Vergunningparkeren kost méér SLAGERIJ BLANKENBURGH PZC Voetbalclubs in Valkenisse vrezen financiële ramp Plan Dishoek 30-km-zone Commissie is voor constructie lening Badplaatsbelangen Bezorgdheid over financiële situatie in raad Vlissingen Fracties Vlissingen willen behoud van het Vestzaktheater streek Tarief in Middelburg gaat fors omhoog SCHOUWENAAR EXTRA VOORDELIG Iedere woensdaq en donderda WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 w van onze verslaggever MIDDELBURG - Bedrijven en inwoners in het centrum van Middelburg gaan fors meer be talen voor een parkeervergun- ning. Het tarief van een vergun ning voor ondernemers stijgt van driehonderd naar 450 gul den. Bewoners, die dit jaar 213 gulden moeten neertellen, zijn in 1994 driehonderd gulden kwijt. De gemeente verdedigt de forse stijging met de opmer king dat de tarieven voor de vergunningen de laatste vijfja ren niet zijn verhoogd, terwijl de tarieven bij de parkeerme- ters wel omhoog zijn gegaan. Ook al hebben bewoners en on dernemers in de Middelburgse binnenstad een parkeervergun- nïng, dan nog hebben ze geen recht op een gegarandeerde par keerplek. In Goes en Vlissingen. waar sprake is van vergunnin gen voor belanghebbenden, is dat wel het geval. De tarieven daar liggen ook aanzienlijk la ger, respectievelijk vijftig en zes tig gulden. Wethouder E. M. J. van Brum- melen-van Wilgen erkent de vreemde situatie. Bewoners bui ten het centrum betalen niets, terwijl zij in veel gevallen wel vrij gemakkelijk een parkeerplaats kunnen vinden. ..Tja. het valt in derdaad niet met elkaar te lij men." Bewoners in het centrum die geen vergunning willen, moeten hun auto buiten het be- taald-parkerengebied zetten. De wethouder vindt niet dat sprake is van tegenstrijdig beleid. De gemeente wil het wonen boven winkels in het centrum stimule ren, terwijl tegelijkertijd fors be taald moet worden voor een par- keervergunning. ..Mensen moe ten de vergunning niet nemen: het mag." Een parkeermeter in Middel burg brengt bij een honderd-pro- van onze verslaggever DOMBURG - De Stichting Bad plaatsbelangen Domburg (SBD) kan vrijwel zeker rekenen op een renteloze lening van 16.550.000 gulden. Dat bleek dinsdagavond in Domburg tij dens een vergadering van de commissie financiën. Alleen de Christelijke Groepering (CGl gaf het college van burgemèes- ter en wethouders een negatief advies mee. D66 maakte een voorbehoud. Het raadslid A. F. Boonstra wil eerst alle cijfer tjes zwart-op-wit hebben. De gemeente Domburg wil de ruim 16 miljoen gulden direct doorsluizen aan SBD Die kan daarmee een schuld bij de bank aflossen, waardoor de stichting enkele jaren extra de tijd heeft om haar zaakjes financieel op or de te stellen. De gemeente moet wel 550.000 gulden boete betalen vanwege de vervroegde aflos sing. Het PvdA-raadslid J. Geldof vond de boete aan de hoge kant, omdat de Bank voor Nederland- van onze verslaggever KOUDEKERKIi - De twee voet balverenigingen in Valkenisse vrezen een financieel debacle als de gemeente het voorgeno men beleid voor welzijnsac- commodaties ten uitvoer brengt. Het is zelfs de vraag of zij het hoofd nog boven water kunnen houden. Die mening bracht F. Simonse namens de Koudekerkse voetbalclub VCK en De Meeuwen in Zoutelande dinsdag naar voren in de wel- zijnsraad Valkenisse. De commissie moest zich een oordeel vormen over de ont- werp-beleidsvisie van de ge meente op het beheer van de za len en sportgelegenheden die Valkenisse in beheer heeft. Het Opgejaagde schapen laten het leven in sloot Veere van onze vei VEERE - Negen schapen heb ben afgelopen weekeinde het le ven gelaten in een sloot langs een weiland aan de Veerseweg in Veere. Dit heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. Een groep van honderd schapen is vermoedelijk opgejaagd door enkele honden. Elf dieren be landden in de