Spanning rond plannen WOV Onderhoud monumenten in de knel door geldgebrek Bouw Middelburgs kunstcentrum zal steun raad krijgen 5' Kunstenplan haalt schouwburgen uit de wurggreep Staten zijn benieuw 5 naar afkoopsom Rij voor havenschapper Goes: samenwerking met Middelburg voor theaterprodukties S provincie 10 Van hoge hoed tot huwelijksnacht, op Schouwen is aan alles gedacht Provincie wacht met smart op post van Raad van State VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1993 van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - Schou- wen-Duiveland is het perfecte decor voor een onvergetelijke bruiloft, meldt de wervende folder 'Trouwen op Schou wen'. De VVV Brouwershaven en een tiental ondernemers proberen door middel van 'aantrekkelijke arrangemen ten' trouwlustigen naar zich toe te trekken. De eerste aan zet hiertoe is de folder die vol gende week in heel Nederland zal worden verspreid. In 'Trouwen op Schouwen' worden de denkbeeldige Hans en Barbara gevolgd die van plan zijn elkaar binnenkort eeuwige trouw te beloven. Tij dens hun vakantie in Brou wershaven komen ze op het idee deze 'mooiste dag van hun leven' door te brengen op Schouwen-Duiveland. De twee blijken behoorlijk onder de in druk te zijn gekomen van 'het weidse landschap, de pittores ke dorpjes, de historische stad jes, stijlvolle stadhuizen en beeldschone kerken'. Hans en Barbara gaan op on derzoek uit. Het regelen van al les wat bij een bruiloft komt kijken, is namelijk geen een voudige zaak. leert de folder. Maar gelukkig is op Schouwen- Duiveland het aanbod groot en kan in korte tijd alles geregeld worden: van het kopen van de ringen tot de organisatie van de vrijgezellenavond en van de aanschaf van de huwelijkskle- dij tot het doorbrengen van de huwelijksnacht toe. Een hele reeks bedrijven pas seert dus de revue. Zoals het hotel met 'een heel romantisch bruidshuisje', of dat met 'een weelderige tuin aan de schil derachtige Ring'. Of neem die modezaak die via een zoge noemde kleurenanalyse de per fecte kledingtint weet te vin den voor Barbara's moeder. En Hans krijgt 's avonds 'in alle rust' een kostuum aangemeten bij een modehuis waar hij een persoonlijke afspraak heeft ge maakt. Deze promotiecampagne van Schouwen-Duiveland is een initiatief van de VW Brou wershaven. Voorzitter H. B. Zuiderent heeft er hooggespan nen verwachtingen van. „Ik heb niet de illusie dat van de 100.000 huwelijken die jaarlijks in Nederland worden afgeslo ten. ineens dertig volledig hier zullen worden gevierd. Maar dat mensen onderdeeltjes zul len oppakken, daarvan ben ik overtuigd." Bovendien vindt hij dit 'aanbod van ideeën' een heel goed middel tot seizoens verlenging. „Trouwen gaat im mers het hele jaar door." Maar niet alleen de huwelijks markt buiten Zeeland wordt bewerkt. Ook trouwlustigen op Schouwen zelf worden aange sproken. Zuiderent: „Nu wij ken steeds meer jonge mensen uit naar naar elders. Ze kopen bijvoorbeeld hun bruidsjurk in Brussel. Dat is jammer. We wil len ze met deze folder laten zien hoe ontzettend, veel Schouwen zélf eigenlijk heeft te bieden." Een bruidspaar op weg naar een pittoresk plekje in Zierikzee, waar mooie foto's kunnen worden gemaakt. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever René Schrier MIDDELBURG - Naarmate de dagen verstrijken wordt in het provinciehuis te Middelburg met toenemende spanning de post opengemaakt. Zit er al een bericht bij van de Raad van Sta te over de WOV? Op dit moment is het even niet de provincie die uitmaakt of de Westerschelde Oever Verbinding wordt aange legd, maar de Kroon. Meer dan ooit is het tijdstip waarop het advies van de Raad van State komt van belang. Ge deputeerde ing J. I. Hennekeij (VVD, verkeer en waterstaat) heeft dat een- en andermaal uit gelegd. De provincie zit in tijd nood. Met de aannemers