laat kans op finale lopen Hockeyers willen schade herstellen Jan Hoek snel op tien kilometer olleyballers hopen p plaats in de finale Grote belangstelling biljarten voor teams ndrei Medvedev stopt Nederlander in vierde ronde Graf moet eindelijk haar best doen Sterk begin Verboom op NK-mennen Sprint helpt Van Moorsel niet aan topklassering M l\\ YORK (GPD) - Voor Ri- ard Krajicek leek anderhalve >cl( geleden de finale van de Open niet veel meer dan een jom. Na zijn nederlaag in de erdc ronde tegen Andrei Med- dCv in vier sets - 6-4,3-6,6-1,7- |4) - drong' het besef tot hem dat een plaats in de eind- jjdniet louter een illusie was veest. Bij winst was hij zelfs serieuze titelkandidaat op loe r.yij usliing' Meadow geweest. (pure frustratie duwde Kraji- k na afloop geirriteerd een ca- iraman van zich af. Zijn coach Jhan Goetzke vloekte onop- riSi udelijk. De woede van het duo begrijpelijk. Hier was spra- van een gemiste kans. Een (vaneen kans zelfs voorde 21- Hagenaar om voor het st in zijn leven door te stoten ar een Grand Slam-finale, t servicekanon met de slome en de machtige forehand rdtnog steeds beter. Maar nu li gi'oeif>roblemen uit de we- 0 zijn, kent de 1.96 meter lan- tennisser inmiddels andere gen. Hij is nog niet compleet weg voor een speler die in de ■komst een Grand Slam-toer- \VÜ winnen. Zijn service-re- n is nog te zwak en puur de- isief. Zijn voetenwerk is verge en bij andere toppers bene nde maat. De backhand heeft nog te weinig zekerheid en zeker geen gevaarlijk wapen. Meer pijlen Andrei Medvedev heeft voorals nog meer pijlen op zijn boog dan Krajicek, die gisternacht direct in de problemen kwam toen hij zijn opslag zag mislukken. Med vedev scoorde vanuit schier on mogelijke posities winners, door vooral met zijn dubbelhandig geslagen backhand de rijzige ge stalte van Krajicek aan het net te passeren. Krajicek kan dat ook, maar als op zijn (enkelhan- dige) backhand wordt aangeval len, komt hij onherroepelijk in de problemen. Het is zijn achil leshiel en alle tegenstanders we ten dat. Richard Krajicek bereikte in no vember vorig jaar voor het eerst de top tien, toen hij het ECC- toernooi van Antwerpen won. Hij lijkt nu een vaste klant in het walhalla van het wereldtennis. Maai' om de volgende stap te maken top vijf, een Grand Slam- zege) zullen hij, zijn coach Goetzke, haptonoom Ted Troost en conditietrainer Bob Boverman nog veel werk moe ten verzetten. Wat pleit voor de nationale troef is dat hij op alle ondergronden (gravel, gras, hardcourt, su preme-court, tapijt) heeft bewe zen goed uit de voeten te kun nen. Daarbij is hij mentaal al erg ver. De 'big points' in een wed strijd speelt hij, zonder extra stress of nervositeit. In tennis is dat enorm belangrijk. De manier waarop de viersetter tegen Andrei Medvedev verlo ren ging, was ronduit knullig. Net toen de 19-jari'ge coming- man uit de Oekraïne een slechte periode doormaakte, groeide Krajicek met de game. Hij nam risico's, had de beste slagen en serveerde steeds beter. Hij leek een vijfde set uit het vuur te sle pen. Hij kreeg zelfs setpoint in de vierde, maar verknalde zijn kan sen op aandoenlijke-wijze. Het stond 5-4 voor Krajicek en 30-40 op de service van de ner veuze Medvedev, die in die fase veel onnodige fouten maakte. In plaats van geduld koos Krajicek op het break- en setpoint voor een onstuimige klap, die ver uit ging. Die