auritzen bekroont fraaie solo tegen Hoofdplaat 3 Ie Kooning stoort zich aan klagende trainers Axel haalt uit Goloebjeva raakt damtitel kwijt Iijna 37-jarige wielrenner uit ploeg Priem pakt dagprijs in Coventry Voetbalteam Zwitserland klopt Zweden bbele zege $nhouts Wielakker en Schlooz verder in Uzendijke Golftoppers op toernooi Knokke VENTRY/PORRINO (ANP/ iter) - Bijna 37, maar nog het l van een eerstejaars be- psrenner. Dag-Otto Laurit- won gisteren de langste ppe van de Ronde van Groot- llannië. Na een afmattende cht van 120 kilometer vond Noor nog inspiratie op een ment van ontmoediging. Hij al voor nul komma nul gul- i op de loonlijst van TVIM, ar ploegleider Cees Priem en eetcur Ad Bos mogen hèm Imet goud omhangen. Hij be- jlde tussen Newport en Co- itry zijn derde zege van het toen. waren in het kille landschap iZuid-Wales nog geen veertig [Jdmiral's Cup jor Duitsers „I [MOUTH (RTR/AFP/SID) - Island is voor het eerst sinds winnaar geworden van de o [eilwedstrijden om de Ad- al's Cup. De Duitsers bleven u Ie negentiende editie na de Tuitende Fastnetrace voor ii aiouth op het nippertje Au- ,o ilie voor (279.13 tegen 278,88 di |en). Bekerhouder Frank- eindigde met 247,5 punten jderde. wachten was gisteravond op «handeling van een protest Groot-Brittanniè in de klas oor tweetonners. Het schip rezza Source zou hinder heb- gehad van een stuurfout van winnende Ierse jacht Jame- II Bij toewijzing van het est zou de Admiral's Cup bij tralie terecht zijn gekomen. Jury verklaarde de klacht er niet ontvankelijk, waar- e Duitsers feest konden vie- outh (GBr), Admiral's Clip: iel race, 607 zeemijlen: 1. Indul- (GBn 87.14.22, 2. Corum Sa- (Fra) 26.26. 3. Ragamuffin (Aus) 4 Container (Dui) 45.47, 5 aosa (Jap) 52.43, 6. Corum Ru- eg iai 1.38.21. Landenkiassement: ?t sikrijk 100,00.2. Engeland 95.63, liisland 92,50.4. Australië en Ja- 71.50, 8. Nederland 38.13. Eind- I Admiral's Cup: 1 Duitsland m 1,2. Australië 278.88. 3 Frank- 247.50. 4. Italië 242.88, 5. Japan J.8. Nederland 119.38 0. fciand per klasse: 50 voets: 1 Ra- nifcjm 54,00. 2 Container 44.88, 3 (Ned) 41.00. Twee-tons: 1. (Ier) 35,00, 2 Rubin (Dui) i Corum Rubis 33.13 Een- ■IPinta (Dui) 53.88, 2. Brava 150, 3. Corum Diamant (Fra) .7 Ace (Ned) 18.00. kilometer gereden of Lauritzen ontsnapte al uit het peloton. Hij kreeg gezelschap van de Franse klimmer Thierry Claveyrolat en de Belg Peter Farazijn. Ge drieën bouwden ze ruim vijf mi nuten voorsprong op. Zestig kilometer voor het einde begon de Amerikaanse ploeg van de Australische leider Phil Anderson op de vluchters te ja gen. Het verschil liep hard terug. Op 35 kilometer van de streep was er nog maar een minuutje over. Claveyrolat en Farazijn oordeelden dat het zinloos was nog langer door te rijden en gin gen rechtop zitten. Lauritzen kromde nogmaals zijn rug en reed weg. Niemand kreeg hem nog te zien vóór hij op het po dium met de bloemen stond te zwaaien. Van zijn minuutje hield hij 47 seconden over. Anderson behield zijn eerste positie. Als de UCI de wereldkampioenschap pen wielrennen niet aan Noor wegen had toegewezen, was Dag- Otto Lauritzen dit jaar geen be roepsrenner