Subsidies woningbouw fors lager Aardenburg waarschuwt Sluis VVD waarschuwt Axel voor krappe begroting 1994 □lyjiT Terneuzen zoekt nog naar onderkomen kunstuitleen Fracties pleiten voor verbeteren veiligheid Axel Meerderheid raad Aardenburg tegen sluiting zwembad Zeeuwsch-Vlaanderen moet inkrimping budget van 70 procent opvangen Brugge Eeklo Assenede Knokke Gent van onze verslaggever TERNEUZEN - De rijksover heid heeft fors het mes gezet in de woninggebonden subsidies voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De regio krijgt voor 1994 slechts 1,4 miljoen gulden uitgekeerd, het geen neerkomt op inkrimping van het budget met 70 procent. Doordat uit de budgetten over de voorgaande jaren een aan zienlijke buffer (circa zes ton) kon worden opgebouwd hoopt het dagelijks bestuur van de ge meenschappelijke regeling Re gionaal Budgetbeheer Woning gebonden Subsidies Zeeuwsch- Vlaanderen toch voldoende middelen voorhanden te hebben om de bouwvraag van de meeste gemeenten te kunnen honore ren. Alleen aan de bouwwensen van de gemeenten Hontenisse, Terneuzen en Axel kan niet vol ledig tegemoet worden geko men. Reserves Volgens voorzitter J. van Rooijen van het intergemeente lijk samenwerkingsverband komt Zeeuwsch-Vlaanderen er qua subsidieverstrekking erg bekaaid vanaf. „Het is een geluk dat we onze reserves nog voor woningbouwactiviteiten kun nen gebruiken, maai' we vragen ons af hoe de rijksoverheid nu verder wil. Een paar jaar geleden hebben we - in het kader van de decentralisatie - deze gemeen schappelijke regeling opgezet, omdat we als gemeenten inza gen dat er aantoonbare voorde len mee gemoeid waren als we zelf de verdeling van het subsi diebudget in handen namen. Nu rijst de vraag of deze gemeen schappelijke regeling nog wel zin heeft als het Rijk de te verde len budgetten zo drastisch in krimpt. Straks blijft er geen bud get meer over. dan hebben we als gemeentebestuurders veel ge leerd. maar in alle nuchterheid zullen we dan toch ook moeten vaststellen dat we in de luren zijn gelegd." Van Rooijen hoopt dat veel lob bywerk (van gemeenten en pro vincie) uiteindelijk tot gevolg zal hebben dat het ministerie van Vrom zich herbezint over de sub sidiestromen. Prioriteiten Vooralsnog heeft het krappe budget tot gevolg dat het dage lijks bestuur van de gemeen schappelijke regeling voor 1994 prioriteiten heeft gesteld. Het grootste gedeelte van het bud get (ruim 820.000 gulden) wordt besteed aan de bouw van sociale huur- en koopwoningen, waarbij dan met name gedacht wordt aan de bouw van seniorenwonin gen. Ruim 236.000 gulden wordt aangewend voor realisering van woonwagenstandplaatsen, slechts 40 mille is voorhanden voor de bouw van premiewonin gen. Het restant (vier ton) is weg gezet voor het opvangen van huurverlagingen. Van Rooijen rekent erop dat de provincie nog met een bedrag over de brug komt voor realise ring van woonwagenstandplaat sen. „Daarover wordt momen teel nog onderhandeld", aldus de voorzitter. Komt de provincie nog met een bedrag op de prop pen, dan willen de Zeeuws- Vlaamse gemeenten volgend jaar 60 standplaatsen realiseren. De helft in Terneuzen. Tien in Oostburg en twintig in Hulst. Het algemeen bestuur van de ge meenschappelijke regeling buigt zich vrijdag 3 december over de besteding van het bud- Kanttekeningen bij fusie in algemene beschouwingen van onze verslaggever AARDENBURG - De touwtrek wedstrijd rond de poppetjes en de plaats van hun stoelen in de nieuw te vormen gemeente Sluis-Aardenburg is begonnen. De Aardenburgse gemeente raadsfracties van CDA en VVD pleiten in hun algemene be schouwingen