raham Taylor geeft de strijd op Boavista al bijna bij laatste acht Vim Kooiman voelt zich e jojo van Anderlecht Winst en verlies voor Cue Action iistitie onderzoekt omkoping Karpov laat het op barrage aankomen ck Charlton, Venables, Coppel, Wilkinson en Keegan als opvolger genoemd oetelink naar Hamar oor de wereldbeker Rentree Van Basten opnieuw uitgesteld Europa Cup I Uefa Cup )EN/ROTTERDAM (GPD) imers met vuiligheid wer- rie j aar lang met grote gre- j; id over hem uitgestort. rlijk en figuurlijk. Zijn bolle toet op de sportpa- geportretteerd tussen de pende uitwerpselen van ;n en paarden. Sehandali- on het bijna niet in het Ver- j, j Koninkrijk. 0 n die achtergrond heeft j.ïam Taylor het nog verba- bekkend lang uitgehouden ondscoach van het Engelse L Maar dat hij op den duur zou wijken en het roer nog het eerstvolgende grote baltoernooi zou overdra- stond al heel lang vast. Gis- i, zes dagen na het Oranje- 'in Poznan en het gelijktij- Britse drama in Bologna, jot Taylor van ellende maar anddoek te gooien, szins gedwongen door de sn van de Engelse FA, van er één hem in de rouwpe- na de gemiste Amerika- aonder aarzelen met een mes mg aanviel. Charles Hug hes. verantwoordelijk voor de opleiding bij de Engelse voetbal bond. haalde genadeloos uit naar de man die in veler ogen het voetbal in Groot Brittannië tot in de uithoeken van Europa be lachelijk heeft gemaakt. 'Et tu, Brute?' kopten de kran tenmakers gillend van de pret na de uitbarsting, die Taylor als een soort Julius Caesar inder daad deed bezwijken. Weinig beschaafd Het komt allemaal weinig be schaafd over. al ligt de Britse voetbalwereld er kennelijk niet wakker van. Bovendien, zo rede neert men, heeft Graham Taylor het er zelf naar gemaakt. Een bondscoach die in amper drie seizoenen 59 spelers selecteert en gebruikt voor slechts 38 inter lands maakt er een potje van. Wie de mooiste, meest aanbeden voetballers (Chris Waddie, Peter Beardsley, Gary Lineker en eer der Bryan Robson) achteloos en arrogant aan de kant schuift, verder moddert met de renpaar den. de schoppers en schavers uit de League, roept het onheil over zich af. Het was allemaal niet zo erg ge weest als Taylor, wiens assistent Lawry McMenemy eveneens gis teren afhaakte, succes had ge had. Dick Advocaat heeft ook zijn ups en downs gekend. Het begin van de kwalifïcatierace voor het WK was bij Oranje net zo goed dramatisch. Maar- daar na pakte Advocaat met het Ne derlandse elftal de draad goed op. Taylor, die ook al afging met Engeland op het EK in Zweden, bleef falen. Het ergste van alles vonden de Britten dat htm nationale elftal na zoveel decennia geen eigen stijl had. Taylor hobbelde van het ene experiment naar het an dere. Het gebrek aan succes lag volgens hem aan het Engelse systeem. Taylor: „We spelen veel te veel wedstrijden. De clubs geven hun spelers niet vrij en er wordt in de jeugd niet op techniek getraind. Vreselijk, dat moet zo snel mogelijk worden veranderd, anders glijden we nog veel verder af." 