verwinning van sport op politiek S Vraagtekens rond vervolg schaaktweekamp Arnemuiden neemt doortastende maatregelen tegen raddraaiers De slapstick van een amateurfilmer Peking verstomt na vreugde Andretti verdringt Luyendijk g hort - Kasparov remise sport jclney verslaat Peking na nek-aan-nek-race, Berlijn gaat af Barcelona stelt een ledenstop in Deelname Olympique aan Super Cup in het geding /f ^Slockholm/1912.y Amsterdam .1928 lx g 2 Londen 1908/^8^ Antwerpen 1920-^ Parijs 1900/1924' -.' Barcelona J 992 Rome, I960.. 5Berlijn'1936 >Münclien>1972. 1932/1984 •ATLANTA 1996 IlHlC01968 IMEY 2000 mnera nuitdi jradat iteM ;rijdir,: Hi leScte t5| Op» ig_ V'\ H unman en Karpov naar een vlugge remise "STERDAM (GPD) - Er is ook 1 ileren het nodige te doen ge- W *st over de FIDE-match om wereldtitel schaken tussen Timman en Anatoli Kar- i.Maar de opwinding speel- "1 zich deze keer af achter de van de twee grootmeesters kwestie, die een 'baaidag' iulkea j(ien opgenomen en het in de lork® [jp partij na elf zetjes en 37 inuten tot verbijstering van "■j "publiek voor gezien hielden 3ebe$! >niise.). ere® (je wandelgangen van de "M. Ti) Dpera gonsde het van de ge it niet t(iten met betrekking tot het is van rvolg van de tweekamp in het sseJanaat Oman. Daar zou iets i zi® kpluis mee zijn. En omdat de iewijden de kaken stijf op el- arhielden, nam de geruchten- ns^' »om alleen maai- toe. Oman bedacht hebben en af- ii van de organisatie van het sede deel van de match. Om- izou bij nader inzien niet be- uurin id zijn op te draaien voor het ijzenfonds van twee miljoen ilgenik terse franken. ,s '58S tean zelf, opvallend goed ge- 1 Ki °1('1 v°lstond met de opmer- 1ng'niet in de positie te zijn na- irsenschudding in Moorsel na otsing met auto GHEL (ANP) - Leontien van lorsel is donderdag tijdens de Mining licht gewond geraakt lat ze in botsing was geko- met een auto. De wereld- 'al-EB3F1Pioene werd geschept door 'voertuig toen ze op de weg :sentó nVeghel naar Erp plotseling tiHMS - - HMS 23-jarige Brabantse liep een 5 'te hersenschudding en laafwonden op. Ze is naar het kenhuis van Veghel vervoerd, woordvoerder van de ge- Sntepolitie wist donderdag- ®d niet of ze donderdag- !kt ter observatie in het zie- abuis moet blijven. dere mededelingen te doen' en Karpov liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. De organi satoren hielden zich al evenzeer op de vlakte. Dat gold ook voor FIDE-president Florencio Cam- pomanes, die in het Amsterdam se stadhuis de tijd doodde met het spelen van vluggertjes met Karpovs Amerikaanse secon- - dant Ron Henley en aan die be zigheid aanzienlijk meer belang hechtte. „We zijn met Oman in gesprek," meldde de Filippijn slechts. „Zaterdag komen we met een persbericht naai' bui ten." PHOENIX (ANP) - Arie Luyen dijk moet op zoek naar een nieuwe renstal. Van teambaas Chip Ganassi heeft hij te horen gekregen dat het contract niet verlengd wordt. Nederlands enige autocoureur in de Ameri kaanse Indycar-competitie moet wijken voor Michael An dretti, die na een mislukt avon tuur in de formule 1 terugkeert bij de oval-racers. Hoewel Luyendijk dit seizoen, behalve de tweede plaats tijdens de 500 mijlsrace van Indianapo lis, matig presteerde, kwam het bericht toch enigszins onver wacht. De winnaar van de Indy 500 van 1990 boekte de afgelo pen weken weer enkele redelijke resultaten. Hij had gehoopt dat Ganassi daar gevoelig voor zijn. De