meer geweest. Om zijn nationale bond en het WK- organisatiecomité te dienen ging hij nog een jaartje door. Nie mand wilde hem nog, alleen Priem, maar dan zonder salaris. Dit wordt door de organisatoren van de WK betaald. Lauritzen heeft werk gemaakt van zijn laatste jaar. Naar het zich laat aanzien zal hij dat op 29 augus tus van zijn laatste WK even eens doen. Gianni Bugno kan in Oslo voor Boerebach gaat naar FC Twente ENSCHEDE (GPD) - Vier dagen voor de start van de competitie heeft FC Twente de selectie ver sterkt niet Michel Boerebach. Na een medische keuring teken de de bijna 30-jarige speler gis teren een tweejarig contract. Met de transfer is een bedrag ge moeid van 375.000 gulden. Dat bedrag moet FC Twente over maken aan Roda JC dat de transferrechten van de speler heeft. Boerebach vertrok vorig jaar zomer bij Roda JC en ging samen met trainer Theo Vonk naar Burgos. Na het ontslag van Vonk raakte ook Boerebach uit de gratie en kwam hij nauwelijks meer in actie bij de uit de hoog ste Spaanse divisie gedegra deerde club. Boerebach speelde eerder voor Go Ahead Eagles en PSV. een unieke stunt in de lange wie- Ierhistorie zorgen door voor de derde keer achtereen wereld kampioen op de weg te worden. De Italiaan is na zijn mislukte Tour de France toch weer in vorm aan het komen. Hij won woensdag de derde etappe in de Ronde van Galicië voor de Belg Johan Bruyneel. De Amerikaan Andy Hampsten behield de lei ding in de algemene rangschik king. Erik Breukink fietste on danks zijn pijnlijke knie door en reed als 66e onder het finishdoek door op 1.15 van Bugno. Ronde van Groot-Brittanniè: Derde etappe, Newport-Coventry: 1 Laurit zen iNoo) 198.6 km 4.29.57.2. Svorada (Slw) 0 47. 3. Schuier (Nedt. 4 Za- manatPoli, 5. Lilly white GBr6 An dreu (VSt). 7. Reynolds (GBri. 8. Belli (Ita>, 9. Kappes (Duii. 10. Redant iBeli. Algemeen klassement: 1 An derson (Aus) 14.0 53. 2 Belli 0 04, 3. Namtvedt iNoo) 0.08. 4. Imboden (Zwi) 0.20.5. Lemarchard iFra) 0.23.6. Schurer 0.28. 7. Andreu.0.32, 8, Hag- hedooren (Bel) z.t.. 9. Frison (Bel) 1.18,10. Kappes 3 11 Ronde van Galicië: Derde etappe. Poboa de Tribes - Porrino: 1 Bugno (Ita) 218 km 5.36.59.2. Bruyneel (Bel), 3. Delia Santa (Ita). 4. Hodge (Aus) 0.39. 5 Gaston (Spa). 6 Giovanetti (Ita). 7 Dufaux iZwi», 8. Peron (Itai. 9. AparicioiSpai. 10. Echave. 13 Hamp sten (VSt). 29. Theumsse 1.15, 66. Breukmk. 70. Cordes. 84. Voskamp 10.46. 85. Van Steen. 86 Hoffman. 96. Harmeling 13.22. Opgave' Van der Poel. Algemeen klassement: 1. Gianni Bugno won de derde etappe van de Ronde van Galicië. Hampsten 13.03.02, 2. Delia Santa 1.13,3. Mejia (Col) 2.56.4. Gaston 3.49, 5. Giovanetti 4.22,6. Hernandez (Spa) 4 27, 7. Rondon (Col) 4.52, 8 Escartin (Spai 5.02. 9. Triana (Col) 5 33, 10. Mauleon (Spa) 6.07. 12. Theunisse 6 32. 32 Bugno 12.03, 60. Breukmk 18 33. 76. Cordes 24.06, 77 Voskamp 24 16. 86. Van Steen 28.04. 87. Hoff man 28.04.103. Harmeling 45.47 Ronde van Portugal: Elfde etappe. Macedo Cavaleiros - Mirandela, tijd rit: 1 Gamito (Por) 39 6 km 48 49. 2 Wegmüller (Zwi> 0.27. 3. Silva (Pori 1.05. 4. Rodrigues (Pon 1.08. 