Middenschouwen wil dijkroute VARIATIES OP HET THEMA TV PZC Bang&Olufsen Leerlingen De Vaart vieren jubileum met uitstapje en zeskamp 'Extra drukte op Kanaal geen reden tot ongerustheid' Proef met bewaakte fietsenstalling mislukt streek DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 18 In ontwerp-begroting ton voor fiets- en wandelpad Scharendijke optiek de |onge van onze verslaggeefster SCHARENDIJKE - De gemeen te Middenschouwen wil vol gend jaar 100.000 gulden uit trekken voor de aanleg van een fiets- en wandelroute over de dijk bij de jachthaven in Scha rendijke. Dit sluit volgens het college prima aan bij de herin richtingsplannen van de Kloos- ternol en de opapbeurt van het Baken. B en w schrijven dit on der meer in de ontwerp-begro ting over 1994. Ook moet geld beschikbaar ko men voor de aanleg van bedrijfs terreinen bij Kerkwerve en Scharendijke. De WD dringt in haar algemene beschouwingen echter aan op een spoedige reali satie van één groot bedrijventer rein langs de Dammenweg. Zij ziet geen heil in 'piepkleine ter- reintjes die tegen de bebouwde kom zijn voorzien'. Dit is volgens de partij 'vragen om moeilijkhe den'. Een ander voordeel is, al dus de WD, dat langs Dammen weg nog volop mogelijkheden zijn tot eventuele uitbreiding. De bouw van een nieuwe ge meentewerkplaats, zoals voor zien in de begroting over 1993, zien b en w, gelet op de nadere herindeling, liever niet door gaan. Wel moet het ruimtepro bleem worden opgelost. Daarom wordt voorgesteld de loods aan de Inlaag te gebruiken als op slagruimte. Reconstructie De aanleg van een fietspad tus sen Scharendijke en Ellemeet kan pas in 1995 worden gereali seerd. Het college ziet zich het komend jaar geplaatst voor an dere forse investeringen in dit gebied, zoals de reconstructie van de Kuijerdamseweg en het dorpsplan in Ellemeet. De PvdA ziet liever andere pro jecten dan het fietspad uitge steld. Zij wil liever de verbou wing van dorpshuis De Putmeet in Scharendijke een jaar later uitvoeren, als dit zou betekenen dat het fietspad in 1994 kan wor den aangelegd. Voorts pleit de PvdA voor spoedige invoering van gescheiden afvalinzame ling. Het CDA maakt zich onder meer bezorgd over het achterwege la ten van de onkruidbestrijding. Daardoor zouden de kernen een van een medewerker TERNEUZEN - Tien jaar gele den nam de scholengemeen schap voor beroepsonderwijs De Vaart in Terneuzen het nieuwe schoolgebouw aan de Axelsestraat in gebruik. Reden voor het personeel en de ruim vijfhonderd leerlingen om woensdag van het geijkte les programma af te wijken. In plaats van de leerboeken en het gereedschap stonden ditmaal een zeskamp en een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen (het sluizencomplex) centraal. Coördinator Nico van de Kerk- hove: „Normaliter is een school een studie-instituut, maar er moet ook tijd zijn voor ontspan ning. We vonden het tienjarig bestaan van het'schoolgebouw For me it a Silhouette V/ Titanium is extreem licht, ijzersterk en allergievrij. Daarom zijn de titanium brillen van Silhouette zo komfortabel. U vindt de Silhouette-kollektie overigens niet bij iedere opticien maar uitsluitend bij zorgvuldig geselekteerde verkoopadressen. lange vorststraat 40, goes telefoon: 01100-11272 Overwin uw spreekangst en vergroot uw zelfvertrouwen Spreekvaardigheid 'spreken in het openbaar) Kom vrijblijvend naar de le lesavond op 5 oktober a.s. in Hotel Arneville, Buitenruststraat 22 te Middelburg. Aanvang 20.00 uur. RHETORICA 078 - 130388 Up to date sinds 1948 85 SPECIAALZAKEN voor Ijzerwaren, Gereedschappen en Machines IN NEDERLAND 'zeer onverzorgde indruk' ma ken. De partij zou daarom graag geld beschikbaar stellen voor milieuvriendelijk onderhoud van straten, trottoirs en pleinen. Ook stelt deze partij voor de toe ristenbelasting te verhogen, om