AAF devalueert eigen marathon Vierde damtitel voor Olga Levina ïheunisse raakt in vorm Stoltenberg stopt Siemerink Sterke opening Simon den Exter Politie en justitie willen alleen Van Gobbel horen iletendorp in Stuttgart is vies, gehorig en stoffig Coers en Van Hulst bijten het spits af Morceli meldt zich af De Wolf naar ploeg Post Wijziging kalender motorsport Ralf Gommers naar subtop ITTGART (ANP) - De Inter- iale Amateur Atletiek Fe- beconcurreert op de ma in de eigen strijd om de we- itel. Op 31 oktober wordt Spaanse San Sebastian J ieden om de wereldbeker athon. Bij dit evenement, officiële IAAF-aangelegen- ontvangt de winnaar van a-flandenklassement een be- van 50.000 dollar (bijna een Verder zijn er geldprijzen de eerste vijftig aanko- aiiden. /internationale atletiekbond tmet het uitkeren van geld- i de concurrentie van de stadsmarathons willen leinen. De praktijk is ech- t!} jat de IAAF zijn WK deva- i u raag (vandaag) starten 70 - 3 op de marathon. Een van sordt na Robert de Castella 2,1 Douglas Wakiihuri (Ken) Eiromi Tanuguchi (Jap) de J ;e wereldkampioen. De win- He*-zal in geen geval een Mexi- zijn. Het Middenameri- j iseland heeft met het oog op !tnjd om de wereldbeker marathonlopers voor ingeschreven, ontbreekt ook Dionicio die op 18 april in 2.11.06 narathon van Rotterdam Van de eerste zeven in de fel;rdam marathon wagen er :.i -chop het parkoers in Stutt- :om oi m Hip gart. Het zijn: Simon Robert Naali (Tan, tweede), Harri Han- ninen (Fin, derde), Willie Mtolo (ZAf, vierde) en de Nederlanders Bert van Vlaanderen en John Vermeule, die respectievelijk als zesde en zevende eindigden. De Belg Vincent Rousseau, die in Rotterdam als haas fungeerde Bommelding bij openingsduel van betaalde voetbal HELMOND (ANP) - In de eerste divisie is Helmond Sport - Dor drecht '90, de eerste wedstrijd in het betaalde voetbal van het seizoen 1993/1994, gisteravond met een kwartier vertraging be gonnen. In stadion De Braak kwam voor aanvang van de wedstrijd een bommelding bin nen. Zoekacties hadden geen re sultaat. Dordrecht pakte de eerste pun ten door doelpunten van Breet- veld en Wouden. Schippers scoorde de enige treffer voor de thuisploeg. Helmond Sport - Dordrecht '90 1-2 (0- 1). 5 Breetveld 0-1, 68. Wouden 0-2, 85. Schippers 1-2 Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 3500. Gele kaart- Meeuwsen. Kreekels (Hel mond Sport), Breetveld en Wouden (Dordrecht '90) maar de wedstrijd als vijfde toch uitliep, ontbreekt omdat hij zich voorbereidt op het WK halve marathon op 3 oktober in Brus sel en de marathon van Reims. Atletendorp In het Nederlandse flatgebouw van het atletendorp wordt 's avonds en 's nachts het toilet niet doorgetrokken. Die af spraak is gemaakt om de nacht rust niet te verstoren. De deelnemers aan het vierde toernooi om de wereldkam pioenschappen atletiek, dat za terdag (vandaag) in Stuttgart begint, zijn ondergebracht in een voormalig Amerikaans le gerkamp aan de rand van de stad. Het onderkomen is heel wat minder riant dan zeven