-Zeeuwse politie moet verhuizen y PZC Relatie natuur en recreatie bekoeld 10 11 nspectie Domeinen ii Goes opgeheven "Matuur en Milieu wil mdelijke regeling amperee bij boer Middeleeuws graf laar infocentrum Grote Kerk in Veere haalt 25.000ste bezoeker binnen Asielzoekertjes naar school Vier gemeenten op Walcheren willen invoering duobak L I provincie g| orpsen Middelburg en Vlissingen mogelijk samen in één nieuw gebouw m [zo dichtbij"! DRAGEN WE BIJ J VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1993 DDELBURG - De politiebu- as in Vlissingen en Middel- lunk moeten verdwijnen. Daar- Sf in de plaats komt een 0 gebouw ergens op de Ijs van Vlissingen en Middel- (j. Onderzocht wordt mo- ileel of bij die nieuwbouw neiigewerkt kan worden met regionale en Vlissingse indweer, die ook bezig zijn aail° (nieuwe huisvesting. Verder astudie of de politiebureaus does, Terneuzen en Zierikzee igepast en vergroot kunnen iden, of dat nieuwbouw aan- - lelijker is. Dit alles heeft te 'atde j.en met de reorganisatie de Zeeuwse politie. Icie hij ionze verslaggever uden in iel :e adviezen worden gegeven et ver iennota van de politie in Zee- Heti de zogenaamde rappor- rand; f huisvesting. Het regionaal i dem lege, de verzamelde Zeeuwse pleuid -gemeesters, moet zich nog tde adviezen uitspreken. rijkspolitie was in Zeeland al dg met het afstoten van kan- 5ii, voordat de reorganisatie ion. Dat waren de bureaus in Iskens, Brouwershaven, anistedey Koewacht, Koude re, Meliskerke, Westkapelle, lïjiseice en IJzendijke. Tevens 1*1 ide rijkspolitie al bezig met jjpassing of nieuwbouw van temet -'aantal andere bureaus. De sense uw van een nieuw kantoor in bbeni; olen is begonnen, voor Oost zijn nieuwbouwplannen direct VteV landt tzijn ning ontwikkeld en er is overleg over het bureau in Hulst. Het was de bedoeling ook het bureau in Kapelle af te stoten, maar daar wordt nog even mee gewacht omdat het pand nog no dig' is voor tijdelijke huisvesting- van mensen van het nieuwe poli tiedistrict Oosterscheldebek- ken. Zodra meer duidelijkheid bestaat over de huisvesting in Goes kan bekeken worden wat er met het bureau in Kapelle moet gebeuren. Het nieuwe politiebureau op de grens van Middelburg en Vlis singen krijgt in de eerste plaats de functie van regiokantoor; het hoofdbureau van de Zeeuwse politie. Daarnaast krijgt het de functie van districtsbureau voor het district Walcheren en wordt het een politiebureau met een uitrukfunctie. Als er een nieuw politiebureau op de grens van Middelburg en Vlissingen komt is het wel de bedoeling in de cen tra van beide steden een politie- voorziening' te houden. Op Wal cheren zijn er verder politiebu reaus die een steunfunctie moe ten vervullen in Arnemuiden en Domburg. Deze steunpunten zijn bestemd voor het verlenen van noodhulp en voor het ver richten van schriftelijk werk. Ook kunnen deze bureaus een publieksfunctie hebben. Overi gens is het nog niet zeker dat de locatie in Arnemuiden blijft. Dat hangt af van de vestigingsplaats van het regio/districtsbureau. Het aangepaste bestaande poli- Zeela aring moet 'ietsB ;t: 'ft ipnze verslaggeve )ES - Door een reorganisatie bij de Dienst der Domeinen ver- ijnt met ingang van 1 oktober de inspectie in Goes. In het ver- ]j{ Ijwordt het werk vanuit de regionale directie Domeinen Zuid te recrea «h geregeld. Deze directie bestrijkt de provincies Zeeland, elkaar ord-Brabant en Limburg. Er zijn drie regioteams gevormd, ;enslK arvan één Zeeland en West-Brabant bestrijkt. Elk team beschikt derp'i tr buitendienstmedewerkers die hun standplaats hebben