pzc Natuurlijke lijnen en theatrale luxe z Accessoires als sfeermakers Cl DAGEN mode De glasbril werkt aan een comeback Benen staan volop in de aandacht w O 35 Lingerie in VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1993 Monturen worden groter Heden en verleden vloeien samen in de nieuwe collecties brillen voor komend seizoen. Net als kleding, haarmode en make-up zijn ook brillen on derhevig aan trends. De tijd dat de bril een noodzakelijk kwaad was en aan vormge ving niet echt gedacht werd is al lang voorbij. De bril is een volwaardig mode-ac cessoire geworden. In de nieuwe collecties wordt te ruggegrepen naar de glas- brillen uit de jaren veertig en zeventig en ook de vlin- derbril uit de jaren zestig duikt weer op. Dit najaar is de bril recht hoekig van vorm en voorzien van uitgesproken kleuren. Metalen monturen maken steeds vaker plaats voor kunststof modellen. In de nieuwe brillencollecties vin den we grotere monturen. Die 'vergroting' is over de he- j;le linie te zien. Een logische reactie op het feit dat de bril lende voorgaande jaren klei ner werden. Hoeveel groter de brillen nu echt worden is afhankelijk van de kleding- mode, make-up en kapsels. Bij een verfijnde kleding, een natuurlijke make-up en een vloeiend, vrij glad kapsel staat een grote bril niet echt charmant. Maai' een gezicht met sprekende make-up om lijst door een volumineus kapsel, verdraagt wel een groter montuur. In de brillenmode vloeit de ene vorm over in de andere. Het ronde pantomodel is overgegaan in het ovale mo del en nu wordt de vorm rechthoekig. Metaal, dat een tijdlang de boventoon voer de, wordt hierdoor meer op de achtergrond gedrongen. Wanneer een rechthoekig model in metaal wordt uitge voerd is de lijn al gauw te scherp en krijgt de brildra ger een streng uiterlijk. Een kleurrijke kunststof uitvoe ring maakt de rechthoekige belijning zachter en zorgt voor een beter evenwicht. Een andere tendens in de brillenmode is de terugkeer van de glasbril. Het montuur is hierbij minimaal. Het glas bepaalt de vorm en wordt rechtstreeks aan de neus brug en de veren bevestigd. Een glasbril is niet nadruk kelijk in het gezicht aanwe zig, maar is door zijn een voud en vorm toch opval lend. De glasbril stamt uit de jaren veertig, dook in de ja ren zeventig opnieuw op in het mode-beeld en wordt nu voor de derde keer populair. Ook de vlinderbril lijkt te werken aan een come-back, als is het in een vlakkere vorm dan in de jaren zestig'. De leesbril is voor veel veer tigplussers een onmisbaar attribuut geworden. In ieder 'gewoon' montuur kunnen leesglazen gezet worden, maar een model dat al lan gere tijd gretig aftrek vindt is de zogenaamde look-over of halvemaanbril. Ook hier bij zijn trends te onderschei den. Zo kan een glasbril tot lookover geslepen worden en zijn de halvemaanbrillen in kunststof en tal van kleu ren verkrijgbaar. Nieuw zijn brillen gemaakt van een speciale metaallege ring, zonder nikkel. Tot nu toe moesten mensen met een nikkelallergie een kunststof montuur dragen of een duur der model van titaan aan schaffen. Fabrikant Menrad brengt elegante damesbril- len en een sportieve heren- lijn in nikkelvrij metaal. De oppervlaktehardheid en ma teriaalsterkte zijn gelijk aan de metalen monturen. (Advertentie) KIJK BIJ BIJOU nieuwe materialen nieuwe kleuren nieuwe stijl Tassen, sieraden en sjaals maken de kleding af- De verschillende stijlen 'n dameskleding hebben ook ieder bijpassende acces soires. Chokers en hoogslui- tende halssieraden passen blJ de romantische, haast overdadige kleding. Goud en parels doen het goed bij de kleding die geïnspireerd ■sop het Engelse landleven en de bekende modellen van Hermes en Gucci (tweedcol bert en paardrij broek). «race Kelly-tassen met lan- ,ïwe handgreepriem en s met Hèrmeskrullen en ey-motieven maken dit 3 compleet. Gouden en Jnveren