misser zou doorklin ken in het vervolg. Het werd 5-5 en hij leverde zelfs zijn opslag in: 5-6. Het lot leek bezegeld, maar Krajicek overleefde in de servi- cegame van zijn tegenstander eerst een matchpoint met een schitterende backhandvolley. Daarna kwam hij op breakpoint en met een prachtige forehand passing zette hij de 6-6 op het bord. De tiebreak was de belo ning voor zijn goede spel en lef op dat moment. De 'barrage' begon Krajicek met een dubbele fout. Medvedev mocht op 5-4 de wedstrijd uitser- LU (ANP) - Zelfs de mascotte het Europees kampioen- ap volleybal is oranje ge- urd. De pseudo-tijger, die de schouwers bij de wedstrij- n in groep A dansles geeft, zet trend voor de populariteit :de Nederlanders in Oulu ten el valt. Het goede spel is ook niet zo vakkundig onderleg aanwezigen opgevallen. De oning bestaat na vier over- nningen uit een plaats in de ve finales. derland speelde gisteren te- iBulgarije heel goed (3-0), be- dan het team de laatste i heeft gespeeld. „We kunnen 'beter, er zit nog iets in mijn eket", beloofde coach Alber- Sdat waar is en vandaag tegen lüède groei doorzet, lijkt niets nplaats in de finale (zondag in Turku) in de weg te staan. De winnaar van groep A speelt za terdag tegen Duitsland, alge meen verondersteld de zwakste van de laatste vier. De verliezer van Nederland - Italië treft titel verdediger Rusland. Turku/Oulu. EK, vierde speeldag, groep A: Frankrijk - Tsjechië/Slowa kije 3-2 (12-15 15-6 15-8 7-15 15-13), Ne derland - Bulgarije 3-0 (15-10 15-8 15- 10), Italië-Zweden 3-0 (15-4 15-7 15-5). Stand. 1. Nederland 4-8 (12-1), 2. Ita lië 4-8 (12-2). 3. Bulgarije 4-4 (7-7), 4. Tsjechië/Slowakije 4-2 (6-10), 5. Frankrijk 4-2 (5-11), 6. Zweden 4-0 (1- 12). Groep B: Rusland-Duitsland 3-0(15- 8 15-9 15-5), Polen - Finland 3-1 (15-2 12-15 15-7 15-9), Polen - Finland 3-1 (15.-2 12-15 15-7 15-9), Oekraïne - Spanje 3-1 (15-5 8-l'5 15-6 15-7). Stand: 1. Rusland 4-8 (12-1), 2. Duitsland 4-6 (9-7), 3. Polen 4-4 (9-7), 4. Oekraïne 4-2 (6-8), 5. Finland 4-2 (6-10), 6. Spanje 4- 0 (3-12). Pas in de kwartfinale begon het echte werk voor Steffi Graf. foto AFP NEW YORK (GPD) - Steffi Graf kreeg gisteren op de US Open voor het eerst veel tegenspel. Na vier rondes die bijna allemaal op een walk over leken, was Gabriela Sabatini in staat haar serieus te bedreigen. Maar veel verder dan een driesetter liet de 24-jarige Duitse het niet komen: 6-2, 5-7, 6-1. „Ik ben beter gaan spelen op het moment dat het hard nodig was", aldus Graf, die in de derde set haar service-game meteen inleverde, maar daarna zes games op rij scoorde. „Zij begon agressief en ik stelde er mijn beste tennis te genover." Graf speelde met een knieband. Tij dens de training raakte ze met haar racket de linkerknie, die geïrriteerd raakte. „Ik speel voor de zekerheid met een bandage, maar het is niet verontrustend. Ik voel geen pijn." De nummer één van de wereld verliest niet veel, dat is bekend. Maar als ze het doet is dat vooral tegen 'Gaby' Sabatini. Van de 38 keer dat ze een officiële wedstrijd verloor - gemeten vanaf '86 - was de 23-jarige Argentijnse elf keer verantwoordelijk. Sabatini leidt het klasse ment van de weinige vrouwen die Graf voor de voeten lopen. Gisteren leek de US Open-kam pioene van '90 het Graf even moeilijk te maken. Maar in de derde set brak Sabatini's verzet. Graf, die de US Open in '88 en '89 won, speelt