jaar geleden bij de Europese titel strijd in Stuttgart toen de deel nemers waren gehuisvest in nieuwe flatgebouwen. De bepaald niet ideale behui zing, waarvoor de organisatoren per deelnemer inclusief de gedu rende 23 uur van de dag beschik bare, voortreffelijke maaltijden 120 dollar (een kleine 240 gulden) in rekening brengen, is door een aantal teams reeds verlaten. Niet alleen een groot deel van de Amerikanen nam ergens anders zijn intrek, ook de Arubaanse af vaardiging trok naar een hotel in de stad. STUTTGART (ANP) - Elly van Hulst en Marko Koers zijn undaag (zaterdag) voor Nederland als eerste deelnemers «lief in de strijd om de wereldtitels atletiek in Stuttgart. - Koers, die nauwelijks hinder meer ondervindt van de schaaf- tonden aan zijn knie opgelopen bij een valpartij tijdens de ttaining eerder in de week, loopt in de eerste van de zes series linde 800 meter. DeNijmegenaar, dit seizoen goed voor 1.44,84, ontmoet om 18,00 uur de Amerikaan Johnny Gray, die tweede is op de 3oii jaarlijst met 1.44,03, de Spanjaard Luis Javier Gonzalez, die 'Mi tiensnel was als Koers alsmede de Braziliaan Da Silva San- los(1.45,88) en de Zuidafrikaan Sepeng (1.45,97). De eerste drie van de series en de zes snelste verliezers gaan over naar dïhalve finales. torde 3000 meter van de vrouwen zijn 49 atletes ingeschre- WZij lopen in drie series waaruit de eerste vier en de drie «Kiste verliezers overgaan naar de finale. Op papier heeft- de kal Ktderlandse kampioene met 8.50.39 de zesde tijd van haar I's fier! concurrentes, van wie de Engelse Murray, De Russin tenova en de Kenyaanse Kiplagat de bekendsten zijn. Sm ;§éiduel van Zeeland Vogelwaarde iDELBURG - De selectie Jong Zeeland bereidt zich javond (aanvang 19.00 toorop het Zilveren Ganze looi met een voetbalwed- in en tegen Vogelwaarde. Zeeland-coach Wies van raete beschikt over de vol- selectie: Menno van Gre- Jüghe en Danny Oppeneer ftel, Eric Wieland (AZW), Held en Marcel Kole van Peter Landa (Hoek), Peter rJaEse en Pieter van de Neut :E Kloetinge, Wouter La- 5 se en Martin Vader van ")urg, Wilfred Schipper Pascal van den (Serooskerke), Alexander bert en Martin Harte van l[R ël. Steven Seedo (Veere), Jjg Nelissen (Zierikzee). er Paul Vink wordt bijge- W? (door de grensrechters J. en G. Cornelissens. Vrij- egint Jong Zeeland in het en Ganze toernooi te Kloe- met een wedstrijd tegen igham Forest. Jacqueline Goormachtigh, de Nederlandse vertegenwoordigster op het onderdeel kogelstoten, draagt de nationale vlag tijdens de officiële opening van de wereldkampioenschappen atletiek, foto Paul Stolk/ ANP Wereldkampioen na remise tegen Olga Kamitslejeva BRUNSSUM (ANP) - Olga Le- vina-Soekarevskaja is gisteren voor de vierde keer in haar damloopbaan wereldkam pioene geworden. De 32-jarige speelster uit de Oekraïne kwam in Brunssum in de tiende en voorlaatste ronde remise over een met haar naaste concurren te Olga Kamitslejeva uit Wit- Rusland. Daardoor behield Le vina haar voorsprong van drie punten en werd ze onbereik