Krajicek laat kans op finale lopen (Hockeyers willen schade herstellen Zaalvoetbal wint aan belangstelling Volleyballers hopen p plaats in de finale 1 [ndrei Medvedev stopt Nederlander in vierde ronde Graf moet eindelijk haar best doen Sterk begin Verboom op NK-mennen Sprint helpt Van Moorsel niet aan topklassering oei iten jg\V YORK (GPD) - Voor Ri- ,Wd Krajicek leek anderhalve «eelt geleden de finale van de IS Open niet veel meer dan een Ifoom. Na zijn nederlaag; in de ijCrde ronde tegen Andrei Med- Lev in vier sets - 6-4, 3-6,6-1,7- ||ij4) - drong het besef tot hem oor dat een plaats in de eind tijd niet louter een illusie was eweest. Bij winst was hij zelfs jl, serieuze titelkandidaat op lushing Meadow geweest. lit pure frustratie duwde Kraji- ijjna afloop geirriteerd een ca- teraman van zich af. Zijn coach nt ohan Goetzke vloekte onop- iudelijk. De woede van het duo lSe|as begrijpelijk. Hier was spra- van een gemiste kans. Een it van een kans zelfs voor de 21- n'ge Hagenaar om voor het rst.in zijn leven door te stoten aar een Grand Slam-fmale. et servicekanon met de slome en de machtige forehand ordtnog steeds beter. Maar nu |n gröeiproblemen uit de we id zijn, kent de 1.96 meter lan- j tennisser inmiddels andere jrgen. Hij is nog niet compleet |ioe| voor een speler die in de «komst een Grand Slam-toer- ioi wil winnen. Zijn service-re is nóg te zwak en puur de- asief. Zijn voetenwerk is verge ten bij andere toppers bene- jjide maat. De backhand heeft nog te weinig zekerheid en zeker geen gevaarlijk wapen. Meer pijlen Andrei Medvedev heeft voorals nog meer pijlen op zijn boog dan Krajicek. die gisternacht direct in de problemen kwam toen hij zijn opslag zag mislukken. Med vedev scoorde vanuit schier on mogelijke posities winners, door vooral met zijn dubbelhandig geslagen backhand de rijzige ge stalte van Krajicek aan het net te passeren. Krajicek kan dat ook. maar als op zijn (enkelhan- dige) backhand wordt aangeval len, komt hij onherroepelijk in de problemen. Het is zijn achil leshiel en alle tegenstanders we ten dat. Richard Krajicek bereikte in no vember vorig jaar voor het eerst de top tien, toen hij het ECC- toernooi van Antwerpen won. Hij lijkt nu een vaste klant in het walhalla van het wereldtennis. Maar om de volgende stap te maken (top vijf, een Grand Slam- zege) zullen hij, zijn coach Goetzke. haptonoom Ted Troost en conditietrainer Bob Boverman nog veel werk moe ten verzetten. Wat pleit voor de nationale troef is dat hij op alle ondergronden (gravel, gras, hardcourt, su preme-court, tapijt) heeft bewe zen goed uit de voeten te kun nen. Daarbij is hij mentaal al erg ver. De 'big points' in een wed strijd speelt hij zonder extra stress of nervositeit. In tennis is dat enorm belangrijk. De manier waarop de vièrsetter tegen Andrei Medvedev verlo ren ging, was ronduit knullig. Net toen de 19-jarige coming- man uit de Oekraïne een slechte periode doormaakte, groeide Krajicek met de game. Hij nam risico's, had de beste slagen en serveerde steeds beter. Hij leek een vijfde set uit het vuur te sle pen. Hij kreeg zelfs setpoint in de vierde, maar verknalde zijn kan sen op aandoenlijke wijze. Het stond 5-4 voor Krajicek en 30-40 op de service van de ner veuze Medvedev, die in die fase veel onnodige fouten maakte. In plaats van geduld koos Krajicek op het break- en setpoint voor een onstuimige klap. die ver uit ging. Die misser zou doorklin ken in het vervolg. Het werd 