heeft minder te besteden Publiek enthousiast over woonzorg-centrum Sluis k roeiende belangstelling oor Truckroll Zeeland Teleurstellende deelname vlucht uit Chateauroux Harley-fanaten verenigen zich in Twin Riders HDC Specialisten geven voorlichting over de 'SImons-week' begroting 1994 ruim 37 mille lager ijsSlNGEN - De Provinciale :n he® Zeeland moet het in 1994 I Btr e hpK'üiet ruim 37.000 gulden minder a« tndan dit janr. Toch ziet de «te kanst°pnsf?,'ola'" rating van d.084.675,- de stemmingsreserve te laten oeien met ƒ23.500,-. Vorig ar vloeide ruim 12.000 gulden ,ar de reserves. in ïei t de begroting voor volgend ar blijkt dat aan de inkomsten- ™t met name de opbrengst n de bemiddelingscentrale ge- ielig minder is: 850.000 gulden °790.000 in 1993. Wat de uit- betreft is de post alge- een beheer met 300.000 gulden rs lager dan vorig jaar toen )r aarvoor 415.000 gulden werd 05 Tt toetrokken. De begroting in| morgen, dinsdag, aan de de tijdens de vergadering van t algemeen bestuur van de ovinciale VVV. Die wordt ge tónde n aaat nenhr roon nam schor nwicli! ranget roor.ft errein: iingv- rerkbfï gi'oni il niet; n diet ;ring o lij heet we at! ienealogische [ontaktdag APELLE - De afdeling Zee- ndvan de Nederlandse Genea- gische Vereniging houdt zater- g 18 september voor de zeven- mdekeer een Zeeuwse Genea- gische Kontaktdag. Dat ge- jrttussen 10.00 en 17.00 uur in .-Vroone in Kapelle. Belang eenden kunnen dan kennis (men van het materiaal dat irschillende werkgroepen in de op der jaren bijeen hebben ge- icht. j1 nternationale iriswedstrijd j!. 1DDELBURG - De hengel- Vtvereniging Middelburg udt zondag 19 september aan (strand bij Dishoek de jaar- kse internationale viswed- houden in Hotel Arneville in Middelburg en begint om 19.30 uur. Nieuwe posten op de begroting- zijn de 20.000 gulden voor het Mondriaanjaar en de ƒ40.000,- die zijn uitgetrokken voor het Congresbureau Zeeland. Dat is sinds vorige maand een aparte werkeenheid van de vereniging en opgenomen om de teloorgang van dat bureau te voorkomen. Aanleiding tot het behoud van het Congresbureau vormen de plannen voor de totstandko ming van een Toeristisch Huis in Middelburg. Daarin zouden de provinciale en gemeentelijke VVV, de ANWB en het Veerse- Meerschap de activiteiten moe ten bundelen. Die plannen worden in het acti viteitenplan '94 van de Provin ciale VVV nog eens van harte toegejuicht. De organisatie dringt nogmaals aan op snelle realisatie van het Toeristisch Huis, temeer daar het Ministerie van Economische Zaken steun heeft toegezegd en het toerisme, zoals blijkt uit onlangs gepubli ceerde cijfers, een nog belangrij ker aandeel in de Zeeuwse eco nomie levert dan tot dan toe was aangenomen. De komst van een Toeristisch Huis zou, zo blijkt uit het activi teitenplan, het huisvestingspro bleem van de PWV kunnen op lossen. De uitbreiding van het takenpakket heeft tevens een (geleidelijke) uitbreiding van het personeelsbestand tot ge volg gehad. Het huidige kan toorpand is tot de laatste plaats bezet. Gas terug Het PWV-bestuur constateert in het activiteitenplan dat het toerisme in Zeeland dit jaar 'gas heeft moeten terugnemen' en verbindt daar consequenties aan voor de te ontplooien activi teiten. „Voor de Provinciale VW Zeeland wordt 1994 een jaar van consolidatie: vasthou den wat de afgelopen jaren is op gebouwd", aldus het dagelijks bestuur in het activiteitenplan. Voorzover nu valt te overzien zal 1993 de boeken ingaan als een 'redelijk, iets meer dan gemid deld jaar'. Dat het behoorlijk goed gaat met het toerisme in Zeeland is volgens de PVW on der meer te danken aan het feit dat er weinig wanklanken zijn. De knelpunten die er zijn, wor