afgelopen dinsdag veertig jaar geworden autocoureur is op dit moment in onderhandeling met meerdere teams. Hoewel de spoeling dun is - tal van werkloze formule 1-rijders lonken naar de Indycar-racing - verwacht Luyendijk dat hij voor volgend seizoen een nieuwe werkgever vindt. De enige die bereid was een tipje van de sluier op te lichten, was drs. Hendrik van Buren, de voor zitter van de Stichting Organi satie Wereldkampioenschap Schaken 1993. „De waarheid is," meldde Van Buren vanuit zijn Haagse kantoor, „dat het wel erg lang duurt voor Oman zijn ver plichtingen nakomt. Zo zijn de vliegtickets en andere paperas sen nog altijd niet binnen, hoe wel de planning is dat het gezel schap komende dinsdag naar Oman vliegt. Of er wat aan de hand is weet ik niet." De twee grootmeesters zelf na men donderdag na tien volko men onbelangrijke zetten ge noegen met remise. Zij hadden kennelijk iets belangrijkers te doen. De stand is nu 6 1/2-4 1/2 in het voordeel van Karpov. Za terdag volgt in Amsterdam de twaalfde partij. Daarmee wordt het Nederlandse deel van de tweekamp afgesloten. Zettenverloop. wit: Jan Timman (Ned) zwart: Anatoli Karpov (Rus) 1. c2-c4, Pg8-f6, 2. Pgl-f3, e7-e6, 3. d2- d4, b7-b6. 4 g2-g3, Lc8-a6, 5. b2-b3, Lf8-b4 t-, 6. Lcl-d2, Lb4-e7, 7. Lf.l- g2, c7-c6, 8. Ld2-c3. 0-0. 9. Pbl-d2. d7- d5, 10. Pf3-e5, La6-b7. 11. 0-0.re- Jan Timman. S( '"OEN (Rtr) - De achtste par- wn de PCA-wereldtitel tus- Nigel Short en Gari kaspa- larcoit t eindigde donderdag op de 'fzet in remise. Short speel- wit. De stand in de twee- top over 24 partijen is nu 6-2 'etVoordeel van Kasparov. V Overloop: Kasparov - Short. Short (GBn "'hKasparov (Rus) Hc7-c5, 2. Pgl-f3, d7-d6, 3. d2- t«d4,4 Pf3xd4, Pg8-f6, 5 Pbl-c3, 6. Lfl-c4, e7-e6, 7. Lc4-b3, Pb8- lljjg mi-c», e(-eo, i. t-uo- 8.1244, Pd7-c5, 9, e4-e5, d6xe5,10 «hlwlö, PIB-d7, 11. Lel-f4, b7-b5, 12. A h7-h5, 13. Dg4-g3, h5-h4, 14. Dg3-g4, g7-g5, 15 0-0-0, Dd8-e7, 16. Pd4-c6, Pc5xb3+, 17. a2xb3, De7- c5.18. Pc3-e4, Dc5xc6,19.Lf4xg5.Lc8- b7, 20. Tdl-d6, Lf8xd6, 21 Pe4xd6+, Ke8-f8, 22. Thl-fl, Pd7xe5. 23. Dg4xe6, Dc6-d5, 24. Tflxl7+, Pe5xf7, 25. Lg5-e7 Kf8-g7, 26. De6-f6 Kg7-h7, 27 Pd6xF7, Dd5-h5, 28. P17-g5+, K17- g8, 29. Df6-e6+, Kg8-g7, 30. De6- f6Kg7-g8, 31. Df6-e6-r, Kg8-g7, 32. Le7-f6+, Kg7-h6, 33. Pg5-r7 Kh6-h7, 34. Pf7-g5 Kh7-h6, 35. Lf6xh8+, Dh5-g6, 36. Pg5-f7 Kh6-h7, 37. De6-e7, Dg6xg2, 38. Lh8- e5, Dg2-fl 39. Kcl-d2, Dfl-(2-f, 40. Kd2-d3, DI2-f3 41. Kd3-d2, Df3-f2+, remise. van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Het bestuur en de leden van voetbalver eniging Arnemuiden hebben gisteravond in een buitenge wone ledenvergadering maatregelen genomen om misstanden zoals die zich af gelopen zaterdag in de thuis wedstrijd tegen BLC voorde den te voorkomen. Aan de vergadering namen 120 van de 190 opgeroepen leden deel. „Zo veel zijn er in de historie van de club nog nooit geko men voor een vergadering", zei voorzitter Piet Moerland. Hij benadrukte dat de leden unaniem voor de voorstellen van het bestuur hebben ge stemd. Het bestuur heeft in de loop van de week tien namen van supporters die bij de rellen be trokken waren achterhaald. „Dat waren ze natuurlijk niet allemaal, maar we konden niet anders", aldus Moerland. De vergadering besloot tot het nemen van de volgende maat regelen: tot op het moment dat de daders niet bekend zijn zullen de tien personen de toe gang tot het veld ontzegd wor