sloot; slechts twee overleefden de kou. De politie (01189-1910) wil graag in contact komen met degene die zaterdagmiddag bij de Polre- dijk in Veere twee honden heeft gevonden en naar hun eigenaar heeft gebracht, en met getuigen die honden bij de Veerseweg hebben gezien. Voorlichting bloeddonors VLISSINGEN - De Vereniging van Bloeddonors Zuid-West Ne derland houdt morgen, donder dag, een voorlichtingsbijeen komst in de vergaderzaal van Skandia Sauna in Vlissingen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De vereniging bestaat inmiddels twee jaar en houdt jaarlijks een voorlichtingsavond. Hoofd kwa liteitsbewaking E. A. Hulleman en dr A. L. Szakaly. arts klini- centbezetting jaarlijks 5100 gul den op. De gemeente vindt de 450 gulden voor bedrijven en de driehonderd gulden voor bewo ners in geen verhouding staan tot de jaarlijkse opbrengst. Im mers. een bewoner neemt een plek in die normaal gesproken veel meer opbrengt. Omgere kend betalen bedrijven 1.50 gul den per dag en bewoners 1 gul den. Een tweede voordeel van het vergunningparkeren is vol gens de wethouder dat onderne mers en bewoners hun auto in vrijwel de hele binnenstad kun nen neerzetten. L. van Sparrentak. secretaris van de winkeliersvereniging Lange Delft, Korte Delft en Se- geersstraat, ziet in het vergun ningparkeren een instrument om het verkeer te laten doorstro men. al noemt hij de prijsstijging aan de hoge kant. ..Als zaken man krijg je zo'n verhoging nooit voor elkaar." Als iedereen in het centrum een pas zou krijgen, al dus Van Sparrentak. dan kan de consument zijn auto niet meer kwijt. Een aantal winkeliers heeft in het centrum öf een gara ge gekocht öf komt met de fiets naar zijn werk. se Gemeenten (bij wie de lening is afgesloten) 'maar' vier ton aan rente-inkomsten derft. „Ik vind dat niet zo netjes", zei hij. Hij vroeg wethouder A. Maljaars contact op te nemen en te onder handelen over de boete. J. C. Paardekooper van de CG stem de tegen het verlenen van de nieuwe lening. Hij vond dat de gemeente alle nieuwe risico's moet zien te voorkomen. Volgens wethouder Maljaars loopt de gemeente geen enkel ri sico door het afsluiten van de nieuwe lening. De gemeente wil de lening aflossen uit de pot van vier ton die Domburg jaarlijks opzij zet en uit de verhoging van de toeristenbelasting. „Afwijzen van deze lening", zei de wethouder fijntjes tegen Paardekooper. „brengt de oplos sing voor de SBD ook niet dich terbij." Het VVD-raadslid P. Overmeen kon zich in die uit spraak vinden. „Als wij dit afwij zen. dan ontstaat in ieder geval eensituatie dat wij de SBD kun nen afschrijven." De parkeerpas voor vergunning-parkeren in het centrum van Middelburg gaat Hink in prijs omhoog. foto Ruben Oreel Woensdag 24 november 1993 (Dankdag) Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 19 ds. De Bruyn: Ar- nemuiden 9.30 en 15 ds. Goudri- aan: Domburg 19 ds. v. d. Poll; Grijpskerke 19 ds. De Boon; Me- liskerke 19.30 ds. Manuputty; Thomaskapel 19.30 ds. Schel haas, Ontmoetingskerk 10 en 19.30 ds. Wüllschleger; Oostka- pelle 19 ds. Den Hollander; Oost-Souburg: Oranjeplein 19.15 ds. VanBuiren; Seroosker- ke 19 ds. Faassen; Veere 19.30 ds. Jansen: Westkapelle 19 ds. Spaans; Zoutelande 19 ds. Boe- kesteijn. kerkdiensten Gereformeerde Kerk. Arnemui- den 9.30 ds. Riepma en 19 ds. Bakker; Gapinge 19.30 ds. De Nooij, Grijpskerke 19 ds. Rid der; Koudekerke 19.30 ds. Wij- nands; Meliskerke 19.30 ds. v. d. Zwan; Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 en 19.30 ds. Dubbink; Oostkapelle 10 ds. Van Dijke en 19.30 ds. Warner; Serooskerke 19 ds. Warner; Sint-Laurens 19 ds. Joosse; Vrouwenpolder 19 ds. Lucasse: Westkapelle 19 de heer Van Leerdam. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30 en 19 ds. Baaijens en 14 leesdienst; Meliskerke 9.30 en 19 ds. Boogaard en 14.30 lees dienst; Middelburg-Centrum 9.30. 