Oranje staat achter Advocaat ingeland is als de dood voor Nederland 11 t Nigeria naar WK IJsselmeervogels kan niet stunten tegen Eagles: 1-2 Stephanie Rottier blijft winnen in toernooi Zurich Nederlands dubbel naar kwartfinale Amerikaanse politie ekijkt supporters Spartanen bestraft [ritiek van Cruijff en Gullit laat spelers onberoerd er Schafer geschorst Seles weer in training oA; Vlij* 20»! t vo« ïedeö J n eet b op*^ „jlDWIJK (GPD) - Of de hc- natie woensdagavond tegen ngeland achter Oranje staat? lick Advocaat zou het niet we en, „Maar het is minstens zo be- (ngfijk", zegt de bondscoach ossflïl jj[ dagen voor de aftrap in de 'dfi lip, „dat de spelersgroep ach- mij staat. En daar ben ik van vertuigd." Ook Ronald Koe- ian en Jan Wouters, die zich pcnlijk hebben gedistantieerd an de oppositie van Ruud Gul- En hun schouders ophalen ,r de kritiek van Johan iruijff- Ie voetbalgoeroe uit Barcelona Egt niets te begrijpen van de op- i°( [filing en de tactiek zoals die Advocaat wordt uitgestip- „Zo is het toch altijd ge- 'rond het Nederlands elf- maak je zelfs een groentje Ronald de Boer al niks meer ijs. „Het is een hele goede zaak at cruijff kritiek heeft, dat eett-ie namelijk al vijftien jar", blijft Advocaat er ogen- l" ikijnlijk tamelijk laconiek on er, „Het zou een slechte zaak cei'h ju'ais cruijff geen kritiek meer ad. Maar als hij nou iets duide lijker is, kan ik er misschien m'n voordeel mee doen." Advocaat kent onderhand het klappen van de zweep. Hij heeft geen moeite met kritiek, zegt hij. „Dat hoort er bij op dit niveau. Maar die kritiek moet wel op fei telijke waarheden berusten. Be halve in dat ene blaadje", sprak hij denigrerend over Voetbal In ternational, „was het allemaal vrij genuanceerd. Ik weet dat Gullit vindt dat we het verkeerd doen. Maar voor elke wedstrijd neem ik de tactiek door met de belangrijkste spelers. Die ston den er tot nu toe steeds achter. Dat is voor mij een bewijs dat we behoorlijk bezig zijn." Besprekingen Van invloed op Oranje is de Gul- lit-hetze volgens Advocaat niet. „Spelers op dit niveau weten precies wat er woensdag van ze wordt gevraagd. De opdracht is winnen en dat geeft tegelijk de moeilijkheidsfactor aan." De be langen zijn enorm, maai' voor de 'bondscoach is dat geen reden te sleutelen aan het concept. „We spelen al drie jaar op dezelde manier, met drie spitsen. Ik denk niet dat we daar veel aan moeten veranderen. Daar heeft het trouwens ook nooit aan gele gen. Alleen die ballen gingen er niet in. Op het creëren van kan sen heb ik als coach invloed, op het benutten ervan niet." De komende dagen zullen vooral in het teken staan van bespre kingen, video's bekijken en de oefenwedstrijd van vanmiddag tegen Jong Oranje. „Dat moet leiden tot een optimale voorbe reiding", denkt de bondscoach. De vorm van de dag zal vervol gens de doorslag moeten geven. „De speelwijze van de Engelsen is bekend, die kunnen we elke zaterdag op de BBC zien. Hun kracht en agressiviteit kent ie dereen." Advocaat raakte onlangs tegen Polen onder de indruk van Enge land. „Voor Engelse begrippen hebben zij toen een uitstekende wedstrijd gespeeld." Prompt sloeg het pessimisme bij de En gelsen over in optimisme. „Ze iltECHT (ANP) - Politiemen- jenuit de Verenigde Staten ob- trveren woensdag tijdens en de voetbalwedstrijd Neder land Engel and nauwkeurig het Irag van