sieraden lopen als jode draad door de collecties en- Zij kunnen vrijwel overal bij gedragen worden. Grappig zijn bij voorbeeld kettingen, oorhangers en broches waaraan sleutels in allerlei afmetingen hangen. De meer 'mannelijke' trend in vrouwenkleding vraagt om A4 formaat tassen en en veloppen met handvat. De kleuren zijn zwart, midden- en donkerbruin en bor deaux. Opvallend in het tas- senaanbod voor komend sei zoen is overigens de terug keer van de beugeltas. Er zijn grotere en kleine model len in soepel, zwart leer met zilverkleurige sluitingen en in bruintinten, met goud kleurige sluitingen. De beu geltassen hebben over het algemeen een verstelbare schouderriem. Een natuurlijk silhouet in een ajour-setje van een hemdje en een slip met pijpjes. foto Zij Natuurlijke stroomlijn in eenvoudige katoen en thea trale luxe in polyamide zijn twee uitersten die samengaan in de nieuwe lingeriecollecties voor komend najaar en winter. Aan de ene kant is er een na tuurlijk silhouet in comfortabel strechmateriaal en aan de an dere kant een vrouwelijke, haast sensuele lijn met voorge vormde cups, baleinen en ge watteerde materialen. Het milieu heeft alle aandacht. Zeker ook in de mode. Dat uit zich in een overvloed aan natu- relkleuren en ongebleekte stof fen van natuurlijke herkomst, zoals katoen, zijde, linnen of vis cose. Die invloed komt ook tot uiting in de natuurlijke belijning die geen speciale accenten legt en het lichaam vloeiend volgt. De lingerie sluit daarop aan met sobere ontwerpen in katoen. Maar als contrast zien we vrou welijke, haast sensuele ontwer pen. De natuurlijke lijn is opgebouwd uit sobere modellen in stretch materialen. die een langgerekt, verfijnd silhouet geven. De mo dellen zijn uitgevoerd in natuur lijke stoffen als zachte katoen, zijde en viscose in matte of glan zende uitvoering. De kleuren lo pen uiteen van gebroken witten tot grasgroenen en bruinnuan- ces. Voortbordurend op deze lijn zijn er modellen die geïnspireerd zijn op het landleven: nostalgi sche ontwerpen in fijne materia len met fijne details. De model len zijn. gemaakt van fijnge- breide wol- en katoenmixes, mi crogarens. stretchkatoen en jer sey. Broderie anglaise, rustiek (geborduurd) huishoudlinnen en porceleinbloemmotieven geven de ontwerpen een nostalgische uitstraling. Fris gekleurde pastels, rose-tinten, waterige groenen, z-andtinten. hemels- blauwen en roestbruinen berpa- len het kleurenbeeld. Voorgevormd In contrast met beide voorgaan de stijlen staat de lingerietrend die zoekt naar een extreem vrou welijke en sensuele uitstraling. Die vrouwelijkheid wordt bena drukt door het verwerken van baleinen, voorgevormde cups en gewatteerde materialen. De mo dellen worden uitgevoerd in uit gesproken kleuren als rood, me tallic of zwart met spannende accentkleuren. De trend bestaat uit theatrale bustiers die gedra gen kunnen worden onder een openvallende blazer. De boezem wordt een echte blikvanger en wordt daarin ondersteund door de push-up beha. Bij de nieuwe behavormen zijn de schouder bandjes verder naar de zijkant gezet, Ruches, jacquardband. doorkijkeffecten en kantvolants versterken het vrouwelijke, sen suele beeld. Naast rood en zwart voeren levendige kleuren als mandarijn, oker en limoen de boventoon in de zachte satij nachtige materialen als zijde, viscose, polyamide en microfi-. bres. In het verlengde van deze trend ligt een stijl die een exotische sfeer ademt. Het lijkt of de folk lore van landen langs de zijde route herleeft in een thema vol contrasten en rijk ogende mate rialen met Cashmirdessins, oriëntaalse bloemprints en veel kleurige borduursels. Spreken de kleuren zetten accenten op beige-, bruin- en zandkleurige fonds van onregelmatig gewe ven zijde en katoen, reliëfstoffen en velours. Hayworth Mariëlle Bolier liet zich in haar derde lingerie-collectie inspire ren door