den. De daders kunnen zich schriftelijk of mondeling aan melden of door één van de tien medestanders worden aange geven bij het bestuur. Als de daders bekend zijn, wordt hen de toegang tot de velden van Arnemuiden voor drie jaar ontzegd. De overige personen wordt de toegang tot de eerste thuis wedstrijd van het eerste team van Arnemuiden ontzegd. Als zij zich aan nieuw baldadig ge drag bezondigen, worden ze opnieuw voor drie thuiswed strijden van het veld geweerd. Deze regel geldt voor een pe riode van driejaar. Bovenstaande maatregel geldt voor de hele groep. Als één van hen weer over de schreef gaat, treft de straf de hele groep. Dit om er voor te zorgen dat de leden van de groep elkaar corrigeren. Het bestuur van Arnemuiden zal de groep uitnodigen voor een gesprek met als doel om pro blemen in de toekomst te voorkomen. Staken De vergadering heeft ook een oplossing gezocht voor de mo gelijkheid dat de relschoppers zich toch op het veld wagen. „In dat geval zullen we in over leg met de scheidsrechter er proberen voor te zorgen dat de wedstrijd niet begint, of als hij al begonnen is, te staken. Dit omdat we de veiligheid van de tegenstanders en de scheids rechter dan niet kunnen ga randeren", aldus voorzitter Moerland. Er is verder afgesproken dat er voorlopig geen flesjes bier meer zullen worden verkocht in de kantine van de voetbal vereniging, De leden van Arnemuiden zul len er gezamenlijk op toezien dat de maatregelen worden uitgevoerd. Het bestuur van de club zal de genomen maat regelen ook doorgeven aan de KNVB. Voorzitter Moerland heeft goede hoop dat de namen van degenen die met flesjes heb ben gegooid binnen korte tijd bekend zullen worden. „Mis schien lukt het vandaag nog wel", aldus voorzitter Moer land gisteravond. Bevelanders Intussen heeft het bestuur van voetbalvereniging de Beve- landes maatregelen genomen om voor eenrdelijk verloop van de thuiswedstrijd van de club tegen Arnemuiden te zor gen. Op het veld in Kamper land zullen zaterdag tijdens de wedstrijd Bevelanders - Arne muiden twee politieagenten surveilleren. „Aan de ene kant kun je zeg gen dat je zoiets niet moet. doen, maar aan de andere kant is voorkomen beter dan blussen", aldus Johan Kou- wer, de voorzitter van Beve landers. slag IS JUTE CARLO (GPD/ANP) - 8,11 nadelen van Sydney - ver 1 Lin g groot tijdsverschil met Eu- m"te' kleine binnenlandse Itld in Australië (17 miljoen toners totaal) - wogen gsiter- did niet zwaar genoeg voor leden van het Olympisch co le. Om tien voor half vijf in 0chtend sprak IOC's voorzit- Juan Antonio Samaranch verlossende woord en kon [feest losbarsten. ritsen *1 Australië bleef de gehele ag is dit op om de uitslag af te '6,0, ij jchten. Overal in de stad ston- ,k"1" feesttenten, alle café's ble- open, bijna iedereen nam i vrije dag. jlney, na Brisbane en Mel- nn nme de derde Australische UI mdldaat, had vele zaakjes <d voor elkaar. De stad met drie en een half miljoen in- mers en 140 ethnische groepe- ëonin P heeft een sportgekke be strijd i Pg', een biJna perfect kli- egms at, uitstekende faciliteiten en tv- jke politieke steun. De onder la jitscommissie van het IOC 1 s ook lyrisch in het rapport. v j, idembenemend", werd letter- ke'vai i&esteld- «federale regering in Australië de kandidatuur van Syd- S** 400 miljoen gulden ge- iund. De kosten van de nomi- ilt 1 ille' een slordiê'e veertig mil- werden gedragen door New nth Wales. (overgrote