'stuursleden van MW in vrijheid gesteld 1STRICHT (GPD) - Justitie [aastricht onderzoekt de be- ildig'ing dat MVV in het sei- 1990-1991 FC Utrecht of in- duele spelers van die club omgekocht. Dat blijkt uit verhoren van de vier be- irsleden van de profclub. De i izitter van MW, Karl Dit- heeft volgens zijn raads- mr. II. Pfeil verklaard van omkopingsgeval gehoord te ben. Volgens Pfeil wist de rzitter van MVV alleen niet of dat in 1991 of pas zeer :nt was. FC Utrecht is een in- onderzoek naar de geuite [huldigingen gestart. :ier van justitie mr. E. van Bijl stelde de bestuursleden ren weer in vrijheid. Het allige bestuur werd zater- niddag ingesloten en werd sdien verhoord. Directeur Weijzen van MW zit nog ds in voorlopige hechtenis, iitie blijkt bij de verhoren het bestuur vooral belang- ling te hebben gehad voor de igof de bestuursleden af wis- van het bestaan van een zwarte kas. De aandacht van justitie blijkt ook uit te gaan naar de laatste wedstrijd van het seizoen 1990-1991 tussen MW en FC Utrecht, waarvan de van verduistering verdachte ex-ad ministrateur publiekelijk zegt dat die wedstrijd is verkocht. MVV had nog een puntje nodig om niet te degraderen en behaal de dat puntje ook. Verwarrend Dittrich, bestuursvoorzitter van de profclub, wilde gisteren niet persoonlijk reageren. Volgens zijn raadsman mr. H. Pfeil heeft Dittrich verklaard „gehoord te hebben van de omkoping van FC Utrecht." Dittrich zou alleen niet meer weten of hem die af faire ter ore was gekomen na de bewuste wedstrijd in 1991 of pas nadat de beschuldiging van de ex-adminstrateur over die wed strijd afgelopen maandag uit lekte. Dat Dittrich het tijdstip niet meer weet, verklaart zijn raadsman door te wijzen op de ontwikkelingen rond MW de laatste weken. „Hij heeft inmid- üSSEL (GPD)— Het is even men, een Europacup-ronde der Nederlandse clubs, ir de inbreng van Johan ijff, Ronald Koeman, Den- Bergkamp, Wim Jonk, Ri- rd Witschge, Stan Valckx, Boskamp, John Bosman en eme Rutjes vergoedt een O ja, en van Wim Kooi- Toegegeven, zijn naam luwt wat onder in het ge ld van al deze (oud)-interna- aals, maar de verdediger van ierlecht zit wel in de selectie het vanavond in de eerste de van de Champions Lea- lopneemt tegen AC Milan. Of aan spelen toekomt, is een sde. De 33-jarige Brugge- r houdt na zijn reservebeurt m Lommei van afgelopen za- dag serieus rekening met een atsje op de bank. dat je nu al aan je zes seizoen voor Anderlecht be- bent, blijf je voor veel Neder- ders een onbeschreven blad. 'opt. Dat krijg je als je al veer tienjaar weg bent uit Nederland. En hier beweeg ik me ook tame lijk anoniem voort. Ik ben niet zo iemand die meteen van alles in de pers gaat roepen. Dat is mijn stijl niet." Je hebt er nu wat meer reden toe. „Ja. ik krijg zo langzamerhand het gevoel dat ik bij Anderlecht als een soort jojo wordt gebruikt. In de voorbereiding was ik een vaste waarde voor het team. Stond de hele tijd op het mid denveld. Tegelijk met de compe titie begon ook het geschuif met mij. Ik heb voorstopper ge speeld, laatste man, tegen HJK Helsinki voor de Europacup stond ik opeens weer op het mid denveld. Het lijkt een voordeel als je zo all-round bent, maar aan de andere kant: je kan je nooit eens waarmaken op één positie." En dus kan je ook zomaar op de bank belanden. „Ja, dat bleek afgelopen zater dag tegen Lommei. Vandaar dat ik weinig hoop heb op een basis- "lerlecht-speler Wim Kooiman heeft weinig hoop