PZC De dienstmeisjes uit Zuid-Afrika Brendel gunt Beethoven meer vrijheid De agenda kunst cultuur 22 Folkfestival Holloway Orgelconcert Galama Kelderpop Open huis Dijktheater Jeugdconcert Sim Bolus Muziekfestival Imakhishini Big band Barbershop Folkfestival Cabaret Festival Bijlo Popconcert Swindle Koffieconcert Rockconcert Jongerenkoor Festival Misverstand Rodriguez Symfonie orkest Sim Bolus Teeuwen VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 In Razzmatazz in Oost-Soubug wordt vandaag (vrijdag) en morgen een folkfestival gehouden (19.30 uur). Op het programma, in het teken van het 25-jarig bestaan van Razzmatazz, staan optredens van onder anderen La Ciapa Rusa, Les Naufrages, Captain Gumbo, Hans Teessink and the blue Groove en Di Gojim. Violist John Holloway, Sara Cunningham (bas-gamba), Da- vitt Moroney (orgel, claveeimbel) en Paula Chateauneuf (thorbe, archlute) concerteren vandaag (vrijdag) in de rk kerk in Philippine (20.00 uur). Het concert maakt deel uit van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen. Op het programma staan de delen 6 tot en met 10 van de Rozenkranssonates van H. Biber. Organist Albert Clement besluit vandaag (vrijdag) de serie orgelconcerten van het Zeeuws Genootschap in de Middel burgse Oostkerk (20.30 uur). Clement werd dit jaar onderscheiden met de prijs Jong Zeeuws Talent. Hij studeerde orgel, muziekwetenschap en theologie en promoveerde op een proefschrift over J. S. Bach. Op het programma staan werken van onder an deren Clérambault, Lootens, Mozart, Haydn, Bach en Vival di. In het nieuwe jongerencentrum in Kapelle wordt zaterdag het eerste Kelderpopfestival gehouden (14.30 uur). Hoofdact is de Vlissingse popgroep Eye to Eye, onder meer bekend van het The Wall-project. Zij besluit het festival om 18.00 uur. Als eerste treedt Anarchy uit Krabbendijke op, gevolgd door Butcher for president (voormalige A no one) uit Middelburg en Raiserblade Blues band. In het Vlissingse Dijktheater staan zaterdag optredens van twee muziekverenigingen en het Seniorenorkest Zeeland op het programma (13.30 uur). Brassband Pro Rege uit Heerenveen opent het programma, gevolgd door het Seniorenorkest Zeeland (15.00 uur). De Zeeuwse Muziekvereniging Caecillia en de Heerenveense brassband besluiten de dag met een gezamenlijk optreden (16.00 uur). Sladsschouwburg/Concerlzaal Middelburg 11.00-17.00 uur OPEN HUIS l.q.v. de start van het nieuwe theaterseizoen met o,a. een kijkfe achter de schermen, informatiemarkt, het PS Kwartet, theatervideo's, demonstratie theaterorgel Tevens start losse kaartverkoop van alle nog beschikbare Middelburgse evenementen extra voorstellingen van Kabaret Purper enTiarrie Jekkers Arsenaaltheater Vlissingen 20.00 uur EMAKH1SHINI theaterproduktie door leden van de South African Domestic Workers Union 10,00 (passen f 8,00) TDe theaterlijn (01180) 11511: dag en nacht aktuele Informatief Voorverkoop Middelburg a/d kassa van de Stadsschouwburg, en telefonisch via (01180) 11500. Voorverkoop Vlissingen bij de plaatselijke VVV, tel. (01184) 12345^ Vïncert Bijlo, dorpshuis De meiboom Krabbendijke. foto Frans Schellekens Bavo Galema staat vanavond (vrijdag) met zijn program ma De Straat, de straat in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Dit derde programma van Galama is een dwaze parodie op hoe wij proberen te overleven in de jaren negentig. Bavo wandelt een avond lang acterend, typerend en confererend door een straat, creëert er een chaos en slaat gewoon de hoek om de volgende straat in. In Goes wordt zaterdag het jaarlijkse Internationale Mu ziekfestival voor kleine koren en ensembles gehouden (10.30 uur). Het festival vindt plaats in de Grote kerk, het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland en de Zeeuwse Muziekschool in De Villa. Ruim dertig koren en ensembles treden op tijdens het festival. Vanaf 12.30 uur geeft, stadsbeiaardier Sjoerd Tam- minga een concert in de Grote Kerk. Het programma wordt afgesloten met een manifestatie in de Grote kerk waaraan onder anderen wordt meegewerkt door Ensemble Diapente, mandolinevereniging Excelsior en koperensemble Paul van Belzen. Het theaterseizoen in Middelburg begint zaterdag met een open huis in de stadsschouwburg (11.00 uur). Het publiek kan informatie krijgen over de nieuwe voorstel lingen, er zijn mini-acts, theatervideo's en demonstraties op het theaterorgel. In de Concertzaal geeft pinaist Rian de Waal twee korte recitals. De eerste 15 uur) staat in het teken van Listz, en bij de tweede (16.15) speelt De Waal werk van Chopin. In de benedenfoyer van de schouwburg geeft het PS (Pop Strijkers) Kwartet zes voorstellingen. Dit klassiek ge schoolde kwartet, waarvan de leden in rokkostuum spelen, brengt een repertoire van de Beatles tot Abba. De groep No holding back geeft zaterdag het laatste jeugd concert in het kader van Zeeland Cultuurmaand in de Veer- se Grote Kerk te Veere (13.30 uur). No holding back, bestaande uit Willem Heetebrij (gitaar), Marianne Stel (toetsen), Bert Beenen (zang, bas) en Martin Zijlema (drumms, zang), vertelt 'alles' over muziek en speelt vervolgens een variant van rock and roll, rhythm 'n blues, funk en soul in zowel eigen werk als covers. Het Goese poppentheater Sim Bolus brengt zaterdag de première van het stuk De koning is bloot, leve de koning in Ambachtscentrum Goes (14.30 uur). Poppenspeler Hans van der Haar zal in dit nieuwe stuk ook zelf een rol spelen. Het decor blijft dan ook niet beperkt tot de 'kast'. De koning is bloot, leve de koning! is een bewer king van het sprookje De nieuwe kleren van de keizer van Andersen. The Blue Jeans Big Band geeft zaterdag een openluchtcon cert op het Stadhuisplein in Vlissingen (15.00 uur). De Vlissingse barbershopkoren Sea Sound Singers en Coastline Chorus geven zaterdag een concert samen met organist Bram Beekman in de Vlissingse St Jacobskerk (15.30 uur). De Ladies Barbershop Harmony Club Sea Sound Singers en het mannenkoor Coastline Chorus bestaan dit jaar tien jaar. Beide koren treden met succes op in binnen- en buitenland. Op het programma staan onder meer bekende sonmgs als Ain't she sweet. San Francisco Bay Blues, Back in the old routine. Bram Beekman speelt werken van Lefébure-Wely, Boëlmann, Franck en een eigen improvisatie. De cabaretgroep Niet Schieten brengt zaterdag het pro gramma Natongen in de foyer in het Middelburgs Mini- theater (20.30 uur). Het trio, bestaande uit Arend Edel, Maarten Hennis en Erik Jobben, bespreekt de meest uiteenlopende zaken; van do norcodicil tot vooroordelen, van voetbal tot andere rellen en van radio tot heilig kraamwater. Het ensemble Anima Eterna, onder leiding van Jos van Im- merseel, treedt zaterdag op in de rk kerk van Sluis (20.0,0 uur). Het ensemble speelt de Ouverture of symfonie in D opus 18 nr. 3 van J. C. Bach, Pianoconcerto nr 21 in c kv 467 van W/ A. Mozart en Symfonie in D van. L. Cherubini. Cabaretier Vincent Bijlo treedt zaterdag op in De Meiboom in Krabbendijke (20.00 uur). Bijlo brengt zijn nieuwe produktie De Zeespiegel, waarin hij al zingend en pratend een dagje aan het strand beschrijft. Hij neemt zijn publiek mee voor een grote schoonmaak. Want een schoon milieu begint immers bij jezelf. De sixties/surftrash-bands The Apeman en Firebirds tre den