Raad Kapelle tegen windmolens Berichten uit de laboratoria Magie, schijn en werkelijkheid in de Rotterdamse Schouwburg 1 Bezorgdheid over financiële situatie in raad Vlissingen Alleen PvdA vindt turbines van veertig meter hoog aanvaardbaar stappen in van onze verslaggever KAPELLE - Alle fracties van de Kapelse gemeenteraad waren het dinsdagavond eens: wind molens met een hoogte van veertig meter, dat is afschuwe lijk hoog. Het verzoek van Delta Nutsbedrijven uit Middelburg om bij pompstation De Wrang- he aan de Danièlsweg te Kapel le vijf van zulke molens te plaatsen, werd dan ook afgewe zen. Alleen de PvdA wilde het bedrijf zijn gang laten gaan. „Het zijn inderdaad hele lelijke dingen, maar wij zijn tegen kern centrales en daarom vóór mi lieu-vriendelijke alternatieven. Ergens moet toch energie van daan komen en dan moet je uit alle kwaden het beste kiezen", verwoordde mevrouw A. J, Ver- merris-Feijtel het standpunt van haar fractie. Wemeldinge Volgens het college van b en w zijn de molens zoals Nutsbedrij ven ze wil bouwen, in strijd met het bestemmingsplan Buitenge bied. Dertig meter zou volgens dit plan de maximale hoogte zijn van eventuele turbines. Unaniem, maar met gemengde Voorlichting bloeddonors VLISSINGEN - De Vereniging van Bloeddonors Zuid-West Ne derland houdt morgen, donder dag, een voorlichtingsbijeen komst in de vergaderzaal van Skandia Sauna in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 20.00 De vereniging bestaat inmiddels twee jaar en houdt jaarlijks een voorlichtingsavond. Hoofd kwa liteitsbewaking E. A. Hulleman en dr A. L. Szakaly, arts klini sche chemie, beiden verbonden aan de Bloedbank, geven aan de hand van een diaserie uitleg over het werk van de Bloedbank en over hetgeen er met het inge zamelde bloed gebeurt. Verder bestaat donderdagavond gele- geheid kennis te maken met het bestuur en worden onderschei dingen uitgereikt aan donors die een hoog aantal donaties heb ben gedaan. De Middelburgse wethouder J. A. R. M. Douwes reikt de onderscheidingen uit. gevoelens stemde de raad giste ren in met het bestemmingsplan Kom Wemeldinge. Blijheid was er omdat na vijfjaar werk einde lijk twee verouderde, uit de jaren zeventig daterende bestem mingsplannen waren, samenge voegd tot één plan. Teleurstel ling was er omdat in het nieuwe plan een oud idee voor woning bouw tussen de Spoorlaan. de Bonzijweg en de Oranjeboom straat is verlaten. Reden: het college kon niet tot een finan cieel aanvaardbare overeen stemming komen met particu liere grondeigenaren. Wethouder ing G. E. de Maat hierover „Het is jammer. De grond lag er klaar voor. Zo'n veertig woningen hadden er moeten komen." Met deze te leurstelling in de achterhoofden, stemden de raadsleden unaniem in met een college-voorstel om 42.000 gulden te besteden aan een nieuw plan voor woning bouw. Het gemeentebestuur heeft nu het gebied ten westen van de Reepweg op het oog. waar een stuk of veertig wonin gen gebouwd moeten worden. Spoorwegen Tijdens de rondvraag kwamen de bezuinigingsplannen van de NS aan de orde. CDA-raadslid G. J. Burger vroeg zich af of Ka pelle nu wel of niet bang moet zijn voor sluiting van het sta tion. Burgemeester J. van Bom mel antwoordde: „De NS gaat bezuinigen op de lijn Roosen- daal-Vlissingen. Maar sluiting van Zeeuwse stations behoort voor de spoorwegen tot de laat ste optie om geld te besparen, zo is nu duidelijk. De kou is wat dat betreft een beetje uit de lucht, Maar ik zeg dit voorzichtig." van onze verslaggever Bart Mullink ZIER1KZEE - „Goedemorgen, keuken." „Goedemorgen, Chriet." „Bak je een ei voor me?" De keuken bakt een ei. Via een stelsel van sociale uit keringen kan dit toekomst beeld voor iedereen werke lijkheid worden, zei Chriet Ti- tulaer dinsdagavond op een bijeenkomst van de Onderne