Hoofdprijzen voor Janisse en Kats Magere oogst van Zeeuwse korfballers Swift en Animo lopen averij op Ellen Briquet stuurt Queen foutloos rond Zeeuws dameselftal treft Belgische team Dagzege van triathlon in Serooskerke voor oppermachtige Reynard Tissink Mevo verrast Krabbendijke Parcours rijvereniging Hulst van onze verslaggeefster Edith Ramakers SEROOSKERKE - Het is voor triathlon-niinnend Zeeland jammer dat Reynard Tissink volgende week alweer vertrekt naar Zuid-Afrika. De Afrikaan se junior-kampioen triathlon streek ongeveer een maand ge leden neer in Zeeland om aan veel wedstrijden meedoen, maar verkeek zich op het nade rende stille winterseizoen. In zijn woonplaats Vanderbilt- park, zeventig kilometer onder Johannesburg, wil hij de ko mende maanden veel trainen om volgend seizoen in Neder land een langere poging op suc ces te ondernemen. Zaterdag was hij in Serooskerke, waar de laatste triathlon van het Super Prestige Zeeland werd gehou den, een klasse apart. Jan Louisse was de enige die Tis sink in de eerste fase van de wed strijd tegenspel kon bieden. De Kapellenaar werd echter door een lekke band naar de tiende plaats teruggeworpen. Daarmee boette de wedstrijd direct aan spanning in, want ook al begon Louisse aan een indrukwekken de inhaalrace. Tissink gaf geen krimp. „Ik denk dat ik hem op deze kwarttriathlon ook zonder lekke band niet had kunnen vol gen. Hij fietste en liep ontzet tend goed", zei de nummer vier Jan Louisse, die na zijn. lekke band de wedstrijd als een nut tige training voor de hele triath lon van Hawaii (30 oktober) ge bruikte. Samen met Aijen Har- tog uit Vlissingen kwalificeerde hij zich eerder dit jaar in de triathlon van Roth voor het pre tentieuze evenement op Hawaii. Adriaan Janisse. de triatleet die zichzelf een hobbyist noemt, zei nooit de illusie gehad te hebben. Tissink van de eerste plaats te kunnen weerhouden. Janisse (27) wilde de triathlon gewoon tot een goed einde volbrengen om op een waardige manier de eerste plaats in het Super Pres tige klassement Zeeland op te ei sen. Daarin slaagde de uit West- kapelle afkomstige Janisse met glans. Arjen Hartog hield hem wel net van de tweede plaats af, maar daarover rouwde hij niet. „Ik ben drie jaar geleden met triathlon begonnen. Als ze me toen gezegd hadden, dat ik ooit nog eens het superprestige zou winnen, zou ik dat niet hebben geloofd." Janisse blijft nuchter. Hij weet dat hij een redelijke triatleet is, maar hij kon het superprestige winnen omdat sporters als Jan Louisse. Niels en Floris-Jan Koole niet aan de vereiste vijf wedstrijden van het klassement hebben voldaan. ..Die richten zich meer op wedstrijden in Ne derland of op een hele of halve triathlon. Dat hoeft voor mij niet. Ik doe lekker mee aan wed strijden hier in Zeeland, ga drie keer per week stappen, volg geen speciaal dieet of ga voor een wedstrijd vroeg naar bed." Het gaat te ver om te zeggen dat de eindzege hem in de schoot is geworpen. Hij fietst of loopt elke dag van Westkapelle naar zijn werk in Vlissingen. „Trainen kost me dus weinig tijd. want of ik nu fietsend of met mijn auto naar het werk ga, dat maakt heel weinig verschil uit." Janisse ziet de triathlon als een aangename tijdsbesteding, ter wijl Tissink. de 19-jarige opper machtige winnaar in Seroosker ke. eens van de sport zijn beroep wil maken. „Daarom ben ik naar Nederland