zaterdag op in 't Beest in Goes (22.00 uur). Beide bands hebben een voorliefde voor surf(gitaar)muziek, maar in een heel andere stijl dan die van The Beach Boys. Beide bands spelen zowel eigen werk als bekende covers van bij voorbeeld sixties-punk. De Zeeuwse formatie Swindle treedt zaterdag op in het Middelburgse jongerencentrum Midgard (22.00 uur). De band speelt muziek uit de begintijd van de punk met nummers van onder anderen The Clash, The sex pistols, The Ramoncs en U. K. Subs, Harpiste Anita Frenks en mandolinespeelster Lenie Kerk hoven geven zondag een koffieconcert in het Sluisse stad huis (11.00 uur). Anita Frenks is docente harp aan verschillende muziek scholen. Ze geeft regelmatig recitals in binnen- en buiten land. Lenie Kerkhoven is concertmeester en tweede dirigent van het Amsterdams Nanoline Orkest AMTG. Beide dames maken ook deel uit van het Serenade Trio dat zich toelegt op de uitvoering van hedendaagse en 'vergeten' muziek. Op het programma in Sluis staan werken van onder anderen J. Molnar, C. D. Debussy en M. Tournier. De rockband Melting Point treedt zondag op in café Markt in Oostburg (17.00 uur). De band speelt covers uit de jaren zestig, zeventig en tach tig. De groep speelde dit jaar onder meer in het voorpro gramma van Golden Earring in Breskens. Het jongerenkoor van de Lutherse werkgroep voor kerk muziek concerteert zondag in de protestantse kerk in Le- wedorp (15.00 uur). Het programma omvat oude en hedendaagse kerkmuziek. Het concert staat onder leiding van Hans Jansen en Ed Kiej Pianiste Maria Teresa Rodriguez concerteert dinsdag in het kader van het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in de hervormde kerk te Kloosterzande (20.00 uur). De pianiste brengt een programma met composities van Me xicaanse componisten onder» wie H, Hemanda^, B. Galindo, J. P. Moncayo. R. Halffter en C, Chavez. Het Haarlems Toneel speelt dinsdag Het Misverstand van Albert Camus in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). In deze moderne tragedie schetst Camus een troosteloze we reld waarin niets de mens ervan weerhoudt zijn medemens te doden. Hoofdrolspelers zijn Ellen Vogel, Hidde Maas, Freek van Muiswinkel, Marlous Fluitsma en Marianne Vloetgraven. Regie: Joanna Bilska. De Zuidafrikaanse theaterproduktie Imakhishini is zater dag te zien in het Vlissingse Arsenaaltheater Vlissingen (20.00 uur). Zie verhaal elders op deze pagina Pianiste Maria Teresa Rodriguez concerteert woensdag in de hervormde kerk te Kloosterzande (20.00 uur). Zie dinsdag, Kloosterzande Het Litouws Staats Symfonie Orkest concerteert woens dag in de Middelburgse Concertzaal Middelburg (20.00 uür). Op het programma staan werken van Tsjaikovskydelen uit de Notenkraker Suite, Rococo Variaties en Symfonie nr 6 Pathétique. Solist is de cellist Iwan Monighetti, Dirigent: Gintaras Rinkevicius. In Razzmatazz in Oost-Souburg staan zaterdag verschillen de artiesten op het programma van het folkfestival (19.30 Het Goese poppentheater Sim Bolus speelt woensdag de nieuwe voorstelling De koning is bloot, leve de koning! in Ambachtscentrum in Goes (14.30 uur). Hans Teeuwen brengt donderdag zijn eerste soloprogram ma Hard en zielig in 't Beest in Goes. Aansluitend is er een tangoptreden van de Argentijnen Dobal Benitas en Fabio Russo (20.30 uur). Hans Teeuwen maakte deel uit van het cabaretduo Teeu wen Smenk dat in '91 het Cabarettenfestival won met Heist. In zijn eerste solopropgramma speelt Hans Teeuwen piano, zingt, acteert, vertelt en maakt danspasjes. De Argen tijnen brengen een repertoire van traditionele tango's en mi- longas tot moderne composities. VRIJDAG 