Bergkamp en Jonk kroonprinsen Liesbeth van Ast: steeds sneller vooruit Borsele-voetbaltoernooi komt te vroeg Thijs Slagboom stopt favoriet aff wielerwedstrijd Judith Polgar wil tegen Fischer speler Ruud Gullit blijft peetvader van Hollandse kolonie Trimloop Delta Sport Sittardia naar Span, MILAAN <GPD> - De Nederland se inbreng in een buitenlandse competitie was, met uitzonde ring van de Belgische, nog nooit zo groot als komend seizoen in de Serie A. Acht landgenoten, verspreid over zes clubs, maken deel uit van het vreemdelingen legioen in het Italiaanse voet bal. Het 'Hollandse Milan' heeft school gemaakt. Vorig jaar maakten Winter. Van 't Schip en Roy hun entree in de Laars van Europa, nu volgen Bergkamp, Jonk en Vink. Maar de peetva der van de Hollandse kolonie blijft Ruud Gullit, de enige niet- Ajacied. Het voetbal staat geen dag stil in Italië. Er wordt overzomerd door middel van een altijd boeiende transfermarkt, die wordt gelardeerd met specula- Oefenduel TERNEUZEN - Voor het eerste elftal van de voetbalvereniging Axel is voor morgen (donderdag) een extra oefenduel ingelast. De zondag vierde klasser speelt om 19.00 uur op eigen veld tegen Ril- landia. Oranje oefent tegen Duitsland BITBURG (DPAi - Het Neder lands elftal speelt volgend jaar in Nederland, na de eindronde om het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, een wedstrijd tegen Duitsland. Dat heeft de DFB (Duitse voet balbond) gisteren bekend ge maakt. Het oefenduel is vastgesteld op 12 oktober. Een maand eerder, op 7 september, spelen de Duit sers tegen Bulgarije in Sofia. HAAMSTEDE - Donderdag avond morgen i houdt de Zierik- zeese atletiekvereniging Delta Sport een trimloop. De start is aan de Ring te Haamstede. Om 19.15 uur beginnen de jongeren aan een afstand over 2.5 kilome ter. De senioren kunnen om 19.30 uur kiezen uit 1. 2 of 3 ron den van 3.3 kilometer. ties in de pers. Vervolgens richt de aandacht zich op de trai ningskampen. De op het strand vakantie houdende supporter hoeft zijn hobby geen dag te mis sen. De sportpagina's staan vol met voorbeschouwingen, tacti sche concepten en analyses. Op de televisie worden oefenwed strijden vertoond alsof er om een Europa Cup wordt gestreden, met voor-en nabeschouwingen. En elk keer blijkt dat het nog gekker kan. Dit jaar zijn zelfs trainingspartijtjes van AC Milan en van Inter rechtstreeks uitge zonden. De witte hesjes wonnen van de rode en het hele land keek ernaar. De economische recessie heeft ook de topclubs niet onberoerd gelaten. Dat blijkt uit de trans fermarkt: slechts zes spelers werden uit het buitenland ge haald. waarvan de helft Ajacie- den. Arie van Os is wellicht de laatste penningmeester die goed zaken deed met Italiaanse clubs. Inter was als enige bereid tot diepte-investeringen: een slor dige vijftig miljoen gulden. Ju- ventus kondigde een zuinig be leid af en hield zich afzijdig van de internationale markt. AC Mi lan compenseerde het vertrek van Rijkaard en Gullit met twee spelers van gedegradeerde clubs: Laudrup (Fiorentina) en Raducioiu (Brescia). Kroonprinsen Het is daarom niet meer dan lo gisch dat Dennis Bergkamp en in zijn schaduw Wim Jonk een zomer lang werden omschreven als de kroonprinsen van het Ita liaanse voetbal. Inter is de favo riet voor de landstitel. Trainer Osvaldo Bagnoli, die acht jaar geleden Verona de