den aangepakt. Waarschuwing Het bestuur richt een waarschu wend woord aan het adres van de overheden. Op beleidsniveau moet begrip bestaan voor onder nemers die door milieu- en/of na tuurbeschermingsmaatregelen in het gedrang komen. Dergelij ke maatregelen kunnen onder meer tot gevolg hebben dat vakantiegangers hun liefhebbe rij niet meer kunnen uitoefenen. Wegtrekkende verblijfsgasten zijn daarvan het gevolg. Het be stuur beschouwt dat als een te ken 'dat er een grens in zicht komt en de eerste signalen zijn li»11 'n driehonderd sportvissers rden verwacht op het evene- nt dat in samenwerking met hengelsportzaken van Bram- tjeDump op touw is gezet. De dstrijd duurt van 9.00 tot 00 uur. Voorinschrijving kan genoemde hengelsportzaken jp de wedstrijddag zelf een voor de aanvangstijd in de uburg in Koudekerke. van onze verslaggever MIDDELBURG - Zeeuwse me disch specialisten geven don derdag 16 september van 14 tot 17 uur in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg voorlich ting over hun acties tegen staatssecretaris Simons (Volks gezondheid). Tijdens deze bijeenkomst, die wordt geleid door oud-inspec teur van de "Volksgezondheid in Zeeland S. Lelie en voorzitter J. G. van Zwieten van het Zie kenhuis Walcheren, worden en kele lezingen gehouden waarna er gelegenheid is voor het stellen van vragen en discussie. De Zeeuwse specialisten doen zoals gemeld deze week mee aan de nationale 'Simons-week' waarin zij, onder protest, hun werkzaamheden beperken 'om zo te voldoen aan de eis van de staatssecretaris'. Simons verwijt de specialisten dat zij te veel patiënten behan delen en te veel opereren. „En hoewel de kosten van medische hulp door patiënten zelf, door middel van premies, worden be taald, menen regering en parle ment dat deze hulp moet worden beperkt" aldus de medische staf van het Ziekenhuis Walcheren in een persbericht. Overigens verlenen de specialisten in acute situaties 'vanzelfsprekend' wel hulp. Voor de bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek (in de aula) zijn ook Zeeuwse Kamerleden, functionarissen van ziekenfond sen, particuliere ziektekosten verzekeraars en patiëntenorga nisaties, en Zeeuwse bestuur ders uitgenodigd. Bezoekers vormen zich in de modelwoning een beeld van de mogelijkheden die woonzorg-centrum 'Het Rondeel'biedt. foto Peter Nicolai van onze verslaggever SLUIS - De bezoekers van woonzorg-centrum 'Het Ron deel' in Sluis reageerden zater dag allemaal positief en enthou siast op deze vorm van wonen. Op de open dag kregen de bezoe kers een rondleiding door het complex aan de Hoogstraat. In de ingerichte modelwoning kre gen ze een indruk van de be schikbare ruimte. Van de twin tig woningen zijn er nu tien be zet, terwijl, volgens zorgcoördi- nator Karin Schwarts, diverse mensen nog een optie hebben op een bepaalde woning. Volgens Schwarts zaten de be langstellenden met nogal wat vragen over de soort zorg die ver leend wordt, over de huur en de privacy. De huurprijs van een woning bedraagt 630 gulden, waar maandelijks servicekosten van 200 -gulden bovenop komen. „Voor mensen met een heel laag inkomen is dat een probleem," aldus de zorgcoördinator. De be langstelling voor de open dag bleef overigens niet beperkt tot inwoners van Sluis, de bezoe kers kwamen uit heel West Zeeuwsch-Vlaanderen. 'Het Rondeel' biedt alleenstaan de ouderen, die naar een ver pleeghuis moeten, en echtparen van wie één van de twee een ver pleeghuisindicatie heeft, de mo gelijkheid zelfstandig te blijven wonen. Verder wonen er ouderen die afhankelijk zijn van de Thuiszorg. Naast de woningen is er een ge meenschappelijke ontmoetings ruimte voor de bewoners, een centrale badkamer en een lo geerkamer voor gasten. Het complex, dat een centrale hoofd ingang heeft, is geheel aan rol stoelgebruikers aangepast. Aan de bewoners wordt zorg ver leend vanuit het verpleeghuis 'De Stelle' in Oostburg, de Stich ting Thuiszorg en het verzor gingshuis 'Rozenoord' in Sluis. 