beide groepen sup- irters. De Amerikanen bezoe- jen het duel in Rotterdam, om- jat de kans groot is dat Neder- id of Engeland zich plaatst loor de eindronde van het we- eldkampioenschap voetbal in i. negen man sterke delegatie it naar Nederland op uitno- ïg van het Centraal Infor- itiepunt Voetbalvandalisme Hf in Utrecht. De afvaardi- Ing bestaat uit vertegenwoor- van de FBI en van de orpsen van de steden waar vol enti jaar in de Verenigde Staten ordfc gevoetbald. eAmerikanen bekijken in Ne- de stadions van Feye- lord en FC Utrecht. De groot aandacht gaat echter uit iar de manier waarop de Ne en Engelse politie jiaiiuse ei woensdag de supporters begelei den. „Logisch", zegt Rob Siebelink van het CIV, „de Amerikanen hebben geen enkele ervaring met het verschijnsel voetbal vandalisme. Op alle fronten pro beren zij zich te oriënteren over wat Amerika volgend jaar te wachten staat." Het CIV adviseert de Ameri kaanse politie al enige tijd waar het de opvang en begeleiding van supporters betreft. Siebe link: „Het eerste contact werd in april gelegd,- toen het Neder lands elftal op Wembley tegen Engeland speelde. Eind augus tus hebben Eddy Lassche (hoofd van het CIV) en ik een bezoek aan de VS gebracht om uiteen te zetten hoe de Nederlandse poli tie Oranje-supporters in het bui tenland begeleidt. Zowel de lo kale politie als de FBI is onder de indruk van die aanpak. Daar om wilden zij graag eens bij een belangrijke interlandwedstrijd in onze keuken kijken." gaan voor volk en vaderland", waarschuwt Advocaat. In ons land overheerst het pessimisme. „De spelers moeten maar bewij zen dat het ongegrond is en dat wij in staat zijn te winnen. Die overtuiging moeten ze woens dag uitstralen." Wie er woensdag spelen, is voor de bondscoach (nog) niet be langrijk. „Hoe ze spelen, daar gaat het om." In Noordwijk kwa men er gisteren rond het midda guur zeventien bijeen. Dat is er officieel een te veel. Gillhaus werd aan de selectie toegevoegd omdat Ronald de Boer (lies) nog niet geheel fit is. Wouters (kuit been) miste de eerste training eveneens, Ronald Koeman kreeg gistermiddag tijdens de training rust omdat hij woens dag nog met Barcelona heeft ge speeld. De blonde libero zal er Vanmid dag tegen Jong Oranje wel bij zijn, Wouters en Ronald de Boer niet. Het gaat volgens de Aja- cied elke dag een stukje beter. „Ik heb van de bondscoach res pijt gekregen tot maandag. Dan moet ik honderd procent fit zijn." Anders moet hij het trai ningskamp verlaten en neemt Hans Gillhaus definitief zijn plaats in. Het zwaard van Oranje hangt boven het hoofd van Dick Advocaat. k Nijholt proeft bij Swindon Town waardering voor Oranje IOTTERDAM/SWINDON GPD) - In de kleedkamer van (vindon Town, nieuwkomer in Premier League, :obecrt Luc Nijholt" al weken- ini; weddenschappen af te slui- de 'kraker' Nederland- ngdand. Zijn bookmakers- mi jPtoor blijft echter verstoken le ad a"elke penny, want de Engel- m durven geen cent in te zet- scoaii li bij hun Nederlandse ploeg- leth? noot. Nijholt voelt zich thuis aai I Swindon Town, zij het dat e'oekomst van zijn club op dit gt 1 ooment net zo onzeker is als die jlOranje., aliflct jiit dat precies met die wed- fa gt Whappen? iarAi Mt: „Die wedstrijd tussen tderland en Engeland is al een je tijd het gesprek van de dag. "al alleen nog maar erger i). Ik heb een beetje grote