Protest tegen komst autosloperij Op vakantie? Rij via de E-25, de E-30 en deEdah. gggmpj Kunstenaar laat toeschouwer vrij wé College Bruinisse steunt nieuwbouw jeugdsoos De Pul Sp< 8, Vrees dat bedrijf natuurgebied 's-Heer Arendskerke aantast JANSEN Nü 1.09 18.98 3.19 c; ar 1.39 ra 1.25 2.79 Ihocomel haiwt5 We hebben elk dubbeltje voor u omgedraaid. van onze verslaggeefster SHEER ARENDSKERKE - „Dit is een grove aantasting van de natuur." Wim Nattekaas (37 jaar) uit 's-Heer Arendskerke is woedend op het Goese dagelijks bestuur. B en w willen via een snelle artikel 19-procedure de vestiging mogelijk maken van een autosloperij naast bedrij venterrein Eindewege in 's- Heer Arendskerke. In het huidi ge bestemmingsplan is dit ter rein, 2.640 vierkante meter, aan gewezen als buitengebied. Nattekaas heeft, samen met ze ven andere omwonenden, be zwaar aangetekend tegen de plannen. Hij is bang dat door de komst van het bedrijf het nabij gelegen natuurgebied De Weel van Terlucht wordt aangetast. ..Waarom moet juist bij zo'n ge voelig gebied een autosloper ko men. Een terrein in De Poel ligt toch veel meer voor de hand?" Welzijn voor Ouderen krijgt 6000 gulden van onze verslaggever VLISSINGEN - De stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin- gen heeft een gift van zesduizend gulden ontvangen van het Julia na Welzijn Fonds. Het geld zal worden gebruikt voor de aan schaf van veertig setjes voor de warme-maaltij d-verstrekking aan met name ouderen. Tafel- tje-dek-je. In de setjes kunnen de warme maaltijden geruime tijd op temperatuur gehouden wor den. Bromfietser bij botsing gewond ZIERIKZEE - Een bromfiets en een motor zijn dinsdag met el- kar in botsing gekomen op de Straalweg in Zierikzee. De brommer reed aan de linker kant vamn de weg toen de mo tor hem tegemoet kwam. Op het allerlaatste moment be sloot de bromfietser rechts te gaan rijden. Tegelijkertijd week de motor uit naar links, waarop ze elkaar raakten. De bestuur der van de brommer is met een dubbele beenbreuk naar het zie kenhuis vervoerd. Hij ziet weinig heil in het college voorstel een groenwal te plaat sen rondom et bedrijf om de au towrakken aan het zicht te ont trekken. „Dat is een lachertje. Pas over twintig jaar is de be groeiing net zo hoog als de stapel auto's. Tot die tijd blijft alles te zien. Rijdend over de nieuwe rijksweg kun je dan eerst genie ten van het natuurschoon rond Terlucht om honderd meter ver der te 'genieten' van een gewel dige bende containers, auto wrakken en meer van dat soort fraais." Schrikbeeld B en w vinden de nabijheid van het natuurterrein geen reden de bouwplannen af te blazen. Een woordvoerder van de gemeente: ..De afstand tussen het bedrijf en het natuurgebied is 550 meter. Dat is volgens ons meer dan ge noeg." Bovendien. ..Mensen hebben vaak nog een schrik beeld van autoslopers. Tegen woordig moeten die bedrijven zich houden aan een enorm pak ket milieu-eisen." Volgens de woordvoerder biedt de groenstrook rondom het be drijf binnen enkele jaren een goede buffer. „Met snelgroeiend groen is alles zo dicht." Hij geeft Nattekaas weinig kans op suc ces. „Bij de behandeling van de milieuvoorschriften voor het be drijf zijn soortgelijke bezwaren naar voren gekomen. Die zijn toen verworpen." Duo spoorloos na botsing met gestolen auto van onze verslaggever KOUDEKERKE - De politie in het district Walcheren is op zoek naar twee mannen die dinsdag na het veroorzaken van een botsing aan de Verlengde Dishoekseweg in Koudekerke zijn weggelopen. De auto, een grijze Honda Prelude, lieten ze daarbij achter. Uit onderzoek is gebleken dat de wagen een dag eerder was gestolen in Tilburg. De twee botsten op het parkeer terrein van een mini-camping, vermoedelijk bij een parkeerma- noeuvre. tegen de wagen van een inwoner van Den Haag. Na wat heen en weer gepraat, maakten de twee zich uit de voeten. De mannen zijn tussen de 18 en 21 jaar oud. De politie verzoekt ge tuigen van de botsing zich te melden: 01189-1910. Heibok bijna gezonken in Sluiskil SLUISKIL - De heibok Zeeuw' dreigde woensdag gen in Sluiskil door een Ie) te zinken. Met hulp van ee: ker kon het gat worden waarna de bok werd lJ_o pompt. De schade bleef door beperkt. De oorzaak v lekkage is onbekend. Dehir behoort toe aan aannems'e drijf De Bruin in Terneuw Het schip lag afgemeerd i m( zijkanaal