Matthijse kickt op ballen tegenhouden starten ambitieus Brugge in Brussel zonder Amokachi Hoek wacht warm onthaal sport VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 17 Zeilwedstrijden met internationaal veld Tumultueuze speeldag in Bevobo Terneuzen Voorzitter Lipjes van De Honte. foto Peter Nicolai van onze medewerker TERNEUZEN - Morgen (zater dag) verplaatst de vloot zeil jachten, die dit seizoen op de Westerschelde in actie komen, zich van Breskens naar Terneu- zen. Daar staan de tweedaagse 'Scheldefeesten' op het pro gramma staan. Een van de orga niserende verenigingen is De Honte met voorzitter Lipjes. Lipjes toont zich aan de voor avond van de wedstrijd zeer te vreden over de goede samen werking tussen de clubs. De Honte kijkt gespannen uit naar dit weekeinde, wanneer de club samen met de Royal Bel gian Sailing Club tekent voor de organisatie van de Scheldefees ten. ,,Het slagen van een wed strijd is nu eenmaal voor een deel afhankelijk van het weer", aldus Lipjes De Scheldefeesten bestaan uit twee wedstrijden. Zaterdag om 13.30 uur start de eerste wed strijd ten oosten van Breskens met als eindpunt Terneuzen. De stad van de Vliegende Hollander is zondagmorgen om 11.00 uur het vertrekpunt van de tweede wedstrijd, waarvan het parkoers rond een van de zandbanken in de Westerschelde zal lopen. Lipjes ziet de Arriba van Van Brueck als een van de plaatselij ke favorieten in de IMS-klasse. Maai' ook Roy van Aller van de watersportvereniging Breskens maakt met zijn Noordwind een goede kans, meent hij. De deelname staat overigens niet alleen open voor IMSsche- pen, want ook in de CRC-klasses verwacht Lipjes vanavond en morgenochtend nog de nodige inschrijvers. Hierin verschillen de wedstrij den vanuit Terneuzen overigens het meest van de wedstrijden die vanuit Breskens vertrekken, richting Scheldemond. Op de olympische banen voor de kust van Breskens zijn de IMS-sche- pen traditiegetrouw ruim in de meerderheid, terwijl de CRC-zei- ler meer voor de wedsrijden van De Honte en Neusen lijken te kiezen. „Dat houdt niet in dat de wed strijden hier minder mooi zijn, hoor", haast de Honte-voorzitter zich te vertellen. „De jaarlijkse wedstrijden om de CRC-Trophy zijn bijvoorbeeld altijd weer een spektakel." Adrie Verschelling, voorzitter van de andere Terneuzense wa tersportvereniging Neusen, is met zijn Ufo van Neusen een van de favorieten in de CRC-klasse. De Scheldefeesten zijn een van de vele wedstrijden van dit sei zoen, waarbij de Zeeuws-vlaam- se verenigingen de organisatie delen met een zevental Belgi sche zeilclubs. „Een goede zaak", vindt Honte-voorzitter Lipjes. „Als je ziet dat het aantal ligplaatsen ook zowat gelijk ver deeld is tussen Nederlandse en Belgische jachten, dan is die sa menwerking eigenlijk gewoon noodzakelijk." „De samenwerking verloopt op dit ogenblik perfect", vertelt Lipjes. „Bijkomend voordeel is dat we op deze manier bij onze wedstrijden een leuke interna tionale strijd hebben, wat het ge heel nog wat extra kleur mee geeft." TERNEUZEN - Verrassend ver lies voor de koploper in de hoog ste klasse, protesterende spe lers en coaches en een scheids rechter die door een bestuurslid moest worden