in de stall» (en regio. hetra jir de reorganisatie hoopt Domeinen doelmatiger te werken en de 'ecto „(en sneller en beter te helpen. De dienst beheert de onroerende roerende goederen die eigendom zijn van het Rijk; landbouw- mden, natuur- en recreatieterreinen, water (totaal 1,5 miljoen hec- ofwel 13 procent van Nederland) en 10.000 gebouwen en andere reten. De nieuwe regionale directie Domeinen Zuid behandelt ^.onroerende zaken. Voor roerende zaken is een aparte directie tpelöoorn gevormd ip,is« in onze lagse redactrice in hei legiffli IN HAAG - De stichting Na- Ie gein en Milieu is tegen de vrij- nstelS lid die gemeenten krijgen om 'een 'korte periode' aan te ten waarin kampeerboeren plien tenten op hun erf mogen ichtig «laten. natuurorganisatie schrijft in een brief aan de Tweede jtafuner, die binnenkort de Wet de Openluchtrecreatie zal n mafóndelen. deze wet wordt het 'kamperen jde boer' geregeld. Tot nu toe russdt Men gemeenten zich te hou- aaan de Kampeerwet waarin geregeld dat gedurende zes ton per jaar een uitbreiding a tien naar vijftien plaatsen is (gestaan. het voorstel voor de Wet op de snluchtrecratie staat nu 'een «te periode' als richtlijn voor meenten die deze uitbreiding ien toestaan. Natuur en Mi- is bang dat er te grote ver gillen ontstaan en dat de na- Jr onder grote druk komt te ,Het is aan burgemeester wethouders om te bepalen «lang of kort die 'korte perio- a'mogen zijn. In veel toeristi- he gemeenten zal naar ver- Jchting aan dit begrip een te jjjonze verslaggever HMAHAVEN - Medewerkers Me stichting Het Zeeuwsch iadschap hebben donderdag middeleeuwse graf, dat eer deze week in het Verdron- 'Land van Saeftinghe werd lotgelegd, aan wal gebracht "te conserveren. Het is de be ding dat de grafresten samen Men aantal andere curieuze "dsten die in Saeftinghe zijn faan in een nog op te richten formatiecentrum worden 'xposeerd. middeleeuwse graf werd ïdag volledig intact gevon- 3 aan de noordelijke rand van 'Verdronken Land van Saef- 'ne door vijf kinderen van de Mestenclub van de Stich- Mother Sea. Donderdag 3 we met een bootje vanuit boorden langs de rivierzijde 31 de vindplaats gevaren om 'graf te bergen", zegt gids Ri- Bleijenberg van Het «Wvsch Landschap. „Conser- ®r J. Neve van het Zeeuwsch ®dschap en ik hebben de bot- tiebureau in Goes of een eventu eel nieuw te bouwen kantoor krijgt de functie van districtsbu reau voor het district Ooster- scheldebekken. Tevens worden politiemensen met een uitruk functie in het gebouw gevestigd. Politiebureaus met een uitruk functie zijn er ook in Kruinin- gen, Tholen en Zierikzee. De bu reaus in Heinkenszand, Kort- gene en Renesse krijgen een steunfunctie. Voor het bureau in Terneuzen geldt hetzelfde als voor Goes. Als het aantrekkelijker is het huidige bureau aan te passen dan gebeurt dat. Zoniet, dan komt er nieuwbouw. In het Ter- neuzense kantoor komen het districtsbureau voor district Zeeuwsch-Vlaanderen en een politiebureau met een uitruk functie. Verder zijn er politiebu reaus met een uitrukfunctie in Hulst en Oostburg. Politiebu reaus met een steunfunctie zijn voorzien in Cadzand en Sas van Gent. J. de Boo van Uijen, hoofd finan cieel economische bedrijfsvoe ring van de Zeeuwse politie, maakt duidelijk dat in alle ge vallen geldt dat niet per definitie de huidige huisvesting zal wor den gebruikt voor de nieuwe po- litielocaties. Hij legt uit dat een bureau kan worden afgestoten omdat op een andere plaats bin nen dezelfde gemeente een effi ciëntere locatie kan worden ge kozen, al dan niet in eigendom van de politie. Hij sluit