Zuid-Chemie wil stank minderen lé, WM Churchillhotel Terneuzen moet vijf man ontslaan Zeeuwse stichting helpt Polen zichzelf te helpen Tholenaren beboet voor 'ontsnapping' ri uit politiebureau Zuid-Chemie ontkent boycot van schippers Vrijspraak voor innen ongedekte cheque van 24 mille Tweede Kamer op de bres voor technisch vervolgonderwijs Zeeland moet niet zo bescheiden zijn provincie 10 Eerste proeven kunstmestfabriek zijn bemoedigend m.mmê VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 van onze verslaggever SAS VAN GENT - Hoofdpijn, kriebels in de keel en deuren die door de uitstoot van stoffen blauw uitslaan. De inwoners van Sas van Gent klagen al ruim tien jaar over de stan koverlast van de kunstmestfa briek Zuid-Chemie, maar voor alsnog leverden die klachten geen resultaat op. Directeur ir K. Horstra van Zuid-Chemie hoopt echter dat de problemen binnenkort serieus aangepakt kunnen worden omdat de eerste proeven met het oxyderen van onaangenaam geurende stoffen bemoedigende uitkomsten op leverden. „Als.echte Sassenaar ben ik ge wend tussen de fabrieken te wo nen, maar de geur die Zuid-Che mie ai' en toe voortbrengt is echt niet te harden", zegt C. Brouwer, die met zijn gezin op een steen worp afstand van de kunstmest fabriek woont. „Bij een zuidelij ke wind en bij neerslag ziet het bij ons in de wijk soms helemaal blauw. Bovendien werken die stoffen op de keel en krijg je er hoofdpijn van." Brouwer legt uit dat hij regelma tig naar de milieutelefoon belt omdat de stankoverlast hem te gortig wordt en dat hij dan heel vaak te horen krijgt dat er al meerdere mensen hebben ge beld met Machten over Zuid- Chemie. Ook C. Ferket uit Sas van Gent trekt regelmatig aan de bel bij de milieutelefoon als de kunst mestfabriek onaangename geu ren verspreidt. Ferket: „Bij Zuid- Chemie beweert men altijd dat er weinig gedaan kan worden aan die stank. Maar eerlijk ge zegd vraag ik me af of dat echt wel zo is. Volgens mij is het voor al een kwestie van geld en staat men niet te springen om veel centen te steken in een verou derde fabriek. Toch geven we de moed niet op. Volgende week brengen we met de Sasse werk groep van D66 een bezoek aan de fabriek en ook bij die gelegen heid zal ik de stankoverlast aan kaarten." Eisen Volgens Maurice Vereecken van de Stichting Welzijnsraad Sas van Gent is er slechts één moge lijkheid om de geurproblemen bij Zuid-Chemie aan te pakken. Vereecken: „De kunstmestfa briek werkt met een oude hin derwetvergunning die al lang niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd. Daarom raad ik de bewoners van Sas van Gent aan om van gedeputeerde staten te eisen dat de hinderwetvergun ning van Zuid-Chemie geactua liseerd wordt. En als ze dat weigeren kunnen de bewoners een beroep doen op de wet AROB." Medewerker milieuzaken C. Wis se van de provincie Zeeland geeft toe dat de hinderwetver gunning van Zuid-Chemie ver ouderd is en dus op termijn aan gepast moet worden. Wisse: „Voor de komende jaren worden de bedrijfsmilieuplannen voor Zuid-Chemie en andere chemi sche bedrijven op papier gezet. Wanneer dat is gebeurd, zullen de provincie en Zuid-Chemie in gezamenlijk overleg zo snel mo gelijk werk maken van het aan passen van de hinderwetvergun ning van de Sasse kunstmestfa briek." Directeur Horstra van Zuid- Chemie erkent dat er de laatste weken meer Machten zijn bin nen gekomen dan normaal en volgens hem is dat vooral een ge volg van de rustig verlopen zo mer. „Tijdens de zomermaan den ging het allemaal prima en wanneer je dan opeens weer geu- roverlast krijgt valt dat natuur- M -*r, m A-3Bt\ S 7 >-OrmpS van onze verslaggever SAS VAN GENT - Algemeen di recteur ir K. Horstra van de kunstmestfabriek Zuid-Chemie in Sas van Gent ontkent dat zijn bedrijf schippers, die hebben deelgenomen aan de schip- persacties van de afgelopen maanden, zou weren. Daarvan is volgens hem absoluut