Md,probeer, al mijn medespe- sopde kast te jagen. Omdat wet dat ze niet zeker zijn van (Advertentie Te koop: kaarten Ajax - Feyenoord en Ajax - Besiktas Tel.: 01182-2334 hun zaak. Ze zijn allemaal als de dood dat Engeland verliest. Zelfs Jan-Age Fjortoft, die voor Noorwegen speelt en tijdens elk trainingskamp mijn kamerge noot is, begint zich langzamer hand af te vragen of hij wel naar het WK gaat. In theorie zou Noorwegen tenslotte nog te ach terhalen zijn, al zie ik dat nooit meer'gebeuren. Maar het geeft aardig aan hoe iedereen elkaar gek maakt en met die hele ont knoping van de WK-race bezig is." Hoe is die angst van de Engelsen te verklaren? Nijholt: „Pas als je in het buiten land woont, zoals ik nu, ontdek je wat voor uitstraling het Ne derlands elftal internationaal heeft. Oranje heeft gewoon een geweldige naam. Iedereen weet dat er heel veel kwaliteit in het elftal zit. Daardoor ontstaat veel respect. Sinds de wedstrijd op Wembley heeft heel Engeland de mond vol van Mare Overmars. In de kranten worden hele dis cussies gevoerd over de man die straks op Overmars moet spe len. Ook de bondscoach, Gra ham Taylor, is er nog niet uit. Ze zijn als de dood voor zijn snel heid. Het optreden van Over mars op Wembley heeft Des Wal ker, toch niet de eerste de beste international, al de kop gekost. Dat verbaast de mensen hier ook, dat Nederland elke keer weer grote talenten weet voort te brengen." Maar hoe is het met de vorm va?i de Engelse internationals? Nijholt: „Ik geloof niet dat Enge land zich zoveel zorgen moet maken. Het elftal heeft net als Nederland een slechte periode gekend, maar juist de laatste in terland was geweldig om te zien. De meeste spelers zijn in top vorm. Polen werd van de mat ge veegd en als je terugkijkt moet je ook vaststellen dat Nederland in de eerste helft op Wembley werd weggespeeld. Mijn hart ligt nog steeds bij Nederland, maar ik zie Engeland straks toch naar het WK gaan. Een gelijkspel is in Rotterdam genoeg voor hen. Hun mentaliteit blijft in elke wedstrijd fantastisch en daar door zullen ze zich er in de Kuip waarschijnlijk doorheen sle pen." Afgelopen weekeinde heb je zélf kennis gemaakt met Alan Shea rer, de beste spits in de Premier League? lyalfr ennls «IERS (ANP/Reuter) - Nige- 'Muteert volgend jaar in de fflei"r°iule van het wereldkam- Wsohap voetbal. Bonds- i extri bemens Westerhof, ooit jkke aam bij Feyenoord en Vi este Wordt in zijn vierde sei- u in het Afrikaanse land op gedragen. Al H |na werd vrijdag door een osport Wel (l-i) in en tegen Alge- - winnaar van groep A. Het Voe» m eindigde met vijf punten uit 1 Wedstrijden gelijk met so?: maar het doelsaldo ™enlijk beter: 10-5 en 5- Buni 5er'je eindigde met twee wen op de derde plaats, cl» Wers zorgde Finidi George irtU 'Met belangrijkste doelpunt a. e- WNigeriaanse geschiedenis, lie. rechterspits van Ajax, in het 'önale elftal middenvelder, 'tsclte s 'n de 20e minuut. De ge- *er voor het gastland 71e minuut op naam Pjöüki. De thuiswedstrijd erse "Algerije had Nigeria met 4- wonnen. °jf f het bestuur van de voet- i£Vn feestend Lagos zal a 'b 1994 de sensatie van het WK in de Verenigde Staten worden, en zich als eerste Afri kaanse land voor de halve fina les plaatsen. Meer wordt ook niet uitgesloten geacht. In 1990 (Italië) bereikte Kameroen de kwartfinales. Nigeria, bijgenaamd de „Super