in dat verband ook huur van een pand niet uit. Na het realiseren van de huisves tingsplannen kunnen op termijn de volgende bureaus worden af gestoten: Aardenburg, Kapelle, Kloosterzande, Serooskerke (tij delijk in gebruik bij het district Walcheren), Sluis, Terneuzen (huidige huisvesting verkeers- groep) en Zoutelande (tijdelijk in gebruik bij het district Wal cheren). Volgens De Boo van Uijen wil het ontbreken van een politiebu reau in een dorp of gemeente niet zeggen dat de politie daar niet over een ruimte beschikt waar zij op vaste tijden aan spreekbaar is. Zo is het denk baar dat de politie in een ge meentehuis spreekuur houdt. Ook wordt gedacht aan zoge naamde politiewinkels. In grote winkelcentra is dan een ruimte waarin een politiefunctionaris tijdens winkeltijden te bereiken Informatrice C. van den Buuse (links) geeft het echtpaar Wartna een bos bloemen terwijl direc teur M. Audenaerdt en voorzitter J. de Voogd (uiterst rechts) klaar staan om een pentekening van Veere te overhandigen. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster VEERE - „Hoe is het moge lijk. Nou, nou", was de eerste reactie van Frans Wartna uit Den Haag, toen hij en zijn echtgenote Miep donderdag werden binnengehaald als de 25.000ste bezoeker van de Grote Kerk in Veere. Me vrouw Wartna werd in de bloemetjes gezet door de in formatrice C. Van den Buuse. En hij kreeg van J. de Voogd, voorzitter van de Stichting Delta Cultureel Veere, een pentekening van Veere. „Moeten we de entree niet eerst betalen", merkte Frans Wartna terloops op. De 25.000ste bezoeker van dit seizoen viel enkele weken la ter dan vorig jaar. „Dat komt omdat we dit jaar later open zijn gegaan", verklaart direc teur M. Audenaerdt. Ze is te vreden over het bezoekers aantal. „We zijn er zeker van dat we hetzelfde aantal als vo rig jaar halen, ongeveer 31.000 bezoekers. Dat is een positief gegeven, want de algemene trend is dat het aantal bezoe kers afneemt." De Grote Kerk is nog tot eind oktober ge opend, In het naseizoen krijgt de Grote Kerk wekelijks onge veer 1100 betalende bezoe kers binnen. De reden voor hun bezoek varieert. Een deel komt voor de exposities. Dit jaar haalde de Stichting Delta Cultureel Veere de exposities kralenbreiwerk, beelden kunst uit West-Vlaanderen en het gezicht (werk van gehan dicapten) naar de Grote Kerk. Toeristen komen vaak voor het beklimmen van de toren, of net als het echtpaar Wartna om de kerk te bezichtigen. Het echtpaar brengt voor de derde keer een midweek vakantie door in Zoutelande. „Gisteren en eergisteren heb ben we gefietst. Vandaag wil den we de oostkant van Wal cheren verkennen." Frans en Miep Wartna, grote liefheb bers van oude kerken en mo numenten, werden meteen getrokken door de Grote Kerk. „We zagen de kerk en vonden de ramen zo vreemd. Ze zijn zo modern ten opzich te van het gebouw. Daarom wilden we binnen kijken", zegt hij. Het echtpaar was zeer geïnteresseerd in de ge schiedenis van Veere en de Grote Kerk die De Voogd in het kort beschreef. ruimte interpretatie worden ge geven. Het is namelijk te ver wachten dat de meeste gemeen ten in die gebieden aan veel ter reinen toestemming zullen ge ven voor het plaatsen van vijf tien eenheden gedurende het he le zomerseizoen", aldus Natuur en Milieu. Periode De organisatie wil dat de wet zo wordt gewijzigd dat er een pe riode van zes weken per jaar wordt aangewezen voor de uit breiding. Ook heeft de stichting grote moeite met de vrijheden, die gemeenten krijgen om het vrije kamperen zelf in te vullen. Elke gemeente mag zelf bepalen of er in die