hoofdprijs be zorgde, realiseert zich wat er van hem en van zijn ploeg wordt ver wacht: ..Een Hollands tijdperk is bij Inter niet onmogelijk. Ik moet ook een beetje geluk heb ben om met Inter kampioen te worden." Bagnoli. die ooit werd benaderd door FC Utrecht, krijgt een spe ciale opdracht van voorzitter Pellegrini. „Winnen met mooi voetbal", luidt het motto van de man. die graag op de resten van het Hollandse Milan zijn kam- pioenswals wil maken. In de af gelopen jaren was Inter redelijk succesvol met de Duitsers Mat- thaus, Brehme en Klinsmann, maar ontbeerde de club een spectaculaire speelstijl. Daar moet met Bergkamp en Jonk verandering in komen. „Het wordt lastig voor Dennis en Wim". waarschuwt Aron Winter. ..Er wordt veel van hen ver wacht. Ze moeten een goede ploeg op sleeptouw nemen en de achterstand op Milan dichten. Maar veel tijd om aan Italië te wennen, krijgen ze niet". De beleving van de Italianen voor het voetbal overvalt Den nis Bergkamp. „Die overtreft mijn stoutste verwachtingen. De ontvangst van de fans, het enthousiasme bij trainingen. Als ik scoor op de training staan de mensen op de banken en wordt dat de volgende dag op de voor pagina's gemeld. Ik had nooit gedacht dat het voetbal zo be langrijk was voor de mensen." Bagnoli zegt onder de indruk te zijn van Bergkamp, maar vooral van Jonk. „Eerlijk gezegd ver rast hij me. Zijn spelinzicht is bijzonder en hij doet alles in een keer goed. Van dat soort spelers zijn er weinig. Hij geeft nu al aan wijzingen in het Italiaans. Dat heb ik nog nooit met een nieuwe buitenlander meegemaakt. Hij is een echte leider". Voor Marciano Vink verliep de kennismaking met Italië minder vlot. De Genoa-fans vragen zich nu al af of de oud-Ajacied wel acht miljoen gulden waard is. Trainer Maselli neemt de mid denvelder voorlopig in bescher ming. „Marciano moet zich nog aanpassen. De trainingen vallen hem tegen. Blijkbaar is hij dat niet gewend. Iedereen heeft in het begin problemen, zelfs Pla- tini en Maradona ontkwamen daar niet aan. We moeten geduld hebben". Vink geeft zelf de problemen toe: „Ik moet me aanpassen aan het spel van Genoa. Bij Ajax speelde iedereen volgens een bepaald concept. D'aar is hier geen spra ke van. Hier moet ik bij wijze van spreken bij elke stap opletten dat ik niemand in de weg loop". Dat de Italianen in hem een nieuwe Rijkaard zien, laat Vink niet koud. „Aan de ene kant is het vleiend, maar het legt ook een extra druk op me. Ik beloof de fans niets, behalve dat ik mijn best zal doen". Vink heeft zich al wel aangepast aan een paar Italiaanse leefge woonten. Hij verzamelt gretig Swatch-horloges, luistert naar de hits van Umberto Tozzi en Er os Ramazzotti en neemt elke dag een bord pasta tot zich. ..Vooral spaghetti in kreeft- saus". De vrije uren brengt hij door op de Middellandse Zee, want Vink blijkt aan de Riviera een verwoed zeezeiler. Nieuw leven Ruud Gullit koos voor een nieuw leven bij Sampdoria, na dat hij eerder een aanbod van Torino afsloeg. De pers viel Gul lit aan op deze keuze, omdat hij Torino zou hebben misbruikt. „Torino kondigde groots aan dat er met mij werd onderhan deld. Dan is het niet mijn schuld dat het met een sisser afliep. Ik kies zelf, of mag dat soms niet?", aldus de sterspeler, die in Genua razend populair is. In de eerste echte oefenwed strijd scoorde hij binnen twee minuten