deel van de Olym- sche accommodaties is al klaar of in aanbouw. Veertien sporten worden op loopafstand van het Olympisch dorp gehou den, de rest op maximaal dertig minuten reistijd. Sydney heeft niet nagelaten wetenschappers in de arm te nemen om bijvoor beeld een hi-tech zwembad te bouwen, dat garant staat voor een reeks wereldrecords. Een ander belangrijk aspect voor Sydney was de goedkeu ring van Greenpeace. De milieu organisatie hielp het Olympisch dorp ontwikkelen met gebruik van zonne-energie en recycled water. De stad heeft ook milieu problemen met een dunne ozon laag en lood- en fosforlozingen. Als vanzelfsprekend stelde Syd ney zich garant voor de reis- en verblijfskosten van de 15.000 deelnemers. De totale kosten worden geraamd op zeven mil jard gulden, de helft daarvan moet door particuliere initiatie ven gedekt worden. Verrassing De uitslag kwam als een grote verrassing omdat Peking de af gelopen dagen tot de huizen hoge favoriet leek te zijn uitge groeid. De Chinese hoofdstad wist de Australische concurrent in de eerste drie stemrondes ook voor te blijven, maar tijdens de vierde, beslissende ronde, kreeg Sydney acht van de elf stemmen die in de derde ronde nog naar Manchester waren gegaan. Pe king oogstte slechts drie stem men van de laatste Europese stad die nog in de race was. i Zo groot als de vreugde was in het kamp van Sydney, zo groot was de verslagenheid dan ook in het Chinese kamp. De regering- van de Volksrepubliek China heeft de afgelopen twee jaar een ongekend diplomatiek offensief gevoerd om de eerste Olympi sche Spelen van het derde mille- nium naar Peking te halen. Het heeft niet mogen baten. Peking kreeg een groot deel van de stemmen uit derde wereldlan den achter zich. maar haalde het desondanks net niet. De voort durende kritische vragen over de mensenrechtensituatie in China zijn Peking waarschijnlijk opgebroken. Premier Paul Keating van Au stralië benadrukte eerder voor de negentig leden van het Inter nationaal Olympisch Comité het sportieve aspect van Syd ney's kandidatuur. „Sydney is de keuze voor de sport", zei hij. Indien de Spelen naar China wa ren gegaan, zou dat een politieke keuze zijn. Ook in het Berlijnse kamp was de stemming zeer bedrukt. De Duitse metropool, die volgens insiders ruim zestig miljoen mark in haar promotiecampag ne heeft gestopt, kreeg slechts negen stemmen. Een regelrech te blamage, in de eerste ronde al afgevallen, bleef Berlijn echter bespaard. De Duitse stad wist Istanbul nog net voor te blijven. PEKING (Rtr/DPA) - Even laaide in Peking- de feest vreugde hoog op. Uit het feit dat IOC-voorziter Sama ranch bij zijn bedankje aan de kandidaatsteden het eerst de Chinese hoofdstad noem de, maakte de miljoenen, die nog niet naar bed waren ge gaan - het was 2.27 uur plaat selijke tijd - op dat de race was gewonnen. Een ver schrikkelijk misverstand. Terwijl de artiesten, die het gala-diner voor de Chinese elite opluisterden, alvast aan de traditionele leeuwendans begonen, riep de IOC-voorzit- ter na gespeelde aarzeling Sydney tot organisator van de zomerspelen 2000 uit. De ontnuchtering was groot. Temeer daar elders in de stad alvast vuurwerk werd afge stoken om de veronderstelde overwinning te vieren. Nergens werd op de nederlaag- zo bitter gereageerd. Door de communistische machtheb bers, die hun volle gewicht achter de Olympische kandi datuur hadden gezet en nu groot