vervangen. De vierde ronde van het Terneu zense bedrijfsvolleybal (Be vobo) was deze week rijk aan spectaculaire momenten. Stunt Markt opende er mee. Het Hulster team bracht door de 2-0 overwinning op Dees de toe schouwers al meteen op de ban ken. Tot genoegen van veel te genstanders, die Dees niet direct een warm hart toedragen. Na een snelle 15-5 in de eerste set weigerde Stunt Markt de tweede af te geven: na 14-14 ging de set met 16-14 naar de Hulster ploeg. Daarmee is de spanning in de hoogste klasse helemaal terug. Nadat PSV de eerste set van de ontmoeting tegen Aster met 15- 10 op zak had gestoken, kreeg de tweede een tumultueus slot. De arbiter keurde (na 14-12) het glaszuiver setpunt van Aster af, ging bij 14-14 nog eens in de fout en riep daarbij ongekende toe standen op: protesterende coa ches, woedende Aster-spelers en een Antilliaans/Surinaamse aanhang die de ploeg vanaf de tribune verbaal steunde en de leiding op een striemend fluit concert tracteerde. Aster voelde zich bij de 15-17 ne derlaag bestolen en maakte dat ook duidelijk. „Het dreigde uit de hand te lopen, dus wij moes ten ingrijpen als bestuur", zei Bevobo-bestuurster Annemarie "Wisse. Ze klom op de scheids- rechtersstoel en leidde het duel naar het einde. Aster won de der de set met 8-6. In de entourage rond deze twee wedstrijden werden de uitste kende prestaties van DOW, ING- Bank en de PSV-teams en de mindere beurt van alle Deltan- ploegen wat naar de achter grond gedrongen. De uitslagen: Dees-Stunt Markt 0-2; Dow-CIS 2-1; ING Bank-Scharmga 3- 0: De Pooter-Zeevla 2-1; V.& V.- Lichtland 0-3, Neelemans-PTT Post 2-1: Lichtland 3-Bliek Vos 1.-2; Del tan 3-B.& S. 0-3; Beldo-DOW 2 1-2; NHI-Rabobank 1-2; Dow 3-Scharm- ga 2 2-1; Voorwaarts/Wim de Waal- Lichlland 4 3-0; Aster-PSV 1-2; Del- tan-Dees 2 0-3; Deltan 2-PSV 2 0-3; Gemeente-Philips 2-1. Standen: IA: Stunt Markt 4-10; Dees 3-6; Lichtland 3-6; Dow 3-5; CIS 4-5; Lichtland 2 2-0: V.& V. 4-0. 1B: ING Bank 3-8; Scharmga 4-7; Neelemans 3-5; De Pootër 3-5; PTT Post 3-4; Zee vla 4-4; Echo Audio 2-0. 2A: Dees 2 3- 9; PSV 3-7; De Hoop 3-6: Dow 2 3-5; Aster 3-3; Beldo 3-2; Deltan 4-1. 2B: Rabobank 4-9; VC Notabene 2-5; Phi lips 3-5; PSV 2 3-4; NHI 3-4; Gemeen te 3-3; Deltan 2 4-2. 3A: Dow 3 3-7; Scharmga 2'3-6; Bliek Vos 3-6; Ha venschap 2-4; VC Schelde 3-4; ABN/ Amro 3-3: Lichtland 3 3-2. 3B: Voor waarts/Wim de Waal 4-11; B.& S. 3-6; Lichtland 4 3-4; Gemeente 2 4-4; Del tan 3 2-3; WM 2-2; URS 3-1. TERNEUZEN - Daniël Amoka chi is voor Club Brugge goud waard. De Nigeriaanse spits van de Bruggelingen scoorde in het lopende seizoen al zes keer voor zijn ploeg, waarvan zon dag twee keer in het duel met Lommei (4-1 voor Club Brugge). Vanavond, vrijdag, is Amoka chi echter de grote afwezige in de competitiekraker van dit weekeinde: Anderlecht-Club Brugge. De veel scorende spits verblijft dan in Lagos in vef- band met de WK-interland van Nigeria tegen Ivoorkust. Door de FIFA-reglementering is Amokachi verplicht aan de op roep van de Nigeriaanse bonds coach, Clemens Westerhof, ge hoor te geven. Als hij zelf had mogen kiezen, had de Nigeriaan ongetwijfeld voor hét Belgische topduel gekozen. „Brugge heeft me momenteel