geen sprake. Horstra noemt de ge ruchten die daarover - in schip- perskringen - al geruime tijd de ronde doen, pertinent onjuist. „Ik verklaar categorisch dat Zuid-Chemie geen enkele boy cot of sanctie toepast tegenover schippers (of wie dan ook trou wens)", schrijft hij in een reactie op een artikel dat donderdag in deze krant stond. Daarin werd gemeld dat schippers, die in juli en augustus actie voerden (bij de sluizen van Terneuzen) voorlo pig niet weikóm zijn bij Zuid- Chemie. Hoofd logistiek R. P. Spinhoven zei onder meer: „Die raddraaiers hoeven we hier niet." Hij was zelf. samen met een andere medewerker, doelwit van de actievoerders toen die verhaal gingen halen bij werk willige Duitse collega's, die voor de kade van Zuid-Chemie op la ding lagen te wachten. Volgens ir Horstra heeft Spinhoven ge meld 'dat de klappen die hij en een andere medewerker hebben ontvangen niet vergeten zijn'. Maar dat heeft, volgens Horstra, dus geen gevolgen voor de ver deling van de vrachten. Er verschijnen nog steeds Ne derlandse schepen voor de kade. Maar dat zijn er, volgens schip- perskringen. tot nu toe maar een handjevol geweest en dan ging het nog om schepen, die tijdens de acties waren doorgevaren. Geen actievoerders dus. Zuid- Chemie heeft sinds de acties, verzekeren schippers, hoofdza kelijk zaken gedaan met Duitse schippers en rederijen. Een half geladen schip bij Zuid-Chemie in Sas van Gent. lijk op", aldus Horstra. „Verder heb ik het idee dat er soms iets te gemakkelijk met de beschuldi gende vinger in de richting van Zuid-Chemie wordt gewezen. Zo belden er bijvoorbeeld ook maandag mensen naar onze fa briek toen het filiaal van Jac Hermans in brand stond." Desondanks beseft Horstra dat de stankoverlast een blijvende bron van ergenis is voor de be woners van Sas van Gent. „Op dit moment zijn we dan ook aan het onderzoeken hoe we de geur problemen kunnen aanpakken. We beMjlcen bijvoorbeeld of we het wassen van de gassen die de lucht in gaan kunnen intensive ren. Verder onderzoeken we of we de stoffen die geurbelasting geven, kunnen oxyderen. De analyses van de eerste proeven waren bemoedigend en daarom ben ik vol goede hoop dat we op niet al te lange termijn serieuze maatregelen kunnen nemen te gen de geuroverlast." Kilo hasj in koffieshop Terneuzen TERNEUZEN - Bij een inval in een illegale koffieshop in De El leboog in Terneuzen heeft de po litie een kilo hasj gevonden. De koffieshop werd uitgebaat door een illegaal in Nederland verblijvende Marokkaan die donderdag in de Terneuzense binnenstad werd aangehouden en nog dit weekeinde wordt te ruggestuurd naar zijn vader land. De inval werd gedaan in het ka der van de actie 'Double Shot'. van een medewerkster MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft een 49-jarige inwoner van Wolphaartsdijk vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde oplichting van de Ra bobank in zijn woonplaats. De man had oktober 1991 een ongedekte cheque van bijna 24.000 gulden bij de bank aangeboden, die het bedrag in goed vertrouwen op zijn rekening stortte. De aanbieder van de cheque nam het vier dagen later in zijn geheel op. De bank is tot nu toe met de strop blijven zitten. De man verMaarde dat hij de cheque van een Duitse za kenpartner had gekregen, aan wie hij eerder geld ge leend had. Die man is en blijft onvindbaar. Officier van justitie mr H. F. Mos noemde het naïef dat de bank niet gecontroleerd heeft of de cheque in orde was. Het beleid van de bank was om een dergelijke cheque aan betrouw bare klanten meteen uit te betalen. De verdachte had een maand eerder een rekening bij het kantoor geopend, waar hij diverse keren flinke bedragen op had gestort had en van had opgenomen. Blij Nadat er aangifte van oplichting was gedaan verMaarde de verdachte tegenover de politie dat hij wist dat de che que niet gedekt was. Hij was 'verbaasd en blij' toen