B bij scheepswe R Schroef. Daar moest de h ISC reparaties uitvoeren asien damwand van het kanaal, een lek in een stabilisatiep:en viel De Zeeuw scheef eni deels op de bodem van hien naai terecht. Er hebben zich geen perse P5, ke ongelukken voorgedaa: schip was ten tijde van hetf luk onbemand. Wim Nattekaas op de plaats van de toekomstige autosloperij in 's-Heer Arendskerke: „Dit is een grove aantasting van de natuur." Willem Mieras BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul in Bruinisse krijgt wat burge meester en wethouders betreft volgend jaar een nieuw onder komen. Bedoeling is dat dit ver schijnt op de plaats van het hui dige aan het Stenenpad. In de ontwerp-begroting voor 1994 stelt het college voor de nieuw bouw financieel te steunen en tevens garant te staan voor de benodigde geldlening. Het houten bouwwerk van De Pul is tot op de draad versleten en voldoet bovendien niet aan de normen voor geluidsisolatie. De besprekingen over de nieuw bouw zijn nog niet afgerond, zo dat onduidelijk is hoe hoog de gemeentelijke bijdrage moet worden, verklaart gemeentese cretaris T. van Oostenbrugge desgevraagd. Hij rekent erop dat in september of oktober een definitief voorstel kan worden gedaan aan de gemeenteraad. De ontwerp-begroting wordt be handeld in de gemeenteraads vergadering van donderdag 11 november. Voor een opknapbeurt van de Havendijk is 123.000 gulden no dig. Op de hoek met de parallel weg langs de N59 zijn parkeer plaatsen bedacht voor 36 perso nenauto's en drie toerbussen. Momenteel parkeren veel bezoe kers van het dorp hun auto er in het gras. Mede omdat het om de toegang van het dorp gaat. me nen b en w dat een en ander er wel wat aantrekkelijker mag uit zien. Ook elders in Bruinisse komen stratenmakers aan hun trekken. De Prinses Marijkestraat moet voor 100.000 gulden worden aan gepakt ten behoeve van de ont sluiting van de snel groeiende nieuwbouwwijk Riekusweel. In de Weststraat wil het college voorts de parkeerproblemen aanpakken. Ondergronds verkeer is even eens nadrukkelijk aanwezig op de begroting. Zo moet de ber gingscapaciteit van de riolering- worden vergroot, om het regen water na een fikse regenbui ge doseerd te kunnen afvoeren naar de zuiveringsinstallatie. Het voorziene bedrag voor aan koop van plantmateriaal is ver vijfvoudigd tot 40.000 gulden. Weliswaar ligt het openbaar groen in de gemeente er ook nu al goed bij. aldus het college, maar verdere verfraaiing van het dorp en vervanging van zie ke iepen en oude beplanting no pen tot extra uitgaven. Ook wordt gestreefd extra zitbanken te plaatsen. De post hiervoor is daarom verdubbeld tot 5.000 gulden. Plannen met de havens in de ge meente blijken een zaak van lan ge adem. Aanleg van passanten plaatsen voor jachten in de vis sershaven, in combinatie met uitbreiding van het aantal lig plaatsen voor sportvisboten en mosselschepen in de voormalige vluchthaven. zou nogal duur uit pakken. Niettemin wordt nader onderzoek naar de mogelijkhe den nodig geacht. Het populaire kleuterbadje aan de Deltastraat voldoet niet meer aan de wettelijke eisen op het ge bied van hygiëne en veiligheid en moet daarom worden gereno veerd. D.e uitkomsten van een onderzoek naar de mogelijkhe den worden binnenkort ver wacht. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Geopend op de markt in Middelburg DE NIEUWE KIOSK VAN CROISSANTS EN IJS ruim belegde baquettes, croissants, warme broodjes - Q_ v.a2,JJ Bestellen kan ook: 01180-26823. Bezorging grotere aantallen op afspraak yoghurt ijs (eigen recept) vanille ijs (met echte vanille) aardbeien ijs (van natuurlijke ingrediënten, zonder kleurstoffen) drinks en shakes. JANSEN CROISSANTS IJS Kiosk markt, Middelburg 01180-26823 kt Frans Haak voor een van zijn schilderijen:eenieder mag erin zien wat hij er in wil zien foto Oscar van Beest van onze verslaggever AARDENBURG - Dali, Del- vaux en Magritte zijn in zijn werk te herkennen als belang rijke inspiratiebronnen. Frans Haak uit Kattendijke schildert magisch- of surrea listische beelden. Welke bete kenis aan de doeken moet worden toegekend, is aan de toeschouwers. Haak heeft er geen behoefte aan om zelf mo raliserende of hoogdravende filosofietjes uit te dragen. De kunstenaar geeft zijn schil derijen daarom ook geen ti tels. „Iedereen kijkt er op zijn eigen manier