op een basis- tots tegen AC Milan. foto SoenarChamid HAAG (ANP) - Sandra Voetelink is opgenomen in de Neder- 'dse schaatsploeg, die over anderhalve week meedoet aan wed- Wen om de wereldbeker. Voetelink, die zich onafhankelijk van kernploeg voorbereidt op de grote toernooien, dankt die uitver- tóng aan haar goede prestaties in de eerste weken van het sei- en, '23-jarige rijdster uit Halfweg zal in Hamar uitkomen op de 500 en tometer. Tijdens wedstrijden om de Kraantje Lek-trofee. het afge- W weekeinde in Haarlem, bleef Voetelink de gehele kernploeg Zij moest alleen aan twee rijdsters van Jong Oranje. Marianne &mer en Tonny de Jong. voorrang verlenen. Voor de wereldbeke- fverture, aanstaand weekeinde in Berlijn, komen alleen leden van kernploegen in aanmerking. Maar zijn critici slaan hem daar bij keihard om de oren met de huzarenstukjes van Jack Charl ton met Ierland. 'Big Jack' pres teerde het om met spelers, die ook in de Engelse League uitko men, in 1990 op het WK te ver schijnen en zich nu opnieuw te kwalificeren voor 's werelds grootste voetbalevenement. Taylor: „Nou ja, het heeft mij ook aan geluk ontbroken. Ik heb echt pnvoorstelbaar veel pech gekend. Op Wembley dacht ik tegen Nederland de mooiste wedstrijd van mijn leven te zien. Een voorsprong van 2-0 was een droom voor mij. Het werd een nachtmerrie. Die 2-2 bezorgde me bijna een hartaanval. In Rot terdam hadden we net zo veel domme pech door de belachelij ke beslissingen van die scheids rechter. Napoleon werd ooit ge vraagd wat hij van zijn generaals wilde. Toen antwoordde hij: 'een hoop geluk'. Ik denk niet dat Na poleon mij als een van zijn gene raals zou hebben gehad..." Jack Charlton vond die teksten van Taylor gisteren niet alleen wat te poëtisch, maar vooral in contrast met hetgeen de Engelse bondscoach hem drie jaar gele den in het oor had gefluisterd. Charlton: „Taylor vertelde mij toen dat hij een 'lucky manager' was, die juist daardoor voor veel successen zou gaan zorgen." Jack Charlton behoort samen met Terry Venables. de werkloze Steve Coppel (ex-Manchester United), Howard Wilkinson (Leeds United) en Kevin Keegan tot de kandidaten die hoog op het verlanglijstje van de Engelse voetbalbond staan. Keegan, thans manager van Newcastle United, staat met stip op num mer één. maar zegt er niet over te piekeren om zijn levenswerk in het Noorden van Engeland nu al op te geven. Voor het geld hoeft de multi-mil- jonair Keegan het niet te doen, want het bondscoachschap le vert hem nog niet de helft (vier ton) op van het salaris dat hij thans incasseert. Daarom blijft Steve Coppel voorlopig de favo riet bij de bookmakers. De En gelse voetbalbond komt 30 no vember al bijeen om de nieuwe man aan te wijzen. Eén gemak heeft de opvolger van Taylor. Hij hoeft zich met Engeland niet te kwalificeren voor het EK'96, dat dan in Groot Brittannië wordt gehouden. Jack Charlton: „Maar goed ook, anders zouden ze op hun eigen toernooi ontbreken." dels zo veel gehoord, dat is ver warrend." Dittrich en de eveneens vrijgela ten penningmeester ontkennen weet te hebben gehad van de hen voorgehouden beschuldi gingen als zou binnen de club zwart geld worden gekweekt en uitgegeven. De secretaris en het vierde