gezichtsverlies leden. Maar ook door het Chinese volk, dat door een enorme propaganda-campagne in de waan was gebracht, dat niets de plannen van Peking zou kunnen tegenhouden. De plannenmakers hadden in sa menhang met de Olympische plannen een besteding van niet minder dan 7,5 miljard dollar (ruim 14 miljard gul den) aan infra-structurele werken in het vooruitzicht ge steld. De vraag is of de Chi nese hoofdstad het nu zal moeten doen zonder de hoog nodige nieuwe wegen, brug gen en waterzuiveringsinstal laties. Het neerhalen van de krottenwijken, die plaats zou den moeten maken voor het Olympisch dorp, was al be gonnen. Uiteraard werden in de eerste commentaren de Verenigde Staten voor de nederlaag ver antwoordelijk gesteld. Daar immers sprak het congres een veto uit wegens schending- van de mensenrechten. De hele dag vooraf gaande aan de stemming- in Monte Carlo had in Peking een ze nuwachtige stemming ge heerst, alsof het lot van de na tie op het spel stond. Er was veel politie op de been. Tegen de avond grendelden veilig heidstroepen in uniform en burgerkledij het plein van de Hemelse Vrede af, dat toneel van de studenten-opstand van vier jaar geleden was. Ook de politie-bewaking van de buitenlandse ambassades en gezantschappen was ver sterkt. Volgens het dagblad Beijing Ribao zou 98,7 pro cent van de bevolking achter de Chinese Olympische plan nen hebben gestaan. Dat het in elk geval geen honderd pro cent was konden buitenland se correspondenten opmaken uit een brief van een tot dus verre onbekende democrati sche partij, waarin de voorzit ter van het bied-comité, de plaatselijke partij-chef Chen Xitong als „massa-moorde naar" werd betiteld. Hij geldt als één van de hoofdverant woordelijken voor het neers laan van de democratische beweging van 1989. „De ge schiedenis zal de moorde naars niet vergeven", heette het. Dolle vreugde in Monte Carlo bij de afvaardiging van Sydney. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 1 5 Ackerman maakt zichzelf belachelijk ALKMAAR (GPD) - Zijn rech tervoet, die in een ontspannen pose op het linkerbeen is ge legd, trilt aan één stuk door. Zweet stroomt uit alle poriën. Herman Ackermann wordt geïnterviewd door een televisie ploeg. Met zijn 'zaakwaarne mer' en zijn advocaat heeft hij de pers uitgenodigd „om volle dige openheid van zaken te ge ven." Maar het zoveelste hoofd stuk in de 'Helderse affaire' wordt niets anders dan een slapstick van een amateurfil mer. Gistermiddag, een restaurant in Alkmaar. Dit is een heuse pers conferentie van Herman Acker mann, de man die 29 juli de wed strijd tussen een Helderse voet balselectie en Feyenoord op film heeft vastgelegd. Een Rotter damse speler sloeg de Helderse aanvoerder Ronald Schouten een gebroken kaak en de zaak sloeg op hol. Alles draaide om de videoband, die maar niet werd getoond. Feyenoord had Acker mann omgekocht, wist iedereen. Maar onlangs kwam de club in haar eigen Feyenoord-krant met eën ander verhaal. En daarom neemt de Alkmaarse postbode Ackermann, geflan keerd door twee raadgevers, de ze middag plaats achter de mi crofoons. Zijn naam moet gezui verd worden, zegt zijn zaakwaar nemer, tevens neef W. ('De rest mag u zelf raden') Ackermann. In de Feyenoord-krant beweert voorzitter Jorien van den Herik dat Ackermann zich met de band heeft gemeld tijdens de open dag van de landskam pioen, een week na het duel van 29 juli. „En wat bied je ervoor?", zou