gekomen. In Zuid- Afrika is het heel moeilijk om sponsors te krijgen of uitgezon den te worden naar internatio nale wedstrijden. Ik heb ook een Nederlands paspoort, dus kan ik voor Nederland uitkomen, maar dan zal ik hier volgend jaar pres taties moeten neerzetten", be sefte Tissink. die zaterdag ver baasd was als eerste uit het koude water van het Veerse meer te komen. „Dat is meestal mijn zwakste onderdeel. In Zuid- Afrika zal ik veel aan mijn zwem- training moeten doen." Verval Bij de dames nam Nicole van der Schelde (18) uit Middelburg de leiding na 750 meter zwemmen. Ook tijdens het fietsen stond zij niet toe dat Tina Kats en Andrea Suyckerbuik dichterbij kwa men, maar daarna trad een op merkelijk verval in. „Het lukt me maai" niet om snel te lopen, dat is frustrerend. Elke keer word ik bij het laatste onderdeel (10 km) voorbij gesneld. Als ik aan fiets- of zwemtraining doe. zie ik snel vooruitgang en daar om doe ik die onderdelen graag. Soms denk ik dat ik nooit een goede loopster word. hoeveel ik ook train", klonk het triest. Tina Kats uit Vlissingen heeft geen zwak onderdeel. Zij kwam De start in Serooskerke, waar de laatste triathlon van het Super Prestige Zeeland werd gehouden. als derde triatlete uit het water, verstevigde die positie tijdens het fietsen en eindigde zaterdag uiteindelijk op een tweede plaats. Andrea Suyckerbuik uit Bergen op Zoom ging als num mer één, een minuut eerder over de finish. Voor Kats was het ech ter voldoende voor de eindzege van het Super Prestige Zeeland. „Ik heb als voordeel dat ik vrij all-round ben", zei Tina Kats (36) die pas driejaar aan triath lon doet. Frans Daalman uit Breskens kon het maar moeilijk verkrop pen dat hij bij de veteranen de titel aan Theo van Hal moest la ten. „Ik heb vier keer van Theo gewonnen. Vandaag wilde ik aantonen dat ik de sterkste vete raan ben. Wat dat betreft ben ik tevreden, maar zeker niet met mijn tweede plaats in de eind rangschikking. Kijk maar hoe groot vandaag mijn voorsprong op Theo weer was." Daalman kwam slechts elf punten te kort op de eindzege, oftewel Theo van Hal was over vijf wedstrijden 1 minuut en 6 seconden sneller. De onbillijkheid van de punten telling zit volgens Frans Daal man in het feit dat er niet voor elke categorie afzonderlijk het maximum van 900 punten wordt gegeven. De overall-winnaar bij de heren, vaak een jonge triat leet, beïnvloedt de'score van de veteranen. Uitslagen kwarttriathlon Seroosker ke: Mannen H20 1 Rein Tissink, Zuidafrika, 1 47.21; 2. Arjen Hartogh. Vlissmgen, 1.51.09: 3. Adriaan Janis se, Westkapelle. 1.51.16: 4 Jan Louis se. Kapelle, 1.53.01; 5 Bram van der Wege. Philippine. 1 54 45; 6. Sjaak de Kok. Lewedorp. 1.55.52; 7. Ruud Zaalberg, Dordrecht, 1.56.34. 8. Bert Sandee. Kamperland. 1.57.48. 9 Mar cel Traas, s Heerenhoek, 1.58 44, 10. Mario Willems, Terneuzen, 1.58.49. Mannen H40 1. Frans Daalman, Breskens. 1 56 45; 2. Theo van Hal. Middelburg. 1.58.55; 3 Eddy Vink, Westdorpe. 2.03.49; 4. Pieter Verhage, Westkapelle, 2.05.22. 5. Lein Lieven- se, Zoulelande, 2.08.15. Mannen H40: 1. Sjaak Sinke, Vlissin gen, 2.24.14; 2. Peter Rotte, Middel burg. 2.25.00; 3. Pierre Kintgen. Hulst, 2.55.00. Mannen H17: 1. Mare Blok, Lewe dorp. 2.00.57; Jongens H14 1. Florus van Loon. Hoogerheide. 1 54.19 Vrouwen: 1 Andrea Suykerbuyk, Roosendaal. 2. 20.08; 2 Tina Kats. Vlissingen. 