: T van Wely-B.Bruls 0- 6,0-6. in het schoonrijden. Het-was Oli vier Goud uit Waarde, die vol gens de kenners onverslaanbaar was. Hij heeft zijn carrière in ver band met drukke werkzaamhe- den echter op een laag pitje ge zet. Boogaard; „Maar soms haalt Goud de ijzers nog uit het vet en dan beginnen alle tegen standers te huiveren." Hoge ogen De Zeeuwse mannen-schoonrij- ders hebben weinig in de pap te brokkelen. Bij de vrouwen is dat anders. Mevrouw D. Sandee uit Kamperland behaalde in 1991 de Nederlandse titel in de hoog ste klasse, die voor A-licentie- houders. Ook dit jaar zal ze naar verwachting weer hoge ogen gooien. Jan Boogaard zelf is geen actief schoonrijder meer. Hij heeft zich na een hartinfarct toegelegd op het geven van training. „Ik wil alle spanningen vermijden. Bij veel deelnemers gieren de zenu wen door de keel tijdens wed strijden. Je ziet ze soms met knikkende knieén rijden, terwijl dat nou juist niet mag. Ik train tegenwoordig juist op ontspan nen." Vrijdag trekken zeven Zeeuwse schoonrijders naar Deventer, voor de eerste van de drie natio nale wedstrijden. Aan het eind van het seizoen wordt het Neder landse kampioenschap nog ver reden. De Zeeuwse deelnemers in Deventer zijn: de heren D. Sandee en J. Wilderom uit Kam perland en J. Meerman uit Bie- zelinge. Zij komen alle drie uit in de A-categorie. De dames C. Sandee uit Kamperland en A. Meerman uit Biezelinge rijden ook in de A-categorie. De dames R. de Fouw uit Kortgene en C. van Strien uit Kloetinge rijden bij de B-licentiehouders. Op het onderdeel paren komen geen Zeeuwen in actie. Zelfs zonder Kelly Bouman kon de Schelde een grote voorsprong opbouwen. foto Lex de Meester van onze surf mede werker WOLPHAARTSDIJK- Voor de vierde keer op rij is Stefan Gi deonse uit Veere overall-club kampioen geworden van wind- surfvereniging Zuid-West 7. Na de reglementaire aftrek van drie wedstrijden vergaarde Ste fan Gideonse de hoogst mogelij ke score. De prijzen voor de winnaars in de diverse leeftijdsklassen wer den uitgereikt in Paviljoen de Meerkoet tijdens de jaarlijkse feestavond. Het afgelopen seizoen is wed- strijdtechnisch een goed jaar ge weest voor ZW-7. Er waren in to taal negen wedstxijden die mee telden voor het clubkampioen schap. Hiervan werden drie ra ces gevaren op zee, twee op de Oosterschelde en een op de Veerse dam. Hoewel de vereniging er naar streeft om zowel de slalom- als de course race-discipline te va ren. konden er vanwege een ge brek aan wind slechts twee sla loms worden gevaren. Voor de plaatsen twee. drie en vier was de strijd groot. Aan het begin van het seizoen was het Arjen Gideonse. die Stefan Gi deonse het beste kon volgen. Te gen het einde van het seizoen kwamen Patrick de Schrijver en Piet Lukasse echter flink opzet ten. Alleen de Schrijver haalde Arjen Gideonse nog in en werd tweede. Bij de junioren was het vooral spannend tussen Robert Verha ge uit Wissenkèrke en Gregory Maes uit Marke-Kortrijk(B). Maes won uiteindelijk. Bij de senioren kwam nieuwko mer Henk van Zweden uit Kort gene maar enkele punten te kort om Kees Gideonse van de titel af te houden. Het surfseizoen 1994 gaat ZW-7 met grote zorg tegemoèt. Een deel van het bestuur heeft aan gekondigd z'n taken per 1 de cember neer te leggen. De be stuursleden menen te weinig voldoening' te hebben gehad van hun inspanningen van het afge lopenjaar. Ook is er een verschil van mening ontstaan binnen het bestuur over wat de doelstelling van de vereniging zou moeten zijn en hoe die moet worden in gevuld. Er is voor aanstaande zondag een algemene ledenver gadering georganiseerd om het bestuursvacuum op te vullen en de leden te laten beslissen over 1994. Uitslag Clubcompetitie: Overall: 1. Stefan Gideonse. 