baar. Pas na de partij kon er bij de nieuwe titelhoudster een glim lach af. Tot dat moment had ze het toernooi tot het uiterste ge concentreerd beleefd. „Dat is de enige weg tot succes", zei de uit Charkov afkomstige Levina. die Zoja Goloebjeva uit Letland onttroonde. „Ik heb er geen dag over nagedacht of ik hier wel kampioene zou worden. Elke dag moest ik gewoon proberen weer een goede partij te spelen. Dat is niet elke keer gelukt, hoe wel ik dan soms toch wel won." De enige vorm van ontspanning, die Levina zich permitteerde, was het spelen van een partijtje mini-voetbal na elke ronde, waarbij ze nogal wat blauwe plekken opliep. Levina weet nog niet of zij vol gend jaar in een tweekamp te gen Goloebjeva haar wereldtitel zal verdedigen. „Ik had eigenlijk na dit toernooi willen stoppen. Er zijn ook nog andere dingen in het leven. Ik heb een dochter van twee jaar, die mijn aandacht vergt. Eigenlijk heb ik niet veel tijd me op zo'n tweekamp voor te bereiden. Bovendien is de si tuatie in ons land zo onstabiel, dat het nauwelijks mogelijk is plannen te maken. Ik moet er nog eens goed over nadenken." Brunssum. WK vrouwen. Tiende ronde: Van Lith (Ned) - Minkina (Pol) 2-0, Pasjkevitsj <WRu) - Ringelene (Lit) 0-2, Schouten (Ned) - Jankows- kaja (Oek) 1-1, Nicolai (Ned) - Tsilai- kina (Rus) 0-2, Goloebjeva (Let) - Tsjoeb (Oek) 2-0, Kamitslejeva (WRu) - Levina (Oek) 1-1. Stand: 1. Levina 16 punten (wereld kampioen), 2. Kamitslejeva en Tsi- taikina 13, 4. Goloebjeva, Jankows- kaja, Van Lith en Minkina 11. 8 Tsjoeb 10, 9, Ringelene 9. 10. Pasjke vitsj 6,11. Nicolai 5, 12. Schouten 4. Mannen. Kroongroep. Achtste ron de: Gantvyarg(WRu)- Bude(Ned) 1-1. Sidibe (Sen) - Zalitis (Let) 1-1, Katz (WRu) - Prosman (Ned) 1-1, Bubbi veede plaats Ronde van Galicië FERROL (ANP) - Gert-Jan Theunisse it in betere doen. In de vijfde en laatste irs ippe van de Ronde van Galicië kwam de Ne- tlander net tekort voor de dagzege. 21 Spanjaard Fernando Escartin juichte, «als de Amerikaan Andy Hampsten die de ('daagse etappekoers won. Theunisse werd ■S het eindklassement elfde. De Brabander •s: 'beert zich alsnog te plaatsen voor het WK «gustus in Oslo. Voor de profronde van Ne- 'land, die maandag in Leiden begint, achtte ns tgleider Priem hem nog niet fit genoeg. funisse miste vorige maand de Tour de door een blessure aan het zitvlak, cartin en Theunisse kregen elf kilometer de finish in een vijf renners sterke kop- «P'ook Stefano Delia Santa te zien. De Ita o was na vier etappes tweede, op ruim een -dut van Hampsten. Erg ver kwamen de vijf tin de straten van El Ferrol werden 42 ten 's in dezelfde tijd geklasseerd. sBreukink verloor gisteren nog 112, hij ein- in de trainingskoers voor de Ronde van .3 krland als 59e en werd tweede Nederlan- t! 1 nn# Anderson won voor de tweede keer in drie 'de Ronde van Groot-Brittannië. De Au- ^'er. inmiddels op leeftijd (35). hield de Ita- bWladimir Belli vier seconden achter zich. '991 was het verschil tussen Anderson en toner twee slechts één tel. ,oiï <e vijfde en laatste etappe verdedigden de de torola-renners van ploegleider Hennie Kui- de leiderstrui van Anderson zonder al te moeite. In Manchester won Peter de ,G: ;rcQ de dagprijs. De Belg was met landge- JiRedant en de Fransman Claveyrolat ont- Eddy Schurer, vierde in de slotrit, werd ■fin de eindrangschikking. El Ferrol. Ronde van Galicië. Vijfde en laatste etap pe. LaEstrada-EI Ferrol: 1. Escartin (Spa) 163,8 km in 3.57.44.2. Theunisse (Ned). 