hij van onze verslaggever TERNEUZEN - Zeker vijf per soneelsleden van het Terneu zense Churchillhotel staan bin nen korte tijd op straat. De ex ploitant van het hotel, Chur chill Beheer bv, heeft mr J. de Bliek uit Terneuzen verzocht een ontslagaanvraag in te die nen bij de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau. De maatregel is nodig om de ex ploitatielasten van het hotel verder terug te dringen. De hui dige exploitanten (tegelijker tijd de eigenaren van het hotel en belendende appartementen complex) willen een reorgani satie doorvoeren om de exploi tatie op zeer korte termijn over. te dragen aan een nieuwe onder nemerscombinatie. Deze nieuwe vennootschap (waarin onder anderen de huidi ge directeur F. van 't Wel en de eigenaren van de Terneuzense kapsalon Les Artistes participe- ren) is momenteel met Churchill Beheer bv in gesprek over een overname. Volgens raadsman De Bliek van Churchill Beheer willen de eigenaren niet langer meer geld pompen in het hotel. „Als die nieuwe vennootschap de exploitatie overneemt hoe ven de eigenaren zich daarover niet meer te bekommeren. Dan wordt een huurbedrag geheven en moet de ondernemerscombi natie maai- zien wat ze ervan maakt. Omdat die mensen risi- College Goes wil nieuw gebouw voor culturele minderheden van onze verslaggever GOES - Een nieuw gebouw voor culturele minderheden in Goes moet verrijzen op een braakliggend stuk grond achter de Holtkampschool in de Goese Polder. Het voormalige Cumi- gebouw aan de Troelstralaan is twee maal door brand verwoest en was regelmatig doelwit van vandalisme. Centraal gelegen in de Goese Polder, zou een nieuw gebouw minder gevoelig zijn voor dit soort vernielingen dan op de oude plek. Kosten voor nieuwbouw: 175.000 gul den. Het college van burgemeester en wethouders van Goes stelt dit voor aan de gemeenteraad. Na dat het gebouw medio december vorig jaar gedeeltelijk was afge brand, brak tijdens herstelwerk zaamheden opnieuw brand uit. De verzekering betaalt de kos ten voor nieuwbouw. Aan de Troelstralaan lag het ge bouw geïsoleerd. Veel vernielin gen vonden 's nachts plaats. In de Goese Polder is meer sociale controle en ligt het gebouw niet zo didht bij andere woningen, zo dat de geluidsoverlast minder is, zo menen b eri w. co's nemen kun je verwachten dat zij wat extra inzet tonen, wat doordachter te werk gaan met de exploitatie, zodat er toch wat rendement van het hotel te ver wachten valt", stelde De Bliek. Het Terneuzense luxe-hotel ver keert al geruime tijd in de pro blemen. Vorig jaar mei werden elf van de 32 medewerkers ont slagen en is de directie vervan gen. De exploitatie van het res taurant werd gescheiden van het hoteldeel in de hoop de ver liezen (een miljoen in twee jaar tijd) te kunnen keren. In mei van dit jaar voorspelde di recteur Van 't Wel dat het hotel eind dit jaar uit de rode cijfers zou zijn. Die voorspelling bleek ver bezijden de waarheid te lig gen. Mr De Bliek: „Het hotel heeft een redelijke zomer achter de rug en aardig wat toeristen getrokken, maar daarmee red den we het niet. De zakelijke markt is gewoonweg ingestort en dat is toch de sector waar we het met hetrhotel van moeten hebben. Dat de voorspelling niet uitkomt, ach, een directeur is nog geen boekhouder", zei De Bliek. De tweede reorganisatie binnen een jaar tijd, de aangekondigde ontslagen en de mogelijke over dracht van de exploitatie heb ben voor onrust gezorgd onder het personeel. Reden ook voor distrietsbestuurder M. Vis van de Horecabond om Churchill Beheer tekst en uitleg te vragen. Raadsman De Bliek heeft de vakbond op de hoogte gesteld van de situatie. van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De Tweede Kamer zal van minister Rilzen van onderwijs eisen dat er een Middelbaar Technische Opleiding in Oude Tonge komt. Leer lingen uit Schouwen-Duiveland en Tliolen en Sint Philipsland dreigen, als