de glamourstijl van Ri ta Hayworth. Zij vertaalde dat in luxe stretch-kant, (geborduur de) tule, kant en matte lycra's. De collectie bestaat uit push-up beha's met baleintjes, meer dan hoge tailleslips, broekjes en bo dies met recht afgesneden pijp jes. In het verlengde van de cor- setterie ligt Marielle's bodywear met een serie bodies. Een fraai voorbeeld daarvan is een chique stretch-crèpe model met bijpas sende lange wikkelrok. Van het zelfde materiaal is er een lange jurk met diepe ruginzet en mou wen van kant. Annemarie Zevenbergen DE NIEUWE NAJAARSMODE,.. BUITENGEWOON MOOI! Glanzend setje in dieppaars, een gestippelde beugelbeha met kantverwerking en een hoog opgesneden n slipje. foto Triumph MANTELS COATS I JLr mODE Hold-ups in opmars Het been beleeft goede tijden. Vrouwelijke on derdanen werden ooit weg gestopt onder veel lange rokken of bedekt met dikke zwarte kousen. Een vrouw had geen benen... Maar dat is verleden tijd. Er is nie mand die het bestaan van vrouwenbenen nog ontkent. Benen mogen gezien wor den. Zelf als de rokzoom tot de enkels reikt, is die rok voorzien van een spectacu laire split die de blik weer naar de benen leidt. Blikvangers in optima forma zijn panties en kousen. Niet de gebreide kniekousen van weleer, maar de geraffineer de of uitbundig gedessineer de kousen die komend na jaar ruim voorhanden zijn in de nieuwe collecties been mode. Als alternatief voor de jarretel-kous zijn er de zoge naamde holfi-ups, die met een elastische boord de kous op zijn plaats houden. De boorden van deze kousen zijn vaak voorzien van een brede strook kant, borduur sels of zelfs strikjes en ru ches. Nu maai' hopen dat de hold-ups er in verschillende lengtematen zijn, want jarre- telkousen zijn voor langere benen een veredeld soort kniekous en dat risico be staat bij de zelfophoudende kousen natuurlijk ook. Door verwerkingen van nieuwe micro-vezels en lycra breiden de materiaalmoge lijkheden zich steeds weer uit. Zelfs van wol, zijde en ka toen worden nu glanzende, perfect aansluitende pan- ties, kousen en dunne mail lots en leggings gemaakt. Als we kijken naar de dikte van de panties, is alles moge lijk. Vanaf superdun 10 de nier tot dikkere, vaak on doorschijnende 50 denier en katoenen panties van 80 de nier. Ondoorschijnende pan ties gaan komend seizoen een belangrijke rol spelen. Ze zijn er zowel hoogglan- zend als mat. Daarnaast is er een groot aanbod aan tule en netpanties. De kleuren lo pen uiteen van groen, ecru, mokka, bordeaux naar kas tanje. Zwart is ook veelvul dig te zien. De variaties in stijl en dessi nering zijn ontelbaar. Het materiaal staat centraal; verwerkt in ribbels, grove breisels, jacquards en open gewerkte macramé-achtige motieven. Opvallend zijn panties met een kous-effect, waarbij kousenbanden wor den ingebreid en zelfs ru ches, linteffecten en strikjes. Een nieuw fenomeen binnen de beenmode is de kous en kanten slip als eenheid. De kous is dan voorzien van een hoog opgesneden kanten slipje. Fraai aansluitend bij de 'herfstbos'-trend in de bo venkleding passen dessins als herfstbladeren die als een baan middenvoor over het been lopen. Een andere sfeer wordt opgeroepen met inge weven 'vetersluitingen' over de kuiten en een 'gewikkeld' lint om de enkel. Al met al is er een ruim aanbod aan beenbedekkers. die een wel kome aanvulling zijn op de nieuwe bovenkledingcollec- ties. Annemarie Zevenbergen Bij deze pant.^ is de overgang van ondoorzichtig naar trans parant benadrukt door de ingeweven veterslutiting even boven de knie. foto Kunert Een kanten panty met opvallende dessinering. foto Kunert Advertentie h-H X Van woensdag 15 L/m zaterdag 18 september a.s. Onze modeshows op 13 en 14 september zijn, helaas voor u al geheel volgeboekt. ESZETH I.cdcudc 9 Middelburg )IIS0-T5047/2A24b

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 35