tegen AC Milan. „Het leek wel Hitchcock. Natuurlijk was dat leuk, maar het was abso luut geen revanche of iets derge lijks". lacht Gullit. „Ik heb zes prachtige jaren in Milaan gehad. AC Milan is de grote liefde van mijn loopbaan. Ik zal voor die club altijd een plaats in mijn hart bewaren." Ruud Gullit kijkt liever niet meer achterom. „Ik moet nu al mijn aandacht wijden aan Sampdoria. Deze ploeg kan bij de beste vijf eindigen en mis schien wel meer dan dat. Ik ben hier niet naar toe gekomen om mijn loopbaan af te bouwen". van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Op het Open DOS-jeugdtennistoernooi dat vandaag zijn derde wedstrijd dag ingaat, is de eerste favoriet gesneuveld. In de categorie t/m 10 jaar bij de jongens moest de uit Halsteren afkomstige Den nis van Avert na een boeiende driesetter de vlag strijken voor de Middelburger Thijs Slag boom. Het was niet de enige verrassen de score die op het uitslagen bord genoteerd werd. Op het zelfde schema zag een andere MLTC'er, de vanuit vierde posi tie gestarte T.vcho van Houten, zijn kansen in rook opgaan. Bij de oudste meisjes mocht Kim van de Meer uit Heerhugo- waard haar racket voor het en kelspel in de hoes houden. Thijs Slagboom werd dankzij zijn opvallende prestatie kwart finalist. Tegelijk met hem schaarde zich ook de als tweede geplaatse Sander Roose zich bij de laatste acht. Een leeftijdsklasse hoger verlo pen de zaken voor koploper Frank Clausing tot op rolletjes. Via een bye en een zege in straight sets op Joel le Due staat de Noordbevelander inmiddels als achtste finalist te boek. Bij de t/m 14-jarigen kan met Iwan Potma uit Heerhugowaard als aanvoerder van het schema begonnen worden aan de tweede ronde. Datzelfde geldt voor het deeltoernooi bij de oudste jon gens. Hier is de Noordhollander Stefan Heistek de te kloppen speler met waarschijnlijk John ny Otte van de Bru-tèn als zijn voornaamste concurrent. Bij de meisjes niet ouder dan 10 jaar zijn er drie van de vier demi- finalisten bekend. Onder hen Zeeuws kampioene Marianne Snijder, die zondag wellicht weer de rackets kruist met Na thalie de Paepe uit Schoondijke. Een trapje hoger delen Jeantien van de Dries en Mirjam Roose - de laatste heeft het overstapje naar de laatste acht al gei - de lakens uit. Bij de t/m 14-jarigen maakt] 'n- LB dei )Pr anti ids: ritei prr greet Hellingman uit Heerh r waard een sterke indruk, tt -m Hilke van der Pols al verras 'Ij veroordeeld is tot deelnej aan de verliezersronde. Jessica Bakker uit Ka; houdt de Zeeuwse eer hoes de oudste meisjes. (fU, Uitslagen. J.E. t/ni 10: T. Slagboom-D. van Avert 3-6. tn M. Wisse-T van Houten 4-6.1 W. Deckers-D van Dis 6-2, Roose-J. Wisse 7-5. 6-1 J.E. t/m Clausing-J. le Due 6-2, 6-0; T.j man-M. Zuiderwijk 6-3. 6-4, J veld-M Smits 6-0. 6-1; Ch. Ma.-|iar< J. Pieneman 6-1, 6-2 J.E. t/m Baltus-M. Daamen 4-6. 