op die manier de VW te kunnen blijven financieren. Daarnaast vraagt het CDA om meer snelheidscontroles op doorgaande wegen en extra poli tie op straat tijdens de zomer maanden. Ook een rondvraag voor burgers aan het eind van el ke raadsvergadering lijkt het CDA een goede zaak. De ontwerp-begroting komt aan de orde in de gemeenteraadsver gadering van '21 oktober. een uitstekende gelegenheid om dat eens tot uiting te brengen". Het idee voor deze aparte jubi leumviering werd opgedaan via een enquête onder de leerlingen en het personeel „Je leert de jongens en meisjes zo ook eens op een andere wijze kennen", zegt Van de Kerkhove. „Wat daarbij vooral opviel was de samenwerking tussen de ver schillende groepen. De ene groep was daar duidelijk beter in dan de andere. In de toekomst zullen we daaraan dan ook zeker aandacht besteden. Bij deze vaklui in spe is samenwerking, als ze straks de maatschappij in stappen, dikwijls erg belang rijk." Van de Kerkhove noemde het 'experiment' geslaagd en voor herhaling vatbaar. Als het aan het college Middenschouwen ligt, wordt een fiets- en wandelpad gerealiseerd ovee dijk in Scharendijke. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever VLISSINGEN - De proef met een bewaakte fietsenstalling in het winkelcentrum in de Vlis- singse binnenstad is mislukt. De belangstelling was mini maal. 's Morgens maakten slechts één tot vijf fietsers van de voorziening aan de Helling- baan gebruik. In de middag liep dat aantal op, maar veel meer dan enkele tientallen rijwielen hebben nooit in de stalling ge staan. Het experiment is vlak voor de zomer gehouden. De onbewaak te stalling aan de Hellingbaan, achter het winkelcentrum Scheldeplein, was omgedoopt tot bewaakte. De stalprijs be droeg twee kwartjes. Dat kan geen belemmering zijn geweest. Volgens een ambtenaar van de gemeente Vlissingen is de con clusie gerechtvaardigd dat fiet sende bezoekers van de Vlis- singse binnenstad het winkel centrum veilig genoeg vinden. De uitkomsten van het experi ment waren geen verrassing voor hem. „De resultaten beves tigen wat landelijk al bekend is." Permanent De behoefte aan een bewaakte fietsenstalling is gering. Er zal veel geld bijgelegd moeten wor den als de gemeente zo'n voor ziening permanent wil inrichten. De gemeenteraad staat voor de keuze daarvoor de financiële middelen beschikbaar te stellen. „Goedkoper dan de proef kan het niet", verklaart de ambte naar. „De begroting voor dit ex periment was al zeer krap." De politiek heeft steeds aangedron gen op een proef. Zij heeft nu ge gevens in handen om een besluit te nemen. Overigens is een gedeelte van de proef wel geslaagd. De fietsen stalling is tijdens de kermis en het Straatfestival op het Bella- mypark voortgezet. In de avond uren zetten dik honderd vijftig- fietsers hun rijwiel daar weg. van onze verslaggever MIDDELBURG - Omwonenden van het Kanaal door Walcheren in Middelburg maken zich no deloos ongerust over het druk ke scheepvaartverkeer voor hun woning. De kans op een bot sing tussen schepen is nihil, vol gens voorzitter II. G. A. Jonge- pier van de Schuttevaer-al'de- ling in Middelburg. Jongepier reageert op een arti kel in de PZC van dinsdag, waar in de oud-binnenvaartschipper Bonte exposeert in Aardenburg AARDENBURG - Kunstschil der Ben Bonte exposeert van vrijdag 8 tot en met zondag 17 oktober zijn werk in De Paar- destal in Aardenburg. De Ter- neuzenaar heeft een speciale in teresse voor stillevens van wild, vogels, etensgerei en bloemstukken. Daarnaast pro duceert hij ook zogeheten vani- tas, waarmee hij op artistieke wijze verwijst naar 'het ijdele en korte leven van de mens'. Bonte volgde zijn kunstoplei ding aan de Vrije Academie in Amsterdam. Tevens kreeg hij privé-les van de Belgische schil der Omaire van Vosselen. Vanaf 1969 exposeerde hij in