5-5 en hij leverde zelfs zijn opslag in: 5-6. Het lot leek bezegeld, maar Krajicek overleefde in de servi- cegame van zijn tegenstander eerst een matchpoint met een schitterende backhandvolley. Daarna kwam hij op breakpoint en met een prachtige forehand- passing zette hij de 6-6 op het bord. De tiebreak was de belo ning' voor zijn goede spel en lef op dat moment. De 'barrage' begon Krajicek met een dubbele fout. Medvedev mocht op 5-4 de wedstrijd uitser- [ILU (ANP) - Zelfs de mascotte het Europees kampioen- hap volleybal is oranje ge leurd. De pseudo-tijger, die de [schouwers bij de wedstrij- d in groep A dansles geeft, zet lJIJi tiend voor de populariteit ede Nederlanders in Oulu ten el valt. Het goede spel is ook iiiet zo vakkundig onderleg- aanwezigen opgevallen. De loning bestaat na vier over- inningen uit een plaats in de Ivc finales. derland speelde gisteren te- iBulgarije heel goed (3-0), be- zelfs dan het team de laatste iheeft gespeeld. „We kunnen 'beter, er zit nog iets in mijn tot", beloofde coach Alber- Isdatwaar is en vandaag tegen aliède groei doorzet, lijkt niets enplaats in de finale (zondag in Turku) in de weg te staan. De winnaar van groep A speelt za terdag tegen Duitsland, alge meen verondersteld de zwakste van de laatste vier. De verliezer van Nederland - Itaüë treft titel verdediger Rusland. Turku/Oulu. EK, vierde speeldag, groep A: Frankrijk - Tsjechië/Slowa kije 3-2 (12-15 15-6 15-8 7-15 15-13), Ne derland - Bulgarije 3-0 (15-10 15-8 15- 10). Italië - Zweden 3-0 (15-4 15-7 15-5). Stand: 1. Nederland 4-8 (12-1), 2. Ita lië 4-8 (12-2), 3. Bulgarije 4-4 (7-7), 4. Tsjechie/Slowakije 4-2 (6-10), 5. Frankrijk 4-2 (5-11), 6. Zweden 4-0 (1- 12). Groep B: Rusland - Duitsland 3-0 15- 8 15-9 15-5), Polen - Finland 3-1 (15-2 12-15 15-7 15-9), Polen - Finland 3-1 (15-2 12-15 15-7 15-9), Oekraïne - Spanje 3-1 (15-5 8-15 15-6 15-7). Stand: 1. Rusland 4-8 (12-1), 2. Duitsland 4-6 (9-7), 3. Polen 4-4 (9-7). 4. Oekraïne 4-2 (6-8), 5. Finland 4-2 (6-10), 6. Spanje 4- 0 (3-12). Pas in de kwartfinale begon het echte werk voor Steffi Graf. foto AFP NEW YORK (GPD) - Steffi Graf kreeg gisteren op de US Open voor het eerst veel tegenspel. Na vier rondes die bijna allemaal op een walk over leken, was Gabriela Sabatini in staat haar serieus te bedreigen. Maar veel verder dan een driesetter liet de 24-jarige Duitse het niet komen: 6-2, 5-7, 6-1. „Ik ben beter gaan spelen op het moment dat hét hard nodig was", aldus Graf, die in de derde set haar service-game meteen inleverde, maai' daarna zes games op rij scoorde. „Zij begon agressief en ik stelde er mijn beste tennis te genover." Graf speelde met een knieband. Tij dens de training raakte ze met haai' racket de linkerknie, die geïrriteerd raakte. ,.Ik speel voor de zekerheid met een bandage, maar het is niet verontrustend. Ik voel geen pijn." De nummer één van de wereld verliest niet veel, dat is bekend. Maar als ze het doet is dat vooral tegen 'Gaby' Sabatini. Van de 38 keer dat ze een officiële wedstrijd verloor - gemeten vanaf '86 - was de 23-jarige Argentijnse elf keer verantwoordelijk. Sabatini leidt het klasse ment van de weinige vrouwen die Graf voor de voeten lopen. Gistèren leek de US Open-kam pioene van '90 het Graf even moeilijk te maken. Maar in de derde set brak Sabatini's verzet. Graf, die de US Open in '88 en '89 won, speelt in de halve finale tegen Manuela Maleeva-Frag- nière die van de Japanse Kimiko Date won. hqloop