1 OKTOBER: De Dijk; De Stenge Heinkenszand (20.30 uur). Kwintet Cro Mangnon, 't- Beest Goes (21 uur). Leen de Broekert, clavecimbelconcert; Engelse kerk Mid delburg (20 uur). Vrouwenkoor Ad Libitum, Koorkerk Middelburg (20 uur). Native American Flute-music en indiaanse rituelen; De vier elementen (Breeweg) Middelburg (22.30 uur). Metalweekeind De Piek Vlissingen (22 uur). Prometheus Ensemble; rk kerk Koewacht (20 uur). De Berini's; De Maagd Bergen op Zoom (20.15 uur). The Chinese Golden Dragon Acrobats Magicians, De Maagd Bergen op Zoom. ZATERDAG 2 OKTOBER: Guildhall String Ensemble; Ter- neuzen Grote kerk (20 uur). Waterland Cultuurland; Waterlandkerkje, nh kerk, dorps huis, loods 19 uur). Metalweekeind De Piek Vlissingen (22 uur). Dubbel-popeoncert 't Beest Goes (22 uur). Kindersprookje Pinokkio, Stadsschouwburg Middelburg (15 uur). Solotoneel Charade: Molly - Bloom, Vestzaktheater Vlissin gen (20.30 uur). Dansgroep Krisztina de Chatel, De Maagd Bergen op Zoom (20.15 uur). ZONDAG 3 OKTOBER: Orquestra Sinfonica de Xalapa; Den Dullaert Hulst (20 uur). Eddie Lejeune Trio, Amerikaanse Cajunmuziek, Arsenaal-: theater Vlissingen (16 uur). Pianoconcert Bart van Gort, Huis 's Hertogenbosch Middel burg (16 uur). Moskou Pianotrio; Markiezenhof Bergen op Zoom (12 uur). Litouws Staats Symfonie Orkest, De Maagd Bergen op Zoom (14 uur). MAANDAG 4 OKTOBER: Jaap van Zweden (viool) en Dun can McToer (contrabas). Concertzaal Middelburg (20.15 uur). Zuidafrikaanse musical Sikulu, Stadsschouwburg Middel burg (20 uur). DINSDAG 5 OKTOBER: Zuidafrikaanse musical Sikulu, Stadsschouwburg Middelburg (20 uur). DONDERDAG 7 OKTOBER: Zuidelijk Toneel met Hamlet, Stadsschouwburg Middelburg (19.30 uur). De Frivole Framboos, Concertzaal Zierikzee (20 uur). Cabaretiers Maarten van Roozendaal en Rick Lorenzo Dros, Arsenaaltheater Vlissingen (20.30 uur). Vivaldi: balletavond döor Kon. Ballet van Vlaanderen; op voering van de balletten: Ostacoli op muziek van Anders Eliasszon, Cutting Corners op antieke Griekse muziek, Fire bird geïnspireerd op de Vuurvogel van Strawinsky, Vivaldi geïnspireerd op de Vier Jaargetijden van Vivaldi; zaterdag en donderdag 20 uur, zondag 15 uur in Kon. Vlaamse Opera (Frankrijklei 3). Medea: uitvoering door Danstheater Omada Edafous; mu ziek Yiorgos Koumentakis; dinsdag en woensdag 20.30 in Stadsschouwburg (Theaterplein 1 Fo(ujr Voices: concert met Rachel Fabry (sopraan), Rita De Plancke (alt), Catherine MertenS (piano); vandaag (vrijdag) 12.40 uur in Kolveniershof (Kolveniersstraat 20). Filharmonisch Orkest van Vlaanderen: leiding George Benjamin; solisten Yvonne Loriod Bob van Sice, Jeffrey Po wers en James Wood; programma: Des Canyons aux Etoiles (Messiaen); vandaag (vrijdag) 20 uur in deSingel (Desguinlei 25). Chapelle Royale en Musique Oblique: leiding Philippe Her- reweghe; progr.: Mis in e (Bruckner), Mis (Strawinsky); dins dag 20 uur in St-Augustinuskerk (Kammenstraat). De Spaanse hoer: theater van Hugo Claus naar La Celestina van Fernando de Rojas, door Ensemble KNS-RaainTeater; vandaag (vrijdag), zaterdag, woensdag en donderdag 20 uur, zondag 15 uur in Raamteater op 't Zuid (De Vrièrestraat 36). Koning Lear: theater van William Shakespeare door KNS- RaamTeater; vandaag (vrijdag), zaterdag, woensdag eii donderdag 20 uur, zondag 15 uur in de Bourla Schouwburg (Komedieplaats). Wij blijven 'meisjes'. Wij geven onze trots en eigemvaar- de op, zodat onze kinderen iets te eten hebben. Wij houdëfi andermans familie bij een, tenvijl die van ons geïsoleerd blijft Enkele regels van een lied uit de Afrikaans theaterproduk tie Imakhishini (in de keuken) die