Eagles", bereidde zich de afgelo pen week in Nederland voor op het cruciale kwalificatieduel. De ploeg logeerde in Beek, bij Doe- tinchem, en won in een oefen wedstrijd met 2-1 van De Graaf schap. De Nigeriaanse interna tionals Amokachi (Club Brug ge), aanvoerder Keshi (RWDM) en doelman Agu (ex-MVV, nu re serve bij Club Luik) voetballen in de Belgische competitie, Met Nigeria zijn de Verenigde Staten (gastland), Duitsland (ti telverdediger), Rusland, Grie kenland, Mexico, Brazilië en Bo livia al zeker van deelneming aan'de eindronde in 1994. WK kwalificatie, Afrikaanse zone, groep A, Algiers: Algerije - Nigeria 1- 1 (0-1). 19. Finidi 0-1, 66. Zerrouki l-l Nigeria geplaatst voor eindtoernooi in Verenigde Staten. Eindstand: Ni geria 4 2 115 (10-5), Ivoorkust 4 2 1 1 5 (5-6). Algerije 4 0 2 2 2 (3-7). Nijholt: „Die speelt zeker. Shea rer is een geweldenaar. Scoort altijd en overal. Bij de tweede goal in onze wedstrijd tegen Blackburn Rovers draaide hij slim en snel bij mij weg. Het gaat te ver om hem met Van Basten of Bergkamp te vergelijken. Daar voor heeft hij waarschijnlijk te weinig techniek. Maai- zijn snel heid op de eerste meters en zijn vermogen om uit een halve kans al te scoren maakt hem een klas sespeler. Hij heeft een jaar langs de kant gestaan en pas een paar wedstrijden meegedaan bij Blackburn, maar het is hem niet aan te zien. In drie duels heeft hij er al weer vier ingeprikt." Hij is zijn transfersom van 12 miljoen gulden dus in alle op zichten ivaard? Nijholt: „Ik geloof dat eigenlijk niemand dat waard is. Dus ook Shearer niet. Aan de andere kant moet ik bekennen dat hij tegen ons veruit de beste man van het veld was. De Engelse pers heeft zich ook massaal op Shearer gestort vanaf het mo ment dat hij weer in de selectie is opgenomen. Ze schrijven pagi na's vol over hem, misschien ook omdat Gascoigne niet kan spe len tegen Nederland. Shearer komt daardoor onder een enor me druk te staan. De vraag is of hij dat aankan." Sla je het Engelse voetbal hoger aan dan het Schotse? Nijholt: „Veel hoger. Dat is ook de reden dat ik naar Engeland ben gegaan. Motherwell kocht mij destijds voor 110.000 pond (3,5 ton). Deze zomer werd ik voor het dubbele doorverkocht aan Swindon Town. Ik wist dat deze club het moeilijk zou krij gen. We komen net iets te kort voor dit niveau. Maar op m'n 32e vind ik het prachtig om nog te gen Manchester United, Arsenal en al die andere grote clubs te spelen." Rincon naar ploeg van Erik Breukink MADRID (ANP) - Erik Breukink krijgt volgend seizoen bij de Spaanse wielerformatie ONCE steun van de Colombiaanse klimmer Oliveiro Rincon. De 25- jarige beroepsrenner gaf vrij dag in een Spaans radiopro gramma toe met ONCE een ak koord te hebben bereikt voor 1994. Rincon maakte dit seizoen in druk in twee grote ronden. In de Vuelta eindigde hij als vierde (met de overwinning in de konin- ginnerit naai- Lagos de Covadon- ga) en in de Ronde van Frankrijk won hij de Pyreneeënrit naar Andorra. Rincon reed dit jaar voor de Spaanse Amaya-ploeg. Luc Nijholt: Ik heb een beetje grote mond. ZEIST (GPD) De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Spartaan Winston Bogarde voor vier wedstrijden geschorst wegens zijn rode kaart op 25 september jongstleden in het duel tegen FC Utrecht. Twee wedstrijden zijn voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar. Hoewel