is con tractueel vastgelegd dat de of fertes die zij hebben ingediend, geldig zijn tot 11 december. Mis schien dat de contacten tussën provincie en aannemers zo goed MM zijn dat daar nog enige rek in zit. maar formeel is dat de uiterste datum. Daarnaast zit de provincie met de wetenschap dat in het jaar 2000 forse investeringen in de veerdiensten over de Wester schelde moeten worden gedaan. Wil een vaste oeververbinding op of omstreeks die tijd gereed zijn, dan moeten er nu knopen over de WOV worden doorge hakt. Want de aannemers heb ben een zekere bouwtijd nodig, maar ze willen niet aan de slag voordat er zekerheid bestaat over planologische procedures. Die zekerheid kan er pas komen als er een bestemmingsplan ligt en dat is weer afhankelijk van de uitspraak van de Kroon. Daar naast moet, legt Hennekeij uit, nog een twintigtal vergunning procedures worden afgewerkt, waar ook weer heel wat tijd mee gemoeid is. Mocht de WOV - door het oor- deel van de Kroon of na een ne gatieve beslissing van provin ciale staten - niet doorgaan, dan moet vóór 1 januari 1995 duide lijk zijn hoe het verder moet met de Provinciale Stoomboot Dien sten. Op dat moment loopt na melijk de huidige overeenkomst tussen Rijk en provincie over de PSD af. De gedeputeerde denkt vijf jaar nodig te hebben voor voorbereiding en uitvoering van een nieuwe opzet voor de PSD, hoe die er ook uit komt te zien. Bedrag Gedeputeerde Hennekeij kijkt met gemengde gevoelens op de recente hoorzitting voor de Raad van State terug. Enerzijds heeft hij het idee duidelijk te hebben uitgelegd dat de provin cie procedureel de juiste weg heeft bewandeld in de voorberei dingen voor de WOV. Aan de an dere kant is hij erg boos over het feit dat hij gedwongen werd het investeringsbedrag voor het project bekend te maken. Welis waar weigerde hij dat. ook nadat staatsraad mr J. H. B. Hulshof het hem tot tweemaal toe had gevraagd. Maar toen Hulshof er voor de derde keer nadrukkkelijk naar vroeg, voelde Hennekeij zich ge dwongen een bedrag van 1,2 tot 1.3 miljard gulden te noemen. Dat is het maximale bedrag waar de provincie rekening mee houdt. Het bedrag kan naar aan leiding van onderhandelingen met de aannemers nog wel lager worden, vandaar dat een exact investeringsbedrag nog niet be kend is. Hennekeij heeft dan ook tegenover de Raad van State de waarheid gesproken, in tegen stelling tot wat eerder in deze krant werd gesuggereerd. „Ik had dat bedrag liever niet in de openbaarheid gehad. Dat ver zwakt de positie van de provin cie in de onderhandelingen met de aannemers", aldus de gede puteerde. Bedrijven Na de hoorzitting zijn verder nog onduidelijkheden blijven han gen ten aanzien van bijvoor beeld bedrijven die zich in Zee land willen vestigen. In een ver gadering van een van de haven schappen wilde bijvoorbeeld de Borselse burgemeester ir J. L. M. Mandos wel eens weten welke bedrijven afgehaakt heb ben omdat er geen WOV is. Hennekeij: „Dat heb ik tijdens de hoorzitting niet gezegd. Ik heb alleen gezegd dat de aanwe zigheid van betere verbindin gen, dus ook van een WOV, voor bedrijven aanleiding kan zijn zich in het Sloegebied of de Ka naalzone te vestigen. De afwe zigheid van een centrale noord- zuid-verbinding is voor som mige bedrijven reden niet naar die industrieterreinen te komen. Daarnaast kosten omrijden en wachttijden voor de veerboten het Zeeuwse bedrijfsleven nu jaarlijks 50 miljoen gulden." Maar ook de opmerking van bur gemeester Mandos dat Borsele bereid zou zijn de provincie tege moet te komen en twee bestem mingsplannen wil maken - één met en één zonder de WOV - ver baast de gedeputeerde. „Mij is daarover geen raadsbesluit be kend. Trouwens als de gemeente Borsele bereid zou zijn een be stemmingsplan voor de WOV te maken, zou het hele aanwij zingsbesluit en de gang naar de Raad