de eexrzaamheid en de vernederin gen van het leven van dienstbo den in Zuid-Afrika kenmerkt. De voorstelling wordt gespeeld door vijf dienstboden, allen lid van de South African Domestic Workers Union en is woensdag te zien in het Vlissingse Arsenaaltheater. In de vele 'back yards' van Zuid- Afrika wonen en werken een kleine miljoen dienstboden. Geïsoleerd van familie en vrienden brengen zij het grootste deel van hun leven door in een kleine kamer in de ach tertuin van hun werkgevers. De werktijden zijn lang en de arbeids voorwaarden zijn afhankelijk van de goede wil van 'Madam' en 'Mas ter'. Er is weinig werkgelegenheid voor zwarte vrouwen in Zuid-Afri- ka en er is maar één beroep waarin zij een kans op een baan hebben: dienstbode. De dienstboden vor men de grootste vrouwelijke be roepsgroep in het land, maar ook de beroepsgroep met de zwakste arbeidsrechten en de laagste graad van organisatie. „Ik haat schreeuwen Julia. Zolang jij je werk goed doet zul je mijn stem niet horen. Ik wil altijd een schoon huis, geen politiek in het huis en geen mannen. Ik wil goed gestreken overhemden voor de baas, verzorging voor het zoontje, de twee honden en de kat." Dat is het sollicitatiegesprek van Julia. Zij zegt overal ja op en wordt aan genomen. Julia is de centrale fi guur in de Afrikaanse theaterpro duktie Imakhishini (in de keuken), waarin de belabberde werk- en leefomstandigheden van dienstbo den in Zuid-Afrika aan de orde worden gesteld. Helemaal alleen staan die vrou wen er niet meer voor. Sinds '86 is de South African Domestic Wor kers Union (SADWU) actief. Deze vakbond maakt zich sterk voor de rechtspositie van de dienstboden en wordt gerund door vrouwen die als dienstboden werken of gewerkt hebben. Het meeste werk van de Sadwu zit in de individuele belan genbehartiging. Omdat de rechts positie Van dienstboden zo slecht is geregeld, regent het klachten over (seksueel) misbruik, geweld, willekeur en ontslagen. De rechts zaken die hieruit voortvloeien dra gen bij tot de opbouw aan jurispru- dentie, maar de beste investering- in de toekomst is een goede ar beidswetgeving. De Sadwu vecht voor eisen als minimumloon, pen sioenopbouw, ontslagbescher ming, uitkering bij ongevallen en bescherming tegen geweld. Dan moeten gevallen als van Angel Si- busiso, die in mei van dit jaar door haar werkgever werd doodgescho ten omdat ze een ANC/Sadwu T- shirt droeg, tot het verleden beho ren. Vanaf deze week tot en met 21 ok tober zijn vijf dienstboden, allen lid van de Sadwu, in Nederland met de zelfgemaakte theaterpro duktie Imakhishini. Regisseur Ta- Ie Motsepe van het progressieve Market Theatre in Johannesburg begeleidt deze groep. De toneel- produktie is gebaseerd op per soonlijke ervaringen en legt de ver houdingen bloot tussen dienstbo den en hun werkgevers. Voor dit stuk zijn geen beroepsacteurs uit genodigd omdat, zoals de voorzit ster van de Sadwu Violet Mothla- desi verwoordt, „de enigen die echt weten wat het is dienstbode te zijn, dat zijn we zelf." De voorstelling bestaat uit scènes, waarin het solli- citatiegesprek tusen dienstbode en Madam aan de orde komt, of een scène waarin een moeder ver geefs haar kind tracht uit te leggen waarom zij maar eens per maand naar huis kan. De gesproken tek sten worden afgewisseld met lied jes. Madam en Master, waar is jullie ziel. Een zin die iedere keer in,het stuk terugkomt en een aanklacht is tegen het onrecht dat de dienst boden wordt aangedaan. Iedere keer klaagt een dienstbode haar werkgever aan. Niet weten zoat er gebeurt met je kinderen in een door geioeld geteisterd township tenvijl jezelf opgesloten zit in een