op de begroting 1994 voor huisvesting van een belangrijk deel van het ambte lijk apparaat in het huidige ge meentehuis in Aardenburg. Een bestuurlijke fusie, akkoord, maar Sluis moet er niet bij voorbaat van uitgaan recht te hebben op de beste krenten uit de pap, zo is de achterliggende gedachte bij beide partijen. Het CDA beklemtoont nog steeds achter de organisatori sche krachtenbundeling te staan. De fractie stelt daarbij wel nadrukkelijk dat de huisves ting van de ambtenaren en het bestuur van de nieuwe gemeen te met een minimum aan ver- bouwingskosten gerealiseerd moet worden. De Aardenburgse coalitiepartij pleit in dat kader voor vestiging van de gemeente lijke secretarie in de Kikkerstad 'en het eventueel afstoten van gebouwen in Sluis'. Loketfunctie De christen-democraten worden in die visie gesteund door oppo sitiepartij VVD. „Ons gemeente huis kan zeker meer betekenen dan enkel een loketfunctie in de nieuwe gemeente." De liberalen zien een mogelijkheid in het koppelen van het computersys teem in de stadhuizen van Aar denburg en Sluis, zodat de amb telijke diensten kunnen blijven zitten waar ze zitten. Dat zou goedkoper zijn en bovendien blijft zo een aanspreekpunt voor de Aardenburger gehandhaafd. Volgens de eerste ontwerpplan nen is het de bedoeling dat het bestuurlijk zwaartepunt na 1995 in het Sluisse Belfort komt te lig gen. Aardenburg is een loket functie in het vooruitzicht ge steld. De algemene beschouwingen staan - in de lijn van de begro ting - voor een belangrijk deel in het teken van de fusie. De fractie Gemeentebelangen dringt aan op eensgezindheid binnen eigen gelederen. „We kunnen onze fu siepartner recht in de ogen kij ken. Natuurlijk, we zijn geen rij ke partner, maar wel één die z'n zaken behoorlijk op de rails heeft staan", roemt fractievoor zitter W. van Dongen de inzet van de coalitie in de afgelopen vierjaar. Kritiek Net zo makkelijk laakt Gemeen tebelangen de handelwijze van 'bepaalde politieke partijen, die het Sluisse gemeentebestuur opjutten nog zoveel mogelijk uitgaven en bestedingen op te voeren vóór de arme partner Aardenburg erbij komt'. Daar mee doelt de partij onder meer op uitlatingen van PvdA. CDA en D66 tijdens de begrotingsbe handeling in Sluis, twee weken geleden. Voor de Aardenburgse D66-frac- tie hét bewijs dat de spanningen rond de samenvoeging zowel in bestuurlijk als financieel op zicht nog voor de nodige proble men kunnen zorgen. „Na de aan vankelijke euforie aangaande de fusie valt op dat verschillende politieke fracties met toenemen de reserves de komende ontwik kelingen beschouwen. Het ver baast mij dat nïen nu pas begint na de te denken over de gevol gen". aldus W. Westphaal. Hoewel nog steeds voorstander van één gemeente West- Zeeuwsch-Vlaanderen (inclusief Oostburg), legt D66 zich neer bij van onze verslaggever AXEL - De krappe begroting voor 1994 is voor de meeste raadsfracties in de gemeente Axel geen reden om zich zorgen te maken over de nabije toe komst. Alleen de VVD is van me ning dat het college de financië le problemen naar de toekomst verschuift en wil het beleid daarom op een aantal punten ombuigen. De liberalen geven aan dat de begroting erg krap is omdat die tot stand is gekomen dankzij de lage rentestand en door de post 'reëel onvoorzien' terug te bren gen tot 100.000 gulden. „Vooral die lage rentestand is een be langrijke risicofactor omdat er drastische maatregelen geno- van onze verslaggever AARDENBURG - Een ruime meerderheid in de Aardenburg se gemeenteraad is voor behoud van het openluchtzwembad in de Kikkerstad. Voor verschil lende fracties