5 Kli- mov (Oek) 1.13. Algemeen klasse ment: 1. Gomes (Por) 38 17 11 2. Ga mito 1.35, 3 Espinosa (Col) 2.18. 4. Freitas (Port) 2.20.5. Rodriguez (Spai 3.21. BORAAS (SID) - Zwitserland heeft de 100e interland van To- mas Ravelli een beetje verpest door Zweden met 2-1 te ver slaan. In Boraas betrof het een vrienschappelijke interland. De Zweedse doelman kwam als 24e voetballer ter wereld in de „Club van Honderd", spelers met 100 of meer officiële inter lands. Ravelli speelde overigens alleen de eerste helft. Voor 14.700 toeschouwers nam Zweden in de 17e minuut door Dahlin (Borussia MG) de lei ding. Binnen een minuut was het weer gelijk door Knupp (Stuttgart). Het werd in de 73e minuut 1-2 door Herr (FC Sion). Boraas. Zweden - Zwitserland 1-2(1- 1). 17. Dahlin 1-0. 18. Knupp 1-1. 73. Herr 1-2. Toeschouwers: 14.700. Vriendschappelijke interland: Tof- tir, Faeröer - Noorwegen 0-7 (0-4). Portugal: Super Cup, eerste wed strijd: Benfica - Porto 1-0 (0-0) Re turn 15 augustus. Frankrijk: yjerde speeldag: Nantes - Marseille 0-0. Paris St Germain - So- chaux 1-0, Cannes - Lille 2-1, Auxerre Angers 0-0, Lyon - Metz 2-0. Toulouse- Strasbourg 0-0, Lens - Montpellier 2- 1Martigues - Caen 4-1Le Havre - St Etienne 0-0. Monaco - Bordeaux 3-2. Stand: Nantes 4-7, Cannes 4-7 So- chaux 4-5. Bordeaux 4-5. Lyon 4-5. Paris St Germ 4-5, Martigues 4-4. Monaco 4-4. Auxerre 4-4. Marseille 4- 4. Strasbourg 4-4. Lens 4-4. St Etien ne 4-3, Metz 4-3. Montpellier 4-3. An gers 4-3 Caen 4-3. Le Havre 4-3, Lille 4- 2. Toulouse 4-2. Scherpenzeel: Valleivogels (tweede klasse) - Feyenoord 2-6 (2-2). Doel puntenmakers Feyenoord: Amar Gunnlaugsson (2), Obiku. Taument. Fraser en Petta. Toeschouwers: 2.500. rganisatie voetbalevenement NieuwdorplLebo heeft volop plannen voor toekomst Dnze verslaggever Kruitbosch EDORP - „We hopen dat de de spelers er een toernooi van maken en dat □bliek er van geniet. Dat is opzet. We doen het niet ons zelf." Duidelijke taal Sjaak de Kooning, voorzit- ran de toernooicommissie het Borsele-voetbaltoer- dat vanmiddag van start Een evenement zonder lubs dit jaar, maar wel een irlenis die bruist van het en die zeker een vervolg Met in 1994 mogelijk een opsplitsing in twee toernooien, één voor be- e clubs en één voor de bes- euwse amateurverenigin- latste zou zelfs een officieel n kampioenschap kunnen n, denkt, organisatie-voor- De Kooning alvast voor vooruit. „Voorzitter Blo van de afdeling Zeeland sel eens geopperd om dit le-toernooi een officieus '5 kampioenschap te noe- Maar als wij het doen. wil- e het gelijk officieel maken, bijvoorbeeld de twaalf 'oii t spelende clubs uit de pro- Daar zou je dan bijvoor- s ook de winnaar van de af- ïn' sbeker voor kunnen uit- snn m, Nu zijn die bekerwed- o eigenlijk voor geen en- ub echt interessant." an bevindt zich voorlopig de beginfase, maar be- 1 'el dat de organisatie van irsele-toernooi bezig is om euwse voetballiefhebbers toekomst wat voor te - 'ELO - De Zeeuwse scha rren zich kranig op het voor jeugd, dat in Hen- 'ordt afgewerkt. Veerle #uls won gisteren twee I Rafael Schwerdt en Mooiweer. Ralf Gom- femiseerde in dezelfde pf 't'm 14 jaar) tegen achter- nriji ?er>s