van State niet nodig zijn geweest." van onze verslaggever MIDDELBURG - De raad van toezicht van de Stichting Beel dende Kunst Middelburg (SBKM) schaart zich unaniem achter de plannen voor een nieuw te bouwen Centrum voor Beeldende Kunst (CBK) aan de Maisbaai. Dat betekent dat D66- raadslid R. Koper, die in het verleden altijd met zijn fractie meestemde tégen het CBK, maandagmiddag tijdens de ge meenteraadsvergadering vóór (Advertentie) filmfestival Zeeland Om het 5e Film festival Zeeland van de nodige kwaliteit te voorzien, zijn wij nog gevoelig voor een aan tal sponsors met visie De volgende sponsors hebben reeds hun medewerking verleend: Van Benthem Jutting Cafc/rcsiaurant Bomme Conny croïianterie Restaurant de Eetkamer Fanoy bockhandel Café/restaurant de Herberg Herder interieur notarissen Janse de Jonge Middelburg Loodgictcrsbcdrijf restaurant Mac Donalds Meca automatisering schoonheidsopl. Mieke Petiet Peter Minken schilders telecommunicatie PTT Telecom Remaco advertising restaurant Rhodos Rijkse Accountantskantoor makelaars Kiewit Schulting Seventy 7 bar dancing Stadsdanszaal Snelders/Roth/Partners Café/bar deTympaan van Damme muziek drukkerij Verhage Heineken Nederland bv. bouwmateriaal Van Westen Wijffels slagerij restaurant Zapata Hof Domburg de Parel menswear Outfit Kamer van Koophandel computers Amigis Total raffinaderij zal stemmen. Daarmee lijkt een positieve beslissing van de ge meenteraad van Middelburg over de bouw van het CBK in kannen en kruiken. De vergadering van de raad van toezicht stond donderdagmid dag in het teken van de verwach te stemverhouding in de ge meenteraadsvergadering van aanstaande maandag. Voorzit ter P. M. Bruinooge. tevens frac tievoorzitter het CDA en voor stander van de bouw van het CBK. begon met een 'vervelen de' mededeling. Hij kan maan dag niet bij de raadsvergadering aanwezig zijn en zijn verzoek om de beslissing over het CBK uit te stellen was afgewezen. Indien nodig wilde hij wel een reis naar Berlijn onderbreken om toch mee te stemmen. Naarmate de vergadering van ae raad van toezicht vorderde, bleek dat echter onnodig. Alle aanwezigen schaarden zich ach ter een notitie van SBKM-direc- teur A. N. ter Braak, waarin een lans wordt gebroken voor de komst van het CBK en waaraan ook een exploitatieplan is toege voegd. Dit plan, benadrukte Bruinooge, is door het accoun tantsbureau Deloitte en Touche op zijn haalbaarheid nagere kend. „Zelden zullen alle ins en outs van een raadsvoorstel zo gron dig zijn afgedekt, zodat er geen onverwachte overschrijdingen zullen zijn", betoogde hij. Hij vond dat de nadruk te veel ligt op de investering van 7,5 miljoen die Middelburg voor het CBK moet doen en te weinig op de fi nanciële consequenties voor de toekomst. En die stemmen naai' zijn mening niet tot pessimisme. Daarin viel Koper hem bij. „Voor onze fractie is dat altijd een punt van zorg geweest", zei hij. „Hebben we voldoende mid delen om in de loop der jaren iets te doen met dat gebouw?" Die vraag had hij voor zichzelf posi tief beantwoord. waarmee hij in direct aangaf maandag vóór het raadsvoorstel te gaan stemmen. Nadat Bruinooge ten overvloede concludeerde dat alle aanwezi gen zich konden vinden in het stuk van Ter Braak en het ook publiekelijk wilden verdedigen, ontaardde het agendapunt in een optelsom van de te verwach ten voor- en tegenstemmers. In de, vanuit het standpunt van de SBKM gezien, meest pessimisti sche raming kwamen de aanwe zigen nog altijd tot een aantal van dertien voor- en negen te genstemmers. zodat voorzitter Bruinooge met een gerust hart naar Berlijn kan afreizen. Het koor van de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven: gerestaureerd maar nog niet schoongemaakt. De kerk profiteerde van een aparte subsidieregeling, waarmee de inmiddels vergevorderde opknapbeurt van ruim 5 miljoen werd betaald. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Als morgen (zaterdag) de Open Monumen tendag wordt gehouden, is, behalve bewondering, ook enige zorgelijkheid op zijn plaats. In Zeeland staan veel monumenten, veel goed ge restaureerde monumenten ook, maar steeds vaker blijkt dat de middelen om de zaak te conserveren tekortschieten. In veel kerken eet de bonte knaagkever gedurig zijn buikje vol en in Goes stortten onlangs natuurstenen pina- keltjes van het kerkdak, bij wijze van waarschuwing: nu moet er toch werkelijk wat gebeuren. De monumentenzorg in Ne derland wordt gekenmerkt door ingewikkelde subsidiere gelingen. Vroeger betaalde het Rijk restauraties uit een grote pot. waarbij de provincie aan vullende firtanciering leverde. In 1986 werden rijksbeleid en rijksmiddelen naar de ge meenten gedecentraliseerd. Daarmee werd ook het totale budget aanzienlijk verkleind. In de verdeling van de midde len kreeg de provincie minder te vertellen en de gemeenten wat meer. Tenminste: als ze veel monumenten binnen hun gemeentegrenzen hebben. Want het aantal monumenten is bepalend voor het deel van de koek dat gemeenten krij gen. Kneep Daar zit 'm. zegt provinciaal beleidsambtenaar monumen tenzorg J. van der Voorde, nou net de kneep. „Voor Zeeland is op jaarbasis vijf miljoen gul den voor restauratie beschik baar. Een gemeente als Mid delburg. met veel monumen ten. slokt daarvan al 1,5 mil joen op. Zierikzee driekwart miljoen. Er is. in die verdeel sleutel, niet gekeken naar de staat van de monumenten. Zo kan het gebeuren dat Mid delburg en Zierikzee. die in het verleden al veel geld konden spenderen en dus op een pri ma onderhoudsniveau zitten, het grootste deel van het bud get opslokken. Goes daarente gen, met weinig monumenten, krijgt maar weinig, terwijl het tegen een restauratie van 5 tot 6 miljoen aan zit te hikken." Van der Voorde zegt er meteen bij dat de middelen, ook op plaatsen waar het onder houdsniveau goed is. prima worden ingezet. „Je kunt je al leen afvragen of het niet met. meer rendement kan. Hadden we de Grote Kerk in Goes eer der kunnen aanpakken, dan was de schade wellicht be perkt gebleven." Overigens komt die vijf mil joen per jaar op geen stukken na overeen met de restauratie behoefte in Zeeland. „De ge meenten maken meerjaren plannen voor restauratie en als je die op elkaar legt. kom je aan een bedrag van 12 miljoen gulden. Het gat in Zeeland is dus 7 miljoen. Het ligt voor de .hand dat er dan keuzen moe ten worden gemaakt." Van der Voorde zou graag zien dat die keuzen gebaseerd zouden zijn op een totaaloverzicht van de provincie, wat weer een gro tere provinciale inbreng met zich meebrengt. Kanjerregeling Naast de gewone regelingen (provinciaal geld en rijksgeld dat in gemeentelijke budget ten verdeeld wordt) is er ook de zogenaamde kanjerrege ling. Daarmee kunnen grote projecten in één keer worden gefinancierd. Goes heeft zich voor de kanjerregeling aange meld omdat het geen andere manier ziet om de Grote Kerk weer op te knappen. Van der Voorde geeft Goes echter wei nig kans. „Het ministerie past die kanjerregeling meestal in thema's toe. Het ene jaar doen ze jonge monumenten, het an dere jaar wat anders. Ik ver wacht niet dat de Grote Kerk in het thema zal passen." In feite heeft Goes gewoon een heleboel pech. Want ook een aparte regeling, waarvan de Sint Nicolaaskerk in Brouwer haven heeft geprofiteerd, is in middels afgelopen. „In Brou wershaven was de oorspronke lijke begroting ruim twee mil joen, maar toen de steigers de lucht ingingen, bleek de scha de aanzienlijk groter te zijn. De restauratie van ruim 5 mil joen kon voor het overgrote deel uit een vijfjarige extra geldstroom worden betaald. Garanties De enige troostrijke gedachte die in Van de Voorde opkomt, is de vaststelling dat