2.21.34: 3. Marijke Eek- hardt. Roosendaal, 2.23.51. Achtste triathlon: Mannen H20: 1. Rob Magnee. Vlissmgen, 53 36; 2. Da vy Aerts. Booischot, 57.19. Mannen H401 Theo Guuleet. Vlis singen. 1 03.45. 2. Herman Samee, Sas van Gent. 1 04.02 Mannen H50:l. Jan Bongers, Ove- zande. 1.06.58; 2. Lex Schroots, Mid delburg, 1 09 52. Mannen H17 1 Rens Lobbezoo. West Souburg, 58.18. 2 Ralph Gerards. Zierikzee. 1.03.26. Jongens H14: 1. Jochem Kuzee, St. Annalan'd, 54.11; 2 Jordy Meerman. Middelburg. 1.00.47. Meisjes: 1. Mirjam Dieleman, Vlissm gen, 1.07.23; 2. Marjan van de Velde. Tholen, 1.08 24. Vrouwen D17:1. Linda Siebons. West Souburg. 1.05.54. Vrouwen D20 1. Nicole Spruit. Ter- neuzen, 1.06.24; 2. Simone Wonder- gqm, Serooskerke, 1.09.28. Eindstand Super Prestige Zeeland (beste vijf van de negen resultaten tellen mee) Mannen H20: 1. Adriaan Janisse, Westkapelle, 4516;'2. Arjen foto Ruben Oreel Hartog. Vlissingen. 4322; 3. Sjaak de Kok. Lewedorp. 4289.4 Bram van de Wege, Philippine, 4289: 5 Bert San dee. Kamperland. 4059; 6 Marcel Traas, 's Heerenhoek. 3988: 7. Cees van der Endt. Goes. 3814.8. Ronny de Maeretelaere. IJzendijke, 3698; 9 Pieter Bezemer, Middelburg, 3627; 10 Piet van Vaardegem, Westkapel le. 3437. Mannen H40 1 Theo van Hal. Mid delburg. 4068; 2. Frans Daalman. Breskens. 4057. 3. Jan van der Lin den. Oostburg. 3898; 4. Pieter Verha gen. Westkapelle.-3762; 5 Lein Lie- vense, Zoutelande. 3670. Mannen H50:l. Wim de Jonge, Ber gen op Zoom, 3229; 2. Sjaak Sinke, Vlissingen. 2930. 3. Peter Rotte, Mid delburg. 2580. Mannen H17:l. Mare Blok. Lewe dorp. 4083. Jongens H14: 1. Jordy Meerman, Middelburg. 4115; 2. Gideon Diele man. Vlissingen. 3670 Jongens: 1 Ben Marien, Geel, 2313; 2. Tom Vis sers. Mol, 2014; 3. Rudy van Kleven, Oost Souburg, 2013. Meisjes: 1 Mirjam Dieleman, Vlissin gen, 2439: 2. Lies Marien. Geel, 1764. Vrouwen: 1. Tina Kats, Vlissingen, 3027; 2. Marianne de Jonge, Goes, 2020; 3. Lenie van Kleven, Oost Sou burg, 2194. IWWM mS van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - De tweede com petitiedag landelijk veldkorf- bal had zaterdag voor de Zeeuwse ploegen een drama tisch verloop: Eén overwinning (voor TOP uit Arnemuiden) en twee gelijke spelen (van Tjoba en Blauw Wit) was de oogst uit negen wedstrijden. Vooral voor Stormvogels, Luctor en Blauw Wit was er weinig reden tot la chen. Zij gaven een 'zekere winst' in de slotfase uit handen. Tweede klas Olympia-TOP 10-12. Een moei lijke wedstrijd voor een bezoe kende ploeg die vooral in de eer ste helft problemen had met zijn tegenstander. „De tactische af spraken kwamen er toen niet uit. Dat kostte ons een paar doelpunten en bovendien scoor den we in die fase zélf ook te wei nig", verklaarde trainer Eric Maljers de zwakke start, die 6-4 achter tot gevolg had. In het tweede part leefde TOP op; De opdrachten werden wél uitge voerd en na de aansluiting (7-7) ging TOP meteen over een ver raste opponent heen. Vooral het eerste aanvalsvak had een aan tal sterke momenten. Olympia bleef aanklampen, maar gaf zich tenslotte bij een 10-12-stand in de slotminuten gewonnen. TOP-score: John Dijke 5. Leon Kloet 4. Ramon van de Gruiter 3. GKV-Tjoba 12-12. Tjoba heeft de laatste jaren de naam mentaal niet sterk te zijn. In dit duel bleek dat niet terecht: In een ac ceptabele partij korfbal, waarin beide achttallen voluit voor de winst gingen, had Tjoba