merskring Schouwen-Duive- land te Zierikzee. De vooruit gang moet naar zijn zeggen via sociale voorzieningen worden verdeeld, want in het zweet des aanschijns valt straks weinig meer te verdienen. Ma chines kunnen al het produk- tiewerk overnemen. De ondernemers, helden van de hedendaagse werkvoorzie ning. werden er stil van. maar in zijn ogen van Titulaer is werkgelegenheid toch een the ma dat vooral door de politiek belangrijk wordt gemaakt. Voor de economische groei telt wat hem betreft slechts de bij drage aan het bruto nationaal produkt. Neem de landbouw. Nog niet zo lang geleden was die de grootste werkgever maar daar is haast mets van over. Met de industrie gaat het inmiddels dezelfde kant op. Dit betekent echter geenszins dat deze sec toren geen bijdrage meer leve ren aan de economie, onder streepte hij. De produktiviteit in de landbouw is groter dan ooit en de materiële welvaart groeit al evenzeer als kool. Onverdroten Technologie die vroeger onbe taalbaar was, is tegenwoordig voor iedereen te koop en die ontwikkeling gaat onverdro ten verder. Nog even en intelli gente fornuizen lezen aan de hand van streepjescodes in het kookboek de vereiste baktijd af. waardoor nooit meer iets verpietert. Of wat te denken van een wc in huis die bij ge bruik gelijk een urinemonster neemt en de hartslag meet. om daarna de gegevens linea recta naar de computer van de huis arts te seinen. „U lacht er nu om. maai- vindt u het zo leuk om met een flesje urine naar de huisarts te lopen en twee weken later nog eens terug te gaan voor de uitslag?" De ontwikkelingen gaan vol gens hem zelfs sneller dan ve len in de gaten hebben. Dat zou niet iets van vandaag of giste ren zijn. Want. meende hij, wie durft nog te zeggen dat hij kort geleden nog geen aansluiting op het riool had, niet kon dou chen of baden en het moesl doen zonder centrale verwar ming? Wereldnieuws Niet alleen de techniek veran dert rap. onze opvattingen ver anderen mee. maakte hij dui delijk. In de jaren vijftig kniel de het hele gezin rond de eerste tv om het enige programma te bekijken. De gordijnen bleven daarbij open om het nieuwe statussymbool niet onopge merkt te laten. Een tiental ja ren later leverde de eerste blo te vrouwenborst in beeld we reldnieuws op. „Nu ligt elk strand vol wereldnieuws." Maai- we zijn er volgens hem nog lang niet. Nog even en drie honderd kanalen zijn normaal. „Daarlangs valt niet meer te zappen." Gelukkig staat de techniek voor niets. Titulaer deed zijn gehoor kond van een slim systeem, dat kanalen se lecteert aan de hand van de op gegeven voorkeur Sex. poli tiek. natuurfilms? De tv-com- puter weet ze feilloos te vinden. Nog een beetje nazappen en de perfecte keus is gemaakt. Een verhaal van Titulaer is ui teraard niet compleet zonder het kantoor van de toekomst, een project waaraan hij met groot enthousiasme werkt. Via zijn leverancier van futuristi sche vloeren. Freriks bv uit Oosterland, was hij dinsdag bij de Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland belandt. Op dat kantoor nemen slimme computers wellicht ook nog eens het denkwerk over. De eerste schreden op het pad van kunstmatige intelligentie zijn al gezet. Zit de maatschappij daar wel op te wachten? Er wordt zelfs al gestudeerd op een apparaat dat gedachten kan aftappen. „Ik vind het niet leuk om te zeggen, maar ik denk dat dit in de toekomst in derdaad mogelijk wordt. Ik rapporteer slechts wat ik heb gezien in laboratoria overal in de wereld." Chriet Titulaer verstrekte de Sehou wse ondernemers dinsdag berichten uit de laboratoria. Pieter Honhnoff van onze verslaggever VLISSINGEN - De fracties in de Vlissingse gemeenteraad ma ken zich zorgen over de finan ciële situatie waarin de ge meente verkeert, maar gaven het college van burgemeester en wethouders