tegenstander De Koek getuigde geduwd te zijn en niet geslagen, kreeg Bogar de de straf voor het slaan van een tegenspeler. Trainer Han Berger, die tijdens dezelfde wedstrijd de tribune moest opzoeken nadat hij scheidsrechter Uilenberg en grens rechter Van Dijk had beledigd, kreeg een boete van 750 gul den. SPAKENBURG - Het eens zo ge vreesde voetbalelftal van IJs selmeervogels is in de competi tie afgedaald naar de laagste re gionen van de eerste klasse. Maar in bekerwedstrijden te gen profs kan de ploeg nog al tijd voor een stuntje zorgen. Go Ahead Eagles was gisteravond in Spakenburg op bezoek. De club uit Deventer won pas in de verlenging met 1-2. Bij IJsselmeervogels werd deze week trainer Piet Hamberg de laan uitgestuurd. Na de slechte competitiestart (twee punten uit vijf wedstrijden) greep het bestuur in. Hamberg was aan zijn tweede seizoen bezig bij de Vogels. Het schokeffect was duidelijk zichtbaar in de wedstrijd tegen Go Ahead. De zaterdagclub kwam al in de 3e minuut op een 1 - 0 voorsprong door een treffer van De Groot. Bosvelt. maakte in de 21e minuut gelijk. De wed strijd werd tussendoor nog even stilgelegd, omdat rumoerige supporters het veld betraden. Vier minuten voor tijd, toen ie dereen zich al opmaakte voor strafschoppen, sloeg Go Ahead toch nog toe. De Australiër Van Blerk profiteerde van een mo ment van onoplettendheid in de verdediging: 1-2. IJsselmeervogels-Go Ahead Eagles 1-2 na verlenging (1-1, 1-1). 3, De Groot 1-0, 21. Bosvelt 1-1, 115. Van Blerk 1-2. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Ruud van der Groep. Brehler, De Groot (IJsselmeervogels), Bosvelt. Arts. Schenning, Heering (GA Eagles). ZURICH (SID) - De tuchtcom missie van de Europese voet balunie (UEFA) heeft Wi.ufried Schafer voor twee duels ge schorst. De trainer van Karlsru- her SC werd op 28 september tijdens de UEFA-bekerwed- strijd tegen PSV na tien minu ten door de Spaanse scheids rechter Navarrete naar de tri bunes gestuurd. Karlsruher SC bereikte door de 0-0 in Eindhoven de tweede ron de. De eerste wedstrijd hadden de Duitsers met 2-1 gewonnen. In de tweede ronde speelt KSC tegen Valencia, de club van oud- PSV'er Guus Hiddink. Schafer mag tijdens beide wedstrijden in de kleedkamers noch in de dug out komen. Schafer gaat in beroep tegen de straf. „Ik heb al een advocaat", aldus de 43-jarige trainer. „Schandalig wat hier gebeurd is. Ik ben me van geen schuld be wust." ZURICH (ANP/SID/Reuter) - Stephanie Rottier blijft in het tennistoernooi van Zurich met opvallend gemak overeind. In de kwartfinales won ze gisteren van de in de Verenigde Staten levende Kroatische Sandra Ca- cic. De 19-jarige Rottier zege vierde met 6-3 6-4. Rottier, die eerder Medvedeva (Oek) en Fen- dick (VSt) versloeg, heeft in Zu rich nog geen set afgestaan. Ze speelt in de halve eindstrijd tegen de als derde geplaatste Zwitserse Manuela Malejeva- Fragnière. die in twee sets (6-2 7- 5) Natalja Zvereva uit Wit-Rus- land bedwong. Hugo Ekker heeft één speelster bij de laatste vier in Ziirich, want Miriam Oremans werd uit geschakeld. Ekker coacht beide talenten. Oremans (21) had onvoldoende verweer tegen Martina Navrati- lova: twee keer 2-6. In juni snoepte de speelster uit Berli- cum de veterane in de finale van het toernooi in Eastbourne nog een derde set af: 6-2 2-6 3-6. Tijdens het met 1,4 miljoen