het ge lijke spel voor een groot deel te danken aan een voortreffelijke mentale instelling. Na een ge- lijkopgaande eerste helft (5-5) kon op basis daarvan ook de 8-5- achterstand worden hersteld en na nog een aantal tikjes eerst 10- 8 en later ook 12-10 in de slotfase worden weggewerkt Tjoba-score: Wilco Fokke 4. Wil fred van de Meer 3. Jolande Kole 2 (en een sterke wedstrijd). Mar- got Jansen 2. Mark de Schipper 3N ACKC-Stormvogels 14-13. Trai ner Paul Stern van Stormvogels zei na afloop „teleurgesteld en tevreden" te zijn. Het eerste om dat hij vond dat zijn ploeg teveel kansen miste en optimisme was er voor de getoonde inzet. Daar door gingen de Vogels met hun tegenstander naar een 8-8-rust- stand en waren bij 11-13 dicht bij de winst. Anita Adriaanse scoorde vier keer. ADO-Zuidwesters 15-9. Omdat trainer Rolf Kamphuis vooraf verlies had ingecalculeerd, kwam de nederlaag niet al te hard aan. De mariier waarop die tot stand kwam. stemde hem niet vrolijk; „Een half uur waren we de gelijke van ADO. daarna klapte de verdediging helemaal in elkaar", zei Kamphuis. Na 5-5 had dat 8-5 bij de rust en 15-9 bij het eindsignaal tot gevolg. „Vooral de mannen vergaten de opdrachten", reageerde de trai ner. Edward de Graag scoorde drie keer. Korbis-Luctor 10-8. Dit duel kwam langzaam op gang. Luctor had zich in de aanloop naar de finale met name mentaal sterk getoond. Bijna heel de wedstrijd liep Luctor achter Korbis aan om een gat van twee doelpunten weg te werken. De ploeg deed dat met overgave en had zich bij het ingaan van de finale (bij een De Wilde loopt eerste plaats mis ETTEN LEUR - Jan de Wilde van AV'56 uit Goes greep op de tien Engelse mijl van Etten-Leur net naast de overwinning. In de eindsprint moest hij zijn meer dere erkennen in Anton van Overveld van AVR. Resultaten AV'56: 6. Rini Brugge- man. 55.09; 27. Jan van Wingerden, 59.13; 28. Rinus Joosse (vet II). 59.23; 35. Kees Spaans, 59.45;140. Leo Meyerivet I). 1.09 26. 6-8-stand) zelfs in een 'winnende' positie gemanoeuvreerd. Het slotoffensief van de thuisploeg kon echter niet worden afge stopt: Vier doelpunten in de laatste vijf minuten lieten Luc tor onverdiend met lege handen. Lianne Hamelink scoorde vier keer. Spirit-Blauw Wit 12-12. De be zoekers gaven de titelkandidaat uitstekend partij. In de eerste helft bleef de afwerking echter achterwege en gingen de ploe gen bij 8-7 (na 7-4) rusten. In het tweede part haalde Blauw Wit uit het tactisch concept een veldoverwicht en wist dat ook in de score tot uitdrukking te bren gen. „We hadden de overwin ning op zak, in de slotfase heb ben we die weggegeven", keek trainer Blaas de Ridder terug naar de 12-10-voorsprong van zijn ploeg kort voor tijd. Atlas-Dijkvogels 11-15. Beide ploegen namen een helft voor hun rekening. Atlas de eerste, waarin de ploeg zelfs de kracht had om een achterstand onge daan te maken en met 5-4 de lei ding nam. Het tweede part was voor de bezoekers, die na de aan sluiting meteen ook een gat van vijf doelpunten maakten en pas bij 15-9 hun tegenstander toelie ten de score een draaglijker aan zien te geven. André Ovaa was Atlas' topscorer. Ondo-Valto werd afgelast. Een fikse regenbui net voor de. start van de wedstrijd zette het veld blank en maakte spelen onmo gelijk. ü§l Een speler van Animo (gestreept shirt) wint het duel onder de korf in de wedstrijd tegen