is sluiting van het bad onbespreekbaar, zo schrij ven ze in hun algemene be schouwingen bij de begroting 1994. De coalitiepartijen CDA en Ge meentebelangen zien het op peil houden van de waterkwaliteit van het bassin als 'een noodza kelijke voorwaarde'. Waar het nodige geld vandaan moet ko men, vertellen ze er niet bij. Ge meentebelangen voelt in ver band met de verwachte hoge aanpassingskosten het meest voor privatisering van het bad of verkoop aan een stichting. Oppositiepartij VVD wil een de finitieve beslissing over de toe komst van de voorziening rek ken door opnieuw ontheffing aan de vragen bij de provincie. Het bad moet voor 1 november volgend jaar voldoen aan de strengere regels op grond van de wet hygiëne en veiligheid zwem- gelegenheden. Burgemeester en wethouders van Aardenburg on derhandelen nog met gedepu teerde staten over een mogelijk ontheffing. Tussentijds moet duidelijk worden of het bassin kan worden gerenoveerd of dat het moet sluiten. De VVD wil de problematiek op het bordje leggen van de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg. Ook de PvdA-fractie is van me ning dat het met de huidige wa terkwaliteit beter is gesteld dan wordt verondersteld. Afvalheffing De raadsmeerderheid houdt te vens vast aan de invoering van een twee-tarievenstelsel voor de afvalstoffenheffing. In hun alge mene beschouwingen wijzen CDA en Gemeentebelangen het voorstel van PvdA en D66 af om de lasten te spreiden over drie categorieën. Daarmee is het zo goed als zeker dat eenpersoons huishoudens volgend jaar 25 gulden en meerpersoonshuis- houdens 65 gulden meer gaan betalen voor het ophalen van hun vuilnis. Het CDA heeft bere kend dat meerpersoonshuishou- dens in het drie-tarievenstelsel zeker dertig gulden (extra) duur der uit zouden zijn. Het huidige tarief bedraagt 200 gulden. De christen-democraten willen het aantal inzamelingen van het klein-chemisch afval terugbren gen van zes naai' vier keer per jaar. Deze bezuiniging kan wor den gebruikt voor het inrichten van een centraal inzamelpunt waar bedrijven één maal in het jaar hun chemisch afval kwijt- kunnen. oppert het CDA. Subsidiebeleid Gemeentebelangen wil het mes zetten in het subsidie- en toesla- genbeleid. Dit in tegenstelling tot de PvdA. die het huidige uit gavenniveau 'aanvaardbaar' noemt. Financiële ondersteu ning alleen nog voor die mensen en organisaties waar het 'strikt noodzakelijk' is, zo stelt Ge meentebelangen. „Niet meer kunstmatig in leyen houden, daar waar het alleen ter meerde re glorie en vermaak is. Opnieuw een sober en onpopulair beleid, maar allen die redelijk zijn. zul len dit begrijpen", aldus de coa litiepartij. De algemene beschouwingen komen donderdag 25 november aan de orde bij de behandeling van de bégroting 1994. De open bare vergadering in het gemeen tehuis begint om 19.30 uur. de vorming van Sluis-Aarden burg. Hij roept andere tegen standers op zijn voorbeeld te volgen. „Als iedereen begint met het verdedigen van de eigen plaatselijke belangen, dan zal de fusie tot grote teleurstellingen leiden. Geen enkel belang kan daarmee gediend zijn." Nieuw beleid De PvdA-fractie gaat nauwelijks in op de krachtenbundeling. De sociaal-democraten betreuren het dat de fusie en de nog steeds wankele financiële positie van Aardenburg volgend jaar weinig mogelijkheid geeft voor nieuw beleid. De algemene beschouwingen komen donderdag 25 november aan de orde tijdens de begro tingsbehandeling. De fractie Rammelaere (eigen lijst) ont houdt zich dan van commentaar op deze wijze, omdat 'dat geze ver toch nooit zoden aan de dijk heeft gezet', liet voorzitter