bestuurslid waren niet bereikbaar. Volgens mr. Pfeil moet er bij MVV wel een zwart-geldcircuit zijn geweest. Anders zou de oud administrateur niet in staat zijn geweest op korte tijd een groot bedrag te verduisteren. De ex- adminstrateur zegt zelf van de Fiod te hebben gehoord dat hij MVV voor 260.000 gulden heeft getild. De jaaromzet bedraagt ongeveer 4,5 miljoen gulden. Justitie meldde gisteren dat het onderzoek naar de vermeende misstanden bij MVV nog steeds in volle gang is. Het onderzoeks team zit, als de bewering van de oud-adminstrateur klopt dat hij 260.000 gulden heeft verduis terd, nog met een stevig 'gat'. MVV gaat er namelijk vanuit dat er zo'n zeven ton verdwenen is. Graham Taylor heeft zes dagen na het Britse drama in Bologna ontslag als bondscoach genomen. foto AP plaats, vanavond tegen Milan. Als je tegen Lommei al niet speelt..." Zes Champions League-duels op de bank... „Dat zou vreselijk zijn. Finan cieel blijft het natuurlijk aan trekkelijk, ook als je reserve bent. maar daar doe je het niet voor. Wedstrijden tegen Milan, Werder en Porto wil je toch niet missen. Boskamp ziet in mij blijkbaar de ideale twaalfde man. Ik denk daar toch wat an ders over." Hoe is je relatie met de trainer? (Lange stilte). „Ehhhm, gewoon. Niet speciaal of zo. Maai- als de situatie zo blijft, ga ik de komen de maand wel om tekst en uitleg vragen. Nee, niet bij Boskamp, maar bij het bestuur. Ik ben 33, m'n contract loopt aan het einde van het seizoen af, op deze ma nier heeft het weinig zin om bij Anderlecht door te gaan. Dan kan je beter wat lager gaan voet ballen. De naam van Cercle (Kooimans vorige vereniging) werd alweer gefluisterd. Lekker dicht bij huis. dat wel. maar het was niet meer dan een gerucht." Gaat de wedstrijd vanavond ei genlijk wel door? „Maandag lag er nog een dik pak sneeuw op het veld. Als het een normale competitiewedstrijd betrof, zou het waarschijnlijk worden afgelast. Nu staan er gro tere belangen op het spel. Ver plaatsing zou voor ons niet zo heel slecht uitkomen. Degryse en Emmers waren al geblesseerd en daar is Luc Nilis ook nog eens bijgekomen." Duitse zwemmer Smollich positief HAMBURG (DPA) - Na Sylvia Gerasch heeft de Duitse zwem band gisteren opnieuw een do- ping-geval naar buiten ge bracht. De eerste controle van Steffen Smollich na de Duitse sprintkampioenschappen eind oktober is positief uitgevallen. Net als bij Gerasch zijn in de urine van Smollich sporen van caffeïne-gebruik gevonden. Smollich eindigde bij de natio nale titelstrijd als tweede op de 100 meter wisselslag, bij de Eu ropese titelstrijd in Gateshead veroverde hij twee keer zilver met een estafetteploeg. Gerasch heeft inmiddels aange kondigd de wereldtitelstrijd in Palma de Mallorca (december) te mijden. De zwemster ver klaarde voor de titelstrijd in Ga teshead drie verschillende medi camenten tegen een verkoud heid te hebben ingenomen. Daarnaast had ze ook nog acht koppen koffie gedronken. Christophe Dugarry (links) van Bordeaux omspeelt Eberhard Carl van Karlsruhe. Bordeaux boekte in eigen huis een magere 1-0-zege. foto Reuter HERAKLION (ANP) - Boavis ta Porto heeft gisteravond een stevige optie genomen op een plaats bij de laatste acht in het toernooi om de