Nieuwerkerk. foto Ruben Oreel Zware thuisnederlaag korfbalteam uit Oost-Souburg van onze korfbalmedewerker OOST-SOUBURG/NIJKERK - De uitspraak is tot op de draad versleten, maar bewijst nog al tijd zijn waarde: De eerste klap is een daalder waard. De korf balploegen van Swift en Animo weten dat ook, maar hebben niettemin bij de start van de competitie al averij opgelopen. Swift kreeg zaterdag een eerste tik bij Sparta Nijkerk (17-19- verlies), bij Animo werd de thuisnederlaag (14-21) tegen Nieuwerkerk al gevoeld als een 'dreun'. Want Ad Vos mocht in de voor beschouwing op het seizoen dan wel „een zware competitie" ver wachten, dat zaterdag thuis zou worden verloren, had Animo niet ingecalculeerd. „Maar we kwamen duidelijk te kort", gaf trainer Adrie Dieleman toe. Hij had ook gezien dat het verschil deze keer „in de mannen" zat: „De vier boomlange jongens van de tegenstander hadden alles. De afvang, dé aanvallende re bounds. we konden er alleen maar naar kijken. En met hun perfecte uitvoering van de vrije bal en een hoog schotpercentage kwamen we amper in het stuk voor", wist Dieleman. Omdat men er nooit in slaagde het spelletje van de tegenstan der te ontregelen, liep de thuis ploeg van start tot finish achter de feiten aan. De beslissende tik kreeg Animo in de periode net voor en na de pauze. Toen liep Nieuwerkerk van 6-8 naar 8-14 en brak er bij de thuisploeg (waar Peter Crucq zijn beurt op de bank uitzat) mentaal iets. „Op dat moment geloofden we er niet meer in. waren we heel kwetsbaar", zei Dieleman in de nabeschouwing. Hóe kwetsbaar gaf Nieuwerkerk met de 21-14 uitslag voldoende aan. Animo-sc-ore: Wilma de Visser 4. Ad Vos 2, Sjaak Baas 2, Jack de Waal 2. Moniek de Schipper 2. Ellen Kort 1. Aarnout van Haar lem 1. Twee zwakke periodes maakten Swift in Nijkerk tot verliezer. De eerste viel meteen na de start. De stormachtige opening van de thuisploeg maakte bij Swift de nodige brokken (6-3) en pas na een kwartier zetten de bezoekers aan voor de eerste serieuze ach tervolging. Toen bleek ook met een dat het Zeeuwse achttal meer dan voldoende kwaliteit bezat om de zaken recht te trek ken. na 6-6 werd de eerste helft, op 9-9 afgesloten. Swift doorstond een tweede stormloop niet. Bij 15-9 konden de Middelburgers weer vol aan de bak. De inhaalrace naar de aansluiting bij 17-17 maakte niet alleen duidelijk dat de zwakke opvoering daarvoor onnodig was geweest, maar gaf ook aan dat Swift had moeten winnen. Het werd een 19-17-nederlaag omdat de bezoekers in de slotmi nuten te gehaast de overwinning wilden binnen, halen en zich daarin nog twee keer verslikten. Swift-score: Leonard Debbaut 5, Sjoerd Sanderse 4. Leo Lange- beeke 3. Karin Janse 2. Claudia Fritz 1, Astrid Koole 1. Rob San derse 1. VLISSINGEN - In de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcom petitie is Mevo verrassend van start gegaan. In Krabbendijke won Mevo verrassend met 1-2. VCK mag ook niet mopperen met de 3-4-zege in Kruiningen. Krabbendijke-Mevo 1-2 (1-0) - De thuisclub was niet in vorm. Mevo won zelfs verdiend. Na 25 minuten schoot Johan Pekaar zijn ploeg uit een strafschop naar 1-0. maar een kwartier na rust mocht Dick van Splunder vanaf dezelfde plaats gelijkma ken: 1-1. Twee minuten later schoot dezelfde Van Splunder zijn ploeg naar de verrassende 1- 2. Kruiningen-VCK 3-4 (1-3) - Ze ker na de rust was Kruiningen