1H0ONDIJKE - De belang- lling voor Truckroll Zeeland groeien. Dat bleek zater- l piimP 'n Schoondijke, waar het fenement deze keer van start inf. Maar liefst 220 vrachtau- 's,zo'n 40 meer dan vorig jaar, reamelden zich op het terrein de Praktijkschool in ihoondijke. enkele jaren nemen de 'truc- ers' gehandicapten mee voor nritinhun wagen. Ook van de VoorS verhak houd ing a; ïee Ie jentei ksyn* oude leken n oc ïptff ma I ui ff" neen medewerkster Janny van der Lee zijde van de gehandicapten wordt de belangstelling groter. Er kwamen er zaterdag 230, on der wie ruim 40 van de Sint Bap tist uit Zelzate. .Voordat ze in de vrachtwagens stapten, kregen ze een plastic zak met daarin on der meer pepermunt, een zuur stok, stickers en pennen. Het WD-statenlid J. Suurmond uit Schoondijke gaf het start schot in aanwezigheid van de burgemeesters J. Kruize van Oostburg en J. van Rest van Sas van Gent, beschermvrouwe van de stichting Truckroll Zeeland. Schoondijke deed zijn best met een optreden van de muziekver eniging 'Oefening Kweekt Kunst', terwijl de bewoners van de Beatrixstraat de straat met vlaggetjes hadden versierd. In drie colonnes reden de vracht wagens. waaronder ook Belgi sche, zo'n 50 kilometer door West Zeeuwsch-Vlaanderen. De rijdende reclamekaravaan zorg de voor een file van enkele kilo meters. De vele op de route lig gende kruispunten waren afge zet door de politie, motorrijders van 'The Frogs' en scouts van Sint Hubertus uit Terneuzen. Na de rit en de soep met broodjes waren er optredens van Jaap Smoor en de Boerenkapel de Rattenband en was er een play back- en soundmixshow. Truckroll Zeeland is afhankelijk van sponsors; de stichting Sti- nafo in Den Haag en de provin cie Zeeland zijn de grootste Waar Truckroll volgend jaar van start gaat is nog niet bekend. Volgens Piet de Maat, belast met de pr voor Truckroll, be staat er vanuit het Belgische Be- veren belangstelling om als start en finish-plaats te fungeren. „De burgemeester van Beveren is in ieder geval laaiend enthousiast over het evenement," aldus De Maat. weekleurige lierterrine Ongeveer 12 plakken) T kunt deze terrine zowe, J warm met bijvoorbeeld eer Matensaus als voor- of tussen- ■recht serveren, als koud mei zonder sausje op basis van rol iur cream of mayonaise, dntctö j eieren 'Zoorii peper en zout wel® [eetlepels slagroom «sram geraspte kaas eetlepels slagroom igeveer 175 gram diepvries- l(*0 vuur ontdooien en druk de ree«fe in een zeef goed uit. een cakevorm (liefst tefal jjuler naden) in met een beetje ds lif- -ü cieren ooven een Kom. oniisfl 5'>!ereetlepels slagroom toe. en d' hJ" 20Ut naar smaak en P dooreen. Voeg hieraan ffoed uitgeknepen spinazie e" laat de massa in de inge- ielde po rm, glijden. vorm in een braadslede .1 een laagje heet water en "'/dit geheel in een voorver- '"P open van ongeveer 150 ™re«. Bak deze eerste laag in •5 Minuten stevig. Peper en zout dooreen, er de geraspte kaas door °P de gestolde ei-spi- Öp in glijden. Bak de twee- ^meneveneens gaar in 35~45 kVtofrf 06 terrine de oven en 3 uj,''"rine °J> 'en snijplank m L*™w "et gerecht in plak- In een lange karavaan rijden de truckers met hun speciale passa giers door Zeeuwsch-Vlaanderen. foto Peter Nicolai van onze verslaggever TERNEUZEN - Stijvolle moto ren zijn voortaan elk weekeinde prominent aanwezig in de Nieuwstraat in Terneuzen. De afdeling Zeeland/België van de Harley