bij ploegen van Olympia voor begin van competitie ionze hockeymedewerker MUZEN - In de nieuwe mpetitie die zondag begint Én de Zeeuwse hockeyers Wen proberen om de schade, lie de afgelopen twee seizoe- opliepen, enigszins te her- Hen. De mannen van Rapide Goes - goed voor een tweede een zesde plaats in de al'gelo- competitie - zijn er op ge- and om de plaats van het ge porteerde Olympia in de rede klasse in te nemen, nhet einde van het afgelopen Izoen zijn er weer veel spelers speelsters vertrokken naar el- Olympia werd het zwaarst Bij de mannen ver ton vijf spelers, bij de vrou- tien speelsters. Ook de bijna tallïge selectie van Middel- se op. Samen met het -uur heeft trainer Bram Sie- toch een elftal op de been tracht, dat als belangrijkste ïacht heeft het derde klas- schap te behouden, de derde klasse gaan de rapia-vrouwen een moeilijk tegemoet. Vlissingen dt zich met de ongewijzigde moeiteloos kunnen '■dhaven. Rapide wil in de 'de klasse een gooi naar het ipioenschap doen. Middel en HSD zijn goede midden tors die als ze hun dag heb- 'Voof. een verrassing kunnen Sen, Het gedegradeerde Goes Waan een ploeg voor de toe tst en hoopt op een hoge Sering. oes [succesvolle Goese mannen- natie van Frits van den Berg veel ploegen de te kloppen Van den Berg blijft er vrij te onder. „Als team zijn we 'wid, vooral fysiek, maar om "u al als toekomstig kaïn- te zien gaat me te ver. Dor- to Rapide en Liberty zijn 'e onderschatten ploegen. a' oen plaats in de top vier "mogelijk zijn." degradatie van de vrouwen, oen een-jarig verblijf in de "oklasse, was het gevolg van tol te smalle basis. „Bij sures moet je jeugdspeel- mpstellen. die niet altijd op- ten zijn tegen de druk van moeten winnen", beseft "dfon Hommels. „Het is al- 'tenier nu de selectie is uit- '"d tot dertien speelsters ue voorbereiding te kort was to goed ingespeeld team te Sen." iD flSD-mannen staat het to seizoen in het teken van puts in de top van de vier- asse- Het bestuur heeft de beslissing genomen dat er met een zo sterk mogelijke ploeg aan de competitie moet worden mee gedaan. „We hebben voldoende kwaliteit in huis .voor een top- klassering". aldus Hans Blom, de nieuwe coach. Hij zal die uit spraak samen met trainer Bon ne Brouwer waar moeten ma ken. In de vrouwenselectie van Goes, waarin verder niet veel veran derde, is Femke Kl'erkx nieuw. Aanvoerster Gonneke Arken bout ziet het, ondanks het gemis van een kunstgras-accommoda tie, wel zitten. „We mikken we op een plaats in de middenmoot. Toch wordt het voor ons steeds moeilijker om ons thuisvoordeel te benutten. Ploegen die bij ons op bezoek komen, graven zich in voor eigen doel en spelen op de counter." Middelburg Handhaven in de derde klasse staat voorop na de grote leegloop van het afgelopen sei zoen. Het bestuur van Middel burg had de bond al verzocht om de ploeg in de vierde klasse te plaatsen. Eerste elftalspeler Bram Siebum: „Dat vond ik de gemakkelijkste weg. Ik ben met het bestuur gaan praten om een oplossing te vinden. We hebben een achttal spelers bereid ge vonden om samen met enkele jeugdspelers (die wekelijks zul len rouleren) aan de competitie te beginnen." Bij de vrouwen is het vertrek van Tanja Onkiehong een gevoelig verlies,-waardoor de routine in de verdediging is verdwenen. Coach Martin Sturm hoopt des ondanks op een plaats net onder de subtqp „Aanvallend zijn we niet verzwakt. In de verdediging zal keepster Denise Maljaars het voortouw moeten