in de halve finale tegen Manuela Maleeva-Frag- nière die van de Japanse Kimiko Date won. Lee doop bij ploegen van Olympia voor begin van competitie anonze hockeymedewerker BRNEUZEN - In de nieuwe cmpetilie die zondag begint illen de Zeeuwse hockeyers oelen proberen om de schade, ezede afgelopen twee seizoe- en opliepen, enigszins te her- dlcn, De mannen van Rapide - goed voor een tweede een zesde plaats in de afgelo- n competitie - zijn er op ger and oin de plaats van het ge gradeerde Olympia in de (cede klasse in te nemen, nhet einde van het afgelopen Izoen zijn er weer veel spelers speelsters vertrokken naar el- rs. Olympia werd het zwaarst troffen. Bij de mannen ver ton vijf spelers, bij de vrou- ntien speelsters. Ook de bijna Itallige selectie van Middel- rg stapte op. Samen met het stuur heeft trainer Bram Sie- m toch een elftal op de been bracht, dat als belangrijkste dracht heeft het derde klas schap te behouden, de derde klasse gaan de (mpia-vrouwen een moeilijk tegemoet. Vlissingen 'Ct zich met de ongewijzigde ectie moeiteloos kunnen hdhaven. Rapide wil in de klasse een gooi naar het cipioenschap doen. Middel den HSD zijn goede midden- tos die als ze hun dag heb- n voor een verrassing kunnen Het gedegradeerde Goes luwt aan. een ploeg voor de toe- ■to en hoopt op een hoge issering. !oes succesvolle Goese mannen- natie van Frits van den Berg c'jveel ploegen de te kloppen icg. Van den Berg blijft er vrij Mter onder. „Als team zijn we toid, vooral fysiek, maar om nu al als toekomstig kam- te zien gaat me te ver. Dor- Mt, Rapide en Liberty zijn te onderschatten ploegen, toen plaats in de top vier «tmogelijk zijn." "degradatie van de vrouwen, ecu een-jarig' verblijf in de roe klasse, was het gevolg van Vfiel te smalle basis. „Bij tssures moet je jeugdspeel- rsopstellen, die niet altijd op lassen zijn tegen de druk van 1 moeten winnen", beseft 3chTon Hommels. „Het is al- Ojanimer nu de selectie is uit- toid tot dertien speelsters 'de voorbereiding te kort was !eengoed ingespeeld team te Jgen." beslissing genomen dat er met een zo sterk mogelijke ploeg aan de competitie moet worden mee gedaan. „We hebben voldoende kwaliteit in huis voor een top- klassering", aldus Hans Blom, de nieuwe coach. Hij zal die uit spraak samen met trainer Bon ne Brouwer waar moeten ma ken. In de vrouwenselectie van Goes, waarin verder niet veel veran derde, is Fem.kè Klerkx nieuw. Aanvoerster Gonneke Arken bout ziet het, ondanks het gemis van een kunstgras-accommoda tie, wel zitten. „We mikken we op een plaats in de middenmoot. Toch wordt het voor ons steeds moeilijker om ons thuisvoordeel te benutten. Ploegen die bij ons op bezoek komen, graven zich in voor eigen doel en spelen op de counter." Middelburg Handhaven in de derde klasse staat voorop na de grote leegloop van het afgelopen sei zoen. Het bestuur van Middel burg had de bond al verzocht om de ploeg in de vierde klasse te plaatsen. Eerste elftalspeler Bram Siebum: „Dat vond ik de gemakkelijkste weg. Ik ben met het bestuur gaan praten om een oplossing te vinden. We hebben een achttal spelers bereid ge vonden om samen met enkele jeugdspelers (die wekelijks zul len rouleren) aan de competitie te beginnen." Bij de vrouwen is het vertrek van Tanja Onkiehong een gevoelig verlies, waardoor de routine in de verdediging is verdwenen. Coach Martin Sturm hoopt des ondanks op