Michiel Blok en Hiel- ,raa' 'PerS- Winst (op Marloes odai issum) en verlies (Sander 'hvas er voor Peter Kalis- Gommers en Leenhouts kwa lna vijf ronden drie pun- ■I) aüsvaart scoort precies af* Pr°cent: 2.5 pt. In de :i vc101 en met 16 jaar heeft [tod Luyben na vijf ronden I, bi dén punt. Zij deelde gis- ena el punt met Pepijn van Wrg en verloor van Wou- flink. schotelen. Een toernooi met be taalde clubs, zoals in de voor gaande zeven edities het geval was. zat er dit jaar niet in van wege de vroege start van de com petities in het betaalde voetbal. „Dan had je het toernooi al half juli moeten houden en dat was onhaalbaar", verduidelijkt De Kooning. ..Dan zit je midden in de vakantieperiode. Ook zijn de mensen dan nog een beetje voet balmoe, want het is maai- zes we ken na afloop van het seizoen. Bovendien hebben we ook het Borsels elftal nog. Probeer die jongens in die fase maar eens bij elkaar te krijgen." Alternatief Als alternatief zorgde de toer nooicommissie "echter voor een acceptabel programma. Ander- lecht, Sparta en Vitesse speel den een aantal oefenduels op Zeeuwse bodem, terwijl het tra ditionele toernooi in Nieuwdorp dit jaar naast het Borselse streekelftal zeven van de sterk ste Zeeuwse voetbalclubs op de affiche heeft staan. De Kooning stoorde zich er gisteren aan. dat een aantal trainers van de deel nemende verenigingen van me ning was. dat het Borsele-toer- nooi in een tè vroeg stadium van de voorbereiding wordt afge werkt. „Joh, wij hebben in de cember een bijeenkomst gehad en toen heeft niemand daar iets over gezegd. Maar ja, die trai ners hè. Het gaat toch om de clubs? Of niet dan? Het is toch niet v.v. Zwamborn, v.v. De Gier of v.v. Meulmeester? Ze moeten gewoon spelen. Hetzelfde geldt voor die zogenaamde vroege aanvangstijden. De clubs heb ben er nota bene zelf mee inge stemd om om vijf uur en zes uur te spelen. Daar zijn ze zelfbij ge weest. En bovendien, wie moet er nu werken? Vijftig procent van de spelers heeft nu toch ze ker vakantie, terwijl de rest te genwoordig hooguit tot een uur of vier werkt. Dan is vijf uur of zes uur toch zeker niet te vroeg? Wat ik me wel kan voorstellen is dat een visser uit Arnemuiden niet om drie uur van zijn boot af stapt. Maar reken maar dat Goes niet graag van Middelburg verliest. Of Kloetinge van Beve landers. Daar ben je toch voet baller voor." Weinig begrip Het is duidelijk: De Kooning heeft weinig begrip voor het ge klaag van de Zeeuwse oefen- meesters. De toernooi-commis- sie staat zelfs open voor allerlei suggesties. „Als de clubverte genwoordigers vinden, dat het toernooi bijvoorbeeld drie da gen moet duren en een week Ia- ter moet worden gehouden, dan zullen we dat zeer zeker overwe gen. Ook als ze bijvoorbeeld vin den, dat het naar eind mei moet. Ik wil ook best naar twaalf ploe gen toe. Ik vind het jammer dat Veere en Hoek dit jaar niet mee doen. Hoek had voor dit week einde al andere verplichtingen en bovendien zag de toenmalige trainer (Zegers) het niet zo zit ten. Voorzitter Dobbelaer heeft inmiddels al aangegeven dat Hoek volgend jaar graag wil ko men." Deelnemen aan het Borsele- toernooi is immers