nemen, in een ploeg waar de mentaliteit maar vooral de vechtlust een stuk ver beterd is." Bram Siebum hoopt zich met met de mannenploeg van Middelburg te handhaven in de derde klasse. foto Lex de Meester nieuwe selectie. Ondanks het ge mis aan ervaring hopen de vrou wen zich op basis van vechtlust te kunnen handhaven in de der de klasse. Rapide Olympia Ook in dit nieuwe seizoen zullen de mannen van Olympia die naar de derde klasse zijn gede gradeerd het moeilijk krijgen. Door het vertrek van vijf (betere) spelers is de selectie verzwakt. Vooral het verlies van Maarten de Heus is moeilijk te compense ren, waardoor Olympia zich met een plaats in de middenmoot te vreden zal moeten stellen. Nieu welingen zijn Xander Blom en Martijn van Loon. Bij de vrouwen bleven slechts twee speelsters van de ternau wernood aan degradatie ont snapte ploeg over: Kirstie Hof man en Renee Koenders. Oud- eerste elftal speelsters Andrea Bakker en Franka van Da mme completeren met A speelsters de De selectie van de Hulster-man- nenploeg verloor vier spelers, onder wie de moeilijk te vervan gen keeper Martijn Lockefeer. Rapide-trainer-coach Ron d'Hondt hoopt toch op een plaats bij de eerste vijf. Goes, Dordrecht en Spijkenisse zijn in de ogen van de Hulster-coach de te kloppen ploegen. „Als we de eerste vijf wedstrijden niet te veel punten-verlies incasseren, zit er mischien meer in." Nieuw in de selectie zijn de ta lentvolle A-spelers Janko Klaeijsen, Riep Benenga en Thomas Sanders, terwijl Geert Jan de Moor de plaats onder de lat inneemt. Ab Klaeysen, de trainer van de vrouwenploeg, heeft het volste vertrouwen in z'n team. „De selectie is bijna in tact gebleven. Slechts één speel ster hield het voor gezien. Van de A-meisjes kwamen Ilonka van de Wiele en Marjolein de Jonge de gelederen versterken. Een plaats bij de eerste drie moet haalbaar zijn, gezien het enthou siasme en de goede sfeer in de ploeg." Vlissingen Na de winterstop ging het bij de mannen van Vlissingen beter lo pen. De ploeg klom van een laat ste plaats op naai' de vijfde plek. Trainer Diederik Ezendam stelt dat. ondanks het vertrek van en kele oudere spelers en de komst van talentvolle jeugdspelers, het team toch weinig aan ervaring heeft ingeboet. „Als we voor de winterstop niet teveel punten la ten liggen, behoort een plaats bij de eerste drie tot de mogelijkhe den." De selectie van de vrouwen wij zigde nauwelijks, waardoor de nodige ervaring en routine in de ploeg bleef. „Ons grootste pro bleem is en blijft het scoren van doelpunten", is de conclusie van Monique Spruit „Bovendien komt het bij ons in de beginfase altijd moeilijk op gang, waar door we veel onnodig puntver lies moeten incasseren. Als het vanaf het begin lekker loopt, is een plaats bij de eerste vijf mo gelijk," De selectie van de Zeeuwse ploe gen ziet er als volgt uit. Mannen. Goes Bart Agerbeek, Barry van onze paardesportmedewerker DEURNE - De Nederlandse tweespan-men- kampioen Jaap Verboom heeft de eerste stap gezet op weg naar prolongatie van zijn natio nale titel. De koetsier uit 's-Heer Arendskerke stuurde in de eerste competitiewedstrijd in Dcurne zijn pony's Beauty W en Lord W al met een naar de leiding in het klassement. Op het eerste onderdeel, de dressuur, nam de Bevelandse combinatie een voorsprong van vijf punten op concurrent Johan Mak uit Gro ningen, Een voorsprong die Verboom met een vlekkeloze gereden vaardigheidsproef consoli deerde. Dat leverde hem 25 