een plaats net onder de subtop „Aanvallend zijn we niet verzwakt. In de verdediging zal keepster Denise Maljaars het voortouw moeten nemen, in een ploeg waar de mentaliteit maar vooral de vechtlust een stuk. ver beterd is." Bram Siebum hoopt zich met met de mannenploeg van Middelburg te handhaven in de derde klasse. foto Lex de Meester nieuwe selectie. Ondanks het ge mis aan ervaring hopen de vrou wen zich op basis van vechtlust te kunnen handhaven in de der de klasse. Rapide Olympia HSD-mannen staat het W seizoen in het teken van toteats in de top van de vier- °""e. Het bestuur heeft de Ook in dit nieuwe seizoen zullen de mannen van Olympia die naar de derde klasse zijn gede gradeerd het moeilijk krijgen. Door het vertrek van vijf (betere) spelers is de selectie verzwakt. Vooral het verlies van Maarten de Heus is moeilijk te compense ren, waardoor Olympia zich met een plaats in de middenmoot te vreden zal moeten stellen. Nieu welingen zijn Xander Blom en Martijn van Loon. Bij de vrouwen, bleven slechts twee speelsters van de ternau wernood aan degradatie ont snapte ploeg over: Kirstie Hof man en Renee Koenders. Oud- eerste elftal speelsters Andrea Bakker en Franka van Da mme completeren met A speelsters de De selectie van de Hulster-man- nenploeg verloor vier spelers, onder wie de moeilijk te vervan gen keeper Martijn Lockefeer. Rapide-trainer-coach Ron d'Hondt hoopt toch op een plaats bij de eerste vijf. Goes, Dordrecht en Spijkenisse zijn in de ogen van de Hulster-coach de te kloppen ploegen. „Als we de eerste vijf wedstrijden niet te veel punten-verlies incasseren, zit er mischien meer in." Nieuw in de selectie zijn de ta lentvolle A-spelers J anko Klaeijsen, Riep Benenga en Thomas Sanders, terwijl Geert Jan de Moor de plaats onder de lat inneemt. Ab Klaeysen, de trainer van de vrouwenploeg, heeft het volste vertrouwen in z'n team. „De selectie is bijna in tact gebleven. Slechts één speel ster hield het voor gezien. Van de A-meisjes kwamen Ilonka van de Wiele en Marjolein de Jonge de gelederen versterken. Een plaats bij de eerste drie moet haalbaar zijn, gezien het enthou siasme en de goede sfeer in de ploeg." Vlissingen Na de winterstop ging het bij de mannen van Vlissingen beter lo pen. De ploeg klom van een laat ste plaats op naar de vij fde plek. Trainer Diederik Ezendam stelt dat. ondanks het vertrek van en kele oudere spelers en de komst van talentvolle jeugdspelers, het team toch weinig aan ervaring- heeft ingeboet. „Als we voor de winterstop niet teveel punten la ten liggen, behoort een plaats bij de eerste drie tot de mogelijkhe den." De selectie van de vrouwen wij zigde nauwelijks, waardoor de nodige ervaring en routine in de ploeg bleef. „Ons grootste pro bleem is en blijft het scoren van doelpunten", is de conclusie van Monique Spruit „Bovendien komt het bij ons in de beginfase altijd moeilijk op gang, waar door we veel onnodig puntver lies moeten incasseren. Als het vanaf het begin lekker loopt, is een plaats bij de eerste vijf mo gelijk." De selectie van de Zeeuwse ploe gen ziet er als volgt uit. Mannen. Goes Bart Agerbeek, Barry van onze paardesportmedewerker DEURNE - De Nederlandse tweespan-men- kampioen Jaap Verboom heeft de eerste stap gezel op weg naar prolongatie van zijn natio nale titel. De koetsier uit 's-Heer Arendskerke stuurde in de eerste competitiewedstrijd in Deurne zijn