LID WORDEN VAN HET RODE KRUIS? Wayne Rainey accepteerde de risico's EEN ROLF X T-SHI CADEAU! ANWB Terneuzen viert feest. P H BEL 06 - 300120, GIRO 7244 y al VAN HET NEDERLANDSE RODE KRUIS f'Nooit Gedacht' Graauw PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER 10: Wayne Rainey in actie foto archief PZC door André Hoogeboom MISANO ..Dit is motor sport en iedereen komt een keer ten val." Woorden die resoneren met een bittere wanklank na het afgelopen weekeinde: opgetekend uit de mond van Wayne Rainey en wel vorig jaar 11a het be halen van zijn derde achter eenvolgende wereldtitel. Hij refereerde aan collega Mick Doohan. die door een crash het kampioenschap aan de Amerikaan moest la ten. Rainey is nu zelf het slachtoffer geworden van een valpartij. Niet voor het eerst. Maar wel voor het laatst. De blonde Califor- niër zal nooit meer kunnen racen. Ten gevolge van een dwarslaesie, vanaf de zesde ruggewervel, moet hij de rest van z'n leven in een rol stoel doorbrengen. Vallen hoort bij motorsport. Maar opstaan meestal ook. De hedendaagse circuits zijn zo veilig dat ernstige onge lukken vrijwel niet meer plaats vinden. Rainey had op die fatale zondagmiddag in het Italiaanse Misona or dinaire pech. Na een betrek kelijk onschuldige schuiver kwam hij met zijn rug te recht op de opstaande rand van de curve-stones. Dat de gevolgen van de val ernstig waren, was al snel duidelijk. Dat het fataal voor zijn loop baan zou zijn bleek pas en kele uren later. Wayne Rainey bepaalde het gezicht van de motorsport in de jaren negentig. Drie keer op rij werd hij wereldkam pioen. Hij was op weg naai de vierde titel. Daarmee zou hij zijn grote ambitie vervuld hebben: in de voetsporen treden van de 'groten' uit de historie van het wegracen. Met een vierde wereldtitel zou hij Mike Hailwood heb ben geëvenaard en zijn hui dige teambaas Kenny Ro berts (3)'overtroffen. De vol gende uitdaging zou dan wachten: het absolute re cord van Giacomo Agostini aanvallen. De Italiaan werd zeven keer op rij wereldkam pioen. „Maar", sprak Rainey aan de vooravond van het nieuwe seizoen, „motorsport is veel competatiever gewor den. Een titel nü is eigenlijk veel meer waard dan toen." Sportief niet alleen, finan cieel ook. Rainey is miljo nair. Rekenaar De blonde Californiër stond niet bekend als een roeke loze rijder. Hij was meer het type van de koele rekenaar, vermeed overbodige risico's en nam op tijd gas terug als de situatie dat toeliet. Hij was de absolute tegenpool van zijn landgenoot en rivaal Kevin Schwantz, die vaak op beslissende momenten even de grens overschreed en dus vaak niet finishte. Rainey, die in oktober 34 jaar wordt, was bijna een ze kere aankomer. Hij reed 82 wedstrijden in de 500cc- Grand Prix en haalde slechts zeven keer (inclusief Misano) de finish niet. Vorig jaar was voor Rainey een re cord. Hij ging twee keer hard onderuit, in Mugello en tij dens de trainingen op Hoc- kenheim. Die laatste be hoorde tot de spectaculair ste van het seizoen en zag er veel erger uit dat de val van zondag. Rainey miste echter alleen de TT van Assen en kon vervolgens zijn zege reeks hervatten en z'n derde titel pakken. Sinds z'n eerste GP-zege in Engeland in 1988 wist hij 24 keer als winnaar over de streep te komen. In 1982 debuteerde Rainey op de Superbikes met een derde plaats om het jaar daarna wereldkampioen te worden bij de zware viertak- ten. Met die titel was de toon voor z'n loopbaan gezet. Kenny Roberts contracteer de hem voor de 250cc-Ya- maha. Op die lichte machine heeft Rainey nooit grote suc cessen geboekt. Pas in 1988, toen hij debuteerde bij de halve liters, brak hij door met die zege in Engeland en een derde plaats in de eind rangschikking. Het jaar erop werd hij tweede, om vervol gens de troon als koning van de wegrace drie jaar lang in zijn bezit te nemen. Geen volksheld In tegenstelling tot andere idolen van de motorsport is Rainey nooit een volksheld geworden. Daarvoor was hij iets te afstandelijk. Hij deed zijn werk, gaf zich niet over aan frivoliteiten en verwierf daarmee de bijnaam 'Cool- cat'. Zowel buiten als op de baan liet hij zich niet aflei den. Rainey