E. Rammelaere vorig week weten. De openbare vergadering in he.t gemeentehuis (van Aardenburg) begint om 19.30 uur. CDA en VVD willen ook na de fusie met Sluis een belangrijk deel huidige gemeentehuis van Aardenburg houden. men moeten worden als die ren te gaat stijgen", stelt de WD. „Verder wordt in de meerjaren planning stads- en dorpsver nieuwing onvoldoende rekening gehouden met zaken als de uit voering van het rioolbeheers plan en het vernieuwen van de infrastructuur van de beton- wijk-west." Omdat ook andere uitgaven voor onder meer incidentele ac tiviteiten buiten beschouwing blijven op de begroting voor 1994 is het volgens de WD goed mogelijk dat het gemeentebe stuur in de komende jaren dras tisch moet ingrijpen. De libera len zijn zelf echter fel gekant te gen het verhogen van de belas tingen en pleiten daarom voor het verlagen van de subsidies aan verenigingen met 5 procent, een aanpassing van het pro gramma voor de sociale vernieu wing en een aantal andere om buigingen. Ook de PvdA wil niet dat de be- grotingsproblematiek wordt op gelost door de plaatselijke belas tingen te verhogen. In hun alge mene beschouwingen geven de sociaal-democraten echter niet aan op welke wijze ze de lasten druk binnen de perken willen houden. Verder vraagt de PvdA het college een systeem van af valheffing voor te bereiden waarbij de hoogte van het tarief wordt bepaald door de hoeveel heid afval. Informatie over centrale registratie ondernemingen TERNEUZEN - Bij het midden- en kleinbedrijf bestaat grote be hoefte aan een centraal regi- stratiepunt waar vraag en aan bod van bedrijfsactiviteiten bijeen gebracht kunnen worden ten behoeve van contactbemid deling. Dit blijkt uit een onder zoek. Om in deze lacune te voorzien hebben de Kamers van Koop handel in Nederland, waaronder de Zeeuws-Vlaamse Kamer, het initiatief genomen tot het opzet ten van een ondernemingsbeurs. Dit project gaat op 1 januari lan delijk van start. Voorafgaand aan het project verzorgt de Ka mer van Koophandel in Terneu zen op woensdag 8 december een informatiebijeenkomst, waarbij alle aspecten van het project be licht zullen worden. De bijeen komst in het gebouw van de Ka mer van Koophandel begint om 16.00 uur. get voor 1994. De vergadering- vindt plaats in het Terneuzense stadhuis en begint om 14.00 uur. Politie bekeurt 61 hardrijders OOSTBURG - Bij snelheids controles in Oostburg en Zuid- zande zijn maandag 61 automo bilisten geverbaliseerd. Van half ell' tot half een werden 587 auto's gecontroleerd aan de Nieuwstraat te Oostburg. De politie bekeurde 44 hardrijders. De hoogst gemeten snelheid be droeg 123 kilometer per uur. Voor de Nieuwstraat geldt een maximum van 80 kilometer per uur. In Zuidzande passeerden 's mid dags tussen een uur en half drie 109 voertuigen de controle aan de Öostburgsestraat. Er reden 17 bestuurders te hard. De hoogst gemeten snelheid be droeg 96 kilometer per uur. Er geldt een maximum van 50 kilo meter per uur. van het ambtelijk apparaat in het foto Charles Strijd van onze verslaggever TERNEUZEN - Terneuzenaren die hun huiskamer willen opsie ren met een kunstwerk moeten voorlopig nog even geduld oefe nen. De vestiging van een kunst uitleen in de Scliéldestad, waar dan tegen betaling werken van professionele kunstenaars ge huurd kunnen worden, laat nog geruime tijd op zich wachten. De gemeente Terneuzen wilde in eerste instantie de kunstuitleen onderbrengen in het VW-ge- bouw aan de Burgemeester Geillstraat, maar door de rappe besluitvorming rond het plan Steenen Beer komt hiervan niets terecht. Het gebouw gaat - zoals het er nu naar