hard nodig. Vooral ook omdat René Eijkelkamp nog steeds niet kan spelen. We hebben daardoor vooral aanvallend pro blemen, maar ik heb geen keus. Dat is jammer, want ik had de wedstrijd tegen Anderlecht graag meegemaakt", zegt de spits zelf. Club Brugge heeft dus de nodige problemen met het oog op het toptreffen' in het Brusselse Astridpark. Aanvallend dan wel te verstaan. Voor de rest draait het uitstekend na de moeizame start. Bij Anderlecht lijkt het wat min der te lopen de laatste weken. De sterke doelman Filip de Wilde heeft al een paar keer een punt gered voor zijn ploeg. „Het lijkt wel of de scherpte wat verdwe nen is. Ook als collectief gaat het minder, waardoor sommigen te individueel bezig zijn." Anderlecht-Club Brugge wordt vanavond (vrijdag) om 20.00 uur gespeeld. De stand: Anderlecht Club Brugge KV Oostende Lommei Antwerp Charleroi Germ.Ekeren Seraing Standard Luik KVMechelen Cercle Brugge AA Gent Lierse Club Luik Bevelen RWDM Waregem Racing Genk 7 1 0 15 27- 9 4 4 0 12 12- 6 3 5 0 11 12- 6 4 2 2 10 14-11 4 2 2 10 11-10 4 1 3 9 9-7 3 3 2 9 10- 9 3 2 3 3 13- 8 3 2 3 8 7-4 2 4 2 8 11- 8 2 4 2 8 13-14 16 18 10-11 1 4 3 6 5-8 1 4 3 6 7-14 0 6 2 6 4-8 1 2 5 4 10-19 1 2 5 4 10-20 9-22 Het programma: Vandaag, vrijdag (20.00i: Anderlecht-Club Brugge. Za terdag (20.00): AA Gent-Beveren, Club Luik-Seraing, Lierse-Charleroi, Lommel-Germinal Ekeren, Cercle Brugge-KV Mechelen, Waregem-Ra- cing Genk. KV Oostende-Standard Luik (19.30). ijf clubs ongeslagen: Hoek, HW, AZW, Sluiskil en Steen leepster van De Schelde begint zaterdag aan competitie waterpolo nonze iar bij iierpolomedewerker .gs Mi .nerals ÏRNEUZEN - Ze is keepster in uit dal I waterpoloteam van De ft, „Hll helde en beoefent deze sport ïo'n tien jaar. De 21-jarige Es- iralda Matthijsse komt uit zd o typische zwem- en waterpo- jrkoitë familie. Al op jonge leeftijd lid de Terneuzense gecon- ct mei mteerd met wedstrijden van ir ouders Hans Matthijsse en de Pooter. Bovendien ill de familie De Pooter ja- rennei Tijc niet i olang een vooraanstaande rol Wegvallen vanflfcpeeld bij de zwem- en polo- e moe ab De Schelde. ^te| i) familietrekje dus, waar ook meralda Matthijsse niet on nut kon. Ook zij raakte be- ..iet met het polovirus. Dit skeinde begint ze met De helde aan de nieuwe waterpo- tompetitie. eerste instantie was ze nog ac- Bi i als zwemster, maar inmid- !s begint de doelvrouw alweer ühaar achtste seizoen bij het wiwenteam van De Schelde, begon in haar adspiranten- (iode (12-jarigen) als centrum- eelster, maar al vrij snel voel- ze meer voor het keepers- I tegenhouden van de ballen geeft me een kick. In één-tegen- één situaties, maar vooral bij strafworpen. Dat is me bijvoor beeld vorig jaar goed gelukt. Het blijft toch prachtig om de laatste schakel van een team te zijn." Ze volgde haar zus Rachel Mat thijsse in het doel op en sinds dien maakt Esmeralda nog steeds progressie. „Ik heb het gevoel dat ik sterker ben gewor den, maar ik denk dat dat ook komt omdat ik nu meer kan trai nen dan voorheen." Het vierde jaar van het Terneu zense vrouwenteam in de twee de klasse van de KNZB lijkt na het wegvallen van drie speel sters op voorhand zwaar te wor den. Volgens Matthijsse moet de huidige selectie van negen speel sters het gemis van Margriet Mulder (een belangrijke scha kel), Marjolein Kik en Sandra Lambert kunnen compenseren met inzet. „Mentaal staan we sterker dan vorige jaren", zegt ze. „We heb ben in de voorbereiding keihard getraind en zijn ook beter op el kaar ingespeeld. Dat is ook ge bleken tijdens' de oefenperiode. 