14 en 19 ds. Van Dieren, Middelburg-Zuid 9.30. 14 en 19 stud. Karens; Oostkapelle 10 en 15 ds. Harinck: Vlissingen 9.30 en 16 ds. Vreugdenhil: Westka pelle 9.30, 14 en 18.30 ds. Hon- koop; Zoutelande 9.30 en 14.30 ds. v. d. Heiden. Gereformeerde Kerk iVrijge maaktSouburg en Vlissingen 19.30 ds. Mostert. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 14.30 en 19.30 ds. Schenau; Vlissingen 15 en 19.30 ds. v. d. Wal. Vrije Evangelische Gemeente. Westkapelle 16 Evang. Lok. ontwerp is gebaseerd op een no ta van ODRP, het organisatie adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Voornaamste discussiepunt is het streven dat ten minste veer tig procent, van de exploitatie kosten gedekt moeten worden door de opbrengsten. Verenigin gen die daaronder zitten dienen de komende jaren stapsgewijs naar dat percentage toe te werken. Volgens Simonse is een dekking- van veertig procent voor voet balverenigingen ook op termijn onhaalbaar. „De kosten zijn niet te vergelijken met die van bij voorbeeld een jeu-de-boules- baan. Nu al hebben wij in verge lijking met voetbalclubs in an dere gemeenten de hoogste ei gen kosten, zo'n 20.000 gulden. Veere heeft dat weliswaar ook. maar daarvan wordt negentig- procent. gedekt door een bijdra ge uit het welzijn fonds." Wachten Kritiek had Simonse ook op de ODRP-nota, waarin de toestand van de voetbalaccommodaties te gunstig zou zijn beoordeeld. Een recent KNVB-rapport heeft het tweede veld van VCK, waar over de nota positief was. on langs zelfs afgekeurd. „Beleid aan de hand van dit rapport is geen goed beleid", meende Si monse. Hij stelde voor te wach ten met besluitvorming tot na de aanstaande herindeling. De raad had alle begrip voor de bezwaren van de voetbalvereni gingen. maai- vertrouwde er toch op dat. de gemeente en de vereni gingen elkaar zullen vinden in een nader overleg over de uit werking van het beleid. Op de mogelijkheid dat de gemeente een deel van de kosten voor haar rekening neemt, wenst Simonse niet te vertrouwen. „Subsidie kranen worden alleen maar steeds verder dichtgedraaid." De Westerscheldelaan in Dishoek wordt onaantrekkelijk gemaakt voor doorgaand verkeer, foto Oreel van onze verslaggever DISHOEK - De Westerschelde laan in Dishoek wordt een min der aantrekkelijke route voqr het doorgaande verkeer. Zodra vorst en kou zich weer terug trekken, gaan de stratenmakers aan de slag om een aantal ver- keersremmende maatregelen te realiseren. Het gedeelte tussen het Slobberduins fietspad en de Strandweg wordt een 30-kilo- meterzone en op alle kruispun ten komt een verhoogd krui- singsvlak. De werkzaamheden vormen de sluitsteen van het woonrijp ma ken van het bestemmingsplan Dishoek. Naast de aanleg van verkeersremmers worden de Westerscheldelaan en zijwegen opnieuw bestraat en komt er een hoger gelegen, afzonderlijk voet pad aan de duinzijde van de Westerscheldelaan. Remvlees De gemeente Valkenisse heeft het oorspronkelijke herstraat- plan aangepast na bestudering van acht inspraakreacties. Aan vankelijk zou een deel van de rij baan. gemarkeerd met een afwij kende kleur, voor voetgangers worden bestemd. Uit de in spraakronde bleek echter dat weinig wandelaars ervoor voe len als 'remvlees' te dienen voor de vaak te hard rijdende auto mobilisten. De aanleg van een apart wandelpad heeft de kos ten van het project wel doen op lopen tot een klein half miljoen. Het herstraatplan Dishoek wordt maandag 29 november be sproken in de commissie volks huisvesting. ruimtelijke orde ning en milieubeheer van de ge meente Valkenisse. De openba re vergadering in de raadszaal van het gemeentehuis in Koude kerke begint om 19.30 uur. van onze verslaggever VLISSINGEN - De fracties in de Vlissingse gemeenteraad ma ken zich zorgen over de finan ciële situatie waarin de ge meente verkeert, maar gaven het college van