2 Patrick de Schrijver. 3 Arjen Gideonse. 4.Piet Lukasse. 5 Marco Boone. 6. Alexan der Verhage. 7. Basten Leijh. 8. Gert- jan Nieuwenkamp 9. Kees Gideonse. 10. Henk van Zweden. Junioren: 1Gregory Maes. 2. Robert Verhage, 3. Daniël van Houte. Senio ren: 1. Kees Gideonse. 2. Henk van Zweden. 3. Ko de Visser. Royale voorsprong Vlissingse tennisvereniging in eerste klasse VLISSINGEN - De Schelde gaat haar geluk volgend jaar buiten het district beproeven. De Vlis singse vereniging die in het in- doorcircuit dicht bij huis een toonaangevende rol speelt, zoekt voor het winterseizoen 1994/1995 naar tegenstand bui ten de provincie. Speler/trainer Serge Carpcntier geeft daar voor als verklaring: „Kelly Bouman heeft geen enkele wed strijd in actie hoeven te komen, terwijl ik alleen in de dubbel heb meegedaan. Toch staan we. met nog een duel tegen MLTC 2 voor de boeg, negen punten voorop ons eigen tweede team." Sei'ge Carpentier over de resul taten van De Schelde in de eer ste klas van de mixed-competi tie: „Op den duur is het ook niet meer leuk om altijd te winnen zonder tegenstand van beteke nis. Dat werkt bovendien rem mend op ieders sportieve ont wikkelingen. Op dat kritieke punt zijn we nu aanbeland en zullèn we een andere weg moe ten inslaan. Ik denk dat we in Bergen op Zoom, Leiden. Noord- wijk of Heerhugowaard aan de slag kunnen. Persoonlijk ben ik het meest gecharmeerd van Heerhugowaard. Er doen sterke ploegen uit de Randstad in die competitie mee." De Schelde zal zich niet uit de disti'icts-indoorcompetitie te rugtrekken. „Er komen alleen speelsters en spelers van minder kaliber voor in aanmerking." Dit weekeinde won het team van Carpentier in Terneuzen met 10- 2 van Animo. „De nederlaag van Jurjen Mooibroek was een te leurstelling, maar Boas Bierings speelde een uitermate sterke partij. Marjolein Meulenberg won knap van Annelies Everix." In Racketcentrum Kapelle wer den de resterende krachtmetin gen in de hoogste klasse afge werkt. Souburg, tot. op dat mo ment de 'concurrent op afstand' van de Schelde trof MLTC. Het duel draaide op een teleurstel ling uit voor de nummer twee van de ranglijst. Weliswaar wis ten Ronald van de Broek. An- toine van Bockel en Lucierine Sigmond voor een gelijke tus senstand te zorgen, in de afron dende speelperiode sloeg MLTC toe met zeges van de duo's Serge Eude/Denrtis de Jong en Marjet Groenleer/Eva Labrujère: 8-4. MLTC 2, de rode-lantaarndra ger, probeerde enige verbetering in zijn hachelijke positie op de stand aan te brengen. Tever- geefs, want de reseves van de Schelde wonnen met 4-8. Uitslagen. Eerste klasse: Animo 1-tle Schelde 1 2-10. B.Bierings-J Mooi broek 8-5: R.Hamelink-V.Greeve 5- l iA.