6-3, 7-1. Duc-J. Adank 6-1, 6-1; A. Braai M. Clausing 6-2, 1-6, 6-1. J. Vos tv J. Ruikers 8-4; B. van Cleef-E.di ge 6-0, 6-3; K Slagboom-G Zon 7-5,6-4; D van Eyzeren-R. 7-6.7-5; P. Blokker-G Kintz8-5 /m 16: R. Laurijsen-B Baan 2-6, ei£ 2; R. Steendijk-N. Koekkoek 5 ntt Miljoen-W. van de Linder 8-1; hagen-M. Schoolenaar 8-2, A sen-G. Willemse 6-1, 6-2; D Zon-H. Talsma 6-1, 6-1; J. MulólJJ Huincks 6-0, 6-0; G. Potma-A,[ l1131 sen 6-1, 6-1; S. de Lange-I. Copj< 6-0, 6-0. M.E. t/m 10: M. Smjj I Bosch 6-0,6-0. M.E. t/m 12: E, zen-K. Janssen 6-1, 6-0; E Ho doorn-K. Dijkstra 6-3,6-2; D M( D. Lijnbach 6-4,6-4, M. Kuyck-L «ja| doel 6-1.6-1; A Leyten-Ch. Knol 2; C. Jansen-M. Verhagen 6-0,6», Roose-S Hulsteijn 6-0, 6-0. M.t1(1 14: M. Hellingman-M. Boot64," 1 Bruynzeel-E. Vogelaar 5-7,6-2, van Belzen-L. Reneman 7-6, Bakker-V. van de Haar 6-1, Slieken-S. Chu A Kwin 6-0, Vinkoert-A. Talsma 6-1, 6-0; Puyenbroek-A. Ilic 6-2, 6-3 RU 16: S. de Weerd-S. Martens 6-1,- 5 C DZ1J 6 irh en: igel Pieterse-A Verschure 6-0, 6-2;I Puyenbroek-I. Jongman 6-0, Mollman-H. van de Pols 6-4, Jansse-K. van de Meer 8-4; H. zeel-M. van Puyenbroek 6-1, Vinkoert-W. Jansen 6-1, 6-0; S. kamp-R. Verhage 8-1; C. Ji- van de Touw 8-5; C Blankenbu Raas 6-0, 6-0: M. Reneman-L G at 8-5; L Reneman-B van Schaiki vai 0: M. van Belzen-J. Doove 6-0, i Bakker-E. Brusse 6-4, 6-1 I Wim Jonk (links) en Dennis Bergkamp tijdens een training van hun nieuwe club Inter Milan. VLISSINGEN - Vanavond (woensdag) staat de veertiende wielerwedstrijd voor de zomer avond-competitie op het pro gramma. Het evenement staat open voor alle categorieën en wordt gehouden op industrieter rein De Poel in Goes-Zuid. Aan vang 18.30 uur. Atlete Delta Sport wil doordringen tot nationale top van onze verslaggever Rob Kruitbosch MELISSANT - Al in 1988 liep Liesbeth van Ast in Rotterdam haar eerste marathon. Zij vond het leuk om lekker in beweging te zijn. Niet meer, niet minder. Eigenlijk liep zij maar wat in het wilde weg. Totdat zij in de cember vorig jaar samen met echtgenoot Jaap een conditie test onderging. Op dat moment werd atlete van Delta Sport duidelijk dat zij op de lange af standen veel meer in haar mars had dan zij ooit voor mogelijk had gehouden. Alles staat sinds dien in het teken van de sport. Drie maanden geleden gaf zij er zelfs haar baan voor op. Enkel en alleen om op de weg sneller uit de voeten te kunnen. Met als doel de nationale top. Anne van Scliuppen en Carla Beurskens zijn bij deze gewaarschuwd. Tijdens het gesprek maakt Van Ast (33) duidelijk dat het toch vooral de kick is geweest die haar de nog al radicale beslis sing deed nemen om zich volle dig op de atletiek te richten. „Ik wil beter worden, dat is mijn drijfveer", aldus de één meter 49 kleine en 47,5 kilogram lichte at lete. die haar doel anno nu op een professioneel aandoende wijze probeert te verwezenlij ken. Zeven dagen per week, met in die periode minimaal tien trai ningen. is zij er mee bezig. Aan de hand van de schema's van trainer Hans van Vliet zijn die trainingen in dat kader steeds intensiever geworden. Zoge naamde kwaliteitstrainingen, zoals sessies van 20 x 400 meter, worden daarbij afgewisseld met hersteltrainingen. Ook het krachthonk wordt tegenwoor dig regelmatig met een bezoekje vereerd. Evenals de voedings specialist en de fysiotherapeut. Mechanismes Persoonlijke recordtijden (pr's) van 1.17.48 op de halve en 2.50 op de hele marathon spreken alles zins tot de verbeelding. De num mer vijf van het NK halve mara thon weet echter dat zij er nog niet is. „Aan mijn houding moet bijvoorbeeld nog wel wat wor den gesleuteld- Ik loop met mijn bovenlichaam te veel naar voren en mijn pas is ook nog te kort. Aan dat soort zaken moet ik dus werken. Dat moeten mechanis mes worden, maar dat is best een lang proces. Dat kun je niet in twee maanden