burgemeester en wethouders dinsdag in hun algemene beschouwingen toe dat ze zelf geen betere oplossing kunnen verzinnen om tegenval lers op te vangen. Terugdringen van de gemeentelijke taken lijkt de enige manier om het hoofd boven water te houden zonder de burger op te zadelen met hoge belastingen, meenden het CDA en de RPCU. De VVD en de PvdA aanvaardden de belas tingvoorstellen zuchtend. De voorstellen voor het verho gen van het parkeertarief ont moetten weinig weerstand in de raad. Alleen de VVD toonde zich teleurgesteld dat de tarieven al binnen een jaar anderhalf keer zo hoog worden, maar zag in dat anders de burgers op hogere be lastingen moeten rekenen. Het verkeersbeleid in Vlissingen kreeg daarentegen veel aan dacht in de beschouwingen. De door het college van b en w voor gestelde reconstructie van het kruispunt Sloeweg-Koudekerk- seweg ontmoette weinig bezwa ren, al stelde D66 zuur vast dat de aanpassing eerder bedoeld lijkt in het belang van 'rijen wachtende automobilisten' dan van 'een vlotte doorstron van reddingsvoertuigen'. PvdA en D66 beklemtoon het gebruik van de fiets als a natief voor de auto. De Pvcb 'een fijnmazig net van fiets tes' naar de binnenstad, mei snelle fietsroute over de ningsweg naar de binnens) D66 ziet veel in veiliger fiets tes via de Paul Krugerstraat Badhuisstraat en de Spuistn Het CDA en de RPCU hielde hun beschouwingen meer n! ning met de automobilist en! de bewoners van de Paul K gerstraat. Beide fracties vinj het onverteerbaar dat een zo langrijke toevoerweg voor V singen zo laag op de prioriteil lijst staat om verbeterd ei geasfalteerd te worden. Wet! der T. R. K. Meijers (WDi kende dat asfalteren van c straat voorrang behoort te 1 ben. maar kondigde aan daarvoor pas in 1996 genoei nanciële armslag is. Meijers verwees naar het ma dag gepubliceerde beleidsf van de gemeente Vlissingen andere voorstellen van frao over verkeerszaken, zoals voorstel van de RPCU om sportcomplex aan de Irislaai verplaatsen voor onder meei aanleg van een nieuwe na zuidverbinding naar het c trum, het groen houden van strook lang de Sloeweg en de constructie van de Koningsi tot verbindingsweg naar dei nenstad. Definitieve kieslijst van VVD-Domburg DOMBURG - De VVD-afdeling Domburg/Oostkapelle heeft de definitieve lijst voor de gemeen teraadsverkiezingen in Dom burg vastgesteld. P. Overmeen, tot oktober van dit jaar wethou der van Domburg, voert de lijst aan. Zijn opvolger M. de Kam staat tweede op de lijst. Derde op de lijst is J. P. van de Rest. ge volgd door H. R. Overmeen- Schultz. WESTKAPELLE Concert Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst uit Westkapelle geeft vrijdag 26 en zaterdag 27 november haar jaar lijkse uitvoeringen in vereni gingsgebouw Westkapelle Her rijst. De brassband en de slag werkgroep brengen een pro gramma dat in het teken staat van 'de zee'. Ronnie de Rooij heeft de leiding in handen. Na het muzikale gedeelte speelt de toneelgroep van OKK de klucht 'Een schat van een buste'. De uitvoeringen beginnen om 19.30 uur. Vrijdag wordt tevens Piet van der Welle gehuldigd vanwege zijn 65-jarig jubileum als muzi kant. Hij vervulde jarenlang een belangrijke rol als bassist in OKK. van onze verslaggever VLISSINGEN - Het Vestzak theater mag niet zomaar uit Vlissingen verdwijnen, vinden de meeste fracties in de gemeen teraad van Vlissingen. D66 was dinsdag tijdens de algemene be schouwingen het stelligst, maar ook het CDA toonde zich voor stander van behoud van het kleine podium in het centrum van Vlissingen. Wat de PvdA be treft is het Vestzaktheater niet heilig, maar de fractie pleitte wel voor het behoud van een kleine zaal. Wethouder L. C. Poppe-de Looff was in haar beantwoording overigens niet erg toeschietelijk: in het Arse naalcomplex is een mooie zaal en daar kunnen best de voor stellingen in komen die nu nog