veel sterker, maar in de slotfase tikte Danny Siwabessy alsnog de spectaculaire winst binnen: 3- 4. Robin Arens had Kruiningen op 1-0 gezet, maar Paul Evers- dijk (strafschop). Eric Giesbertz en Martin Wielemaker bogen dat om in een 1-3-ruststand. Kruiningen knokte zich na rust terug tot 3-3 door Tonnie Sinke en een strafschop van Robin Arens, maar ging alsnog de boot in. Nieuwdorp-Nieuwland 1-2 (1-2)- De wedstrijd was binnen twintig minuten gespeeld. Jan Meulpol- der opende: 1-0. Hugo Crucq en Mike van Kleef straften daarna koeltjes een aantal fouten af: 1-2. Scheidsrechter Kees Cijvat had er toen nog geen genoeg van. Voor rust kwamen er acht minu ten bij en de tweede helft duurde zelfs 55 minuten. SVD-Heinkenszand 1-2 (1-1) - De bezoekers mogen niet moppe ren. Piet Goeree zorgde voor 1-0, maar de vrije trap van Udo Veer man bracht de ruststand op 1-1. Allan Braamse maakte er na rust 1-2 van en ondanks een enorm slotoffensief van SVD gingen de punten mee naar Heinkenszand. Hoedekenskerke-Brouwersha- ven 1-1 (1-0) - Brouwershaven had het betere van het spel, maar van beide kanten waren er weinig kansen. Fred Velkers scoorde voor de rust 1-0 en Re- mie Lievense tekende voor de 1- 1. Eerste plaats Jopie Daane ROTTERDAM - Bij de Konmar- loop in Rotterdam over 10 kilo meter is Jopie Daane van Atle- tica uit Vlissingen op een eerste plaats geëindigd. Zij realiseerde een tijd van 38.24. Bij de vetera nen H eindigde Sam Polderman op een derde plaats ip 34.50. de vierde plaats was voor Rob Mol van Dynamo (37.20). Senior Peter Ramsteijn van Sporting Walcheren voltooide de race in 34.24. van onze paardesportmedewerker HULST - Parcoursbouwer Bram Wattel liet tijdens het concours van de rijvereniging Hulst met zijn technisch opge zet parcours heel wat combina ties struikelen. Vooral in de klassieke omloop bezorgde dat de helpers in het parcours han denvol werk. De combinaties die zonder averij de finish haal den, waren dan ook op de vin gers van één hand te tellen. El len Briquet was er één van. De 30-jarige amazone uit Vogel waarde stuurde Queen in de middenklasse in hoog tempo over de balken. Briquet bleef als enige foutloos, wat haar behalve de overwin ning ook nog twee winstpunten opleverde. Zij bracht daarmee haar totaal met de 9-jarige bruine merrie op 21 winstpun ten. Briquet: „Het was niet zo'n gemakkelijk parcours, maar wel eerlijk en paardvriendelijk ge bouwd. Het vergde veel stuur manskunst om je paard goed voor de hindernissen te krijgen. Maar Queen loopt dit seizoen ge woon perfect. Ik had de overstap naar Z al bij tien winstpunten kunnen maken, maar ik wilde bewust de zaak niet forceren. Vandaar dat ik heb besloten om in M te blijven rijden tot het ma ximum toegestane aantal winst punten. Dat is nu het geval. Ik ziet het als een uitdaging om het in de klasse klasse Zwaar te pro beren." Marie Paule Picavet werd met Douwe tweede. De schimmel be schikt over aardig wat vermo gen. maar is door zijn nukkig ge drag erg moeilijk te berijden. Zo ook weer in Hulst, waai" de Ra- mano-zoon geen enkel probleem met de hoogte had maar zijn amazone plotsklaps verraste met een weigering. Ook in de klasse Licht slaagde er slechts één combinatie in de bouwsels onbeschadigd te ne men. Favoriet Jeroen Burm stel de met Maldito zijn supporters- schare niet teleur. Gino van Bunder, die wegens en weigering van Denise