Davidson Club (HDC) heeft namelijk café De Bom vrije als thuishonk gekozen en hield zondagmiddag- een eerste bijeenkomst waarbij zich al en kele tientallen leden aanmeld den. De gloednieuwe vereniging heeft de naam Twin Riders HDC Zeeland gekregen en wil een tref punt zijn voor de Harley-rijders in Zeeland en België. Bestuurs voorzitter Raymond Ulveling legt uit dat de oprichting van een afdeling voor de Zeeuwse en Belgische Harley-rijders de hoogste tijd werd, omdat er in de regio alleen enkele plaatselijke Harley-clubs actief zijn. Ulveling: „We hebben geen flauw idee hoeveel Harley-rij ders er in Zeeland zijn, maar ho pelijk krijgen we daar door de oprichting van de Twin Riders meer inzicht in. Elke zaterdag- of zondagmiddag willen we in café De Bomvrije gezellig bij elkaar komen. Verder zijn we van plan in clubverband te gaan toeren en zo nu en dan een speciale acti viteit te organiseren. Zo staat er bijvoorbeeld voor de eerste week van november een groot feest in de café De Bomvrije op het pro gramma." Ulvelink hoopt dat de animo van de Harley-rijders om lid van de Twin Riders te worden, zo groot is dat de club kan worden omge vormd tot een 'chapter', zodat aansluiting gezocht kan worden bij de HDC-Nederland. „Als we ons willen aanmelden bij de HDC-Zeeland moeten we echter wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Eén van de eisen is bij voorbeeld datje minimaal 15 le den moet hebben." Aan dat vereiste ledenaantal kunnen de Twin Riders op dit moment voldoen, want zondag hadden zich aan het eind van de middag al 17 leden ingeschreven bij de nieuwe motorclub. „Toch kunnen we maar beter niet te hard van stapel lopen en het Bijeenkomst van Rooie Vrouwen MIDDELBURG - Het Rooie Vrouwen Netwerk in de PvdA- Zeeland houdt zaterdag 18 sep tember een bijeenkomst in de aula van de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. Thema is 'zorg en betaalde arbeid'. De bij eenkomst begint om 12.00 uur. van een medewerker SINT-JANSTEEN - Aan de jon ge duivenvlucht uit Chateau roux namen slechts 4584 Zeeuwse duiven van de zater dag- en zondagvliegerij deel. Ook de totale deelname aan het NPO/bondsconcours viel de or ganiserende afdeling Midden- Brabant erg tegen. Zaterdag moest de lossing van wege regen- en onweersbuien worden uitgesteld. Zondagmor gen om 8 uur gaf men het ver treksein. De eerste duif van het bondsconcours Chateauroux viel (met grote voorsprong) om 14.27 uur bij de zondagvlieger R. Mahu in Walsoorden. De volgers waren Ad. van Merrienboer, Oost-Souburg, en Wagenaar- Toonder uit Goes. De afdelings overwinning bij de zaterdagvlie gers ging naar K. Minderhoud in Westkapelle. Hij bleef M. Hame link uit Axel en G. de Nooyer uit Arnemuiden voor. Vroegste meldingen Zondagvlie gers. 2862 duiven: R. Mahu. Walsoor den 14.27u/1383nr, Ad. van Merrien boer. Souburg, 14.36u/1350m; Wage naar/Toonder, Goes. 14.54-14.56u/ 13 48-1309m, H Calon, Hoofdplaat, 14.42u/1308m; L. de Waal. Klooster- zande, 14.50u/1302m: P. Pladdet, Hoek. 14 42u/1300m; J. Witte, Goes. 15.01u/1294m: Comb, de Schrijver. Hulst. 14.45u/1294m; A. Hemelaar, St. Jansteen, 14.45u/1292m; Ed. Strobbe. Hulst, 14.49u/1287m; W. Winne en Zn, Sas van Gent 14.44u/ 1282m; E. de Wever. Schoondijke. 14.52u/1271m; L. Willaert, Clinge 14.54u/1266m; J. Temmerman. Hoofdplaat, 14.57u/1262m, H. de Poorter, Hoofdplaat, 14.58u/1258m. K. Verbunt, Axel, 14.54u/1257nv, comb, de Bruyn, Philippine, 14.53u/ 1256m, A. Vasseur, Cadzand. 14.55u/ 1255m; Bos-Westeinde, Terneuzen. 14.59u/1254m; A. de Wever/dt, 14.57u /1243m; A. op 't Hof. Kruiningen, 15.17u/1241m; P. de Waart, 's-Heeren- hoek, 15.13u/1240m; M. Hengsdijk, Kapelle. 15.29u/1211m; Gebr. Franse. Kwadendamme. 