gemeente (maximaal vijf) kampeermiddelen in de vrije natuur mogen staan. „Van toeristische vrije kampeerders mag niet worden verwacht dat zij zich in elke gemeente, die zij op hun tocht passeren, uitvoerig laten informeren waar en hoe lang zij hun tenten mogen op slaan." Natuur en Milieu vreest ook gro te problemen met de handha ving als overal verschillende re gels gelden. Ook op dit punt vraagt de organisatie om lande lijke regelgeving. ten, potscherven en eikenhou ten planken verdeeld om ze te preparen voor een expositie in een informatiecentrum dat we volgend jaar in Saeftinghe wil len openen. Naast deze resten zullen er er ook andere vóndsten uit het Verdronken Land ten toongesteld worden. Denk bjvoorbeeld maai- aan een graf tombe die we eerder in het schor ontdekten." Het graf dat maandag werd ge vonden lag bij een grafveldje van zo'n 50 bij 50 meter, in de buurt van de plek waar ooit het dorpje Weele moet hebben gelegen. Bleijenberg: „We zijn met stalen pinnen het hele grafveldje langs gegaan om te kijken of er nog meer graven lagen, maar helaas zijn we niets tegen gekomen. Verder zoeken heeft dus geen zin. Toch denk ik dat Saeftinghe in de nabije toekomst nog meer geheimen gaat prijs geven, want door erosie en de verdieping van de Westerschelde komt er onge twijfeld nog meer archeologisch materiaal bloot te liggen." Speelgoed spreekt een universele taal. Op het schoolplein kunnen de asielzoekertjes het uitste kend vinden met de overige leerlingen. foto Peter Nicolai ZUIDDORPE - Leerplichtige kinderen van de asielzoekers die in Zuiddorpe en Schoon- dijke gehuisvest zijn, gaan deze week voor het eerst naar school. Jongens en meisjes uit landen als Somalië, Zaïre, Irak, Afganistan en het voor malig Joegoslavië proberen tussen hun Zeeuws-Vlaamse leeftijdgenootjes wat op adem te komen. De taal is daarbij het grootste pro bleem. Op de basisschool in Zuiddor pe beginnen twaalf leerlingen deze week aan een nieuw avontuur. In Schoondijke zijn dat er vijf. Op de Canisius- school in Zuiddorpe zijn de voorbereidingen voor de op vang inmiddels in volle gang. Door de toekenning van extra formatieplaatsen, waardoor de groepen verkleind kunnen worden, is er meer tijd voor de leerlingen. Ook een tegemoet koming in de kosten voor de aanschaf van leermateriaal, is voor de scholen een duwtje in de rug. Verder worden via het Jeugd Werk Garantieplan be geleiders ingezet. E. van Damme, hoofd van de RK basisschool in Zuiddorpe, onderkent de hoeveelheid werk die aan de opvang ver bonden is. „Het is een uitda ging voor het personeel om deze kinderen het gevoel te geven dat ze er bij horen. We hebben vaak de mond vol over solidariteit. Nu kan je la ten zien wie je bent. We be schouwen de aanwezigheid van de kinderen als een verrij king van het leerproces en de ontwikkeling van alle kinde ren". Aanpassing In Zuiddorpe zijn de meeste 'nieuwelingen' in de lagere klassen te vinden. De aanpas sing van de lotgenootjes uit alle windstreken van de we reld verloopt bij deze groep wat gemakkelijker dan bij de oudere kinderen. Van Dam me: „Kleuters begrijpen el kaar sneller zonder taal, ze zijn ook minder geremd. De voorgeschiedenis van de kin deren speelt bij de aanpassing ook een duidelijke rol. Van sommige is het verdriet nog af te lezen. Anderen mengen zich al na een dag in het spel met de rest van de schoolbe volking". De eerste taak van de school is de kinderen de taal te leren. Methodes met plaatjes en woorden leveren al snel suc ces op. Het Centrum voor On derwijsbegeleiding voor Bui- tenlandsekinderen helpt de