3. Casagrande (Itai. 4. Del- la Santa (Ita). 5. Garcia (Spa). 6. Cadena (Col). 7. Ma nuel Fernandez (Spa). 8 Gutierrez (Spa). 9. Heulot (Fra). 10. Santos Hernandez (Spa). 28. Hampsten (VSt). 45. Harmeling 1.08. 55. Hoffman 1.12, 58. Van Steen. 61. Cordes, 70. Voskamp. 74. Breukink Eindklassement: 1. Hampsten 21.50.58.2. Delia Santa 1.13.3. Mejia (Col) 2.56.4. Gaston (Spai 3.49.5. Giovan- netti (Ita) 4.22, 6 Hernandez 4.27. 7 Escartin 4.52. 8. Rondon (Coli. 9 Triana (Spai 5.33. 10. Mauleon (Spa> 6.07.11 Theunisse 6.22,59. Breukmk 19.45,69. Cordes 24.24,71Voskamp 25.28.76. Van Steen 29.16,86. Hoff man 36.33, 93. Harmeling 46.00 Liverpool. Ronde van Groot-Brittannie. Vijfde en laatste etappe, Bradford-Liverpool: 1 EricDeClereq (Bel) 176 km in 4.38.26,2. Redant (Bel) 0.24.3. Clavey rolat (Fra) 0.26, 4. Schurer (Ned 14.26.5. Svorada (Slwi, 6. Anderson Aus). 7. Peter de Clercq (Bel), 8 Lillywhï- te (GBr). 9. Frison (Bel), 10. Remels (Bel) allen z.t. Eindklassement: 1 Anderson 23.45.34, 2. Belli (Ita) 0.04. 3. Namtvedt (Noo) 0.08.4. Imboden (Dui) 0.20, 5. Lemarchand (Fra) 0.23, 6. Schurer 0.28, 7. Andreu VSti 0.32, 8. Haghedooren (Bell z.t., 9. Frison 1.18,10. Kappes (Dui) 3.11. Greiz. Ronde van Thüringen, vrouwen. Tweede etappe, Schleiz-Greiz: 1. Ilavska (Slw) 72 km in 1.51.10. 2. Lehmann iDuii 0.05. 3. Kratz (Dui) 0 10. 4, Barilova (Slwi 0 15.5 Westmann (Zwei. 6. Borst (Ned), 7. Reardon (Aus) 2.26. 8. Eadie (Aus), 9. Schleicher (Dui), 10 Hohlfeld (Dui). Klassement: 1 Barilova4 17.37,2. Ilavska0.35,3 Leh mann 0.40. 4 Kratz 0.45. 5. Borst 0.50, 6. Westmann 1.33. Vagos. Ronde van Portugal. Dertiende etappe. Mon- dim de Baslo-Vagos: 1. Pedro Silva (Por) 170.3 km m 4 41,51. 2. Pinto (Pon. 3. Mendes (Pon. 4. Maier (Oos). 5. Americo Silva (Por) Klassement: 1 Gomes (Por) 47.04.39. 2. Gamito (Por) 1 43.3. Espinosa (Col) 2 14.4. Freitas (Pon 2.26.5 Ro- drigues (Pon 3.29. Olga Levina begroet haar vierde wereldtitel dammen. foto Koen Suyk/ANP CINCINNATI (ANP) - Jan Sie merink heeft de laatste acht van het met 3,1 miljoen gulden gedo teerde tennistoernooi in Cincin nati niet gehaald. De Rijnsbur ger verloor gisteren in de derde ronde in drie sets van de Austra liër Jason Stoltenberg. De set standen waren: 6-7 6-3 5-7. Siemerink, die eerder had ge wonnen van de Australiër Doyle en de als vijftiende geplaatste Amerikaan Washington, verlooi de tiebreak met 1-7. Bij de laatste acht plaatsten zich de Amerikanen Sampras, Bryan. Gilbert, Agassi en Chang, de Zweed Edberg en de Australiërs Woodforde en Stol tenberg. Verrassend is de aanwezigheid van Steve Bryan, die zich eerst voor het hoofdtoernooi moest kwalificeren. In de tweede ronde versloeg hij Krajicek en gisteren zegevierde hij met 6-3 7-6 over de als tiende gerangschikte Oekraïner Med- vedev. Los Angeles, vrouwen. 