voor de clubs niet alleen in sportief opzicht een aardige graadmeter, ook fi nancieel is het aantrekkelijk. De Kooning: „We leggen ze toch in de watten. Het is nog al een ver schil of je de eerste of achtste prijs wint. De eerste plaats le vert twaalfhonderd gulden op. De ploeg die achtste wordt, krijgt ook nog vijfhonderd gul den. We hebben dit jaar wel ont zettend onze best gedaan om ex tra sponsors te krijgen. We zijn van negentig naai- 120 sponsors gegaan om hetzelfde niveau vast te houden als in voorgaande ja ren. Gelukkig hebben we een hecht aantal bedrijven, dat ons steunt. Bij die wedstrijd tegen Anderlecht puilde het sponsor home echt uit. Slaagt de opzet met de ama teurs. dan is de mogelijkheid reëel aanwezig, dat er volgend jaar zowel een amateur- als een proftoemooi gehouden wordt. „Voor de amateurs zou dat dan eind augustus kunnen zijn. ter wijl we het proftoemooi dan aan het begin van de maand zouden kunnen houden. Wanneer de start van de profcompetitie is, weten we nog niet. Vitesse en Sparta zouden bijvoorbeeld graag willen komen. Topclubs? Die willen wel komen, maar niet voor het toernooi. Die komen al leen voor één wedstrijdje. Zoals Anderlecht. Maar ook iemand als Glenn Hoddle, die hier twee keer is geweest met Swindon Town en nu bij Chelsea zit. is ze ker weer bereid om terug te ko men." Eén deelnemer staat daarente gen altijd vast: de Borselse se- lectieploeg. Met het nodige chauvinisme voorspelt De Koo ning zelfs al dat de thuisploeg dit jaar met de hoogste eer gaat strijken. „Zij zullen dan aan beide toernooien meedoen. Het is sowieso al uniek dat de ge meente Borsele optreedt als sponsor van een toernooi. Tot 1995 hebben we nog een contract met de gemeente. Die periode maken we hoe dan ook vol." Vier leden van de negen man sterke toernooicommissie. Van links naar rechts: Sjaak de Kooning, Ko de Vos, Paul Meerman en Cees Boot. foto Willem Mieras BRUNSSUM (ANP) - Zoja Goloebjeva krijgt een opvolgster. Drie ronden voor het einde van het wereldkampioenschap dam men in Brunssum is al vast komen te staan dat zij de titel niet zal behouden. De Letse speelster ondernam gisteren een risicovolle poging aan voerster Olga Lewina aan de kop te achterhalen. In de partij te gen de Poolse Minkina ging Goloebjeva voor de twee punten, weigerde een remise-afwikkeling en werd in de tijdnoodfase ver slagen. De tweede nederlaag in Brunssum leidde tot een huilbui bij de titelverdedigster. Ontroostbaar verliet zij de zaal. Ook de Nederlandse speelsters incasseerden nederlagen. Marij ke Nicolai had in het middenspel een combinatie van Lewina niet door. De oud-wereldkampioene verstevigde haar leidende posi tie. want haar naaste rivale Olga Kamitslejeva werd in bedwang gehouden door de Litouwse Ringelene. Jacqueline Schouten zag haar agressieve opstelling uitmonden in schijfverlies tegen de Oekrainse Tsjoeb. die daarna simpel naar winst afwikkelde. Na tionaal kampioene Karen van Lith verspeelde haar kans op de derde plaats door van Jankowskaja te verliezen. Brunssum. WK vrouwen, achtste ronde: Nicolai (Ned)-Lewina (Oek) 0-2. Schouten (Ned)-Tsjoeb (Oek) 0-2, Goelobjeva (Leti-Mirikina (Pol) 0-2, Van Lith (Ned)-Jankowskaja (Oek) 0-2, Pasjkevitsj (WRu)-Tsitaikina (Rus) 0-2, Kamitslejeva (WRui-Ringelene (Lit) 1-1. Stand: 1 Lewina 14 punten, 2. Kamitslejeva 12, 3. Tsitaikina 10, 4 Tsjoeb en Minkina 9. 