pony's Beauty W en Lord W ai met een naar de leiding in het klassement. Op het eerste onderdeel, de dressuur, nam de Bevelandse combinatie een voorsprong van vijf punten op concurrent Johan Mak uit Gro ningen. Een voorsprong die Verboom met een vlekkeloze gereden vaardigheidsproef consoli deerde. Dat leverde hem 25 seconden voordeel op de marathon op. Reden voor Verboom om met zijn tweespan in het hindernistraject op safe te rijden. Dat gaf Mak de gelegenheid om de kloof tussen hem en Verboom tot twee punten te verkleinen. Bian- ca Zuiddam uit Maarsen bezet met; een achter stand van acht punten de derde plaats in het tussenklassement. van den Berg. Ralph van den Berg, Jeroen Boone. Alex Braam, Norman Eijck, Wouter Gerris, Bobby Hamer slag, Hans Huybrechtse, Paul Huy- brechtse. Maarten Janvier, Joost Rijk. Mark Rijk, Gijs Simons. H.S.D.: Wouter Bakx, Martijn Bij de Vate, Joost van Breugel, Mark van Doorne, Wilfred Droppers, Michel van Geer, Frans Klaas de Jong, Kees Noordhoek, Gerlo Roda, Chris Scho- neman, Ronald Timmerman (kee per). Middelburg: Ramses den Beer, Ed win Bordes, Marcel Casteleijns, Joost Castenmiller, Chiel Hanssen (keeper), Jonas Mulder. Gert Slim- rnen, Karei de Visser. De rest van de selectie wordt aangevuld met jeugd spelers die wekelijks rouleren. Olympia: Mark d'Angremont, Xan der Blom, Jan Boerbooms, Martijn van Loon, Joris van der Peijl, Erik Rikken, Karei Jan Sassen. Martijn Snoodijk, Jos Spitzen, Christian Swieringa, Arno de Visser en Leo de Visser, Rapide: Mario Boon, Peter Bouman, Riep Benenga, Gelijn Daandels, Alois de Deckere. Joep Fassaert, Je roen Fassaert, Maxim Haartsen, Pe ter van de Kerkhoven, Janko Klaey sen, Gert Jan de Moor, Thomas San ders. Jasper Verbunt. Vlissingen: Jeroen Bos, Vincent Bos- schaert. Koen Deurloo, Diederick Ezendam, Mike Flipse, Dennis Ge- selle. Bram Hardenberg, Mark van de Hove, Thijs Koopman, Jeroen Kooy, Jochem de Kort (keeper), Hessel Ris pen, J Stenvert, David Stijl, Jaap Thiadens, Fred Tummers, Pieter Ventevogel. Vrouwen. Goes: Carolien Abels, Djoeke Delnooz, Myrthe Dijkhuis, Dieke Grossouw. Stefanie Janse. Li- sanne Kooiman, Maartje Linzell. El len Oostrom. Claudia Reijns. Gitty Schellens, Margriet van Sisseren, Leontien Sonke, Manon Verspuy. H.S.D.: Gonneke Arkenbout. Kim Bij de Vaate, Vivian Bij de Vaate, Mirte Blom. Femke Klerkx, Leontien Koeman, Karin Koopen. Saskia van Veldhoven. Annemarie Verschoore, Martine Verschoore. Middelburg: Esra van Amerongen, Madelien van Bouwdijk. Margot de Bruijn, Willemïjn van Cappenberg, Jessika Hol, Sigrid Jonkers. Rinske van Leen, Denise Maljaars (keep ster), Femke Markx, Jiska Sturm, Anouk Waterman, Maryse Water man. Marlies Woudenberg. Olympia: Judith Beacke. Andrea Bakker, Susan van der Bilt, Franka van Damme, Floor Heyboer, Kirstie Hofman. Annemieke Holtkamp, Vi- vianne de Hullu, Renee Koenders, Floor Kuypens. Evelien Nuyten. Ma- rike Patberg (keepster), Hester van de Ros, Jeska van Seters. Rapide: Marian van Overmeir. Cindy van Driessche. Marion Goossens, Ca roline Haaijer, Joëlle van Haelst, Marjolijn de Jonge. Lennv Koppers, Josetta Kroon. Cindy Martens, Na thalie Renique, Charlotte Stolte, Christien Truyman, Ilonka van de Wiele Vlissingen: Donen van Boekhout, Christ.ianne Glerum, Maaike de Jong. Femke de Keijzer. Barbara Kouwijzer, Stefanie Laros, Mane Louise Maasdam, Carlette Pusch, Monique