school in Zuiddorpe ook op weg. Ook de kennis van het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland en de ervaring van andere scholen wordt op de Canisiusschool in dank aanvaard. De Zuiddorpse jeugd helpt prima mee bij het proces van intergratie. „Ze geven de kin deren duidelijk het gevoel dat ze erbij horen", verklaart het schoolhoofd. De groep asiel zoekers blijft uiterlijk tot mei 1994 in Zuiddorpe. De weten schap dat het verblijf van de kinderen slechts van korte duur is, speelt voor Van Dam me geen rol. „De kinderen doen hun voordeel met so ciale contacten, ze leren nor men en waarden, ze kunnen zien dat het leven ook anders kan zijn." Onderwijsdag in teken van drama van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - De stich ting Zeeuwse Onderwijsdag heeft dit jaar het thema drama tische vorming gekozen voor de jaarlijkse Onderwijsdag die woensdag 6 oktober wordt ge houden in De Stenge in Hein kenszand. Rond de 1250 leer krachten worden verwacht om aan de slag te gaan met het the ma 'Speel Mee'. Behalve de traditionele leermid delententoonstelling in de sporthal van De Stenge worden ook een inleiding en workshops in het teken van dramatische vorming gezet. Nora Rozemond, inspectrice kunstzinnige vor ming, houdt om 9.00 uur een in leiding over de ontwikkeling van dramatische vorming in het ba sisonderwijs. Workshops wor den gehouden onder leiding van Reint van der Laan over impro viseren), Cecilia Meinders (sprookjes), Willem Huybregs (foto's als uitgangspunt) en Ron Lubbersen (verkleedkleren). De theatergroep Het Hondje van de Ruyter speelt scenes uit de nieu we voorstelling 'Twee vingers in de pap'. Waartoe goede dramati sche vorming kan leiden is te zien tijdens de voorstelling De Jongeling, van de jeugdtheater- goep Wederzijds. Het VMC Zeeland presenteert tussen de bedrijven door het provinciale aanbod aan drama tische -vorming op de basis school en goochelaar Mario goo chelt de hele ochtend door de za len van De Stenge. De Zeeuwse Onderwijsdag begint om 9.00 uur en wordt afgesloten rond de klok van half een. van onze verslaggever SEROOSKERKE (W) - Vier ge meenten op het Walcherse plat teland - Veere, Domburg, West kapelle en Arnemuiden - voe ren waarschijnlijk in de herfst van het volgend jaar de duobak in voor gescheiden inzameling van huishoudelijk afval. De twee Walcherse plattelandsge meenten Valkenisse en Marie- kerke hebben nog geen keuze gemaakt, maar verwacht wordt dat die ook voor de introductie van de duobak zullen kiezen. Op een vergadering in het kan toor van de Centrale Dienst Ge meentewerken in Serooskerke W) is donderdag gesproken over de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval (gft) en gewoon huishoudelijk afval. De verdeeldheid op Walcheren kwam daar aan het licht. Veere, Domburg, Westkapelle en Arne muiden kozen ondubbelzinnig voor de duobak. Die gemeenten doen dat, omdat de duobak min der ruimte in beslag neemt dan twee aparte containers, omdat de wekelijkse inzameling zo is gegarandeerd en de kosten lager zijn. Met twee aparte containers kunnen er ook sneller vergissin gen worden gemaakt bij het scheiden van het afval. De duo bak is verdeeld in twee compar timenten, één voor gft-afval en één voor gewoon afval. In Valkenisse wordt nog gekib beld tussen het college van b eri w en de gemeenteraad over het beste inzamelsysteem. B en w opteren voor de duobak. De ge-, meenteraad is verdeeld. Marie-i kerke moet ook nog een besluit nemen, maar de raad lijkt in die gemeente niet zo verdeeld als in Valkenisse. De druk op Valke nisse en