veranderen." Als full-time atlete heeft zij daar tegenwoordig een complete dag taak aan. Stapje voor stapje moet dit leiden tot progressie. „Waar het ophoudt, weet ik nog niet. Ik kan wel zeggen dat ik straks 170 kilometer in de week ga trainen, maar het moet nog blijken of ik dat aankan. Vanaf het moment dat ik ben gestopt met werken, heb ik veel tijd ge kregen. Misschien kan ik zelfs tweehonderd kilometer per week halen. Wie weet?" Momenteel bereidt de sport vrouw uit Melissant zich voor op de marathon van Eindhoven, 10 oktober aanstaande. Deze week zit zij op 130 trainingskilome ters. Met een toename van vijf kilometer per week moet dat worden uitgebouwd tot 170 kilo meter in de topweek. Van Ast hoopt dat al deze arbeid uitein delijk leidt tot een tijd van om en nabij de 2.45. Ter illustratie; op de nationale ranglijst van 1992 liepen slechts vijf atletes sneller. Beurskens 2.32.13. Van Schuppen 2.33.40. Hombergen 2.37,15. Van de Lin de 2.41,52. Van Limpt 2.41.53. In 1993 op de marathon van Rotter dam. waar Van Ast zelf haar per soonlijk record met, liefst 23 mi nuten verbeterde tot 2.50. klok ten Anne van Schuppen 2.34,15 en Wilmavan Onna 2.34,28. Afgaande op haar prestatie in Rotterdam dicht Van Ast zich zeker een nog snellere tijd toe over 42.195 kilometer. „Daar maakte ik echt een heel grote sprong door 23 minuten sneller te lopen dan mijn pr. Ik liep daar ook vrij gemakkelijk. In Rotter dam is mijn hartslag geregi streerd en die was vrij laag. Ook daarin zie je al een verbetering." Echtgenoot Jaap geeft aan dat de kloof met nationale toppers als Carla Beurskens en Anne van Schuppen nu al redelijk te overzien is. „Van Schuppen en Beurskens liepen veertien da gen geleden op een halve mara thon in Onderdijk tijden van 1.15. Jolanda Homminga werd daar derde in 1.20. Wij waren die zelfde dag in Roermond waar Liesbeth 1.17 op de halve mara thon liep. Op een wedstrijd over tien kilometer in Tilburg bleef ze maar één minuut achter Van Schuppen. En Van Schuppen is natuurlijk wel nationale top." Dat Van Ast steeds sneller voor uit gaat, hoopt zij de komende weken nog eens te onderstrepen. Zo zal zij in voorbereiding op de Eindhovense marathon nog aan de start verschijnen bij de Tele- matica-loop in Heerlen (10 EM). de van Dam tot Dam-loop, de 25 kilometer van Zevenbergen en de Singelloop in Breda (halve marathon). Haar eerste test legt de Delta Sport-atlete zaterdag af in Wol- phaartsdijk, waai' zij op de vijf tien kilometerloop toppers als Carla Beurskens, Mieke Hom bergen. Marian van de Linde en Marian Freriks mag beconcurre ren. „In Gilze heb ik een maand geleden 53,32 gelopen over vijf tien kilometer, maar volgens mij was die afstand korter. Loop ik diezelfde tijd nu in Wolphaarts- dijk weer. dan ben ik heel tevre den." Liesbeth van Ast samen met na tionale toppers zaterdag aan de start in Wolphaartsdijk. foto PieterHonhoff BOSTON (RTR) - De zeventien jarige Hongaarse schaakster Judith Polgar zoekt een spon sor. Een geldschieter die onge veer tien miljoen gulden op ta fel wil leggen als prijzengeld voor een tweekamp met oud wereldkampioen Bobby Fi scher. Vader Laszlo Polgar bevestigde dat zijn dochter afspraken ge maakt heeft met Fischer over een tweekamp, maar dat die al leen kunnen doorgaan als het geld gevonden kan worden. Fischer kwam vorig jaar „terug" na twintig jaar