Évenx-M Meulenberg 4-8; J.van Ginkel-A.Hartog 2-12; B.Bie- rings'R.Hamelink-S.Carpentier/ V.Greeve 5-9: A.Everix/J.van Ginkel- M.Meulenberg/A.Hartog 6-10 Souburg 1-iULTC 1 4-8. R.van de Broek-S.Eude 5-5. A van Bockel- D.de Jong 7-7; L.Sigmond-M.Groen- leer 10-5; J.Franke-E Labrujère 5-8. R.van de Broek/M Sanderse-S.Eude /D.de J ong 5-12; L.Sigmond/ J .Franke- M.Groenleer/E.Labrujère 6-9, MLTC 2-de Schelde 2 4-8. R.Peer- lings-J Bronkhorst 2-12: P.de Groot- S.Linnenbank 9-3. A.Bruynzeel- C.Cijvat 9-4; M.Delfsma-M.'Walraven 5-9: R Peerlings'P de Groot-J Bronk- horst/S.Linnenbank 4-9: A Bruyn- zeel/M Delfsma-C.Cijvat/M.Walra- ven 6-11. In de tweede klas is de Schelde 3 hard op weg om in januari de derde vertegenwoordiger van de Vlissingse vereniging in de hoog ste afdeling te worden. Ten kos te van Kapelle werd de voor sprong op de naaste rivaal, het niet spelende MLTC 3, vergroot tot 19 punten. DOS nam tijdelijk bezit van de tweede plaats, door met de maximale marge. MLTC 4 terug te wijzen. Uitslagen, Tweede klas: de Schelde 3-Kapcllc 1 12-0. J.Grevink-G.Vroe- gop 7-6; R.Hcndrikse-M Pluymers 12- 3: C.Davidse-S.van Eenennaam 18-1; S.van Leeuwen-S.Vroegop 8-5; J.Gre- vipk/R.Hendrikse-G.Vroegop/ M.Pluymers 10-7; C;Davidse/S.van Leeuwen-S.van Eenennaam/S.Vroe- gop 13-3 MLTC 4-DOS 1 0-12. J.de Kam-A.Tournois 3-12; J.Wisse-J.Fi- lius 3-12; M.van Belzen-L.Tenviel 2- 10; J van de Dries-E van de Waay 4-7. J.de Kam J Wisse-A Toumois/J Fi- lius 5-12. M van Belzen J.van de Dries-L Terwiel/E.van de Waay 6-9. Bij de herenformaties duurt in de derde klasse de nek-aan-nek race tussen koploper Schouwen Duiveland 3 en Animo 2 voort. Schouwen Duiveland schakelde via een geflatteerde score. Sou burg 2 uit als concurrent. Animo 2 maakte korte metten met de Schelde. Uitslagen, Derde klasse: Schouwen DuivelandS-Souburg 2 10-2. W.Det- lingmeyer-R Havermans 17-4; P.Meuldijk-W van Bockel 6-13; A.de Koning-E.van Belle 10-8: M.van de Berge-R van de Linde 15-3; W.Det- tingmeyer/P.Meuldijk-R. Havermans /W van Bockel 12-11; A de Koning/ M.van de Berge-E.van Belle/R van de Linde 9-8. de Schelde 1-Animo 2 2-10. Paul ten Hacken-G.d'Hont 1-18; T.Out-H.J.Lapider 4-9: H.Lijnbach- Ch Hiensch 8-12; F Versluys-M Kore- mans 14-3;P ten Hacken/T.Out- G.d'Hont/H.J.Lapider 6-14; H.Lijn- bach/F.Versluys- Ch.Hiensch/M.Koremans 5-9. MLTC 1-Tebo 1 4-8 J.van Weele-W.de Kok 9- 6. B.van Geer-T.Verkooyen 5-9; M Delies-W Jongepier 7-3; P J Bruynzeel-L Geus 3-9; J.van Weele/B.van Geer-W.de Kok/T.Ver- kooyen 5-15; M.Delies/P.J.Bruynzeel- W.Jongepier/L.Geus 2-13. Een niveau lager is Souburg 3 tot nu toe oppermachtig. De reserves van DOS zijn de enigen die.hier nqg voor enige dreiging kunnen zorgen. Uitslagen, Vierde klasse: de Stoof 1- Souburg 3 1-11. B.van Wallenburg- W.van de Linden 8-10; B.van de San- de-G.Lau 7-9. F.Groven-B.Baan 7-7; K.Holtering-M.Platschorre 7-10; B.van Wallenburg/B.van de Sande- W van de linden'G.Lau 4-12. F Gro- ven/K.Holtering-B Baan/M.Plat- schorre 7-8 Duiveland 2-DOS 2 2-10. R.Vleeshouwers-W.Meulmeester 1- 14; F.Mentjox-B.W.Bout 4-15: A.Moerman-E.D.Meyjes" 6-9. P.Stoutjesdijk-H.Hoefnagels 5-10; R.Vleeshouwers/F.Mentjox-W.Meul- meester/E.D.Meyjes 7-12. A.Moer- man/P.Stoutjesdijk-B.W.Bout/ H.Hoefnagels 9-8. HEERLEN (GPD) - „Papier is geduldig." Professor Man fred Donike was nauwelijks verrast inet de (Nederland se) vrijspraak in de al'faii-e Erik de Bruin. „Zoiets komt wel vaker voor." Voor de lei der van het dopinglaborato- ï'ium in Keulen is er even wel geen twijfel mogelijk. „De luchlcommissie kan zeggen wat ze wil. Voor mij is het duidelijk dat De Bruin doping heeft gepakt." Do nike wacht in spanning de Engelse vertaling van de uitspraak af. „Daarna zal er binnen de dopingcommissie over de uitspraak worden gediscussicex'd en bepalen we een definitief stand punt." De kritiek van de tuchtcom- missie dat hij belangrijke do cumenten niet zou hebben in< overlegd, bestrijdt Donike met klem. „Alle benodigde