het aan minister Rit- zen van onderwijs ligt, verstoken te blijven van een Middelbaar Technische Opleiding (MTO). De minister heeft het uitbreidingsplan (met de MTO) van de stichting Samenwerkingsschool voor Middelbaar Beroeps. Onderwijs (MBO) Zuidhol landse-Zeeuwse eilanden geschrapt. In 1989 werd •met een kamerbrede steun de uitbreiding op het zogeheten 'Plan van Scholen' gezet. Een school die vijfjaar op dat programma staat, krijgt automa tisch geld voor de aangevraagde nieuwbouw of uit breiding. Actie De MBO-sc.hool had dus gehoopt in 1994 te starten met de MTO. Geld voor een architect had de school al van het ministerie geMegen en ook be nut. De tekeningen waren al ingediend bij het mi nisterie, Nu blijkt echter dat de minister het uit breidingsplan heeft geschrapt uit het programma 1994-1996. Het bestuur van de school heeft direct actie ondernomen en een brief op poten naar de minister en de Tweede Kamer gestuurd. Inmiddels heeft ook een gesprek met de onderwijswoordvoer- ders van de fracties plaatsgevonden. De fractie woordvoerders hebben toegezegd de minister te vragen de uitbreiding weer op het Plan van Scho len te zetten. Directeur P. Bendegem van de MBO-school hoopt dat de Tweede Kamer gehoor vindt bij de bewinds man van onderwijs. „Het is heel belangrijk voor de regio. Wij zien bij voorbeeld dat voor leerlingen van de LTS in Zierik- zee de stap naar de MTO in Vlissingen of Rotter dam te groot is". Deze leerlingen blijven dus vaak verstoken van vervolgonderwijs. Volgens de directeur zou de nieuwe school plaats moeten bieden aan zo'n vier honderd leerlingen. Het overleg tussen de minister en de Tweede Ka mer over, het Plan van Scholen vindt plaats op woensdag" 29 september. Een groep kinderen uit arme Poolse gezinnen logeert samen met een onderwijzeres (rechts ach ter) en een tolk (dame middenachter) ruim een week in hotel Vredebest in Wemeldinge. Links- achterstaat de heer Wisse jr, rechtsachter de heer Balkenende. foto Willem Mieras van onze verslaggever WEMELDINGE - Een arme boer mag je geen vis geven. Je moet hem léren vissen. In het Polen van 1993 is deze eeu wenoude Chinese wijsheid nog steeds actueel, volgens de Zeeuwse stichting 'Hulp aan Zieken en Gehandicap ten in Oost-Europa'. Sinds twee jaar opereert de stich ting in een van de armste ge bieden in het noordoosten van dat land. Op dit moment werkt men daar aan de bouw van een vakantiecentrum, dat moet gaan bestaan uit mi nimaal vijf huisjes. De grond voor het centrum is beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Olsz- tyn, de grootste plaats (zo'n 30.000 inwoners) in het hulp- gebied. Aan het eerste huisje wordt nu gewerkt. Het is een heel karwei: voor het aanleg gen van de waterleiding moest vierhonderd meter worden gegraven. „Het is niet de bedoeling dat wij al het werk verrichten. De mensen daar helpen steeds meer mee. En dat moet ook. Gehandicapten Zo leren ze zelf verantwoorde lijkheid te nemen en hun ei gen administratie bij te hou den. Ze kijken nu bijvoor beeld zelf welke gezinnen al goed van spullen zijn voorzien en welke niet, en stemmen daar de verdeling op afzegt C. Balkenende, één van de vijf leden van de stichting. Vader en zoon Wisse, eigenaars van hotel Vredebest in Wissenker- ke, zijn de stichting twee jaar geleden begonnen. Het idee is geboren doordat zij in hun ho tel al jaren groepen gehandi capten ontvingen. Op dit mo ment logeren vijftien Poolse schoolkinderen in Vredebest. J. Wisse junior: „Dit zijn kin deren uit de armste gezinnen, waar eten op tafel staat dat een Nederlander nog niet eens aan zijn hond zou geven. Met deze vakantie willen we de kinderen weer wat hoop, wat levenskracht geven." De bouw van de vakantie huisjes en de vakantie-week in het hotel voor de schoolkin deren, zijn nieuwe initiatie ven van de stichting. Voor heen richtte zij zich puur op medische en materiële hulp aan