afwezigheid voor een wedstrijd tegen een andere oud-wereldkampioen Boris Spasski. Ook toen was er een be drag van rond vijf miljoen dollar beschikbaar. Polgar won in het begin van dit jaar een wedstrijd over tien partijen van de rige Spasski. De Hongaarse speelster Bobby Fischer al op één verslagen. Als vijftien- werd zij benoemd tot groot ter van de FIDE, zij vert daarmee het 33 jaar oudei van de Amerikaan, di;l maand ouder was, toen I jongste grootmeester vand reld schaakbond werd, |k nier e l ji v N rd\ ai in cBi o' Trainers zien wedstrijden liever in later stadium voorbereiding WOENSDAG 08.30-20.00 EURO: Diverse sporten. 10.00-11.00 BBC 2: Cricket: NatWest Trophy. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.20 Ned 3: Studio sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-22.00 EURO: Atletiek: vooruit blik op de WK in Stuttgart 20.40-21.30 BBC 2: Golf and it's Glo ry documentaireserie 21.30-22.00 BBC 2: On The Line: sportmagazine. 21.30-22.05 BRT 2: Sport. 22.00-01.30 EURO: Diverse sporten 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.35-23.00 BRT 1: Sport WENEN (ANP) - In de eerste de van de Europa Cup landskampioenen speelt li iws bal vereniging VGZ/Silla >r. tegen de Spaanse titelhfr Teka Santander. De uit strijd is 25 of 26 septembf thuiswedstrijd 2 of 3 oklob =a De Nederlandse kampioen! vrouwen, VISA/Swift. weet op 27 augustus wie de eet genstander is. Dan is het! taat bekend van de wed tussen Djorce Petrov Skopi J Macedonië en Lokosport div uit Bulgarije. Swift ook eerst uit. 'Bi tl .'ie n !ki se Het resultaat van de loting in verschillende Europese befe nooien is: Mannen, landska nen: Teka Santander (Spai Sittardia. bekerwinnaars: Bla. HC Fraternell (Lux). IHF-bek: »sk ka/E en O - SKP Bratislava i&jfcee Vrouwen: landskampioenen: Petrov Skopje (Mac) of Loltu., Plovdiv (Bul) - VISA/Swift. bes j, naars: ADB/V en L - Toten HK IHF-beker: Spartak Kiev PSV Eerste wedstrijd: 25/26 septe returns 2/3 oktober. ëri Ke Soo van onze verslaggever NIEUWDORP - Een volgende editie van het Borsele-voetbal toernooi zou in een later sta dium van de voorbereiding moeten plaatsvinden. Dat vindt een aantal trainers van de deel nemende verenigingen. Met slechts één of twee weken trai ning in de benen en nog enkele vakantie-vierende spelers komt het toernooi van 1993, dat mor genmiddag (donderdag) van start gaat op het terrein van sv Nieuwdorp, in hun ogen eigen lijk een beetje te vroeg: Of zoals Arnemuiden-trainer Karei van de Gruiter treffend verwoordt, „een weekje of twee verder zou leuker zijn geweest. Dan is ie dere speler weer beschikbaar." De vier ploegen die het toernooi openen, hebben bovendien te maken met een bijkomend pro bleem; vijf uur 's middags is een erg vroeg aanvangstijdstip. „Ik vraag me af of dat voor iedereen haalbaar is", reageert Middel burgs nieuwe trainer Jan de Gier. De trainer zit na de massale uit tocht van selectie-spelers toch al niet ruim in de spelers en kan bo vendien geen beroep doen op keeper Sam Telussa. ..Ik denk dat het voor die spelers die nor maal werken een probleem wordt. Maar die moeten dan maar proberen een uurtje eerder vrij te krijgen. Ik zal moeten im proviseren. Het toernooi is een momentopname in de voorbe reiding. Voor ons geldt dat we zullen pakken wat er te pakken valt", zegt De Gier. wiens ploeg tegen Goes