Spruit, Christel Verbeek, Liesbeth Verdonk (keepster). Mariël- le Visser. veren. Met een ace bereikte hij zijn tweede wedstrijdpunt. Hij maakte geen fout en Krajicek was 'exit'. Toen 'de Kraai' een half uur na de wedstrijd tot bedaren was ge komen, stond hij nog steeds ach ter de 'wilde' klap die hij op set point afleverde. „Als ik niet voor het punt ga en Medvedev scoort is het verhaal weer dat ik te aar zelend ben geweest. Je moet keuzes maken en dat deed ik. Dat neemt niet weg dat ik ervan baal. Dit is een gemiste kans om hier ver te komen. Er zijn veel toppers weggevallen. Laat ik het zo zeggen: ik heb mezelf niet de kans gegeven om echt ver te ko men." New York. US Open, mannen enkel spel: vierde ronde: Masur (Aus) - Mor gan (Aus) 3-6 4-6 6-3 6-4 7-5. Larsson (Zwe) - Becker (Dui/4) 6-2 6-3 3-6 7-5, Medvedev (Oek/8i - Krajicek (Ned/10) 6-4 3-6 6-1 7-6(7-4) Vrouwen enkelspel: kwartfinales: Graf Du'i/1- Sabatini t Arg/5) 6-2 5-7 6- 1 Gemengd dubbel, kwartfinales: Woodbridge/Sukova (Aus/Tsj/1) - Nijssen/Bollegral'(Ned/8) 6-4 6-3, Hal ve finales: NavralilovaAVoodforde (VSt/Aus/2) - Rinaldi/Galbraith (VSt /5) 7-5 6-3. Meisjes dubbelspel, eerste ronde: Koutstaal/Bitter (Ned/4) - Gevers/ Horn (ZAf) 6-4 7-6. Meisjes dubbelspel, eerste ronde: Koutstaal/Bitter (Ned/4) - Gevers/ Hom (ZAf) 6-4 7-6. Verbluffend record Wang Junxia op 10 km PEKING (RTR) - De Chinese at lete Wang Junxia heeft woens dag bij nationale wedstrijden in Peking het record op de 10 kilo meter voor vrouwen verpulverd. De wereldkampioene kwam tot 29 minuten en 31,80 seconden. De oude toptijd van 30.13,74 stond op. naam van de Noorse In- grid Kristiansen en dateerde van juli 1986. Hoondert niet in Deltatoer VLISSINGEN - Peter Hoondert van Casba/Swift doet niet mee aan de Deltatoer die vrijdag be gint. De wielrenner was twee we ken geleden tijdens de wieler ronde van Tholen betrokken bij een valpartij en brak een mid- denhandsbeentje. Volgende week mag het gips eraf. VAL JOLY (ANP) - Dat Leontien van Moorsel klimmen kan en sprinten, weet na de Ronde van Frankrijk en het WK inmiddels de hele wereld. Dat die kwali teiten de Brabantse wielrenster niet elk gewenst succes opleve ren, wordt steeds duidelijker in de Tour Féminin van de EG. Van Moorsel won woensdag wel weer de etappe, maar kwam niets dichterbij de eindzege. De dekselse Heidi van de Vijver weerstond opnieuw alle aanval len en heeft nog steeds dik twee- ëneenhalve minuut voorsprong op haar Nederlandse rivale. De rit over ruim 106 kilometer van Charleville-Mézieres naar Val Joly met een paar stevige cols, werd ontsierd door een ern stige valpartij. Palmer (Can). Ogoei (Oek) en Urbonaite (Lit) werden het slachtoffer en moes ten de strijd staken. Bergkoningin Van Moorsel kwam als eerste door op de Cöte de Rocroi die na 37,5 kilometer opdoemde. Tien rensters. onder wie Van de Vijver, kleefden aan haar wiel. In de afdaling kwam het tot een hergroepering met al le kanshebsters voor een hoge klassering. Een volgende aanval kwam op naam van Elsbeth Vink. die de Italiaanse Cristofoli en de Deen se Malmberg meekreeg. Het drietal kreeg niet meer dan 40 se conden voorsprong. Na 85 kilo meter koers werden ze achter haald en sprintte Van Moorsel even later naar de zege. Ronde van de EG vrouwen, zevende etappe Charleville-Mcziëres - Val Joly: 1. Van Moorsel iNech 106.5 km 2.49.46 (37.639 km/u), 2. Chararneda VSti, 3. Hohlfeld (Dui), 4. Bëranger- Manent (Fra). 