zieken, gehandicapten en de allerarmsten onder de be volking. Tientallen 'tochten heeft de stichting al ondernomen om onder meer ziekenhuisbed den, rolstoelen en Meding naar de mensen te brengen. Ambulance De hulp is hard nodig. Veel ge handicapten kunnen niet meer werken en krijgen geen cent van de staat. Diegenen die wel werken, verdienen ge middeld zo'n honderd gulden per maand.Wisse: „En als je dan weet dat je daar voor een beetje jas ongeveer tachtig gulden betaalt..." Verder is bijvoorbeeld een ambulance post enigszins verbeterd. De post bestond voorheen voor namelijk uit een oude keu kentafel die dienst deed als behandeltafel. Nu is er een echte behandeltafel, de dok ter heeft een nieuwe stoel en er is zuurstofapparatuur. „Bij wijze van ambulance rijden ze echter nog steeds met een ou de Lada-stationcar, waarvan de achterbank is weggeMapt, Bij de gratie Gods zit er getint glas in, zodat het nog iets weg heeft van een ziekenwagen", vertelt Wisse. De stichting wordt gevormd door Balkenende uit Kapelle, vader en zoon Wisse, P. Ver sluis uit Goes en mevrouw A. Jacobs uit België. Het is een kleine club," en dat willen ze zo houden. Zo blijft het overzicht op de werkzaamheden helder en gaan de spullen recht streeks naar de meest behoef tige mensen. De goederen en het geld (zo'n tienduizend gul den per jaar) voor de hulp, ver- M'ijgt de stichting onder meer via inzamelacties, tweeweke lijkse bingo-avonden in Vre debest, van bedrijven en van kerken. In de zomermaanden stond het werk van de stichting op een wat lager pitje, vqnwege de drukte in het hotel. Wisse: „Maar nu de herfst komt, kunnen we er weer te genaan." van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft drie Tholenaren tot 400 gulden boete veroordeeld voor verzet tegen de politie. Het drietal was vorig jaar april na een roerige, met veel bier overgoten, ver- jaarspartij aangehouden omdat het feest in ongeregeldheden op straat ontaardde. Er werden af valbakken vernield, een ruil in gegooid en één van de feestgan gers mishandelde een voox-bij- ganger. Toen de jongelui op het politie bureau zaten om verhoord te worden kreeg de jarige het idee om door een raam het pand te verlaten. „We waren nog in feest stemming", verklaarde de in middels 19-jarige jongeman. Volgens hem was de ontsnap ping als geintje bedoeld en was het de bedoeling om via de voor deur weer binnen te komen. De politie vatte de ontsnappin. niet humoristisch op. Vier ma pakten de jongelui bij hun klad 'us, den en probeerden hen in poli 11 tiecellen te stoppen, maar he drietal verzette zich met handei tand. Twee broers (20 en 22 jaaj klemden zich aan een trapleu ning vast, die onder het gewei bezweek. De 19-jarige ging ervan uit datz r op het bureau zaten om aangift te doen, Hij had zich boos gè maakt over het feit dat een delaar zijn hond met een zwaard geslagen had. Maarolü "^e cier van justitie mr H. F. Mo maakte hem duidelijk dat de hf i le groep was aangehouden oj verdenking van openlijk geweld „Jullie hadden gewoon in je hoi >ze moeten blijven en je niet verzet ten", hield hij hen voor. Hetvon nis was conform de eis van deol ficier. De broers moeten de repa leg' ratiekosten van de trapleunin rei vergoeden. srd rijl :nte men («I, vernam dat het geld op zijn rekening was gezet. Hij had met de truc zijn in moeilijkheden verkerende bedrijf wil len redden, wat overigens niet gelukt is. De man leeft nu met zijn gezin van een uitkering. De officier was van mening dat de verdachte met opzet de bank geld afhandig had gemaakt. Raadsman mr E. G. M. Smit zag het gebeurde niet als oplichting, om dat echte oplichters volgens hem him trucs meermalen en op verschillende plaatsen toepassen. Zijn cliënt had nooit eerder met dat bijltje gehakt. Politierechter mr J. T. Begheyn sprak de man vrij omdat zijns inziens de bank zichzelf de das had omgedaan door het geld zonder behoorlijke