'Je ziet het ook aan de motivatie. Het lijkt erop dat iedereen beseft dat we door de kleine groep meer voor elkaar over moeten heb ben", verzekert ze. „Ik denk dus eerder dat we ster ker zijn geworden dan zwakker", vervolgt ze. „We kunnen door de smalle selectie natuurlijk geen 'press' gaan spelen, want dan zit ten de meiden er na de derde pe riode conditioneel al doorheen. Voor mij maakt het niet uit." Matthijsse, die met met Ria van der Hooft, Colinda Keesom en Pascal Bakker tot de gerouti neerde kern behoort, ziet voor haai- team een plaats in de bo venste helft van de bondsklasse weggelegd. Hoger dus dan an derejaren. „Mits we van blessu res en schorsingen gespaard blij ven." De selectie bij de vrouwen van De Schelde: Keepster Esmeralda Mat thijsse. Speelsters: Ria van der Hooft, Colinda Keesom, Martine Koster, Rowena Witkamp, Ma- rouschka Wijffels, Pascal Bakker, Sophie Hooymaayer, Mireille Acke. Trainer: Cees Rijnhout. De indeling bij de vrouwen in de tweede klas KNZB: Schelde. DZV Delft, Gouwe Boskoop/Waddinx- veen. Nautilus Dordrecht, Polar Bears 2 Ede, UZSC Utrecht., Wiekslag Alblasserdam, IJsselduikers Mont- foort. ZCR Den Haag. Zijl Leiden, ZPB Profus Barendrecht. Zaterdag tegen debutant SHO in Oud-Beyerland De Schelde is overigens met vier seniorenteams en' twee jeugd- teams hofleverancier van het Zeeuwse waterpolo. De vrouwen van de Terneuzense club begin nen dit weekeinde. Ook een vrouwencombinatie Bruinvis/ Schelde speelt in competitiever band: in de tweede klasse kring- tegen voornamelijk Brabantse clubs. De mannen van De Schelde zijn samen met De Ganze vertegen woordigd in de hoogste dis trictsklasse. Bruinvis uit Sas van Gent komt samen met de re serves van De Schelde in de tweede klasse kring uit. Voor de twee adspiranten-jongensteams staan er wedstrijden tegen Bra bantse tegenstanders op het programma. Voor Cees van Houwelingen staat het vast dat De Schelde aan zijn top zit bij de eerste klas se district. Ondanks een goede voorbereiding zegt hij. dat er waarschijnlijk niet meer zal in zitten dan een plaats in de bo venste helft. „Als we een goede dag hebben, dan winnen we van de koploper. Een slechte dag be tekent al gauw verlies tegen de hekkesluiter." De Schelde begint aan het zesde seizoen in de hoogste dis trictsklasse. „De tegenstanders zijn dit jaar geen onbekenden meer." Binnen de selectie veran derde er hoegenaamd niets. Arnd Thomas stopte. Jeroen Rijnhout neemt zijn plaats in. Cees van Houwelingen, die jaar lijks topscorer van zijn team is, doet samen met Dirk de Braai (om toerbeurt) de coaching. De mannen worden dit jaar ge traind door Cees Rijnhout. De selectie: keeper Peter Kik. Spe lers: Cees van Houwelingen. Dirk de Braai. Willy de Blaey, Hans Murre, Maarten de Pooter, José de Pooter, Patrick Overgaauw, Eddy Lambert, Marcel