5. Valvik (NÖo). 6. Kol- jaseva (Rus). 7. Zberg (Zwi). 8. Boe- benkova (Rusi. 9. Pollkjavitsjoete (Rus), 10. Van de Vijver (Bel), Neder landsen: 11. Borst. 15. Vink, 21. Schop. 41 Kroes 15.11, 44 Grimber gen, 45. Hillenga, 46. Bouwmeester. 64. Haringa 20.28, 73. en laatste Van Smoorenburg 27.18. Algemeen klassement: 1. Van de Vij ver 23,21.40. 2. Van Moorsel '2,36. 3. Koljaseva 3.14.4. Marsal (Frai 3.23, 5. Zberg, 6. Young (VSt) 3.28, 7. Cristo foli (Ita) 3.40, 8. Luperini tltai 3.42. 9. Schop 4.18, 10 Vink 6.03, 19. Borst 13.35, 32. Grimbergen 26.15, 43. Hil lenga 31.19. 51. Haringa 52.22, 56. Kroes 57.00,62. Bouwmeester 1.15.48, 69 Van Smoorenburg 1.40.26. van onze biljartmedewerker KWADENDAMME - Het biljart district Walcheren/De Bevelan- den dacht vorig seizoen met de 83 teams in de competitie aan de top te zitten. Het blijkt echter altijd nog beter te kunnen: Ge rald Doene uit Kwadendamme, de wedstrijdleider teams, stuurt deze winter bijna weke lijks niet minder dan 90 teams op weg. Een recorddeelname die voor een deel te danken is aan de komst van twee nieuwe vereni gingen in het district. Avontuur uit Goes en Ons Genoegen uit Wissenkerke zijn lid geworden van de Koninklijke Nederlandse BiljartBond (KNBB) en sloten zich aan bij het district. Gerald Doene. die de niet te onderschat ten steun krijgt van Nel Quakke- laar uit Wemeldinge (de wed strijdleider persoonlijke kam pioenschappen van het district), beseft dan ook dat Walcheren/ De Bevelanden qua teams lan delijk hoog scoort: „Op een to taal van nog geen vijfhonderd le den is een aanmelding van ne gentig teams best iets om trots op te zijn." De spelsoort driebanden levert 35 teams, die zijn ondergebracht in drie poules, de 55 libre-teams hebben een plaats gekregen in Cl (5 ploegen). C2 (13). C3 (8), C4 (18) en C5 (11). Indeling. Driebanden. BI: VEGABV; LBV 1.2 en 3: Onda 1 en 2: ALM 1 en 2; Bru- vano 1 en 2; DOS 1 en Delta 1. B2: Scheldezicht 1 en 2; Sportvrienden; De Smidse 1; OKK 1; TOG; DOS 2; HIO; De Sportvisser 1; OBK. Onda 3 en Ons Genoegen. B3: Avontuur; OHGL; De Smidse 2; HBC; Delta 2; De Sportvisser 2; 't Bruin Café: OKK 2; DOS M.; BVW en 't Raedthuys. Libre. C l (3.50-14.99, kader 38/2 5.00- 14.99): DOS Ov.; VEGABV 1 en 2; HBC en BVM. C2 (2.00-3.99): Dam poort; De Toekomst, ReHaWe; OHGL; Scheldezicht; De Smidse; LBV. HBC 1 en 2; BVM; Onda; ALM; VEGABV, C3 (1,50-2.49): SNA: De Toekomst. HIO; OHGL 1 en 2; BVW; OBK en Delta. C4 11.00-1 99) groep 1. Scheldezicht 2; Onda: 't Bruin Café; De Toekomst; DOS Ov.: Dampoort.; OKK '77; BVM en VEGABV. Groep 2: DOS M.: ALM; OKK: Scheldezicht l; OBK; TOG, 't Bruin Café 2; Avon tuur en HIO. C5 (0.25-1.49): VE GABV; 't Raedthuys; 't Bruin Café; BVW 1 en 2; HBC; OHGL 1 en 2; Del ta: Onda: HIO. De eerste ontmoetingen van de teamcompetitie werden 6 septem ber gespeeld, half maart volgend jaar zijn alle kampioenen bekend. van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Jan Hoek van Delta Sport heeft op zijn thuis- baan in Zierikzee de 10 kilome ter gewonnen in een tijd van 31.36.7. Hoek had een ruime voorsprong op Ad Markenstein van Parthenon en Jan Tavenier van AV'56. De werptweekamp bij de man nen werd gewonnen door oud- Hulstenaar Ivan Beek, nu lid van Atilla uit Tilburg. Ivan Beck behaalde 1338 punten door de kogel precies 15 meter te stoten en de discus naar 33.38 meter te werpen. Bij de vrouwen was An- nemiek Goedhart van Start baan de sterkste met 11.16 meter kogelstoten en 34.36 meter dis cuswerpen. Uitslagen: 10 kilometer: 1 Jan Hoek. Delta Sport, 31 36.7, 2 Ad Marken stein, Parthenon, 34.33.1; 3 Jan Tave nier. AV'56. 