controle uit te betalen. van onze verslaggever MIDDELBURG - Zeeland moet niet zo bescheiden zijn en de po sitieve zaken uit de pi-ovincie meer onder de aandacht bren gen, zowel in als buiten het ge west. Daarnaast moeten pro vincie, onderwijscentra en be drijfsleven het initiatief van de- provincie oppakken en aan de slag gaan met de verspreiding van de kennis die bij de Zeeuw se bedrijven aanwezig is. Dat waren enkele conclusies van een symposium over het kundig gebruik van kennis. Het sympo sium was georganiseerd naar aanleiding van een inventarisa tie van de provincie naar de aan wezigheid van kennis in Zee land. Het leverde veel theoreti sche verhalen op, maar onder druk van voorzitter drs N. J. Ginjaar ook enkele praktische aanknopingspunten. Zo was er de suggestie om in de periodie ken van de Kamers van Koop handel ruimte te reserveren waarin ondernemers kennis kunnen aanbieden en andere on dernemers juist problemen waar zij mee worstelen kunnen mel den. Op die manier kan een wis selwerking bevorderd worden. Kansen Een andere suggestie was het beschikbaar stellen van kennis uit het bedrijfsleven aan onder wijsinstellingen. Kundige men sen uit de Zeeuwse bedrijven kunnen best af en toe eens voor de klas staan en hun kennis overdragen, zo werd gesugge reerd. Prof mr L. A. Geelhoed, secreta ris-generaal van het ministerie van economische zaken, stelde dat Zeeland als grensprovincie best goede kansen heeft. Hij wees als voorbeeld op de posi tieve ontwikkelingen in Twente en in zuid-Limburg. Juist een sterk ontwikkelend Vlaanderen moet voor 'Zeeland aankno pingspunten op kunnen leveren, gaf hij aan. Drs C. J. M. Geenen constateer de een cultureel verschil tussen hen die kennis hebben en ande ren die het nodig hebben. Hij wees op het belang van organi saties die kennis ter beschikking stellen. Dat kunnen officiële or ganisaties zijn, maar ook meer lig informele. Voor ondernemers het hebben van kennissen sc belangrijker dan het hebben va kennis, stelde hij. Prof ir H. P. van Heel, directeur van Hoechst Holland NV te Vlis singen, gaf aan dat Zeeland diie sterke punten heeft. Datzijnw ter, ruimtelijke ordening i II energie. Op de terreinen van\vi ter en energie is alles in Zeelam aanwezig. Kennis, ervaring e deskundigheid. „Het moet i zijn dat als ze daarover iets wi len weten, iedereen zegt: 'Eva jjf o Zeeland bellen'." Ten aanzie van de planologie vertelde hijd )ES ongeveer 130 aanwezigen da (ijn Zeeland er tot nu toe in g is wonen, werken en recreali planologisch goed van eikaart jord scheiden en dat is volgens hen aan een positieve zaak. Verder pleit ,er 1 te hij voor het weer installers jen van een instelling zoals het vos malige Economisch Techno): V gisch Instituut. md isd itilii Zilte Swing en City and Easteri Occasional Bam in Watertoren OOST-SOUBURG - Zilte Swing en de City and Eastern Occasi^ nal Band spelen vanavond, vri dag, in De Watertoren van Oost Souburg ter gelegenheid van hst twintigjarig jubileum van Flup Ju Bedrijf. Het optreden van Zilte Swing een percussie-gezelschap, isefl reünie. De groep is uit elkaarti komt in Oost-Souburg eenmali! samen. De activiteiten beginni om acht uur en duren de gehe! mr avond. Ook de tentoonstellta lid Een kraag van water van hetjiï ilf e bilerende theatergezelschap ijze Flup Ju in de Souburgsewa ijfti tertoren is gratis te bezichtigt® jela Expositie In het bezoekd ami centrum De Grevelingen Ouddorp is van 3 tot en meU|hai oktober een tentoonstelling I zien van schilderijen en pentetë Ij de ningen van Dick van Brusselul idd' Rotterdam. Hij brengt met n in a me sport- en vogelimpressie Meurrijk in beeld. ïke; ti Nieuwe najaarscollectie nu binnen W SCHO SCHOENEN Zierikzee, telefoon 01110-12488 Middelharnis, telefoon 01870-84778 Cü arte m «e and tlir Itc' en I loot M ;li et t oud; idai "fori

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 38