uitziet - ko mend voorjaar tegen de vlakte en de VW moet noodgedwon gen op zoek naar een ander on derkomen. In een brief aan gedeputeerde staten en het bestuur van de stichting Kunstuitleen Zeeland in Middelburg maakt het college van b en w van Terneuzen gewag- van de gerezen problemen rond de vestiging van de voorziening. Wethouder W. de Zeeuw (kunst en cultuur)- „Natuurlijk willen wij op korte termijn een dergelij ke voorziening binnen onze ge meentegrenzen. maar het heeft geen zin om de kunstuitleen nu voor een maand of drie. vier on der te brengen in het VVV-kan- toor. Dat gebouw, onderdeel van de voormalige HBS, wordt in april, mei gesloopt en dan zou den we nog eens op zoek moeten naar een ander onderkomen. Ik geloof ook niet dat we daar dan onze energie in moeten steken. Beter is het dan om op zoek te gaan naar een andere ruimte, maar dat is moeilijk in Terneu zen." Momenteel is de gemeente in on derhandeling met een instelling om gezamenlijk met verschillen de organisaties onder één dak te gaan huizén. „Of die onderhan delingen resultaat opleveren kan ik nog niet inschatten. Wel licht zou dit een oplossing zijn. wellicht ook niet. We hebben voor zo'n kunstuitleen toch 100 tot 150 vierkante meter nodig en wel op een plaats in de stad die representatief is en gemakkelijk bereikbaar. Anders heeft het geen zin", benadrukt De Zeeuw. Niet alleen het onderkomen vormtéén probleem. Ook de per sonele bezetting van de voorzie ning. „Binnen het gemeentelijk apparaat zouden we. als we met de uitleen beginnen, toch ie mand voor pakweg 20 uur per week moeten vrijmaken. Dat zal moeilijk zijn. Temeer, omdat we ook nog iemand moeten vinden die verstand heeft van kunst. Aangezien we - mede door de va caturestop en de reorganisatie - ook krap in onze mensen zitten, zal ook de personele bezetting wel eens voor problemen kun nen zorgen. Mogelijk valt er in overleg' met Toonbeeld (de ge meentelijke dienst voor kunst en musische vorming) nog iets te bereiken." De gemeente Terneuzen heeft voor het opzetten van een kunst uitleen 35 mille gereserveerd. Als de realisatie een feit is kan de gemeente nog rekenen op een eenmalige bijdrage van 10.000 gulden van de provincie. Concerten Belfort-wo. 24. za. 27. zo. 28 nov. om 14.15 uur: Beiaardconcert. Stadsschouwburg - do. 25 nov. om 20 uur: Kamerorkest Harmo- nices Mundi met Tunde Kurucz en Imre Rohmann. Kasteel Prinsenhof - do. 25 nov. om 20.30 uur: R. Stantcheva (piano) en Josef Baert (bariton) vertolken werk van Franz Schu bert: za. 27 nov. om 19 uur. zo. 28 nov. om 15 uur: Kamer-opera n Matrimonio Segreto, door Grup- po Strumentale Veneto 'Gian- francesco Malipiero'. Hotel Die Swacne - za. 27 nov. om 15 uur: Jane Peeters (viool) en Bejamin Rawitz (piano), werk van Schumann, Beethoven en Lequeux. Theater Stadsschouwburg -vr. 26. za. 27 nov. om 20.30 uur: William, door De Nieuwe Snaar. De Dijk - do. 25, vr. 26, za 27 nov. om 20 uur: Kinderen van een mindere God, door Toneelkring Werkgroep 66. Gemeenschapshuis, St. Kruis - wo. 24, vr. 26, zo. 28 nov. om 20 uur: De Fromavachecrèmes, door toneelgezelschap Rey- naert. Zaal Rustenhove, Assebroek - za. 27 nov. om 20 uur: De zoale, door Flor Barbry's Volkstoneel. Stadslagereschool, St. Andries - za. 27, zo. 28 nov. om 20 uur: Kortsluiting, door De Valk. De Werf - za. 27 nov. om 20.30 uur: Travo! Dag mevrouw, door theatermonoloog Herman Brand. Ballet Stadsschouwburg - ma. 29, di. 30 nov. om 20 uur: De man van La Mancha, door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen met on der meer Ramses Shaffy als Don Quichotte, Janke Dekker als Adonza