UEFA- beker. De Portugese club won de eerste wedstrijd tegen OF1 Kreta met ruime cijfers. Op het vakantie-eiland werd de thuisploeg met 4-1 afge droogd. Aanvaller Oliveira was met drie treffers de grote man bij de bezoekers. Boavista liet OFI Kreta, de ploeg van de Nederlandse trainer Gerards, rustig het spel maken. Met snelle tegen stoten werd de Griekse afweer ontregeld. Binnen 23 minuten leidde Boavista met 2-0 dank zij doelpunten van Oliveira. Kort voor de rust had ook Owubokiri succes. In de 54e minuut trof Oliveira opnieuw doel. Pas twee minuten voor tijd deed OFI Kreta via Velic iets terug: 1-4. Bordeaux boekte voor eigen publiek een magere zege (1-0) op Karlsruhe, dat in de eerste ronde PSV uitschakelde. Zi- dane maakte in de 77e minuut het doelpunt voor de opper machtige thuisploeg, die vele kansen liet liggen. Richard Witschge begon op de bank en kwam na een uur in het veld voor Croci. De voormalige Ajacied miste vlak voor tijd nog een mooie kans op 2-0. Ook Eintracht Frankfurt moest zich op eigen bodem te vreden stellen met een krappe overwinning. La Coruna, dat zonder de Braziliaanse ster speler Bebeto (ziek) aantrad, werd met 1-0 verslagen. Inval ler Dickhaut maakte in de slotminuut het begeerde doel punt voor de Duitse koploper, die weinig indruk achterliet. UEFA beker, achtste finales, eer ste wedstrijd. OFI Kreta (Gri) - Boavista Porto (Por) 1-4 (0-3). 5. Oliveira 0-1, 23. Oliveira 0-2, 42. Owubokiri 0-3, 54. Oliveira 0-4. 89. Velic'l-4. Scheids rechter: Quiniou (Fra). toeschou wers: 8000 Girondins Bordeaux (Fra) - Karls- ruher SC (Dui) 1-0 (0-0i. 77 Zidane 1-0. Scheidsrechter: Cakar (Tur), toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Dib (Bordeaux), Rolff, Bender, Carl. Witter iallen Karslruher SC). Eintracht Frankfurt (Dui) - Depor- tivo la Coruna (Spa) 1-0 (0-0). 90. Dickhaut 1-0. Scheidsrechter: Steindl (Oos). toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Ribera, Voro (beiden La Coruna). BRUSSEL (ANP) - Marco van Basten zal niet eer der dan begin maart kunnen spelen. Uit een on derzoek bij prof. Martens in Antwerpen is giste ren gebleken dat het herstel van de Nederlandse voetbalinternational langer vergt dan voorzien. Woensdag: Championsleague Poule A: Galatasaray (Tur)- Barcelona (Spa) AS Monaco (Fra) - Spartak Moskou (Rus) Poule B: Anderlecht (Bel)- AC Milan (Itai FC Porto Pori- Werder Bremen Dui Dinsdag: OFI Kreta (Gri)-Boavistat Por) Eintracht Frankfurt (Dui) - Deportiva La Coruna (S Bordeaux (Fra)- Karslruhe (Dui) Woensdag: Juventusdta)-Tenerife(Spa) Bröndby Den- Borussia Dortmund Dui Sporting Lissabon iPori - Austria Salzburg (Oost). Norwich City lEng) - Inter Milan <Ita) Donderdag: KV Mechelen (Bel- Cagliari (Ita) TILBURG (ANP) - Wereldkam pioen Anatoli Karpov doet het kalm aan bij het Interpol istoer- nooi in Tilburg. Evenals in de derde ronde laat de schaker uit Rusland het in de vierde ronde op een barrage aankomen. Kar pov moest gisteren in zijn twee de partij tegen Grigori Kaida- nov opnieuw genoegen nemen met een remise. Vandaag gaan beide landgenoten op herha ling. Van de zestien overgebleven schakers plaatsten slechts Bare- jev, Beljavski. Ivantsjoek en Sji- rov zich meteen voor de kwartfi nales. De