700.000 gul den: tweede ronde: Sanchez Vicarïo (Spa/1 i-Halard (Fra/14) 6-4 6-7 6-0. Na- vratilova (VSU2)-Nideffer (ZAf) 6-4 6- l. Sabatini (Arg/3)-Austin <VSt> 6-1 6- 3, Magdalena Malejeva (Bul/4i-Ga- valdon (VSt 16) 7-6 6-4. McNeil (VSt/ 10)-Sukova (Tsj/5) 6-4 6-7 6-2. Po (VSU-Pierce (Fra/6) 6-4 6-4. Coetzer (ZAf/7i-Kelesi (Cam 6-4 6-7 6-2, Garri son-Jackson (VSf8)-Davenport (VSL/11)6-3 7-6. Cincinnati, mannen. 3.1 miljoen gul den: derde ronde: Stoltenberg (Aus)-Siemerink (Ned) 7-6 3-6 7-5. Bryan (VSt)-Medvedev (Oek/12) 6-3 7-6, Stich (Dui/4i-Woodforde i Ausi 6-3 6-3. Edberg (Z\ve/3)-Ferreira (ZAC14i 6-4 6-2. Gilbert (VSt)-Volkov (Rus'12) 3-6 6-2 6-2, Agassi (VSt)-Flach (VSt) 7-5 6-1. Chang (VSt/7)-Morgan (Aus) 6-1 7-6, Sampras (VSt'li-Krickstein (VSti 6-2 7-5. Kwartfinale: Agassi (VSt)-Stich (Dui/4) 6-3 6-2. San Marino, mannen, 600.000 gul den: tweede ronde: Dosedel (Tsjl- Stringari (Arg) 6-3 7-6. Perez-Roldan Arg/3)-Meligeni (Bra) 3-6 7-5 6-4. kwartfinales: Muster (Oos'li-Dose- del (Tsj) 6-2 6-3. Rikl (Tsj)-Altur (Spai 6-4 7-6. Furlan (Ita)-Perez-Roldan (Arg/3) 6-6 (4-4) Perez-Roldan gedis kwalificeerd. Technisch directeur Bert Paauw van de KNAU sprak van naar geestige gebouwen, die vies en stoffig zijn. „Wij hebben nog be trekkelijk geluk gehad omdat wij in een hoek van het terrein zijn ondergebracht. Het is er rus tig. Meubilair staat er vrijwel niet in de kamers, alleen bedden. Wij maken er echter niet zo'n punt van. Wij hebben wel de af spraak gemaakt het toilet 's avonds laat en 's nachts niet door te trekken omdat het een hels kabaal maakt." STUTTGART (SID) - De Alge rijnse atleet Noureddine Mor celi zal zijn wereldtitel op de 1500 meter niet verdedigen. Morceli riskeert met zijn afmel ding door de internationale at- letiekfederatie (IAAF) te wor den geschorst voor de Olympi sche Spelen van 1996 in Atlanta. De naam van Morceli staat in Stuttgart, waar vrijdagavond de openingsceremonie van de vier de WK atletiek plaats vond. nog op de startlijsten. De series voor de 1500 meter zijn donderdag. Tegenover het Franse persbu reau AFP liet de Algerijn echter weten niet naar Duitsland te zul len komen. „Ik ben op vakan tie", aldus de 26-jarige wereld kampioen en -recordhouder. Tijdens de internationale atle tiekwedstrijden in Monaco liet manager Amar Brahmia al we ten dat zijn pupil Morceli weinig voelde voor een retourtje Stutt gart. Volgens Brahmia ergert Morceli zich aan „het ontbreken van medewerking door de IAAF inzake het uitbetalen van start- gelden". Primo Nebiolo, voorzitter van de IAAF, zei vrijdag nog te hopen dat Morceli aan het WK deel neemt. Hij verwees naar de re gels, die voorschrijven dat een al aangemelde atleet alleen van wege ziekte, een blessure of an dere legitieme redenen mag af haken. In alle