regelma tig onderhoud grote schade helpt voorkomen. „Het lid maatschap van de Monumen- tenwacht geeft niet zoveel garanties, maar wie de advie zen stipt kan uitvoeren mag ervan uitgaan dat hij niet voor grote verrassingen komt te staan", zegt Van de Voorde, ook secretaris van de Monu- mentenwacht. Een goed voor beeld is de kerk in Kapelle, vanaf het begin lid en altijd in staat geweest het geadviseer de onderhoud daadwerkelijk uit te voeren. „De kerk van Kapelle staat er fantastisch bij. Puntgaaf, van binnen en van buiten." van onze verslaggever MIDDELBURG - De 'wurgende aanslag' van de provincie op de gemeentelijk .schouwburgpro gramma's blijft uit. De podia hoeven slechts een deel in te le veren van de drie ton aan jaar lijkse subsidie die vrijkomt als straks, per 1 januari, het inter gemeentelijk theaterbureau Uit in Zeeland wordt opgeheven. Om toch de geplande bezuini ging van drie ton op cultuur te realiseren, haalt de provincie de rest van het geld bij andere in stellingen weg. Zo moet de ama teuristische kunst (extra) veren laten en wordt bij de kunstzin nige vorming geld weggehaald. Verder moeten enkele instellin gen hun tarieven verhogen. Duurder wordt bijvoorbeeld het lenen van beeldende kunst. Ook abonnees op het Zeeuws Tijd schrift gaan meer betalen. Dat blijkt uit de geactualiseerde versie van het provinciaal kun stenplan 'Met cultuur in zee', waaraan ten provinciehuize de zer dagen de laatste hand wordt gelegd. Eerdere versies van dit plan verdwenen vorig jaar van tafel nadat een statenmeerder heid van CDA. WD en de refor matorische partijen de toenma lige cultuur-gedeputeerde G. de Vries-Hommes dwong er het mes door te halen. Haar opvol ger, G. de Kok, heeft inmiddels voldaan aan de eis er minstens 3 ton uit weg te snijden. Furieus De cultuur-wethouders van de vijf grote Zeeuwse gemeenten reageerden furieus toen de sta ten deze bezuiniging eind vorig jaar verordonneerden. Ze vrees den dat hun schouwburgbud getten, waarin het. kunstenplan al forse bressen had geslagen, nog verder zouden worden uitge hold. Het kwam erop neer, zo we zen hun bange berekeningen uit, dat ze in totaal bijna een half miljoen gulden per jaar moesten bijpassen om hun podiumkunst programmering overeind te hou den. Zo'n vaart blijkt het niet te lo pen. Gedeputeerde De Kok heeft met de vijf grote gemeen ten inmiddels een convenant ge sloten dat de podiumkunsten een zekere bestaanszekerheid garandeert. De gemeenten krij gen jaarlijks een budget, dat niet alleen bedoeld is ter medefinan ciering van schouwburgen of 'kernpodia', maar ook gebi-j kan worden voor kleinere p» fê' of speciale evenementen als:.; I*5' of bluesfestivals. Vlas De gedeputeerde wil nog dr I kwijt op hoeveel geld de;101,1 meenten precies kunnen nen. Het overleg daaroveris: !*en niet afgerond. Veel tijd heer! niet meer. Want op 28 septem": 701 moet zijn herzien kunstenp! f,c ter goedkeuring aan het d's830 lijks provinciebestuur wor! Pen voorgelegd. Twee weken late wti gaan de statencommissies mee stoeien. Zeeuws Museum Het kunstenplan omvat het! terrein van kunst en cultuir houd. Het verdeelt, wat 1994 treft, ruim 5,5 miljoen gulj waarvan ruim 4.2 miljoen ui: gen kas en de rest uit de rijks Het Zeeuws Museum, dat ai; derhalf jaar lang een forsep vinciale injectie claimt oir" huidige 'kwaliteit' te kus: handhaven, zal zich met een perkte subsidieverhoging te den moeten stellen. Zoals al gemeld is de dreic dat de subsidiëring van hetÈ logisch Museum wordt stop zet, inmiddels afgewend. And musea in Zeeland hoeven De Kok niet te rekenen opfc ciële steun via de cultump uitgezonderd wellicht het C trum voor Hedendaagse Re dat Middelburg wil bou; „Maar ik kan wat dat bek geen verwachtingen wekk zo houdt De Kok de boot af. De provincie wil nog wel Domburgse plannen stee: voor een museum dat