dinsdag in hun algemene beschouwingen toe Reimerswaal kiest voor het duo-baksysteem van onze verslaggever KRUININGEN - Reimerswaal gaat gebruik maken van het duo-baksysteem voor hel ge scheiden inzamelen van groen te-, fruit-, en tuinafval (gftt. Het andere beschikbare systeem, twee mini-containers, valt der halve af. De gemeenteraad be spreekt de keus maandag 29 no vember. Het dagelijks gemeentebestuur somt enkele voordelen op van het duo-baksysteem: voor de burger neemt het minder ruimte in dan twee mini-containers, alle huishoudelijk afval wordt iedere week ingezameld wat het risico voor stankoverlast beperkt, bij eventuele toekomstige uitbrei ding van scheiding aan de bron biedt de duobak meer mogelijk heden. Gebleken is dat van slechte gft-kwaliteit. het ver meende nadeel van de duobak. nauwelijks sprake is in de prak tijk. Wethouder A. P. Bruinooge is het niet eens met zijn collega's in het dagelijks gemeentebestuur. Hij blijft voorstander van het twee-bakken-systeem. Zoals be kend duurt het overigens zeker nog tot september 1994 voordat in Zeeland de gescheiden inza meling van gft-afval kan begin nen. De bijeenkomst in het ge meentehuis te Kruiningen be gint 19.30 uur. Definitieve kieslijst van VVD-Domburg DOMBURG - De VVD-afdeling Domburg/Oostkapelle heeft de definitieve lijst voor de gemeen teraadsverkiezingen in Dom burg vastgesteld. P. O vermeen, tot oktober van dit jaar wethou der van Domburg, voert de lijst aan. Zijn opvolger M de Kam staat tweede op de lijst. Derde op de lijst is J. P. van de Rest, ge volgd door H. R. Overmeen- Schultz. dat ze zelf geen betere oplossing kunnen verzinnen om tegenval lers op te'vangen. Terugdringen van de gemeentelijke taken lijkt de enige manier om het hoofd boven water te houden zonder de burger op te zadelen met hoge belastingen, meenden het CDA en de RPCU. De VVD en de PvdA aanvaardden de belas tingvoorstellen zuchtend. De voorstellen voor het verho gen van het parkeertarief ont moetten weinig weerstand in de raad. Alleen de WD toonde zich teleurgesteld dat de tarieven al binnen een jaar anderhalf keer zo hoog worden, maar zag in dat anders de burgers op hogere be lastingen moeten rekenen. Het verkeersbeleid in Vlissingen kreeg daarentegen veel aan dacht in de beschouwingen. De door het college van b en w voor gestelde reconstructie van 'het kruispunt Sloeweg-Koudekerk- seweg ontmoette weinig bezwa ren. al stelde D66 zuur vast dat de aanpassing eerder bedoeld lijkt in het belang van 'rijen wachtende automobilisten' dan van 'een vlotte doorstroming van reddingsvoertuigen'. Fietsen PvdA en D66 beklemtoonden het gebruik van de fiets als alter natief voor de auto. De PvdA wil 'een fijnmazig net van fietsrou tes' naar de binnenstad, met een snelle fietsroute over de Ko ningsweg naar de binnenstad. D66 ziet veel in veiliger fietsrou tes via de Paul Krugerstraat, de Badhuisstraat en de Spuistraat. Het CDA en de RPCU hielden in hun beschouwingen meer reke ning met de automobilist en met de bewoners van de Paul Kru gerstraat. Beide fracties vinden het onverteerbaar dat een zo be langrijke toevoerweg voor Vlis singen zo laag op de prioriteiten- lijst staat om verbeterd en/of geasfalteerd te worden. Wethou der T. R. K. Meijers (VVD) er kende dat asfalteren van deze straat voorrang behoort te heb ben, maar kondigde aan dat daarvoor pas in 1996 genoeg fi nanciële armslag is. Meijers verwees naar het maan dag gepubliceerde beleidsplan van de gemeente Vlissingen op andere voorstellen van fracties over verkeerszaken, zoals een voorstel van de RPCU om het sportcomplex aan de Irislaan te verplaatsen voor onder meer de aanleg van een nieuwe noord- zuidverbinding naar het cen trum, het. groen houden van de strook lang de Sloeweg en de re constructie van de Koningsweg tot verbindingsweg