seconden voordeel op de marathon op. Reden voor Verboom om met zijn tweespan in het hindernistraject op safe te rijden. Dat gaf Mak de gelegenheid om de kloof tussen hem en Verboom tot twee punten te verkleinen. Bian- ca Zuiddam uit Maarsen bezet met een achter stand van acht punten de derde plaats in het tussenkl assement. veren. Met een ace bereikte hij zijn tweede wedstrijdpunt. Hij maakte geen fout en Krajicek was 'exit'. Toen 'de Kraai' een half uur na de wedstrijd tot bedaren was ge komen. stond hij nog steeds ach ter de 'wilde' klap die hij op set point afleverde. „Als ik niet voor het punt ga en Medvedev scoort is het verhaal weer dat ik te aar zelend ben geweest. Je moet keuzes maken en dat deed ik. Dat neemt niet weg dat ik ervan baal. Dit is een gemiste kans om hier ver te komen. Er zijn veel toppers weggevallen. Laat ik het zo zeggen: ik heb mezelf niet de kans gegeven om echt. ver te ko men." New York. US Open, mannen enkel spel; vierde ronde: Masuri Aus) - Mor gan (Aus) 3-6 4-6 6-3 6-4 7-5. Larsson (Zwei - Becker (Duï/4) 6-2 6-3 3-6 7-5, Medvedev (Oek/8) - Krajicek (Ned/10) 6-4 3-6 6-1 7-6(7-4) Vrouwen enkelspel: .kwartfinales: Graf (Dui/1)- Sabatini (Arg/5) 6-2 5-7 6- 1 Gemengd dubbel, kwartfinales: Woodbridge/Sukova (Aus/Tsj/1- Nijssen/Bollegraf (Ned/8i 6-4 6-3, Hal ve finales: NavratilovaAVoodforde VSt/Aus/2'i - Rinaldi/Galbraith (VSt /5) 7-5 6-3 Meisjes dubbelspel, eerste ronde: Koutstaal/Bilter (Ned/4) - Gevers/ Horn (ZAf) 6-4 7-6. Meisjes dubbelspel, eerste ronde: Koutstaal/Bitter (Ned/4i - Gevers/ Hom (ZAf) 6-4 7-6. Verbluffend record Wang Junxia op 10 km PEKING (RTR) - De Chinese at lete Wang Junxia heeft woens dag bij nationale wedstrijden in Peking het record op de 10 kilo meter voor vrouwen verpulverd. De wereldkampioene kwam tot 29 minuten en 31,80 seconden. De oude toptijd van 30.13,74 stond op naam van de Noorse In- grid Kristiansen en dateerde van juli 1986. Hoondert niet in Deltatoer VLISSINGEN - Peter Hoondert van Casba/Swift doet met mee aan de Deltatoer die vrijdag be gint. De wielrenner was twee we ken geleden tijdens de wieler ronde van Tholen betrokken bij een valpartij en brak een mid- denhandsbeentje. Volgende week mag het gips eraf. VAL JOLY (ANP) - Dat Leontien van Moorsel klimmen kan en sprinten, weet na de Ronde van Frankrijk en het WK inmiddels de hele wereld. Dat die kwali teiten de Brabantse wielrenster niet elk gewenst succes opleve ren, wordt steeds duidelijker in de Tour Féminin van de EG. Van Moorsel won woensdag wel weer de etappe, maar kwam niets dichterbij de eindzege. De dekselse Heidi van de Vijver weerstond opnieuw alle aanval len en heeft nog steeds dik twee- èneenhalve minuut voorsprong op haar Nederlandse rivale. De rit over ruim 106 kilometer van Charleville-Mézieres naar Val Joly met een paar stevige cols, werd ontsierd door een ern stige valpartij. Palmer (Can). Ogoei (Oek) en Urbonaite (Lit) werden het slachtoffer en moes ten de strijd staken. Bergkoningin Van Moorsel kwam als eerste door op de Cöte de Rocroi die na 37,5 kilometer opdoemde. Tien rensters. onder wie Van de Vijver, kleefden aan haar wiel. In de afdaling kwam het tot een hergroepering met al le kanshebsters voor een hoge klassering, Een volgende aanval kwam op naam van Elsbeth Vink. die de Italiaanse Cristofoli en de Deen se Malmberg meekreeg. Het drietal kreeg niet meer dan 40 se conden voorsprong Na 85 kilo meter koers werden ze achter haald en sprintte Van Moorsel even later naar de zege. Ronde van de EG vrouwen, zevende etappe Charleville-Mézieres - Val Jolv: 1. Van Moorsel iNech 106.5 km 2.49.46 (37,639 km/U), 2. Charameda (VSti, 3, Hohlfeld (Dun, 4. Béranger- Manent (Fra), 5. Valvik (Nooi. 6. Kol- jaseva (Rus), 7. Zberg iZwii, 8. Boe- benkova (Rus), 9. Polïkjavïisjoete (Rusi, 10. Van de Vijver (Bel», Neder landsen: 11. Borst, 15. Vink, 21 Schop. 