6. Goloebjeva. Van Lith en Jankowskaja 8, 9. Pasjkevitsj en Ringelene 6,11. Nicolai 4, 12. Schouten 2. Mannen, Kroongroep, zesde ronde: Sidibé (Seni-Der (Sen) 1-1, Gantwarg (WRui-Zalitis (Lit) 2-0. Katz (WRui-Scholma (Ned) 1-1. Bubbi (Itai-Wiers- ma(NediO-2. Budé Ned (-Prosman (Ned 10-2. Stand: 1. Gantwarg en Wiers ma 10 punten. 3 Scholma 7.4. Budé en Der 6.8. Katz. Prosman en Sidibé 5. 9. Zalitis 4.10. Bubbi 2. van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - Breskens heeft gisteren een oefenduel tegen Oostburg gewonnen: 1-0. Meer treffers vielen er in het duel Axel-Hoofdplaat: 6-3. AZVV klopte Sluiskil (1-2) en Terneu- zense Bovs won ruim van Spui: 1-3. Breskens-Oostburg 1-0: Bres- kens-Oostburg was een matige wedstrijd, die op zich niet onver diend met 1-0 door Breskens werd gewonnen. De thuisclub had uiteraard de beste kansen, maar doelpuntte slechts één maal. Kort na de rust zorgde Mi chel de Ruijsscher voor de enige treffer van de wedstrijd. Axel-Hoofdplaat 6-3: Hoofd plaat was zeker voor de rust de beste ploeg, maar verloor uitein delijk met 6-3 omdat Axel verder in de voorbereiding bleek. De ruststand was 2-2 door doel punten van Martin Scherbeijn en Mark Boekhout voor Hoofd plaat en van Joep Frusch en El- mar Beuzenberg van Axel. Nadat Mark Boekhout nog voor 2-3 had gezorgd werd het 3-3 door een treffer van Rick Wou- terse, waarna eerst Rudy Tho mas en daarna Peter Catsburg in eigen doel schoten. Joep Frusch legde tenslotte de 6-3- eindstand vast. SIuiskil-AZVV 1-2: Sluiskil speelde tegen AZVV niet best en had de 2-1-nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. Voor de rust met name was AZVV aan vallend het gevaarlijkst en werd het verdiend 0-1 door een doel punt van Theo Hanny. Adrie Meijer zorgde nadien voor 1-1. In de gelijkopgaande tweede helft werd het vervolgens (tien minu ten voor tijd) 1-2 door een eigen doelpunt van Jurgen Verbrae- ken. Spui-Terneuzense Boys 1-3: Ter- neuzense Boys had vanzelfspre kend een voortdurend over wicht. maar kwam pas laat aan zijn winnende goals. Eerst in de laatste tien minuten scoorden Ingmar Kraak en Dennis Karei- se 1-2 en 1-3. De rust ging in met 1-1 door een doelpunt van Alex Meijer (voor Spui) en een inzet in eigen doel van een van de verde digers van de thuisclub. van onze tennismedewerker IJZENDIJKE - Björn Wielakker en Eric Schlooz bereikten zon der veel problemen de laatste acht op het Dl-schema in het Maurits Open Tennistoernooi. Wielakker was duidelijk te sterk voor Frank Neyrinck, Heerlenaar Schlooz toonde zich de meerdere over Paul Scher beijn en presenteerde zich daar mee als een onverwachte kandi daat voor de eindzege. In de D2-categorie maakte Ralf Vervaet zijn geplaatste positie waar. Door een zege in twee sets op Jan Standaert uit Cadzand bereikte hij als eerste de laatste vier. Bij de Dl-dames verzeker de Hendrika van der Linde zich van een plaats in de halve eind