backyard. Het uit wandelen nemen van de honden, tenvijl je dat met je eigen kinderen niet kan. Het verbod om naar de begrafem van je tante te gaan omdat 'je die er toch niet mee terug krijgt'. De lage lonen, geen vrije dagen, het geschreeuw van de werkgever en het onbegrip voor het belang van een eigen leven. Imakhishini gaat zaterdag in pre mière in Amsterdam. De voorstel ling is vervolgens in negentien plaatsen in ons land. Daarna gaat het gezelschap naar Johannes burg, waar ook enkele voorstellin gen op het programma staan. Annemarie Zevenbergen Imakhishini is woensdag 29 september te zien in het Vlissingse Arsenaaltim ter 120.00 uur), dinsdag 5 oktober inn burg {Studiozaal, 20 uur); dinsdag 1 en woensdag 13 oktober Eindhoven (Plazc Futura, 20,30 uur). Scene uit Imakhishini. Van dirigent Georg Solti is de uitspraak, dat je de symfo nieën van Beethoven eigenlijk driemaal zou moeten kunnen op nemen: aan het begin en in het - midden van je loopbaan en als je gerijpt bént. Alfred Brendel, in middels gerijpt pianist, is bezig die visie in praktijk te brengen bij een ander deel van Beethovens oeuvre, de 32 pianosonates. In de eerste helft van de jaren zes tig nam het aanstormende talent Brendel de complete reeks piano- werken op voor Vox, tien tot twaalf jaar later deed hij het, gerenom meerd vertolker inmiddels, bij Phi lips en voor datzelfde label is Bren del, weer tien jaar ouder en wijzer in de omgang met de componist, aan een derde complete cyclus be gonnen. De eerste vrucht daarvan bestaat uit een cd, waarop de drie sonates opus 31 (in G, d-klein De storm en in Es) worden gespeeld. Dat is, als begin van de cyclus, een interessante keuze: de sonates opus 31 dateren uit 1802, het jaar van Beethovens compositorische 'waterscheiding'. Je kunt in werk uit die tijd de aanzetten vinden voor wat later als Beethovens 'middelste periode' zal worden aangeduid, met als hoogtepunten de Eroica, de sonates opus 53 en 57, de middelste-strijkkwartetten ook. Evident in Brendels benade ring is, dat hij de drie sonates opus 31 meer dan in het verleden de nieuwe weg accentueert, die Beet hoven is opgegaan. Hij gunt zichzelf - en Beethoven- meer vrijheid, een sterkere accen tuering van de vrolijke kanten in die muziek (in het eerste deel van de eerste sonate klinkt alles prach tig ongelijk) en laat de onrustige kanten van de d-klein sonate ook duisterder, onheilspellender uit komen dan voorheen. Een intrige rend begin van de nieuwe reeks, ook door de rijk klinkende opname (Philips 438 134-2, 72 minuten). Variaties Op nog een andere manier speelt Philips zijn beroemdste huispia nist in de kijker. Vanaf dit-voorjaar al is er in de middenprijsklasse- label Insigina - van Brendel een cd voorhanden met als thema 'varia ties'. Ze bevat van Mozart en Beet hoven elk twee werken, waarin het - grotendeels - om de kunst van de variatie gaat. Bij Mozart gaat het om de sonate in A kv 331 (die met de variatiesin het eerste deel en het Alia Turca als uitsmijter) en de negen late va riaties op een menuet van Duport kv 573. Van Beethoven klinkende zes variaties opus 34 en de sonate in As opus 26 met opnieuw een va- riatiedeel om te beginnen en met de Marcia funébre als derde deel. Gewetensvolle, zorgvuldig opge bouwde uitvoeringen zijn het, die weliswaar minder spontaan lijken te gaan dan opus 31, maar even goed zeer het beluisteren waard zijn (Insignia 438 306-2, 68 minu ten). Kees CijsouW Zaterdag 25 september vanaf 15.00 uur: Gratis pianorecital door RIAN DE WAAL met werken van Liszt en Chopin tijdens Open Huis in de Concertzaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 22