papieren, dus ook het analy serapport van de B-proef, zijn aan de Nederlandse At-, letiekunie overhandigd. Wat zij ermee doen is hun zaak." Donike wenst de naam van het derde belastende pro duct nog steeds niet te noe men. Naast Testosteron en HCG trof Donike in de urine van De Bruin nog een andere stof aan. Volgens geruchten Stanozolol. „Ik kan daar geen uitspraak over doen. Niet omdat ik bang ben voor een kort geding van De Bruin, maar omdat de regle menten het mij verbieden. En ik zou niet willen dat ie mand vrij zou komen door een vormfout. Laat de Atle- tiekunie de stof maar noe men." h 1st ON ■iel van onze tennismedewerker HOEK - Het Kiwanis-toernooi, inmiddels een begrip in de Zeeuws-Vlaamse tenniswereld, vindt dit jaar rond de jaarwis seling opnieuw plaats in de Adorhallen op het centrum van De Braakman. De servïceclub Kiwanis Axel tekent voor de or ganisatie van de zesde editie van het toernooi, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de door een brand gedupeerde Doorman-scoutinggroep uit Terneuzen. Al jaren kiest Kiwanis een goed doel in Zeeuwsch-Vlaanderen uit om te ondersteunen. Zo wer den eerder onder andere de res tauratie van de Temeuzense Willibrordustoren en de recon structie van het Aardenburgs castellum financieel geholpen. Dit jaar viel de keuze op de Door- mangroep, die door een brand een groot aantal tenten verloor. Het is de bedoeling met diverse acties, waarvan het tennistoer nooi er een is, enkele tienduizen den guldens bijeen te brengen om nieuwe tenten en inventaris aan te schaffen. De overige gel den komen ondermeer uit een jazzavond en verkoop van fami liespelen. Waar de eerste jaren in De Vlaanderen werd gespeeld, zijn nu evenals vorig jaar de vier ba nen van het Adorcomplex de thuisbasis van het toernooi. De start is 18 december, zondag 2 ja nuari vinden de finales plaats. Er wordt gespeeld in poules van vier voor dubbels en mixed-pa ren in de speelsterkten B tot en met E. De winnaars van de pou les gaan verder op het afval- schema, waarbij steeds 45 minu ten speeltijd is. Naast het seniorentoernooi krijgt ook de jeugd in een p: lel lopend toernooi de gel§g heid de krachten te meten. strijdleider is opnieuw de gei tineerde Hans van de Akker is ervan overtuigd dat het tc nooi zal slagen. „We hebben schillende doelstellingen, tuurlijk geld binnen krij#i' maar daarnaast is er varn sprekend het sportieve en gezelligheidselement". De traditioneel goede sfeer dens het toernooi wordt volg: Van de Akker bevorderd d het-feit dat er met het tennis f. niets anders te winnen valt df11 de eer. „Alle prijzen worden der de deelnemers verloot, wa door men toch een andere insCj ling toont. Op de Finaledagdo we ook iets extra's, zoals bijvo; „j beeld een orkestje binnen len". De inschrijving voor toernooi sluit 5 december. I YAOUNDE (AFP) - Roger Mil die tijdens het WK voetbal Italië furore maakte met den j tionale ploeg van Kamera I heeft de training op 41-jari leeftijd hervat. Hij gaat spelen bij Tonnerrei. oundé, een van de grootste du in het Afrikaanse land. Zijn k i tree is met het oog op de were 11 titelstrijd in de Verenigde SI ten, waarvoor Kameroen i E als een van de drie Afrikaaj vertegenwoordigers heeft plaatst. Het bericht over de rentree Milla staat in de regeringskn d Cameroon Tribune. van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse zwemjeugd heeft in de laatste Speedojaargangwedstrijd van het jaar goede prestaties gele verd op