hij manager Fred Blanke- meijer en technisch directeur Wim Jansen hebben gevraagd. „Wegwezen jij, en gauw", zou Blankemeijer hebben gezegd. Een mes in de rug, vindt neef Ac kermann, voor iemand "die het goed met Feyenoord voorhad'. Duizend pietermannen Zaakwaarnemer Ackermann: „Na de wedstrijd heeft Blanke meijer Herman benaderd. Hij heeft hem duizend pieterman nen geboden om alles buiten de publiciteit.te houden." Herman slaat het aanbod af. hij heeft lie ver dertig kaartjes ("voor colle ga's") voor Nederland-Enge- land, in oktober in De Kuip. Sail lant detail: dat is méér dan dui zend gulden. Blankemeijer en Jansen gaan akkoord, volgens het Ackermann-kamp. Toch laat Herman Ackermann de band een dag later afdraaien in een radio-uitzending. Dat is een 'ondoordacht moment' ge weest, zegt de neef nu. De filmer gaf ook commentaar en bestem pelde Ulrich van Gobbel als de dader van de kaakslag. Herman Ackermann schrikt, als hij er tij dens zijn persconferentie aan wordt herinnerd. „Dat moet je maar kunnen constateren", is zijn warrige tekst. Was Van Gob bel het nu wel of niet? „Ik denk niet dat hij erbij blijft", ant woordt de neef voor Herman. Of de band nog bestaat, wil het trio ook na lang aandringen niet zeggen. Wel dat Blankemeijer en Jansen de filmer tijdens de open dag zouden hebben geadviseerd de tape in de vuilnisbak te,gooi en. En dat de filmer zijn kaartjes nog niet heeft gehad. Maar wie de band heeft? „Geen commentaar", zegt advocaat Rood. Eén ding is wel duidelijk: de band is inderdaad nooit in het bezit van Feyenoord geweest. „Wij hebben de band nooit ge had en nooit gezien. Punt uit", kan Blankemeijer verkondigen. Er wordt in Alkmaar wel iets an ders duidelijk. Herman Acker mann heeft de rechercheurs die hem namens officier van justitie Josephus Jitta hoorden, onjuist voorgelicht. Hij heeft een ondui delijke verklaring afgelegd over de band die niet meer zou be staan of die hij in elk geval niet meer zou hebben. Volgens Rood en zaakwaarne mer Ackermann kunnen justitie en de tuchtcommissie, die ook vergeefs naar de band heeft ge speurd. binnenkort de 'waar heid' horen of zien. Maar voor Rood heeft overleg met jListitie nu de hoogste prioriteit. „Hij moet", zegt de advocaat over zijn cliënt, „eerst een andere ver klaring tegenover justitie afleg gen." BARCELONA (GPD) - De popu lairste voetbalclub van Spanje, FC Barcelona, moet een leden stop instellen. Dat deelde de voorzitter van de Catalaanse club, Josep Lluis Nunez, mee. Barcelona telt op dit moment 105.000 betalende leden, maar dat kunnen er over twee jaar nog maar 95.000 zijn. Dit heeft te maken met de nieuwe voor schriften van de UEFA die met ingang van het seizoen 1995- 1996 eist dat stadions waarin Europacup-voetbal wordt ge speeld alleen nog maar zitplaat sen bevatten. Het lidmaatschap van Barce lona -en veel andere Spaanse clubs- geeft automatisch recht op een toegangskaart bij een competitie- of Europacup-wed strijd. Om die reden moet Barce lona binnen twee jaar zijn leden aantal met 10.000 terugbrengen, omdat het Camp Nou-stadion slechts 95.000 zitplaatsen telt. Nunez denkt dat te kunnen be reiken door natuurlijk verloop en het instellen van een leden stop. In plaats daarvan komt een voorlopig lidmaatschap, dat recht geeft op een volledig lid maatschap, zodra er weer nieuwe plaatsen beschikbaar zijn. Barcelona is samen met Real Madrid verreweg de populairste