gaf dan ook wij- wel geen interviews. Bij de incidentele gevallen dat hij wel tot praten bereid was. liet hij nooit het achterste van zijn tong zien. De Ameri kaan was één en al zakelijk heid. werd door zijn team- .chef vrijwel van de buiten wereld afgesloten en diende zich te beperken tot spor tieve prestaties. Rainey zat als gegoten in die rol. Terwijl Kevin Schwantz de harten van de motorsportliefheb bers stal door zijn - enigszins gespeelde - openheid, maar vooral door z'n aanvallende rijstijl, vergaarde Rainey hoofdprijzen. Hij zou dat dit jaar ongetwij feld ook hebben gedaan. Want hoewel Schwantz zijn landgenoot probeerde te imiteren in 'resultaatrijden', zag het er dit jaar weer naar uit dat Rainey z'n seizoen het best had opgebouwd. Tot Misano. Rainey. getrouwd en vader van een kind zal worden ge mist in het rennerskwartier. Niet omdat hij de meest sympathieke coureur was, maar wel omdat hij de com petitie op een hoog niveau hield. Zijn brandende ambi tie was de eerste te blijven en daarom stond zijn inbreng garant voor vlijmscherpe wedstrijden. Wat dat betreft was hij een sportman tot. in de toppen van zijn tenen en bovenal Amerikaan. Rainey wist bovendien dat hij in het rennerskwartier alleen stond. Na zijn titel van vorig jaar, die hij pas in de laatste race veroverde, nadat Mick Doohan de eerste helft van het seizoen een straatlengte voor had gestaan, zei hij: „Het is zo makkelijk om te zeggen dat ik alleen jnaar kampioen ben geworden omdat Mick pech heeft ge had. Hij zou gewonnen heb ben. maar ja. Mick viel. Net als ik enkele keren ben ge vallen. Racen is nu eenmaal racen. De vent die wint is de beste. Ik weet zeker dat Mick niet mij. maar eerder Kevin geholpen zou hebben als het er op aankwam." ANWB Terneuzen bestaat 10 september 25 jaar. Bezoek daarom uw jarige ANWB kantoor en geniet van deze vele aanbiedingen. 2 verschillende ANWB Waterkaarten naar keuze voor 25,- Indien u nu een abonnement neemt op de ANWB Waterkampioen ontvangt u 9 nummers voor 25,-. Daarbij ontvangt u gratis het boekje Vaarroutes Zuid. Uw ANWB Reisbureau heeft een schitterende cruise aanbieding van Zeetours voor u. Reageer snel! Er ligt een leuke attentie voor u klaar, als u een offerte aanvraagt voor een ANWB-bootverzekering, En een extra verrassing als u er één sluit Uw ANWB heeft veel extra's in petto tijdens de feestwe.ek, dus kom gerust eens langs. Voor bovenstaande aanbiedingen geldt: - zolang de voorraad strekt en - geldigheidsduur alle aanbiedingen van 11 t/m 18 september. Graag tot ziens bij de ANWB. Natuursteenbedrijf Ferket en de Maat b.v. Steensedijk 100, Hulst - Tel. 01140-12906. Gespecialiseerd in: GRAFMONUMENTEN MARMER en NATUURSTEEN voor particuliere en utiliteitsbouw 9 gevelbekleding en vensterbanken 9 vloeren in diverse steensoorten Agentschap: Rouwonderneming Schot B.V. Toonkamer: Postweg 3 Tholen, tel. 01660-2650 WET MILIEUBEHEER/ WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATEREN Overeenkomstig het bepaalde in artikel 13.22 van de Wet milieubeheer wordt het volgende bekendgemaakt - het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen heeft op 3 september I993 aan de provincie Zeeland, 't Groenewoud I te Middelburg een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend (onder.het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu) voor het oprichten en in werking hebben van een zuiveringsinstallatie ten behoeve van het saneren van verontreinigd grondwater aan de voormalige stortplaats "put van Van Wijck", Loven- polderstraat 17 te Hoek, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie U, nummer 324: - voorts heeft het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten op 9 september I993 onder nummer 5.11 aan voormelde aanvrager een vergunning ingevolge de Wet Veront reiniging Oppervlaktewateren verleend (onder het stellen van voorschriften ter bescherming van de kwaliteit van het oppervlaktewater) voor het lozen van gezuiverd water afkomstig van de grond- en grondwatersanering van de voormalige stortplaats. De beschikkingen, de aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van vandaag voor iedereen