andere gevallen volgt een schorsing voor twee maanden. „De statuten voorzien ook in een schorsing voor de Olympische Spelen", dreigde Nebiolo. van onze paardesportmedewerker DOMBURG - De Zeeuwse KNF- kampioenschappen paarde- sport beleefden gisteren in Domburg een uitstekende start. De organiserende vereniging Oranjezon zorgde voor een soe pele afwisseling tussen sport en show. Vooral wereldkampioen IJsbrand Chardon liet de ruim vijfduizend toeschouwers ge nieten van een sprankelende de monstratie. Ook de Night Jum ping hield iedereen tot de laat ste seconde in de ban. In de klasse Zwaar klassiek springen, blonk Simon den Ex- ter uit. De ruiter uit Kortgene bleef met Bonanza als enige foutloos op het wel erg zware parcours. Verder reikte Den Ex- ter met Golan tot een derde en met zijn nieuwe aanwinst de Poolse viervoeter Resident tot een zevende plaats. Daarmee deede hij een stevige greep in de goed gevulde prijzenpot. De Noordbevelander zal Zee land niet op de Levade (het na tionaal kampioenschap), verte genwoordigen omdat hij geen lid is van de KNF. In de klasse Z- zwaar heeft Miranda de Jonge zich daardoor al verzekerd van een ticket voor de Levade. Met slechts één misser en een goed gereden jachtparcours. bewees de amazone uit Breskens haar kwaliteiten en maakt zij met recht aanspraak op uitzending naar de Levade. Wie Zeeland straks op het natio naal kampioenschap in de klas se Z-licht vertegenwoordigt, blijft nog even de vraag. Piet Huige manoeuvreerde zich gis teravond een uitstekende uit gangspositie. De ruiter uit Nisse won. nadat hij in het klassiek parcours als twaalfde was geëin digd. het jachtspringen en gaat daarmee voorlopig aan de lei ding. In de dressuur Z-zwaar wordt het vandaag (zaterdag) span nend. Kees Steendijk gaat aan de leiding met anderhalf punt voorsprong op Liesbeth van de Velde. In de klasse Z-licht spitst de strijd zich toe tussen het echt paar Vader. Louise gaat aan de leiding met een totaal van 190.5. Suzan Malcorps volgt op de der de plaats met 185.5. De wedstrijden worden vandaag (zaterdag) voortgezet. Uitslagen: springen Z/ZZ klassiek: 1 Simon den E.xter/Bonanza. Kort gene. 0/71 15. 2 Mark Dijkstra. Bogel- ehamp. 4/65.53; 3 Simon den Exter' Resident, 4'68.55: 5 Miranda de Jon- ge/Beauchamp, Zwinr4/69.46: 6 Si mon den ExteivResident. 7/0/80.49; 8 Sandy den Exter/Drum Drum. N- Bev., 8/72,50; 11 Sandy den Exter/Ge- rak. 11/81.08: 12 Piet Huige/Elma. Weelr.. 12/68.63. Kampioenschap pony's dressuur klasse Z. cat D'E: 1 Leonie Hui- brechtse/Boy. Vroonruiters. 204. 2 Patricia van der JaghlNuti Game. Z- Bev„ 195: 3 Mathilde Koster. Rinar- do. Z-Bev,. 195; 4 Evelien Strum/Ilon- ka. Honter.. 185: 5 Debbie Rijn/Fla- mining Star, Vlaandertse Ruiters. 183. Cat. ABC: 1 Monique Verschu- ren/Rainbow, Z-Bev., 198. Paarden ZZ: Kees Steendijk/Boy. Z- Bev 184: 2 Liesbeth van de Velde. Alonso. Z-Bev., 182.5; 3 Elles Kole. Bonanza. Z-Bev 179: 4 Mascha Bu- slraan'Goldy, Z-Bev.. 175.5: 5 Marina QuaakTicardo. Haringr.. 175. Z: 1 Louise VaderWindo. Gouwe Reyers. 