voetbalclub van Spanje. Ook 'de Koninklijke' heeft soortgelijke leden- problemen, maar de Ma- drileense club heeft de oplossing gezocht in een uitbreiding van het aantal zitplaatsen in het ei gen Bernabeu-stadion. Barce lona overweegt dat ook te doen. maar de plannen voor een uit breiding van het Camp Nou-sta- dion bevinden zich pas in een eerste stadium. Nunez schrijft de populariteit van Barcelona vooral toe aan de successen van de laatste vijf sei zoenen onder leiding van Johan Cruijff. Alleen dit seizoen al meldden zich 500 nieuwe leden aan na het behalen van het der de landskampioenschap in suc cessie. ARIJS (AFP) - Het is de vraag of Olympique Marseille nog steeds in aanmerking komt voor de wedstrijden om de Super Cup tegen Par ma en om de Intercontinentale beker tegen Sao Paulo. De wereldvoetbalbond FIFA heeft bekend gemaakt, dat daar maan dag in Zürich een beslissing over wordt genomen. De wegens omko ping in opspraak geraakte club is reeds de Franse titel ontnomen en niet toegelaten tot de Europese bekercompetitie. Eveneens op maandag komen in Zürich de voorzitters en de secreta rissen-generaal van de Europese Voetbalunie (UEFA) en de wereld- voetbalfederatie (FIFA) bijeen om te beraadslagen over de maatre gelen, die de Franse voetbalbond (FFF) heeft genomen naar aanlei ding van de affaire Valenciennes - Olympique Marseille. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking donderdag 23 september: 47 - 49 - 57 - 60 - 64 67 - 72 - 73 - 76 - 78 (onder voorbehoud) Lotto 37 A. Eerste prijs, geen win naar, tweede prijs. 1 winnaar f 64.249,50, tweede prijs 72 winnaars, f 1338,50, vierde prijs 3383 winnaars, f 28,40, vijfde prijs 59 055 winnaars, f 5,- Cijferspc! 37 A. Zes cijfers, geen win naar, vijf cyfers. 2 winnaars, vier cij fers 20 winnaars, drie cijfers, 240 win naars, twee cijfers, 2060 winnaars. Tennis Davis Cup: Beslissingswedstrijd om één plaats in wereldgroep: Tel Aviv: Israel - Zwitserland 1-2, Mansdorfr Bloom - Rosset/Hlasek 2-6 2-6 2-6. Tokyo. Vrouwen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Monami Bel- Jaggard- Lai (Aus) 7-6 2-6 6-4, Werdel (VSt) - Kijimuta (Jap) 3-6 6-2 6-2, Graham (VSt) - Kuhlman (VSt) 7-5 6-3. Twee de ronde: Date (Jap/3) - Wang (Tai) 6- 4 6-2. Werdel (VSt) - Sabatini Arg/2) 6- 3 3-6 7-5, Davenport (VSÜ6) - Su- giyama (Jap) 2-6 6-1 6-2. Voetbal Frankrijk: Paris SG - Auxerre 4-0. België, negende speeldag: FC Ant werp - RWDM 1-0. Badminton Kristiansand, Europa Cup lands kampioenen, mannen, eerste wed strijd: BC Nuenen - Ceba Straats burg 7-0. Biljarten Veghel. Masters driebanden, eerste ronde, groep A: Jaspers - Nieuwen- burg 3-0 (15-3 15-12 15-7/1,667- 0,846), Arnouts - Gieskens 3-0 (15-10 15-6 15- 8/1,022-0,571) Groep B: Tijssens - Van der Smissen 2-1 (3-15 15-8 15-9/1,222- 1,185), Van Bracht - Van de Looy 2-1 15-14 9-1515- 9/1,181- 1,151). Groep C: Valentijn - Habraken 2-1 15- 10 4-15 15-6/1,619- 1,476), Van Kuijk - Van Uum 3-0 (15-7 15-4 15-11/1,607- 0,846). Groep D: Burgman - Van de Ven 2-1 (15-12 15-5 11-15/1,518- 1,185), Broe ders - Weijenburg2-1 11-15 15-8 15-1/ 1.138- 0,685). Paardesport Lanaken. CSIO, tabel A tegen de tijd: 1. Corten (Bel) Omnistor Royal Moon 0-57,81. 2. Navet (Fra) Roiser HN 0-58.05. 3. Godignon (Fra) Sareel- le de Sisse 0-59,44, 10. Hendrix (Ned) Anadolu Elstar 0-66,05, 21. Van de Pol (Ned) Barquillo 0-74.47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 15