34.51.5; 4 Ad Vuik. Ener gie, 34 56.7: 5 Leo de Leeuw, AV'56. 35.52.5. Werptweekamp mannen: 1 Ivan Beck, Atilla, 1338 punten, kogel 15.00, discus 33.38; 2 Bart van Harin gen. Startbaan, 838 punten, kogel 9.98, speer 32.88; 3 Rinl de Jonge, Del ta Sport, 794 punten, kogel 8.64, speer 36.46; Peter Willemse, Delta Sport, 762 punten, kogel 9.74, discus 23.66. Vrouwen. 1 Annemiek Goed hart, Startbaan, 1297 punten, kogel 11.16, discus 34,36; 2 Jannie Schot. Delta Sport, 1085 punten, kogel 9.94, discus 27.90. Meisjes A: 1 Renate van de Hoek, Delta Sport, 1100 punten, kogel 10.32, discus 27.38. Jongens B: 1 Ivor Landburg. Delta Sport. 1110 punten, kogel 12.18, discus 31.06: 2 Si- Hoek tegen Yerseke VLISSINGEN - In de derde ron de van het bekervoetbaltoer nooi staat het duel Hoek-Yer- seke (8 of 9 oktober) op het pro gramma. Gisteren stond er abu sievelijk vermeld dat Hoek aan Breskens was gekoppeld. Goede prestaties Eelco van Gemert WK-militairen van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - Eelco van Ge mert heeft bij de wereldkam pioenschappen voor militairen, die in Italië worden gehouden, de 100 meter vlinderslag ge- zwommem in de persoonlijke re cordtijd van 1.00.88. Op de 50 meter vlinderslag noteerde hij 27.14. Op beide nummers eindig de hij op de veertiende plaats. De Nederlander Casper van Dam kreeg op beide afstanden de zilveren medaille uitgereikt. mon Schot. Delta Sport. 993 punten, kogel 11.20. discus 28.84; 3 Wouter van Hooydonk, Delta Sport. 591 pun ten. kogel 8.10. speer 27.00. Ivan Sokolov wint snelschaaktoernooi TERNEIJZEN - Het driedaags internationaal open ECI-snel- schaaktoernooi in het Belgi sche Evergem is gewonnen dooi de Bosnische grootmeester Ivan Sokolov. Schaakmeester Martin Martens uit Clinge be haalde in een sterk bezet deel nemersveld (87 schakers) een tiende plaats. Loek van Wely was de beste Nederlander met een vierde plaats. In totaal namen vijf grootmees ters aan het toernooi deel. De confrontatie Nederland-België werd een gemakkelijke zege voor de Nederlandse schakers. Opvallend was dat Martin Mar tens het maximum aantal pun ten behaalde, Het ECI-herden- kingstoernooi Prof. dr. Max Euwe werd een trilogie voor Ne derland. Martens werd derde achter Gozewyn van Laatum en Bert van der Linden. In het rapidtoernooi boekte Gert van Rij uit Overslag een knappe achtste plaats. De Fransman Bouhallel werd win naar. 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport 13.07-14.39 Ned 1: Studio Sport. 15.15-19.00 BBC 2: International Golf: verslag van de GA EUROrpean Open. 16.30-18.00 Ned 3: Open Amerikaanse tenniskampioenschappen. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 Super: Powerboat World: speedboatraces. 20.30-21.00 BBC 2: WK Schaken: Kasparov-Short en Tirhman-Kar- pov. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-23.15 RTL 4: Match: Barend en Van Dorp. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.00 BRT 1: Sport. 23.28-01.00 Ned 2: Open Amerikaanse tenniskampioenschappen: rechtstreekse uitzending.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 31