Cappendijk, Jeroen Rijn hout. Trainer; Cees Rijnhout. De indeling in de eerste klasse dis trict: Schelde, Ganze, Aegir Eindho ven. Ai-go Sint-Oedenrode. Breda, DEZV Drunen, DZT Deurne, KZ en PC Kerkrade, Mosa Venlo, Nuenen, ■De Rog Weert, Treffers Rosmalen. van onze medewerker HOEK - Voor Hoek staat er morgen (zaterdag) in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal een uitwedstrijd tegen SHO op het program ma. De debutant uit Oud-Beijerland verza melde in drie wedstrijden twee punten: uitge rekend tegen Sparta Nijkerk, waartegen Hoek zaterdag ook succesvol was. Doelman Wim Verpoorte ziet aan de ene kant wel kansen voor Hoek, maar hij maant ook tot voorzichtigheid. „We moeten niet gaan reke nen naar een periodetitel, maai- de resultaten van wedstrijd tot wedstrijd bekijken. Het gaat op dit moment uitstekend, maar concentratie verlies kan de ploeg in de problemen brengen. Dat zag je ook weer tegen Sparta Nijkerk, waar we toch even het voetbal kwijt waren." Toch heeft de keeper van Hoek de indruk dat het team collectief sterker is dan vorig jaar. ..Het gaat boven verwachting, maar er wordt voor mekaar ook harder gewerkt. Dat was vo rig jaar weieens anders." Verpoorte. heeft in de eerste wedstrijden van het seizoen een prima vorm getoond. Daarom was het voor de kenners onbegrijpelijk dat de Terneuzenaar bijvoorbeeld niet was geselec teerd voor het Zeeuws elftal, dat dinsdagavond in Hoek tegen Lierse speelde. Verpoorte: „De beste spelers moeten nog altijd in het Zeeuws elftal. De verkiezing van Jaap Pijnenburg kan ik volgen, maar waarom zou den we samen niet elk een helft kunnen kee pen." Temeer omdat nu de vrijwel onbekende Mario Harte als reservekeeper was opgeroe pen. Productief SHO bleek vorig jaar in de tweede klasse over een productieve aanval te beschikken. Volgens trainer Hans Maus verloopt de aanpassing voor sommige spelers moeilijk. „Als je zoveel doelpunten in de tweede klasse maakt, dan moeten het toch zwakke tegenstanders zijn ge weest." Maus, die vorig jaar trainer van Heerjansdam was, weet nu inmiddels wat het niveau van de eerste klasse inhoudt. Daarom betreurt hij het dat het bestuur van SHO zich niet voldoende actief toonde op de spelersmarkt. „De selectie is vrijwel in tact gebleven, maar met deze groep kan de doelstelling niet hoger liggen dan handhaving of een middenmootpo- sitie. Voor het team op zich wordt er best veel gedaan, maar ik had graag gezien dat er indivi dueel meer mogelijk was geweest. Bij Hoek moet dat anders zijn. anders was Van Keeken niet gekomen." SHO trekt in thuiswedstrijden gemiddeld 1.500 toeschouwers. Esmeralda Matthijsse is als keepster inmiddels ook een van de routiniers in het waterpoloteam van De Schelde. foto Peter Nicolai elk geval: met een gelijkspel mo gen we al tevreden zijn." HVV'24 mist zondag nog Pascal de Block, maar kan verder wel terugvallen op dezelfde spelers als tegen Roosendaal. Breskens Voor Breskens had de derde speeldag de tweede opeenvol gende seizoen-nederlaag in pet to: thuis tegen Virtus werd het 2- 3 na een 1-1 ruststand. De Bres- siaanders hadden het verlies vooral aan zichzelf te danken, vond linkerspits Michel de Ruijsscher enkele dagen terug