overige partijen lever den na twee duels nog geen win naar op. Karpov deed met de zwarte stukken weinig pogingen om een barrage te vermijden. Ken nelijk vertrouwt hij op zijn kracht in het spelen met ver sneld tempo. De onzekerheid bij Kaidanov werd niet afgestraft. Een remise in zeventien zetten vond Karpov mooi genoeg. Episjin had weinig vertrouwen in een goede afloop van zijn par tij tegen Ivantsjoek. Al bij het ontbijt informeerde de Rus voor zichtig naar de uitgaansmoge lijkheden in Amsterdam. Episjin bereikte na een Bogo-Indische opening nog wel een klein plusje, maar vlak voor de veertigste zet gaf hij de degelijk spelende Ivantsjoek de gelegenheid tot een gemene pionzet. die al diens problemen in één keer oploste. Opmerkelijk genoeg werd in een dode remisestelling nog lang doorgespeeld. Beide schakers zijn geen vrienden van elkaar. Beljavski moest in zijn partij te gen Bosniër Nikolic diep gaan. Laatstgenoemde, woonachtig in Oegstgeest, verraste de secon dant van Kasparov met een zeldzame variant van het Frans. Na vijftien zetten had Nikolic duidelijk voordeel. De sterk ver dedigende Beljavski ontsnapte uiteindelijk met een „blauw oog" aan een nederlaag. Barejev plaatste zich het meest overtuigend voor de vijfde ron de. De in Tilburg 27 jaar gewor den Rus versloeg de Kroaat Cvi- tan in 26 zetten, nadat hij de eer ste partij ook al had gewonnen. Tilburg, Interpolis, tweede partijen vierde ronde: Kaidanov (Rus) - Karpov (Rus) 1/2-1/ 2. Kamski VSt) - Joesoepov (Dui) 1/2- 1/2. Vaganjan (Arm) - Drejev (Rus) 1/2- 1/2. Beljavski lOeki - Nikolic <Bosi 1- 0. Rozentalis (Liti - Sjirov (Leti 1/2-1/ 2. Cvilan (Kroi - Barejev (Rus) 0-1. Georgiev (Bul) -Morozovitsj (Rus) 1/2- 1/2. Episjin Rus) - Ivantsjoek (Oekt 0- 1. Barejev, Beljavski, Ivantsjoek en Sjirov naar kwartfinales. MIDDELBURG - De snooke raars van Cue Action hebben zich goed hersteld van de grote 8-1-nederlaag die de Middelbur gers vorige week leden tegen Slaakhuys. In de thuiswed strijd tegen Willem III revan cheerde het trio De Kok, De Vis ser en Loontjens zich via een 5-4 overwinning. Tegen Slaakhuys. dat de grote favoriet voor de titel in de Super league B is, kon alleen Rudy Loontjens een partij op zijn naam schrijven. Hij versloeg Ne derlands juniorenkampioen Maurice le Due. Nederlands kampioen Wilfred Dijkstra en de Brit Frank Maskell waren te sterk voor de Middelburgers. Cue Action haalde zijn gram te gen Willem III uit Breda, met de sterke Belg Bart van Ginniken in de gelederen. Rudy Loontjens en Jacco de Visser wonnen bei den twee maal, Evert de Kok versloeg één tegenstander. De stand in de Superleague B. 1. QS Slaakhuys 4-28.2. Snookercafé 14-21. 3. Willem III 5-20, 4. Cue Action 5-20, 5. Snookerij 4-19. 6. Pompadour 4-18. 7. Capelle 4-17. 8 Snookercafë 2 4-17, 9. Center 4-15,10. De Loods 4-14, Charles Baars Collin Castel werd in de zesde ronde van de Open Walcherse Snooker Ranking al vroeg uitge schakeld. De ranglijstaanvoer der verslikte zich in Charles Baars. Jacco de Visser, Castels naaste belager, werd in de kwartfinale uitgeschakeld door Baars, die in de halve finale werd afgetroefd door Atong Wu. De sterk spelende Rudy Loontjes rekende in de eindstrijd af met Wu: 3-1. 