in het Vestzaktheater zijn. De RPCU bleek voorstander van het verminderen of zelfs afschaf fen van de subsidies voor cultu rele voorzieningen als het Straatfestival en bijdragen aan sportverenigingen. Het kost de gemeente veel te veel in verhou ding tot het nut, redeneerde de fractie. Poppe-de Looff stelde de RPCU teleur. Ze wil de discussie over privatisering niet op deel terreinen voeren, maakte ze dui delijk. Alle fracties, met uitzondering van D66, wijdden in hun algeme ne beschouwingen uit over de politie. Vooral het handhaven van de straatsurveillance op de "fiets of te voet is nodig, betoog den de fractiewoordvoerdi Portefeuillehouder burgeme ter J. C. Th. van der Doef bek de de fracties dat juist de sta surveillance aandacht zal 1; gen, ook na de integratie van Zeeuwse politiekorpsen. De RPCU kwam met het vc stel de permanente bezett van de brandweerkazerne al schaffen. „Is het echt nodig i er 24 uur per dag en zeven da; lang bezetting is? Zo vaak is geen brand", stelde fractievc zitter C. J. van der Weele. gens de RPCU levert een grot deels uit vrijwilligers bestaai brandweer een besparing opi twee ton per jaar. Van der D hield zich in zijn beantwoord op de vlakte: bezuinigen is op le manieren nodig en de geme te zal kijken wat de beste mei de is. Sint bezoekt Arnemuiden ARNEMUIDEN - Sint Nico!: brengt zaterdag 27 novenï een bezoek aan Arnemuiden Middags om 13.30 uur meerti stoomboot weer af aan de ka Terwijl de kinderen wachten de Goedheiligman en zijn volg. brengt de muziekven ging Arnes Genoegens Sint colaas liedjes ten gehore. Na ontvangst op de kade maken Sint en zijn Pieten een ronc door Arnemuiden. burgerlijke stand sche chemie, beiden verbonden aan de Bloedbank, geven aan de hand van een diaserie uitleg over het werk van de Bloedbank en over hetgeen er met het inge zamelde bloed gebeurt. Verder bestaat donderdagavond gele- geheid kennis te maken met het bestuur en worden onderschei dingen uitgereikt aan donors die een hoog aantal donaties heb ben gedaan. De Middelburgse wethouder J. A. R. M. Douwes reikt de onderscheidingen uit. VLISSINGEN Geboren: Mark G. de Jonge; Yves E. E. de Haan; Stefan van Nek; Jennifer Boms; Katharina Cijsouw: Adriaan Weststrate; Danny de Visser; Thomas Bal- jeu; Robin Geschiere: Ricardo de Nood; Sharon M. C. Dees: Na than G Westerhuis; Hendrieka I. Luijk; Daphne Schreijenberg: Lourens A. Kodde. Overleden: W. Jonker. 57 jr.; C. Hibels. 74 jr.; F. Swiers. 57 jr.; P. Meulmeester. 74jr.; A. P. A. Min- neboo. 81 jr.; L. A. Tange. 77 jr.: M. A. M. de Regt.43 jr.: E. J. F. de Mari. 84 jr.; A. M. M. Vileijn. 92 jr.: H. van der Pompe. 77 jr. MIDDELBURG Geboren: Elisabeth M. D.. dv A. Zwemer en P. S. Marinissen. Ondertrouw: P. C. Dingemanse 27 jr. en H. J, E. Klippel 22 jr. Getrouwd: W. C. Kloosterman 33 jr. en P. M. Vlak 30 jr.; P. Ver- heij 22 jr. en P. A. Westerbeke 19 jr. Overleden: J. Kabboord, 76 jr. geh. gew. met L. Geense; A. A. van der Lee. 65 jr. e/v A. A. Haeck: P. M. de Fouw. 82 jr. e/v H. J. Swenne. LEKKER VOORDELIG ...EN TOCH KEURSLAGER SCHOUWENAARS KWALITEIT! 500 gr. magere speklapjes4,25 500 gr. MALSE RIBLAPPEN RUSSISCH El p. 100 gr GEBR. GEHAKT1,45 BOERENMETW1,75 150 gr. KIP-KERRIE3,75 HEERLIJKE 'VERSE' ERWTENSOEP Bellamypark 16 - Vlissingen Eerste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. SUPERVOORDELIG DEZE WEEK Magere runderlappen 1 kilo 14,50 Schouderlappen 1 kilo 7,20 1 kilo ribkarbonade11,80 1 kilo varkensfilet13,50 1 kilo fijne riblappen11,20 500 gram bieflappen9,50 I kilo gehakt half om half7,50 Voor uw diepvriezer k 5 kilo hamlappen 59,- 5 kilo dikke riblappen 62,- 5 5 kilo schouderkarbonade 39,- 5 kilo doorregen runderlappen 49,- 39,- Blankenburgers 4halen/3betalen 100 gram varkensrollade 150 gram gekookte worst 150 gram schouderham Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 14