nog altijd, „omdat we een paar beginnersfouten maakten." Het verwijt trof met name de defen sie, die zowel bij de eerste als bij de derde goal een vrije kopkans weggaf en die bij de tweede tref fer vrij baan gaf aan Dennis de Raat. Het ziet er daarom naar uit dat Breskens dit seizoen opnieuw al le zeilen zal moeten bijzetten om niet bij de laatste drie te eindi gen. „Echt weggespeeld zijn we nog niet", aldus De Ruijsscher, „maar het geeft wél te denken dat onze tegenstanders agressie ver te werk gaan dan wij." Zondag moet Breskens op be zoek bij Steenbergen dat na twee opeenvolgende overwin ningen met 1-0 van koploper Moerse Boys (Michel de Ruijs scher: „En dat is toch een van de kampioenskandidaten") ver loor. Bij Breskens keert Jaap van de Lijcke na een oogblessure terug en is ook Frank Neve weer beschikbaar. Sluiskil en Steen gaan in de vier de klasse van het zondagvoetbal na drie speeldagen gezamenlijk aan de leiding met een totaal van zes punten. Axel volgt op één punt en Vogelwaarde en Hoofdplaat delen de vierde plaats met een totaal van vier punten. Vooralsnog ontwikkelt de com petitie zich dus zoals vooraf min of meer verwacht mocht worden. Steen bijvoorbeeld geldt van meet af aan als als een van de be langrijkste kampioenskandida ten, hoewel de ploeg van Norbert Samson volgens linkerspits Mark Strijdonk „nog niet zo goed speelt als vorig seizoen." Qua voetbal is het minder oog strelend en tot nu toe kwamen de overwinningen minder ge makkelijk tot stand dan vorig jaar rond deze tijd, toen de ploeg nog voor een belangrijk deel op de inbreng van Carlo Nachte- gael en Jeroen Navarro dreef. Maar ook zonder dat tweetal moet Steen tot goed voetbal in staat worden geacht. „Het is nu nog wat zoeken", beweert Strij donk, „maar als we eenmaal on ze draai hebben gevonden wordt het voetbal vanzelf beter." Zondag speelt Steen thuis tegen Terneuzen en dat is voor Mark Strijdonk een speciale wed strijd; „Terneuzen is Terneuzen en dat is altijd anders dan an ders...." Sluiskil Het dankzij een beter doelsaldo op de eerste plaats staande Sluiskil krijgt zondag bezoek Jan Leenderlse: „Misschien zijn de spitsen nog niet scherp genoeg." foto Peter Nicolai 1983: 100 REUZEN - Drie speeldagen voetbalcompetitie inmid- Taa! ömeit (Slagen. Hoek, HVV'24, It hij onze voetbalmedewerker oud en nog altijd is een aan- Zeeuws-Vlaamse ploegen if, Sluiskil en Steen: geen 193 allen kon zich een betere wensen. Dit weekeinde-als tierde speeldag wordt afge- V) 136* ^'zal blijken of dit vijftal ju het verdere verloop van seizoen een toonaangevende al kunnen vervullen. '24 won zondag zijn tweede •involgende thuiswedstrijd: Sftli r eigen publiek werd het 2-1 n Roosendaal, dat geklopt door een late treffer van i Rietjens. Verdiend, vond Leendertse eerder deze k. Maar hij zei ook: „We wa- niet helemaal ongelukkig, al, de bal viel zo maar voor de len van Rietjens..." vhad het duel 31 veel vroeê'er trijd li !Aen beslissen, maar leed te- i Roosendaal aan hetzelfde el als tegen Taxandria, één tegen' eerder- Ook zondag wer- acubei •weer van kansen gemist, ir de Hulster ploeg anders Honk door een trefzekere Misschien", zo zoekt hèèlndertse naar een oorzaak, is vom