de 400 en 800 meter vrije slag. Michiel Wondergem van Scheldestroom uit Breskens won in het jaargang 1981 de 800 meter in de Zeeuwse toptijd van 10.25,0. Hij verbeterde daarmede het Zeeuws record voor -12 jarigen. Ook zijn tus sentijd op 400 meter (5.04,9) was een nieuw Zeeuws record. Ellen van de Velde, eveneens van Scheldestroom, won in haar jaargang op de 800 meter met ruim verschil van de Vlissingse Carlien Schrijvershof. Opval lend was wel dat de Scheldes- toomjeugd deze wedstrijd niet domineerde. Van de zeven zwemnummers wonnen Schel destroom en de Stormvogel er elk twee. Onderdak, ZC Koe wacht en de Bruinvis wonnen elk een onderdeel. De uitslagen waren: Meisjes: 400 me ter vrije slag 1984 el; 1 Linda Vink (ZCK) 6.38.1, 2. Letty Witterik (ZVS) 6.42,1, 3. Daisy de Ridder (ZCK) 7.08,4. 800,meter vrije slag 1982: 1. El len van de Velde (ZVS) 11,55,3, 2 Car lien Schrijvershof (STV) 12.49,5, 3. Cora Aarnoudse (ZVS) 12.52,1 400 meter vrije slag 1983: 1Saskia Herre- bout (STV) 6 07,0. 2. Kim Scholt (STV) 6.13.0. 3 Veronique Vasseur (ZVS) 6.32.5. Jongens: 400 meter vrije slag 1984 el: 1. Youri Vaes (ONDi 6.38.9. 2. Sven Schieman (BRA) 6.48.8, 3 Roel Dellaert (BRU) 6.52,3. 400 meter vrije slag 1982 1. Rob Ver meulen (STV) 11.49.4. 2. Bart Engels (BRU) 11.50.9,3. Maurits Wondergem (ZVS) 12.16,2. 400 meter vrije s 1983: 1. Robbert Dellaert 6.27,8,2. Maarten Braem (ZVS) 6.30 i 3. Evert Schiettekatte (OND) 6.50 80Ó meter vrije slag 1981: 1. Micfc Wondergem (ZVS) 10.25.0, 2. Mart Buijsse (ZVS) 11.14,8,3. Tom Piëta (ZCK) 11.31,6. Jong Zeeland niet tegen NAC MIDDELBURG - De voetbal wedstrijd Jong Zeeland - NAC. die vanavond op het programma stond, is door de slechte gesteld heid van het terrein van Hoek af gelast. Jong Zeeland opent nu de internationale competitie volgende week dinsdag. De Zeeuwse jeugd speelt dan in Hoek om 19.30 uur tegen de be loften van Beveren. Woensdag 08.30-23.00 EURO: diverse sporten 15.15-16.45 BBC 1: Snooker: Bril! kampioenschappen. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 17.00-19.00 BBC 2: Snooker: Br kampioenschappen 18.41-18.51 Ned 2: SportjournaaL 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-22.00 BBC 1: Sportsnight Sj cial: live-verslag van de wedstr Norwich City-Inter Milaan in dedt de ronde van het UEFA-Cuptoi nooi. 20.00-22.05 RTL 5: Sport voetbal: Ui verslag van de wedstrijd Norwich! ty-Inter Milaan in de derde ronde va het UEFA-Cuptoernooi 20.00-23.30 BRT 2: Sportavond, lw verslag van de wedstrijd FC Ande lecht-Inter Milaan in groep A van< Championsleague en samenvatte gen van de overige wedstrijden. 20.15-22.20 RTL -: Champio League: rechtstreeks verslag v; wedstrijd FC Porto-Werder Brem: in groep B. 20.20-22.25 Ned 2: Studio Sport: 0 ropacupvoetbal, rechtstreeks va slag van de wedstrijd Galatasara FC Barcelona in groep A van 1 Champions League. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.45-23.10 BRT 1: Sport. 23.00-01.00 EURO: Voetbal: Europ cupwedstrijden. 23.08-00.00 Ned 2: Studio Sport: E ropacupvoetbal, samenvatting! van de wedstrijden in groep Avant Champions League tussen AS Mi naco en Spartak Moskou en in grtö B Anderlecht-AC Milan en FC Port" Werder Bremen. 23.50-01.00 BBC 1: Spoil snooker (Britse kampioenschappÖ en autosport (rac-rally). 01.00-02.50 BBC 2: Snooker Brit» kampioenschappen Jan Boogaard: Schoonrijden gaat niet om snelheid, maar om pure techniek. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 28