41. Kroes 15.11. 44. Grimber gen. 45. Hillenga. 46. Bouwmeester, 64. Haringa 20.28, 73. en laatste Van Smoorenburg 21 18. Algemeen klassement: 1. Van de Vij ver 23.21.40, 2. Van Moorsel 2.36. 3. Koljaseva 3.14.4. Marsal (Frai 3.23, 5. Zberg. 6. Young (VSti 3.28, 7. Cristo foli (Ita) 3.40, 8. Luperini (Ita) 3.42. 9. Schop 4.18, 10. Vink 6,03. 19. Borst 13.35, 32. Grimbergen 26.15, 43. Hil lenga 31.19. 51 Haringa 52.22, 56. Kroes 57.00,62. Bouwmeester 1.15.48, 69. Van Smoorenburg 1.40.26. van den Berg, Ralph van den Berg, Jeroen Boone. Alex Braam, Norman Eijck, Wouter Gerris, Bobby Hamer slag. Hans Huybrechtse, Paul Huy- brechtse. Maarten Janvier, Joost Rijk, Mark Rijk. Gijs Simons. H.S.D.: Wouter Bakx, Martijn Bij de Vate, Joost van Breugel, Mark van Doorne, Wilfred Droppers, Michel van Geer, Frans Klaas de Jong, Kees Noordhoek, Gerlo Roda. Chris Scho- neman, Ronald Timmerman (kee per). Middelburg: Ramses den Beer. Ed win Bordes, Marcel Casteleijns, Joost Castenmiller, Chiel Hanssen (keepen, Jonas Mulder, Gert Slirn- men, Karei de Visser. De rest van de selectie wordt aangevuld met jeugd spelers die wekelijks rouleren Olympia: Mark d'Angremont. Xan der Blom, Jan Boerbooms. Martijn van Loon, Joris van der Peijl. Erik Rikken, Karei Jan Sassen, Martijn Snoodijk, Jos Spitzen, Christian Swieringa, Arno de Visser en Leo de Visser. Rapide: Mario Boon. Peter Bouman. Riep Benenga. Gelijn Daandels. Alois de Deckere, Joep Fassaert, Je roen Fassaert. Maxim Haartsen, Pe ter van de Kerkhoven. Janko Klaey sen, Gert Jan de Moor, Thomas San ders, Jasper Verbunt Vlissingen: Jeroen Bos, Vincent Bos- schaert. Koen Deurloo, Diederick Ezendam, Mike Flipse, Dennis Ge- selle. Bram Hardenberg, Mark van de Hove. Thijs Koopman, Jeroen Kooy. Jochem de Kort (keeper), Hessel Ris pen. J Stenvert, David Stijl, Jaap Thiadens, Fred Tummers, Pieter Ventevogël. Vrouwen. Goes: Carolïen Abels. Djoeke Delnooz, Myrthe Dijkhuis, Dieke Grossouw, Stefame Janse, Li- sanne Kooiman, Maartje Linzell, El len Oostrom, Claudia Reijns, Gitty Schellens, Margriet van Sisseren, Leontien Sonke, Manon Verspuy. H.S.D.: Gonneke Arkenbout. Kim Bij de Vaate, Vivian Bij de Vaate, Mirte Blom, Femke Klerkx, Leontien Koeman, Karin Koopen, Saskia van Veldhoven, Annemarie Verschoore, Martine Verschoore. Middelburg: Esra van Amerongen, Madelien van Bouwdijk. Margot de Bruijn. Willemijn van Cappenberg, Jessika Hol. Sigrid Jonkers. Rinske van Leen. Denise Maljaars (keep ster), Femke Markx. Jiska Sturm. Anouk Waterman, Maryse Water man, Marlies Woudenberg. Olympia: Judith Beacke. Andrea Bakker. Susan van der Bilt, Franka van Damme, Floor Heyboer. Kirstie Hofman. Annemieke Holtkamp. Vi- vianne de Hullu, Renee Koenders, Floor Kuypens. Evelien Nuyten, Ma- rike Patberg tkeepsteri. Hester van de Ros. Jeska van Seters. Rapide: Marian van Overmeïr. Cindy van Driessche, Marion Goossens, Ca roline Haaïjer- Joëlle van Haelsl, Marjolijn de Jonge, Lennv Koppers, Josetta Kroon. Cindy M-artens, Na thalie Renique. Charlotte Stolte. C-hristien Truvman. Ilonka