strijd door Marian den Hollan der te kloppen. Ann van der Vlies. Juul Benjaminse en Ca rina van Tiggelen schaarden zich bij de laatste acht in de D2- categorie. Uitslagen: 1IED1 eerste ronde: Ad van de Sande-Tony Ramselaar 7-5 6- 1: Remy Scherbeijn-Werner van de Bulck 6-1 6-7 6-2; Frank Neyrinck- Ronnie du Pon 6-3 6-2, Charles van Leeuwen-Luc Buysse 6-4 7-5; Paul Scherbeijn-Christian Trapman 6-4 6- 2; Nico Aerssens-Johny de Wever w.o.; John Reijnders-Niek van Tigge len 6-3 6-4 Tweede ronde: Björn Wielakker-Frank Neyrinck 6-4 6-2; Eric Schlooz-Paul Scherbeijn 6-2 6-1. HED2 eerste ronde: Bram de Kraker- Tonnie Ramselaar w.o., Sjaak Fli- kweert-Boudewijn Corijn 0-6 7-5 7-5; Eric de Kant-Danny de Paepe 6-4 6-2: Eric de Rijcke-Henk de Wieste 6-2 6- 2. Tweede ronde: Eric de Kant-Paul Alexander 6-2 6-0, Jan Standaert-Ni- co Scherbeijn 6-2 6-2. Kwartfinale: KNOKKE (ANP) - Toppers uit het internationale golf zullen in het tweede weekeinde van okto ber aan de Nederlandse grens spelen. Nick Faldo, Bernhard Langer, Ian Woosnam, Sandy Lyle en Mare McNulty bijvoorbeeld strijden in het Belgisch Open, gesponsord door Dunhill, om een prijzenpot- van 1,5 miljoen gulden. Gespeeld wordt van 7 tot 10 oktober op de Royal Zoute in Knokke. de baan loopt tot op enkele tientallen meters van de grens met Zeeuws-Vlaanderen. Een week later wordt aan de an dere kant van de Noorzee, op de beroemde Old Course van St. Andrews in Schotland, het we reldkampioenschap voor lan denteams gespeeld. Nederland miste op Taiwan de kwalificatie voor dat evenement op een en kele slag. Ralf Vervaet-Jan Standaert 6-3 6-4 DED1 kwartfinale: Hendrika van der Linde-Marian den Hollander 6-2 7- 5 DED2 eerste ronde: Ann van der Vlies-Marina de Paepe 6-3 4-6 7-5. Juul Benjaminse-Winnie de Wever 6- 1 6-0; Carina van Tiggelen-Martine Neirinck 6-1 6-2. HDDl kwartfinale: Boender/Leenhouwers-Blackman/ d Hert 6-4 7-5. GDD1 eerste ronde: Van Tiggelen/Van Tiggelen-Snau- waert/Aerssens 6-3 6-3. HDD2 eerste ronde: Remijn/Van Hee-Rekkers/Te Wieske 6-2 6-4, De Paepe/Vastenhout- Colijn/Van Hoeve 6-4 4-6 6-0 Kwart finale: De Back/Verduin-Van Leeu- wen/Zeegers 6-2 4-6 6-1 DDD2 kwart finale: Oosthoek/Blaeske-Van de Sande/FIikweert 6-1 6-2; Buysse/De Brmjckere-Kuypers/Aerssens 6-4 6-1. Van Avermaete en Vedder in de kwartfinale van onze tennismedewerker KOEWACHT - Piet Vedder en Marco van Avermaete, als twee de geplaatst in de C2 heren-ca tegorie van het Vlastoernooi in Koewacht, bereikten probleem loos de kwartfinale door in twee sets te winnen van het duo Oppenecr/Van Damme. Rudi Martens en Wim Nijsse behaal den, ondanks een zwakke start (0-4), eenzelfde resultaat door de combinatie Van der Walle/De Witte uit te schakelen. Voor een opvallende prestatie zorgden Boudewijn en Coen Bonte bij de heren D2. Door een 6-3 en 7-5 overwinning op het als tweede geplaatste koppel Coe- nen/Matthijs verzekerden ze zich van een plaats in de halve finale. Uitslagen: I1DC2 tweede ronde: Mar- tens'Nijsse-Van der Walle/De Witte 7- 5 6-2: Vedder/Avermaete-Oppeneer/ Van Damme 6-3 6-2; Missaien/Van Campenhout-Erpelinck/Erpelinck 6- 4 6-2; Bouwens/Diehl-Strooband/ Vermeulen 1-6 6-4 6-4: De Blok/Van Duyse-De Belie/Van Poucke 3-6 6-4 6- 1 GDC2 kwartfinale: Blanckaert/ Lammens-Roctus/Martens 6-1 7-6. IIDDI tweede ronde: Missiaen/Van Campenhoul-De la Ruelle/Van de Klooster 7-5 6-0, Leegwater/Van Re- mortel-De Bakker/Misseghers 6-4 6- 2; Bogaert/Huisman-Kint/Ivens 6-4 6- 4; Nouwen/IJsebaert-Van Duyse/De Blok 6-3 6-4; Kool/Kegels-Burm/Mor- cus 6-1 6-3 DDD1 kwartfinale: Cuep- pens/De Vos-Nouwen/De Jonghe 6-4 6-2. GDD1 tweede ronde: Haayer/ Diehl-Pieters/Kouwyzer 6-3 6-3; Adriaansens^Knibbeler-Haverhals/ De Block w o Nouwen/Nouwen-De Smet/Van Puymbrouck w.o.: Sport' Provoost-Huismanaert 2-6 6-2 6-4; Cools/Zaman-De Kort/Meuldijk 7-5 6- 3. HDD2 tweede ronde: Rombout/ Claesen-Neve/Hol 5-7 6-1 6-1; Bun' Nachtegaal-Haayer/De Kort 6-1 7-6. Kwartfinale: Bonte/Bonte-Coenen/ Matthijs 6-3 7-5. DDD2 kwartfinale: Van Kerkhoven/Coenen-Kools/Van Kerkhoven 6-3 7-5. GDD2 tweede ronde: Roctus/Kindt-Kleine/Kleine 6-2 6-1; Mariman/Mariman-Broec- kaert/Agterhuis 4-6 6-4 6-4. Sportprijsvragen Luckv 10 woensdag 11 augustus: 3-7-8-9-11 17 - 20 - 26 - 34 - 35 49 - 52 - 57 - 58 - 61 65 - 74 - 75 - 76 - 78 Duitse Midlotlo: Trekking A: 7 - 22 - 26-27-36-41 Reservegetal: 48. Trekking B: 3 - 25 - 27 - 29 - 36 - 49. Reservegetal 41 Spiel 7": 8113814. Super 6: 400535. Onder voorbehoud Tennis Cincinnati, mannen, 3.3 miljoen gul den: Eerste ronde: Mansdorf (Isr) - Adams (Vst) 6-3 2-1 Adams geeft op. Masur Aus) - Rostagno (VSt) 7-6 4-6 7- 6. Tweede ronde: Èdberg (Zwe/3) - Hlasek (Zwi) 6-4 6-3. Volkov (Rus) Tsjerkasov (Rus) 6-3 6-3, Krickstein (VSt) - Holm (Zwei 4-6 6-3 6-0. Gilbert (Vst) - Korda (Tsj/6) 6-3 6-4. Morgan (Aus) - Mattar (Bra) 6-3 5-7 7-6. Sieme- rink (Ned) - Washington (VSt) 6-4 6-4, Stoltenbergi Aus» - Couriert VSt) 3-6 6- 4 6-4, Ferreira (ZAfi - Tarango (VSt) 6- 2 6-4. Woodforde Aus> - Pioline (Frai 7-6 6-2. Flach VSt) - Lendl (VSt) 7-6,2- 6. 6-2. Bryan (VSt) - Krajicek iNed/8) 4-6 6-4 6-1. Stoltenberg (Aus) - Courier iVSt/ 2) 3-6 6-4 6-4. San Marino. Mannen. 600.000 gulden: Eerste ronde: Gaudenzi (Ita) - Vis conti (Itai 6-3 7-6. Muster iOos/1) - Wuyts (Bel) 7-5 6-2, Mancini (Argi - Vas^k (Tsj) 6-3 6-3. Tweede ronde: Rikl (Tsj) - Davin (Arg,'4i 6-3 6-4, El Aynaoui (Mar/7) - Mezzadri(Zwi) 7-5 6- 2, Altur (Spat - Puentes iSpa16-4 6-2. Los Angeles, vrouwen, 750.000 gul den: Eerste ronde: McNeil (VSt) - Quentrec (Frai 7-5 6-3. Austin (VSt) - Gigi Fernandez (VSt/12i 6-3 6-4. Tweede ronde: Sanchez-Vicario (Spa) - Jaggard-Lai (Aus) 6-1 6-2. Magdalena Malejeva (Bul) - Golarsa (Ita) 6-3 6-4. Sukova (Tsji - Scott(VSt) 6-1 6-2, Halard (Frai - Wood (GBr) 6-2 6-1. Sabatini iArg/3) - Rinaldi (VSt) 6- 3 7-6, Garrison-Jackson (VSt/8) - Kel ler (VSt) 6-3 6-4, McNeil (VSt) - Whit- linger (VSt) 6-1 6-2, Davenport (VSt) - Baudone (Ita) 6-2 6-1Po (VSt) - Dahl- man (Fin) 6-4 6-4, Kelesi (Can) - Ba- suki (Ino) 7-6 6-3. Wielrennen Ronde van Thiiringen, vrouwen: Zeulenroda, proloogtijdrit: 1. Hohl- feld (Dui) 1,2 km 1 50.33. 2. Borst (Ned) 1.52.48.3 Vos vel 11 Zwei 1.52.71, 4 Johansson (Zwei 1.52.83, 5 Ilavska (Slwi 1.53.66.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 25