in de eer ste omloop genoegen moest ne men met de tweede stek, zorgde voor de verrassing van de dag door de tweede manche, een pro gressief parcours, op zijn naam te schrijven. De in Hulsterse dienst rijdende Belg was in een zinderende barrage te sterk voor vader en zoon, Paul en Jeroen Burm. Eerste starter Paul Burm liep met Elegant tegen zeven min punten aan. Jeroen Burm zette heel wat meer druk op de ketel door met Maldito ook in de her kansing de volle buit binnen te halen. Maar de tijd van 44 secon den rond was onvoldoende voor Burm juniors tweede overwin ning. Een ontketende Van Bun der liet met de 8-jarige Ronald- dochter de chronometer zestien de van een seconde eerder stop pen. Voor van Bunder betekende het zijn tweede dag-zege. Eerder stuurde hij zijn nieuwsteaan winst Hobulina in het progres sief parcours in de klasse B naar de eerste stek. In de klassieke omloop ging de zege naar Conny de Beule die met Mistral als enige met een blanco strsi de finish haalde. In de dressuur klasse Zwaai Marina Quaak het succesr De amazone uit Ijzent stuurde Ticardo met een van 184 punten naar hetgoJpli had met. Eastwind aan iVj- Sd ten voldoende voor bron Axelse amazone Nicole stuurde Bagatelle met I8i ten naar het zilver. Ondanks deze goede result waren het toch niet de Z oo- e naties die de aandacht trot laf Die rol was weggelegd voo-fewi via Hoefnagels en Saskia Regt. Hoefnagels stuurde klasse B de magistraal lop.. viervoeter Heaujolaine nat totaal van 139 punten. Enintig kia de Regt moest met Mas slechts éen puntje op haan. tlijl toegeven. |er Uitslagen springen paarden sick Z: 1 Jan Noordhoekffi Zwinr., 0. M: 1 Ellen Briquet» Hulst, 0; 2 Marie Paule P; po Douwe. Luctor et Emergo,3 L pel rnpn Rnrm/Mnlrlif.n Hnlct n n ES rtl rde oop K De tv Evö Ha P roen Burm/Maldito, Hulst, 0, van Bunder/Denise, 3/66; 3 Dj Loos/Fatice, Luctor et Emergj B: 1 Conny de beule/Mistral.H. r?r 2 Andre Briquet/Vincent. Hui?, d Patriek de Kind/Eros G. 16 nsje sief M: 1 Ellen Briquuet'Qus [nj 53.8. L in.b 1 Gino van Buri- dei nise. 21/43.4; 2 Jeroen Bum® m 21/44.0; 3 Paul Burm/Elegantr 14/46.2 B 1 Gino van Bunder- lina. 35/60.0: 2 Patrik KindTrte /63 5 Pony's klassiek Z: 1 Anthony Ven/Dizzy Girl. Hulst, 3. M: IQ ge- Frumau/Beauty C. Kleppert); Jossé de Vetter/Hippo. Huls; Colinda Comellssens/Honn; Hulst, 7; 2 Rachel Bergsfêia Hulst. 9; 3 Hans Vinke/Ister.K; tjes, 11 B, cat. BC: 1 Estherc; 1 'Estiria Pegassus. Hulst. 0 2 Ja r Vetter/Donja, 4. B. cat DE. 1$ van Bunder/Rocky, Hulst, 0-y. nata Faes/Morena, Kleppert)* 3 Angelique de Beule/Flower. 3/52. Progressief M/Z" 1 Ante der Ven/Dizzy Girl, 44; 2 Jossei ter/Hippo. 35. L Winne'Mandy. Hulst. 22; 2 Ha ke/Ister, 20; 3 (z.b Colinda Ca jj< sens/Honny Girl, 29. B 1 Don r Jonge/Bonita, Kleppertjes. 33;: ven van Bunder/Rocky 31; 3 P* Faes/Morena, 31 Dressuur paarden Z/ZZ: 1 v Quaak/Ticardo. Haringr13! ïk cole Vaes/Bagatelle, Oranjer, Marina Quaak/Eastwind, 180 Vivianne Thijs/Venetia, Lucto Emergo, 120; 2 Marie Paule P.: Douwe. 117; 3 Jan Noordhoe®] 117. M: 1 Lieveke Goossensi Oranjer., 120; 2 Nancy AarseuB nest. Oranjer., 120; 3 GermaHej /Evita, Haringr., 112. L2: i Mirr pe' Feber/Lerby, Hulst, 128; 2 Tnro der Ree/Mainkur, Luctor et Ek 127; 3 Patriek de Kind/Fantas 124. L: 1 Sibylle Burm®: Hulst, 122; 2 Uwe Wolschi miro, Hulst, 122; 3 Hilda der/Ananda, Luctor et Enters: B: 1 Sylvia Hoefnagels/Hea# l Honter., 139; 2 Saskia de Re# f nun, Haringr138; 3 Sibylle E Daimond, 133. Pony's Z2: 1 Judith Cerpentia mer, Kleppertjes, 199. M2: l Dees/White Feet, Luctor et fe il 4. M: 1 Veerle de Regt/Roi Graeve Jan. 114; 2 Inge-Manjn Zee/Tarzan, Kleppertjes. lffi Anneke Galema/Pnmeur, to Emergo. 