tegenaan. Laat de toeschouwers zelf maar ti tels bedenken", zegt hij in de Aardenburgse 'gemeente-ga lerie' De Paardestal. Haak heeft vijf maanden geleden zijn taxibedrijfje er aan gege ven om al zijn tijd aan het schilderen te kunnen beste den. Haak heeft er 'achteraf geen spijt van dat hij vroeger nooit een kunstacademie heeft be zocht of zelfs maar een cursus je heeft gevolgd. „Ik ben auto didact. Ik heb veel over kunst gelezen, maar ik heb alles zelf geprobeerd tot ik een eigen stijl gevonden had." Tot nu toe was zijn werk alleen enkele keren in zijn woon plaats Kattendijke te zien. De expositie op zijn geboorte grond - Haak is geboren en ge togen in de polders tussen Aardenburg en Sint Kruis - is zijn eerste 'solotentoonstel ling'. Tot en met zondag 22 au gustus zijn zo'n twintig schil derijen. gemaakt tussen 1977 en '93. te bezichtigen in De Paardestal. Op verschillende tentoonge stelde schilderijen zijn gordij nen te zien. op een aantal an dere suggereren woeste verf streken orkanen en wervel winden. Eenieder mag er van Haak in zien wat hij er in wil zien. Maar hij wil het gordijn van zijn gedachten wel een beetje opentrekken. „Iedereen zoekt rust. maar de onrust ligt overal op de loer. Een wind vlaag of de opkomende vloed laat een onneembaar lijkend zandkasteel op het strand zo verdwijnen. En gordijnen sym boliseren voor mij geheimzin nigheid. mystiek. Wat ligt er achter verborgen?" Biatlon op strand Renesse RENESSE - Zowel recreanten als professionals kunnen dins dag 17 augustus meedoen met een biatlon op het strand van Renesse. De wedstrijd bestaat uit een afstand zwemmen en een afstand hardlopen. De afstan den verschillen per categorie: 8- tot 14-jarigen zwemmen 250 me ter en lopen 2,5 kilometer, 15- tot 17-jarigen doen achtereen volgens 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen en vanaf 18 jaar zwemmen de deelnemers 1.000 meter en lopen ze 10 kilo meter. De biatlon wordt georganiseerd door Westerschouwen Aktief sa men met de Zeeuwse sportraad en de reddingsbrigade Renesse. Belangstellenden kunnen zich inschrijven bij de WV in Renes se of bij strandpaviljoen De Loze Visser, waar de wedstrijd gehou den wordt. Het startschot klinkt om 15.00 uur. Op de dag zeif is inschrijven nog mogelijk tot 14.00 uur bij het paviljoen. Auto rijdt over meisje (5) heen RENESSE - Een vijfjarig meisje uit Steenbergen is dinsdag aan haar rug gewond geraakt toen zij onder een auto terecht kwam. Een man uit Vught reed achter uit van zijn plaats weg. Toen hij rechtsom draaide, reed hij met het linkervoorwiel over het in het gras liggende meisje heen. Het meisje moest worden opge nomen in het ziekenhuis in Zie rikzee. Gewonde door voorrangsfout CLINGE - Een 31-jarige auto mobiliste raakte woensdag ge wond bij een ongeval op de kruising Rembrandtstraat- Ruyterlaan in haar woonplaats. Het ongeluk gebeurde om kwart voor twaalf, toen een 23-jarige plaatsgenote met haar auto wei gerde voorrang te verlenen. Een botsing viel niet meer te voorko men.. Frisia Spek-Spektakel reuzezak 500 gram of Mars, Snickers of Bounty mini reuzezak 400 gram of Burtons Engelse drop 2 zakken a 500 gram Kip-barbecuedelen voorgebraden, per 100 gram -kr£T Blanke varkensschnitzels per 500 gram -I-H5' 9.99 per kilo-24r9ö"" St. Möret nature, kuip 150 gram -3t59"_ VLAAI VAN DE WEEK: Gesorteerde fruitvlaai doorsnede 27 cm., verpakt -7^5". J, Stegeman gebraden gehakt zuurstofarm verpakt, per 100 gram -4rfr9" Sperziebonen per kilo Charcuterie Brabangonne* gekookte Gelderse w ring 500 gram, per stuk -3^9" JLJ Smiths Bugles nacho cheese of picantato, zak 85 gram -kSS". Maïtre Paul streeptompoucen diepvries, doos 4 stuks -3T89" Hero cerise of bosvruchten 1 fles I liter 4^5"IT Sisi orange fles I liter J.29 Nutricia choci d p* I. j.1- Schuif-aan-mandje* geplastificeerd metaal. 40 cm. breed, div. kleuren -9^5" CD-club* zwart kunststof houder, voor het opbergen van 18 CD's 44t95"-0»J edah serviceliin Van maandagt/m d Wciimi 0 'l0! 12 sn v3~ 2 :ot 4 uur kunt J 6r2!,; --w1"1' onze service-afdeling. Daar kunt u oo' het adres van de dichtstbijzijnde Edah bij u in de bvv- Aanbiedingen zijn geldig L'm zaterdag 14 augustus m fj en/of drukfouten en prijswijzigingen t g.v. overheiös- en/of fabrikantenmaatregelen voor behouden. "Zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 12