gul den gedoteerde toernooi in Zii rich was Oremans ten koste van landgenote Kristie Boogert en de Oostenrijkse Wiesner in de kwartfinales gekomen. Navrati- lova treft zaterdag de Bulgaarse Magdalena Malejeva, die de Francaise Tauziat versloeg. In Sydney, dat een prijzengeld kent van 1,6 miljoen gulden, werd Jim Courier in de kwartfi nales uitgeschakeld. De als eer ste geplaatste Amerikaan ver loor met 4-6 6-2 4-6 van Jaime Yzaga uit Peru. Ruim een week geleden verloor Cornier in de tweede ronde van het toernooi in Kuala Lumpur van Jacco El- tingh. De andere spelers bij de laatste vier zijn: Ivanisevic (Kro). Korda (Tsj)en Ferreira (ZAf). In de tweede ronde van het toer nooi in Toulouse leed Sergi Bru- guera een verrassende neder laag. Zurich (Zwi). Vrouwen, 1,4 miljoen gulden, kwartfinales: Rottier (Ned)- Cacic (VSt) 6-3 6-4, Navratilova (VSt' U-Oremans (Ned) 6-2 6-2, Magdalena Malejeva (Bul/4)-Tauzïat (Fra/6) 6-4 6- 1, Maleeva-Fragniere (Zwi/3)-Zve- reva (WRu/5) 6-2 7-5. Sydney (Aus). Mannen, 1,6 miljoen gulden, kwartfinales: Korda (Tsj/6)- Woodforde (Aus) 6-4 6-1, Ferreira (ZAf)-Canter (VSt) 5-7 6-4 6-2, Ivanise vic. (Kro/4)-Pernfors (Zwe) 6-3 6-2, Yzaga (Per)-Coürier (VSt/1) 6-4 2-6 6- 4. Toulouse (Fra). Mannen, 700.000 gul den, tweede ronde: El Aynaoui (Mari- Bruguera (Spa/1) 6-4 3-6 7-6. Kwartfi nales: Tsjesnokov Rus/6 l-Rosset (Zwi/4) 6-4 7-6, Boetsch (Fra/5)-Gus- tafsson (Zwe/3) 6-2 6-3. Pioline (Pra/2)-' Gilbert (Fra) 5-7 7-5 6-2, Bergström (Zwe) - Youness El Anyaoui (Mar) 6-4 6-3. Athene (Gri). Mannen, 360.000 gul den, halve finales: Berasategui (Spa /3)-De la Pena (Arg/7) 6-3 7-5, Arrese (Spa)-Javier Sanchez (Spa/1) 6-3 4-6 7- 6. Dublin (Ier). Mannen, challenger, tweede ronde: Dier (Dui/5)-Groen (Ned) 6-4 3-6 7-5. SARASOTA (SID) - Monica Seles heeft een voorzichtig be gin gemaakt met haar rentree in het tenniscircuit. In haar woonplaats Sarasota in Florida werkte de 19-jarige Servi sche met haar vader Karolyi een licht trainingsprogramma af. Seles had voor het eerst sinds 30 april weer een tennisracket in handen. Op die dag werd ze tijdens een partij voor het toer nooi van Hamburg in de rug gestoken door een gestoorde Duitse fan van Steffi Graf. Sindsdien heeft Seles aan haar herstel gewerkt. „Het was een heerlijk gevoel om het racket weer vast te hou den", zei Seles na de oefensessie. „Waarschijnlijk zal ik nu overal blaren krijgen." Seles is inmiddels gezakt naar de vier de plaats op de wereldranglijst, achter Graf. Sanchez-Vicario en Navratilova. „Ik weet dat ik helemaal opnieuw moet be ginnen", zei Seles. „Maar ik weet ook dat ik terugwil komen aan de top. Elke tegenslag maakt me sterker." Volgens de wedstrijdleiding van het tennistoernooi in Du blin. dat begin december wordt gehouden, maakt Seles haar rentree in Ierland. „Haai- manager heeft bevestigd, dat ze bij ons toernooi aanwezig zal zijn", liet een woordvoerder weten. „Wat ons betreft, is Seles van de partij." De multimiljonaire wordt in Dublin direct tot de halve eind strijd toegelaten, die op 4 december wordt afgewerkt. Moge lijke tegenstander van Seles is Martina Navratilova. DEN BOSCH (ANP) - De enige overgebleven Nederlandse deelnemers aan de Open Neder landse badmintonkampioen schappen zijn Quinten van Daim en Ron Michels. In het mannen-dubbel versloegen zij het geplaatste duo Yong Hoek Kin/Razif