1 Collin Castel 35, 2. Jacco de Visser 27,3. Petro Kools 25,4. Charles Baars 25. 5. Marco Millenaar 25. 6. Peter de Brie 23, 7. Atong Wu 23. 8 Evert de Kok 20. 9. Johan van Oorschot 19.10. Rudy Loontjes 18, 11 Johan Pais 16. 12 Remco Appel 15. 13 Peter Dinge- manse 14. 14 Paul Kuys 13. 15. Gert Jan van Rijswijk 11. 16. Johan Pluy- mers 10. Van Vlaanderen en van Schuppen niet op NK DEN HAAG (ANP) - Bert van Vlaanderen en Anne van Schup pen zullen hun nationale mara- thontitcl op 17 april niet verde digen in Rotterdam. De wed strijd past niet in hun planning van komend seizoen. Van Vlaanderen won het kam pioenschap de afgelopen drie jaar. Van Schuppen zegevierde dit jaar voor het eerst. Van Vlaanderen behaalde in Stutt gart de bronzen medaille tijdens de wereldtitelstrijd. Hij is van plan begin februari de marathon van Beppu in Japan, te lopen. Waarschijnlijk laat hij de Euro pese titelstrijd in Helsinki schie ten. Het duo maakt later deze week de plannen voor volgend jaar bekend. Handbal Rishon le Zion. EK-kwalificatie, groep 5. Israel - Duitsland 18-30 (9- 15). Stand: Duitsland 6 6 0 0 12 139- 77 Nederland 6 3 1 2 7 117-118 Frankrijk 3 2 1 0 5 72- 57 Griekenland 7 115 3 131-171 Israel 6 0 15 1 111-147 Sportprijsvragen Lucky ten, dinsdag: 3-4-5-7-12 16- 19 - 23 - 24 -26 32 - 35 - 36 - 42 - 47 48 - 49 - 51 - 53 - 64 Toto 46: eerste prijs: 6 winnaars elk bruto 2351,10, tweede prijs: 76 win naars 123,70, derde prijs: 768 win naars 30.60. Schaatsen Squash Uïlesprong (Fr), korte baan: 1. Oos- terbos Jubbega), 2. Heuver (Ensche de). 3 Hoekstra (Ureterpi, 4. Aarde- ma (Ureterp). Karachi. WK Mannen. Finale: Jans her Khan (Pak/1) - Jahangir Khan (Pak/16) 14-15 15-9 15-5 15-5. Voetbal „Het belangrijkste is dat ik straks weer fit ben", verklaarde Van Basten. Martens Met hem weten dat de aanvaller de gekwetste enkel de komende maanden nog niet volledig kan belasten. Van Bas ten: „Aan het WK in Amerika durf ik momenteel niet te denken. Maar ik kan me niet voorstellen dat ik mijn carrière moet beëindigen. Ik heb deze te genslag te accepteren." Van Basten raadpleegde de specialist een dag voor de wedstrijd in de Champions League tussen An derlecht en AC Milan. Na een enkeloperatie heeft de spits van de Italiaanse kampioen Milan, vorig jaar nog uitgeroepen tot 's werelds beste voetbal ler. al een jaar geen volledige wedstrijd meer ge speeld. Zijn rentree is inmiddels verschillende ke ren uitgesteld. Tafeltennis Simrishamn. Superliga vrouwen. Zweden - Nederland 4-1. Pettersson - Vriesekoop 21-18 21-11, Marie Svensson - Noor 26-28 21-13 16- 21, Ase Svensson - Keen 21-13 21-15. Svensson/Svensson - Noor/Keen 13- 21 21-12 21-18. Marie Svensson - Vrie sekoop 21-15 21-14 Stand: 1. Nederland 3-4. 2. Engeland 3-4. 3. Zweden 2-2,4. Hongarije 2-2. 5. Frankrijk 2-0 Engeland: Blackburn - Coventry 2-1. E verton - Leeds 1-1. Stand aan kop: Manchester United 15-40. Aston Villa 15-29. Blackburn 16-29. Norwich 15-27. Leeds 16-27. Volleybal Osaka. Grand Champions Cup. man nen: Eerste Speelronde: Brazilië - Cu ba 3-1 (8-15 15-10 15-8 15-6). Italië - Zuid-Korea 3-0 (15-5 15-9 15-9). Japan Verenigde Staten 3-1 (15-12 13-15 15- 10 15-11).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 17