Neder land, België en de Verenigde Staten. De Terneuzenaar maakt over wegend gebruik van pastel en olieverf. Karakteristiek is zijn techniek van de 'brede kwast' (mes), krachtige lijnen en een contrastrijk kleurengebruik. Be halve in zijn stillevens en vani- tas verwerkt Bonte deze werk methode ook in zijn havenge zichten, polderlandschappen en portretten van robuuste manne koppen, tedere meisjesgezich ten. tragische clowns en door het leven getekende bejaarden. De tentoonstelling in de Aarden- burgse expositieruimte aan de Markt is vrijdag geopend van 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op de overi ge dagen van 13.00 tot 17.00 uur. De kunstschilder is tijdens de openingsuren zelf aanwezig. D. Weteling zijn bezorgdheid uit sprak over de tankervaart op hei Kanaal door Walcheren. Die is sterk toegenomen door de tijde lijke stremming van het Kanaal door Zuid-Beveland. „Het vroe gere Kanaal door Zuid-Beve land was zelfs smaller dan het Kanaal door Walcheren", stelt Jongepier. „Heeft u daar ooit van een zwaar scheepvaartonge luk gehoord De risico's op de Wester- en Oosterschelde zijr; groter. Gebeurt er wat op zo'n kanaal, dan gaat het over het alj gemeen om een kop-staart-botj sing. In 99 van de 100 gevalleri blijft het dan bij een deukje." Dat omwonenden ongerust zijn, noemt voorzitter Jongepier 'de omgekeerde wereld'. „We heb ben de gemeente gewaarschuwd vóór de bouw van appartemen ten in het Maïsbaaigebied be gon. De binnenvaart en het af meren van schepen kunnen vooi bewoners hinder opleveren, heb ben we toen gezegd. De gemeen te heeft dat naast zich neerge legd en nu gaan de mensen zich eraan storen." Hij wees er ook op dat de kwaliteit van de binnen vaartschepen, vooral van tan kers, sterk is verbeterd. Iedereen die op een tanker vaart, moet bo vendien over een certificaat ver voer gevaarlijke stoffen beschik ken. „En", voegt Jongepier toe, „ik hoor ook van mensen dat ze die drukte op het Kanaal door Wal cheren juist leuk vinden." BRESKENS Handwerken - De hand werkgroep Goedertijt in Bres- kens houdt zaterdag 2 oktober in het gelijknamige diensten centrum in de vissersplaats een verkoopmiddag. Van half twee tot vijf uur zijn allerlei handwer ken waaronder poppen, truien, sokken en spreien te koop. ZIERIKZEE Concert - De stichting Ars Musica start het winterseizoen in Zierikzee met een concert in de Lutherse kerk op 16 oktober, Valerie Rijckmans en Ilse Vro| .mans van het Brabants Conser; vatorium brengen harp- en fluit muziek. Het concert begint orri 20.00 uur. Over de kwaliteiten van de TV's van Bang&Olufsen kunnen we kort zijn. De toegepaste technieken en de vormgeving staan op eenzame hoogte. Zowel de uitvoeringen Beovision MX als de Beovision LX zijn er in diverse beeldbuis afmetingen. Wat wij u hier graag willen laten zien zijn de vele mogelijkheden om uw Bang&Olufsen TV met de originele Bang&Olufsen accessoires uit te breiden. De onderstaande Bang&Olufsen dealers kunnen u daar alles over vertellen. En dan nog één belangrijke mededeling... er is al een Bang&Olufsen TV voor 2.695 OP DE VLOER GEMOTORISEERDE GEMOTORISEERDE DRAAIVOET DRAAIVOET MET VIDEOPLANK PLAFONDBEUGEL DE BEOVISIONS MX EN LX ZIJN IN VELE KLEUREN LEVERBAAR GEMOTORISEERDE DRAAIVOET MET VIDEOPLANK ROLTAFEL MET OOIT KIEST U VOOR MOOIST 3 JAAR GARANTIE Axel Van Cadsand Bang&Olufsen Center, Stationsstraat 7, Tel. 01155-61530 Goes Van den Berge Audio Video Bang&Olufsen Center, Gasthuisstraat 2-4, Tel. 01100-15616 Middelburg Expert Kamperman, Lange Noordstraat 20, Tel. 01180-13373 Renesse HiFi Luisterstudio Frank, Lange Reke 1, Tel. 01116-2124 Sluis Europe's Music Centre, Kapellestraat 20, Tel. 01178-61376 Terneuzen El. Techn. Installatiebureau Verlinde, Axelsestraat 25, Tel. 01150-13533

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 28