i" onze spitsën nog niet Met d lerp genoeg. Maai' het blijft ifeit, dat de ballen die er vorig lin vlogen, dit jaar nét over of naast gaan." ittemin mag HVV terugkij- oenspDoP een voortreffelijke start. - ^Zeeuws-Vlamingen gaan na wedstrijden alleen aan de ah ger tog me^ een totaal van vijf ]j|)l iten en gelden inmiddels als .van de belangrijkste titel- •iiidaten. „Het lijkt er wel op onze tegenstanders ooki st voor ons hebben", aldus n den indertse. „Maar ik moet ook .ieinol 5en da^ de tweede klas aan aliteit ingeboet heeft in ver ping met een paar jaar te- vergi 5. Of het moet zo zijn dat we I, ien nog maai' de zwakste «gen hebben getroffen." it dat betreft wordt de wed- jjd van zondag - uit tegen voor," c/BWB - een soort testcase. Tilburgse ploeg neemt met sr punten uit drie wedstrijden men met DESK, Moe, Terheij- 11 en VOAB de tweede plaats en geldt daarom vooralsnog leen subtopper. Jan Leendert- „Het enige dat ik van TAC et is dat John de Bever er eelt, voor de rest zijn ze me to- al onbekend. Vooraf zeg ik in van Clinge. dat tot nu toe nog niet de vorm te pakken heeft van vorig jaar. Clinge is wellicht ge handicapt door het ontbreken van Siegfried van de Berg en Jurgen de Block, die beiden te gen Steen uit het veld werden gestuurd. Maar ook Sluiskil is niet compleet: Paul van der Hooft tobt met een rugblessure. Martin van den Bossche moet zich nog tot looptraining beper ken en Marcel Meijer ging zon dag na het duel met Corn Boys voor zeker drie weken in het gips vanwege een scheurtje in het lin ker kuitbeen. Zo op het oog staat Vogelwaarde zondag - uit tegen Luctor'88 - een minder gemakkelijke opgave te wachten dan Axel en Hoofd plaat, die respectievelijk uit te gen Philippine en thuis tegen Walcheren spelen, Luctor is met drie punten uit drie wedstrijden in elk geval een redelijk midden moter, waar Walcheren en Phi lippine nog steeds op hun eerste winstpunt wachten. Koewacht speelt thuis tegen Com Boys en schaart zich bij winst vermoedelijk bij de sub toppers. AZW In de vierde klas van het zater dagvoetbal is de start van AZW er één waarvan de meeste ploe gen slechts mogen dromen: met de volle winst van zes punten Is de Axelse ploeg alleenleider en dat kan na morgen best nog zó zijn. AZW treft voor eigen pu bliek immers de nummer laatst van de ranglijst: SPS, dat vorige week nog met 3-2 verloor van Terneuzense Boys. Datzelfde Terneuzense Boys krijgt in Dauwendaele op eigen veld een heel wat moeilijker te bestrijden tegenstander, omdat de Walcherse ploeg toch bekend staat als een van de beter voet ballende vierde klassers. Zaamslag tenslotte gaat uit te gen SKNWK op zoek naar zijn eerste seizoen-overwinning. Het programma: Morgen (zaterdag): Eerste klas: SHO-Hoek. Vierde klas: AZW-SPS, SKNWK-Zaamslag en Terneuzense Boys-Dauwendaele Zondag: Tweede Idas: TAC/BWB- HW'24. Derde klas; Steenbergen- Breskens. Vierde klas: Sluiskil-Clin- ge, Steen-Temeuzen, Philippine- Axel Hoofdplaat-Walcheren, Luctor'88-Vogelwaarde en Koe- wachl-Corn Boys. Eerste klas afde ling: Hulsterloo-Zeeland Sport, Oostburg-Graauw, Ria W-Biervliet. IJzendijke-Zeelandia en Hontenïsse- Lewedorpse Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 55