15.37u/1175m; L. Kerckhaert, Vogelwaarde. 15.32u/ 1173m: J. Cok, Vlissingen, 15.29u/ 1163m; Hietbrink-Ventevogel, Nieuw en St. Joosland, 1114m; J. van Malde- gem, Heinkenszand, 16.09u/1105m; Jos. de Puy, Sluiskil, 15.55u/1095m. Vroege meldingen zaterdagvliegers. 2722 duiven: K. Minderhoud, Westkapelle, 14.56u /1296m; M. Hamelink. Axel, 14.45u/ 1290m; G. de Nooyer, Arnemuiden, 15.02u/1283m. H. de Feyter. Axel, |l4.49u/1278m; P, Zegers, Terneuzen. 14,58u/1246nv. Kr. Wielemaker, Vlis singen, 15.17u/1237nv, Jan Clement, Krabbendijke. 15.25u/1219m: Krijger /Zn. Zierikzee, 15.41u/1217m; Comb. Reyngoudfzn, St. Philipsland iVi, 15.47u/1205m; A. Laban/Zn, Tholen. 15.45u/1196m; W. Wiskerke. Borsele. 15.36u/1180m: P van Belzen, Colijns- plaat, 15.53u'1172nv, J. Wilderoin. Wemeldinge. 15.55u/1156m; W. Scheers. Goes, 15.54u/l I53m; P. Hommel, Oud-Vossemeer, 16.09u/ 1143m. Comb. Abee, Middelburg, 16.01u/1137m; L. Reyns, Ossenisse. 15.56u/1123m; Comb. Bolijn, St. Phi lipsland (Ri 16.35u/1096m: J. Moer land, Scherpenisse, 16.32u/1088m; H. van Hemert. St. Maartensdijk, 16.32u 108 lm. Zeeuwse teckels scoren hoog op hondenshow LUMMEN (B) - Hondenkennel Zeelands Roem uit 's-Graven- polder heeft zondag in het Bel gische Lunimen tijdens een in ternationale hondenshow van teckels enkele fraaie prestaties geboekt. Er waren honderd teckels aan wezig, onder meer uit Frankrijk, Duitsland, Italië, België en Ne derland. De ruwharige teckel Es- perance van de familie Boekholt- DeKundër uit 's-Heerenhoek werd uitgeroepen tot beste hond van de dag. Overige resultaten: langhaar Quibus van Moniek Hoek-Van Dijke uit Goes en de ruwhaar In- ter van de familie De Kunder- Vader uit 's-Gravenpolder be haalden een tweede plaats. Eer ste plaatsen waren er voor de ruwhaar dwerg Maestro, ruw haar dwerg Tinker, ruwhaar kanninchen Rocky en ruwhaar Esperance, allen van de familie Boekholt-De Kunder. Auto in Goes in brand gestoken GOES - Een auto die gepar keerd stond aan de Piccardt- straat in Goes is vrijdagavond voor een deel uitgebrand. De brandweer vermoedt dat een fles met brandbare vloeistof door de achterruit is gegooid. De schade aan het voertuig is groot. De Nieuwstraat in Terneuzen fungeerde zondagmiddag als parkeerplaats voor vele Harley Davidson- motoren. i foto Oscar van Beest eerst een jaartje rustig aanzien", zegt Ulvelink. „We weten im mers nog niet hoe onze activitei ten gaan lopen en bovendien zoeken we naast onze hoofd sponsor café De Bomvrije naar enkele andere sponsors die ons onder meer van shirts kunnen voorzien en een bijdrage willen leveren voor de feesten die we gaan organiseren." Walcherse scouts lopen Grote Trek MIDDELBURG - Zaterdagmid dag 25 september gaat in Mid delburg de 37-ste editie van de Grote Trek - een wandelmars voor scoutingleden - van start. Zo'n driehonderd scouts van heel Walcheren worden ver wacht. De route - tussen Middelburg en Veere - is ongeveer tien kilome ter lang. De kleintjes lopen een minitrek (drie kilometer) en er is ook een kleine trek van vijf kilo meter voor de wat oudere scouts. De tocht is uitgezet door de Christiaan de Wetstam van de Berdenis van Berlekom- groep. De start is om 14.00 uur vanaf het Molenwater. Evenementen DOMBURG Centrum, 13-21 uur: Toeristenmarkt en folklo ristische dag; MIDDELBURG - Loskade, 10- 17 uur: Bezichtiging ramschip De Schorpioen en expositie se lectie van het werk van A.B.K.Z. (t/m 10/10); Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama; Molenwater, 9.30-17 uur: Minia tuur Walcheren; OOSTKAPELLE Molenweg 36,10-12 uur: Fossïelenmuseum; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo; VOGELWAARDE - Feesttent parkeerterrein