ter inzage op de volgende plaatsen: - in het. gebouw van de sector Stadsontwikkeling en -beheer (sectie Milieu) van de gemeente Terneuzen, Burg. Geillstraai 2, alhier: - op de afdeling Algemene zaken van het waterschap De Drie Ambachten. Korte Kerkstraat 19, alhier. De stukken kunnen op de voornoemde plaatsen tot 10 oktober 1993 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur worden ingezien. Voorts kunnen de stukken iedere donderdag van 19.00 tot 22.00 uur worden ingezien. Degenen, die de stukken wensen in te zien op donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur worden verzocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-75458) De aandacht wordt er op gevestigd, dat terzake van de onderhavige beschikking(en) tot I0 oktober I993 beroep openstaat bij de Kroon voor: a. de aanvrager(s), b. de betrokken adviseurs: c. degenen, die overeenkomstig artikel I3.I7 en I3.I8 van de Wet milieubeheer bezwaren hebben ingediend: d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig de onder c. vermelde artikelen bezwaren in te brengen. Een eventueel beroepschrift dient gericht en gezonden te worden aan de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voorts wordt er nog op gewezen dat 1. de beschikking(en) van kracht wordt(en) na afloop van de beroepstermijn, tenzij tijdig beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking(en) dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening: 2. een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening gericht moet worden aan de voorzit ter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State; 3 de beschikking(en) niet van kracht wordt(en) voordat op het verzoek als bedoeld onder 2 is beslist, Terneuzen, I0 september I993 Burgemeester en wethouders van Terneuzen. Drs. R.C E. Barbé,'burgemeester. Th. de Brauwer, secretaris. het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten. W.A, Gosselaar, dijkgraaf. Ing. J.I. Meesen, secretaris. Waterschap De Drie Ambachten C#*| 3» jpj S cvCyriÖT" S55T5/ het Caraibisch zwemparadijs in Terneuzen IV2 UUR ZWEMMEN VOOR MAAR 3,85 op dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00 t/m 15.00 (niet in schoolvakanties) Voor meer informatie bel 01150-15500 UkomttochooknaarScheldorado! Scheldorado - Stuvesande 2 - Terneuzen Te koop: Ambulant patates-fritesbedrijf met vaste standplaats. Te bevragen: adm. kantoor Bidema, Postbus 173, 4570 AD Hulst. Tel. 01140-14077. Postbus 35. 4530 AA i emeuzen Muziekvereniging nodigt alle oud-leden, oud-dirigenten jij: en ereleden uit op de receptie ter vie- jij ring van het 40-jarig bestaan op zater- dag 18 september om 17.00 uur in het Gemeenschapshuis te Graauw. UITNODIGING WAAR GAAN WE NAARTOE EN WAAR LEVEN WE VOOR? ..Ach, zal misschien iemand verzuchten, dat hebben we; zo vaak gehoord, die verhalen kennen we nu wel!" dan vergist u zich toch! Er ligt een diepte en rijkdom in de Bijbel. Op de komens avonden vegen de sprekers het stof van de oude verhak af. Ze gaan weer voor u leven, u zult zien hoe aktueeU- praktisch ze zijn, ook voor het leven van vandaag. ivr. 17 sepl'93 spr.: G.W. Hoddenbagh vr. 15 okt, '93 spr.; H. P. Medema •vr. 12 nov. '93 spr.. G W. Hoddenbagh vr. 10 dec. '93 spr.: H P. Medema vr. 7 jan. '94 spr.. G. W Hoddenbagh vr. 4 febr. '94 spr.. M. G. de Koning vr. 4 mrt. '94 spr.: M. G. de Koning vr. 25 mrt. '94 spr.: M. G. de Koning Vriendschap met God. Abraham Omgang met God. Izak De liefde en opvoeding van Goj Jakob De leiding van God in je leven. Jozef In de school van God. Mozes De overwinning van God. Jozua. De kracht van God in je leven. Kaleb. Overgave aan God Gideon. De lezingen worden gehouden m de: Opstandingskers Terneuzen. Bellamystraat 74 Aanvang 20.00 uur. j gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook kunt u cas«? tes van deze avond bestellen. Inlichtingen. 