Mariekerke is toegeno men door de keuze van de vied andere Waidherae plattelands gemeenten voor de duobak. De firma Boon haalt op het Wal cherse platteland het afval op. Als er toch twee verschillende inzamelsystemen mochten ko men, dan moeten er extra inves teringen worden gedaan. Een medewerker van de centrale dienst gemeentewerken vindt het niet meer dan logisch dat de afwijkende gemeenten die moe ten betalen. Wanneer de duobak in zeker vier van de zes plattelandsgemeen ten op Walcheren wordt inge voerd, is nog niet helemaal dui delijk. Eerst moet het zeker zijn dat het afval ook gescheiden ver werkt kan worden. Dat hangt onder meer af van de bouw van een composteringsinstallatie in Vlissingen-Oost. De verwach ting is dat die eind volgend jaar klaar kan zijn. van onze verslaggever WAGENINGEN - De verhou ding tussen natuur en recreatie is de laatste tijd sterk bekoeld. Er is in toenemende mate spra ke van heftige discussies tussen vertegenwoordigers van re creatie en toerisme en aan de andere kant de natuurbescher mers. Het verscherpen van de tegenstellingen kan ertoe lei den dat het draagvlak voor na tuurbeleid in de samenleving verloren gaat. Er zijn twee voorbeelden die dui delijk aantonen dat het met de verhoudingen de verkeerde kant opgaat. Ten eerste de procedure over de aanwijzing van de Oos- terschelde tot beschermd na tuurmonument en de invoering van de daarbij behorende beper kende maatregelen. Ten tweede de wijze waarop een beleidsplan voor de Voordelta tot stand ge komen is. In beide gevallen is grote verwijdering ontstaan tus sen natuurbeschermers en re creatievoorstanders. Dit blijkt uit onderzoek van de werkgroep recreatie van de Landbouwuniversiteit Wage- ningen. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (directie openluchtre creatie) gaf opdracht voor het onderzoek 'Conflicten tussen re creatie en natuur nader beke ken; een analyse van beleidsont wikkeling en beheer in Ooster- schelde en Voordelta'. Naast li teratuurstudie is de gang van za ken rond Oosterschelde en Voor delta doorgelicht. Doel van het onderzoek: inzicht krijgen in de processen die spe len bij de beleidsontwikkeling van recreatie en natuur, om zo conflicten te beperken en een zo breed mogelijk draagvlak te krijgen voor beslissingen. De on derzoekers R. Sidaway en J. L. M. van der Voet stellen vast dat veel van de huidige problemen tussen natuur en recreatie zijn terug te voeren op onevenwich tigheid in de inbreng van belan gen. Vaak overheerst de natuur. Er wordt niet gestreefd naar overeenstemming over het na tuurbeleid met betrokkenen van buiten ambtelijke en bestuurlij ke kringen. Dat dreigt de geloof waardigheid van het beleid op de lange termijn ernstig te on dermijnen. Polarisatie Eenzijdige uitvoering leidt tot wrevel bij de recreatiesector, een gevoel van onrechtvaardig be handeld te worden en tot polari satie tussen de tegenover elkaar staande belangen, aldus de on derzoekers. Volgens Sidaway en Van der Voet is het nodig meer inzicht te verkrijgen in de gevol gen van recreatie en toerisme voor milieusystemen. Ze raden de recreatiesector aan te zorgen voor een goede organisatieopzet en het ontwikkelen van een ei gen intern milieu- en natuurbe leid. Dat is gewenst om doeltref fend aan onderhandelingen te kunnen deelnemen. De onderzoekers stellen dat het Nederlandse recreatie- en na tuurbeleid meer publieke steun zal krijgen, als gekozen wordt voor een benadering die uitgaat van overeenstemming. Dat is beter dan het huidige tot tegen stellingen leidende beleid, dat louter berust op het benutten