van de Wiele. Vlissingen: Dorien van Boekhout, Christianne Glerum. Maaike de Jong. Femke de Keijzer. Barbara -Kouwijzer, Stefanie Laros. Marie Louise Maasdam, Carlette Pusch, Monique Spruit, Christel Verbeek, Liesbetli Verdonk (keepster). Mariël- le Visser. van onze zaalvoetbalmedewerker OOSTBURG - Volgende week gaat in de Oostburgse sporthal De Veerhoek het nieuwe zaal voetbalseizoen van start. Het betreft zowel de KNVB-compe- titie Zavio (Zaalvoetbal in Oostburg) als de Orevo, het Oostburgs recreatief zaalvoet bal. Beide competities brengen sanien 45 teams op de vloer. Aan de groei van het recreatieve voetbal in Oostburg lijkt geen eind te komen. Competitieleider Rinus van de Voorde kon drie nieuwe teams aan zijn bestand toevoegen. Hof van Brussel/ Groosman uit Groede en het Bressiaanse MD Meeusen en De Wielewaal debuteren. Daar staat het terugtrekken van At tent Boys tegenover. De uitbreiding heeft als gevolg- dat de twee hoogste poules voor taan elf teams tellen, de C-poule blijft met tien deelnemende teams ongewijzigd. Een veran dering die de nodige problemen met zich meebracht, want tot verontwaardiging van het Ore vo- bestuur werd van gemeentelijke zijde een uur op dinsdag 'afge pakt'. Daardoor kwam men in ernstige tijdnood, met als gevolg dat de geplande en vorig seizoen zo suc cesvolle en al toegezegde beker competitie moest worden afge blazen. Dit tot teleurstelling van organisatie en deelnemende teams. Door de nieuwe indeling ontliep een aantal ploegen de dreigende degradatie en vond versterkte promotie plaats. Gro te favoriet is opnieuw Oud Sluis. Indeling. Poule A: Oud Sluis; Francke Sport; Albert Heijn; Traas; OBS/De Jonge: Rabo; Veteranen; Omnisport/De Boemerang; La Porte d'Or; Edah Mijnders; ABN/Amro. Poule B: Stekelinck. Temboys; Delta Nuts; De Kombuis; Gemeente Oost burg: Telepost, De Block, Van Looy; Bon Ami; Petrus Paulus; De Rode Leeuw Titel voor touwtrekkers Cambrinus van onze medewerker AXEL - De Axelse touwtrekver eniging Cambrinus schreef in Eerbeek het touwtrekkam pioenschap van de tweede divi sie in klasse tot 640 kilogram op zijn naam. De Axelaars bleven in de uit negen wedstrijden be staande competitie ongeslagen. Cambrinus pomoveert hiermee naar de eredivisie van de Nede- Iandse Touwtrekkersbond. De eredivisie is net als de tweede divisie geheel opgebouwd uit teams uit het oosten des lands, waar deze sport meer populari teit geniet dan in de rest van Ne derland. Wat ook voor de Axe laars vele kilometers reizen be tekent om hun sport te kunnen beoefenen. In de klasse tot 680 kilogram be haalden de Zeeuwse krachtpat sers een fraaie tweede plaats. Dit was eveneens voldoende voor promotie naar de hoogste afde- ling. Titels Hoek HOEK -Macky Edwards van Muyen en Annelies de Mul heb ben beslag gelegd op de titels in de enkelspelen bij de clubkam pioenschappen van de tennis vereniging Hoek. De organisato ren registreerden een recordaan tal van 120 inschrijvingen. Ed wards van Muyen was in de fi nale te sterk voor Ben Lange-: raert. Annelies de Mul had wei nig problemen om Suzy Ollebek te verslaan. HE: Macky Edwards van Muyen-Ben Langeraert. 