01150-96456. OPENBARE RAADSVERGADERING 9 De burgemeester van Terneuzen brengt ter algemene kennis, dat op donderdag 16 september I993 te 19 30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden, ss :ol jshhbb BOUWAANVRAAG 9 De burgemeester van Terneuzen maakt be kend, dat van het Aannemingsbedrijf Kneckaert B.V., Zuiddijk 9 te Hengstdijk, een verzoek is ontvan gen om vrijstelling te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van de bedrijfsloods op het perceel Koudepolderstraat 24 te Hoek. Het voornemen bestaat om de gevraagde vrijstel ling pp grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen, Alvorens daartoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld met ingang van maandag 13 september I993 gedurende veertien dagen bij de afdeling Bouwen en Wonen van de Sector Stadsontwikkeling en -beheer, Burgemeester Geillstraai 2 te Terneuzen van het bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwaren daartegen gedu rende deze periode schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen ken baar te maken. Terneuzen. I0 september I993. De burgemeester van Terneuzen. drs. R.C.E. Barbé. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen maken, overeenkomstig het bepaalde in artikel 8.41lid 4, van de Wet milieubeheer, bekend dat bij hen de volgende kennisgevingen zijn ingeko men: Motorcentrum Terneuzen B V., Ambachtstraat 7 te Terneuzen geven ingevolge het Besluit herstel- inrichtingen motorvoertuigen Wet milieubeheer kennis van een inrichting ten behoeve van de repara tie van motorvoertuigen aan de Nijverheids straat 4 te Terneuzen; Witte Boussen de Bruin Beheer' B.V., Axelsestraat 178-180 te Terneuzen geven ingevolge het Besluit woon- of kantoor- q gebouwen Wet milieu- beheer kennis van de vestiging van een woongebouw aan het Oostelijk <2; Bolwerk te Terneuzen <D Postbus 35. 4530 AA Terneuzen De genoemde kennisgevingen liggen met ingang vr vandaag tot I0 oktober I993 voor iedereen ter ins in het gebouw van de sector Stadsontwikkeling? -beheer (sectie Milieu). Burg. Geillstraat 2 te Terne® De stukken kunnen iedere werkdag van 09.ÖÖS 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur kosteloos word? ingezien. Burgemeester en wethouders van Terneuzen be gen, overeenkomstig het bepaalde in artikel I3.Ü lid 2. van de Wet milieubeheer, ter openbare keni dat op 7 juni 1993 bij hen een aanvraag is ingekoiw van A.C. Rijnberg Beheer B.V.. Ambachtstraat I Terneuzen om een vergunning ingevolge de Vi-: milieubeheer voor hei oprichten en in werking hebfe van een-loods voor de opslag van koopmansgoedetë en rollen papier op het perceel plaatselijk bek?: Nijverheidsstraat 15-17 te Terneuzen, kadastra bekend gemeente Terneuzen, sectie F, nummer 1566 (ged.) en 1567 (ged.). Zij zijn voornemens de vergunning ingevolge de V/S milieubeheer te verlenen, onder het stellen van vo" schriften ter bescherming van het 'milieu. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere tera® zijnde stukken liggen met ingang van heden voort? ieder ter inzage in het gebouw van de sector Stadsoï wikkeling en -beheer (sectie Milieu), Burg. Geillstraï. te Terneuzen en wel tot I0 oktober I993 elke we* dag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot I630-' en elke donderdag van 19 00 tot 22.00 uur. Degenen, die de stukken wensen in te zien op dcrö dag van 19.00 tot 22.00 uur worden verzocht div* vooraf mededeling te doen (tel. 01150-75458). Desgewenst kan tijdens de kantooruren een moré linge toelichting op de stukken worden verkregen. Gedurende één maand vanaf heden kunnen veerde bezwaren schriftelijk bij het college van b-T meester en wethouders worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht (tel. 01150-75458), tot 10 oktober 1993 voorts gelegenheid gegeven! mondeling bezwaren in te brengen en over dea vraag van gedachten te wisselen met het bevo: zag, de aanvrager en eventuele overige aanwezig? De aandacht wordt er tenslotte op gevestigd. ds« leen degenen die bezwaren hebben ingebracht 0?* bovenomschreven wijze en de belanghebbende" -1 aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs ff staat zijn geweest, naar aanleiding de beschikking beroep kunnen len bij de afdeling voor de Oei:' I len van bestuur van de ReA State. Qj Terneuzen, 10 september 1993. Burgemeester en wethouders Terneuzen, secretaris, burgemeester Th. J de Brauwer. drs. R.C.E. Bart?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 52