van politieke en wettelijke macht. Het onderzoek beoogt een gesprek op gang te brengen tussen recreatie en natuur, zo wel binnen als buiten de over heid, 'dat nieuwe bruggen kan slaan tussen twee belangen die zo sterk van elkaar afhankelijk zijn'. Voor zo'n dialoog moet de directie openluchtrecreatie het initiatief nemen. In hun rapport doen de onderzoekers aanbeve lingen voor de aanpak van na tuur- en milieuproblemen in het kustgebied. Aangegeven wordt ook dat dooi de toenemende zorg van de over heid voor natuur en milieu, dë natuur in grote delen van het land voorrang heeft gekregen. Steeds minder gebieden kunnen gebruikt worden voor recreatie en toerisme. De afname be draagt ongeveer 25% in de laat ste twintig jaar. Veel gebieden worden van oudsher als uitloop gebied door de bevolking ge bruikt en hebben belang voor het toerisme of andere vormen van gebruik. Aari de ene kant is er onzekerheid over de gevolgen van recreatie en toerisme in na-, tuurgebieden. Aan de andere' kant voelen de mensen het (his-; torische) gebruik van gebieden bedreigd. Gevolg: emotionele' discussies. Korenavond GOES - Zeven Zeeuwse koren treden vrijdag 1 oktober op tij dens een korenavond in de Ma ria Magdalenakerk in Goes. Het gaat om Sint Cecilia uit Sou burg, het gemengd koor Kwa- dendamme. Sint Cecilia uit 's- Heerenhoek, het Willibrordus-. koor uit Zierikzee, jongerenkoor Lewedorp, dames- en herenkoor' Lewedorp en het dameskoor uit. Rilland. De uitvoering begint om 19.30 uur. Open huis in woonproject Middelburg MIDDELBURG - De stichting Centraal Wonen Zeeland houdt morgen (zaterdag) van 15.00 tot 17.00 uur open huis in haar tweede centraal-woonproject in Middelburg. Het project is gerealiseerd in het voormalige kantoor van Uit in Zeeland aan de Nieuwe Haven 41-43. Het woonhuis omvat na een in grijpende verbouwing - waar aan de gemeente Middelburg- heeft bijgedragen - vijf aparte wooneenheden en een ruimte voor gemeenschappelijk ge bruik. De stichting Centraal Wo nen Zeeland had al een pand aan het Damplein in Middelburg en probeert momenteel in Vlissin gen en in Goes soortgelijke pro jecten van de grond te tillen. AARDENBURG Inrichtingskos- ten van de dagopvang ti(delijke Uj opname ten behoeve van Stich- I ting Coensdlke. 15.000,- fl BROUWERSHAVEN Aan- t schaf van 30 maaltijdsets tb.v. Stichting Vrijwillige Hulpdienst B Brouwershaven. 4.500,- DOMBURG Aanschafhard-/soft- f ware ten behoeve van Stichting 1 Bejaarden- (en Gehandicapten) I Alarm Zeeland. 25.000,- GOES Startkosten jongerenadvies buro ten behoeve van Protestants Hoc Juliana Welzijn Fonds steunt cal v,in organisaties en groepen van mensen in heel Nederland. In totaal meer dan .000 pro- jecten per jaar. Goed voor ruim 20 miljoen gulden. Dichtbij. I Ook bij u in de buurt Da's mooi werk Steun 't óók: Bank- èn Gironummer. 888,444. Meer informatie: 03405-64524. en informatie- Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Interkerkelijke Zuid- en Noord-Beveland. 7,500,- huis t.b.v. de HUYBERGEN Aanschaf van tele- foonapparatuur tb.v. Vrijwilligers Terminale Zorg Regionale Stichting West-Brabant 1.800,- MIDDELBURG Organisatie- en voorlichtingskosten ten behoeve van Werkgroep Landbouw en Le vensbeschouwing. 2.500,- OOSTBURG Aanschaf van com puterconfiguratie ten behoeve van Stichting Centrale voor Jeugd- en Jongerenwerk, 2.500,- ST PHILIPSLAND Verbouwing van het dorps- 20.000,- JN DE KLEINE DINGEN DIE WE DOEN WELZIJN FONDS Juliana Welzijn Fonds, Postbus 90.3980 CB Bunnik. Telefoon: 03405 64 524.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 11