de kus naarskolonie belicht die Ik deze eeuw in de badplaats 5? te. Maar daarbij gaat het® conomisch' geld dat klaar! ter verbetering van de toen sche infrastructuur. SP Twee gestolen auto's terecht RILLAND - Twee gestolenft se auto's, een BMW 535i ene BMW 728, zijn door de po! van Kruiningen in Rilland: ruggevonden. Ontdaan 5 waardevolle onderdelen alsfe den en autoradio's stondem wagens geparkeerd langs S Spuikanaal in Rilland enope zandpad nabij Rilland richt België. van onze verslaggever MIDDELBURG - De staten van Zeeland zijn zeer benieuwd naar de hoogte van de afkoop som die het Rijk bereid is te be talen voor de terugtreding uit de havenschappen Vlissingen en Terneuzen. De commissie economie van de provincie rea geerde donderdag op de wens van de rijksoverheid spoedig af scheid van de schappen te ne men met de conclusie dat maar moet worden geprobeerd zoveel mogelijk geld in de wacht te sle pen. De vertegenwoordigers van WD en D66 verbonden aan de terugtrekkende beweging van het Rijk meteen maar de conclu sie dat de samenvoeging van de havenschappen nu aanmerke lijk dichterbij komt. Zo ver wil den de afgevaardigden van de andere partijen niet gaan. Ze achtten het beter eerst hete vf afgeronde onderzoek naai menwerkingsmogelijkhed| te wachten. OR Voge Economiegedeputeerde I* Bruinooge (hij is ook voois13311 van de twee havenschappen derstreepte dat het Rijk zonder meer uit de beide iü lifn norganen kan treden. Hij ve de er de aandacht op dat de; Md vincie, de gemeenten Bors s'?( Vlissingen, Sas van Genten! neuzen en het bedrijfsleven!! havengebieden hebben sproken dat ze de betroü heid van het Rijk liever gefe a|r haafd zien. De nationale c [rvi heid neemt voor 50 proceni de schappen deel en is daan se een zeer belangrijke paii rsal Over het eventuele vertrek het Rijk uit de schappen zal ook overeenstemming mS J1' worden bereikt. Tpa van onze verslaggever GOES - De stichting Stads schouwburg Middelburg gaat in de nabije toekomst mogelijk de programmering van theater voorstellingen in Goes regelen. Het dagelijks gemeentebestuur van Goes streeft naar een vorm van samenwerking met de Mid delburgse stichting in verband met de aanstaande liquidatie van het intergemeentelijke theaterbureau Uit in Zeeland. Het theaterbureau krijgt per 1 januari 1994 geen subsidie meer van de provincie (300.000 gul den). Autokraken MIDDELBURG - Tijdens een surveillance van de Middelburg se politie werd donderdagoch tend om 3.30 uur ontdekt dat er was ingebroken in vier auto's. De wagens stonden geparkeerd op het parkeerterrein van het station aan de kanaalweg. De ei genaars zijn door de politie be naderd. Eén van hen mist onder meer zes cassettes. De anderen hebben nog geen aangifte ge daan. De inbraak moet hebben plaatsgevonden tussen 2.30 en 3.30 uur. Goes heeft geen geld omee gen gemeentelijk theaterte r. van de grond te tillen. Ee: ging om op dat gebied tot ee menwerking te komen tusse gemeenten op de Bevela Tholen en Schouweri-Duiy» liep op niets uit. Tegen die tergrond willen b en w van gebruik gaan maken v diensten van de Stichting schouwburg Middelburg. D meenteraad van Goes i daarover donderdag 16 se ber een principe-beslissin? De Middelburgse stichtte heert behalve de hoofdstek schouwburg ook de Conö Gehoorzaal. Daarnaast i stichting zich in de Z<s hoofdstad bezig houden m organisatie van theaterpï ties. Naast Goes zullen mo ook Vlissingen (zij het in W te mate) en Zierikzee bij de ting aankloppen. Het is n* gesloten dat nog meer Z« gemeenten volgen. Het is nog niet duidelijk N het de gemeente Goes gaa ten indien voor een saff king met de Stichting schouwburg Middelbrtg gekozen. Dat hangt in mate af van het aantal vol lingen dat via de stichr Goes wordt geprogrf ",e inuu stichö rramnitrt 5'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 10