190.5: 2 Jan Vader/Bijou. Gouwe Reyers. 190; 3 Suzan Malcorps'Gio- vannie. Zwinr., 185.5; 4 Nicole Vaes/ Bagatelle. Oranjruiers. 184.5; 5 Ca- thalijne van Gorsel/Calypso, Vlaan dertse Ruiters, 183. (Ita) - Der (Sen) 1-1, Wiersma (Ned) - Scholma (Ned) 1-1. Stand: 1. Gantwargen Wiersma 12,3. Scholma 10,4. Bude 9, 5. Deren Pros man 8, 7. Katz 7, 8. Sidibe 6, 9. Zalitis 5.10. Bubbi 3. DEN HAAG (ANP) - Peter Post heeft overeenstemming bereikt met Dirk de Wolf over een con tract bij de Histor-Laserploeg. De 32-jarige Belg tekende giste ren voor een jaar. Dit seizoen rijdt hij bij Gatorade, de ploeg van wereldkampioen Bugno. De Wolf. vorig jaar winnaar van Luik-Bastenaken-Luik vóór Steven Rooks, is aangetrokken voor de klassiekers. Henryk Larsson beslist vandaag ROTTERDAM (GPD) - Feye- noord hoopt nog dit weekeinde de transfer van de 21-jarige Zweedse aanvaller Henryk Larsson te kunnen afronden. De onderhandelingen met de spe ler en zijn club Helsingborgs IF zijn op een oor na gevild, heeft technisch-directeur Wim Jan sen gisteren van voorzitter Jo- rien van den Herik te hore ge kregen. Larsson speelt vanavond met zijn club in en tegen Degerfors en beslist na de wedstrijd of hij morgen naar Rotterdam komt om het hem aangeboden con tract voor tweeëneenhalf jaar te tekenen. Met de transfer zou een bedrag van ongeveer 1.1 miljoen gulden gemoeid zijn. ROTTERDAM (GPD) - Feye- noord weet welke speler 29 juli de kaakslag heeft toegebracht aan de Helderse voetballer Ro nald Schouten, maar volgens Feyenoords advocaat mr, J„ Mentink leggen politie en justi tie deze informatie naast zich neer. De club heeft na een eigen onderzoek een rapport opge steld waarin de schuldige wordt aangewezen. De naam is bekendgemaakt aan de politie en de tuchtconimissie van de KNVB. „Ik ben zelfs met degene die het volgens ons heeft gedaan naai de politie geweest, maar ze wil len alleen Van Gobbel horen", zegt Mentink. „Daar was de spe ler die ik bij me had ook zeer ver baasd over", aldus de advocaat- Volgens Mentink heeft Feye- noord aan alle betrokken spelers gevraagd wat er tijdens de vechtpartij is gebeurd. „Dan kun je op een gegeven moment gaan afstrepen, en dan houd je er één over", zegt de advocaat. Hij wil niet zeggen wie volgens hem de kaakslag aan Schouten heeft toegediend. De politie heeft deze week de Feyenoorder Ulrich van Gobbel gehoord over de Helder se affaire. Feyenoord heeft het slachtoffer een schadevergoe ding aangeboden. WEMELDINGE/HONTKNISSK- De Zeeuwse motorsportkalen der heeft een belangrijke wijzi ging ondergaan. De eerste wed strijd voor het open Zeeuwse kampioenschap is verplaatst van 28 augustus naar 25 septeni- ter en wordt georganiseerd door de Mc Hontenisse. De voor 25 september geplande wedstrijd van de Mc de Sproeier in Wemeldinge is door deze ver andering verplaatst naar 28 au gustus. HENGELO - Bij de Open Neder landse Jeugdschaak kampioen schappen te Hengelo heeft Ralf Gommers in de c-groep (tm 14 jaar) de subtop bereikt. De jeug dige Zeeuw