6-4 7-5. DE: Annelies de Mul-Suzy Ollebek 6-3 6-2. HD: Bie- rings/Bierings-De Rïddcr/Lange- raerL6-l 6-3. DD: Bierings/Deij-Diele- man/Van Tatenhove 6-3 6-2. GD Die- leman/Llppens-Bierings/Deij 6-2 7-6. Verliezersronde. IIE: Henk Peter de Jonge-Cor Doolaard 6-4 1-6 6-1. DE. Monica van Tatenhove-Petra de Sul- ter 6-2 6-2. HD: Doolaard/Doolaard- Bommelijn/Elderson 6-2 6-3. DD: Sommelijn/Lippens-Bakker/De Sut ter 6-4 6-2. GD: Van Tatenhove/De Vlieger-Vennïx/Freijser 6-3 4-6 6-2. Poule C": Riemens; WOD/Saint Pier re; De Zwart; Van de Sande; JJ Op- tics; Chez Renee; Wolf Electrics; MD Meeuwsen: Groosman/Hol van Brus sel, De Wielewaal. Zavio Het KNVB-zaalvoetbal heeft dit seizoen twee vertegenwoordi gers in de hoogste Zeeuws- Vlaamse klasse. Het oude ver trouwde Churchill Lions onder ging een naamsverandering en gaat voortaan als het vrijwel on uitspreekbare ABABncb door het leven. De Cocq. afgelopen seizoen knap winnaar van de Zeeuwse beker en derhalve ge machtigd voor de landelijke be ker uit te komen, is de tweede re presentant. De Zavio-klasse zag opnieuw een team afhaken en telt daar door slechts elf ploegen. ING- bank verdween van het toneel en een nieuwe gegadigde haakte op het laatste moment af. Op nieuw is gekozen voor een halve competitie voor alle teams, waarna de zes besten in februari vej'der gaan in de kampioen spoule en de rest in de verliezer spoule met een hele competitie. Voor de strijd om de beker zijn drie verschillende poules inge deeld. In die poules wordt, in sep tember een halve competitie ge speeld, waarna uiteindelijk acht teams zich plaatsen voor de kwartfinales. Daar wordt,verder gespeeld op het afvalschema. Erasmus zal in de competitie on getwijfeld hoge ogen gooien, maar mag rekenen op felle te genstand van De Frietstal en Vooruit. Indeling. Competitie: De Ruysschei". Brum De Dikke van Dale, De Frietstal. Leen- houts: Maitre Jean, 't-Populierenhof: Vooruit: Verduin; Erasmus: De Zee meeuw. Beker. Poule 1: Vooruit; Verduin; De Ruysscher; Maitre Jean. Poule 2: De Cocq; Erasmus; De Zeemeeuw; Bron. Poule 3: ABABncb; De Frietstal: De Dikke van Dale: Leenhouts. 't Popu- lierenhol'. Goede prestaties Eelco van Gemert WK-militairen van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - Eelco van Ge mert heeft bij de wereldkam pioenschappen voor militairen, die in Italié worden gehouden, de 100 meter vlinderslag ge- zwommem in de persoonlijke re cordtijd van 1.00.88. Op de 50 meter vlinderslag noteerde hij 27.14. Op beide nummers eindig de hij op de veertiende plaats. De Nederlander Casper van Dam kreeg op beide afstanden de zilveren medaille uitgereikt. Hoek tegen Yerseke VLISSINGEN - In de derde ron de van het bekervoetbaltoer nooi staat het duel Hoek-Yer- seke (8 of 9 oktober) op het pro gramma, Gisteren stond er abu sievelijk vermeld dat Hoek aan Breskens was gekoppeld. Ivan Sokolov wint snelschaaktoernooi TERNEUZEN - Het driedaags internationaal open ECI-snel- schaaktoernooi in het Belgi sche Evergem is gewonnen dooi de Bosnische grootmeester Ivan Sokolov. Schaakmeester Martin Martens uit Clinge be haalde in een sterk bezet deel nemersveld (87 schakers) een tiende plaats. Loek van Wely was de beste Nederlander met een vierde plaats. In totaal namen vijf grootmees ters aan het toernooi deel. De confrontatie Nederland-Belgïë werd een gemakkelijke zege voor de Nederlandse schakers. Opvallend was dat Martin Mar tens het maximum aantal pun ten behaalde. Het ECI-herden- kingstoernooi Prof. dr. Max Euwe werd een trilogie voor Ne derland. Martens werd derde achter Gozewyn van Laatum en Bert van der Linden. In het rapidtoernooi boekte Gert van Rij uit Overslag een knappe achtste plaats. De Fransman Bouhallel werd win naar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 49