en Werther van der Sar ren als Sancho Panza. Varia Boudewijnpark - tot en met zo. 28 nov. dag. van 14 tot 19 uur: Sa lon van de gastronomie en het toerisme. Films Kennedvcomplex (info.tel.: 09.32.50.33.20.70) Kennedy 1 - Jurassic park. a.l. dag. om 20 uur. vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. zo. ook om 14.30 en 17.15 uur, wo. ook om 14.30 uur. Kennedy 2 - Rising sun, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Kennedy 3 - The firm, a.l. vr. za. zo. ma. om 20 uur; Ad fundum, a.l. vr. za. zo. om 22.45 uur, za. zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Kennedy 4 - Aladdin, a.l. dag. om 20 uur, za. zo. ook om 14. 16 en 18 uur, wo. om 14.30 uur; Bo xing Helena. 16 jr. vr. za. zo. om 22.30 uur; Sleepless in Seattle, a.l. wo. 1 dec. om 20 uur. Chaplin (info.tel.:09.32.50.34.09.34) The vanishing, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur; Jurassic park, a.l. za. zo. wo. om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Van Eyek - Hard target, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 22.30 uur, zo. om 14.30 en 17.15 uur. Concert De Media - za. 27 nov. om 21 uur: No Sports. Concert Strandpaal 28-za. 27 nov. om21 uur: Chicos Janos (Hongarije). Nu de voormalige HBS aan de Burgemeester Geillstraat eerder gesloopt wordt dan verwacht, moet Terneuzen omzien naar een andere behuizing voor de kunstuitleen. foto Peter Nicolai dag. om 20 uur. vr. zo. ook 22.30 uur, za. zo. ook om li 17.30 uur: Sleepless in Sea U za. om 22.30 uur. Beverly 3 - Rising sun, a.l om 20 uur, vr. za. ook om 2 .uur, za. wo. ook om 15 uur, za ook om 17.30 uur; Sleeplesj Seattle, zo. om 15 uur. Beverly 4 - Guilty as sin, lL£ do. ma. di. wo. om 20 uur. vr, zo. om 22.30 uur: Aladdin, a.l jr om 20 uur. za. zo. om 15.17.31 er 20 uur. Scharpoord - Love field, zo. om 20.30 uur, zo. ook om 15 uL of Films Beverly (info.tel.:09.32.50.620.620) Beverly 1 - Hard target;, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. zo. wo. ook om 15 uur, za. zo. ook om 17.30 uur. Beverly 2 - Jurassic Park. a.l. Concerten Vlaamse Opera - vr. 26 nov. 12.45 uur: Jéröme Dayan (faj Carol Minor (viool), StephanL nich (altviool). Muriel Bia^ (cello): kamermuziek van B hoven. Devienne en Celis. Vooruit - do. 25 nov. om 221 Monster Magnet; vr. 26 nov. 20 uur: Maarten Altena Ens ble; za. 27 nov. om 20 uur: Fr; Boeyen; zo. 28 nov. om Jamiroquai; ma. 29 nov. om uur: Madredeus. Bijloke festivalhal - do. 25 r|r om 20 uur: strijkersensemblü Fiamminghi brengt mode Oosteuropese muziek, met so is te France Springuel op cello. Logos tetraeder - zo. 28 nov. 20 uur: Frances-Marie Uitti ((67 lo) speelt werken van Feldm ii Scelsi. Browne en Bussoti. Democrazy - za. 27, zo. 28 n ;e om 21 uur: Jungle Beanz; di. nov. om 20 uur:. Hair and s c trading company met Sun 11 en Radio Spangle. Gele zaal - do. 25 nov. om 20 uur: Claude Coppens (pianoi Daan Vandewalle (piano) spel i werk van Berg, Von Webe f Goey vaerts, Vandewalle en C< i pens. Theater Vooruit - wo. 24 nov. om 20 u 1794, door TG Stan: vr. 26. za. nov. om 20 uur: Et voila, d<1 Nove Zembla: di. 30 nov., wo dec. om 20 uur: Het gaat barst door Theater Teater; di. 30 no wo. 1 dec. om 20 uur: Gelukki dagen, door Hollandia; di. nov., wo. 1 dec. om 22.30 uur: aftelling, door het Muziek Loc Minnemeers - di. 30 nov. 19.30 uur: Het salon. Nieuwpoortteater - wo. 24 ni om 20.30 uur: Exiles, door Ka theater; vr. 26, za. 27 nov. 20.30 uur: Ramirez, door het C afhankelijk toneel; ma. 29 m om 20.30 uur: De blijde intre van het korte verhaal, door ziek Lod; di. 30 nov., wo. 1 di om 20.30 uur: De vuurvogel, do Muziek Lod. Zaal Kim, Oudburg - do. 25. 