126; 2 Jantien HaakCtft Haringr.. 123; 3 Anthony vané /Dizzy Girl. Hulst,. 118. L: 1 Dis gaert/Nabiel. Honter.. 127.2 'j ijk Fey ter/Annouska, Luctor et;: |)cr 123: 3 Use Deurwaarder/Looi Justien, Luctor et Emergo, 1£ Use de Feyter/Annouska, 135! nemarie Lippens/Cohstar. H? 130: 3 Esther de Vetter/EstruI® MIDDELBURG - Morgen, dins dag, speelt het Zeeuwse dames- elftal in Kamperland (terrein van de Bevelanders) een wed strijd tegen de Belgische natio nale damesselectie. De wed strijd begint om 20.00 uur en wordt geleid door Hans Lind- hout, met de grensrechters Rini Clement en Jan Geldof. De coaches Jan van Loon en Al- bert Vogel hebben Irma de Witte van Oostkapelle en Ella Kerkho- ve en Jose Verhage van Vlissin gen aan de selectie toegevoegd. Eerder waren al uitgenodigd: Tamara van Boven, Inge Suy en Wanda Zegers van Terneuzense Boys, Janita Davidse, Caroline Duine. Heidi Kallemein, Arja Boogaard en Jolanda Zwigtman van Oostkapelle, Miranda Beke- nes, Carine Eckhart, Marlinda Verhoeven en Sandra van Een- ennaam van Kloetinge, Jacque line van Assche Yerseke) en Ma- ringe Vogel van Vlissingen. De Belgische ploeg won vorige week nog met 1-0 van het Neder lands dameselftal. Coach Van Geersom komt met nagenoeg :nd JK dezelfde ploeg naar Kar v land: Michele Canniere.fi I Cotteaux. Barbara Cr/" Isabelle Deflem, Dorineft baerde. Peggy Demeestei ISS Deschepper, Andrea Jar£ en Annie Noe. Christine Sü vj, Daniela - Specogna, Ad ofd Timmermans. Annick V; rei them, Myriam Vanslembfl jge Carine Vanstraelen en Cir in i Vautmans. fik rde tuii Standen veldkorfbal Ov.klas A KVS 2-4 Oranje W 2-2 Sparta N 2-4 Nieuwerk 2-2 TOPS 2-2 Animo 2-0 Swift 2-2 Nieuwerkerk 2-0 2G Avanti 2-4 Tjoba 2-1 TOP A 2-4 GKV 2-1 Vitesse "2-4 Olympia S 2-0 Maassluis "2-2 Excelsior 2-0 3N Korbis 2-4 ACKC 2-2 ADO 2-4 Or Nassau 2-2 Luctor 2-2 De Kapellen 2-0 Zuidwester 2-2 Stormvogels 2-0 30 Bolnes 2-4 Ondo 1-1 Dijkvogels 2-3 Blauw Wit 2-1 Valto 1-2 Spirit 2-1 Atlas 2-2 Jodan Boys 2-0 ADG te sterk voor damclub uit Middelbui; AMERSFOORT - De Mil burgse damclub heeft zate een oefenwedstrijd tegel Amersfoortse ADG met sla 16-14 verloren. Een alk verdienstelijke prestatie, de tegenstander, met onde dere oud-wereldkampioei Sijbrands in de gele* speelt in de nationale coS 3 tie een klas hoger dan de delburgers. Bovendien K de Amersfoorters bijna sterkste opstelling aan-1 winningen vielen er aas delburgse zijde te notere^ Peter Schunselaar. Pie' wenhuijzen. David D1' Ferry Berkholst (een spek' BDV Bergen op Zoota.b seizoen voor Middelburg landelijke competitie uit» en gastspeelster Daniêw Vos. De uitslagen: ADG Amers&j- delburg T Sijbrands-D 2 J. Kos-P. C. Schunselaarf; Strooper-A Kammeraat2-fl> lebakker-G Krijger 1-1;5B 3 de Jonge l-l. 6 R Koers* Wolf; 7 K. R. Schaafsma-J 8 S. Verbeek- P. Nieuwenhffi? 9 H. Hessel-D. Davidse 0-2:10" tin-F Berkholst 0-2: llK-Sf* van Eenehnaam 2-0; 12 E.™ J. L. Grim 2-0; 13 A. Dorgelo^ Keulen 1-1; 14 G van Maa^. Vos 0-2. 15 J Hoek-M. API»- taal 16-14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 14