begint. Ook Goes' technische baas Ron Schrier heeft dezelfde mening. „Ik denk dat het team nog niet klaar is voor dit toernooi. Enkele spelers zijn nog steeds gebles seerd: John Vette heeft last, van zijn enkel. Leen Koster zit met zijn knie en Ron Krijger heeft te gen HVV drie ribben gebroken. Die ben ik ten minste zes weken kwijt. Richard Leynse wordt voor een hamstringblessure mis schien doorverwezen naar een orthopedist. Er kunnen nu wel enkele nieuwe mensen worden ingepast, maar het betekent wel dat het team nog niet is inge speeld." Oefensessie Kloetinge en Bevelanders spe len het eerste duel in poule A. Kees Zwamborn, trainer van Kloetinge. kan nog geen beroep doen op de geblesseerden Alex Lourens en Ronald Zuydwegt. Zwamborn vindt het Borsele- toemooi een uitgelezen gelegen heid om eens iets uit te probe ren. „Dat is wel prettig. Je kunt alle spelers laten spelen en spe lers uittesten. Ik hoop wel dat die andere ploegen het ook zien als een oefensessie." Joost Folmer, de nieuwe verant woordelijke man bij Bevelan ders, merkt op; „Ik vind het vroege tijdstip niet zo geweldig gekozen. Maar ja, we zijn uitge nodigd en daarom zijn we er ook. Ik gebruik die oefenduels om te inventariseren. Aan uitslagen in de voorbereiding hecht ik geen waarde. Het is jammer dat Pe dro Sicilia. Leo Versluis en Kees de Haze er nog' niet bij zijn. Dat was voor de scherpte van de groep beter geweest." Met vakantie „Jos Poortvliet en Nico-Jan Boogaard zijn nog met vakantie, maar verder komen wij met een redelijk volledige selectie", kent. Arnemuidens oefenmeester Ka- rel van de Gruiter anderhalve week na aanvang van de trainin gen geen blessuregevallen. „Het is alleen niet zeker of alle spelers vanwege hun werk op tijd kun nen zijn voor die eerste wed strijd. Ik zie dit. toernooi wel als een serieuze test. Je speelt tegen gelijkwaardige tegenstanders. Alleen denk ik dat vier wedstrij den in de week in deze fase voor ons te veel van het goede is." Serooskerke bevindt zich nog in een „aftastfas", aldus technisch coördinator Jan Meulmeester. „Er valt nog weinig van te zeg gen. We zijn twee weken bezig. Als.je het puur prestatief be kijkt. heeft het toernooi voor ons best waarde. Ons elftal is nog niet op elkaar ingespeeld, daar kunnen we deze wedstrijden voor gebruiken. Maar onze trai ner Wim Ovaa is van mening dat het toernooi te vroeg komt, zo dat het ritme van de trainings- opbouw verstoord kan worden." Oefenduels De 'thuisploeg', de Borselse se lectie. heeft daar geen last van. Na de twee oefenduels tegen An- derlecht en Sparta, waarin ste vig verweer werd geboden, her vatten de spelers gewoon de trai ning weer bij hun eigen clubs. „Ach, en je kunt wel oefenen tot het oneindige, maar dat helpt toch niet", meent leider Cees Goedegebuure, die samen met Wim Groenewegen de ploeg be geleidt. Goedegebuure hoopt dat zijn jongens in de midden moot eindigen. „Maar we heb ben natuurlijk niet zo gunstig geloot met HVV als tegenstan der. We starten in elk geval met de sterkste ploeg." Trainer Paul Telussa is de enige die voorzichtig een balans wil opmaken. De deelname aan het Borsele-toernooi vindt Telussa zelfs bijzonder leerzaam voor zijn club HVV'24. „In tegenstel ling tot vorig seizoen kunnen we nu op details letten. Kijk, wij hebben gelukkig niet al te veel mutaties. Daarom kunnen we daar op voortborduren waar we vorig jaar zijn geëindigd. Dat vind ik makkelijk werken." Dat het toernooi te vroeg in het seizoen valt. vindt Telussa flau wekul. „Problemen zijn er altijd. Zoiets komt nooit op een ge schikt moment. Dan zeg ik dat ze dat vantevoren konden we ten. Ze hadden zich er ook tegen kunnen wapenen. Als spelers op vakantie zijn, hadden ze gewoon niet moeten inschrijven." Poule A: Kloetinge. Bevelanders. Goes, Middelburg. 