naar de bin nenstad foto Jaap Pieper Jules Croiset (links) en Bernhard Droog in de voorstelling Kean. Voorstellingen 'Vrienden van Verbij' en 'Kean' van een medewerkster ROTTERDAM - Vrienden van Verbij, een jeugdtheatervoorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar door de Paardenkathedraal, is zondagmiddag om 15.00 uur te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Het ver haal gaat over Marthe, een goochelaar die alles weet van trucs en magie, illusie, verdwijningen en verschijningen. Ook il lusie, maar van een heel andere orde, speelt in de voorstelling Kean van het Haarlems Toneel. Deze liartveroverende komedie over de grootste Shakespcare- acteur aller tijden is ook in de Schouw burg te zien op maandag- en dinsdag avond. In Vrienden van Verbij gebeuren vreemde dingen. Marthe is ziek en ze heeft geen as sistent. Soms ziet ze opeens een blauwe vogel die tegen haar komt praten of er ver schijnen plotseling brieven tijdens haar goocheltrucs. Marthe durft de brieven niet te lezen. Op een ochtend brengt Adriaan. de postbode, een expresse-brief. Hoewel hij van goochelen mets afweet, vraagt Marthe hem haar assistent te wor den. Dan volgt een grote verdwijntruc. Is Marthe weg of juist niet Harry Piekema schreef Vrienden van Ver bij naar aanleiding van twee kinderboe ken van Hans Stolp. Het thema van die boeken. De Gouden Vogel en De stilte van Opa. inspireerden hem tot het schrijven van dit stuk. Een jongen van veertien heeft kanker, weet dat hij dood gaat en maakt ongewone dingen mee. In Vrienden van Verbij verbindt hij een 'onzichtbare, andere wereld' met goochelen, een speelse variant op de wereld van onverklaarbare verschijnselen. Oppervlakkig gezien gaat Vrienden van verbij over de dood. maar Piekema vindt dit een veel te zware bena dering. „Het. kan net zo goed gaan over dromen, onzichtbare dingen of verande ringen", zegt hij. „Bij elke verandering moetje een deel van je persoonlijkheid af leggen. Je raakt iets kwijt, maar krijgt er iets anders voor terug." Jules Croiset trekt als toneeltijger of ac- teerleeuw alle registers van expressie open in de rol van Edmund Kean. legen darische Shakespeare-acteur uit het be gin van de vorige eeuw. Het toneelstuk is geschreven door Alexandre Dumas en be werkt door Jean-Paul Sartre. Kean is in dit stuk de vijftig gepasseerd, viert triom fen als King Lear en Othello, maar ook nog steeds als de 19-jarige Romeo. Deson danks heeft hij vreselijke geldzorgen en is zich ervan bewust dat de glans van zijn ac- teerkunst aan het verbleken is. Dan wordt hij verliefd op Elena, de mooie echtgenote van de Deense ambassadeur. Dit wekt de jaloezie op van zijn beste vriend, de Prins van Wales, die alles probeert om de relatie tè verbreken. Als Kean tijdens een voor stelling als Othello uit zijn rol valt en de Prins bespot, is een schandaal geboren. Kean weet niet meer goed wanneer hij ge voelens speelt en wanneer hij ze werkelijk heeft. Terwijl hij schijn en werkelijkheid niet meer goed weet te scheiden, weet het jonge meisje Anna precies wat ze wil: ac trice worden en trouwen met Kean om or de te scheppen in zijn chaotische leven. In alle moeilijke situaties en komische verwikkelingen waarin Kean verzeild raakt, wordt hij trouw terzijde gestaan door zijn factotum Solomon, gespeeld door Bernhard Droog. Woensdag 24 nov. Ahoy Complex - 20.00 'Holiday on Ice', wervelende ijsshow met als thema 'Carmen' en 'Robin Hood'. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ic.hiro Ko- ba.vashi met werken van Von Weber, Beethoven, Grieg en Stravinsky. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Kamermuziek door het Reizend Muziekgezelschap met werken van o.a. Boccherini en Sjostako- vitsj. Luxor Theater - 20.15 'Cameret- ten 1993', caberetfestival met stormachtige ontwikkelingen binnen de Nederlandse cabaret wereld waar nieuw talent zich presenteert. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Joko' door de Blauwe Maandag Compagnie, een gedurfde theatrale toneel versie van het boek 'Joko' van Roland Topor. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Flossen', door Stichting Woods. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De Vleut legt zich droog'. Diederik van Vleuten met som bere verhalen, treurige liederen en dingen die er niet meer zijn. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Noodweer', cabareteske tragedie van depri-schrijver. Hans Dorrestijn. Bibliotheektheater - 15.00 'Glo- bedorus en de koude ril', pop pentheater Globedorus voor ie dereen vanaf 4 jaar. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Het Verre Wind-Eiland', door Elisa Snoep met marionetten en poppen voor iedereen vanaf 6 jaar. Donderdag 25 nov. Ahoy Complex - 20.00 'Holiday on Ice' (zie woensdag 24 novem ber). De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest (zie woensdag 24 novem ber). De Doelen, kleine zaal - 20.15 Jonge Solisten met Claudia Bach (piano) en het Rotterdams Trombonekwartet met werken van Praetorius. Beethoven, Apon. Liszt en Chopin. Luxor Theater - 20.15 'Cameret- ten 1993' (zie woensdag 24 no vember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Conny Jansen danst', dansstuk met een acro batische krachtmeting tussen drie mannen en twee nieuwe dansstukken. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'De Vleut legt zich droog' (zie woendag 24 november). Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Noodweer' (zie woensdag 24 november). Lantaren 1 - 20.30 'Faust? Moet kunnen', door de Vereniging zonder Enthousiasme voor het Reële en het Universele. Lantaren 2 - 21.00 'Exiles', van James Joyce door Het Kaaithea ter. Vrijdag 26 nov. Ahoy Complex - 20.00 'Holiday on Ice' (zie woensdag 24 novem ber). Sportpaleis Ahoy - 20.00 Whit ney Houston in concert. De Doelen, grote zaal - 19.30 Fa milieserie door het Szeged Sym fonie Orkest o.l.v. Erwin Acel met werken van Von Weber, Beethoven en Moesorgski. Luxor Theater - 20.15 'Cameret- ten 1993' (zie woensdag 24 no vember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Romeo and Ju- liet', van Shakespeare door The English Shakespeare Company. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Op en Neer', stuk van Marian Boyer. Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Plank', muziektheater- groep Kommil Foo met een mengvorm van cabaret, mime en avantgarde-toneel. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Mrs. Einstein op de ver- siertour', muziekprogramma door Mrs. Einstein. Bibliotheektheater - 20.30 'Un der Milkwood', Centraal Kamer Koor met muziektheater voor koor, spreekstemmen en klein orkest. Lantaren 1 - 20.30 'Faust? Moet kunnen' (zie donderdag 25 no vember). Lantaren 2 - 21.00 'Exiles' (zie donderdag 25 november). Zaterdag 27 nov. Ahoy Complex - 15.30 en 20.00 'Holiday on Ice' (zie woensdag 24 november). Sportpaleis Ahoy - 20.00 Whit ney Houston in concert. De Doelen, grote zaal - 20.15 Philips Orkest Vereniging met werken van Mahler. De Doelen, kleine zaal - 20.15 Iraanse en Koerdische muziek. Luxor Theater - 20.15 'Cameret- ten 1993' (zie woensdag 24 no vember). Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Romeo and Ju- liet' (zie vrijdag 26 november). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Op en Neer' (zie vrijdag 26 november). Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Plank' (zie vrijdag 26 no vember). Bibliotheektheater - 20.30 'Eve rything we always wanted to do on stage' but never were allowed to', door W.A.C.K.O.. een aan eenschakeling van sketches. Lantaren 1 - 20.30 'Faust? Moet est kunnen' (zie donderdag 25 vember). Lantaren 2 - 21.00 'Exiles' w, donderdag 25 november). Zondag 28 nov. Ahoy Complex - 12.30 en 16 tst 'Holiday on Ice'(zie woensdag tw november). De Doelen, hal en foyer - 10 iel tot 17.00 14e Rotterdamse met films, exposities, Rotte damse schrijvers en dichtersi M' muzikale optredens. De Doelen, grote zaal - 11 ho 'Trio de Janeiro en The Valan eeu na's. De Doelen, grote zaal - 20.15 R )?e dio Kamerorkest p.l.v. ArnoiP1 Ostman met werken van Botrle cherini en Stravinsky. De Doelen, kleine zaal - 191 Doelenensemble met there; Rusland en Polen. De Doelen, kleine zaal - 14. Zondagmatinee met Het Nors gian String Quartet met werja van Haydn. Sibelius en Grieg. Rotterdamse Schouwbut kleine zaal - 15.00 'Vrienden vi Verbij', door De Paardenkath draal voor kinderen vanaf 8 jaa 3n Theater Zuidplein, grote zaal 14.30 'Giselle, ou le Wilis' docJiE' het Riga Ballet Letland. Jeugdtheater Hofplein - 14.(LU 'De kleine Sneeuwpop', dot poppentheater Toermalijn. Maandag 29 nov. Rotterdamse Schouwburg, grXh te zaal - 20.15 'Kean'. bewerkii nj van Jean-Paul Sartre, verhai over de legendarische Shakes ;h peare acteur Edmund Kean, dj op het toneel overleed in de van Othello. lai Dinsdag 30 nov. Luxor Theater - 20.15 'Sweenejtt Todd'. musical-thriller met o.j fei Simone Kleinsma over bloeddorstige barbier en handlangster. Rotterdamse Schouwburg, gro n te zaal - 20.15 'Kean' (zie maan 01 dag 29 november). Rotterdamse Schouwburjlfi kleine zaal - 20.30 'De laatstee dans', door de Paardenkathe-ai draal. Theater Zuidplein, grote zaal-;e 20.15 'Magna Carta', melodieo i ze, akoestische muziek. Lantaren 1 - 20.30 'De oudere prins' door Het Concern. Woensdag 1 dec. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Tommie', een to neelstuk van Yvonne Keuls over een tedere crimineel, die eindi{ als travestiet. Jeugdtheater Hofplein - 14. Sinterklaasverhaal door Pop-I pentheater Jacobus Wiemar voor kinderen vanaf 5 jaar. Donderdag 2 dec. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Glenn' David Young, door toneelgroep Amsterdam. Lantaren 2 - 21.00 'De 1 tropische reis van Alexandrine Tinne' door Fact. Vrijdag 3 dec. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon mei de symfonie nr. 8 van Mahler. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'De Notekraker', door het Scapino Ballet Rotter dam naar choreografie van Ar mando Navarro. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Beat me daddy 8 to the bar', programma door de Gigan tjes. Zaterdag 4 dec. De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest (zie vrijdag 3 decemben Luxor Theater - 20.15 'Sweenej Todd' (zie dinsdag 30 novem ber). Zondag 5 dec. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 15.00 'Bos en Lom mer. door Servaes Nelissen voor iedereen vanaf 8 jaar. Jeugdtheater Hofplein - 14.00 Sinterklaasverhaal (zie woens dag 1 december). Maandag 6 dec. De Doelen, grote zaal - 20.15 Young Christmas met The New London Chorale, the New Lon don Orchestra o.l.v. Gerard Braes. Dinsdag 7 dec. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 De Rotter damse Dansgroep met een nieu we choreografie (try-out). Zeeuwse film Jos de Putter in Rotterdam ROTTERDAM - Het Rotter damse filmtheater Lantaren/ Venster vertoont vanaf morgen, donderdag, dagelijks de 'Zeeuwse' film Het is een schone dag geweest van cineast Jos de Putter. De aanvang is 20.00 uur. Op woensdag 1 december kan het publiek na afloop, van de filmvertoning (21.30 uur) in de foyer van Lantaren/Venster ge tuige zijn van een openbaai- in terview met Jos de Putter dat wordt afgenomen door Gerdin Linthorst, journalist van De Volkskrant en De Filmkrant. Het filmtheater is gevestigd aan de Gouvernestraat 133.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 24