Sidek met 15-3 18-17 en plaatste zich voor de kwart finale. Het dames-dubbel Van de Heuvel/Van Hoorn verloor gisteren in de achtste finales van de als eerste geplaatste Christine Magnusson/Lim Xioa Qing (9-15 16-17). De 27-jarige Van den Heuvel geldt als een expert in de dub bels. Vorige week won ze met Thomas Lund de Open Duitse ti tel in de mixed. Bij de Dutch Open deze week in Den Bosch had de Zweedse Maria Bengts- son graag met haar samen willen spelen. „Meester" Huub Frans- sen was er falikant op tegen, dat Van den Heuvel aan een buiten lander werd gekoppeld. „Ik heb het haar ten sterkste ontraden",, zegt de bondscoach zijn woor den zorgvuldig kiezend. „Zo niet dan zou dat consequenties heb ben." Franssèn doelde uiteraard op Van den Heuvels kansen op uit zending naar de Olympische Spelen van Atlanta 1996. De bondscoach besteedt elke cent van zijn beperkte budget (nog geen twee ton per jaar) aan het streven daar zo sterk mogelijk aan de start te komen. Dat kan alleen met dubbels van dezelfde nationaliteit. Den Bosch. Open Nederlandse kam pioenschappen, mannen, derde ron de: Hall (Eng/5/8) - Van Dijk (Ned) 15- 9 7-15 15-3, Budi Kusuma (Ind/1) - Magnusson (Zwe) 15-7 15- 3, Espersen (Den/5/8) - Jiong (Chi) 18-16 15-7, Ols- son (Zwe/3/4) - Jantti (Fin) 17-15 7-15 15-7, Ong Ewe Hoek (Mal/5/8) - Sperre (Noo) 15-11 15-11, Kukasemkeij (Tha/5/8) - Budisantoso (Ind) 15-10 15-3, Rashid Sidek (Mal/3/4) - Johans son (Zwe) 15-8 15-5, Hoyer Larsen (Den/2) Andreasson (Zwe) 15-7 15-5. Kwartfi nales: Kusuma - Espersen 15-6 15-4, Olsson - Ewe Hoek 15-8 15-10, Kuka semkeij - Sidek 15-2 15-6. Hoyer Lar sen (Den) - Hall (Eng) 17-16 10-15 15- 11. Vrouwen, kwartfinales: Yuhong (Chl/5/8) - Hoogland (Ned) 12-10 11-3, Susanti (Ind/1) - Liangfeng (Chi/5/8) 11-7 11-5, Martin (Den/3/4) - Bengts- son (Zwe) 11-5 11-3, Magnusson (Zwee/5/8) - Zhaoying (Chi/2) 11-36-11 U-5. Golf Knokke (Bel). Belgisch Open, man nen, stand na tweede ronde: 1. Bal- lesteros (Spa) 132 slagen, 2 Langer (Dui), Clarke (NIe), Faldo (Eng) en Pernice (VSt) 136, 6. Singh (Fij), Brand jr. (Sch), Canizares (Spa), Frost (ZAf) en Westner (ZAf) 137. Honkbal National League VS. Play-offs (best- of-seven), tweede wedstrijd: Phila delphia Phillies - Atlanta Braves 3- 14. Stand 1-1. Sportprijsvragen Den Haag. Lucky Ten van 8 oktober. 1-6-19-21-26 28 - 29 - 30 - 34 - 38 41 -42 -45-52 -56 61 - 63 - 64 - 68 - 71 (onder voorbehoud) Tafeltennis Arad (Roe). Nancy-Evans Cup, twee de ronde (vrouwen): CS Incoop Col dis (Roe) - Hotak'68 (Ned) 4-0. Scheemda. Nancy-Evans Cup, eerste ronde (vrouwen): Reflex (Ned) - TS Sart Wloclawek (Pol) 4-1. Voetbal Eijsden. Oefenwedstrijd: MW - Lierse SK (Bel) 1-3 (1-2). Doelpunt MW: Roelofsen. Toeschouwers: 500. Duitsland. Competitie: Werder Bre men - Borussia Dortmund 4-0, FC Nümberg - Dynamo Dresden 3-0, Karlsruher SC - Leverkusen 2-0, Wielrennen Zvvevezele (Bel). Profronde: 1. Bo- gaert (Bel) 160 km in 3.38.00, 2. Van Steen (Ned), 3. Diercksens (Bel). 4. Feys (Bel). 5. Peers (Bel). 6. Naessens (Bel), 16. Cornelisse 0.36, 22. Vink op 2.00. IJshockey Esbjerg (Den). EC landskampioe nen, kwartfinale, eerste speelronde: Nijmegen (Ned) - Valeringen (Noo) 2-2 (1-0 0-1 1-1). Doelpunten Nijmegen: Kruger, Tijnagel. Strafminuten: Nij megen 6, Valeringen 8. Toeschou wers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 17