17.00 uur: Kloetinge-Bevelanders. Goes-Middelburg. 18.00 uur Amemuiden-Serooskerke. Borsels elftal-HW'24. 19.00 uur. Winnaars duel poule A Verliezers duels poule A. 20.00 uur Winnaars duels poule B verliezers duels poule B. Het toernooi wordt zaterdag hervat met de plaatsingswedstrijden De vereniging 'Ons Genoegen' hield een schieting op de staande wippen in Ellewoutsdijk, 67 schutters schre ven hiervoor in. Uitslag eerste wip; eerste hoofdvogel, A. Rentmeester Willem Teil Ovezande; tweede hoofd vogel, H. van de Hekken Victoria Kwadendamme; derde hoofdvogel, E. Nutzman Zorgvlied Ellewouts dijk; eerste zijvogel, S. Raas Victoria Kwadendamme; tweede zijvogel, D. Sinke Jacoba van Beieren Goes; der de zijvogel, B. Rooze Zorgvlied Elle woutsdijk: vierde zijvogel, W. Voet Soranus heinkenszand; eerste kal, P. Doene Victoria Kwadendamme; tweede kal, C. van 't Westeinde Sora nus Heinkenszand; derde kal. E. Nutzman Zorgvlied Ellewoutsdijk; meeste kleine vogels (7) L. de Jonge A.D.L.M. Kwadendamme Uitslag tweede wip: eerste hoofdvo gel. S Raas Victoria Kwadendam me; tweede hoofdvogel. J. de Jonge Soranus Heinkenszand: eerste zijvo gel. M. J. Verdonk Concordia 's-Hee- renhoek; tweede zijvogel. H. van de Dries Eensgezindheid 's-Heeren- hoek; derde zijvogel. B. Rooze Zorg vlied Ellewoutsdijk; eerste en vierde kal. W Voet Soranus heinkenszand, tweede kal. J van de Dries Eensge zindheid 's-Heerenhoek. derde kal. I. Helmstrijd Juliana Oudelande. Voor de middag hielden dc verenig de sociëteiten van Kwadendamme een blokschieting op de st wippen. 37 Schutters haali blokken naar beneden. Op dti wip was het M. Wisse van Co» 's-Heerenhoek die met de prijs lopen. Op de tweede wip Boonman van Willem Teil 0« de grote prijs in ontvangst nee Na de middag hield de verd A.D.L.M. een schieting op d( staande wippen. Uitslag eerstt eerste hoofdvogel, C. van 'tVft de Soranus Heinkenszand; hoofdvogel, H. Boonman Wille Ovezande; eerste zijvogel, A man, Edele Handboog QudZ trir tweede zijvogel, P. de Visser, vlied Ellewoutsdijk; derde ril n P. Nagelkerke, Doel naar Hogts phaartsdijk; eerste kal, P. de' ZOrgvlied Ellewoutsdijk; twef ([sic Cobïe Riemens, Victoria Kti damme; derde kal, B. Rooze, vlied Ellewoutsdijk; vierde I Vette Concordia 's-Heere Meeste kleine vogels (6) A PC Edele Handboog Oudelande I !'e tra vogel was voor P. Doene'' Kwadendamme Uitslag tweede wip met. 51 scK |J|j eerste hoofdvogel, J. PlasUp Zorgvlied Ellewoutsdijk, dezet ook de tweede zij vogel. hoofdvogel. A. Poelman Edelefj';; boog Oudelande; eerste Westdorp VI.O.S. 's-Heeri^. derde zijvogel. J. Doene Pï, Ovezande: vierde zijvogel, P Concordia; eerste kal. H. V.I.O.S. beiden uit 's-Heert tweede kal, Ria Breemer Juli4; delande: derde kal. P Vette C dia 's-Heerenhoek. hij schhotL. meeste kleine vogels (8). vief A. Schouwenaar Edele Ha.' Oudelande. leg >el( INP !At'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 12