26, za. 27 nov. om 21 uur: Soi door Toneelgroep Ceremonia Films Decascoop (info. tel.:09.32.92.25.48.38) Aladdin, a.l. 14.30,17, 20 en 22. uur; Three of hearts, 16 jr. 14.! 17, 20 en 22.30 uur; Hard tai'gi 16 jr. 14.30.17,20 en 22.30 uur; I sing sun. a.l. 14.30.17, 20 en 22. uur: The concierge, a.l. 14.30.1 20 en 22.30 uur; The age of ir cence. a.l. 14.30, 17, 20 en 22, uur; The vanishing, 16 jr. 14, en 22.30 uur; Fixing the shado 16 jr. 20 en 22.30 uur; Dave, a.l. en 22.30 uur, za. zo. ook om 14 en 17 uur; Jurassic park, i 14.30,17,20 en 22.30 uur; Ad Fi dum, a.l. 14.30 en 22.30 urn-; T firm. a.l. 17 en 20 uur; In the li of fire, a.l. 20 uur; - Sliver. 16 22.30 uur; - The fugitive, a.l. en 20 uur; The piano, a.l. za. om 14.30 en 17 uur. Studio skoop (info.ti 09.32.92.25.08.45) De geur van de groene papa; 22.30 uur; Raining stones, uur; Much ado about nothing, en 22.30 uur, za. zo. wo. ook ore uur; Just friends, 17.30 uur: own private Idaho, 17.30 u Naked, 20 en 22.30 uur. za. zo. i ook om 15 uur: Nostalghia, 17 uur; El Mariache. 20 uur. za. wo. ook om 15 uur; Het heimv van Valerian Wrobel, za. zo. om 15 uur; Filmweek 'een wol erotiek graag' dag. om 17.30 22.30 uur: do. Haxan; vr. Sh gai Express; za. Last tango Paris; zo. The pornographi ma. Fritz the cat; di. Irezu wo. 1 dec. 37 o 2 Le matin. Uitspraak over hasj-winkel nog deze week van een medewerker DEN HAAG/TERNEUZEN - Nog deze week maakt rechter J. H. Blaauw van de Raad van State bekend of de exploitant van hasj-winkel De Groene Len te aan de Nieuwediepslraat in Terneuzen alle hennepproduk- ten uit het pand moet verwijde ren. Volgens de gemeente Terneuzen rust op het betreffende pand uit sluitend een woonbestemming. De exploitant van de Groene Lente wees de Raad van State erop dat de gemeente van 1980 tot 1986 het bedrijf CBT Electro nics in hetzelfde pand met rust had gelaten. In de Groene Lente worden produkten Verkocht die nodig zijn voor de teelt van hen nep. Op de bovenverdieping is een demonstratieruimte voor de kweek van hennep ingericht. van onze verslaggever AXEL - De raadsfracties van PvdA, GPV en CDA in de ge meenteraad van Axel willen dat het college van b en w maat regelen neemt om de veiligheid op straat te verbeteren. In hun algemene beschouwingen op de begroting van 1994 schrijven deze partijen dat drugs- en gok verslaafden de weg naar Axel steeds beter weten te vinden en dat de criminaliteit in de ge meente daardoor aanzienlijk is toegenomen. Volgens het GPV en de PvdA veroorzaken de gok- en drugs verslaving in toenemende mate problemen in de gemeente Axel. Deze raadsfracties vinden het dan ook absurd dat ambtsdra gers in de lokale pers zonder blikken of blozen zeggen dat er op dit punt in Axel niets aan de hand is. PvdA en GPV willen daarom dat b en w in samenwer king met de collega's van de dere Zeeuws-Vlaamse genu ten maatregelen treffen om kans op gokautomatenver ving en criminaliteit tegen gaan. Het CDA wijst er in de algem beschouwingen op dat veel re sen, en dan vooral ouderer avonds de straat niet meer durven omdat het politie! zicht minimaal is. De chrisl democraten pleiten daai voor het aanstellen van st£ wachten en het in het leven j pen van een periodiek ovei tussen de burgemeester, de p tie en de fractievoorzitters de gemeenteraad in Axel. de PvdA vindt dat er preven ve maatregelen genomen n ten worden om de criminali tegen te gaan en vraagt het lege daarom de bewoners te naderen om gezamenlijk tot planmatige criminaliteits] ventie te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 26