won in de zevende ronde van Dirk Pulles en speel de vervolgens een snelle remise om zijn vijftiende positie op de ranglijst te consolideren. Ook Veerle Leenhouts kwam tot dezelfde score als Gommers. Zij remiseerde tegen Marek Mi- chalczyk. waarna zij won van Pe-. ter Buis. Peter Kalisvaart ver loor twee keer. In de achtste ron-. de werd hij tegen Xanthine Ger- ritse het slachtoffer van het the-- matische paardoffer op 17. Jenny Luyben kwam in de b-. groep (tm 16 jaar) in de zevende' ronde remise overeen met René' Cuypers. In de achtste ronde gaf. de Zeeuwse remise, in een betere stelling, tegen John van Ginkel. Schaken Antwerpen. Internationaal toer nooi. Grootmeestergroep. zevende ronde: Goerevitsj (Beli - Winants (Beb 1/2-1 2. Kortsjnoi <Zwi) - Dutreeuw (Bel) 1- 0. Van der Wiel (Ned) - Christiansen (VSt) 1/2-1/2. Piket (Ned) - Hansen (Den) 1-0, Poloegajevski (Rus) - Speelman (GBr) 0-1. Stand: 1. Christiansen. Kortsjnoi en Piket 5 punten. 4. Goerevitsj en Speelman 4. 6 Van de Wiel 3 1/2. 7. Winants 3,8. Hansen 2 1/2.9. Poloega jevski 2. 10. Dutreeuw 1. (Dui) Baccadi 34,20. 3. LoheiUAra- paima 38.80. 4 Ingrid Klimke (Dui) Grand Prix 42,20. 5. Blocker (Dui) Robinson 42.80. 6. Lips <Nedi Opst. Writzmarc 44.40. overige Nederlan ders: 10. Van Spaandonck/Heerle's Reine 47.60. 34. Smeulders/Bastion 63.40. 37 Brugman/Blind Date 75.20. Sportprijsvragen Den Haag Trekking I.u cky Ten van vrijdag. 1 - 3 - 16 - 18 2a 30 - 32 - 36 - 46 - 48 54 - 55 - 58 - 60 - 67- 71 72 - 78 - 79 80 Atletiek Tubbergen, 6 E.M.: 1. M. ten Kate •Fortis Enschede) 29.01. 2. Nijboer (Daventria Deventer) 29.10, 3. Voort man (HAC '63 Hoogeveen) 29.21. 4. Veneklaas (SV Holten 129.52.5. Maas- sen van de Brink (AV Rijssem 30.16. 6. Pot (LAAC Oldenzaali 30.19 Vrouwen: 1 Freriks (AV '34 Apel doorn) 33.00. 2 Barvelink (AV Rijs- sem 36.14, 3. Heusschen (Kimbria Maastricht) 38.58. Zwemmen Voetbal Duitsland. Dynamo Dresden - MSV Duisburg 0-1. FC Nürnberg - FC Köln België. Beveren - Club Brugge 1-1 Paardesport Bonn. Internationale military. Stand na dressuur: 1. Loheit (Dui) Sundan ce Kid 34,00 strafpunten. 2. Lehskuhl Kobe (Jap), kampioenschappen van de Pacific: Vrouwen. 100 m vrij: 1. Thomspon (VSt) 55.25. 2. O'Neill (Aus) 55.80, 3.- Martino (VSti 55.97. 100 in rugslag 1. Nall (VSt) 1.09.11. 2. Riley iAusi- 1.09.18.3. Courier (Cant 1.09.93. 400 m wisselslag: 1. Quance (VSt) 4.39.25. 2. Wagner (VSti 4 41,22. 3. Le wis Ausi 4.'44.13.4 x 200 m vrij: 1. Ver enigde Stalen «Haislett. Evans, An derson. Thompson) 8.06.28,2. Austra lië 8.08,73. 3. Japan 8.08.74. Mannen.100 m rugslag: 1. Rogers (Ausi 1.01.56.2. Havashi iJapi 1.01.82. 3. Van Neerden (VSt) 1.02.35. 100 m vrij: 1. Olsen (VSti 49.73. 2. Fydler Ausi 50.02.3. Sleel(NZe) 50.12.4'00 m wisselslag: 1. Dunn (Ausi 4.19,05. 2. Dolan (VSti 4.20.72. 3. Hooper (VSt) 4.21.98. 4 x 200 m vrij: 1. Verenigde' Staten (Burgess, Eckerman. Taner.- Davisi 7.18,66. 2. Australië 7.25.il, 3., Nieuw Zeeland 7.26.28.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 23