kermis in Bosch- kapelle, vanaf 14 uur: Walhalla- feesten; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 .uur: Sliver; 20.15 uur: Oeroeg; Cinemactueel, 20 uur: Untamed heart; 20 uur: The Fugitive; 20,15 uur: Le Chateau de ma me re; GOES Grand, 20 uur: Inde cent proposal; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: The Fugitive; 20 uur: Sliver, 16 jr; 20 uur: Fixing the shadow, 12 jr; 20 uur: Inde cent proposal; 20 uur; Hot Shot; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The Fugitive; 20 uur: Sliver; 20 uur: Guilty as sin; 20 uur: Un tamed heart; Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17 uur: 'In staat van beleg' West-Zeeuwsch Vlaanderen en de le W.O. (Urn 30/9); Gale Richel, 14-17 uur: Andr Na val (exotische schilderijen en bloemen) t/m 31/10 en M. van Wissen (keramiek) t/m 31/10; De Paardestal, 13-18 uur-? Fau naschilderijen Cees Roorda (t/m 19/9); BROUWERSHAVEN - Streek museum, 9-12 en 13.15-16.15 uur: Foto's watersnoodramp en her stel Brouwershaven plus 'Voor werpen uit de Brouwse bodem' (t/m 23/10); Gemeentehuis, 9-12 en 13.30-16 uur: Werken Ad Kikkert (t/m 1/ 10); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: David Vandekop (t/m 9/10); DOMBURG - St,. Willibrordka- pel, 14.15-17 uur: 'Chiefs Spi rits', moderne beeldhouwkunst uit Zimbabwe (t/m 30/9); GOES - De Cilinder, Stations plein: Das Rad', werk van Ar mando (t/m 3/10); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis. 9-12 en 13-16.30 uur: 'Pa pier' papieren kunstwerken van werkgroep Beeldende Kunst Borsele (t/m 1/10); HULST - Bibliotheek, 13-17.30 en 19-21 uur: Striptentoonstel ling (t/m 29/9); KAPELLE Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Marcel v.d. Berge (olieverfschilderijen en te keningen) t/m 17/9; MIDDELBURG - Bibliotheek. 17.30-21 uur: Drukwerk over op roeren, opstanden en omwente lingen voor 1800 uit collectie P.J. Meertens (t/m 18/9); Dorpen op Zuid-Beveland (t/m 18/9); 20 jaar Flup Ju 'De stukken' (t/m 16/ 10): Werken Tien Heestermans (t/m 23/10) en Asmet Selim-beel- den(t/m 23/10); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: 'De ramp en de mens' (t/m dec,); OOST-SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: 'Een reis door de Sahara' fototentoonstel ling van Chris van Son (t/m 30/9); SAS VAN GENT - Burgelzaal Stadhuis, 19-21 uur: Leerlingen van beeldende kunstenaars, pentkeningen. boetseerwerk en kalligrafie en werkstukken van jongeren van teken- en schilder cursus (t/m 14/9); VEERE - Stadhuis/De Vier schaar, 12-17 uur: 'Schatten in de bodem', muntvondsten (t/m 30/9); Grote kerk. 10-17 uur: Zeefdruk ken en affiches Iris de Leeuw (tJ m 31/10); De Schotse Huizen, 13-17 uur: Frits van Til met thema 'Potato fields' (t/m 30/10); VLISSINGEN - Stadhuis. 9-17 uur: Schilderijen van Kees van Leeuwen (t/m 31/9); Gemeentearchief. 9-16.30 uur: Het bedrijf der levende werktui gen. de aanleg van de haven-, ka naal- en spoorwegwerken 1867- 1873 (t/m 1/10); Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Scheepsbouw bij de Schelde' (t/ m 26/9); IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Ceintu ren uit het Midden-Oosten (t/m 6/11): ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: De maritieme geschiedenis en Nehalennia (t/m 31/10); Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee. rampstad 1953' (t/m 29/10). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachtcn: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijr van m'n lijf Zee land. tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelcfoon Zeeland, tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel, 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 31